صفحه 71 از 555 نخستنخست ... 2161697071727381121171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 701 به 710 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Darian91 آواتار ها
    3,763 بار در 286 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    20211025_160824.jpg

ما غالبا انتظار داریم پیشرفتمان بصورت خطی باشد. حداقل امیدواریم که زود از راه برسد. در واقعیت نتایج تلاشهای ما با تاخیر ظاهر میشوند. شاید ماه ها یا سالها بگذرد تا ارزش واقعی کارهایی که انجام داده ایم را متوجه شویم. ای شرایط میتواند به "دره ناامیدی" ختم شود. که در آن افراد پس از هفته ها یا ماه ها سخت کوشی بدون دریافت نتایج دل زده میشوند. اما این کار تلف نمیشود بلکه ذخیره خواهد شد. تنها آینده است که ارزش کامل کارهای فعلی ما را افشا میکند.

تمام نتایج بزرگ از شروع های کوچک حاصل می شوند. بذر هر عادتی یک تصمیم کوچک است. اما وقتی این تصمیم تکرار شود، آن عادت جوانه میزند و قدرت میگیرد.

James Clear, Atomic Habits
    ویرایش توسط Darian91 : 10-25-2021 در ساعت 16:31
    Who Dares Wins... I dare I Win

2. 33 کاربر برای این پست سودمند از Darian91 عزیز تشکر کرده اند:

4,915 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان
    یه مشکلی تو لحظه ورود به پوزیشن دارم لطفا دوستان راهنمایی بفرماییند.
    زمانی که میشینم پای چارت وبعد از بررسی چک لیست یه مواقعی حس میکنم یه لحظه اختیار از دستم خارج شده ووارد پوزیشن شدم چون نکته ای که برام مهمه خوب ترید کردنه ممکنه این پوزیشن بی اختیاری وارد سود بشه وtp بخوره ولی اینکه چرا این اتفاق میافتد برام سواله قبلا خیلی متوجه این موضوع نبودم ولی الان که شرح ودلایل و عوامل وردد ونتیجه را مینویسم متوجه شدم که در مواردی بدون اینکه متوجه بشم وارد شدم و انگار یه لحظه دستم روی موس از جای دیگه دستور میگیره و دقیقا لحظه بعد از ورود یک احساس ناراحت کننده وسرکوب گر میاد سراغم وازارم میده بدون توجه به نتیجه پوزیشن و این احساس مربوط به ضرر کردن نیست چون مورد داشتم به محض ورود یکی دو دقیقه بعدش حد سودم خورده ولی اون احساس منا اذیت میکنه .دوستان میخوام بدونم این اتفاق برا همه ممکنه پیش بیاد یا یه ضعف شخصیتیه .
    با تشکر
    زمانی به خواسته ای میرسم که سزاواری ان را داشته باشم.واین سزاواری با عبور از چالشها بدست میاد.پس چالشهارا با اغوش باز میپزیرم

4. 17 کاربر برای این پست سودمند از ali&sohaile9.10 عزیز تشکر کرده اند:

2,399 بار در 351 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام دوستان عیدتون مبارک امیدوارم حالتون عالی باشه

در چند سال اخیر با ناکامی ها و موفقیت های بسیار یه الگوی ساده از نقطه نزول از موفقیت به سمت شکست یا افت شتاب موفقیت و زمینه سازی برای ورود به فاز شکست در چرخه موفقیت و ناکامی پیدا کردم.این موضوع شاید برای دوستانی که سن و تجربه بیشتری دارن خیلی ملموس باشه و بهش مسلط شده باشن ولی برای کسانی که مثل من اول راهن میتونه مسیر صعود را با بلند کردن دوره موفقیت هموار و کوتاه کنه.
    قبلا درمورد یکی بودن روانشناسی بازار و روانشناسی فردی صحبت کردم.اینجا هم میشه این رفتار موجی(چرخه ای)را برای ملموس تر شدن از روی بازار مدل سازی کرد.
    همه میدونیم در بازارها(خصوصا بازارهای سهام یک طرفه)زمانی که رضایت ایجاد میشه ریورس شروع میشه(نقطه رضایت)در این زمان خریدار ها فوق العاده شادن و دست از ادامه سهام داری برمیدارن و شروع نزول را رقم میزنند.
    فایل پیوست 188568
    نقطه رضایت در چرخه روانشناسی فردی جاییه که ظرف ذهن شخص پر میشه و بعد از پر شدن ظرف ذهن و احساس ؛هیجاناتی مثل شعف و غرور از ظرف وجود انسان سرریز میکنه.
    این دو احساس که از رضایت نشات میگیرن در کنار هم نیروی محرکه موفقیت که تلاش و پشتکار و دقت به قوانینه را متوقف میکنن و رشد متوقف میشه.در چرخه بعد از دوره رشد و موفقیت دوره توقف و ناکامی(چه زمانی و چه حرکتی)شروع میشه.

جف اولسون در کتاب فوق العاده برتری خفیفش میگه تفاوت افراد موفق و متوسط در اینه که افراد متوسط بعد از بالا اومدن از سطح پایین و رسیدن حد متوسط کارهای قبلی را متوقف کردن ولی افراد موفق همون کارها را ادامه دادن و به سطوح نسبیه بالاتری رسیدن.این جمله خلاصه کتاب برتری خفیفه و خلاصه این جمله اینه که پرشدن ظرف ذهن باعث توقف در برتری خفیف میشه.
    زمانی که بخاطر موفقیتهای گذشته دچار غرور میشیم قوانینی که باعث موفقیت ما شدن را جدی نمیگیریم و نتیجه مشخصه.

فایل پیوست 188569
    و از سمت دیگه تحقیقات نشون میده شادی و شعف بیش از حد باعث عدم توجه به جزئیات ،افت خلاقیت و بالا رفتن ریسک پذیری میشه که نیازی نیس بگم این موارد چه بلایی سر تریدر میاره و قطعا همگی تجربشو داریم.میتونید این مقاله را در این مورد مطالعه کنید.

همچنین در قرآن درمورد قارون اومده: (به خاطر آورید) هنگامی را که قومش به او گفتند: «این همه از سر غرور شادی مکن، که خداوند شادی کنندگان مغرور را دوست نمی دارد. این آیه همه این قوانین طبیعی را به شکل کلی و سر بسته ارائه میکنه.

با این توضیحات ممکنه این تصور ایجاد بشه که نارضایتی باعث رشد میشه.البته در تله کامل طلبی همین نارضایتی و رشد باعث گیر افتادن افراد در تله میشه ولی توجه کنید که ما موفقیت را برای لذت و رضایت میخوایم و موفقیت با ناراحتی و نارضایتی ارزشی نداره.
    به هر حال باید بین این دو موضوع یک بالانس ایجاد کنیم به شکلی که در سطح احساس شاد و راضی باشیم ولی این احساسات با سرریز شدن ظرفمون به هیجانات شعف و غرور تبدیل نشه.
    روش من اینه که زمانی که میبینم بخاطر موفقیتهام هیجان زده هستم اول خداراشکر میکنم و بعدش دعای تحویل سال را میخونم.اینجوری هم سرور و رضایتم را حفظ میکنم و هم تلقین میکنم که ظرف موفقیتهای بزرگتر و حال بهتری هم هست که بتونم داشته باشم.

امیدوارم همیشه موفق باشید
    خیلی عالی بود

6. 17 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bakhtiyarkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    زمانی که میشینم پای چارت وبعد از بررسی چک لیست یه مواقعی حس میکنم یه لحظه اختیار از دستم خارج شده ووارد پوزیشن شدم چون نکته ای که برام مهمه خوب ترید کردنه ممکنه این پوزیشن بی اختیاری وارد سود بشه وtp بخوره ولی اینکه چرا این اتفاق میافتد برام سواله قبلا خیلی متوجه این موضوع نبودم ولی الان که شرح ودلایل و عوامل وردد ونتیجه را مینویسم متوجه شدم که در مواردی بدون اینکه متوجه بشم وارد شدم و انگار یه لحظه دستم روی موس از جای دیگه دستور میگیره و دقیقا لحظه بعد از ورود یک احساس ناراحت کننده وسرکوب گر میاد سراغم وازارم میده بدون توجه به نتیجه پوزیشن و این احساس مربوط به ضرر کردن نیست چون مورد داشتم به محض ورود یکی دو دقیقه بعدش حد سودم خورده ولی اون احساس منا اذیت میکنه .دوستان میخوام بدونم این اتفاق برا همه ممکنه پیش بیاد یا یه ضعف شخصیتیه .
    با تشکر
    سلام ، وقتی میشینی پای چارت و یک منطقه ای رو میبینی که میتونی احتمال بدی به کدوم سمت میخاد بره وسوسه میشی که ورود کنی بدون تحلیل کامل
    پیشنهاد من اینه چند مدت روز ها بشینید و فقط چارت و نگاه کنید و حرکت قیمت رو بررسی کنید بدون اینکه بخاید پوزیشن بگیرید

8. 21 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

Darian91 آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bakhtiyarkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با تشکر
    سلام دوست عزیز

شما تنها نیستید و اغلب تریدرها با این مشکل مواجه هستن بخصوص کسانی که دچار فومو میشن و کسانیکه از قبل اموزشهای دیگه رو دیدن و تو ناخودآگاه و بک آپ ذهنشون مونده. این مسئله که میگین انگار یکی دیگه به پوزیشن ورود کرده همون عادتهای تریدری قبلیتون هست که فعلا بر روانشناسی شما غالبه و نمیذاره نتیجه مطلوب خودتون رو بگیرین.
    برا حل این مسئله پیشنهاد میکنم
    1: مقاله فومو در معامله گری داخل وبلاگ اکادمی رو چندین بار بخونین حتما، کاری که خودم کردم و تاثیر گذاره.
    2: تمرکزتون تو ترید اصلا رشد حساب و داشتن یک گراف تمیز نباشه، فقط و فقط طبق سطوح پرایس اکشنی و با تاییدیه اندیکاوری ورود خروج کنین.
    3: تریدهایی که اینجوری میزنین نذارین با سود بسته بشن و حتما تو نقطه سر به سر یا ضرر کم عمدی ببندین که عادت بد شکل نگیره و این رویه متوقف بشه.
    4: پنجره ترمینال رو ببندین که سود و ضرر رو نبینین.
    5: از برگه های یادداشت برداری چسبناک ( sticky notes) استفاده کنین و هر روز قبل ترید چک لیستتون رو توش بنویسین تا تیک بزنین و بچسپونین گوشه لپ تاپ یا مانیتورتون. ( مانند عکس)
    6: یک چک لیست روانشناسی تهیه کنین اونم تیک بزنین موقع معامله کردن
    7: منطقه ورود مشخص کنین و با لیمیت یا استاپ وارد بشین یک مدت و اصلا دستی پوزیشن باز نکنین تا عادت کنین دست نبرین برا موس وقتی موقعیت نزدیک میشه

امیدوارم مفید باشن من خودم هم اینطوری بودم الان خیلی خیلی خوب شدم.

پولدار و ثروتمند باشین

20211028_143227.jpg20211028_143459.jpg
    ویرایش توسط Darian91 : 10-28-2021 در ساعت 14:41

10. 31 کاربر برای این پست سودمند از Darian91 عزیز تشکر کرده اند:

inshooshinak آواتار ها
    384 بار در 59 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام خدمت همه دوستان
    من 90 روز بازي فراواني رو انجام دادم و به استاد پيام خصوص دادم براي لينك فيلم بازي فراواني.تا الان استاد پاسخي ندادن ممنون ميشم راهنمايي كنيد چه جوري ميتونم به لينك فيلمي كه جناب امينو فرمودن دسترسي داشته باشم.

12. 18 کاربر برای این پست سودمند از inshooshinak عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط inshooshinak نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    من 90 روز بازي فراواني رو انجام دادم و به استاد پيام خصوص دادم براي لينك فيلم بازي فراواني.تا الان استاد پاسخي ندادن ممنون ميشم راهنمايي كنيد چه جوري ميتونم به لينك فيلمي كه جناب امينو فرمودن دسترسي داشته باشم.
    سلام وقتتون بخیر ، صبر کنید

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,251 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    تو این دنیا میتونی سرباز به دنیا بیای حتی صفر
    اما اینکه سرباز و صفر از دنیا بری یا سرلشکر و فرمانده دست خودته
    تا دیر نشده خلقش کن رفیق ...
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

16. 31 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Darian91 آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط inshooshinak نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    سلام دوست عزیز
    کمی صبور باشید جواب میدن. برا منم چن روزی طول کشید تا جواب داد و لینک رو ارسال کرد.

18. 18 کاربر برای این پست سودمند از Darian91 عزیز تشکر کرده اند:

34,182 بار در 1,634 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 112 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سُلام ب استاد عزیز و خانواده بزرگ اکادمی ویو. یک مشکلی برام پیش اومده با شما در میان میذارم. من در دمو ترید های خوبی دارم. اما از وقتی ریل رو شروع کردم از ترید لذت نمیبرم.ترس دارم با اینکه با چک لیست ورود میکنم. همش فکر میکنم یک جایی در یک تایم فریمی رو در نظر نگرفتم.فکر میکنم ممکنه تناسب درستی رو در نظر نگرفته باشم.دلم میخاد مثل خط صاف بالا یا پایین بره و سود من رو بده.و سیستم رو خاموش کنم.درست تحلیل میکنم اما درست نمیتوم وارد بشم. کلا تلخ شده برام.این وسواس شدید و بسیار باعث شده ب زحمت بیفتم برای جبران ضررهام که در اصل سود بوده و من بستمشون @amino
    ویرایش توسط Hossein.k : 11-02-2021 در ساعت 08:37

20. 24 کاربر برای این پست سودمند از Hossein.k عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 41 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع