صفحه 25 از 56 نخستنخست ... 15232425262735 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,848 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی
    امید که حالتون بهترین حال ممکن باشه

عنوان کتاب: اثر مرکب (نوشته دارن هاردی ؛ ترجمه ساینا لاهیجی)

خلاصه فصل اول:
    این فصل در ابتدا از دوران کودکی و سختی ها و مشکلاتی که داشته میگه و اینکه در سن بسیار پایین از نعمت داشتن مادر محروم میشه و پدرش که سخت گیر بوده اونو بزرگ میکنه و به سبک خودش ایشون رو تربیت میکنه
    صبح ها نه با صدای زنگ ساعت نه با صدای آرام و مهربان بیدار نمیشده بلکه با صدای ضرباتی که ناشی از ورزش کردن پدرش بوده از خاب میپریده و پدر همواره سعی داشته نظم رو به بچه هاش اموزش بده. براشون هدیه تعیین میکرده وقتی که وظایفشون رو به درستی انجام میدادن
    بعد از اون میگه که بخاطر این سبک تربیتی پدر ایشون در سنین جوانی تونسته به موفقیت های مالی بسیار زیادی برسه و معجزه اثر مرکب رو توی زندگیش مشاهده کنه
    سه مثال آورده شده که در هر سه تاثیر اثر مرکب بعد از 31 روز یا 31 ماه ذکر میشه. از طرز فکر مایکروویوی صحبت میشه و در انتهای فصل ذکر میشه که اگر بازنده های یک مسابقه فقط بیان و یک کلمه در حد 30 ثانیه بگن من باختم حدود 9 سال طول میکشه تا کل بازنده های اون مسابقه بخان اعلام کنن که بازنده بودن.

نکات مهم این فصل:
    هر شخصی زندگی خود را با رویاهای بزرگ و تخیلی آغاز میکند؛ ولی تعداد کمی آنرا با پشتکار به واقعیت تبدیل میکنند. نبود تعهد طولانی مدت و عدم توانایی در پایداری در طی مسیر دلیل شکست اغلب افراد است
    متعهد بودن یعنی به سرانجام رساندن کار یکه مسئولیت انجامش را به عهده گرفته اید حتی اگر حس و حالی که در زمان تعهد آن داشتید از بین رفته باشد!
    برنامه ریزی و هدف داشته باشید و نقشه و مسیر اصلی را درست بیابید.
    انتخاب های کوچک هوشمندانه + پایداری + زمان = تفاوت های اساسی
    اینکه به جای نگاه کردن به درون خود برای از بین بردن اشتباهات معتقدیم که مشکل از دیگران است مثل یک اصل معمول در روانشناسی است (به درون خود بنگرید تا ریشه مشکلاتتان را بیابید)

تجربه من از این فصل:

از دید من بزرگترین و بهترین اثر مرکب زندگی من فرزندم هست. اگر از سالهایی که هنوز باردار هم نشده بودم و با استفاده از قوانین جذب و تابلوی آرزوهام ایشون رو به شکلی که دلخواهم هست چه از نظر جسمی یا جنسیتش یا روحیات و احساساتش تصور میکردم ، فاکتور بگیرم. باید بگم که در زمان بارداریم و الان مدت 4ونیم سال بعد از دنیا اومدنش تمام تلاشم براش این بوده که بهش آموزش بدم که همواره مهربان باشه، گوش کنه و احترام بزاره. سعی کردم وقتی توی بازیهاش میبازه و ناراحتی و عصبانی میشه یادش بدم که برد و باخت مهم نیست ، بلکه هدف بازی شاد بودن و یادگیری مطلب هست. و خیلی موارد دیگه
    و میدونم که این اثر مرکب زندگیم در آینده معجزه بزرگ زندگی خودش خاهد بود و زمانی میرسه که من به وجودش افتخار کنم و افتخار کنم که مادرش هستم.

تمرینات این فصل:

1- در مورد تمرین اول خیلی فکر کردم که چه بهانه ای دارم؟! ولی به مورد خاصی نرسیدم. جز به این مورد که گاهی جوجه نمیزاره تمرینات یا آموزشهام اونطور که برنامه ریزی کردم پیش بره ولی خوب اونهم به نظرم بهانه نیست.چون همزمان که جسمم یا قلبم داره باهاش بازی میکنه، ذهن من روی مرور آموزشهام متمرکز هست و حتی گاها نگاهی هم به پوزیشن های بازم می اندازم و یا غذایی که برای نهارمون گذاشتم
    یه زمان نه چندان دور من یه عالمه بهانه داشتم واسه تمرین نکردن، اما همشون رو متوجه شدم و با خودم حل کردم

2- گام های کوچک و بی اهمیت من توی طول روز زیادن مثلا نوشیدن آب و هیدراته نگه داشتن بدنم یا لبخند زدن های بی دلیل و بی علت (گاهی مهرزاد بهم میگه مامان چته ؟ چرا بیخودی میخندی؟ بهش میگم توهم بخند مامان، خندیدن خیلی خوبه) یا موارد دیگه ای که مجوعشون طی چندین ماه باعث شدن من زندگی رو راحت تر ببینم و شادتر باشم

3- موارد زیادی از کارهایی که منو از هدفم دور میکنن از زندگی ام و روزمرگی هام دور کردم و کنار گذاشتم. همچنان هم در حال کشف و کنار گذاشتنشون هستم

4- در مورد این تمرین هم من تجربیات متفاوتی در زمینه کارهای مختلفی که انجام دادم ، دارم که توی یه زمانی هم سوددهی بالایی برام داشتن ، اونقدر که غیر از پرداخت کامل بدهی هام تونستم مقداری هم پس انداز داشته باشم و این پس انداز توی چندین ماه متوالی بسیار زیاد برام کارآمد بود. اینکه چرا رهاشون کردم و ادامه ندادم عوامل متعددی داشتن. یکی از اونها اتمام زمان پروژه و اینکه خیلی برام سخت بود و دیگه سمت پروژهای مشابهش نرفتم (با وجود سود بسیار عالی) یا بیماری کرونا که کلا باعث شد یه کار دیگه ای رو که شروعش کرده بودم به بن بست بدی برسه و فعلا کنار گذاشتمش
    ولی در کل استمرار در یک کار بالاخره به موفقیت منجر میشه. استمراری که من در طول این سالها برای کارهام نداشتم و الان به وضوح میدونم دلیل اصلی شکست من توی برهه های متفاوت بودن. اما
    الان
    استمرار در آموزش و تمرین دارم و هرگز این مورد رو رها نمیکنم

-------------------------------------

منتطر خلاصه های دوستان دیگه هستم و همینطور تجربیاتشون

جناب آقای سروش شما به من لطف دارید که خاستید مدیریت تاپیک رو داشته باشم اما حقیقت اینه که مدیر اصلی سایت و این تاپیک و کلیه بخش های مختلف با استاد بزرگوار هست و بعد از ایشون ادمین هایی که تعیین کردن و همینطور کاربران برچسب زده شده در هر تاپیک
    من هم تنها کاربری هستم که طبق فرمت تعیین شده مطلب میزارم و امیدوارم برای دوستان دیگه مفید واقع بشه

روز و روزگارتون خوش

سلام سرکار خانوم سارا
    شب خوبی رو داشته باشید

خیلی عالی بود و لذت بردیم ( فقط قرار بود که تمرین برای هفته اینده باشه )

دوبار فصل اول رو مطالعه کردم و تا جایی که زمان داریم میخوام بازم مطالعه کنم و در انتهای زمانی که مقرر شده برداشت هامو قرار بدم .

فقط یک نکته در در مورد تمرین 4 تون دیدم خواستم دوباره مواردی که در 4 نوشتید رو مطالعه کنید چون فکر میکنم توش چندین بهانه اورده شده
    در وبینار های اولیه دوره پرایس هم یکی از دوستان بعد از اینکه بیشتر از یک درصد خاصی ترید کرده بود دچار مریضی شده و این تجربه ای هم که شما قرار دادید به نظرم خیلی شباهت داشت .

------------------

پ.ن : استاد این بخش رو در اختیار اعضا قرار دادند و اصلا اصولی رو در اینجا نگفتند و فکر کنم به این علت این فرمتی قرار دادند که خودمون جلو ببریم .
    افرادی که برچسب زده میشن به منظور این هست که به این تاپیک سر بزنند و این تاپیک رو هم مطالعه بکنند و به منظور مدیریت اون تاپیک نیست .

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,827 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب واحترام
    کتاب:اثر مرکب( مترجم؛فاطمه ندری)
    خلاصه فصل اول:
    موفقیت شانسی نیست.بلکه یک نوع علم است
    امکانش نیست هفته ای ۲۰ کیلو لاغر شوید،با هیچ چیزی نمیشود،شبیه ۲۰ سالگی خود شوید،با خوردن هیچ قرصی کسی عاشق شما نمیشود و با نیرنگ و مکر به هیچ موفقیت مادام العمری نخواید رسید.ایا داستان خرگوش و لاک پشت را میدانید؟چرا لاک پشت؟فقط به خاطر ثابت قدم بودن و پایداری در مسیر درست.
    به خاطر پشتکار پدر ،فرزند هم به این ایمان میرسد که با تلاش و کوشش فراوان ، میتواند کمبودهای دیگر را جبران کرد.فقط باید ۳ یا ۴ بار سخت کوش تر از دیگران باشدتا بتواند موفق شود.از همان اول به او اجازه میداد که خود متوجه مسله شود و همیشه به او تاکید میکرد که مسولیت کارهای خود را بر عهده بگیرد.یکی از فلسفه های پدرش این بود که انسانی باش که نه میگویید با همرنگ جماعت بودن هیچ موفقیت بزرگی به دست نخواهی اورد،متفاوت باش ویک ادم فوق العاده باش.پدرم میگویید:راه های زیادی برای سخت کردن دوران کودکی یک انسان وجود دارد.حداقل روش من خیلی هم بد نبود و این طور به نظر میرسد که تو خوب از عهده ای ان بر امدی!
    در جامعه ما را فریب داده اند.ما را با مشکلاتی که نداریم متقاعد میکنند و برای پیشگیری و درمان راه حل های فوری می فروشند.ما اعتقاد خود را برای سخت کوشی و تلاش های پایدار از دست داده ایم.اثر مرکب اصل بدست اوردن پاداش های بزرگ از طریق مجموعه ای از انتخاب های کوچک و هوشمندانه است.
    انتخاب های کوچک و هوشمندانه+پایداری+زمان =تفاوت های اساسی
    ما فراموش کرده ایم به تلاش های نیکان خود احترام بگذاریم.انها تلاش های بسیاری میکردند که در زندگی خود نظم و انظباط زیادی را رعایت کنند و شخصیت خود را مستحکم کنند و برای مبارزه با شرایط جدید حاضر و اماده باشند.
    نکات مهم :
    موفقیت حقیقی و با دوام تلاش می خواهد و صد البته تلاش زیاد
    وقتی شیوه کار اثر مرکب را فهمیدید دیگر برای راه حل های سریعو شانسی تلاش نخواهید کرد.
    تنها راه رسیدن به موفقیت از طریق انجام پیوسته کارهای معمولی،غیر جذاب،غیر مهیج وبعضی وقت ها نظم و ترتیب های سخت روزانه ای است که در طول زمان مرکب شده اند.

تجربه من از این فصل؛
    میشه گفت که در طول ۳۵ سال عمری گه از خدا گرفتم.این تجربه ها رو در چند مرحله از زندگیم کسب کردم،چه در زمانی که به خدمت سربازی رفتم و تحت شرایط خاص نظامی و میشه گفت ب زور نظم و درست انجام دادن کارها رو یادمون دادند،که در ادامه زندگی و در مراحل بعدی کمک بسیار ی به من کرد.و متوجه شدم که با تلاشهای فراوان و استقامت در مسیر درست و با صبر میتوان به هدفی که برای خودم تعیین کردم،دست پیدا کنم.این روش در همه ای مراحل زندگی به خوبی راه گشا است، در کمال سادگی.

تمرینات فصل یک؛
    در مورد تمیرین اول به نظر من انسان با گذر زمان و تلاش های فراوان متوجه خواهد شد که هیچ بهانه ای قابل قبول نیست، البته برای هر شخص زمانی که باید صرف این موضوع کنه متفاوت هست.من در زمان نوجوانی انتظار های زیادی از دیگران داشتم که با گذشت زمان متوجه شدم که فقط باید به خودم متکی باشم.
    در مورد تمرین دوم راستش زیاد بهش فکر نکرده بودم تا زمانی که با استاد و اکادمی و کتاب های ک استاد معرفی کردن اشنا شدم.و وقتی حسابم رو روزانه ۳ درصد افزایش دادم تازه متوجه عمق فاجعه شدم و دارم خیلی روش کار میکنم.

در مورد تمرین سوم چند وقتی هست که شروع کردم به فیلتر کردن افراد.کارهای بی خود مثل دیدن فیلم و..*. و همچنان ادامه دارد.

در مورد تمرین چهارم من تا به امروز تقریبا ۱۵ تا شغل عوض کردم و میتونم با اطمینان بگم که در همه ای این شغل ها به درجات بالایی رسیدم(با اینکه طولانی ترین زمانی ک برای یک کار گذاشتم دو سال بوده و بقیه کمتر بوده).و تنها دلیل اینکه شغل عوض کردم،این بود که کار مورد علاقه من نبوده.و در طول این مدت به این نتجه رسیدم و تجربه کسب کردم که با پشتکار و تلاش مرکب همیشه موفق خواهیم شد.

با تشکر
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 12-31-2021 در ساعت 22:12
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک

اثر مرکب

سلام به همه دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

اکثر ما ( 99 درصد ) ما میدونیم اصول موفق شدن و یا بهتر شدن به چه شکلی هست ولی همیشه دنبال میانبر هستیم و کلید یا راز طلایی که به اسونی موفق بشیم . ( اگر یاد بگیریم که چطور رنج بکشیم ، کمتر رنج میکشیم .)
    جیم ران میگه : هیچ اصول جدید وجود نداره ، حقیقت چیز جدیدی نیست بلکه موضوعی قدیمی هست .
    هر روزه اموزش ها و دوره های تبلیغاتی رو شاهد هستیم که اکثرش با این عنوان هست ، رسیدن با تناسب اندام در 2 هفته ، موفقیت در زندگی فقط با این دوره و....
    ما از مغزمون به عنوان یک انباری استفاده میکنیم و فقط میخوایم اطلاعات جدید رو داخلش بریزیم مثل کتاب های جدید ، دوره های جدید ، راز های جدید و... بلکه تنهای چیزی که نیاز داریم یک سیستم عملی که دور از کارشکنی باشه .

دیروز یک موضوعی رو شنیدم برام جالب بود ، ما بعد از وارد شدن به دانشگاه ، اموزش پذیری کمتری داریم به دو علت : 1- زمان های مشخصی برای اموزش نداریم 2- نوشتن

پدر دارن هاردی یک خصوصیت خیلی عالی داشت و به این صورت بود که هیییییچ بهونه ای رو نمی پذیرفت تا زمانی که استخونتون میشکست . تو زندگی ما بهونه های زیادی داریم مثل اینکه در حال انجام یک کار ( مثلا ورزش ) و بهانه ها میتونه با هاین شکل باشه : خواب درست نداشتم ، انرژی ندارم ، این همه ورزش میکنم اخر چی ؟ ، این همه تمرین کردم حتی به نتیجه ام هم نزدیک نشدم ، خسته ام ، حوصله ندارم ، الان مهمون داریم ، الان مریضم ( کلی بهونه هست ) و...
    علت اینکه از این خصوصیت پدر دارن خوشم این این بود که زمانی در زندگی میرسه که دیگه هیچ بهونه ای نمیتونی بیاری چون دیگه چیزی برای از دست دادن نداری ، یا باید موفق بشید یا بمیری . پدر دارن هم همیشه خودشو در این موقعیت قرار میداده و هیچ بهونه ای رو نمی پذیرفته .

هوش و استعداد عامل اصلی موفقیت نیست بلکه میتونه موفقیت شما رو سریع تر بکنه ، در اینجا لازمه یک خاطره ای رو تعریف کنم که من اسمشو گذاشتم خاطره یک صدمی ( 0.01 )
    چون در یک مدرسه خاص درس میخوندم ، بعد از امتحان نوبت اول قرار بود کلاس ها رو بر اساس معدل شکل بدن که به این صورت سه کلاس شکل میگرفت
    کلاس اول a که با این کلاس اطلاعات پیشرفته تر کار میکردن
    کلاس دوم b که با این کلاس کمی بیتشر از اطلاعات کتاب کار میکردن
    کلاس سوم c که با این کلاس فقط اطلاعات کتاب رو کار میکردن

یک دوستی داشتم که از لحاط استعداد و هوش نسبت به من خیلی کمتر بود ، از لحاظ اینکه اون برای درک و یادگیری یک مطلب باید 48 ساعت تلاش میکرد ولی من نهایت تلاشم 5-6 ساعت بود ، اون در این 48 ساعت تست های بیشتر ، اموزش های بیشتر و فعالیت بیشتری نسبت به من داشت و واقعا سخت تر تلاش میکرد ، همین تلاش بیشترش باعث شد در اخر که معدل ها اومد با اختلاف 0.01 از من بیشتر بشه و اون در کلاس a قرار بگیره و من در کلاس b ( کلاس ها 20 نفره بودن و من رتبه ام شد 21 و اختلاف با نفر 20 یک صدم بود :d )
    اختلاف های 0.01 باعث خیلی چیز ها میشه ، شاید درصد کمی باشه ولی همین 0.01 در سال اخر باعث شد معدل من بشه 19.99 :d ( لامصب سیستم هم گردش نکرد بشه 20 ) و همین اخلاف 0.01 باز رتبه منو در اخر سال زیاد کرد ( مثلا 15 تا نمره 20 بود و من یدونه 19.99 وبقیه هم به نسب درصد هایی رو کم داشتن )

چیزی که به عنوان هدف قرار میدید باید بهش متعهد باشی و کاری کنی که بهش بررسی.
    دلایلی که به اثر مرکب اعتقاد نداریم اولیش این میتونه باشه که مربی و معلم نداشتیم و مورد دومش هم نتیجه اثر مرکب رو تو زندگی مون ندیدیم .
    کاری که انجام دادنش اسون باشه انجام ندادنش هم اسونه .

دوستان به اثر موجی خیلی کمتر اشاره کردن ولی به نظر من اثر موجی خیلی قوی از اثر مرکب هست ، برای مثال اگر هدف قرار بدید در طول روز 30 دقیقه ورزش کنید اثر موجیش باعث میشه دیگه هر غذایی رو نخورید ، با هر فردی دوست نشید ، روی خوابتون حساس باشید ، محیطی که ورزش میکنید براتون مهم بشه ، لباس هایی که میپوشید براتون مهم بشه و....

اثر مرکب میتونه شما رو در یک زمینه موفق بکنه ولی اثر موجیش باعث تغییر شما در ابعاد دیگه زندگی تون میشه .
    سخت ترین قسمت اثر مرکب این هست که قبل از اینکه بتونیم نتایج رو ببینیم باید مدت زمانی رو به طور پایدار و موثر تلاش کنیم .

به نظر من یک هفته زمان گذاشتن برای تمرین های فصل یک خوب باشه ، چون این تمارین برای فصل بعدی و ایجاد عادت اثر مرکب لازم هست .

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

6. 9 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اثر مرکب کتاب چاپی: مترجم ساینا لاهیجی 256 صفحه * کتاب صوتی: مترجم فرخ بافنده 7:16:18

سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان

خلاصه و نکات کتاب: آرزو نکنید که ای کاش شرایط آسانتر و زندگی راحت تر بود، بلکه آرزو کنید که شما بهتر شوید.
    موفقیت شانسی نخواهد بود، بلکه نوعی علم است.
    شک نکنید که انسانها با هم فرق دارند همانطور که 5 انگشت ما یکسان نیستند، ولی قوانین موفقیت همیشه یکی بوده است و هر انچه را که می کارید،برداشت خواهید کرد.
    ما به اطلاعت جدیدی نیاز نداریم ، بلکه زمانش رسیده که رفتار و عادات جدیدی را با عملکرد و برنامه ریزی بهتر داشته باشیم و از کارشکنی ها به دور و به موفقیت نزدیک شویم.
    (شاید اکثر ما این موضوع رو تا حدودی میدونستیم، مثلا اگه صبح رود بیدار بشیم وقت بیشتری برای انجام کارهامون داریم و اگه تلاش و تمرینی رو توی هر بحث و موضوعی داشته باشیم میتونیم موفق بشیم، حال چه در تحصیلات، کار، زندگی و... موضوع میشه همون رنجی که استاد و دوستان میگن ما انسانها همواره ی توی رنج هستیم، حالا فقط باید نوع رنج کشیدنمون رو خودمون انتخاب کنیم، رنج صبح زود بیدار شدن یا رنج وقت کم اوردن و نرسیدن به انجام کارها؟ رنج رژیم درست یا رنج اضافه وزن؟؟ رنج بی پولی یا رنج تمرین و تلاش برای موفقیت در کار؟؟؟ و... توی هر مسئله ای)
    ثابت قدم بودن و استمرار توی ایجاد عادت های خوب خیلی مهمه ؛ شاید یک عادت خوبی رو شروع کنیم ولی به 1هفته نرسیده رهاش میکنیم.
    یک تغییر کوچک می تواند اثر قابل توجهی داشته باشدو یک اثر موجی ناخواسته و غیر منتظره ایجاد کند.(مانند براد که دستور پخت شیرینی را که از شبکه اشپزی یاد گرفته بود رو درست میکرد و مورد تحسین قرار میگرفت هرشب شیرینی میخورد هرچند که زیاد هم دیده نمیشد و نتیجه موجی بدخوابی و بدخلقی نارضایتی و در انتها اضافه وزن و مشکل خوردن در تمام جوانب زندگی و کاری )

بهانه بهانه بهانه چیزی که من برای انجام کارها بهترینش رو میتونم گیر بیارم و برای هر بهانه یک بهانه ی دیگه بیارم و همینطور تا انتها و کارم رو عقب بندازم و بندازمش توی جزیره ی از شنبه ها و یا اصلا انجامش ندم تا فراموشش کنم.
    و فعلا بهترین بهانه ای که دارم خوابم هست در هر صورتی در هر زمانی و در هرمکانی یک بالشت بدن من خوابم

استمرار استمرار استمرار و تلاش واقعا مهمه که امیدوارم بتونم در کنار شما از عهده اش بربیام.

با ارزوی موفقیت همه ی دوستان
    ویرایش توسط Sahar69830 : 01-01-2022 در ساعت 17:36

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی
    امید که حالتون بهترین حال ممکن باشه

عنوان کتاب: اثر مرکب (نوشته دارن هاردی ؛ ترجمه ساینا لاهیجی)

استمرار در آموزش و تمرین دارم و هرگز این مورد رو رها نمیکنم
    روز و روزگارتون خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط hatami2 نمایش پست ها
    عرض ادب واحترام
    کتاب:اثر مرکب( مترجم؛فاطمه ندری)
    خلاصه فصل اول:
    موفقیت شانسی نیست.بلکه یک نوع علم است
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها
    اثر مرکب کتاب چاپی: مترجم ساینا لاهیجی 256 صفحه * کتاب صوتی: مترجم فرخ بافنده 7:16:18

خلاصه و نکات کتاب: آرزو نکنید که ای کاش شرایط آسانتر و زندگی راحت تر بود، بلکه آرزو کنید که شما بهتر شوید.

سلام به سه دوست عزیز

واقعا تشکر میکنم از اینکه به خودتون و دوستان و تاپیک احترام گذاشتید و در تایم مشخص کتاب رو مطالعه و طبق فرمت پیش رفتید . ( البته سرکار خانم سارا و اقای حاتمی تمارین رو هم پیش پیش انجام دادن که قرار بود در این هفته انجامش بدیم .)
    بعضی از دوستان هم هستند که نتونستند در روز 2 صفحه کتاب رو مطالعه کنند که به نظر من واقعا باید در زندگی شون یک استاپی بکنند و به این فکر بکنند که چرا واقعا در طول روز 15 دقیقه زمان خالی ندارند تا 2 صفحه کتاب برای رشد شخصی مطالعه کنند ؟ نداشتن زمان ؟ حوصله و... که قطعا همین تامل بهشون کمک میکنه .
    ( من از یکی از دوست های خارج از دوره هم دعوت کرده بودم که شروع کنه به کتاب خوندن با روزی 2 صفحه ولی خب نتونست و بهونه اورد که کاری هست که افراد شکست خورده انجام میدن و مسیولیت زندگی شون رو به عهده نمیگیرن. )

اگر دوستان موافق باشند تا دو همین هفته یعنی جمعه ( 25 دی 1400 ) شروع به انجام تمارین فصل یک کتاب بکنیم .

تمارین فصل اول :
    1- بعضی از بهانه هایی را بنویسید که ممکن هست به ان پناه ببرید مثل به انداره کاقی باهوش نبودن ، تجربه نداشتن ، اموزش های اشتباه و... تصمیم بگیرید که آن ها رو با سخت کوشی و بهبود شخصی جبران کنید تا بتوانید هر کسی از جمله خود قدیمی تان رو شکست بدید .
    2- مثل اسکات باشید . نیم دوجین از قدم های کوچک و به ظاهر بی اهمیتی را بنویسید که می توانید هر روز انجام شان دهید ، کارهایی که میتونید زندگی تان را در مسیر کاملا جدید و مثبت قرار دهند .
    3- مثل براد نباشید . بعضی از گام های کوچک و به ظاهر کم اهمیتی را بنویسید که میتوانید انجام دادن شان را متوقف کنید ، کارهایی که ممکن است مثل اثر مرکب عمل کنند ، ولی وقتی که در جهت معکوس و نتایج منفی به وجود اورند .
    4- فهرستی از مهارت ها ، دست اورد ها و عرصه هایی را بنویسید که در گذشته در ان موفق بوده اید . ببینید در چه زمانی ان را مسلم فرض کرده اید و به بهبودشان ادامه ندادید و در این وضعیت در معرض خطر " از خود راضی بودن " هستید که ان هم در اینده باعث شکست می شود .

در این قسمت به اگر دوستان موافق باشند به مدت یک هفته مشغول به نوشتن بهانه ها ، قدم های کوچیک و مثبت ، قدم های کوچک منفی و فهرست مهارت و موفقیت هایی که به شکست ختم شده رو بنویسیم ( و میتونید در تاپیک قرار بدید و در موردش بحث کنیم )
    و در هفته دوم شروع به عمل کردن به تمارین 2و3 بشیم و کارهامونو ارزیابی کنیم و اگر نتونستیم انجام بدیم علتش رو بررسی کنیم ( که میشه همون بهانه ها )

در این دو هفته بخش عمل کردن هست که به احتمال خیلی زیادی ذهنتون از نوشتن و عمل کردن مقاومت نشون میده چون بخش سخت ماجرا هست و هرکسی نمیتونه انجامش بده .( نسبت 80 به 20 )
    در این نوشتن ها و تمارین شکست ها و موفقیت هایی رو بدست میاریم که میتونیم شکست ها و علت شکست هارو بررسی کنیم و خودمون رو بهتر کنیم .

اگر دوستان موافق هستند به این شکل جلو بریم و زمان مورد نظرشون رو هم لطفا بفرمایید.

ممنون.

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها

شک نکنید که انسانها با هم فرق دارند همانطور که 5 انگشت ما یکسان نیستند، ولی قوانین موفقیت همیشه یکی بوده است و هر انچه را که می کارید،برداشت خواهید کرد.
    ما به اطلاعت جدیدی نیاز نداریم ، بلکه زمانش رسیده که رفتار و عادات جدیدی را با عملکرد و برنامه ریزی بهتر داشته باشیم و از کارشکنی ها به دور و به موفقیت نزدیک شویم.
    (شاید اکثر ما این موضوع رو تا حدودی میدونستیم، مثلا اگه صبح رود بیدار بشیم وقت بیشتری برای انجام کارهامون داریم و اگه تلاش و تمرینی رو توی هر بحث و موضوعی داشته باشیم میتونیم موفق بشیم، حال چه در تحصیلات، کار، زندگی و... موضوع میشه همون رنجی که استاد و دوستان میگن ما انسانها همواره ی توی رنج هستیم، حالا فقط باید نوع رنج کشیدنمون رو خودمون انتخاب کنیم، رنج صبح زود بیدار شدن یا رنج وقت کم اوردن و نرسیدن به انجام کارها؟ رنج رژیم درست یا رنج اضافه وزن؟؟ رنج بی پولی یا رنج تمرین و تلاش برای موفقیت در کار؟؟؟ و... توی هر مسئله ای)
    ثابت قدم بودن و استمرار توی ایجاد عادت های خوب خیلی مهمه ؛ شاید یک عادت خوبی رو شروع کنیم ولی به 1هفته نرسیده رهاش میکنیم.
    یک تغییر کوچک می تواند اثر قابل توجهی داشته باشدو یک اثر موجی ناخواسته و غیر منتظره ایجاد کند.(مانند براد که دستور پخت شیرینی را که از شبکه اشپزی یاد گرفته بود رو درست میکرد و مورد تحسین قرار میگرفت هرشب شیرینی میخورد هرچند که زیاد هم دیده نمیشد و نتیجه موجی بدخوابی و بدخلقی نارضایتی و در انتها اضافه وزن و مشکل خوردن در تمام جوانب زندگی و کاری )

بهانه بهانه بهانه چیزی که من برای انجام کارها بهترینش رو میتونم گیر بیارم و برای هر بهانه یک بهانه ی دیگه بیارم و همینطور تا انتها و کارم رو عقب بندازم و بندازمش توی جزیره ی از شنبه ها و یا اصلا انجامش ندم تا فراموشش کنم.
    و فعلا بهترین بهانه ای که دارم خوابم هست در هر صورتی در هر زمانی و در هرمکانی یک بالشت بدن من خوابم

استمرار استمرار استمرار و تلاش واقعا مهمه که امیدوارم بتونم در کنار شما از عهده اش بربیام.

سلام سرکار خانوم سحر
    حالتون عالی باشه

به نظرم خلاصه کوتاه و عالیی بود به دو علت :
    در خلاصه هایی که جناب اقای حاتمی و سرکار خانوم سارا انجام دادند به اثر موجی اشاره نکردند و به نظر من همون طوری که در خلاصه ام گفتم ، این اثر موجی از اثر مرکب قوی تره چون اثر مرکب شما رو در یک زمینه موفق میکنه ولی اثر موجیش باعث تغییر ابعاد دیگه زندگی شون میشه .
    مورد دوم همون رنج کشیدنه بود که خیلی عالی بود ، در کنار کتاب خودن من کاغذی رو کنارم داشتم و فکرهایی که به ذهنم میومد رو مینوشتم و در دو قسمت از کتاب این جمله : اگر یاد بگیری چطور رنج بکشی ، کمتر رنج میکشی به ذهنم اومد و نوشتمش که دیدم شما هم به این نکته اشاره کردید و خوشحال شدم .

در موورد بهانه ها هم خب در طی این دو هفته ( در صورت توافق دوستان ) ببینیم بازم بهانه ها میتونند سد راه شما برای رسیدن به موفقیت بشن یا نه .

موفق باشید.

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به سه دوست عزیز

واقعا تشکر میکنم از اینکه به خودتون و دوستان و تاپیک احترام گذاشتید و در تایم مشخص کتاب رو مطالعه و طبق فرمت پیش رفتید . ( البته سرکار خانم سارا و اقای حاتمی تمارین رو هم پیش پیش انجام دادن که قرار بود در این هفته انجامش بدیم .)
    بعضی از دوستان هم هستند که نتونستند در روز 2 صفحه کتاب رو مطالعه کنند که به نظر من واقعا باید در زندگی شون یک استاپی بکنند و به این فکر بکنند که چرا واقعا در طول روز 15 دقیقه زمان خالی ندارند تا 2 صفحه کتاب برای رشد شخصی مطالعه کنند ؟ نداشتن زمان ؟ حوصله و... که قطعا همین تامل بهشون کمک میکنه .
    ( من از یکی از دوست های خارج از دوره هم دعوت کرده بودم که شروع کنه به کتاب خوندن با روزی 2 صفحه ولی خب نتونست و بهونه اورد که کاری هست که افراد شکست خورده انجام میدن و مسیولیت زندگی شون رو به عهده نمیگیرن. )

اگر دوستان موافق باشند تا دو همین هفته یعنی جمعه ( 25 دی 1400 ) شروع به انجام تمارین فصل یک کتاب بکنیم .

تمارین فصل اول :
    1- بعضی از بهانه هایی را بنویسید که ممکن هست به ان پناه ببرید مثل به انداره کاقی باهوش نبودن ، تجربه نداشتن ، اموزش های اشتباه و... تصمیم بگیرید که آن ها رو با سخت کوشی و بهبود شخصی جبران کنید تا بتوانید هر کسی از جمله خود قدیمی تان رو شکست بدید .
    2- مثل اسکات باشید . نیم دوجین از قدم های کوچک و به ظاهر بی اهمیتی را بنویسید که می توانید هر روز انجام شان دهید ، کارهایی که میتونید زندگی تان را در مسیر کاملا جدید و مثبت قرار دهند .
    3- مثل براد نباشید . بعضی از گام های کوچک و به ظاهر کم اهمیتی را بنویسید که میتوانید انجام دادن شان را متوقف کنید ، کارهایی که ممکن است مثل اثر مرکب عمل کنند ، ولی وقتی که در جهت معکوس و نتایج منفی به وجود اورند .
    4- فهرستی از مهارت ها ، دست اورد ها و عرصه هایی را بنویسید که در گذشته در ان موفق بوده اید . ببینید در چه زمانی ان را مسلم فرض کرده اید و به بهبودشان ادامه ندادید و در این وضعیت در معرض خطر " از خود راضی بودن " هستید که ان هم در اینده باعث شکست می شود .

در این قسمت به اگر دوستان موافق باشند به مدت یک هفته مشغول به نوشتن بهانه ها ، قدم های کوچیک و مثبت ، قدم های کوچک منفی و فهرست مهارت و موفقیت هایی که به شکست ختم شده رو بنویسیم ( و میتونید در تاپیک قرار بدید و در موردش بحث کنیم )
    و در هفته دوم شروع به عمل کردن به تمارین 2و3 بشیم و کارهامونو ارزیابی کنیم و اگر نتونستیم انجام بدیم علتش رو بررسی کنیم ( که میشه همون بهانه ها )

در این دو هفته بخش عمل کردن هست که به احتمال خیلی زیادی ذهنتون از نوشتن و عمل کردن مقاومت نشون میده چون بخش سخت ماجرا هست و هرکسی نمیتونه انجامش بده .( نسبت 80 به 20 )
    در این نوشتن ها و تمارین شکست ها و موفقیت هایی رو بدست میاریم که میتونیم شکست ها و علت شکست هارو بررسی کنیم و خودمون رو بهتر کنیم .

اگر دوستان موافق هستند به این شکل جلو بریم و زمان مورد نظرشون رو هم لطفا بفرمایید.

ممنون.

سلام عصر شما و دوستان بخیر
    و تشکر برای پیگیری تاپیک

من مشکلی توی زمان برای انجام تمرینات ندارم.
    هر تایمی رو که با دوستان تعیین کنید قبوله
    ممنون

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

shahryar آواتار ها
    4,602 بار در 442 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه

سوالی داشتم درمورد یه متن از کتاب سایکوسایبرنتیک اثر ماکسول مانتز

صفحه 53 فصل دوم

سوالم درمورد اینه ما متوجه شدیم اسنان در کسب دانش دارای استعدادی است که بر کارکرد احساس برتری دارد . منظورش از کارکرد احساس برتری دارد یعنی چی ؟

بعد دانشی در زمینه عینی یعنی چی؟ و دانشی در مقوله ذات یعنی چی ؟

کل این متن درک نمیکنم

این کتاب چندبار خوندم خیلی خوشم اومده ازش و تمریناتش عالیه همین تمریناتم داره استاد امینو به ما میده
    @amino

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از shahryar عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahryar نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه

سوالی داشتم درمورد یه متن از کتاب سایکوسایبرنتیک اثر ماکسول مانتز

صفحه 53 فصل دوم

سوالم درمورد اینه ما متوجه شدیم اسنان در کسب دانش دارای استعدادی است که بر کارکرد احساس برتری دارد . منظورش از کارکرد احساس برتری دارد یعنی چی ؟

بعد دانشی در زمینه عینی یعنی چی؟ و دانشی در مقوله ذات یعنی چی ؟

کل این متن درک نمیکنم

این کتاب چندبار خوندم خیلی خوشم اومده ازش و تمریناتش عالیه همین تمریناتم داره استاد امینو به ما میده
    @amino

سلام
    وقت شما بخیر
    این سوال من هم بوده و استاد توی این پست جواب من رو دادن
    لطفا کلیک کنید
    شاد باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

shahryar آواتار ها
    4,602 بار در 442 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    وقت شما بخیر
    این سوال من هم بوده و استاد توی این پست جواب من رو دادن
    لطفا کلیک کنید
    شاد باشید
    خیلی ممنون از پاسختون حقیقتش اومدم کل تاپیک چک کنم ببینم کسی همچی سوالی نپرسید پیش خودم گفتم فکر نمیکنم که کسی این سوال پرسیده باشه تنبلی بازم منو گول زد

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از shahryar عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع