صفحه 259 از 441 نخستنخست ... 159209249257258259260261269309359 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,581 به 2,590 از 4403

موضوع: بررسی بروکرها

hootan.hagh آواتار ها
    11,104 بار در 953 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 132 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peace نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیزم امیدوارم حالتون عالی باشه، بنده مقیم آمریکا نیستم، اما یه سری اطلاعات دارم امیدوارم به دردتون بخوره، ببینید سخت ترین رگولاتوری دنیا ماله این کشوره، به خاطر IRS که میشه داروغه آمریکا واسه جمع آوری مالیات، بروکر های اروپایی با این کشور کار نمیکنند چون SEC بهشون گیر زیاد میده، از اینطرف، فقط IG که یه بروکر اروپایی هست و خیلی بزرگه، فقط زورش میرسه با این کشور کار کنه، آمریکا بروکر های خاص خودشو داره، سه تا بروکر داره که اینجا اسمشون رو میارم:
    1: interactive brokers
    2: td ameritrade
    3:forex.com
    IG هم که گفتم اروپایی هست ولی با آمریکایی ها هم کار میکنه، حالا اگر مورد دیگه ای بود، تگ بفرمایید در اسرع وقت پاسخ گو خواهم بود، امیدوارم سلامت و شاد باشید دوست گرامی.
    عرض ادب
    داداش تو بروکر کار میکنی ؟
    سرم گیج میره از اطلاعات خیلی کاملی که راجع به بروکرا داری ... راجع به تمام بروکرا در تمام کشورها و ...
    ممنونم ازت بابت این اطلاعات مفیدت .
    حالا در رابطه با صفر بودن مالیات بر درامد جهانی و ارتباطش با درامد از ترید و بروکرهای بین المللی خوب مثل forex/IG و ... که با کشور دومنیکا ارتباط داشته باشند داری رفیق ؟

من زاده ی ایرانم .

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از hootan.hagh عزیز تشکر کرده اند:

Mehdi.Izad آواتار ها
    1,274 بار در 73 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و ارادت
    ما توی فارکس چیزی به نام اردر بوک نداریم (تا اونجا که من اطلاع دارم). چون در فارکس ما اختلاف ارزش ها رو ترید میکنیم ( که همون CFD میشه) و نه خود ارزها و یا کالاها رو.
    موضوعی که خدمت شما توضیح دادم مربوط به مارکت فیوچرز هست که در اونجا با دیتای واقعی لول دو سر و کار داریم. و پلتفرمهای خاص خودش رو هم داره مثل نینجا تریدر، atas, siera chart و غیره. که شما میتونی اردر بوک رو توشون پیدا کنی.
    اینجا برخلاف فارکس چون با خود محصول سر و کار دارین، پس چارتی که میبینی مربوط به یک قرارداد خاص هست که تاریخ تحویل داره و شما در تاریخ اتمام قرارداد اگه هنوز پوزیشن باز داشته باشی باید تشریف ببری کالا رو تحویل بگیری. مثلا اگه نفت ترید زدی باید پاشی با کشتی بری اونجا.... LOL
    و اگه بخوای فقط چارت رو ترید کنی و جنس رو تحویل نگیری دو سه روز قبل از تاریخ تحویل باید قراردادها رو به اصطلاح ROLL OVER کنی.
    اینها رو فقط جهت اطلاع و پاسخ به سوال شما درمورد کمبود نقدینگی عرض کردم و گرنه درکل ما به هیچکدوم اینا تو فارکس نیاز نداریم.

حالا اگه میخوای موقع باز کردن معامله اسلیپیج نخوری، یا خیلی کم بخوری راهکارش خیلی خیلی ساده است:
    اول اینه که همونطور که استاد بارها و بارها بهمون گوشزد کردن....تو تایم هیجانات بازار ( مثل زمان بسته شدن مارکت در انتهای روز) یا (ایام نزدیک آخر سال میلادی) یا (تایم اخبار مهم)... ترید نکنیم.
    دومش هم اینه که میتونیم با پندینگ اردر وارد بشیم...اینجوری پوزیشن دقیقا در همون قیمتی که ما از قبل سفارش گذاشتیم باز میشه.

متاسفانه در مورد بسته شدن معامله یعنی تی پی و حد ضررموضوع کمی متفاوته. چون که ما وقتی تی پی یا استاپ رو از قبل ست میکنیم در واقع به پلتفرم خودمون دستور میدیم که تو اون قیمتها دستور بستن معامله رو اجرا کنه. و پلتفرم هم بصورت AGGRESSIVE این دستورها رو اجرا میکنه. پس همیشه امکان داره که موقع بستن اسلیپیج بخوریم.

امیدوارم این اطلاعات بهت کمک کرده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Hashemi نمایش پست ها
    سلام مهدی جان امیدوارم حالت خوب باشه
    اطلاعات خیلی خوب و کاملی رو به ما منتقل کردی و حقیقتا من یکی که اینا رو نمیدونستم و البته فکر کنم کمتر تریدری این اطلاعات رو داشته باشه حالا سوالی که برام پیش اومد اینه که همه بروکرها در دنیا به همین شکل عمل میکنن یا فقط بروکرهایی که به ایران خدمات میدن؟اینو از این جهت میپرسم که اکثر تریدرا در دنیا از متاتریدر و سی تریدر استفاده میکنن و من تا حالا ندیم هیچکدوم order book داشته باشن. سوال دیگه چطور میشه کاری کرد که معامله بدون اسلیپیج باز یا بسته بشه؟چون در بلند مدت این اسلیپیج خیلی میتونه به ضرر تریدر باشه. مثلا در هر معامله 1 پیپ اگر در نظر بگیریم میشه 100 پیپ در 100 معامله و خب عدد بزرگی میشه
    سپاسگزارم
    There is no SHORTCUT to success

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehdi.Izad عزیز تشکر کرده اند:

8,669 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hootan.hagh نمایش پست ها
    عرض ادب
    داداش تو بروکر کار میکنی ؟
    سرم گیج میره از اطلاعات خیلی کاملی که راجع به بروکرا داری ... راجع به تمام بروکرا در تمام کشورها و ...
    ممنونم ازت بابت این اطلاعات مفیدت .
    حالا در رابطه با صفر بودن مالیات بر درامد جهانی و ارتباطش با درامد از ترید و بروکرهای بین المللی خوب مثل forex/IG و ... که با کشور دومنیکا ارتباط داشته باشند داری رفیق ؟
    درود به دوست عزیزم جناب Hootan.hagh بزرگوار، خواهش میکنم نظر لطفتونه، راستش بنده زمانی که دانشجو بودم قصد مهاجرت داشتم، واسه همین خیلی روی بحث بروکر ها و مالیات تحقیق کردم، اما دیگه بعدش کرونا اومد و خلاصه کارم جور نشد، دیگه از اون موقع تا حالا اگر اطلاعاتم باعث کمک بشه حتما در اختیار دوستان قرار میدم، راستش قسمت آخر متنتون که سوال پرسیدید رو متوجه نشدم! اگر امکانش هست دوباره مطرح بفرمایید، امیدوارم که سلامت و شاد باشید دوست گرامی.

6. 9 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Hashemi آواتار ها
    2,749 بار در 664 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 87 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام مهدی جان بابت اطلاعات کامل و جامعت ازت سپاسگزارم
    اینجوری که من متوجه شدم به جز مواردی که گفتی سرعت انجام معامله توسط بروکر هم خیلی در اسلیپیج تاثیر داره درسته؟داداش خودت با کدوم بروکر کار میکنی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Izad نمایش پست ها
    سلام و ارادت
    ما توی فارکس چیزی به نام اردر بوک نداریم (تا اونجا که من اطلاع دارم). چون در فارکس ما اختلاف ارزش ها رو ترید میکنیم ( که همون CFD میشه) و نه خود ارزها و یا کالاها رو.
    موضوعی که خدمت شما توضیح دادم مربوط به مارکت فیوچرز هست که در اونجا با دیتای واقعی لول دو سر و کار داریم. و پلتفرمهای خاص خودش رو هم داره مثل نینجا تریدر، atas, siera chart و غیره. که شما میتونی اردر بوک رو توشون پیدا کنی.
    اینجا برخلاف فارکس چون با خود محصول سر و کار دارین، پس چارتی که میبینی مربوط به یک قرارداد خاص هست که تاریخ تحویل داره و شما در تاریخ اتمام قرارداد اگه هنوز پوزیشن باز داشته باشی باید تشریف ببری کالا رو تحویل بگیری. مثلا اگه نفت ترید زدی باید پاشی با کشتی بری اونجا.... LOL
    و اگه بخوای فقط چارت رو ترید کنی و جنس رو تحویل نگیری دو سه روز قبل از تاریخ تحویل باید قراردادها رو به اصطلاح ROLL OVER کنی.
    اینها رو فقط جهت اطلاع و پاسخ به سوال شما درمورد کمبود نقدینگی عرض کردم و گرنه درکل ما به هیچکدوم اینا تو فارکس نیاز نداریم.

حالا اگه میخوای موقع باز کردن معامله اسلیپیج نخوری، یا خیلی کم بخوری راهکارش خیلی خیلی ساده است:
    اول اینه که همونطور که استاد بارها و بارها بهمون گوشزد کردن....تو تایم هیجانات بازار ( مثل زمان بسته شدن مارکت در انتهای روز) یا (ایام نزدیک آخر سال میلادی) یا (تایم اخبار مهم)... ترید نکنیم.
    دومش هم اینه که میتونیم با پندینگ اردر وارد بشیم...اینجوری پوزیشن دقیقا در همون قیمتی که ما از قبل سفارش گذاشتیم باز میشه.

متاسفانه در مورد بسته شدن معامله یعنی تی پی و حد ضررموضوع کمی متفاوته. چون که ما وقتی تی پی یا استاپ رو از قبل ست میکنیم در واقع به پلتفرم خودمون دستور میدیم که تو اون قیمتها دستور بستن معامله رو اجرا کنه. و پلتفرم هم بصورت AGGRESSIVE این دستورها رو اجرا میکنه. پس همیشه امکان داره که موقع بستن اسلیپیج بخوریم.

امیدوارم این اطلاعات بهت کمک کرده باشه.

هوش و استعداد خاصی لازم نیست تا به یک معامله گر سوداور در بلندمدت تبدیل شوید.هیچ ابزار خاصی به جز ذهنی رام و متعادل نیاز نیست.

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Hashemi عزیز تشکر کرده اند:

hootan.hagh آواتار ها
    یاد شده
    در 132 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    درود به دوست عزیزم جناب Hootan.hagh بزرگوار، خواهش میکنم نظر لطفتونه، راستش بنده زمانی که دانشجو بودم قصد مهاجرت داشتم، واسه همین خیلی روی بحث بروکر ها و مالیات تحقیق کردم، اما دیگه بعدش کرونا اومد و خلاصه کارم جور نشد، دیگه از اون موقع تا حالا اگر اطلاعاتم باعث کمک بشه حتما در اختیار دوستان قرار میدم، راستش قسمت آخر متنتون که سوال پرسیدید رو متوجه نشدم! اگر امکانش هست دوباره مطرح بفرمایید، امیدوارم که سلامت و شاد باشید دوست گرامی.
    لطفته بله قطعا استفاده میکنم به شخصه .
    سوال :
    در رابطه با کشورهایی که مالیات بر درامد جهانیش صفر است اطلاع دارید که کدوم بروکرها با شعب بانکی معتبر با اون کشورها ارتباط دارند و امکان کار کردن در اون بروکر در بانک مستقر در کشورهایی که مالیات صفر است ، وجود دارد ؟

من زاده ی ایرانم .

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از hootan.hagh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    لطفته بله قطعا استفاده میکنم به شخصه .
    سوال :
    در رابطه با کشورهایی که مالیات بر درامد جهانیش صفر است اطلاع دارید که کدوم بروکرها با شعب بانکی معتبر با اون کشورها ارتباط دارند و امکان کار کردن در اون بروکر در بانک مستقر در کشورهایی که مالیات صفر است ، وجود دارد ؟
    درود دوباره، ببینید سوال خیلی راحته اما جوابش واقعا پیچیده و طولانیه، علتش هم به خاطر تغییر هر روزه قوانین مربوطه بین طرفین هست، همه افراد ثروتمند در کشور های مختلف زمانی که تشریف میبرند پیش یه CPA برای کم تر کردن مالیات همین سوال ساده رو میپرسند اما اون شخص مجبوره با آره یا نه جواب بده، اما پشتش یه عالمه کار و به قول خودشون setup وجود داره، ببینید، بروکر های خوب عمدتا روش های واریز و برداشت متعددی ندارند، به علته اینکه طبق رگلاتوری های اون کشور باید کار کنند، به همین علته که در آمریکا که بیشترین تعداد تریدر رو داره فقط چهارتا بروکر سرویس میدند، و در SEC رگوله شدند، این برای اینه که جلویه پول شویی گرفته بشه ( اما هدف اصلی اینه که بتونند رصد کنند همه پول ها رو) که بتونند روش مالیات ببندند و درآمد دولت رو تامین کنند، حالا در کشور هایی که مالیات رو میشه عملا صفر کرد مثل امارات، بروکر های خیلی خوبی وجود دارند و میتونید شما با این بروکر ها کار کنید، پول رو راحت به حساب بانکیتون واریز کنید و خرج کنید و در طول سال حتی یک سنت هم مالیات ندید، اما همین الان که من دارم صحبت میکنم، امارات خیز برداشته برای اینکه مالیات رو به 9 درصد افزایش بده، اما از اونطرف موناکو همچنان مالیات صفر در صد رو میگیره، حالا ما در کل دو نمومه مالیات داریم یه capital gain tax داریم که میشه مالیات بر درآمد، یه Corporate tax داریم که میشه مالیات روی شرکت ها و موسسه ها، هر دو رو عملا میشه به صفر نزدیک کرد، اما بسیار فرایند پیچیده و هزینه بری هست اما در بلند مدت همیشه به صرفه تر هستش، جواب کوتاه به سوال شما بله هست حالا یه چندتا مثلا میزنم از کشور هایی که مالیات صفر دارند و همه بروکر های خوبی که در دنیا وجود دارند هم تا اونجایی که من چک کردم باهاشون کار میکنند:
    امارات متحده عربی: مالیات بر درآمد سالیانه صفر، و اکثر بروکر های خوب مشکلی ندارند.
    موناکو، مالیات بر درآمد صفر هست اما مالیات شرکتی 25 درصد ( یعنی اگر حسابی که در بروکر باز میکنید، corporate account باشه مشمول مالیات میشه)
    سنت کیتس و نیویس ( یه جزیره هست با جمعیت کمتر از 50 هزارتا و مالیات بسیار نا چیز) دوباره همه بروکر ها باهاش کار میکنند
    همین دومینیکا که خودتون فرمودید، دقیقا مثله سنت کیتس و نیویس هست
    یه سری کشور های هاشیه خلیج فارس:
    قطر
    بحرین
    کویت
    و بعضی کشور های دیگه که مطمئنم اگر اسمشونو بگم خیلی ها ممکنه باور نکنند، اما مالیات ندارند واقعا، در کل دوست عزیزم، یه جمله هست که آلبرت انیشتین میگه: "سخت ترین کار دنیا درک مسائل مالیاتی و پولی هست" ، اینو بزرگترین دانشمند قرن 20 میگه، واقعا اینجور مسائل بسیار سیال و تغییر پذیر هستند و نمیشه همیشه یه پاسخ قطعی در یه زمان مشخص داد، امروز اینجوریه فردا ممکنه همه چیز تغییر کنه، امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم دوست گرامی، شاد و سربلند باشید.
    ویرایش توسط Peace : 12-31-2022 در ساعت 13:32

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

hootan.hagh آواتار ها
    یاد شده
    در 132 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    درود دوباره، ببینید سوال خیلی راحته اما جوابش واقعا پیچیده و طولانیه، علتش هم به خاطر تغییر هر روزه قوانین مربوطه بین طرفین هست، همه افراد ثروتمند در کشور های مختلف زمانی که تشریف میبرند پیش یه CPA برای کم تر کردن مالیات همین سوال ساده رو میپرسند اما اون شخص مجبوره با آره یا نه جواب بده، اما پشتش یه عالمه کار و به قول خودشون setup وجود داره، ببینید، بروکر های خوب عمدتا روش های واریز و برداشت متعددی ندارند، به علته اینکه طبق رگلاتوری های اون کشور باید کار کنند، به همین علته که در آمریکا که بیشترین تعداد تریدر رو داره فقط چهارتا بروکر سرویس میدند، و در SEC رگوله شدند، این برای اینه که جلویه پول شویی گرفته بشه ( اما هدف اصلی اینه که بتونند رصد کنند همه پول ها رو) که بتونند روش مالیات ببندند و درآمد دولت رو تامین کنند، حالا در کشور هایی که مالیات رو میشه عملا صفر کرد مثل امارات، بروکر های خیلی خوبی وجود دارند و میتونید شما با این بروکر ها کار کنید، پول رو راحت به حساب بانکیتون واریز کنید و خرج کنید و در طول سال حتی یک سنت هم مالیات ندید، اما همین الان که من دارم صحبت میکنم، امارات خیز برداشته برای اینکه مالیات رو به 9 درصد افزایش بده، اما از اونطرف موناکو همچنان مالیات صفر در صد رو میگیره، حالا ما در کل دو نمومه مالیات داریم یه capital gain tax داریم که میشه مالیات بر درآمد، یه Corporate tax داریم که میشه مالیات روی شرکت ها و موسسه ها، هر دو رو عملا میشه به صفر نزدیک کرد، اما بسیار فرایند پیچیده و هزینه بری هست اما در بلند مدت همیشه به صرفه تر هستش، جواب کوتاه به سوال شما بله هست حالا یه چندتا مثلا میزنم از کشور هایی که مالیات صفر دارند و همه بروکر های خوبی که در دنیا وجود دارند هم تا اونجایی که من چک کردم باهاشون کار میکنند:
    امارات متحده عربی: مالیات بر درآمد سالیانه صفر، و اکثر بروکر های خوب مشکلی ندارند.
    موناکو، مالیات بر درآمد صفر هست اما مالیات شرکتی 25 درصد ( یعنی اگر حسابی که در بروکر باز میکنید، corporate account باشه مشمول مالیات میشه)
    سنت کیتس و نیویس ( یه جزیره هست با جمعیت کمتر از 50 هزارتا و مالیات بسیار نا چیز) دوباره همه بروکر ها باهاش کار میکنند
    همین دومینیکا که خودتون فرمودید، دقیقا مثله سنت کیتس و نیویس هست
    یه سری کشور های هاشیه خلیج فارس:
    قطر
    بحرین
    کویت
    و بعضی کشور های دیگه که مطمئنم اگر اسمشونو بگم خیلی ها ممکنه باور نکنند، اما مالیات ندارند واقعا، در کل دوست عزیزم، یه جمله هست که آلبرت انیشتین میگه: "سخت ترین کار دنیا درک مسائل مالیاتی و پولی هست" ، اینو بزرگترین دانشمند قرن 20 میگه، واقعا اینجور مسائل بسیار سیال و تغییر پذیر هستند و نمیشه همیشه یه پاسخ قطعی در یه زمان مشخص داد، امروز اینجوریه فردا ممکنه همه چیز تغییر کنه، امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم دوست گرامی، شاد و سربلند باشید.
    عرض ادب
    ممنونم از پاسخت ارادتمندم
    همون چون کار پیچیده ایه من دمبال جاهایی ام که مالیات صفر باشه دیگه ...

من زاده ی ایرانم .

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از hootan.hagh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    عرض ادب
    ممنونم از پاسخت ارادتمندم
    همون چون کار پیچیده ایه من دمبال جاهایی ام که مالیات صفر باشه دیگه ...
    دقیقا همه دنبال اینجور جاها هستند، اما ممکنه همیشه اینجوری نباشه، به قول یه دوستی میگفت " تا کی؟ تا ابد که ماه زیر ابر نمیمونه"
    حالا حکایت کشور های مختلف هم همینه، اکثر کشور های اروپایی که عضوی از اتحادیه اروپا هستند، باید قوانین مالیاتیشون رو هر چند سال یه بار اصلاح کنند و مالیات ها رو کم و زیاد کنن، مثل پرتغال.

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

hootan.hagh آواتار ها
    یاد شده
    در 132 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    دقیقا همه دنبال اینجور جاها هستند، اما ممکنه همیشه اینجوری نباشه، به قول یه دوستی میگفت " تا کی؟ تا ابد که ماه زیر ابر نمیمونه"
    حالا حکایت کشور های مختلف هم همینه، اکثر کشور های اروپایی که عضوی از اتحادیه اروپا هستند، باید قوانین مالیاتیشون رو هر چند سال یه بار اصلاح کنند و مالیات ها رو کم و زیاد کنن، مثل پرتغال.
    اره درسته مثلا همین پرتغال چندین وقت پیش مالیات برای کار روی کریپتو رو برداشت بعد دوباره نمیدونم گذاشت یا نه ...

من زاده ی ایرانم .

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از hootan.hagh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    اره درسته مثلا همین پرتغال چندین وقت پیش مالیات برای کار روی کریپتو رو برداشت بعد دوباره نمیدونم گذاشت یا نه ...
    دقیقا همینطوره، کشور ها مدام قوانین رو تغییر میدن، حالا یه چیز هم که هست، مثلا در سویس، در ایالت های مختلف اونا بهش میگن کانتون (canton)، واسه هر کدوم از این ایالت ها، مالیات مختلف وجود داره، خیلی قضیه پیچیده هست، تو آمریکا هم همینطور، در ایالت های مختلف مالیات های متفاوت وجود داره که خب این باعث میشه که قوانین مالیاتی هی پیچیده تر و در هم بر هم تر باشن، ولی من خودم شخصا بخوام از راه ترید کسب درآمد کنم حتی نزدیک کشور های غربی هم نمیشم، به خاطر اینکه واسه تریدر جماعت کشور های خوبی محسوب نمیشه، تریدر باید توی یه کشوری باشه که مالیات معقول و پایین بگیرن، آرامش خاطر داشته باشی، از نظر جغرافیایی جایه خوبی باشه، نه یه جا مثله آمریکا که شما اگر بخوای لندن رو ترید کنی باید نصفه شب پاشی کار کنی و خیلی مشکلات دیگه که کشور های غربی دارن، از این جهت خودم ترجیحم غرب نیست.

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع