صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 37 از 37

موضوع: سیستم معاملاتی چیست؟

5 بار در 1 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان یک سوال داشتم
    استاد در وبینارها تاکید دارن حساب ریل را به myfxbook وصل نکنید علت چیه؟

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از saeed2025 عزیز تشکر کرده اند:

Farhad2020 آواتار ها
    437 بار در 72 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    بسیار عالی و جالب بود

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Farhad2020 عزیز تشکر کرده اند:

Farhad2020 آواتار ها
    437 بار در 72 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    ممنون. نکات خوبی یاد گرفتم

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از Farhad2020 عزیز تشکر کرده اند:

Saeed N آواتار ها
    1,004 بار در 147 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام
    در این تاپیک در مورد بخش سوم از عوامل موفقیت تریدر صحبت میکنیم
    سیستم معاملاتی
    بنظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخشهایی است؟
    سیستم معاملاتی شما دارای چه قوانینی است؟
    آیا این قوانین ثابت هستند ویا در حال تغییرند؟
    تا امروز چند سیستم معاملاتی داشته اید؟
    دلایل شما برای تغییر سیستم معاملاتی تان چه بوده است؟
    چند مدت به قوانین سیستم معاملاتی خود پایبند بوده اید؟
    یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟

امینو
    تشکر از استاد امینوی عزیز.
    1) بنظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخشهایی است؟
    به صورت خلاصه سیستم معاملاتی شامل بررسی شرایط ورورد و خروج، مدیریت سرمایه، مدیریت ریسک و استاپ لاس و حجم ورود است
    2)
    سیستم من همان سیستم است که استاد در فرکتالی به عنوان 4 مکدی و استوک توضیح داده اند
    3)
    به نظرم تا زمانی که قوانین مارکت همین هایی است که ما باهاشون اشنا شدیم و این قوانین ثابت اند، قوانین سیستم ما هم باید ثابت باشه ولی این به معنای این نیست که سیستم دینامیک نباشه و ما آن را اصلاح و ارتقا ندهیم. در واقع باید گفت یک سیستم صد در صد درست است که قوانین آن ثابت است و تا رسیدن به این سیستم نیاز به انجام اصلاح ها و ارتقاء سیستم است
    4)
    خیلی. البته از زمانی که با امینو اشنا شدم فهمیدم این کار اشتباه بود. البته یک سوال دارم که آخر سر می پرسم...
    5) دلایل شما برای تغییر سیستم معاملاتی تان چه بوده است؟
    بی تجربه ای خودم. و البته گاها هم بی اطلاعی کسانی که فقط این سیستم ها را یک چیزی ازش شنیده بودن و به ما معرفی می کردن در حالی که خودشون هم هنوز به سیستم خودشون مسلط نبودند و یا اینکه بلد نبودند به ما منتقل کنند
    6) چند مدت به قوانین سیستم معاملاتی خود پایبند بوده اید؟
    به سیستمی که توی فرکتالی باهاش آشنا شدم تا الآن که پایبند بودم. دلیلش هم این است که دیدم دوستانی که این مسیر را طی کردند به نتیجه رسیدند. شاید اگر این نبود تا الآن عوضش کرده بودم

7)یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟
    اگر روانشناسی و مدیریت سرمایه را جزیی از سیستم ندانیم به نظرم 10 الی 15 درصد نهایتش. چون اصلا آدم وقتی ترید باز داره و می ره توی منفی مغزش کاملا تعطیل میشه و استرس همه چیزش را پاک می کنه

حالا بریم سر سوالم؟
    آقا من دارم با سیتم چهار تا مکدی و استوک کار می کنم و تقریبا ههم مطمئن هستم که جواب می ده. ولی من هنوز توی به صد در صد خودم نرسیدم و نمی تونم آن را به درستی پیاده کنم. به نظرم اگر بهش پایبند باشم و سعی در یادیگری و مسلط شدن روش را داشته باشم بالاخره یک روزی به موفقیت کامل با همین یک سیستم می رسم. ولی سوالم اینه که ما چندین سیستم کاملا سود ده توی آکادمی داریم که گاها هم ترکیب اینها با هم خیلی حجم مطالب و حساسیتهای قبل از ترید را بالا می بره . در واقع چک لیستهای ما خیلی زیاد میشن. می خواستم بدونم آیا لازم نیست آدم سیستم های دیگر رو چک کنه؟ اگر نه از کجا بفهمه که سیستمی بهتر از سیستم خودش هست یا نه؟ اگر این کار را نکنه ممکن است در یک سیستم نه چندان خوب تا ابد دست و پا بزنه؟
    خلاصه اینکه دوستان و استاد عزیز، ایا لازم است ما سیستم مون را عوض کنیم؟؟ منظورم اصلاح و ارتقاء موردی نیست؟ منظورم اینه که مثلا با چهار تا مکدی ترید می کنیم بیاییم کلاً سیستم را مثلا بکنیم کراس استوک ها و با آن ترید بکنیم؟
    ویرایش توسط Saeed N : 08-27-2022 در ساعت 12:44
    you only understand success when you've had a lot of failure

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از Saeed N عزیز تشکر کرده اند:

yusof آواتار ها
    624 بار در 81 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    رسیدن به سیستم معاملاتی شخصی سخته و آسون نیست اما واقعا ارزشش رو داره اگر میخوان که یک تریدر صاحب سبک بشین

برای رسیدن به سیستم معاملاتی شخصی خودتون1- اول هدف تون رو مشخص کنید(من میخوام در جهت روند ترید بزنم یا خلاف) 2-یک پلتفرم ثایت داشته باشین مثلا( 2تا مویینگ و 2تا مکدی یا هرچیز دیگه متناسب با هدفم) و تغییرش ندین و مرتبا از چارتتون عکس بگیرین زمانیکه چک لیستتون موقعیت ورود میده

کم کم میفهمید که با ابزارهایی که دارید(مویینگ ها - اندیکاتورها - .....) چه زمانی بهترین موقعیت ها برای ورود رو میده و به این صورت این قدر اصلاح مسیر میدین تا بخورین به هدف

موفق باشین

(برای عکس گرفتن از صفحه از snipping tool

استفاده کنید و عکس ها تون رو مرتب توی یک پوشه ذخیره کنید.)

(نرم افزار epic pen رو حتما حتما نصب کنید و کرک کنید و ازش برای تمرین استفاده کنید.

من تمام تمریناتم رو با این نرم افزار انجام میدم خیلی بهتون کمک میکنه)

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از yusof عزیز تشکر کرده اند:

239 بار در 19 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب
    1-بنظر من یک سیستم معاملاتی باید در بخشهای مختلف شخصیتی فرد وبازار نفوذ داشته باشه بخشهای اصلی مارکت بنظر من رواشناسی و سود کردن هست از نظر من سیستم خوب بخش روانشناسی بازار و تا حد بسیار زیادی حل میکنه یعنی یک سیستم با ورود خوب و مدیریت سرمایه بی نقص خودش روانشناسی بازارو حل کرده
    2-سیستم معاملاتی باید در ابعاد و قوانین ثابت مارکت گنجونده بشه
    قوانین ثابت مانند فراکتالی بودن مارکت و تناسبات و مهمتر از همه منطقه اول همیلتون
    3-قوانین سیستم معاملاتی باید برا تریدر ثابت باشن و بنظر من چون قوانین خود بازار ثابت هستش بنظر من سیستم معاملاتی باید طبق قوانین ثابت باشن مثلا نقاط ورود من تحث هر شرایطی منطقه اول اقای همیلتون بر اساس تناسبات و فراکتالی بودن بازار هستش و این قانون در سیستم من قابل تغییر نیس
    4-من تا پی بردن به ذات مارکت و قوانین ثابت مارکت که دو سال زمان برد نزدیک به 30عدد سیستم معاملاتتی ساختم و اخر سر ر اساس قوانین ثابت مارکت سیستم نهایی و کشیدم بیرون و بسیار عالی هستش
    5-دلایل من برا تغییر سیستم معاملاتی جستجو و کنکاش درباره ی رازهای عجیب و غریب مارکت و نداشتن زیر بنای اصولی از پرایس اکشن و درک نکردن ساختار فراکتالی بازار بود
    6-از وقتی که ذات حرکت بازارو فهمیدم که فراکتالی هستش وتناسبات در بستر فراکتال شکل میگیره من تونستم بخش بسیار بزرگی از تاکید میکنم بسیار بزگ از صعف روانشناسیمو حل کنم چون به سیستم اعتماد کامل دارم و چون روانم درگیر نمیشه تونستم رو سیستم ثابت بمونم و برایندم شکر خدا خوب بوده تا الان
    7-بنظر من 100درصد یک سیستم خوب میتونه در موفقیت تریدر تاثیر گذار باشه مثلا در نظر بگیرید من یک سیستم دارم که مدیریت سرمایه ی قویی نداره از نظر روانی روت تاثیر میزاره و معاملات و محاسباتت بهم میریزه یا یک سیستم معاملاتی اگه با دید چارت خطی چیده بشه بنظر من منجر به شکست میشه موفقیت یک تریدر به درک تریدر از بازاره و بعد چیدن سیستم معاملاتی بر اساس اصول حکرکتی و قوانین ثابت بازار هستش
    ویرایش توسط edris : 03-31-2023 در ساعت 00:08

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از edris عزیز تشکر کرده اند:

288 بار در 82 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام
    در این تاپیک در مورد بخش سوم از عوامل موفقیت تریدر صحبت میکنیم
    سیستم معاملاتی
    بنظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخشهایی است؟
    دلایل شما برای تغییر سیستم معاملاتی تان چه بوده است؟
    چند مدت به قوانین سیستم معاملاتی خود پایبند بوده اید؟
    یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟

امینو
    سلام و عرض هدب خدمت استاد بزرگ
    بنظر من یک سیستم معاملاتی باید در بخش اول باهاش راحت باشی
    بخش دوم بدونی تو بازار میخای جکار کنی گیج نباشی
    بخش بعدی مدیریت سرمایه عالی داشته باشی و بهش پایبند
    سیستم معاملاتی من اول از هر چیزی بررسی و اصالت منطقه مشخص میکنم و بعد از تایم 1 ساعته با پایین دنبال یک روند میگردم که کف و سقفاش مشخص باشه و بعدش خطوط حمایت و مقاومت و خط روند رسم میکنم و منتظر شکت یک خط هستم تا بتونم اون شکست بررسی کنم
    تا زمانی که سیستم به 100 درصد برسه میتونه بهینه و در راستای چک لیست تغییر کنه
    تا به امروز 10 تا سیستم عوض کردم که این میتونه یک عیب بزرگ برا من باشه
    هر سیستمی که چندتا حد ضرر پشت سر هم میخورد عوضش میکردم
    مدت پایبندی به سیستمم بستگی به این داشت گه چندتا ضرر میخورد و کجا خسته میشدم ازش
    سیستم خوب اگه مسلط بشی روش خود به خود روانشناسی هم خوب میشه و میتونه 95 درصد به تریدر کمک کنه اون 5 درصد هم با تمرین خیلی زیاد و تجربه به اندازه استاد امینو و استقلال مالی میتونه به 100 هم برسه

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از [email protected] عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع