صفحه 179 از 555 نخستنخست ... 79129169177178179180181189229279 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,781 به 1,790 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mehrsa آواتار ها
    2,167 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinbagheri نمایش پست ها
    سلام
    تلاش برای پیدا کردن عدد درست رو رها کنید، چون اصلا هیچ عدد درستی وجود نداره. عدد درست خود شمایید و عادتی که می خواید تغییر بدید .
    مثلا ممکنه شما همین امروز به خاطر یه بیماری سختی که دچارش شدید تصمیم بگیرید که تنقلات مضر رو کلا از وعده های روزانه تون حذف کنید و انقدر هم انگیزه داشته باشید و از طرفی آدم شکمویی هم نباشید و در کنارش با تلاش و تکرار زیاد و به کار گرفتن روش های درست، بتونید توی 1 ماه و 0/5 عادت سالم خوری رو تو خودتون تقویت کنید و برای همیشه با چیپس و پفک و آب نبات و شیرینی و این چیزها خداحافظی کنید اما خواهرتون تو همون خونه بعد از 10 سال هم این پروژه سالم خوریش دائم با شکست مواجه بشه و نتونه .
    بر اساس تحقیق که تو سال 2009 انجام شده و توی ژورنال European Journal of Social Psychology امنتشر شده، من و شما برای تغییر یا شکل گیری یه عادت بین 18 تا 254 روز ممکنه زمان نیاز داشته باشیم. که به طور متوسط ممکنه 66 روز طول بکشه تا یه عادتی اتومات بشه و دیگه نیاز نباشه ما دائم برای انجام شدن و نشدنش تلاش کنیم. { حواس تون به کلمات باشه ها ؛ متوسط ؛ ممکنه ؛} پس حواس تون باشه که گرفتار این اعداد و ارقامِ اشتباه نشید و بدونید که انقدر فاکتورهای زیادی تو شکل گیری یه عادت مثبت یا ترک یه عادت منفی تاثیر دارن که واقعا نسخه پیچیدین برای همه غیر ممممممممکنه و بیشتر شبیه کار رمال ها و فالگیر ها میشه این کارمون و اصلا نمیشه یه تعداد روز مشخص تعیین کنیم و به همه بگیم که میتونن تو 21 روز هر عادتی که میخوان رو ترک کنن یا ایجاد کنن ! نشدنیه فراموش کنید…}
    شما زمانی میتونید بگید یک عادتی رو در خودتون ایجاد کردید که بدون فکر کردن اون کار رو انجام بدین.
    مطالب مربوط به عادات واقعا زیاده و در قالب یک پست نمی گنجه ، اگر دوستان اشتیاق داشتند در مورد این موضوع بیشتر صحبت می کنیم.
    با تشکر
    ممنون از توضیحات کاملتون ،درست میفرمایین نباید دنبال عدد بود ولی خیلی وقتها من فکر کردم واقعا به کاری عادت کردم اما رها شده ...
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

TeenvokeR آواتار ها
    1,744 بار در 462 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 127 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    درود بر شما عرفان جان
    اگر کتاب قدرت عادت رو خونده باشی یه سری فاکتور معرفی میکنه برای بازگشت فرد معتاد به اعتیادش(منظور از فرد معتاد صرفا اعتیاد به مواد مخدر نیست !)

نویسنده ی کتاب میگه : همیشه یه سری چیزا هستند که محیط رو برای کشیده شدن ماشه ی برگشت به اعتیاد فراهم میکنن مثل چی ... مثل مکان خاص زمان خاص احساس خاص فرد خاص و ...
    مثلا یه نفر سیگار رو ترک کرده یا قمار رو ترک کرده چی باعث میشه بعد از 5 سال برگرده به اعتیاد و قمار ؟
    یروز دوستای سیگاریش یا قمار بازش ازش دعوت میکنن بیا بریم یه دور همی یا فلان و بسان فرد مورد نظر ما هم نه نمیگه !
    وقتی میره به دورهمی ... میبینه توی مکان خاص پیش افراد خاص با وسایل خاص در زمان خاصی هست و احساس خاص هم میاد سراغش !
    و این ماشه ی برگشت فرد رو به اعتیادی که 5 ساله ترکش کرده میکشه حالا اگر فرد خیلی اراده ی قوی داشته باشه به این موضوع برنمیگرده ولی اگر سست اراده باشه باز به همون دوران برمیگرده

برای کنار گذاشتن عادات بد سه چیز واجبه کلید/ روتین/ پاداش

کلید: نباید محیط رو برای برگشت به اعتیاد ایجاد کنیم (جدا کردن سرنخ هایی مثل مکان خاص فرد خاص زمان خاص احساس خاص و ... که مارو به اعتیاد قبلی میکشونن و کلید برگشت به اعتیاد رو میزنن)

روتین:
    بایستی عادات خوب بود رو جایگزینشون کرد (تغییر دادن روتین بد به خوب)

پاداش:
    در ازای انجام ندادن کاری که بهش اعتیاد داریم به خودمون پاداش بدیم چون برای مثل وقتی سیگار میکشیم داریم بطور ناخودآگاه به خودمون آرامش میدیم پس در مقابل اینکار باید با انجام ندادنش هم به خودمون هدیه ای بدیم تا چرخه ی کلید /روتین/ پاداش کامل بشه
    مثلا یک هفته رژیم سالم گرفتیم برای جایزه جمعه ظهر Cheat Meal میکنیم

و آخرین مورد داشتن یک طرح و برنامه است

امیدوارم مفید باشه قلب به همه ی آکادمی

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام حسین جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    عالی یادمه شما چند نکته هم ازکتاب عادت های اتمی چند روز قبل واسم گفتین که دقیقا یادمب ود

چند روزی بود ذهنم مشغول این بود که مثلا یک فرد سیگاری رو در نظر بگیریم _ میبینی بعد 5 سال ترک دوباره برمیگرده سمتش
    اما یکی که سیگار نکشیده به زور بکشیش هم نمیکشه و زیاد دیگه زورکنی یه نخ میکشه اما از روی اجبار ودیگه نمیره سمتش
    حالا اینجا من نمیدونم چه اتفاق جالبی تو مغز اتفاق می افته که بعد مثلا 5 سال ترک دوباره برمیگردیم سمتش و چگونه میتونیم اون تفکرات یا روحیات یک فردی که سیگاری نیست رو داشته باشیم
    چگونه میتونیم این شاهراه رو تو مغز ببندیم _ چون فکر کنم واسه هر عادتی که ایجاد میکنم رشته های عصبی ای به وجود میاریم که در ظول زمان با تکرار اون قوی تر و ضخیم تر میشن _ حالامن طرف صحبتم این که چطور میتونیم اون رشته هارو برای همیشه ببندیم
    یک فرد معتاد رو درنظر بگیرین و میشناسم فردی رو که بعد چند سال ترک دوباره برگشت اما شخصا خود من رو بکشن هم سمتش نمیرم حالا اینجا چه اتفاقی می افته که اون شخصی که تو ترک بود راحت میره سمتش اما من نه!!

و اینکه من 10 روزی بود خیلی خوب ورزش رو شروع کرده بودم و ساعت 6 صبح میرفتم ورزش هر روز و میومدم و مثل تراکتور کار میکردم اما به طرض عجیب و غیرقابل کنترلی مریض شدم _ مهمون اومد_ کار پیش اومد و.... قبول میکنم درمواردی تنبلی کردم که و زود نیومدم رو روند قبلیم ولی از امروز دوباره استارت زدم ولی خیلی عصبیم چون خالصا10 روز عقب افتادم بعد 9 ماهکاری در انجمن و این بی سابقه بوده برام و تازه داشتم 9 ماه تلاش هامو عملی میکردم و داشتم روتین عالی میساختم که همه چی بر باد رفت .... (ببخشید که نمیتونم مثبت گراینه نگاه کنم)
    در رابطه با مدیتیشن هم سوال داشتم که میخوام شروعش کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم
    از همه ی دوستان تمنا میکنم که هرچی تجربه از مدیتیشن دارن رو باهام به اشتراکبزارن و استاد فکر کنم یه مقاله گذاشتن در رابطه با مدیتیشن و ایا اون کافیه؟!

برای اینکه بحث ایجاد بشه منشن نمیکنم هیچکس رو تا همه جواب بدن منتظر نظرات خوبتون هستم

شادباشید و پیروز
    ماهیگیر باش نه ماهیگیر !

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از TeenvokeR عزیز تشکر کرده اند:

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,106 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام عرفان عزیز ، ممنونم ، امیدوارم حال شما و بقیه دوستانم توپ و عالی باشه
    هر عادت یک سری رشته های عصبی رو به وجود میاره که هر چقدر اون عادت قوی تر و مدت زمان بیشتری همراهتون باشه ، رشته های عصبی اون عادت هم قوی تر میشه و به یک درخت چند ساله تبدیل میشه که به راحتی نمیتونی اونو از ریشه بکنی .
    عادت ها به شدت وابسته به فرم ، ظاهر و محیط هستند . باید به زندگی اون شخص سیگاری نگاه کنی ببینی چی باعث شده بعد چندسال مجدد سیگار بکشه ؟
    آیا همچنان با دوستان سیگاری میگرده ؟ آیا همچنان مثل قبل به کافه و سفره خونه میره ؟ آیا مثل قبل دسترسی بسیار آسون به سیگار داره ؟ و سوالات دیگه که باید همه بررسی بشن و دلیلش مشخص بشه
    مشکلی که برای شما بوجود اومده دوسال پیش برای منم اتفاق افتاده و باز بر میگرده به عادت های شما .
    شما نمی*توانید فقط بصورت تئوری در مورد مدیتیشن مطالعه کنید و انتظار داشته باشید که در این زمینه به خوبی هم عمل کنید. شما باید تمرینات را انجام دهید. هر چقدر هم که در این زمینه کتاب بخوانید، جوابگو نخواهد بود.
    مدیتیشنی که در آکادمی آموزش داده رو انجام بدین ، به مرور زمان به تکامل خواهی رسید .
    در مورد عادت اگر دوستان مایل بودن در چند پست به طور کامل در موردش صحبت میکنم .
    موفق باشید

عالی یادمه شما چند نکته هم ازکتاب عادت های اتمی چند روز قبل واسم گفتین که دقیقا یادمب ود

چند روزی بود ذهنم مشغول این بود که مثلا یک فرد سیگاری رو در نظر بگیریم _ میبینی بعد 5 سال ترک دوباره برمیگرده سمتش
    اما یکی که سیگار نکشیده به زور بکشیش هم نمیکشه و زیاد دیگه زورکنی یه نخ میکشه اما از روی اجبار ودیگه نمیره سمتش
    حالا اینجا من نمیدونم چه اتفاق جالبی تو مغز اتفاق می افته که بعد مثلا 5 سال ترک دوباره برمیگردیم سمتش و چگونه میتونیم اون تفکرات یا روحیات یک فردی که سیگاری نیست رو داشته باشیم
    چگونه میتونیم این شاهراه رو تو مغز ببندیم _ چون فکر کنم واسه هر عادتی که ایجاد میکنم رشته های عصبی ای به وجود میاریم که در ظول زمان با تکرار اون قوی تر و ضخیم تر میشن _ حالامن طرف صحبتم این که چطور میتونیم اون رشته هارو برای همیشه ببندیم
    یک فرد معتاد رو درنظر بگیرین و میشناسم فردی رو که بعد چند سال ترک دوباره برگشت اما شخصا خود من رو بکشن هم سمتش نمیرم حالا اینجا چه اتفاقی می افته که اون شخصی که تو ترک بود راحت میره سمتش اما من نه!!

و اینکه من 10 روزی بود خیلی خوب ورزش رو شروع کرده بودم و ساعت 6 صبح میرفتم ورزش هر روز و میومدم و مثل تراکتور کار میکردم اما به طرض عجیب و غیرقابل کنترلی مریض شدم _ مهمون اومد_ کار پیش اومد و.... قبول میکنم درمواردی تنبلی کردم که و زود نیومدم رو روند قبلیم ولی از امروز دوباره استارت زدم ولی خیلی عصبیم چون خالصا10 روز عقب افتادم بعد 9 ماهکاری در انجمن و این بی سابقه بوده برام و تازه داشتم 9 ماه تلاش هامو عملی میکردم و داشتم روتین عالی میساختم که همه چی بر باد رفت .... (ببخشید که نمیتونم مثبت گراینه نگاه کنم)
    در رابطه با مدیتیشن هم سوال داشتم که میخوام شروعش کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم
    از همه ی دوستان تمنا میکنم که هرچی تجربه از مدیتیشن دارن رو باهام به اشتراکبزارن و استاد فکر کنم یه مقاله گذاشتن در رابطه با مدیتیشن و ایا اون کافیه؟!

برای اینکه بحث ایجاد بشه منشن نمیکنم هیچکس رو تا همه جواب بدن منتظر نظرات خوبتون هستم

شادباشید و پیروز
    ویرایش توسط Hosseinbagheri : 07-02-2022 در ساعت 13:37
    شانس هرگز کافی نیست.

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

کاردو آواتار ها
    926 بار در 153 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیز اکادمی من چند هفته ای است در دوره فراکتال شرکت کردم و مشغول دیدن اون بودم قبلا ها یکی از دوستان در مورد سابلیمینال پستی گذاشته بود در این تاپیک و من برام خیلی جالب بود مثلا در موسیقی ها کتاب هایصوتی و ... جمله های انگیزشی از قبیل (من میتونم به اهدافم برسم من ثروتمندم و...)که به طور صدای خیلی کم در اون ها قرار میدیم و برای اینکه به ناخوداگاهمون دررابطه با ذهنیت ثروتمند تقویت شود دیشب یکی از وبینارهای دوره فراکتال را نگاه کردم و با هدفون گوش میکردم میدونیم که استاد همیشه برای ویدیو هاش یه موسیقی خاص و لذت بخش داره که در همه ی ویدیو هاش هست .من درحالی که گوش میکردم یه صداهایی خیلی کوچک بعضی وقت ها میامد فکر میکردم صدای بیرون است ولی بعد ها که با دقت و تمرکز گوش کردم دیدم که استاد بزگوار از روش سابلیمینال برای دوره فراکتال استفاده کرده و جمله هایی که میگفت تو ثروتمندی .تو به راحتی میتونی هرماه 100%افزایش بالانس بدی) و چیزهای دیگه که خیلی دقت کردم ولی با توجه به کم بودم صدا و خود استاد یه وبینارو توضیح میداد نفهمیدم همون لحظه که مطمین شدم ویدیو را نگه داشتم و یک حس خیلی عجیبی من را گرفت خدا را هزاران بار شکر کردم به خاطر استادی که سرراهمون قرار داده واقعا هرروز خداروشکر میکنم که همچین استاد بزرگواری دارم که انقد دلسوزانه داره برای موفقیت هامون کمکمون میکنه واقعا این دل بزرگ اندک ادمی دارن انشالله روزی دینمو بهتون ادا میکنم

8. 14 کاربر برای این پست سودمند از کاردو عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,324 بار در 4,520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 588 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب دارم خدمت تک تک دوستان گل آکادمی
    دوستان خسته نباشید
    این پیامی که اینجا میگذارم شاید مربوط به این تاپیک نباشه اما چون بیشتر مربوط به روانشناسی و نظم میشد اینجا میگذارم اگر استاد و ادمین محترم صلاح ندونستن حذفش کنن ممنون میشم
    این فایل اکسل مربوط به پلنر و کارهای روزانه خودم هست و چون فایل اکسل و قابل تغییر هست دوستان میتونن برنامه و کارهای روزانه خودشون رو روش اعمال کنند و نظم بیشتری در کارهای روزانه اعمال کنند که در مرور زمان خیلی تاثیر خوبی داره حیفم اومد برا استفاده دوستان نگذارمش
    اگر به کار یک نفر هم بیاد بازم تونستم کمکی به یک نفر کرده باشم و مفید واقع شده باشه

https://s18.picofile.com/file/844117...9%85.xlsx.html

آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم براتون
    سلام علی جان و درود

ساعت خوابت رو بیشتر کن به نظرم.12 تا 5 خیلی کمه .

شادتر و موفق تر باشی
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinrahimi نمایش پست ها
    سلام علی جان و درود

ساعت خوابت رو بیشتر کن به نظرم.12 تا 5 خیلی کمه .

شادتر و موفق تر باشی
    سلام جناب رحیمی گل
    امیدوارم عالی باشید
    والله حسین جان خیلی فوق العادست این تایم 5 صبح ولی به قول شما تایم خوابم خیلی کم بود برا همین اکثرا برنامه صبحگاهیم رو یک روز در میون کردم تا کمی جبران بشه این کم خوابی ، یعنی یک روز 6.45 تا 7 بیدار میشم و یک روز 5 صبح تا اون صبح فوق العاده رو از دست ندم
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2124 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر عرفان جان
    نقل قول نوشته اصلی توسط TeenvokeR نمایش پست ها
    درود بر شما عرفان جان
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinbagheri نمایش پست ها
    سلام عرفان عزیز ، ممنونم ، امیدوارم حال شما و بقیه دوستانم توپ و عالی باشه

موفق باشید

شادباشید و پیروز
    خیلی ممنون ازدوستان که شرکت کردن
    ممنونم بابت لطفت به من محمد جان
    از جناب حسین و teenkover هم سپاس فراوان دارم

من چند تا از دوستان رو منشن میکنم چون شاید پست رو ندیده باشن
    لطفا تجربه هاتونو از مدیتیشن بزارین به شکل های زیر
    1)چند مدت هست مدیتیشن میکنین
    2) طبق تجربه تون کودوم منبع رو پیشنهاد میدین
    3) استاد تو مقاله ها یدونه گذاشته اون کافیه؟!
    4)چه تغییراتی داشتین دراین مدت
    @Ali97 @Armingpr @Brian @miladtrader @Ariyan @tarokh @sara.sat @mehrsa @aminkhoojani @.brave_herat. @Armando @Snow_Trader

14. 11 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

@Ali97 @Armingpr @Brian @miladtrader @Ariyan @tarokh @sara.sat @mehrsa @aminkhoojani @.brave_herat. @Armando @Snow_Trader
    سلام ارادت
    من والا اصلا نسبت به مدیتیشن اطلاعی ندارم.من اون تمرین تنفس یادداده شده در کتاب دعوت به تمرین ذن رو انجام میدم.
    خیلی خوبه.ولی چیزی نیست که بتونم به زبون بیارم که چه حس و حالیه.
    شما اوایلش خسته میشید خوابتون میگیره مورد هجوم افکار قرار میگیرید ولی بعد از یه تایمی اون کثیفی های حوض میره کنار و زلال میشید.
    از تغییراتی که در این مدت داشتم خیلی اروم شدم.خیلی زیاد.
    خیلی هم کم حرف شدم.
    in all chaos there is calculation

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

سلام عرفان
    امیدوارم عالی باشی
    در مورد نحوه مدیتیشن در پست زیر برا محمد اونروز توضیح دادم و شمارم امروز منشن کرده بودم حتما اوکی نشده میتونید از این پست بخونید
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post271083
    من الان نزدیک 1 سال میشه که مدیتیشن انجام میدم
    در مورد منبع من منبع خاصی نمیشناسم ولی کلیت همشون یکی هست با نحوه انجام متفاوت
    من هم همون مقاله استاد رو خوندم و بخشهایی هم در مرور زمان از دیگر جاها اضافه کردم بهش
    تغییرات چیزی نیست که بشه توضیح داد شاید حداقل من قدرت توضیح دادنش رو ندارم ، در کل تغییرات در تمام جوانب و در مرور زمان اتفاق میفته ، بیشتر میتونم بگم باعث افزایش صبر و آرامش ذهنی شده در من ، اما بازم میگم در تمام بعدهای زندگیتون تاثیراتی داره
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,075 بار در 851 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 307 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

سلام
    وقتتون بخیر وشادی باش
    من واقعیتش یکی دوبار سعی کردم مدیتیشن رو تو عادات روزمره ام اضافه کنم فعلا درگیرش هستم تجربه ای ندارم منم تازه کار هسم در این زمینه
    Hard takes time, impossible a little more time

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 49 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 49 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع