صفحه 370 از 556 نخستنخست ... 270320360368369370371372380420470 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,691 به 3,700 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

3,374 بار در 516 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نمیدونم استاد پیام منو میبینن یانه.ولی از همین جا از طرف همه اعضای این خانواده بزرگ روز معلم رو به استاد عزیزمون تبریک میگم که این اکادمی و دوره هاشون و وجود شخص خودشون قطعا زندگی همه مارو تغییرات بزرگ و مثبتی داد و ازشون چیز های بسیار زیادی اموختیم.خداروشکر واقعا.امیدوارم هرجا هستید سالم و سرحال و شاد باشید @amino
    ای برادر تو همان اندیشه ای / گر گل است اندیشه تو گلشنی

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از mahdi.k عزیز تشکر کرده اند:

12,408 بار در 1,310 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 43 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوست عزیز
    مطلب جالبی بود .و من برای خودم ی راهکارساده دارم شاید به درد بخوره
    سناریوهای ورودم طراحی می کنم و و آلارم میذارم،دیگه با چارت کاری ندارم تا صدای آلارم .بقیه وقتم هر چی دوست داشتم مثل دیدن دوباره فایل ها ، تلویزیون ،و.....موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhan نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیزم در این تاپیک گران بها

قطعا عالی هستید.

مشکلی برای بنده در هنگام معامله کردن بوجود آمده بود که مدت*های زیادی ذهنم را درگیر کرده بود و همیشه فکر می کردم که چگونه می توانم این مشکل را حل کنم. به تازگی توانستم راه حلی برای آن پیدا کنم گرچه که همچنان از پیشنهادات شما عزیزان نیز در این رابطه استقبال می کنم.

برای کسانی که در ایران زندگی می کنند حدود ساعت 10 صبح تا حدود 10 شب در تایم زوم های لندن و نیویورک، زمان مناسبی برای معامله کردن است. احتمالا معامله گران حرفه ای از ساعات زودتر صبح از خواب برمی خیزند و قبل از نشستن پای چارت خود را برای روز معامله گری آماده می کنند. احتمالا حدود ساعت 9-10 صبح پای چارت می نشینند که چارت و اخبار را قبل از باز شدن بازار لندن بررسی کنند. ممکن است در بسیاری از روزها ما خود را برای معامله آماده کنیم و چارت را بررسی کنیم اما چارت موقعیتی برای معامله به ما ندهد و موقعیتی طبق چک لیست ما در چارت تشکیل نشود. در اینجا ما ناگزیر به صبر کردن هستیم تا موقعیتی تشکیل شود. البته این موضوع را درحالتی در نظر می گیرم که معامله گرِ فرضیِ ما صرفا یک چارت یا چارت های محدودی را برای معامله کردن انتخاب می کند و معامله گر تمام وقت است. در بازار این احتمال وجود دارد که مثلا این موقعیتِ طبق چک لیست حتی تا عصر و یا شب نیز تشکیل نشود و معامله گر همچنان می بایست منتظر بماند و صبر کند و وارد بازار نشود.

مشکلی که برای بنده بوجود آمده بود این بود که بعد از گذشت سه یا چهار ساعت منتظر ماندن از ساعات صبح کم کم گرسنه ام می شد و نگاه کردن زیاد به چارت باعث کاهش آمادگی روانی ام برای معامله می شد زیرا گرسنگی، خستگی ناشی از زیاد نگاه کردن به چارت و همچنین کمی سررفتن حوصله پشت چارت به شدت بر کاهش تمرکز و آمادگی روانی فرد معامله گر موثر اند.

برای حل این مشکل، چهار وضعیتِ تعریف شده هنگام نشستن پشت چارت برای خودم در نظر گرفتم که در هر حالتی تکلیف خودم را در زمانِ پشت چارت نشستن بدانم و این کار عوارض زیاد پشت چارت نشستن برای پیدا کردن موقعیت معامله را کم می کند.

وضعیت سفید: این وضعیت حالتی است که بازار حتی نزدیکِ تشکیل فرم چک لیست ما نیز نیست و میتوانیم بصورت حدودی تعداد کندل هایی را که لازم است بازار حرکت کند تا به فرم چک لیست ما نزدیک شود را اندازه بگیریم و چارت را ببندیم و از پای چارت بلند شویم و حداقل چند ساعت دیگر (همان مقدار زمانی که اندازه گرفته ایم) برای چک کردن وضعیت چارت برگردیم.

نکته: شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه تعداد کندل های که برای نزدیک شدن به فرم چک لیست ما هنوز تشکیل نشده اند را اندازه بگیریم؟ در واقع وقتی روی یک سیستم تعداد زیادی بک تست بگیرید (مثلا 1000تا) و مدت زمان زیادی روی یک چارت خاص معامله کنید این توانایی را بصورت شهودی پیدا خواهید کرد که متوجه شوید حدودا چند کندلِ دیگر لازم است تا بازار مثلا x پیپ حرکت کند و به فلان منطقه برسد.

وضعیت سبز: در این وضعیت بازار در تایم بالا نزدیک چک لیست ما شده است و منتظریم که تمام تاییدیه های تایم بالا را بدهد تا آن موقعیت را به تایم پایین ببریم. در این حالت می توانیم از پای چارت بلند شویم اما چارت باید باز باشد و هر از گاهی به آن نیم نگاهی داشته باشیم.

وضعیت نارنجی: در این حالت چارت در تایم بالا تمام تاییدیه ها را داده و ما به تایم پایین رفته ایم اما هنوز چند تاییدیه دیگر در تایم پایین مانده تا ما وارد معامله شویم. (البته این موضوع بستگی به نوع سیستم دارد که چند تاییدیه در تایم پایین برای خود لحاظ کرده باشید.) در این حالت نباید از پای چارت بلند شویم اما می توانیم در همان حالتِ نشسته به کار دیگری بپردازیم. مثلا اخبار اقتصادی را بخوانیم یا کتابی را مطالعه کنیم.

وضعیت قرمز: اینجا حالتی است که در تایم پایین فقط "یک" تاییدیه برای ورود به معامله مانده است و بازار همه ی تاییدیه های دیگر را به ما داده است. در این حالت باید کاملا پای چارت باشیم و با تمرکز حداکثری به چارت نگاه کنیم و مطلقا هیچ کار دیگری نکنیم و به هیچ چیز دیگری فکر نکنیم. تمام حواسمان به چارت و سیگنال ورود باشد و بقول معروف برای شلیک "دست به ماشه" باشیم. این حالت را بعد از ورود به معامله نیز می بایست حفظ کنیم البته اگر معامله گر روزانه هستید.

مشخص و تفکیک کردن این وضعیت ها از هم و روشن کردن کاری به در آن حالت میتوانیم بکنیم کمک زیادی به صرفه جویی انرژی بالا بردن بازدهی معامله گر می کند. از شما می خواهم که مفهوم و کلیت این مقاله را برای خودتان و سیستم خود شخصی سازی کنید زیرا هر شخص و سیستمی مقتضیات و شرایط خاص خودش را دارد.

موفق هستید.
    ویرایش توسط shahrokh1 : 05-02-2023 در ساعت 16:39

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از shahrokh1 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,967 بار در 1,271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر

در اوایل بله اما زمانی که به سیستم و چک لیستتون مسلط باشید خیلی از این حساسیت هایی که فرمودید خود به خود حذف میشن ولی در کل زیاد حساسیت روانشناسی بهشون نداشته باشید چون باعث وسواس فکری و خودخوری شما خواهد شد به طور مثال من خیلی بارها شده که از چراغ قرمز رد شدم با موتور بودم و حواسمم شاید نبوده داشتم با هندزفری با یکی صحبت میکردم ولی به تعهدم نسبت به سیستم و چک لیست کاسته نشده
    بستگی داره چقدر حساسیت نشون بدید و چه نوع احساسی درون شما شکل بگیره ...مهمترین عامل احساس شخص هست چه بسا حتی اگر شما اون سیب زمینی رو بخورید و احساس خوشایندی داشته باشید اون روز فوق العاده توی مارکت عمل کنید
    به قول امینو عزیز تنها راه برقراری ارتباط در این دنیا بر حسب احساسات فردی هست چون شما هرکار هم که بکنید نمیتونید احساساتتونو از کسی قایم کنید و بسیار راحت قابل بیان هست مثلا نمیدونم تابحال براتون پیش اومده یا خیر ...وارد یک جمع چند نفری بشید و کاملا متوجه بشید که توی اون جمع چه شخصی از بودن شما خوشحاله و چه کسی ناراحته...یا اینکه متوجه میشید چه شخصی هنوز از شما دلخوره و چه کسی بخشیده شما رو

در کل این پست برای کمک کردن و دور شدن از این وسواس فکری هست که مثلا شخصی امروز حواسش به هردلیلی نبوده و از چراغ قرمز رد شده و بگه ای بابا خب پس امروز به چک لیستم متعهد نیستم دیگه ببین چه کاری کردم (وسواس فکری کودکانه) توی کتاب سایکو سایبرنتیک هم این مورد رو متذکر شده بود که زیاد درگیر این موارد نشید

موفق باشید

سلام و درود به همه دوستان گلم و محمد عزیزم
    داداش جان خودتو تبرعه نکن عزیزم
    سه تا مثال برامون زدی دوتاش رد شدن از چراغ قرمز بود
    اگه عذاب وجدان داری بگو عشقم ما رفیقاتیم هواتو داریم
    محمد جان فعالیت کمت دلتنگی ایجاد کرده برادر لطفا مثل قبل باش
    کمم چراغ قرمز رد کن حالا دلاری در میاری دلیل نمیشه ریالی همه چراغ هارو جریمه بشی
    دوست دارم ممل جان پسر پرتلاش ♥️❤️
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,191 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام خدمت همه ی دوستان
    قطعا بچه های این تاپیک مقالات سایت رو مطالعه میکنن اما اگه مطاله هم نکردید لطفا این مقاله رو مطالعه کنید چون سوالم در مورد این مقاله هستش...
    https://academywave.com/%da%86%da%af...#comment-37738

من بارها این مقاله زو خواندم و این موضوع رو درک کردم که برای موفق شدن باید به خودشناسی برسیم و موانع ذهنی خودمون رو بشناسیم و از اون ها عبور کنیم سپس ذهنیت صحیح نیز در خودمون بوجود بیاریم...
    اما چگونه؟؟از کجا باید شروع کنیم؟؟قطعا راهش این نیست که یک نفر رو پیدا کنیم که ما رو هیپنوتیزم کنه....
    من دارم روی خودم کار میکنم:
    مقالات سایت رو مرتب روزانه مطالعه میکنم
    کتاب های که استاد گفتن رو میخونم نه یکبار بلکه الان 4ماه فقط دوتا کتاب رو دارم میخونم
    فایل های یوتیوپ رو بارها و بارها میبینم
    فایل های دوره رو باره و بارها میبینم
    مدیتیشن میکنم
    و....

اما نمیتونم متوجه بشم در مسیر درست قرار دارم یا ن و اصلا کی باید متوجه تغیرات در خودم بشم؟
    میشه نظرتون رو درباره خودشناسی و پیدا کردن ذهنیت صحیح معامله گری بیان کنید
    ممنون
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

3,374 بار در 516 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و وقت بخیر دوستان . یه سوالی داشتم .من قبلا مطرح کردم که ایا در دعا کردن تناقض داریم با تصویر سازی ذهنی و قانون جذب که وقتی یه چیزی رو میخوایم انگار تو ذهنمون اونو نداریم . در مشورت بااستاد به بنده گفتن که خیر و میشه دعا هم انجام داد و تناقضی نداره. دراین باره من اجرای 6قانون ثروتمند شدن ناپلئون هیل رو ترک کردم چون برای هدف ارزو تعیین میکرد و زمان میزاشت در قانونش .خواستم نظرتون رو در این باره بدونم.ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.
    ای برادر تو همان اندیشه ای / گر گل است اندیشه تو گلشنی

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از mahdi.k عزیز تشکر کرده اند:

1,847 بار در 261 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همگی

<......اگر ذهن را با «خود بودن» تقویت نکنید، ذهن خاصیت اجباری خود را از دست میدهد؛ که اساساً اجبار برای قضاوت و همین طور، اجبار برای مقاومت در برابر چیزی که هست، مقاومتی که تضاد، ماجرا و درد تازه ایجاد میکند. در واقع، آن هنگام که با پذیرش وضعیت موجود، قضاوت را کنار میگذارید، از ذهن رها می*شوید. به این ترتیب جایی برای عشق، لذت و صلح باز کرده اید......>

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از mahdinorozi عزیز تشکر کرده اند:

miss.kazemi آواتار ها
    2,459 بار در 304 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnambaziar نمایش پست ها
    سلام.موفقیت و شکست؟اگه در نهایت حسابتون رو کال کردید موفقیتی وجود نداشته و همش شکسته که اگه ازش درست درس بگیرید میتونه در اینده منجر به موفقیتتون بشه.
    متوجه جمله ی اولتون نمیشم.حسابی رو با استاپ رشد دادید و بعد کال کردید؟مگه امکان داره وقتی استاپ داشته باشید حسابی کال بشه؟شما توی هر حسابی که از دست میدید یعنی استاپتون رو برداشتید دیگه.پس تو این مورد خودتون رو گول نزنید.
    مورد بعدی.شما روزی 1 ترید میزنید،تو هر ترید اگر 3درصد هم ضرر کرده باشید،باید بیشتر از 20-30تا ترید منفی پشت هم داشته باشید که اکانت نصف بشه.یعنی شما حدودا 2ماه هرچی زدید منفی بوده؟پس چطوری با این سیستم قبلش حساب رشد میدادید؟!!اینجا هم یا شما فکر میکنید که مدیریت ریسک و سرمایه دارید ولی عملا چنین چیزی وجود نداره،یا اینکه در عمل خیلی بیشتر از 10درصد مواقع بیشتر از 1 پوزیشن زدید.با خودتون رو راست باشید همیشه.
    هزاران تحلیل کردید که درست بودن ولی سودی بهتون نرسیده.ولی مشکلتون تکنیکال نیست؟!!!خب مگه غیر از اینه که ورود و خروج مناسبی نداشتید،یا حد ضررتون جای خوبی نبوده که باعث شده ضرر کنید؟آیا اینا مشکلات تکنیکالی حساب نمیشن؟
    یعنی چی که قرار نیست فعلا پول دربیارید؟ببینید من خودم هم این مرحله رو گدروندم،اینا همش بازیه ذهنه برای اینکه اشتباهاتتون رو قبول نکنید.همش بهانه ای برای اینکه به خودتون بگید نه من هییییچ مشکلی ندارم،همه چیم عالیه ولی فعلا قرار نیست پول در بیارم.!!!!!اصلا مگه ممکنه همچین چیزی؟شما 100درصد یه سری اشتباهات دارید که ضرر میکنید.آیا اون اشتباهات رو نوشتید برای خودتون؟ژورنال ترید دارید؟آیا هر حسابی که کال کردید دلیلش رو نوشتید برای خودتون و سعی کردید اون ایراد خودتون رو درست کنید؟خیلی راحته که من هر حسابیو کال کنم به خودم بگم مشکل روانشناسی دارم،تحمل ضرر ندارم و ...خب اوکی.ولی آیا تلاش کردم همون مشکل روانشناسیم رو ریشش رو پیدا کنم؟ایا تو زندگی شخصیم تغییراتی ایجاد کردم؟اینا همش سوالاتیه که باید صادقانه به خودتون جواب بدید.10سال هم از مارکت فاصله بگیرید چیزی تغییر نمیکنه.گفتن این که اگه یه نفر به موفقیت رسیده منم میتونم توی حرف خیلی ساده هست.اما در عمل شما نمیدونید شخصی که به موفقیت رسیده چه چیزایی رو پشت سر گذاشته.اصن ایا من نوعی تحمل اون رنج رو دارم که به موفقیت فلان شخص برسم؟
    ببخشید که انقد رک صحبت کردم.امیدوارم آزرده خاطر نشید.ولی واقعیت همین چیزاییه که گفتم.باهاش رو به رو شید.اشتباهاتتون رو قبول کنید و الکی نندازید گردن روانشناسی،قرار نیس سود کنم،مارکت با من مشکل داره و از این دست موارد.گفتم که خودم هم یه تایمی از این افکار داشتم،ولی فقط داشتم از واقعیت فرار میکردم.یه جایی که دیگه انقد رنج و عذاب کال کردن حساب اخرم زیاد شد که بیشتر از 2 ساعت مداوم گریه میکردم و کلمو به در و دیوار میکوبیدم و داد میزدم،دقیقا همونجا فهمیدم ک راه فرار ندارم.یا باید تک تک اشتباهاتم رو پیدا کنم و درستشون کنم،یا وضعیت همین باقی میمونه.اینجا خود خدا هم(اگر وجود داشته باشه) کمکی از دستش بر نمیاد برات انجام بده.خودتی و خودت.من همونجا تک تک پوزیشنام ک تو چند ماه قبلی زده بودم رو کشیدم رو چارت و بررسی کردم.میدونی نتیجه چی بود؟با اون همه سودی ک کرده بودم شاید فقط 20-30 درصد پوزیشنام اصولی بود.چون اونجا دیگه چیزی واسه از دست دادن نداشتم و نمیتونستم خودمو گول بزنم.و دقیقا وقتی قبول کردم که مشکل خود منم،نه هیچ چیز دیگه ای،تونستم خیلی چیزا رو تغییر بدم
    با سلام خدمت شما پست جالبی بود منم امروز صبح کال شدم برای اولین بار سر یک ترید تعصب داشتم هی میگفتم قیمت برمیگرده داره دایورجنس میده3 روز معاملم طول کشید تازه دوتا پوزیشن دیگم اضافه کردم که مثلا جبران بشه خیلیم دعا کردم:d ولی گویا همچی طبق قانون

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از miss.kazemi عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی دوستان
    قطعا بچه های این تاپیک مقالات سایت رو مطالعه میکنن اما اگه مطاله هم نکردید لطفا این مقاله رو مطالعه کنید چون سوالم در مورد این مقاله هستش...
    https://academywave.com/%da%86%da%af...#comment-37738

من بارها این مقاله زو خواندم و این موضوع رو درک کردم که برای موفق شدن باید به خودشناسی برسیم و موانع ذهنی خودمون رو بشناسیم و از اون ها عبور کنیم سپس ذهنیت صحیح نیز در خودمون بوجود بیاریم...
    اما چگونه؟؟از کجا باید شروع کنیم؟؟قطعا راهش این نیست که یک نفر رو پیدا کنیم که ما رو هیپنوتیزم کنه....
    من دارم روی خودم کار میکنم:
    مقالات سایت رو مرتب روزانه مطالعه میکنم
    کتاب های که استاد گفتن رو میخونم نه یکبار بلکه الان 4ماه فقط دوتا کتاب رو دارم میخونم
    فایل های یوتیوپ رو بارها و بارها میبینم
    فایل های دوره رو باره و بارها میبینم
    مدیتیشن میکنم
    و....

اما نمیتونم متوجه بشم در مسیر درست قرار دارم یا ن و اصلا کی باید متوجه تغیرات در خودم بشم؟
    میشه نظرتون رو درباره خودشناسی و پیدا کردن ذهنیت صحیح معامله گری بیان کنید
    ممنون
    سلام ابوالفضل جان
    تغییرات در رفتار روزانه شما مشخص هستش اگر دقت کنید میبینید
    اگر تغییری حاصل نشده قطعا نیاز به تمرین بیشتر دارید یا اینکه تمرین ها رو درست انجام نمیدید(تمرینات روانشناسی رو میگم)
    ذهنیت صحیح در معامله گری ذهنی آموزش دیده هست که تحت تاثیر شرایط از موضوع اصلی منحرف نشه
    مثال
    داریم پستی جدید میزنیم واسه تاپیک روانشناسی به خودمون میایم میبینیم ۵ دقیقه هستش ذهنمون رفته سراغ جر و بحثی که هفته پیش داشتیم با همسایه بغلی
    این به خاطر تمرین نداشتن ذهن و عدم تمرکز هست مشکلی که در شرایط لایو بازار شدیدا روی عملکرد ما تاثیر میزاره
    بهترین مدل مدیتیشن که من دیدم و واقعا تاثیر گذار بود برام تمرینات ایوان بایجی هستش حتما به سبکی که خودش میگه انجام بدید قطعا نتیجه میگیرید

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

630 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    وقت بخیر
    میتونید از اکسپرت ..دستیار تریدر برای خودتون طراحی و استفاده کنید البته اگر کسی رو دارید براتون برنامه نویسی کنه

اگر تک جفت ارز هستید مثل من (من فقط طلا کار میکنم) که نیازی نیست اما اگر چک لیست ثابتی دارید میتونید بدید دوستان برنامه نویس اکسپرت کنند و دیگه نیازی نیست ۳الی۴ ساعت منتظر بمونید خیلی راحت الارم میده بهتون روی چند جفت ارز و بررسی نهایی رو کنید و استفاده ببرید

در کل هرچه بیشتر پای چارت باشید و به چارت بیشتر نگاه کنید ممکنه ضررده تر باشید ...خیلی راحت اکسپرت رو اجرا کنید برید هرموقع الارم داد بررسی کنید
    موفق باشید

سلام و درود بر دوست گرانقدر ممو

امکانش هست که قابلیت هایی راکه اکسپرت قادر به اجرای آنهاست را بفرمایید؟ مثلا یک مورد از چک لیست بنده بررسی پرایس اکشنی منطقه ورود است، آیا اکسپرت میتواند چنین چیزی را تشخیص دهد؟ یا مثلا یک اصلاح اول میتواند انواع مختلفی داشته باشد آیا اکسپرت توانایی تشخیص چنین موضوعاتی را دارد؟

اگر ویدئو یا مطلبی دراین باره هست نیز معرفی کنید ممنونتان می شوم.

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

630 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    وقت بخیر
    فکر نکنم ..سیگنالهایی که اکسپرت به طور مثال ارسال میکنه مثلا مکدی تغییر لول داده یا ... توی این مایه ها

موفق باشید
    خاطرم هست که شما یک مدت دنبال آموزش برنامه نویسی و اکسپرت نویسی بودید. شروع کردید آن را؟ درباره سختی یاد گرفتن آن کمی بفرمایید.

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 28 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 28 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع