صفحه 495 از 555 نخستنخست ... 395445485493494495496497505545 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,941 به 4,950 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1279 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام دوستان شبتون بخیر
    برای کنترل این احساسات چطور رفتار میکنین؟؟؟
    1: حس انتقام گرفتن از بازار(وقتی کلی تحلیل انجام میدیم و تاییدیه زیادی داریم، احتمال میدیم قیمت به یک سمتی حرکت میکنه و در اون جهت وارد میشیم یک حسی بوجود میاد که حتما باید این ترید با سود بسته بشه)
    2: صبر (بعد وارد شدن به پوزیشن، موقعیت بهتری تشکیل میشه)
    3: جابجا کردن حد سود و ضرر
    4: رشد دادن یک دفعه و چند برابر کردن اکانت

ممنونم از راهنمایی های همه عزیزان ❤️
    چنتا از دوستان هم منشن میکنم
    @Ali97 @Mehrdad az @Erfanalk @wolflord @benxa @Mr. & Mrs. hatami @imani @amin64 @Mohammad @mohammad76 @mohammad-zrm
    سلام سامان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    منم نظرم میگم.
    اول از همه ببینید این احساس هایی که دارید چرا بوجود میان و چرا اینکار و کردید؟ مثلا میبینید دارید عجله میکنید از خودتون بپرسید چرا عجله میکنم؟ که چی بشه؟ به چی برسم؟ چه چیز ریشه ای داره؟ من وقتی قرار هست طبق برنامه هدف برم جلو، چه فرقی داره زودتر یا دیرترش. برای خود من همین سوال ها خیلی کمکم کرد به این حسم آگاه بشم. ریشه اش میتونه این باشه از جایی که هستید راضی نیستید یا از چیزی که هستید راضی نیستید و ریشه اصلیش میتونه عزت نفس باشه. ولی این نسخه و باید خودتون با ویژگی ها و باورها خودتون برای خودتون بشینید بنویسید.(ولی اکثرا کلیت یکسان هست)
    در مرحله بعد این صحبتها که حالت منفی میتونن داشته باشن (باورهای متضاد) و مجدد بنویسید و براشون مثال نقض زیادی بیارید که درست نیستن. اینچوری ریشه اون باور خشک میشه و شما به مرور با تزریق و رفتار باور درست، رفتار اصولی توی شما جا میافته.
    در آخر هم یکسری قوانین برای خودتون بزارید و موظف کنید خودتون به انجامش.

۱. قانون بزارید که بعد تعداد ترید مشخصی دیگه ترید نکنید و اگر ادامه دادید و با این حس ترید کردید، اونروز دیگه ترید نکنید.( این خودش حس بدتری بهتون میتونه بده و وقتی هست که شما نمیتونید از این کار دست بردارید.)
    ۲. به نظر من ما ۳نوع صبر تو ترید داریم:
    الف. صبر تشکیل تکنیک
    ب. صبر شکست سطوح
    ج. صبر بعد از ضرر/سود
    موقع تحلیل یا ترید اگر به هرکدوم رسیدید، تو ژورنالتون بنویسید و آلارم بزارید روی چارت و پاشید تا قیمت به یکی از ۲تا اول برسه. تو حالت سوم هم سیستم خاموش کنید یا پلتفرم ببیندید و چرایی ها اول که گقتم بنویسید و مدیتیشن کنید و اگر حالتون اکی بود ترید کنید.
    ۳. میتونید طبق چک لیستتون که بک تست گرفتید حد سود ضرر قطعی (مثلا ۲پیپ بیشتر از اسپرد) و حدضرر اصولی بزارید و پاشید و تا مدتی دنبال مدیریت پوزیشن نرید. یا در هر تایم فریمی دارید ترید میکنید۳ تا ۱۵ کندل همون تایم بعد از باز شدن پوزیشن دست به پوزیشن نزنید. ولی اکثرا علت اینکار ترس از ضرر هست و میتونه حتی برای حجمی باشه که در پوزیشن درگیر کردید و حس ترس بهتون بده. اگر اینها هم جواب نداد اینقدر بک تست بگیرید تا ایمان به چک لیست پیدا کنید.
    ۴. برنامه هدف دارید و بهش پایبند باشید. اگر به برنامه پایبند نیسیتید ببینید کجاها در زندگیتون تعهد ندارید و چرا؟ اون و درست کنید.

امیدوارم بهتون کمک کنه.
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    4,965 بار در 1,126 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 441 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام دوستان شبتون بخیر
    1: حس انتقام گرفتن از بازار(وقتی کلی تحلیل انجام میدیم و تاییدیه زیادی داریم، احتمال میدیم قیمت به یک سمتی حرکت میکنه و در اون جهت وارد میشیم یک حسی بوجود میاد که حتما باید این ترید با سود بسته بشه)
    4: حس رشد دادن یک دفعه و چند برابر کردن اکانت ( اینکه یا باید چند برابر بشه حساب تو یروز یا اینکه کال بشه)

@Ali97 @Mehrdad az @Erfanalk @wolflord @benxa @Mr. & Mrs. hatami @imani @amin64 @Mohammad @mohammad76 @mohammad-zrm
    درود دوست عزیز
    ببین سامان جان
    موقعی که ضرر شد یک پوزیشن بهترین راه فقط بلند شدن از پای سیستم ه مخصوصا و مخصوصا توی real
    صبر راستشو بخوای من این مورد رو دارم نه فقط توی چارت بلکه توی زندگیم خیلی زیاد صبورم انگار درونی م هست و خیلی روی این موردم کاری نکردم که بخوام راهنمایی تون کنم
    مورد سومم باید بخودمون سخت بگیریم>>>>>>>>>>>>>>> پوزیشن، حد ضرر و حد سود و تمام و منتطر موندن واسه نتیجه
    اینکه به خودت بقبولونی که ترید کاری ست بلند مدت. برنامه ای برای سریع ثروت مند شدن ما نیست
    اینکه بجای تمرکز روی نتیجه و پول روی کیفیت معاملات تمرکز کنیم
    یهو چشم باز می کنیم می بیینم که چقدر سود کردیم

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام دوستان شبتون بخیر
    4: حس رشد دادن یک دفعه و چند برابر کردن اکانت ( اینکه یا باید چند برابر بشه حساب تو یروز یا اینکه کال بشه)

سلام و وقتتون بخیر سامان جان
    سامان جان جواب من یک جمله هست کار روی بخش تعهد و پایبندی به چک لیست و برنامه هدف
    ویرایش توسط Ali97 : 12-13-2023 در ساعت 11:57
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    این جهان کوه است و فعل ما ندا سوی ما آید نداها را صدا
    فعل تو کان زاید از جان و تنت همچو فرزندت بگیرد دامنت
    پس تو را هر غم که پیش آید ز درد بر کسی تهمت منه ُ بر خویش گرد
    بر قضا کم نه بهانه ای جوان جرم خود را چون نهی بر دیگران
    گرد خود برگرد و جرم خود ببین جنبش از خود بین از سایه نبین
    جرم بر خود نه که تو خود کاشتی با جزا و عدل حق کا آشتی
    کی کژی کردی و کی کردی تو شر که ندیدی در پیش لایق اثر ؟
    کی فرستادی دمی بر آسمان نیکی ای کز پی نیامد مثل آن ؟
    گر مراقب باشی و بیدار تو بینی هر دم پاسخ کردار تو
    این شعر از مولانا جلال الدین بلخی بود که در دوره آقا مزدا فر مومنی خونده شد و حیف بود باهاتون به اشتراک نگذارم
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

amin64 آواتار ها
    18,959 بار در 2,073 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1019 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام سامان جان دوستان جواب های خیلی خوبی برای سوال شما داده بودند
    مسائلی که شما بیان کردی من هم درگیرش بودم و مدتی هست دارم سعی میکنم خودم را اصلاح کنم
    -ما در هر روز هدف مشخص میخواهیم برای من 3 درصد هست حالا یا تی پی میخوره تا استاپ و بعد اون سیستم را باید خاموش کنی و بری یه پیاده روی کنی انرژیت تخلیه بشه و دوباره بیایی بررسی کنی,این مورد برای من سخت بود ولی تو این مدت تونستم روش مسلط بشم قرار نیست برای گرفتن 3 درصد روزانه روی بالانسم هر کار بخواهیم بکنیم(قرار نیست یه روز بریم بالا و قرار نیست بالانسمون یه روزه از بین بره)
    -به استاپ دست زدن یعنی به استقبال کال رفتن و باید ذهنمون را عادت به رفتار درست بدیم(این تجربه را بعد از کال کردن چند حساب بهت میگم),پایبندی به هدف روزانه
    -به تی پی و استاپ احترام بزاری یعنی داری به سلامتیت احترام میزاری (تپش قلب نمیگری,سر درد نمیکنی,زیاد از حد عرق نمیکنی,اعضا و جوارح بدنت در امان هستن)و یک نکته مهم به شخصیتت داری احترام میزاری
    -موقع ترید وقتی پای سیستم میشینیم باید چک لیست مکتوب داشته باشیم و موارد را دونه به دونه تیک بزنیم و بریم جلو و این چک لیست خودشو در چند ماه کار نشون میده و میبینی چقدر رشد کردی
    موفق تر باشین

سلام دوستان شبتون بخیر

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از amin64 عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 914 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نظریه داو در بازارهای مالی

اجزاء نظریه داو

1- همه چیز در بازار (قیمت) لحاظ شده است:

نظریه داو برمبنای فرضیه بازار کارآمد مطرح شده که بیان می*کند قیمت دارایی*ها، تمام اطلاعات موجود در بازار را دربرمی*گیرد. به عبارتی دیگر، این رویکرد دقیقا نقطه مقابل اقتصاد رفتاری است.

بنابراین تمام عوامل مؤثر بر ارزش سهم*ها و دارایی*ها مانند میزان پتانسیل درآمدزایی شرکت*ها، صلاحیت مدیران، رقابت*ها و بسیاری دیگر بصورت قیمت در بازار جلوه می*کنند، حتی اگر مردم از تمام یا هیچیک از این جزئیات خبر نداشته باشند. در برداشت دقیق*تری از این نظریه، حتی رویدادهای آینده نیز به شکل ریسک در قیمت لحاظ شده*اند.

2- در بازار سه روند اصلی وجود دارد

3- روندهای اصلی سه فاز دارند:

براساس نظریه داو، روندهای اصلی از سه فاز عبور می*کنند. در یک بازار صعودی، این سه فاز عبارتند از فاز تجمع، فاز مشارکت عموم مردم (حرکت بزرگ) و فاز افراط یا خرید مازاد. در یک بازار نزولی، این سه فاز عبارتند از فاز توزیع، فاز مشارکت عموم مردم و فاز وحشت (یا ناامیدی).

4- شاخص*ها باید یکدیگر را تأیید کنند

5- حجم باید روند را تأیید کند

6- روندها ادامه دارند تا زمانی که یک برگشت واضح رخ دهد
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,847 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان شبتون بخیر

سلام سامان عزیز
    توی مورد اول روی اصل عدم قطعیت بازار خیلی کار کنید و سعی کنید این طرز فکر جا بیفته که احتمال به سود نشستن هر پوزیشن ۵۰ ۵۰ حتی در بهترین حالت ممکن
    ۲.برای صبر کردن با کارهای روزانه خودتون رو تمرین بدید مثلا سعی کنید بوق نزنید موقع رانندگی یا اینکه آرام تر تایپ کنید
    ۳.بعد از گرفتن پوزیشن لپ تاپ رو خاموش کنید و از سیستم فاصله بگیرید
    ۴.یکم از ایده آل گرایی فاصله بگیرید این بازار جای گاز دادن نیست
    هر کس بیشتر عجله میکنه دیرتر میرسه
    بشینید چند بار ۲۰۰ گام ۳ درصدی استاد رو روی کاغذ بیارید و نتیجه رو نشون بدید به خودتون تا عینی سازی بشه

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

mohammad76 آواتار ها
    12,036 بار در 2,584 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 522 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام دوستان شبتون بخیر

سلام سامان جان، امیدوارم حالت خوب باشه دوست خوبم
    1- این حس زمانی خیلی قوی میشه که انتظار بالایی از سیستم داشته باشیم و برای کنترل این حالت من اول تحلیل رو در شب قبل یا اول وقت روز جدید انجام میدم و الارم رو در چارت ست میکنم و چارت رو مینی مایز میکنم و به باقی کارام میرسم تا صدابیاد و چارت رو چک کنم که این روند حین پوزیشن داشتن هم تکرار میشه.
    2- معمولا حجم رو تقسیم بر 2 میکنم و 1% اول رو در واگرایی در 50% اصلاحی برای از دست ندادن وارد میشم با استاپ بزرگ و بعد اگر نقطه ی خوبی در تایم پایین داد استاپ کم میشه و ریسک حدودا نصف میشه و 1.5% جدید رو در موقعیت بهتر وارد میشم(مجموع ریسک 2%)
    3- من برای این کار قانون گذاشتم برای خودم:برای استاپ 3 حالت بیشتر ندارم و برای سود هم دو حالت-در کل شما هم قانون بزارید و تحلیلی نباشه
    4-این رو خیلی قبل داشتم و خب اینقدر بازار میزنت زمین تا یادت بره این حالت یا سریع تر خودت این طمع یک شبه پولدار شدن رو فراموش میکنی
    «موفقیت مجموع تلاش*های کوچکی است که هر روز به*طور مداوم تکرار می*شوند.» رابرت کلییر

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از mohammad76 عزیز تشکر کرده اند:

MOHAMMAD.WOW آواتار ها
    2,668 بار در 833 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 244 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و درود دوستان عزیز
    این ویدیو را حتما ببینید نکات مهمی داره : درباره ریسک
    بازی آخر را که دیدم نفر اول از تیم سبز که گفت من هدفم ده تا هست من را یاد حرف استاد انداخت که میگفت مشخص کنید که چند در صد میخوای
    به نظر من رنگ لباس هم در بازی آخر تاثیر داشت نظرتون چیه
    https://www.aparat.com/v/DXJg7
    شاد و موفق باشید
    دنیای بیرون علت و موجب نیست بلکه یک نتیجه است . فقط قانون سازنده درونتان را الگوی زندگی خود قرار دهید . فکر یک علت است و فکر جدید نتیجه ای جدید در بر خواهد داشت . آیا میدانید بیشتر اوقات به صورت ناخودآگاه به چی فکر میکنید؟

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از MOHAMMAD.WOW عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,075 بار در 851 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 306 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    همه می دانند بر روی این کره خاکی نقاطی وجود دارد که حاوی طلاست و یافتن آن ها زندگیشان را متحول خواهد ساخت
    اما همه:
    ۱-برای یافتن نقاط طلاخیز شروع به کاوش نخواهند کرد
    ۲-پس از یافتن نقاط طلاخیز، حفاری نخواهند کرد
    ۳-حفاری را به انتها نخواهند رساند

همه می دانند با بازار های مالی می توان ثروتمند شد
    اما همه:
    ۱-هیچگاه شروع به آموزش دیدن نخواهند کرد
    ۲-روی یک سبک اصولی متمرکز نخواهند ماند
    ۳-استمرار نخواهند داشت

همه می دانند اما همه موفق نخواهند شد.
    در هر دو حیطه، فقط معدود افرادی هستند که موفق می شوند.
    Hard takes time, impossible a little more time

20. 18 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 44 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 44 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع