صفحه 133 از 543 نخستنخست ... 3383123131132133134135143183233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,321 به 1,330 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Behnambaziar آواتار ها
    3,894 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    بزرگترین اشتباهی که ممکن است انجام دهید:همین یک بار
    این اتفاقی که می خواهم شرح بدهم را اینقدر دیده ام که تعدادش را یادم نمی آید. راستش را بخواهید این اتفاق احتمالا براي همه تریدرها در یک مقطع زمانی رخ داده و متاسفانه براي بسیاري منجر به پایان دوران تریدشان شده است.همانطور که همه ما می دانیم براي این که در معاملات موفق باشیم باید یک سري از قوانین را هر روز و براي هر معامله اجرا کنیم. این قوانین بسیار مهم هستند به خاطر اینکه به ترید هاي ما ساختار می دهند و به ما کمک می کنند که بفهمیم چه کارهایی باید بکنیم و از آن مهمترچه کارهایی را نباید انجام دهیم.
    اگرشما قوانین ترید محکم و خوبی دارید و آنها را همواره اجرا می کنید، کسب سود و جلوگیري از ضرر زیاد؛یک هدف قابل دسترس براي شما خواهد بود. اما ازطرف دیگر، اگر قوانین خود را رعایت نکنید میزان ضررهاي شما افزایش می یابد و این جایی است که اشتباه بزرگ ظاهرمی شود. من این اشتباه را دربسیاري از تریدرها دیده ام.اگر شما قوانین خودتان را اجرا نکنید و معامله شما با سود خاتمه یابد به احتمال بالا در هنگام بستن معامله یک نفس راحت می کشید. اما در حقیقت نباید آسوده باشید! شما ممکن است اشتباهی انجام داده باشید که زودتر از هراشتباه دیگري به شکستتان منجرشود !
    اگراین ترید (که شما از قوانین خود سرپیچی کردید) با سود بسته شود، احتمال اینکه شما در معامله بعدي هم قوانین خود را اجرا نکنید افزایش می یابد که بازهم تاکید می کنم که این بزرگترین اشتباهی است که ممکن است انجام بدهید. این مساله به حساب شما بیشتراز هر اشتباه دیگر ضربه خواهد زد.
    چه چیز بدتر از این است که بعد از افکار وسوسه انگیز؛ ازقوانین خود تحت عنوان " فقط این یک دفعه " عدول کنید. اما باید به یاد داشته باشید چیزي به نام " فقط این یک دفعه " وجود ندارد! شما باید قوانین خود را همیشه و بدون استثنا اجرا کنید.
    همانطور که قبلا گفتم من این مساله را بارها دیده ام که براي معامله گران اتفاق افتاده است. به عنوان مثال، به یاد می آورم تریدری که از معامله بر روی S&P Futures روزي 500 تا 1000 دلار درآمد داشت.او تا زمانی که سعی می کرد به این هدف دست پیدا بکند وضع خوبی داشت، اما حریص شد و دنبال راهی گشت که بتواند سود بیشتري کسب کند ( من واقعا نمی دانم سود 500 تا 1000 دلاري چه ایرادي داشت ). او به این نتیجه رسید که قوانین او بسیار محدود کننده اند و باعث می شوند او بسیاري از موقعیتهاي سودآور را از دست بدهد. بنابراین ازآنجاییکه وضعش خیلی خوب بود تصمیم گرفت تا قوانینش را راحتتربگیرد تا در معاملات بیشتري در طول روز وارد شده و سود بیشتري کسب کند .او از قوانینش دو روز سرپیچی کرد و ریسک زیادتر از چیزي که باید قبول می کرد، پذیرفت. اما از آنجاییکه الان روزي به طور متوسط 2000 دلار درمی آورد اهمیتی نداد. عدم پیروي ازقوانین باعث شده بود که سود بیشتري بکند. اما فکرکنم میتوانید حدس بزنید که چه اتفاقی افتاد .
    در طول ماه بعد، او تمام درآمدهایی که درچهارماه گذشته به دست آورده بود از دست داد ( حدود 60000 دلار) و دیگرنمی توانست به هدف 200000 دلاري اش تا پایان سال دست یابد. این مساله به خاطراین اتفاق نیفتاد که او قوانین خود را اجرا نکرد. بلکه به دلیل این بود که بار اولی که از قوانین سرپیچی کرد با موفقیت همراه شد و این مساله به او اعتماد به نفس داد تا از قوانین خود تبعیت نکند و اشتباهش را تکرار کند.
    مطمئن هستم شما هم به یاد می آورید زمانی را که تصمیم گرفتید از قوانین خود " همین یک بار " عدول کنید.
    نمی توانم به شما هشدار بدهم که این مساله تا چه حدي می تواند خطرناك باشد مخصوصا وقتی که آن معامله با موفقیت همراه می شود. سود کردن دراین معامله می تواند پرهزینه ترین سودي باشد که در طول زندگیتان کسب می کنید. این مساله می تواند به آسانی به شما حکم کند که درمعامله بعدي نیز قوانین خود راکنار بگذارید. این مساله همیشه وسوسه انگیز است اما مقاومت در برابر این وسوسه می تواند سود آوري بسیار بیشتري براي شما به همراه داشته باشد. تبعیت مداوم از قوانین تنها راه یک تریدر موفق است. اگرتصمیم بگیرید که همین یک بار از قوانین خود سرپیچی کنید مدت زیادي طول نمی کشد که شما هم از جمله 80 تا 90 درصد معامله گرانی خواهید شد که در حال ضرر کردن هستند. پس همواره قوانین خود را اجرا کنید و اجازه ندهید تا "همین یک بار" وجود داشته باشد.
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

2. 27 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

Momii آواتار ها
    2,930 بار در 818 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 412 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.jason نمایش پست ها
    مدیتیشن چیست؟
    یادمه اون اویل که با مدیتیشن اشنا شدم و اینکه چه توانایی هایی ب ادم اضافه میکنه رو شنیدم خیلی هیجان زده نشستم و چشامو بستم و خواستم تمرکز کنم!
    با بستن چشمام هرچی میخواستم متمرکز بشم نمیشد و هر میخواستم ذهنمو خالی نگه دارم همینجوری افکار قطاری پشت سرهم میومد
    و به این نتیجه رسیدم که من برای مدیتیشن ساخته نشدم گذاشتمش کنار
    اتفاقات رخ داد و فهمیدم مدیتیشن چی هست و چه پروسهای داره(تو بیمارستان در انتظار اتاق عمل بودم و از فرط خستگی چشمامو بستم و گوشم به بلند گو بود تا صدامو بخونه و هر بار که چیزی حواسمو پرت میکرد ذهنمو ب سمت بلند گو رهنمود میکردم دقیقا اینجا فهمیدم)
    مدیتیشن یک فرایند هستش که نیاز به مصرف انرژی زیاد و سعی زیادی داره
    چرا؟
    اگر ذهن رو یک جنگل تصور کنید و افکار مثل ی اسب سرکش هست که ما سوار بر اون اسبیم و این اسب مدام به اینور و اونور میره
    ما در مدیتیشن افسار این اسب رو بدست میگیریم و خب همه میدونیم اسب سواری چقد خسته کنندس
    یکی از مدیتیشن های خیلی قوی ای که ما مسلمان ها انجام میدیم نماز هستش
    اونایی که سر سری نماز نمیخونن(منظورم از روی عادت هست) و سعی دارن تمام توجهشون به سمت خدا باشه ولی افکارشون نمیذاره و مدام از این شاخه به اون شاخه میپره (به چیزایی فک میکنن که حتی ممکنه واقعی هم نباشه )و سعی میکنن تمام این افکارو جمع کنن در صورت استمرار از لحاظ ذهنی خیلی قوی میشن
    یک مژده هم بدم اونایی که هنگام مدیتیشن مدام حواسشون پرت میشه استعداد عجیبی در خالی کردن ذهن دارن ولی فقط باید این تواناییشونو بیدار کنن
    کویین ترودو یک مثال خیلی خوبی میزنه
    میگه موقع مدیتیشن افکار مث حباب هایی هستن که مدام بالا میان و شما با تمرکز میترکونین حبابهارو
    و هر چی بیشتر ادامه بدید این حباب ها تموم میشن و به لحظه ای میرسیدکه در لحظه هستید و خب اون لحظه شیرین ترین لحظه هست !
    و خب مدیتیشن ب خودی خود فرایند پیچیده ای نداره و سادس
    هر جور که دلتون میخواد حالت بگیرید
    بشینید دراز بکشید یا حتی سرپا وایستید اصلا هر حالتی که خواستید
    توجهتونو بدید به یک چیز میتونه هر چی باشه صدای قلب صدای تنفس حتی میتونید تمرکزتون رو متوجه خدا کنید
    وحالا کاری که باید بکنید این هستش که هربار توجهتون رفت جایی بیارید سراغ همون اولی
    هر بار که حواستون پرت میشه و دوباره حواستونو جمع میکنید ریتم مغزیتون کند تر میشه
    و خیلی راحت دو دقیقه ای به الفا میرسید
    گذر از الفا به دلتا و تتا سخته چون خوابتون میگیره
    و یهو ممکنه ب خودتون بیاید و ببینید سه ساعته خوابتون برده
    و خب تا محدوده ی الفا برای ما کافیه تازه زیادی هم هست
    البته هندو ها مسلمان ها و در ادیان دیگه موقع عبادت (ک یک جور مدیتیشن هست) برای اینکه خیلی عمیق بشه کارشون حرکات فیزیکی و صدا دا اوردن رو اضافه کردن (مثل سوره ها .اسانا ها و ....)
    با این کارا در واقع از خوابیدن جلوگیری میکنن .
    بگذریم حالا
    هر بار که حواستونو موقع مدیتیشن جمع میکنید میزان افکار کم تر میشه
    البته ریتم مغزی کاهش پیدا میکنه و ذهن مترکز تر میشه و تجسم خلاق سروکلش پیدا میشه
    به طوری که افکاری که به ذهنتون میاد همراه میشن با تصاویری خیلی واضح
    و با جمع کردن حواس در این مرحله ذهن شما تقریبا خالیه و اگر ده دقیقه در این حالت بمونید ذهنتون کاملا پاکسازی میشه
    ادامه دارد ....
    خیلی خیلی ممنون بابت توضیحات کاملتون
    من خیلی سعی میکنم مدیتیت کنم ولی نمشه ، تمرین بیشتر نیازه

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از Momii عزیز تشکر کرده اند:

Amirhoseinfji آواتار ها
    2,188 بار در 449 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 14 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    یکی از مشکلاتی که میبینم خیلی هامون داریم اینه که میگیم تایم کمی برای تمرین دارم
    مثلا خیلی از بچه ها میرن سرکار ، دانشگاه ، مدرسه یا کار های دیگه داریم
    خب طبیعتا وقت کمتری هم میتونیم برای تمرین بزاریم
    حتی اونایی هم که فول تایم هستن باید ورزش کنن مدیتیشن انجام بدن بازی فراوانی یا غیره که برای ترید لازم هستن ولی به طور مستقیم با ترید در ارتباط نیستن
    منظور من دیدن فایل ها ، تمرین روی چارت یا خوندن مقالات هست که با خود ترید ارتباط مستقیم داره
    من داشتم به این فکر میکردم چیکار کنم که بتونم بیشتر تمرین کنم اصلا اونایی که موفق شدن مگه چقدر از من بیشتر وقت میزارن
    به ذهنم اومد که من بیشتر 24 ساعت توی یه روز که وقت ندارم تمام کاری هم که میکنم برای ترید باید انجام بشه
    یعنی ورزش ، مراقبه ، بازی فراوانی ، مقالات سایت ، خوندن تاپیک ها
    پس بهتره تحقیق کنیم ببینیم که چطور میتونیم این تایم رو بهینه کنیم چیکار کنم همین 4 یا 5 ساعت در روز که دارم وقت میزارم
    بیشترین بازدهی رو بهم بده
    دوستان لطفا اگر تجربه ای دارن یا نکته ای هست اینجا بگیم
    چون مشکل خیلی هاست این زمان
    من خودم یه دونه اش رو میگم براتون : خواب
    ما حدودا یک چهارم یا یک سوم زندگیمون خواب هستیم
    چرا همونقدر که دارم برای زمانی که بیدار هستم برنامه ریزی و تحقیق میکنیم روی خواب هم وقت نزاریم
    چند تا نکته درباره خواب مبگم شاید به دردتون بخوره ( البته اینارو من طی یک دوره که برای متیو واکر هست یاد گرفتم پس خودتون راجبش تحقیق کنین )
    - سعی کنید بعد از ظهر ها کافیین مصرف نکنین چون تاثیرش تا 12 ساعت توی بدن و مغزتون باقی میمونه خودتون متوجه نمیشین ولی وقتی تاثیرش توی مغزتون هست شب ها چندین بار از خواب بیدار میشید و اصطلاحا خوابتون تیکه تیکه میشه و کفیتش میاد پایین
    نوشیدنی های الکلی هم همین تاثیر رو دارن مثل کافیین
    - خیلی ها فکر میکنن اگر در طول هفته کم بخوابن و آخر هفته بیشتر بخوابن این کمبود خواب جبران میشه در حالی که بدهی که به بدنتون برای خواب دارین نمیتونین با یه روز خواب درست جبرانش کنین
    - خواب خوب و کامل باعث تثبیت اطلاعات توی مغزتون میشه طی تحقیقات و آزمایشاتی که متیو واکر روی 2 تا گروه انجام داده
    اونایی که خواب کامل مثلا 6 ساعت یا 8 ساعت ( برای هر شخصی متفاوت هستش ) و خوابشون در زمان درست هست میزان یاد گیریشون 30 تا 40 درصد بیشتر هست
    یعنی بعد از دو هفته یا سه هفته اونایی که خواب کافی ندارن 40 درصد اطلاعات از ذهنشون پاک میشه
    - چرت های روزانه بعد از اینکه اطلاعات رو دریافت میکنین مثلا 1 فایل دوره رو میبینین باعث میشه اطلاعات توی مغزتون بهتر تثبیت بشه
    (( البته چرت باید در حد 15 تا 20 دقیقه باشه چون بعدش آدم میره تو خواب عمیق و تاثیرش برعکس میشه ))
    انسان های بزرگ هم به تاثیر خواب پی بردن
    مثلا ادیسون در طول روز چرت میزده و یه دفتر کنار دستش بوده بعد از چرت چیزایی که یادگرفته یا بهش در خواب الهام شده بود رو مینوشته
    البته یه مطلب اضافه کنم اینکه نباید اینارو بهونه کنیم و تا ظهر بخوابیم منظور من خواب کافی و درست هست
    دوستان ببخشید طولانی شد سعی کردم اونایی رو بگم که کاربردی هستن و میتونیم ازشون در راستای بهتر شدن یادگیریمون استفاده کنیم
    به نظرم خیلی ها هستن که دارن اندازه ی شما تلاش میکنن از نظر تایمی ولی ما باید ببینیم چطور میتونیم با همون زمانی که میزاریم بهترین بازدهی و نتیجه رو بگیریم
    از دوستان و استاد عزیز خواهش میکنم اگر نکته ای درباره یادگیری بهتر میدونن بهمون بگن هر چند استاد خیلی توی فایل و وبینار ها مارو راهنمایی کردن @amino
    ویرایش توسط Amirhoseinfji : 05-07-2022 در ساعت 10:56

6. 22 کاربر برای این پست سودمند از Amirhoseinfji عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    1,172 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام خدمت همه دوستان داشتم مقامله میخوندم که به این جمله برخوردم :
    برای اینکه قوانین استراتژی را به عادات خود تبدیل کنید، لازم است مجموعه*ای از قوانین معاملاتی را که با شخصیت و نیازهای شما مطابقت دارد، پیدا کنید. قوانینی که استرس*زا هستند یا کاملا با روحیات شما سازگار نیستند، می*تواند باعث شوند به دلیل ناامیدی و دلسردی یا کسالت و خستگی، بیشتر گرفتار معاملات تحمیلی شوید.
    من در مبحث خود شناسی و شخصیت و روحیات درباره خودم صفر واقعی هستم

میخواستم بدونم چه کار کنم که در این باره قدمی برداشته باشم
    تشکر.

FORTIS FORTUNA ADIUVAT

8. 15 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

miRHesam آواتار ها
    3,515 بار در 857 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 229 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    درود برهمگی دوستان
    روز بیست و هفتم تمرکز روی روانشناسی فردی

تمرکز برروی عادات روزانه و ناآگاهانه(مسواک زدن با دست مخالف،پوشیدن اگاهانه شوار و کفش و نیز بستن ساعت به دست مخالف)
    هدف ازین تمرین درکنار اگاهانه انجام دادن عادات وتغییر اون ها، ایجاد مسیرها و سیناپس های عصبی جدید می باشد .
    همانطور که اشاره شد عادات و رفتار گذشته ما منتج به فردی شدن که الان هستیم پس برای تبدیل شدن به یک فرد جدید نیاز هست تغییری در اون ها ایجاد کنیم.

به دید من مهمترین تاپیک این انجمن مبحث روانشناسی هست که کمتر مورد توجه قرار میگیره، امیدوارم سایر دوستان این مبحث رو خیلی جدی تر دنبال کنن.

درفصل سیزدهم کتاب "قدرت شفابخش ذهن" مطلبی هست که خدمتتون میگم

...دانش امروز از پذیرش چیزی که با درک و منطق ما قابل فهم نباشد اجتناب میورزد. حتا دانش ذهنی صرفن از ضمیر خوداگاه گفتگو میکند.اما ضمیر خوداگاه حد ومرزهای تعریف شده و محدودیت های خودش را دارد.وقتی فردی در مدیتیشن عمیقی قرار میگیرد ضمیر ناخوداگاهش به شکل نامحدودی گسترش یافته و با ذهن جهانی پیوند میابد....

جمله بالا حقایقی رو روشن میکنه ازین بابت چرا حاکمان و بطور کلی جامعه نمیخواد ما خودمون رو بهتر بشناسیم ..ما در وجودمون یک خدا یک پزشک ووو داریم که باتوجه عمیق درون خویش دیگر نیازی به عوامل خارجی نداریم .با کنترل بر ذهن و ناخوداگاه خود دیگر محدودیتی برای ما وجود نخواهد داشت.
    دقیقن مارکت براساس خصلت های منفی که جامعه مسبب اصلی جای گذاری اونها در افراد هست( مثل طمع عدم کنترل خویش ترس وغیره )ساخته شده تا بدین طریق ثروت عموم مردم رو تصاحب کنن.
    نگران فردایت نباش

خدای دیروز و امروز، خدای فردا هم هست

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از miRHesam عزیز تشکر کرده اند:

Yaser.kh آواتار ها
    5,574 بار در 358 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseinfji نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    یکی از مشکلاتی که میبینم خیلی هامون داریم اینه که میگیم تایم کمی برای تمرین دارم
    مثلا خیلی از بچه ها میرن سرکار ، دانشگاه ، مدرسه یا کار های دیگه داریم
    خب طبیعتا وقت کمتری هم میتونیم برای تمرین بزاریم
    حتی اونایی هم که فول تایم هستن باید ورزش کنن مدیتیشن انجام بدن بازی فراوانی یا غیره که برای ترید لازم هستن ولی به طور مستقیم با ترید در ارتباط نیستن
    منظور من دیدن فایل ها ، تمرین روی چارت یا خوندن مقالات هست که با خود ترید ارتباط مستقیم داره
    من داشتم به این فکر میکردم چیکار کنم که بتونم بیشتر تمرین کنم اصلا اونایی که موفق شدن مگه چقدر از من بیشتر وقت میزارن
    به ذهنم اومد که من بیشتر 24 ساعت توی یه روز که وقت ندارم تمام کاری هم که میکنم برای ترید باید انجام بشه
    یعنی ورزش ، مراقبه ، بازی فراوانی ، مقالات سایت ، خوندن تاپیک ها
    پس بهتره تحقیق کنیم ببینیم که چطور میتونیم این تایم رو بهینه کنیم چیکار کنم همین 4 یا 5 ساعت در روز که دارم وقت میزارم
    بیشترین بازدهی رو بهم بده
    دوستان لطفا اگر تجربه ای دارن یا نکته ای هست اینجا بگیم
    چون مشکل خیلی هاست این زمان
    من خودم یه دونه اش رو میگم براتون : خواب
    ما حدودا یک چهارم یا یک سوم زندگیمون خواب هستیم
    چرا همونقدر که دارم برای زمانی که بیدار هستم برنامه ریزی و تحقیق میکنیم روی خواب هم وقت نزاریم
    چند تا نکته درباره خواب مبگم شاید به دردتون بخوره ( البته اینارو من طی یک دوره که برای متیو واکر هست یاد گرفتم پس خودتون راجبش تحقیق کنین )
    - سعی کنید بعد از ظهر ها کافیین مصرف نکنین چون تاثیرش تا 12 ساعت توی بدن و مغزتون باقی میمونه خودتون متوجه نمیشین ولی وقتی تاثیرش توی مغزتون هست شب ها چندین بار از خواب بیدار میشید و اصطلاحا خوابتون تیکه تیکه میشه و کفیتش میاد پایین
    نوشیدنی های الکلی هم همین تاثیر رو دارن مثل کافیین
    - خیلی ها فکر میکنن اگر در طول هفته کم بخوابن و آخر هفته بیشتر بخوابن این کمبود خواب جبران میشه در حالی که بدهی که به بدنتون برای خواب دارین نمیتونین با یه روز خواب درست جبرانش کنین
    - خواب خوب و کامل باعث تثبیت اطلاعات توی مغزتون میشه طی تحقیقات و آزمایشاتی که متیو واکر روی 2 تا گروه انجام داده
    اونایی که خواب کامل مثلا 6 ساعت یا 8 ساعت ( برای هر شخصی متفاوت هستش ) و خوابشون در زمان درست هست میزان یاد گیریشون 30 تا 40 درصد بیشتر هست
    یعنی بعد از دو هفته یا سه هفته اونایی که خواب کافی ندارن 40 درصد اطلاعات از ذهنشون پاک میشه
    - چرت های روزانه بعد از اینکه اطلاعات رو دریافت میکنین مثلا 1 فایل دوره رو میبینین باعث میشه اطلاعات توی مغزتون بهتر تثبیت بشه
    (( البته چرت باید در حد 15 تا 20 دقیقه باشه چون بعدش آدم میره تو خواب عمیق و تاثیرش برعکس میشه ))
    انسان های بزرگ هم به تاثیر خواب پی بردن
    مثلا ادیسون در طول روز چرت میزده و یه دفتر کنار دستش بوده بعد از چرت چیزایی که یادگرفته یا بهش در خواب الهام شده بود رو مینوشته
    البته یه مطلب اضافه کنم اینکه نباید اینارو بهونه کنیم و تا ظهر بخوابیم منظور من خواب کافی و درست هست
    دوستان ببخشید طولانی شد سعی کردم اونایی رو بگم که کاربردی هستن و میتونیم ازشون در راستای بهتر شدن یادگیریمون استفاده کنیم
    به نظرم خیلی ها هستن که دارن اندازه ی شما تلاش میکنن از نظر تایمی ولی ما باید ببینیم چطور میتونیم با همون زمانی که میزاریم بهترین بازدهی و نتیجه رو بگیریم
    از دوستان و استاد عزیز خواهش میکنم اگر نکته ای درباره یادگیری بهتر میدونن بهمون بگن هر چند استاد خیلی توی فایل و وبینار ها مارو راهنمایی کردن @amino
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم که عالی باشید.
    بهینه کردن تایم روزانه برای یک کار خاص تماما برمیگرده به عادت های روزانه شما. مثالی از نحوه تصحیح الگوهای زندگی روزمره براتون میزنم :
    برای یک کارمند که ساعت 8 صبح سرکار هست و 5 بعد از ظهر هم برمیگرده چطوراین کار امکان پذیره(البته اگر هدفش اینه که شغل اولش تریدر بودن باشه)؟ اول از همه الگوهای خواب خودتون رومیاید بررسی می کنید.اینکه چه ساعته میخوابید و چه ساعتی بیدار میشید(بصورت بازه زمانی در نظر بگیرید نه یک تایم دقیق).مثلا اغلب ساعت 1 میخوابید و 7:30 بیدار میشید. برای اینکه بتونید در بازه 11-12 بخوابید باید الگوهای قبل خوابتون رو بررسی کنید.میتونید راس ساعت 11 آلارم بزارید که وقت خوابه.بعد از روش سلسه عادتها در کتاب عادتهای اتمی استفاد کنید. مثلا به محض اینکه الارم رو شنیدید برید مسواک بزنید. مسواک که زدید 10-15 دقیقه یه پیاده روی آروم در حیاط یا بیرون خونه بزنید و فقط روی راه رفتن تمرکز کنید و از پیاده روی لذت ببرید(این خیلی کمک کننده هست).موقع برگشتن اصلا به گجتها و وسایل الکترونیکی نگاه نکنید.یه آب سر به صورتتون بزنید و برید بخوابید.(این برای من جواب داده و به همین روش زمان خوابم رو تنظیم کردم البته فاکتور های زیادی برای خواب راحت وجود داره که از حوصله این پست خارجه).آروم جلو برید و فعلا روتین صبحگاهی رو با روند آهسته تری جلو ببرید. اگر قبلا 7:30 دقیقه بیدار میشدید این بار ساعت رو روی 7:00 صبح تنظیم کنید. و بعد از هر ماه 15 دقیقه زود تر آلارم بزارید.برای من خیلی قبل تر 3 ماه طول کشید که بتونم خیلی راحت ساعت 5:30 بیدار بشیم بدون هیچ ساعتی. وقتی ساعت 7 بیدار شدید شما نیم ساعت بیشتر از قبل وقت دارید و به همین منوال بیشتر هم میشه. میتونید مراقبه و تخلیه افکار و یا شکر گذاری انجام بدید. و بعد یه تایمی رو هم به مطالعه مقالات و یا کتاب اختصاص بدید. مطلقا اخبار رو تا یه مدت چک نکنید.حالا سرکار هستید و تا موقع ناهار کار انجام میدید.تایم ناهار عموما 1-1.5 ساعت وقت دارید. 15-30 دقیقه برای ناهار خوردن بزارید. شما یک ساعت باز وقت اضافی دارید. یه تایمی استراحت کنید (خوابیدن نه چون خوابیدن بعد از غذا طبق تحقیقات پزشکی باعث چاق شدنتون میشه). حالا کمی وقت برای تمرین یا کتاب خوندن وقت دارید. از اون سمت که عصر مثلا 5 برگشتید میتونید کارهای متفاوتی انجام بدید.مثلا میتونید 1 ساعت برید ورزش و بعد از برگشتن تمرین کنید( یا مثل خود من اوایل دوره ،ورزش رو به نیم ساعت یعنی 2 تایم 15 دقیقه ای در طول روز تنظیم کنید). میتونید به دلخواه خودتون یه تایمی رو به خونواده اختصاص بدید(مثلا 1-2 ساعت) و بقیه رو تمرین کنید.
    یا مثلا در مورد یک دانشجو بخوام بگم باید انتخاب کنه که اگرمیخواد در آینده تریدری رو به عنوان یک شغل تمام وقت انتخاب کند باید به کمتر از نتایج مورد نظرش برای یک دانشجو راضی باشه و زمان بیشتری به تمرین اختصاص بده .مثلا در تایم ناهار بجای تفریح در دانشگاه در کتابخونه تمرین کنه و.... .یا که خیلی وقتش رو بهینه کنه و در هر دو کار موفق باشه البته اینم باز بستگی به کشش و تلاش فرد داره.این انتخاب های متفاوت تغییر عادات و الگوهای زندگی و ساعات کاری متفاوتی رو میطلبن که فرد باید بررسیش کنه.
    موارد بالا یک مثالهایی برای درک روند این اصلاح هست. اینها تماما به سبک زندگی خود شما بستگی داره .فرد اول از همه باید بدونه الان سبک زندگیش چطور هست ، در چه بازه هایی تایم آزاد و با چه کیفیتی داره، شرایط زندگیش چطوره(متاهل یا مجرده) و..... .یعنی کامل الان خودش رو بررسی کنه و در مرحله بعد ببینه چه هدفی داره و میخواد زندگیش چطور باشه. سپس بیاد کارهای لازم رو انجام بده .وبینار اول و سوم دوره پرایس اکشن یه مرجع کامل برای ایجاد این تغییرات هست و در کنارش میتونید برای تغییر راحتتر عادات، کتاب عادتهای اتمی اثر جیمیز کلیر رو هم مطالعه بفرمایید.
    عذرخواهی میکنم اگر طولانی شد.امیدوارم اصل مطلب رو ادا کرده باشم
    شاد و موفق باشید
    ویرایش توسط Yaser.kh : 05-09-2022 در ساعت 16:52
    " سرنوشت اون چیزیه که شما با سرتون مینویسید و شما میتونید بهترین نویسنده برای زندگی خودتون باشید " (امینو)

12. 20 کاربر برای این پست سودمند از Yaser.kh عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    20,952 بار در 1,586 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون امیدوارم حالتون عالی باشه
    اوایل که اومده بودم آکادمی یه بنده خدایی رو که هندی بود و تریدهای خودش رو به صورت لایو در یوتیوبش قرار میداد دنبال میکردم
    این بنده خدا در اوایل کلاااا رو یه جفت ارز کار میکرد و فقط و فقط 10 پیپ روزانه میگرفت (هدف مشخص داشت)
    بهش میگفتن چرا بیشتر نمیگیری میگفت دیسیپلینم بهم این اجازه رو نمیده و باید رعایتش کنم تا تبدیل به عادت بشه برام
    میگفتن خب چرا سمت طلا نمیری میگفت من با همین جفت ارز راحتم و طلا شارپه و میترسم ازش و با این تمرین کردم و متوجه رفتارش شدم پس همین برام خوبه
    حد ضرر هم داشت و خیلی وقتا استاپ میخورد بازم میگفتن خب تو که میدونی میخواد بره بالا چرا استاپتو جابجا نمیکنی میگفت بازم برمیگرده به دیسیپلینم و این داستانا و اینکه میدونم تو بلند مدت سودده هست...
    مدیریت سرمایه رو هم رعایت میکرد ولی دقیق یادم نیست این مورد رو چیکار میکرد
    حالا این از داستان این بنده خدا
    یه رفیقی دارم من که با تریدهای لایو این بنده خدا ترید میکرد ودقیقا توهمون نقطه ای که اون تو لایو میگفت اونم وارد میشد
    رفیق ما تو یکی دو ماه چند برابر میکرد اکانتش رو ولی تهش کال میشد چون حد ضرر نمیذاشت و مدیریت سرمایه بی مدیریت سرمایه... و مهمتر از همه اینکه اصلاااا از سیستم اون بنده خدا شناخت ودرک نداشت!!!؟؟؟
    سرتونو درد نیارم از جفت این عزیزان خبرنداشتم تا چند هفته پیش ...
    رفیقم همچنان داشت حسابش رو کال میکرد !!!!(یه جورایی عادت کرده بود به راه اشتباهی که میرفت و بی نظمی موج میزد تو همه پوزیشن هاش) گفتم از اون هندیه چه خبر؟؟
    گفت یادته چقدر رو نظم و دیسیپلین تاکید داشت رو حد ضرر تاکید داشت رو مدیریت سرمایه تاکید داشت یادته جرات نمیکرد بره سمت جفت ارزهای دیگه
    گفتم آرررره خب
    گفت همون کارها رو کرد و اکانتش رشد کرد و به خودش و روشش ایمان پیدا کرد
    الان فول مارجین وارد میشه کل روند رو تو تایم پایین میگیره و رو همه جفت ارزها کار میکنه مخصوصا طلا!!!
    از زندگیش هم بخوام بگم که برای خودش چه زندگی ای ساخته
    حالا ارزش داره اینارو رعایت کنیم و بهشون عادت کنیم یا نه برمیگره به خودمون
    ارادت
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

14. 42 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط miRHesam نمایش پست ها
    درود برهمگی دوستان
    روز بیست و هفتم تمرکز روی روانشناسی فردی

تمرکز برروی عادات روزانه و ناآگاهانه(مسواک زدن با دست مخالف،پوشیدن اگاهانه شوار و کفش و نیز بستن ساعت به دست مخالف)
    هدف ازین تمرین درکنار اگاهانه انجام دادن عادات وتغییر اون ها، ایجاد مسیرها و سیناپس های عصبی جدید می باشد .
    همانطور که اشاره شد عادات و رفتار گذشته ما منتج به فردی شدن که الان هستیم پس برای تبدیل شدن به یک فرد جدید نیاز هست تغییری در اون ها ایجاد کنیم.

به دید من مهمترین تاپیک این انجمن مبحث روانشناسی هست که کمتر مورد توجه قرار میگیره، امیدوارم سایر دوستان این مبحث رو خیلی جدی تر دنبال کنن.

درفصل سیزدهم کتاب "قدرت شفابخش ذهن" مطلبی هست که خدمتتون میگم

...دانش امروز از پذیرش چیزی که با درک و منطق ما قابل فهم نباشد اجتناب میورزد. حتا دانش ذهنی صرفن از ضمیر خوداگاه گفتگو میکند.اما ضمیر خوداگاه حد ومرزهای تعریف شده و محدودیت های خودش را دارد.وقتی فردی در مدیتیشن عمیقی قرار میگیرد ضمیر ناخوداگاهش به شکل نامحدودی گسترش یافته و با ذهن جهانی پیوند میابد....

جمله بالا حقایقی رو روشن میکنه ازین بابت چرا حاکمان و بطور کلی جامعه نمیخواد ما خودمون رو بهتر بشناسیم ..ما در وجودمون یک خدا یک پزشک ووو داریم که باتوجه عمیق درون خویش دیگر نیازی به عوامل خارجی نداریم .با کنترل بر ذهن و ناخوداگاه خود دیگر محدودیتی برای ما وجود نخواهد داشت.
    دقیقن مارکت براساس خصلت های منفی که جامعه مسبب اصلی جای گذاری اونها در افراد هست( مثل طمع عدم کنترل خویش ترس وغیره )ساخته شده تا بدین طریق ثروت عموم مردم رو تصاحب کنن.
    سلام و وقت بخیر
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    تشکر میکنم از شما بابت این پست عالی
    با اجازتون در مورد این جملتون ( وقتی فردی در مدیتیشن عمیقی قرار میگیرد ضمیر ناخوداگاهش به شکل نامحدودی گسترش یافته و با ذهن جهانی پیوند میابد....) یک مقداربیشتر توضیح میدم تا شما و سایر دوستان یک موضوعی رو متوجه بشید که به قول استاد یا هیچ جا نگفتن یا اگه گفتن ما متوجه نشدیم
    هدف از مدیتیشن آرامش و در لحظه حال بودن و حالت بی فکری هست
    حالا یک مورد رو در این بخش باید متوجه باشیم و اون هم امواج مغزیمون هست که ما در مدیتیشن و در زمان قبل و بعد از خواب ، در موج آلفا ذهنی هستیم ، خوب حالا این به چه دردمون میخوره ؟ وقتی ما در موج آلفا هستیم یعنی وارد ناخودآگاه میشیم و قابلیت تغییر باورهی قدیمی و ساخت باورهای جدید و جاگذاری اطلاعاتی که خودمون دوست داریم رو در درونش داریم ، که یک تکنیکش ساختن و گوش دادن به آهنگهای سابلیمینال بود
    حالا یکم وارد جزئیات بشیم
    اگر دقت کرده باشین وقتی مدیتیشن انجام میدیم ابتدا چشمهامون رو میبندیم ،
    علت این موضوع چی هست ؟
    ما در این لحظه یکی از حواس پنج گانمون رو خاموش کردیم
    و حالا ادامه میدیم تا حس شنوایی رو از دست میدیم و چیزی نمیشنویم
    و بعد حس لامسه رو که بدنمون خستگی نشستن رو نمیفهمه و هیچ حسی نداریم و بعد بویای و چشایی
    حالا ما در این لحظه در اوج حالت مراقبه یا مدیتیشن هستیم و اگر گفتین در کدام یک از امواج ذهنی ؟ درسته رو موج آلفا و دقیقا در درون ناخودآگاهمون
    این قسمت زیر بخشی هست که گفته نمیشه
    در این لحظه شما میتونید در ذهنتون که واقعیت و خیالی بودن رو متوجه نمیشه هر چیزی رو که دوست دارید در ذهنتون تجسم کنید ، دقت کنید که تجسم کنید ، تجسم یعنی دیدن چیزهایی در ذهن و داشتن حواس پنج گانه در اون لحظه
    حالا دقت کردین چی شد ؟
    ما حواس پنجگانه رو از جسممون خاموش کردیم و در ذهنمون در موج آلفا و در ناخودآگاهمون در بخش تجسم چیزهایی که میخوایم روشنشون میکنیم
    یعنی چی ؟
    مثلا در ذهنتون یک گل رو تجسم میکنید بو بکشید و بوی گل رو احساس کنید
    یا در غذاخوری هستید بوی غذاها و طعمشون رو متوجه بشید
    یا در حال رانندگی ماشین دلبخواهتون هستید صدای موتور رو بشنوید یا شیشه رو بدید پایین و باد رو احساس کنید به صورتتون میزنه
    خودتون رو در حال کارهای روز مره یا هر شرایطی که میخواییید ببینید ( حس بینایی اونجا فعاله و شما خودتون رو میتونید ببینید )
    در این لحظات یک تکنیک هم میتونید اضافه کنید و اون هم خود احساس و دگر احساس هست
    مثال : یعنی وقت در حال رانندگی هستید و از دید و چشم خودتون دارید جاده رو میبینید یک لحظه اینطور ببینید که از بالا و از بیرون خودتون رو دارید میبینید که پشت فرمان در حال رانندگی هستید و در جاده دارید میرید فقط در حالت دگر احساس وقتی جسم خودتون رو در تجسمتون میبینید سعی کنید در حد 5 ثانیه باشه و دوباره برگردید درون خودتون و بخش خود احساس
    حالا شما در این لحظات اون زندگی و اهداف و آرزوهایی رو که دوست داشتید تجربه کردید و چیزهایی رو که میخواستید خلق کردید و مغزتون متوجه خیالی بودن اون نمیشه چون تمام حواس پنج گانتون اونجا فعال بود و کار میکرد ، پس تمام تلاشش رو انجام میده تا در این عالم هم براتون محقق کنه اونهارو چون فکر میکنه که داره اونهارو ، اگر شما قدرت این رو داشته باشید که آرزویی بکنید یا چیزی رو در ذهنتون ببینید پس در کل قدرت رسیدن به اون در شما وجود داره و زمینش فراهم شده .
    اینها بخشهای بسیار کوچکی از قدرت مدیتیشن و تجسم و ذهن ناخودآگاه بود که براتون گفتم تا دوستان به قدرت درونشون دست پیدا کنند و زندگی که دوست دارند رو خلق کنند
    اینها تحقیقات و برداشتهای من بود و تکنیکهایی که خودم در حال انجامشون هستم و کاملا میتونن غلط یا صحیح باشن ، دوستان هم میتون یک تحقیقاتی انجام بدن
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ویرایش توسط Ali97 : 06-02-2022 در ساعت 00:07
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

16. 22 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Atiye آواتار ها
    411 بار در 33 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان این روزها که حجم انتقادها علیه آکادمی و سبک آموزشی استاد امینو زیاد شده اکثر افراد هم ریسک به ریوارد رو زیر سوال می برند من یک ویدیو از تلاش یک توله خرس برای رسیدن به بالای یک تپه ی برفی دیدم که خیلی من رو یاد وضعیت ترید کردن خودم انداخت و فکر می کنم خیلی از دوستان هم با این موضوع درگیر باشند.
    دقیقا از زمانی که بپذیرید باید ضرر کنید و از زمانی که می پذیرید حتی ضررها سنگین تر از ریوارد ها باشند و در عین حال باز هم نا امید نشوید و روحیه تان را حفظ کنید و فقط به مسیر ادامه بدید از یک جایی به بعد نه سود کردن برای شما هیجان انگیز میشه و نه ضرر کردن برای شما ناراحت کننده و تنها چیزی که اهمیت داره تکرار یک دیسیپلین مشخص برای ادامه دادن راهه.
    تکرار و تکرار و تکرار. خیلی خشک و بی روح. انگار که وظیفه تریدر این هست که یک چک لیست مشخص رو فارغ از هر نتیجه ای مثل یک ربات تکرار کنه. این نقطه دقیقا جایی است که می تونم ادعا کنم که تازه پیشرفت تریدر استارت میخوره و معجزه بازار خودش رو نشون میده.
    به نظر من این بازار طوری طراحی شده که فقط زمانی توش موفق می شید که نسبت به پولی که از این بازار به دست میاد کاملا زاهدانه و بی رغبت برخورد کنید.
    اگر احساس تعلق و نیاز خودتون رو از بازار قطع کنید و فقط بازار رو همانطوری که هست و باید باشه ببینید پول رو هم بی دریغ و بدون دردسر دو دستی تقدیم شما می کنه. لینک ویدیو رو براتون قرار میدم. موفق و پر سود باشد.

https://youtu.be/Sqbe4Y_TxyI
    ویرایش توسط Atiye : 05-09-2022 در ساعت 15:43
    Even a Thousand mile journey Begins with the FIRST Step

18. 21 کاربر برای این پست سودمند از Atiye عزیز تشکر کرده اند:

moreza_fx آواتار ها
    1,920 بار در 782 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 51 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود
    برداشتی از بخش پنجم ویدیوهای بسیار مهمِ اشتیاق سوزان.
    بازی.jpg

20. 18 کاربر برای این پست سودمند از moreza_fx عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع