صفحه 371 از 556 نخستنخست ... 271321361369370371372373381421471 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,701 به 3,710 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Behnambaziar آواتار ها
    3,909 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط miss.kazemi نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما پست جالبی بود منم امروز صبح کال شدم برای اولین بار سر یک ترید تعصب داشتم هی میگفتم قیمت برمیگرده داره دایورجنس میده3 روز معاملم طول کشید تازه دوتا پوزیشن دیگم اضافه کردم که مثلا جبران بشه خیلیم دعا کردم:d ولی گویا همچی طبق قانون
    سلام.این شروع فرایند تریدر شدن هست و متاسفانه هیچ راه فراری نداره.باید این اشتباهات رو مرتکب بشید تا ازش درس بگیرید.حتی اگه 100تریدر فوق حرفه ای هم هرروز به شما بگن این کارو بکن اون کارو نکن،باز تا خودتون اون اشتباه رو نکنید و درد و رنجش رو متحمل نشید به حرف دیگران نمیرسید.
    تنها چیزی که میتونم بگم یه دیالوگ از فیلم اکسترکشن هست.ادم با افتادن توی دریا غرق نمیشه،ولی با موندن زیر آب دریا 100% غرق میشه.(حد ضرر نداشتن توی این مارکت دقیقا مثل موندن زیر آب دریاس)
    از اشتباهاتتون درس بگیرید و دوباره تکرارشون نکنید،شک نکنید که موفق میشید.
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,441 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام بر دوستان عزیزم
    من روزانه یک مقاله رو مطالعه میکنم.
    قصد دارم جهت یاداوری یا مطالعه ، قسمتی از مقاله رو با شما به اشتراک بزارم.
    این داستان ذِن درک شما از فرایند معاملاتی را تغییر می*دهد

پیرمرد و تمرین

روزی پسربچه*ای در ساحل بازی می*کرد و پیرمردی را در فاصله*ای از خود مشاهده کرد. پیرمرد در وضعیت چمباتمه نشسته بود و به نظر می*رسید به زمین خیره شده است.
    پسربچه نزدیک*تر شد و دید که پیرمرد در حال کشیدن یک دایره کامل و بی*نقص روی شن بود.
    پسربچه پرسید: هِی پیرمرد، چطور تونستی چنین دایره بی*نقصی بکشی؟
    پیرمرد به آرامی برگشت و نگاهی به پسربچه انداخت و پاسخ داد: نمی*دانم، فقط سعی کردم و دوباره سعی کردم … بیا تو هم امتحان کن.
    پسربچه تکه چوب را از پیرمرد گرفت و پیرمرد به آرامی دور شد.
    پسربچه که کمی گیج شده بود، شروع کرد به کشیدن دایره روی شن*های ساحل. در ابتدا دوایری که رسم می*کرد کمی عریض، بلند یا کج می*شدند. اما با مرور زمان، دایره*ها کم*کم بهتر و بهتر شدند.
    او همینطور به تلاش خود ادامه داد تا اینکه یک روز صبح، یک دایره کامل و بی*نقص روی شن*های ساحل رسم کرد.
    در این هنگام، صدایی از پشت سر گفت: هِی پیرمرد، چطور تونستی چنین دایره بی*نقصی بکشی؟

داشتن ذهنیت فرایندگرا باعث چه چیزی می*شود؟
    شما رو دعوت به خوندن این مقاله فوق*العاده میکنم.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

4. 9 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

miss.kazemi آواتار ها
    2,459 بار در 304 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnambaziar نمایش پست ها
    سلام.این شروع فرایند تریدر شدن هست و متاسفانه هیچ راه فراری نداره.باید این اشتباهات رو مرتکب بشید تا ازش درس بگیرید.حتی اگه 100تریدر فوق حرفه ای هم هرروز به شما بگن این کارو بکن اون کارو نکن،باز تا خودتون اون اشتباه رو نکنید و درد و رنجش رو متحمل نشید به حرف دیگران نمیرسید.
    تنها چیزی که میتونم بگم یه دیالوگ از فیلم اکسترکشن هست.ادم با افتادن توی دریا غرق نمیشه،ولی با موندن زیر آب دریا 100% غرق میشه.(حد ضرر نداشتن توی این مارکت دقیقا مثل موندن زیر آب دریاس)
    از اشتباهاتتون درس بگیرید و دوباره تکرارشون نکنید،شک نکنید که موفق میشید.
    اخه اشتباه من واقعا کودکانه بود انگار بگن دستتو ب اتیش نزن تو از قصد بری بزنی

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از miss.kazemi عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,909 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط miss.kazemi نمایش پست ها
    اخه اشتباه من واقعا کودکانه بود انگار بگن دستتو ب اتیش نزن تو از قصد بری بزنی
    من از 3تا حسابی که کال کردم،2 تای آخرش بخاطر خبر fomc بوده.جفتش رو هم پیش خودم گفتم قیمت باید بریزه و فروش داشتم و استاپ برداشتم،اما قشنگ رفت بالا منو کال کرد و بعد ریخت.جالب اینجاست که از همونجایی که من کال شدم،قیمت حتی 1 پوینت هم بالاتر نرفت و بعدش حدود 500پیپ ریختبا اسپرد کال شدم.حتی قیمت به اون نقطه نرسید.
    EURUSD.xH4.png
    امینو هزار بار گفته تو این سطحی که الان هستید تایم خبر ترید نزنید.اما من میگفتم امینو برا خودش میگه.قیمت بااااید بریزه.
    بعد از این هم 2تا راه داشتم.یا باید میگفتم من خیلی بدشانسم،قیمت اگه 5 پیپ زودتر میریخت من کال نمیشدم.مارکت با من مشکل داره و از این قبیل توجیهات مسخره.یا باید قبول میکردم که اشتباه کردم،بلند میشدم زانو های خاکی و زخمیم رو تکون میدادم و دوباره ادامه میدادم.
    این اشتباه برای من خیلی خیلی گرون تموم شد،کل سرمایم از دست رفت و واقعا تا چند روز حتی نمیتونستم از خونه بیرون برم.اما خوبیش این بود که فهمیدم مارکت با هیچکسی شوخی نداره.قبل از این هم از این کارا زیاد کرده بودم و همش سودای خیلی خوب و دلچسبی بهم داده بودن و نمیدونستم دارم چه بلایی سر خودم میارم.در صورتی که اگر بار قبلی که سر خبر کال شدم ازش درس گرفته بودم این اتفاقات نمیفتاد.ولی اون بار چون مبلغ سرمایه کم بود و حتی قلقلکم هم نداد متوجهش نبودم.
    من به این نتیجه رسیدم تنها راه موفقیت تو این مارکت تجربه ی همون درد و رنج عمیق و غیر قابل تحمله.اونجا دیگه نمیتونی به خودت دروغ بگی.مجبور میشی اصولی کار کنی و ادامه بدی.یا اینکه باید با این مارکت خداحافظی کنی.
    امینو هم تو یکی از وبینار ها گفته بود که تغییر وقتی اتفاق میفته که درد و رنج خیلی خیلی زیاد بشه.
    اینکه به خودمون میگیم اشتباه بچگانه و این چیزا برای آروم کردن خودمونه فقط.برای این که خودمونو قانع کنیم که ما همه چیو میدونیما،فقط یه اشتباه بچگانه باعث این ضرر شده و دیگه تکرارش نمیکنیم.اما حداقل برای من،اوضاع خیلی فراتر از یه اشتباه بچگانه بود.
    هرچی که هست ازش خیلی درس بگیرید و بنویسیدش جلو چشتون باشه تا دیگه تکرارش نکنید.
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,489 بار در 1,398 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیزم وقت بخیر
    از اونجا که ترس، در مقوله معامله گری مبحث بسیار مهم و عمیقی هست، لازمه همه ما روی این موضوع کار کنیم. ترس رو بشناسیم و ببینیمش. یه کامنت دیدم که زیر اپیزود مدیتیشن عبور از ترس بود، با عنوان نامه ای به ترس. خوشم اومد ازش گفتم با شما به اشتراک بزارمش تا استفاده کنید.
    Screenshot_2023-05-03-13-34-06-670-edit_fm.castbox.audiobook.radio.podcast.jpg

موفق باشید.
    ویرایش توسط Mohammad.Parsi : 05-03-2023 در ساعت 18:31
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

ALI-KT آواتار ها
    4,047 بار در 770 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 148 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر

در اوایل بله اما زمانی که به سیستم و چک لیستتون مسلط باشید خیلی از این حساسیت هایی که فرمودید خود به خود حذف میشن ولی در کل زیاد حساسیت روانشناسی بهشون نداشته باشید چون باعث وسواس فکری و خودخوری شما خواهد شد به طور مثال من خیلی بارها شده که از چراغ قرمز رد شدم با موتور بودم و حواسمم شاید نبوده داشتم با هندزفری با یکی صحبت میکردم ولی به تعهدم نسبت به سیستم و چک لیست کاسته نشده
    بستگی داره چقدر حساسیت نشون بدید و چه نوع احساسی درون شما شکل بگیره ...مهمترین عامل احساس شخص هست چه بسا حتی اگر شما اون سیب زمینی رو بخورید و احساس خوشایندی داشته باشید اون روز فوق العاده توی مارکت عمل کنید
    به قول امینو عزیز تنها راه برقراری ارتباط در این دنیا بر حسب احساسات فردی هست چون شما هرکار هم که بکنید نمیتونید احساساتتونو از کسی قایم کنید و بسیار راحت قابل بیان هست مثلا نمیدونم تابحال براتون پیش اومده یا خیر ...وارد یک جمع چند نفری بشید و کاملا متوجه بشید که توی اون جمع چه شخصی از بودن شما خوشحاله و چه کسی ناراحته...یا اینکه متوجه میشید چه شخصی هنوز از شما دلخوره و چه کسی بخشیده شما رو

در کل این پست برای کمک کردن و دور شدن از این وسواس فکری هست که مثلا شخصی امروز حواسش به هردلیلی نبوده و از چراغ قرمز رد شده و بگه ای بابا خب پس امروز به چک لیستم متعهد نیستم دیگه ببین چه کاری کردم (وسواس فکری کودکانه) توی کتاب سایکو سایبرنتیک هم این مورد رو متذکر شده بود که زیاد درگیر این موارد نشید

موفق باشید
    سلام عزیز
    پاسختون رو خوندم و بهش فکر کردم ، درسته که این وسواس هست ولی اینکع عرض کردید بستگی داره چه احساسی درون ما شکل بگیره خب دقیقا تو این شکل موارد حس زرنگی و باهوشی کردن که تاحالا شکل گرفته حس خوب و مثبتی بوده که خوشمون اومده و ادامش دادیم یعنی همه اون کارهای بی تعهدی که انجام میدیم و حال میکنیم ما ایرانیا حس خوب بهمون میده پس اوکین ؟*
    ولی درسته اینقدر حساس هم نباید باشیم ولی تعهدای مهم تو زندگی بنظرم بهم ربط دارن ، تعهد تو رابطه با افراد دیگه، تعهد به ساعات منظم و مشخص کارکردن و ... رو هم تاثیر میزارن بنظرم . مثلا خود من اگه تو یکی از زمینه های مهم بگم حالا بیخیال عیب نداره دوساعتم بخابیم بیشتر مثلا
    تو ابعاد دیگه هم خراب میکنم و نمیتونم نفس خودمو حفظ کنم در اصل .
    سپاااس

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از ALI-KT عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,489 بار در 1,398 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت محمد عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    محمد جان میشه لینک اپیزود مدیتیشن عبور از ترس رو برامون قرار بدین؟
    سلام عرفان جان دوست عزیزم وقت بخیر
    چرا که نه، من لینک چنل این نقطه در کست باکس، که برای آگاهی و مدیتیشن دنبال میکنم رو خدمتتون ارسال میکنم.
    عبور از ترس اپیزود پانزده هست. من کل چنل رو پیشنهاد میدم گوش بدید.
    موفق باشید.
    https://castbox.fm/va/5175428

اگر لینک براتون کار نمیکنه، که برای من نمیکنه «این نقطه» رو در اپلیکیشن کست باکس سرچ کنید، قطعا پیدا میکنید.
    ویرایش توسط Mohammad.Parsi : 05-03-2023 در ساعت 18:37
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,967 بار در 1,271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    تاجری بود که ورشکست شده بود، روزی یکی از بزرگان برای تصمیم گیری در مورد یک موضوع تجاری نیاز به مشاور داشت،
    از خدمتکاران خود خواست تا آن مرد تاجر را نزد او آورند.یکی از خدمتکاران به اعتراض گفت: اما او یک تاجر ورشکسته است و
    نمیتوان به مشورتش اعتماد کرد.وی پاسخ داد: شکست یک اتفاق است، یک شخص نیست!
    کسی که شکست خورده در مقایسه با کسی که چنین تجربه ای نداشته است، هزاران قدم جلوتر است.
    او روی دیگر موفقیت را به وضوح لمس کرده است و تارهای متصل به شکست را میشناسد، او بهتر از هر کس دیگری میتواند سیاهچاله های منجر به شکست را به ما نشان دهد.
    وقتی کسی موفق می شود بدانید که چیزی یاد نگرفته است!
    اما وقتی کسی شکست می خورد آگاه باشیدکه او هزاران چیز یاد گرفته است که اگر شجاعت خود را از دست نداده باشد می تواند به دیگران منتقل کند.
    وقتی کسی شکست می خورد هرگز نگویید او تا ابد شکست خورده است، بلکه بگویید او هنوز موفق نشده است.
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

miss.kazemi آواتار ها
    2,459 بار در 304 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnambaziar نمایش پست ها
    من از 3تا حسابی که کال کردم،2 تای آخرش بخاطر خبر fomc بوده.جفتش رو هم پیش خودم گفتم قیمت باید بریزه و فروش داشتم و استاپ برداشتم،اما قشنگ رفت بالا منو کال کرد و بعد ریخت.جالب اینجاست که از همونجایی که من کال شدم،قیمت حتی 1 پوینت هم بالاتر نرفت و بعدش حدود 500پیپ ریختبا اسپرد کال شدم.حتی قیمت به اون نقطه نرسید.
    EURUSD.xH4.png
    امینو هزار بار گفته تو این سطحی که الان هستید تایم خبر ترید نزنید.اما من میگفتم امینو برا خودش میگه.قیمت بااااید بریزه.
    بعد از این هم 2تا راه داشتم.یا باید میگفتم من خیلی بدشانسم،قیمت اگه 5 پیپ زودتر میریخت من کال نمیشدم.مارکت با من مشکل داره و از این قبیل توجیهات مسخره.یا باید قبول میکردم که اشتباه کردم،بلند میشدم زانو های خاکی و زخمیم رو تکون میدادم و دوباره ادامه میدادم.
    این اشتباه برای من خیلی خیلی گرون تموم شد،کل سرمایم از دست رفت و واقعا تا چند روز حتی نمیتونستم از خونه بیرون برم.اما خوبیش این بود که فهمیدم مارکت با هیچکسی شوخی نداره.قبل از این هم از این کارا زیاد کرده بودم و همش سودای خیلی خوب و دلچسبی بهم داده بودن و نمیدونستم دارم چه بلایی سر خودم میارم.در صورتی که اگر بار قبلی که سر خبر کال شدم ازش درس گرفته بودم این اتفاقات نمیفتاد.ولی اون بار چون مبلغ سرمایه کم بود و حتی قلقلکم هم نداد متوجهش نبودم.
    من به این نتیجه رسیدم تنها راه موفقیت تو این مارکت تجربه ی همون درد و رنج عمیق و غیر قابل تحمله.اونجا دیگه نمیتونی به خودت دروغ بگی.مجبور میشی اصولی کار کنی و ادامه بدی.یا اینکه باید با این مارکت خداحافظی کنی.
    امینو هم تو یکی از وبینار ها گفته بود که تغییر وقتی اتفاق میفته که درد و رنج خیلی خیلی زیاد بشه.
    اینکه به خودمون میگیم اشتباه بچگانه و این چیزا برای آروم کردن خودمونه فقط.برای این که خودمونو قانع کنیم که ما همه چیو میدونیما،فقط یه اشتباه بچگانه باعث این ضرر شده و دیگه تکرارش نمیکنیم.اما حداقل برای من،اوضاع خیلی فراتر از یه اشتباه بچگانه بود.
    هرچی که هست ازش خیلی درس بگیرید و بنویسیدش جلو چشتون باشه تا دیگه تکرارش نکنید.
    بنظر من قدم توراه موفقیت وثروت از هر مدلش مسیر پر پیچو خمیه و واقعا روحیه دلیر وشجاعی میخواد

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از miss.kazemi عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,970 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همه بزرگواران
    امیدوارم که همه دوستان انجمن در سلامتی و شادی در کنار عزیزانشون زندگی ای عالی رو تجربه کنند
    امیدوارم که همگی احساس خوبی داشته باشیم
    و خداوند به همه ما از جمله استاد امینو عزیز نعمت های خودش رو بدهد

همیشه به این تاپیک سر میزنم و از اطلاعات بسیار ارزشمند این تاپیک تاحد توانم سعی میکنم اگاه بشم و با تمرین به تسلط برسم

ضمن مزاح: کم کم این تاپیک به معبد شائولینگ تبدیل میشه و بچه ها همه مدیتیشن کار و رزمی کار خواهند شد خخخخخ

برای همه حال خوب آرزو میکنم
    سپاس

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 29 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 29 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع