صفحه 232 از 543 نخستنخست ... 132182222230231232233234242282332 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,311 به 2,320 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

yashar_saheb آواتار ها
    10,978 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه و ذهنی ارام داشته باشین
    سوالاتی داشتم در خصوص نوشتن:
    اکثرمون میدونیم که نوشتن خیلی تاثیر گذار و قدرتمند هست. در کتاب ها، ویدیو ها و صحبت های استاد هم به این مورد بسیار اشاره شده که هیچ چیزی جای نوشتن رو نمیگیره.

حالا نوشتن ما باید به چه صورتی باشه؟؟؟؟؟
    چه زمانی باید نوشتن رو شروع کنیم؟؟؟؟ (زمانی که تحت فشاریم یا حالت عادی روزمره؟)
    میتونیم با موزیک بنویسیم یا باید احساسات طبیعی داشته باشیم؟
    چقدر باید بنویسیم تا تاثیرش گذاشته بشه؟؟
    ایا رنگ کاغذ مهمه؟؟
    سریع بنویسیم تا همه احساس و افکارمون رو وارد کاغذ کنیم یا اروم بنویسیم تا ذهنمون جا نمونه؟
    همه تجربیات و اموزه هایی که بدست میاریم رو باید وارد کاغذ کنیم یا فقط زمانی که نیاز به تغییر داریم؟؟؟

ممکنه بگین کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد رو بخونم اما میخوام ببینم تجربه شما چیه
    باتشکر از شما
    Erfanalk @ @Ali97 @MEMO @Ariyan @Brice @yashar_saheb @KingMilad
    همگی دوستان تجربتون رو بگین
    سلام وقت بخیر امیدوارم حالتون عالی باشه
    عموما گفته های اقای امینو مثل تیکه های یک پازل هست که به مرور بهم پیوند میخوره
    اول اقای امینو همین مبحث که گفتید رو مطرح کرد که نوشتن خیلی تاثیر گذاره و بعد به مرور گفت چه چیزی هایی یادداشت کنیم
    در یکی از وبینار ها به یکی از دوستان که مشکل دم تمرکز و فکر های در هم برهم داشت توصیه کرد که افکارش بنویسه که ذهنش خالی بشه
    در تمرین هدف فراکتالی گفت که هدف رو گام به گام بنویسیم با دست
    در فایل نقشه راه گفت که تمام سوالات و نکاتی که از دوره به ذهنمون میاد رو بنویسیم و گفت جزوه هر فایل رو بنویسیم
    در یک وبینار ها درمورد شکست بود گفت علت های شکست رو بنویسید و بررسی کنید
    و...
    ---
    شخصی: من قبلا یک دفتر برنامه ریزی روزانه داشتم که هرروز صبح اهداف یکساله ام رو مینوشتم و هدف های روزانه ام مینوشتم و شب عملکردی که داشتم رو مینوشتم که خیلی بهم کمک میکرد بفهمم چه چیز هایی رو باید تغییر بدم و تمرکزم خیلی جمع تر بود که میدونستم باید چیکار کنم و در راستای چه هدفی هستم
    در ترید نوشتن احساسات باعث شد مشکلات روانشناسی ام رو متوجه بشم که چه واکنش هایی دارم به محرکات مختلف
    در روانشناسی شخصی نوشتن باعث شد بتونم اون احساسات باور ها و عادات شخصی که دارم رو بررسی کنم و تغییرشون بدم
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,037 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام وقت بخیر دوست عزیز
    اطلاعات زیادی راجب نوشتن ندارم و متاسفانه نمیتونم به سوالاتتون پاسخ بدم . یک تجربه شخصی در باره نوشتن دارم که میگم خدمتتون ، نمیدونم چقدر بتونه بهتون کمک کنه.
    ذهن من عادت داره مساعل رو برای خودش سخت و پیچیده کنه و مدام برام مشکل ایجاد کنه . مثلا در اداره ای کار دارم و باید امضای فلان کارمند رو بگیرم ، ذهن من میگه اگر فردا بری کارمند به فلان موضوع گیر بده و امضا نکنه چیکار کنم ؟ یا رفتی اونجا فلان کارمند باهات لج کنه و امضا نزنه ؟ یا بری انجا برق قطع بشه نتونه تو سیستم وارد کنه ؟ یا بری اونجا بهت بگن فلان کارمند که باید امضا بزنه رفته مرخضی و تا دو هفته دیگه نمیاد ؟ خب ذهنم موفق شد مشکلات احتمالی برای من بسازه و بعد شروع میکنه به پیشنهاد دادن راه حل برای حل این مشکلات فرضی
    بعد میری اداره در عرض 5 دقیقه کارت انجام میگیره و برمیگردی . خب من زیاد درگیر این مشکل بودم . یک روز تصمیم گرفتم تمامی این مشکلاتی که ذهنم برام میسازه رو بیارم روی کاغذ ، بعد که کارم رو انجام دادم این نوشته هارو مرور کردم و واقعا خندم گرفت به طرز تفکرم. این برای من مفید بود و باعث شد خیلی کمتر درگیر این مشکل بشم ، وقتی هم درگیر میشم با آگاهی با این مسعله برخورد کنم .
    از معجزه نوشتن آگاهی نداشتم و حوصلم سر رفته بود گفتم افکارم رو بنویسم روی کاغذ تایم زودتر بگذره .(سر پست بودم )
    به نظرم مهم نیست توی دفتر با برگ طلا بنویسی یا روی یک دیوار گچی ، مهم اینه فقط شروع کنی به نوشتن

اکثرمون میدونیم که نوشتن خیلی تاثیر گذار و قدرتمند هست. در کتاب ها، ویدیو ها و صحبت های استاد هم به این مورد بسیار اشاره شده که هیچ چیزی جای نوشتن رو نمیگیره.

ایا رنگ کاغذ مهمه؟؟
    سریع بنویسیم تا همه احساس و افکارمون رو وارد کاغذ کنیم یا اروم بنویسیم تا ذهنمون جا نمونه؟
    همه تجربیات و اموزه هایی که بدست میاریم رو باید وارد کاغذ کنیم یا فقط زمانی که نیاز به تغییر داریم؟؟؟

باتشکر از شما
    شانس هرگز کافی نیست.

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,817 بار در 511 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اگر میخواهیم در نقش یک معامله گر پول بیشتر و بیشتری از بازار در بیاوریم باید یاد بگیریم برای خودمان ارزش بیشتر و بیشتری قائل شویم تا به این باور برسیم که لیاقت چیزی را که میخواهیم یا چیزی را که به دست می آوریم داریم برای حفظ این سود ها باید از حمایت درونی برخوردار باشیم .بیشتر وقت ها این حمایت وجود ندارد و دلیل همه داستان هایی که در بازار در باره ی از فرش به عرش و دوباره به فرش رسیدن وجود دارد همین است.

بهترین راهی که برای افزایش حس ارزشمندی می شناسم متعهد ماندن به فرآیند رشد فردی است

مارک داگلاس

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

ایا رنگ کاغذ مهمه؟؟

باتشکر از شما
    سلام و وقت بخیر سامان جان
    امیدوارم عالی باشید
    هر طوری دوست داری انجام بده ولی فقط بنویس

ب ن و ی س
    ب
    ن
    و
    ی
    س

س ی و ن ب
    س
    ی
    و
    ن
    ب
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

715 بار در 83 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

ایا رنگ کاغذ مهمه؟؟

باتشکر از شما

سلام سامان جان
    روزت به خیر
    با اجازه ات منم تجربه ام از نوشتن رو میگم

بیش از یکساله که تقریبا مستمر مینویسم و طبق یه چرخه ساده انجامش میدم
    هدف _ منابع _ تست

اهداف من از نوشتن
    1_جمع آوری منابع و راه و روش ترید (ژورنال آموزشی تا اینجا بیش از 3000 صفحه مکتوب)
    2_جمع آوری منابع برای تریدر شدن ( ژورنال روانشناسی بیش از 500 صفحه)
    3_ جمع آوری منابع شخصی ( کی بودم / کی هستم / کجا می خوام برم / بیش از 500 صفحه )

یه جمله که متاسفانه نمیدونم از کیه شد یک کلید برای رفتن به سمت نوشتن
    دومین چیزی که به ذهنت میرسه میتونه درست تر از اولی باشه
    من غالبا اونی که اول به ذهنم میرسه رو میگم، پس دومی رو بنویسم چون بدردم میخوره
    و از یک تکنینک استفاده کردم
    توی مباحث آموزشی امانت دار باش
    و توی مباحث شخصی به "خودکارت اعتماد کن"
    زور نزن بزار هر چی خواست بنویسه تهش تو تصمیم میگیری که میخوای چیکارش کنی

سخت نگیر رفیق این یه بازیه
    ویرایش توسط SAM.T : 09-24-2022 در ساعت 10:50
    بر خیری که شخصا می توانید برسانید تمرکز کنید،
    نه بر مسایلی که باقی می ماند و یا حل شان دست شما نیست.
    پیتر سینگر (فیلسوف اخلاق )

10. 13 کاربر برای این پست سودمند از SAM.T عزیز تشکر کرده اند:

715 بار در 83 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.norouzifar نمایش پست ها
    سلام
    من یک مشکل اساسی روی مدیریت سرکایه دارم یعنی یک مشکل روانشناسی البته فکر کنم خیلی ها این مشکل دارند نمیدونم شاید هم ندارند
    فرض ما 100 دلار داریم و 3 درصد طبق گفته استاد می خواهیم ریسک کنیم اما پوزیشنی که می خواهیم بگیریم میتونه بیشتر از 3 درصد به ما سود بده یا اینکه یک اصلاح در حال انجام است و بعد یک حرکت نزولی خوب انجام میشه حالا فرض میکنیم که در بدترین حالت برگشت قیمت تا 50 درصد اصلاح صورت میگیرد و من شروع میکنم به چیدن پوزیشن ها از زمانیکه اصلاح شروع میشه قرار 3 درصد ریسک کنم یعنی کلا 0.03 pips و من باید نهایت 3 تا پوزیشن 0.01 باز کنم اما متاسفانه بیشتر از 0.03 ریسک میکنم تا حدی که به over ترید میرسم و تعداد پوزیشن های من به 6 الی 7 تا میرسه هر چند بعد از ان میاد حد سود روزانه یا بیشتر میگیرم ولی از نظر خودم اصولی نیست .... مشکلم این هست من اصلا نمیتونم با مقدار کم کنار بیام وقتی یک موقعیت خوب میبینم دلم می خواهد بیشتر از 3 درصد بگیریم از طرفی حساب میکنم تو یک ماه صد دلار باید بشه مثلا 180 دلار تو ذهن جا نمی افته

حالا اگر کسی بخواهد بیشتر سود کنه یا مدیریت سرمایه بهتری داشته باشد چه باید بکنه

سلام دوست و همکار عزیز
    وقتت به خیر

اینکه بیشتر از 3 درصد میخواین که همه مایی که اینجا هستیم ،خیلی بیشتر میخوایم
    و تقریبا هممون باور کردیم میشه خیلی بیشتر گرفت و مهمتر اینکه ما میتونیم بیشتر بگیریم (یا توی دمو که هیچ فرقی نداره با ریل تست کردیم یا ریل)
    ولی برای من اینجوریه که حیفم میاد قصه 100 دلار به 180 دلار در یک ماه رو نداشته باشم،روزی که بعد از یک ماه کار کردن 100 دلار سود کردم /1000 دلار سود کردم یا 1000000 میلیون دلار سود کردم
    اینا میشن تمام قصه های 3 .4 سال دیگه،3 یا 4 سال که کلی تلاش کردیم تا رسیدیم بهش

سیبی که امروز داریم میخوریم حاصل یک درخته که با کلی تلاش شده سیب
    ما دونه هایی هستیم که در جهت طبیعت و فزونی تو خاکیم
    درخت داره کار خودش رو میکنه و ریشه هاش دارن مواد غذایی میرسونن به ما
    پس ما هم باید مسیولیتش رو قبول کنیم و تماش تلاشمون رو بکنیم که یه دونه ی سالم و درست حسلبی بشیم چون قراره روزی درخت بشیم
    شاید ما امروز دلیل اینکه چرا باید 3% بگیریم رو کامل درک نکنیم ولی شاید باید درخت باشی تا بفهمی چراهاش رو....

مسیر بخش مهمی از کیف سفره، هرچی مسیرت جذاب باشه بیشتر خوش میگذره
    پس دل بده به مسیرش، استاد قول دادن که مقصد خیلی باحاله

این اعتقاد امروز منه طبق برداشت و استفاده من از "راهنمایی های استاد توی فایل ها"
    ویرایش توسط SAM.T : 09-24-2022 در ساعت 11:13
    بر خیری که شخصا می توانید برسانید تمرکز کنید،
    نه بر مسایلی که باقی می ماند و یا حل شان دست شما نیست.
    پیتر سینگر (فیلسوف اخلاق )

12. 16 کاربر برای این پست سودمند از SAM.T عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها

وقت بخیر
    امیدوارم که هفته خیلی خوبی رو داشته باشید (خدا رو صد هزار مرتبه شکر که دیگه مدرسه نمیرم همیشه با لنگه کفش خوردن مادر میرفتم مدرسه ..من که خوشم نمیومد )
    برای من خوب بود خداروشکر
    هم توی ترید / هم مباحث جدیدی که میدونستم ولی انگار نمیدونستم (آگاهی) و ...

خب یکم فان موضوع رو ببریم بالا
    تقدیم به محمد های آکادمی(اینقدر ممدا زیادن که تو مدرسه دخترونه هم بگی ممد دو نفر بر میگردن نگا میکنن )
    ممد تو بهترینی
    https://www.aparat.com/v/s36Sb

حقیقتا واسه بقیه اسم ها چیزی پیدا نکردم فقط واسه علی ها یچی پیدا کردم
    https://www.aparat.com/v/F5JMi/%D8%B...84%DB%8C%D9%87

هفته خوبی رو داشته باشید لباتون خندون موفق باشید

سلام و وقت بخیر محمد جان
    امیدوارم عالی باشی
    خدا ازت نگذره ، تا پستتو خوندم فهمیدم کدوم کلیپ رو پیدا کردی ، تا اینکه بازش کردم و دیدم خودشه
    علیههههههه علی
    همیشه لبات خندون باشه
    دست از سر من پیرمرد بردار برو برا باقی اسمها کلیپ پیدا کن
    ما
    ما یک

14. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,894 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم.جای این پست اینجا نیست ولی خب هرچی فک کردم دیدم بهترین جایی که میشه گداشت تا همه ببینن همین تاپیک هست.
    موضوع در مورد قطعی اینترنت بین المللی هست که توی تمام کشور از ساعت حدودا 3-4 بعداز ظهر تا 12-1 شب اتفاق میفته.از اونجایی که مشخص نیست این قطعی تا کی ادامه دار باشه و ما تریدر ها با این وضعیت بازار نیویورک رو کاملا از دست میدیم،یک روشی برای رهایی از این مشکل وجود داره که خودم توی 2 روز اخیر ازش استفاده کردم و دسترسی به اینترنت و مارکت داشتم و حتی ترید هم زدم.
    اول اینکه یه وی پی ان خوب غیر رایگان(من خودم از یکتا استفاده میکنم با اشتراک ماهی 30 هزار تومن،شما از هر وی پی ان دیگه که راحت هستید استفاده کنید) باید داشته باشید.اگر شما به وی پی ان متصل باشید،در زمانی که اینترنت ها قطع میشه شما همچنان متصل خواهید موند تا زمانی که خودتون اتصال به وی پی ان رو قطع کنید.یعنی شما از ساعت 2 بعدازظهر به وی پی ان متصل میشید و اگر دیگه قطعش نکنید مشکلی برای اینترنت شما پیش نمیاد.من دیروز با اینکه ساعت 4 اینترنت قطع شد اما با همین روش تا حدود 8 شب متصل بودم.اما اگر وی پی ان به هر دلیلی قطع بشه دیگه امکان اتصال وجود نداره.بخاطر همین بهتره که وی پی ان قوی و پایدار باشه.گفتم اینجا بزارم تا دوستان امتحان کنند امیدوارم که مشکل شما هم حل بشه.
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.norouzifar نمایش پست ها
    سلام
    من یک مشکل اساسی روی مدیریت سرکایه دارم یعنی یک مشکل روانشناسی البته فکر کنم خیلی ها این مشکل دارند نمیدونم شاید هم ندارند
    فرض ما 100 دلار داریم و 3 درصد طبق گفته استاد می خواهیم ریسک کنیم اما پوزیشنی که می خواهیم بگیریم میتونه بیشتر از 3 درصد به ما سود بده یا اینکه یک اصلاح در حال انجام است و بعد یک حرکت نزولی خوب انجام میشه حالا فرض میکنیم که در بدترین حالت برگشت قیمت تا 50 درصد اصلاح صورت میگیرد و من شروع میکنم به چیدن پوزیشن ها از زمانیکه اصلاح شروع میشه قرار 3 درصد ریسک کنم یعنی کلا 0.03 pips و من باید نهایت 3 تا پوزیشن 0.01 باز کنم اما متاسفانه بیشتر از 0.03 ریسک میکنم تا حدی که به over ترید میرسم و تعداد پوزیشن های من به 6 الی 7 تا میرسه هر چند بعد از ان میاد حد سود روزانه یا بیشتر میگیرم ولی از نظر خودم اصولی نیست .... مشکلم این هست من اصلا نمیتونم با مقدار کم کنار بیام وقتی یک موقعیت خوب میبینم دلم می خواهد بیشتر از 3 درصد بگیریم از طرفی حساب میکنم تو یک ماه صد دلار باید بشه مثلا 180 دلار تو ذهن جا نمی افته

حالا اگر کسی بخواهد بیشتر سود کنه یا مدیریت سرمایه بهتری داشته باشد چه باید بکنه
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    اولین موردی که باید بهش توجه کنید درسته ما 3% قرار هست ریسک کنیم اما با توجه به محل ورودمون تا محل استاپمون که قرار میدیم میزان حجممون رو تعیین میکنیم و نه اینکه 0.03 ثابت تعریف کنیم نسبت به بالانسمون ، در یک بخشی که میخوایم وارد بشیم ممکنه نسبت به محل استاپمون 0.08 بده (میزان ریسک 3% تا محل استاپ) و در یک ترید دیگه ممکنه با توجه به فاصله محل استاپمون و محل ورودمون 0.01 حجم بده برا ورود که در هر دو پوزیشن با زده شدن استاپمون ما قرار هست 3% از بالانس رو از دست بدیم .
    مورد بعدی این که شما میتونید بر اساس نوع ترید و شخصیتتون یک تک پوزیشن بزنید و یا اون میزان حجمی که محاسبه کردید رو به چندین قسمت تقسیم کنید و در محلهای مورد نظرتون به پوزیشنتون اضافه کنید( فقط در این صورت باید محاسبه کنید که اگر هر چندتا پوزیشن باز دارید استاپ بخورند مجموع تمام پوزیشنها باید باعث 3% افت بالانستون بشه ) ، در هیچ جای دوره آموزشی به این نکته اشاره نشده که حتما باید 0.03 حجم وارد بشید و 3 تا 0.01 تقسیم کنید ، این نوع ترید و سیستم مدیریت سرمایه شخصی شماست در پوزیشنگیریتون .
    مورد سوم بله همونطور که خودتون هم فرمودید اصلا اصولی نیست و یک جایی در یک پوزیشن که قیمت برنمیگرده مطمئنا حسابتون رو یا خیلی کاهش میده که بعد اون امکان افزایش بالانس و رسوندنش به بالانس قبلی کار بسیار سختی هست یا کال میشه حسابتون .
    مورد بعدی در خصوص اینکه دلتون میخواد بیش از 3% بگیرید به این فکر کنید که آیا شما بر اساس تریدهای احساسی موفق خواهید شد یا بر اساس تریدهای اصولی و منطقی ، شما باید و باز هم میگم باید نظم و دیسیپلین و قوانین داشته باشین و بهش پایبند بمونید و الا یکم کار سختی پیش رو دارید ، متعهد بودن به 3% و خارج شدن از بازار نشان دهنده دیسیپلین و نظم شخصی شماست که باعث موفقیتتون در مارکت خواهد شد ، اگر شما چندین مرتبه به 3 % سودتون پایبند نمونید من بهتون قول 100% میدم که چند وقت بعد ناخودآگاه از میزان استاپ و ضرر 3% هم تخطی خواهید کرد چون شما خودتون به ذهنتون در 3% سود این آموزش رو بهش دادین که اگر بیشتر داد مارکت بگیر و نظم و قانون رو بگذار زیر پا ، پس بعد اون منتظر این باشین که از 3% استاپ هم سرپیچی کنه .
    مورد بعدی نمیدونم در حساب ریل هستید یا دمو ، اگر در حساب ریل هستید چندین ماه اول روزی یک ترید و با حجم 0.01 هست و بعد آروم آروم این حجم باید افزایش پیدا کنه تا برسه به 3% پس اگر ریل کار میکنید این موضوع رو رعایت کنید و سعی کنید خودتون همراه با افزایش بالانستون رشد کنید ، برای اینکه ذهنتون بتونه قبول کنه این روزی 3% کم نیست روی کاغذ بنویسید گامهاتون رو تا هم ببینید چه رقمی میشه و هم باورتون بشه روزی یا هر گام 3% اصلا کم نیست
    مورد بعدی در خصوص بیشتر سود کردن شاید برای 2 یا 3 سال آینده هست الان فقط 1% ریل و 3% دمو هست
    هر کاری رو که استاد میگه انجام بدید تا همون نتایجی رو که استاد گرفته بگیرید
    ما
    ما یک

18. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ghaffar آواتار ها
    1,716 بار در 447 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 57 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام.وقتتون بخیر دوستان.دوره روان شناسی ایوان بایجی میتونید فایلشو برام قرار بدید.واینکه الان این دوره شروع کنم.یا زمانی که ترید شروع کردم .ممنونم.

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ghaffar عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع