صفحه 208 از 543 نخستنخست ... 108158198206207208209210218258308 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,071 به 2,080 از 5422

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

forexmh آواتار ها
    8,493 بار در 2,247 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1548 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    به تایید فرمایشات دوست خوبمون @MEMO

میخوام یک شاهد مثال عرض کنم
    حدود 22 سال قبل یکی از بزرگترین آرزوها و بزرگترین هدف زندگیم توی اون لحظه گرفتن گواهینامه رانندگی بود
    اون زمان خبری از گواهینامه های آموزشگاهی نبود
    توی خیابونها تا چشم کار میکرد پیکان بود پیکان بود و پیکان
    ماشین لوکسی به نام پراید! تازه داشت جای خودشو باز میکرد
    همونظور که شما هم این آزمون و دادین اول آیین نامه و امتحان میدادیم و بعد آزمون فرمون
    خوشحال و خندون بعد اخذ نمره 100 از 100 رفتم که آزمون فرمون بدم
    خبر از سرهنگ هایی که تشریف بیارند توی آموزشگاه و امتحان بگیرند نبود
    تویکی از خیابونهای پر تردد نزدیدک به 100 نفر داوطلب گرفتن گواهینامه جهت امتحان فرمون به صف میشدند
    جای سخت این بود که اون افسر مجاز بوذ تنها کاراتابل 2 نفر و امضا کنه و مابقی متقاضیان با گردن کجو کارتابل به دست برگشت می خوردند (مردود میشدند)
    5 نفر عقب پیکان مینشستند افسر سمت راست و متقاضی سمت چپ پشت فرمون
    هر فرد چه قبول میشد چه مردود جاشو میداد به یکی از اون 5 نفری که عقب پیکان نشسته بود!!!
    حدستون درسته ، من بارها در لشکر 98 درصدی مردودین قرار داشتم
    هر روز تمرین تمرین و تمرین
    بعد یک ماه مجاز بودیم برگردیم و مجدد آزمون بدیم بله بعد یک ماه چون خیلی ها تو صف گرفتن گواهینامه بودن و نوبت به مردودین نمیرسید!
    یادمه آخرین بار تصمیم گرفتم که دیگه هیچ آموزش جدیدی نبینم و نسبت به اخذ این مدرک که آرزوم بود بی تفاوت شدم
    گفتم من یاد گرفتنی ها رو یاد گرفتم در واقع به اون چیزی که بلد بودم حتی همون بار اول آزمون فرصت استراحت دادم تا تو ذهنم بپزه و زمان بهره بردن ازش بشه
    روز موعود رسید
    و من اون آخرین ازمون گواهینامه پایه دوومم بود
    بعد ها بار ها این درس به کارم اومد
    فهمیدم بخش کوچکی از فرایند یاد گیری مطالعه و آموزش دیدنه
    تمرین و تکرار بخش مهم اونه و چیزی که کسی بهش اهمیت نمیده فرصت دادن به اطلاعات برای اینکه جای خودشونو توذهن به شکل کاربردی پیدا کنه
    دوست خوبم @Mehdik_

شما میتونی با تمام سرعت تمامی مباحث آموزشی و پشت سر بزاری و قطعا یادشون بگیری ولی این وسط از زمانی که اطلاعات مهم باید جاشونو تو ذهن زیبات پیدا کنه غافل نشو
    صبور باشید و فقط به تمرین و تکرار فکر کنید
    یادتون باشه دانشجویان این آکادمی محکوم به موفق شدن هستند
    اصلا نقشه راه این آکادمی و @amino بزرگ جوری طراحی کرده که نا موفق شدن جای تعجب داره

نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

به درون خودتون مراجعه کنید

نه کی گفته حتما باید طبق این زمان تموم شه؟ هرچیزی باید یه زمانی ازش بگذره تا جا بیوفته

من خودمو مثال میزنم حدودا 9 الی 10 بار نقشه راه رو رفتم چون فکر میکردم مسلط نیستم و باز ادامه میدادم و از دورهای 5 به بعد فقط مطالبی که از نظر خودم (پشت این چارت قراره من یا شما بشینیم ترید کنیم پس بعد 5 یا 6 بار دیدن فایلها متوجه میشیم کدوم موارد رو بیشتر ببینیم کاراکد تره درحالی که همه شون کارامدن ولی کدوم موارد باهاشون راحتتریم ..مثلا من با مواردی که استاد طبق سیستم خودشون گفتند راحت ترم پس همونارو تمرین میکنم)

دقیقا بعد از اون چندین بار باز فایلهارو دیدم و یجاهایی من جلوجلو صحبت های استاد رو تکرار میکردم و هنوز هم کلی مطلب هست تا یاد بگیرم

همه اینارو گفتم که متوجه باشید که زمانش دست خودتونه و صبر داشتن ..یه تایمی باید بزارید این مطالب جا بیوفته بله به قول استاد شاید تایم ارایه اطلاعات 4 ماه طول بکشه اما جا افتادن اون برای هر شخص مدت زمانی طول میکشه و بستگی به این داره که ایا میتونه عملی کار یا بهتر بگم معتمد به نفس هست که به اطلاعات و دانشی که داره استفاده کنه یا میخواد فقط بازار رو نگاه کنه و حسرت بخوره ؟

پیشنهاد من اینه طبق نقشه راه پیش برید و چارت خودتونو پیدا کنید چون در نهایت شمایید و چارت

در مورد چک لیست هم که فایل چک لیستها هست و استاد گفتند چیزی به چک لیست ها اضافه یا کم نکنید چون کاملند و واقعا کاملند

موفق باشید
    ویرایش توسط forexmh : 08-24-2022 در ساعت 18:16
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

2. 14 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

1,360 بار در 340 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post272123

وقت بخیر کامیار جان یادمه این پست رو دوماه پیش زدم و استاد گفتند چه بهتر تریدری این مراحل رو بره و تجربه خودشو بیان کنه

تنها راه حل مشکل شما ترید زدن با حجم کم هست ...در دمو ما ترس ضرر کردن نداریم ترس اط نقض شدن چک لیست داریم و نمیخوایم اینو قبول کنیم که بله سیستم گاهی اوقات ضررده هست

این مورد رو به لطف برایان عزیز @Brian بهم گوش زد شد که گذشته مارکت سیستم 98% سودده بوده ایا در لایو مارکت که تریدر یک انسان هست و ممکنه اشتباه کنه (بله ممکنه اشتباه کنه و این طبیعیه و اگر قرار بود اوایل اشتباه نکنیم که اسممون ربات بود نه انسان) بازم همون وین ریت رو داره ؟ ممکنه درصدی ازش کاسته شه و مثلا تبدیل به 90 یا 93 درصد شه و خب این طبیعیه

در گذشته بازار ما 100 یا 200 مورد رو بررسی میکنیم و در تایم های مختلف ..یک شب 2 ظهر ..11 شب و ... ولی ایا شما همیشه در این اوقات ترید میزنید؟ خیر ممکنه فقط در سشن نیویورک ترید بزنید ..البته که مارکت طبق قوانین ثابت حرکت میکنه ولی خب موارد بسیار جزیی هم در اون دخیله

به نظر من اون پست رو بخونید و فقط ترید بزنید با حجم کم و اگر این مرحله رو گذروندید بیشتر روی این مورد بمونید و فقط ترید بزنید

اول ترید بزنید و بعدا اونو کاهش بدید به یک یا دو دونه ..به قول استاد ما میدونیم توانایی شما زیاده در ترید زدن ولی بعدا کاهشش میدیم به روزانه یک یا دو ترید

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم @amino استاد من اون موارد رو که در پست بود انجام دادم طبق صحبت شما و نتایج فوق العاده بودفایل پیوست 374755
    موفق باشید
    خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون جناب ممو
    از ۴ مرحله ای که نوشتین در انتها گفتین بهتره ۵۰ مورد قبل از مرحله ۴ انجام بشه، منظورتون ۵۰ مورد برای مرحله ۱ ۵۰ مورد مرحله ۲ و ۵۰ مورد مرحله ۳ هست به ترتیب
    یا منظور انتخاب یکی از موارد و ۵۰ بار تمرین کردن باهاش هست؟
    تمرین، تسلط، مهارت.

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از Kamyar.hmd عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    وقت بخیر کامیار جان همه مراحل و 50 مورد مثال بود ..میتونید بسته به میزان خودتون کم و زیاد کنید موفق باشید
    ممنون
    پس هر مورد رو به تعدادی که دیگه احساس راحتی کنم انجام بدم و بعد برم مرحله بعدی
    و در مرحله ۴ مثلا برنامه روزانم رو بزارم ۳٪ فیکس و بعد از گرفتنش رها کنم
    بعد از یک ماه هم به این شکل وارد ترید ریل بشم با اکانت کوچیک
    تمرین، تسلط، مهارت.

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از Kamyar.hmd عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,493 بار در 2,247 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1548 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    من از اون آزمون تنها این درسو نگرفتم
    درس بزرگ بعدیم اینه
    بزرگترین هدفم در سن 18 سالگی داشتن گواهینامه رانندگی بود
    امروز که فکر میکنم بهش میخندم فقط امروز نه ها، همون بعد هایی که گرفتمش هم این حس و داشتم که چقدر راحت بدستش آوردم!!!
    هدف های بعدیم که به چالش میخورد هم همین حال و داشتم
    مدت ها قبل به یکی از دوستان قدیمیم که مجابم کرده بود تا به جمع شاگردان @amino بپیوندم، تماس گرفتم.
    احمد ... من هر چی تلاش میکنم نمیتونم 123 ببینم. دیدم پشت تلفن میخنده و میگه من هم همین بودم صبور باش و تمرین کن

اون روز آرزوم بود، بتونم فقط دست و پا شکسته ترید کنم و کال نشم. و امروز...
    آرزوهای دیروز ما خیلی زود تبدیل به خاطره میشن
    بعد تلاش و پشتکار و قرار گرفتن در مسیر فقط باید صبور بود

وقت بخیر چه پست خوبی ممنون بابت این پست و دقیقا باید یه تایم بگذره

یادش بخیر من بار اول که ازمون عملی دادم اومدم نشستم پشت فرمون و زدم دنده و ما 4 نفر بودیم دیدم سه نفر باهم به علاوه افسر مشت زدن تو صورت خودشون چون نه کمربند بستم نه دستی خوابوندم نه آیینه نه راهنما و(استرس داشتیم خب) ... فقط افسر گفت پیاده شو دوست عزیز :d:d

موفق باشید
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط memo نمایش پست ها
    دقیقا کامیار جان البته ریل رو استاد تشخیص میدن

خیلی خوبه اگر این مراحل رو برید شاید زمانی ازتون بگیره ولی قطعا نتایجتون فوق العادست

یجایی میرسه که دیگه انسان باید با خودش روراست باشه که دیگه مطالب تعوری (ی همزه دار پیدا نکردم اگر میدونید چطور تایپ میشه بگید بهم) کافیه

و میتونید این مورد رو کاهش بدید به یه روز در میون یا 2 روز تعطیلیه مارکت و بقیه روزها رو عملی کار کنید

انسان هرچی هم بشینه بگه دنده چیه کلاچ چیه و ... تا نشینه پشت فرمون اون حس واقعی رو تجربه نمیکنه و گاها حتی صحبت شما استرس ترید زدن دارید

اگر توجه کنید خیلیا گواهینامه رانندگی میگیرند ولی هیچوقت پشت فرمون نمیشینن فقط یه گواهینامه گرفتند ! چون بر ترسشون غلبه نکردند

از این مرحله قطعا عبور میکنید کامیار جان چون همه این مراحل رو رفتیم

موفق باشید
    چه مثال عالی دقیقا همینطوره
    خیلی ممنون از راهنمایهاتون
    به قول استاد ما نمیخوایم موفق بشیم، باید موفق بشیم

برای همزه اگر کیبوردتون روی حالت فارسی استاندارد باشه که معمولا دیفالت کامپیوتر ها این نیست (فارسی استاندارد برای تایپ ۱۰ انگشتی استفاده میشه) با شیفت و حرف -s- میتونید همزه تایپ کنید به این شکل ئ ئئ ئئئئ در واقع همزه وسط کلمه هست: تئوری
    برای همزه تنها هم شیفت و -m- که ء تایپ میکنه مثل استثناء
    تمرین، تسلط، مهارت.

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از Kamyar.hmd عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3548 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    محمد جان خیلی عالی راهنمایی کردند ، این هم بخشی از صحبتهای استاد در خصوص تمرینات و مثالهای زده شده توسط استاد ، امیدوارم مفید واقع بشه براتون
    میتونید از لینک زیر بردارید :
    https://s25.picofile.com/file/845247...D8%B4.mkv.html
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون

@Mehdik_
    @Kamyar.hmd
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Kurd9 آواتار ها
    55 بار در 19 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب یه مشکل جدی دارم اینه کە نمیتونم بعد گرفتن سه درصد از بازار برم بیرون تمرینی چیزی دارید که این مشکل رو رفع کنه؟! پیشنهادتون چیه؟!ممنونم پاسخ دهید

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Kurd9 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3548 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kurd9 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب یه مشکل جدی دارم اینه کە نمیتونم بعد گرفتن سه درصد از بازار برم بیرون تمرینی چیزی دارید که این مشکل رو رفع کنه؟! پیشنهادتون چیه؟!ممنونم پاسخ دهید
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    نظم - تعهد - پایبندی
    نداشتن هدف ایجاد طمع میکنه چون نمیدونید در انتها چه نتیجه ای میگیرید
    نوشتن مکتوب برنامه و هدفتون و روز ی3% و تیک زدن اون که به ذهنتون ثابت میکنه کار امروز تمام شده
    انجام چندین کار ساده و به نظر بی اهمیت که باعث تقویت اون 3 مورد اولتون میشه
    مثلا بستن کمربد ایمنی هر بار که سوار ماشین شدید
    مرتب کردن و تمیز کردن میز کارتون هر روز بعد از اتمام کارتون
    نوشیدن یک لیوان آب قبل از خواب
    نوشیدن یک لیوان شیر بعد از بیدار شدن
    پاک کردن تمام خطوط روی چارتتون بعد از اتمام تریدتون و کشیدنشون فردا دوباره برای بررسی چارتتون
    داشتن یک ریتم ثابت و جملات ثابت و تکرار اون در تمام پستهاتون
    انجام یک کار به نظر ساده بدون چرایی باعث افزایش قدرت اراده و و نظم و تعهدتون میشه
    و
    .
    .
    .
    .

خیلی موارد ریز و ساده دیگه که خودتون میتونید طراحی کنید اینها چند نمونه مثال بود
    ویرایش توسط Ali97 : 08-25-2022 در ساعت 10:49
    ما
    ما یک

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3548 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    بعضی از کلیپهایی که ممکنه قبلا هم دیده باشین ، وقتی دوباره بعد از مدتها و کسب تجارب دیگه میبیندش ، اطلاعات دیگه ای رو بهتون میده که قبلا دریافتش نکرده بودین که همون میشه سطح آگاهی که استاد آموزشمون میدن
    مواظب قدرت افکارتون باشید که روی چه چیزی تمرکز میکنید
    https://s25.picofile.com/file/845249...D8%AE.mp4.html
    ما
    ما یک

18. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehdik_ آواتار ها
    264 بار در 62 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر

به درون خودتون مراجعه کنید

نه کی گفته حتما باید طبق این زمان تموم شه؟ هرچیزی باید یه زمانی ازش بگذره تا جا بیوفته

من خودمو مثال میزنم حدودا 9 الی 10 بار نقشه راه رو رفتم چون فکر میکردم مسلط نیستم و باز ادامه میدادم و از دورهای 5 به بعد فقط مطالبی که از نظر خودم (پشت این چارت قراره من یا شما بشینیم ترید کنیم پس بعد 5 یا 6 بار دیدن فایلها متوجه میشیم کدوم موارد رو بیشتر ببینیم کاراکد تره درحالی که همه شون کارامدن ولی کدوم موارد باهاشون راحتتریم ..مثلا من با مواردی که استاد طبق سیستم خودشون گفتند راحت ترم پس همونارو تمرین میکنم)

دقیقا بعد از اون چندین بار باز فایلهارو دیدم و یجاهایی من جلوجلو صحبت های استاد رو تکرار میکردم و هنوز هم کلی مطلب هست تا یاد بگیرم

همه اینارو گفتم که متوجه باشید که زمانش دست خودتونه و صبر داشتن ..یه تایمی باید بزارید این مطالب جا بیوفته بله به قول استاد شاید تایم ارایه اطلاعات 4 ماه طول بکشه اما جا افتادن اون برای هر شخص مدت زمانی طول میکشه و بستگی به این داره که ایا میتونه عملی کار یا بهتر بگم معتمد به نفس هست که به اطلاعات و دانشی که داره استفاده کنه یا میخواد فقط بازار رو نگاه کنه و حسرت بخوره ؟

پیشنهاد من اینه طبق نقشه راه پیش برید و چارت خودتونو پیدا کنید چون در نهایت شمایید و چارت

در مورد چک لیست هم که فایل چک لیستها هست و استاد گفتند چیزی به چک لیست ها اضافه یا کم نکنید چون کاملند و واقعا کاملند

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    به تایید فرمایشات دوست خوبمون @MEMO

میخوام یک شاهد مثال عرض کنم
    حدود 22 سال قبل یکی از بزرگترین آرزوها و بزرگترین هدف زندگیم توی اون لحظه گرفتن گواهینامه رانندگی بود
    اون زمان خبری از گواهینامه های آموزشگاهی نبود
    توی خیابونها تا چشم کار میکرد پیکان بود پیکان بود و پیکان
    ماشین لوکسی به نام پراید! تازه داشت جای خودشو باز میکرد
    همونظور که شما هم این آزمون و دادین اول آیین نامه و امتحان میدادیم و بعد آزمون فرمون
    خوشحال و خندون بعد اخذ نمره 100 از 100 رفتم که آزمون فرمون بدم
    خبر از سرهنگ هایی که تشریف بیارند توی آموزشگاه و امتحان بگیرند نبود
    تویکی از خیابونهای پر تردد نزدیدک به 100 نفر داوطلب گرفتن گواهینامه جهت امتحان فرمون به صف میشدند
    جای سخت این بود که اون افسر مجاز بوذ تنها کاراتابل 2 نفر و امضا کنه و مابقی متقاضیان با گردن کجو کارتابل به دست برگشت می خوردند (مردود میشدند)
    5 نفر عقب پیکان مینشستند افسر سمت راست و متقاضی سمت چپ پشت فرمون
    هر فرد چه قبول میشد چه مردود جاشو میداد به یکی از اون 5 نفری که عقب پیکان نشسته بود!!!
    حدستون درسته ، من بارها در لشکر 98 درصدی مردودین قرار داشتم
    هر روز تمرین تمرین و تمرین
    بعد یک ماه مجاز بودیم برگردیم و مجدد آزمون بدیم بله بعد یک ماه چون خیلی ها تو صف گرفتن گواهینامه بودن و نوبت به مردودین نمیرسید!
    یادمه آخرین بار تصمیم گرفتم که دیگه هیچ آموزش جدیدی نبینم و نسبت به اخذ این مدرک که آرزوم بود بی تفاوت شدم
    گفتم من یاد گرفتنی ها رو یاد گرفتم در واقع به اون چیزی که بلد بودم حتی همون بار اول آزمون فرصت استراحت دادم تا تو ذهنم بپزه و زمان بهره بردن ازش بشه
    روز موعود رسید
    و من اون آخرین ازمون گواهینامه پایه دوومم بود
    بعد ها بار ها این درس به کارم اومد
    فهمیدم بخش کوچکی از فرایند یاد گیری مطالعه و آموزش دیدنه
    تمرین و تکرار بخش مهم اونه و چیزی که کسی بهش اهمیت نمیده فرصت دادن به اطلاعات برای اینکه جای خودشونو توذهن به شکل کاربردی پیدا کنه
    دوست خوبم @Mehdik_

شما میتونی با تمام سرعت تمامی مباحث آموزشی و پشت سر بزاری و قطعا یادشون بگیری ولی این وسط از زمانی که اطلاعات مهم باید جاشونو تو ذهن زیبات پیدا کنه غافل نشو
    صبور باشید و فقط به تمرین و تکرار فکر کنید
    یادتون باشه دانشجویان این آکادمی محکوم به موفق شدن هستند
    اصلا نقشه راه این آکادمی و @amino بزرگ جوری طراحی کرده که نا موفق شدن جای تعجب داره
    ممنونم عزیزان واقعا عالی هستید از پاسخ های مفصلی که دادین خیلی چیزها دستگیرم شد.
    با امید و انرژی ادامه بدیم ببینیم چه اتفاقی میافته.
    یک زندگی که در چشم انداز آن اثری از مرگ نباشد چیزی جز به تعویق انداختن های بی پایان نخواهد بود

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mehdik_ عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 23 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 22 مهمان ها)

1. امیر رضا

کلمات کلیدی این موضوع