صفحه 48 از 55 نخستنخست ... 384647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 471 به 480 از 548

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Mr.Ali آواتار ها
    2,245 بار در 388 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود و عرض ادب

یک جمله خوندم داخل کتاب برتری خفیف که بسیار عالی بود : انسانهای موفق کارهایی را انجام می دهند که انسانهای دیگر تمایلی برای انجام آن کارها ندارند.

کلمۀ کلیدی تمایل هست، یعنی فرق بین انسان موفق و ناموفق تمایل و خواسته است از نظر این گفته و این خیلی رو من تاثیر گذاشت.

شاد و موفق باشید.
    همه راههایی که شما رفتین و راههایی که نرفتین و راههایی که هنوز به ذهنتون نرسیده رو طی کردم "Amino"

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mr.Ali عزیز تشکر کرده اند:

262 بار در 70 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان میدونید pdf دعوت به تمرین ذن رو از کجا باید تهیه کنم؟

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از hamedshakiba عزیز تشکر کرده اند:

Amirhfain آواتار ها
    563 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان وقتتون بخیر.
    من قصد دارم کتاب( دعوت به تمرین ذن) رو به مربی*م هدیه بدم به مناسبت تولدشون.
    ایشون میشه گفت آدم منضبط و موفقی هستن.
    از کسایی ک این کتاب رو خوندن تقاضا دارم راهنمایی کنن ک آیا این کتاب میتونه براشون مفید باشه؟
    چون خود من این کتاب رو هنوز مطالعه نکردم.
    @hamoon
    @hatami2

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Amirhfain عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,699 بار در 1,148 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhfain نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر.
    من قصد دارم کتاب( دعوت به تمرین ذن) رو به مربی*م هدیه بدم به مناسبت تولدشون.
    ایشون میشه گفت آدم منضبط و موفقی هستن.
    از کسایی ک این کتاب رو خوندن تقاضا دارم راهنمایی کنن ک آیا این کتاب میتونه براشون مفید باشه؟
    چون خود من این کتاب رو هنوز مطالعه نکردم.
    @hamoon
    @hatami2
    عرض ادب و احترام.
    با آرزوی حال خوب برای شما.
    هدیه ای از کتاب بهتر وجود نداره.به نظر من این کتاب برای تمام افراد میتونه راه گشا باش.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Amirhfain آواتار ها
    563 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hatami2 نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام.
    با آرزوی حال خوب برای شما.
    هدیه ای از کتاب بهتر وجود نداره.به نظر من این کتاب برای تمام افراد میتونه راه گشا باش.
    سلام شبتون بخیر.
    سپاسگزارم دوست من

من رو تو انتخابم مصمم کردین.

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از Amirhfain عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

مردی بود که میخواست از عذابهای روحیش خلاص شود . پس به یک معبد بودا رفت که استادی را پیدا کند و از او کمک بگیرد . سراغ استاد رفت و پرسید : استاد اگر من روزی 4 ساعت مراقبه کنم ، چقدر طول میکشد تا از این عذابها خلاص شوم ؟
    استاد نگاهی به او انداخت و گفت : اگر 4 ساعت در روز مراقبه کنی ، شاید پس از 10 سال خلاص شوی .
    مرد که فکر میکرد میتواند بهتر از این باشد گفت : اوه استاد اگر روزی هشت ساعت مراقبه کنم ، چقدر طول میکشد تا به رهایی برسم ؟
    استاد نگاهی به او انداخت و گفت : اگر هشت ساعت در روز مراقبه کنی ، شاید پس از 20 سال به رهایی برسی .
    مرد پرسید : اما چرا با مراقبه بیشتر ، رسیدن به هدف زمان زیادی طول میکشد ؟
    استاد پاسخ داد : شما به این دنیا نیامده اید که شادی و زندگیتان را قربانی کنید ، شما اینجا هستید که زندگی کنید و شاد باشید و عشق بورزید . میتوانید در 2 ساعت مراقبه بهترین خود باشید ، اما در عوض اگر 8 ساعت مراقبه کنید ، فقط خسته میشوید ، از هدفتان دور میشوید ،دو از زندگیتان لذت نمیبرید
    بهترین خودت باش و آنوقت شاید یاد بگیری هرقدر مراقبه کنی، میتوانی زندگی کنی،عشق بورزی و خوشبخت باشی .

کتاب چهار میثاق -صفحات 66-67
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

12. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

حقیقت همانند یک چاقوی جراحی است . حقیقت دردناک است ، زیرا تمام زخم های پوشیده با دروغها را میگشاید تا بتوانیم درمان شویم . این دروغ ها را نظام انکار مینامیم . وجود نظام انکار چیز خوبی است ، زیرا به ما امکان میدهد زخم هایمان را بپوشانیم و به زندگیمان ادامه دهیم ، اما وقتی دیگر هیچ زخم نداشته باشیم ، دیگر نیاز به دروغ گفتن نداریم و نیازی به نظام انکار نداریم ، زیرا یک ذهن سالم ، مانند پوست سالم می تواند بدون درد لمس شود . وقتی ذهن سالم باشد ، لمس کردنش لذت بخش است .
    کتاب چهار میثاق - صفحه 89
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

14. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    5,997 بار در 1,510 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها

حقیقت همانند یک چاقوی جراحی است . حقیقت دردناک است ، زیرا تمام زخم های پوشیده با دروغها را میگشاید تا بتوانیم درمان شویم . این دروغ ها را نظام انکار مینامیم . وجود نظام انکار چیز خوبی است ، زیرا به ما امکان میدهد زخم هایمان را بپوشانیم و به زندگیمان ادامه دهیم ، اما وقتی دیگر هیچ زخم نداشته باشیم ، دیگر نیاز به دروغ گفتن نداریم و نیازی به نظام انکار نداریم ، زیرا یک ذهن سالم ، مانند پوست سالم می تواند بدون درد لمس شود . وقتی ذهن سالم باشد ، لمس کردنش لذت بخش است .
    کتاب چهار میثاق - صفحه 89
    ممنونم علی عزیز این کتاب با اینکه حجم کمی داره ولی عالیه به نظر من
    چند باری صوتیش رو گوش دادم ولی جدیدا کتاب فیزیکیش رو هم خریدم و شروع میکنم به مطالعه
    ایشالله هرجا هستید همیشه موفق باشید شاد و پیروز
    همه عمر بر ندارم / سر از این خمار مستی

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

universe آواتار ها
    125 بار در 27 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نام اثر: نیروی حال
    نویسنده: اکهارت تول
    صفحه: 53
    یکی دیگر از جنبه های که بخشی ذاتی از ذهن نفسانی ست،احساس عمیق کمبود یا نقص است. این احساس در بعضی از افراد آگاهانه و در برخی دیگر ناخوداگاه است. اگر آگاهانه باشد، خود را به شکل بی ارزش بودن و ناکافی بودن نشان می دهد و اگر ناخوداگاه باشد فقط به صورت غیر مستقیم به عنوان تمایل شدید، خواستن ونیاز احساس خواهد شد. در هر صورت افراد اغلب به منظور پر کردن این حفره که درونشان احساس می شود،به دنبال لذت های نفسانی هستند. بنابراین آن ها به دنبال پول، موفقیت، قدرت یا یک رابطه خاص هستند تا بتوانند احساس بهتر و کامل تری نسبت به خود داشته باشند اماوقتی همه چیزها را به دست می آورند خیلی زود متوجه می شوند که این حفره هنوز در درونشان وجود دارد و حفره ای بی انتهاست. سپس واقعا به دردسر می افتند زیرا دیگر نمی توانند خود را فریب دهند. البته سعی می کنند خود را فریب دهند اما اوضاع را برای خود سخت تر می کنند.
    تا زمانی که ذهن نفسانی زندگی شما را پیش ببرد، نمی توانید واقعا آسوده باشید.
    البته زمانی که به هدف خود دست یافته اید، کمی احساس آرامش می کنید.
    از آنجا که نفس حسی اکتسابی ازخویشتن است، باید خود را با چیزهای بیرونی یکی کند، باید هم از آن دفاع شود و هم دائما تغذیه شود. شایع ترین نوع یکی انگاری نفس مربوط به زمانی است که خود را با داریی ها،کارهایی که انجام می دهید، وضعیت اجتماعی و شناخت اجتماعی، دانش و آموزش، ظاهر فیزیکی، توانایی های ویژه، روابط،، تاریخچه شخصی و خانوادگی، سیستم های اعتقادی، اوضاع سیاسی، ملی گرایی، نژادی، مذهبی، و سایر شناسه های جمعی یکی می دانید.
    هیچ یک از این ها شما نیستید.
    آیا از دانستن این مسائل و حشت کردید یا با دانستن آن آرامش گرفتید؟ تمام این موارد خواه ناخواه کنار گذاشته می شود. شاید هنوز باور کردنش برایتان سخت باشد و من از شما نمیخواهم که باور کنید. هویت شما در هیچ یک از این موارد یافت نمی شود. شما در نهایت این حقیقت را خواهید فهمید و هنگامی که لحظه مرگ را نزدیک به خود احساس کنید، این حقیقت را درک خواهید کرد. مرگ جدایی تو از همه آن موارد است. راز زندگی این است که :<<بمیر قبل از اینکه بمیری>>- در این صورت در می یابی که هیچ مرگی وجود ندارد.
    ویرایش توسط universe : 09-25-2022 در ساعت 10:01
    Mindlessness is consciousness without thought

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از universe عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,333 بار در 719 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده (برایان تریسی)

1401/7/17
    با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

پیشگفتار نویسنده:

در جوانی در یک کشتی باربری کاری پیدا کردم و رفتم تا دنیا را ببینم. به مدت هشت سال سفر کردم، کار کردم و باز هم سفر کردم تا اینکه نهایتا بیش از هشتاد کشور را در پنج قاره جهان دیدم.
    وقتی دیگر نتوانستم کاری پیدا کنم به سراغ فروشندگی رفتم. از این خانه به ان خانه میرفتم و با درصد معینی که از فروش کالاها نصیبم میشد گذران زندگی میکردم. مدتها درگیر فروش اجناس مختلف بودم تا اینکه یک روز به اطرافم نگاه کردم و از حودم پرسیدم: چطور است که دیگران از من موفق ترند؟*
    آن وقت دست به کاری زدم که زندگی مرا از این رو به ان رو کرد. به سراغ فروشندگان موفق رفتم و از انها پرسیدم که چطور کار میکنند. انها به من گفتند که چه کار میکنند و من هم به نصیحت هایشان عمل کردم و فروشم بالا رفت. نهایتا انقدر پیشرفت کردم که تبدیل به یک مدیر فروش شدم. در کار مدیریت فروش هم از همان استراتژی استفاده کردم تا یاد گرفتم کسانی که در کار مدیریت فروش موفق هستند چه کار میکنند و ان وقت خودم هم همان کارهارا انجام دادم.
    فقط کافی است یادبگیری که افراد موفق چه کار میکنند و انوقت خودت هم همان کارهارا بکنی تا به همان نتایج برسی. واقعا چه ایده جالبی است.
    مطلب خیلی ساده است. بعضی از افراد بهتر از دیگران عمل میکنند چون کارهای بخصوصی را به روش متفاوت انجام میدهند. در واقع کار های درست را با روش درست انجام میدهند، بخصوص اینکه این افراد از وقتشان به نحوی بسیار بسیار بهتر از یک فرد عادی استفاده میکنند.
    این برای من در حکم یک مکاشفه بود و من از این کضف هم مبهوت بودم و هم هیجان زده. هنوز هم هستم. دریافتم که میتوانم زندگی خودم را تغییر دهم و میتوانم تقریبا به هر هدفی که برای خودم تعیین کنم برسم به شرط انکه ببینم کسانی که در ان زمینه موفق هستند چه میکنند و سپس خودم همان کارها را انجام دهم تا نهایتا به همان نتایجی که انها بدست اوردند برسم.
    کلید دستیابی به موفقیت های بزرگ، پیروزی، احترام، مقام و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهمترین کار یا هدفی که داری متمرکز کنی. ان را درست انجام دهی و تا آن را به اتمام نرسانده ای دست از کار نکشی. همین بینش کلیدی است که قلب و روح این کتاب را تشکیل میدهد.
    کلید موفقیت عمل کردن است.
    هیچ محدودیتی در مورد انچه میتوانید انجام بدهید وجود نخواهد داشت به شرطی که یاد بگیرید چطور«قورباغه را قورت بدهید.»
    ویرایش توسط Saman01 : 10-14-2022 در ساعت 12:33
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع