صفحه 332 از 555 نخستنخست ... 232282322330331332333334342382432 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,311 به 3,320 از 5547

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mir Tohid آواتار ها
    36,989 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 319 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.k نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر . راستش میخاستم ازتون در مورد دوره مدیتیشن یا کارهایی که درجهت پیشرفت روانشناسی انجام دادید راهنمایی بگیرم.خیلی ممنون
    مثلا اگه دوره خاصی وجود داره یا پیش زمینه خاصی درمورد مدیتیشن باکتاب یا هر چیز دیگه ای؟
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر باشه

کتاب نیروی حال اکهارت توله رو تهیه کردم بعنوان اولین کتاب برای خوندن!
    قبلا از اشنا شدن با بحث ترید مطالعه و مطالبی که در حوزه خودشناسی هستن رو سروکار نداشتم باهاشون.

این کتاب نیروی حال رو هم نصفه و نیمه خوندم و نمیتونستم بفهممش.

بعد توجه ام رو یسری مطالب دیگه ای جلب کردن. مثل دوره ای از اقای هدایت محمودی
    بعد اقای محمد جعفر مصفا بعدا اقای باب پراکتور بعدش اقای جو دیسپنزا بعد دوره داندا پانی
    و بعد مشاهده وبینارهای از یوتیوب از اشو ، کریشنا مورتی ، سادگورو ، اکهارت و لائوتسه.

هر بار که داشتم از یک مطلب و دوره و کتاب میرفت
    م سمت مطلب دیگه ای ، میگفتم: اه ، دوره
    قبلی که چیز زیادی نداشت! ( در اشتباه بودم ) درحالی که بنسبت ذهن خودم اونارو طی نمیکردم
    نمیتونستم بهره ای ببرم از بیان و توضیحات افرادی مثل اکهارت و لائوتسه و اشو.

با این عرایض بالایی ، میخوام شمارو متوجه این نقطه بکنم که ، ممکنه شما همین الانشم با متد تمرینی
    و توضیحات اکهارت و لائوتسه و اشو و این قبیل افراد بتونید ارتباط بگیرید برعکس منکه این توان رو
    نداشتم. مسیری که طی شده به این شکل بوده. و البته به یک جایی هم نمیرسیم که بگیم دیگه بسه و حاکم مطلق ذهن و
    احساس هستیم. مثل ترید توی حساب دمو و حساب ریل و مسیری که طی میشه ببینید.

راجب مدیتیشن از مدیتشن تصویری و اهنگ و موزیک و اینها که طی طریق کردم ، رسیدم به تمرین های مدیتیشنی که
    اقای اکهارت دارن میگن.
    (از اثرات پیاده کردن تمرینات اکهارت مثلا قبلا باید 8 ساعت میخوابیدم حداقل ، الان این شده 4 الی 5 ساعت ولی با کیفیت بسیار متفاوتی از قبل!
    مشاهده افکار و احساس و برخوردها با چالش ها و مشکلات و تسلط رو خودمم بشکل کاملا واضحی دارم میبینم تفاوت بنسبت قبل رو)

مدیتیشن خودش بتنهای تمام کننده نیست. باید در طول زندگی 24 ساعته امون هم متد مدیتیشن رو پیاده کنیم توی کارهای
    روزمره و تکراریمون. ( منظورم کارهایی هست که اقای اکهارت داره میگه )

شما دوست عزیزمون هم بنظرم با یکی از این افراد و مطالبشون شروع کنید ، بعدا خود بخود مسیری که باید طی کنید رو
    خواهید دید.
    ویرایش توسط Mir Tohid : 02-22-2023 در ساعت 15:08

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

2. 18 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

858 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وخسته نباشید دوستان
    ذاشتم در مورد اعتقادات محدود کننده تحقیق میکردم راجب اینکه اصلا چطور میتونیم تشخیص بدیم چه اعتقادی داریم که بعد بخواهیم بررسی کنیم محدود کننده هست یا نه

توی ی متن نوشته بود از خودتون بپرسید چه چیزی امکان پذیر هست ؟ و شما میتونید چه کارهایی رو انجام بدید ؟

الان داشتم توی خودم در مورد بازار بررسی میکردم متوجه ی باور محدود کننده رسیدم

من همیشه توی ذهنم به خودم میگم نمیتونم سود مستمر بگیرم و برای من امکان نداره و هی میگم نمیشه نمیشه
    یا دائما به خودم میگم نمیتونم به چک لیست پایبند باشم و سر ی ساعت مشخص ترید کنم
    و مهم تر از همه این موارد میگم نمیتونم ی اکانت رو رشد بدم در مواردی که رشد دادم بررسی میکردم متوجه میشم که اصولی نیست بنابراین ذهنم میگه تو نتونستی رشد بدی ی اکانت رو
    ی جورایی احساس میکنم این برام شده ی باور محدود کننده که من نمیتونم سود کنم و این باعث شده من نتونم ی اکانت رو خیلی خوب رشد بدم

یکی دیگه از چیزایی که خیلی من رو ازار میده اینکه عدد بالانسم ی کم کمتر مبلغ اولیه نوسان میکنه مثلا دوتا موقعیت منفی یکی مثبت بعد دوباره دوتا منفی دوتا مثبت همیشه کمتر از اون عدد اولیه که اکانت بوده هست
    و هیچ وقت نشده ی اکانت رشد خوبی بکنه

ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور باورم رو تغییر بدم میدونم که باید خلافش رو ثابت کنم اما نمیدونم چطوری ! دوباره مجبورم همون لفظ رو بکار ببرم که نتونستم ی اکانت رو خیلی خوب رشد بدم

4. 12 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

858 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر
    یک پیشنهاد و یک سوال
    پیشنهاد: فایل یوتیوب اگاهی رو ببینید
    سوال : سیستم اثبات شده و بک تست گرفته ای در گذشته بازار دارید برای ترید یا همینطوری حسی ترید میزنید؟
    ممنون از توجه شما
    حقیقتا چک لیست دارم ولی خیلی موقعه ها احساس میکنم ندارم یعنی چک لیست هست و مشخصه که باید چطوری و کجا ترید بزنم اما توی لایو مارکت بهش توجه زیادی نمیکنم فقط در حد چند مورد اول
    وقتی توی گذشته بررسی میکنم موقعیت میبینم ولی خیلی کم هست توی لایو هم همینطور
    احساس میکنم اصول مارکت اون چرخه های تکراری رو میتونم درک کنم اما نمیتونم بهشون نظم بدم یا میتونم ی موقعیت رو خوب تشخص بدم اما توی ورود خروج مشکل دارم
    یا مثلا اکثر مواقع به اون تارگتی که از تایم بالا در نظر داشتم میرسه اما توی تایم پایین قبلا یا من استاپ خوردم بعد قیمت حرکت کرده یا خیلی شارپ رفته نتونستم بگیرم این توی حالتی هست که با چک بررسی میکنم

اما وقتی همینجوری ترید میکنم راحت تر های ولو درک میکنم ساده تر حرکت رو توی تایم بالاتر سعی میکنم تشخیص بدم و در نهایت بازم توی تایم پایین خیلی ساده تر سعی میکنم ورود کنم
    احساس میکنم ی چیزی این وسط کمه که من درکی ازش ندارم با این ورود این رو میدونم که هیچی کم نیس و فقط ذهنم داره بازیم میده

خوددرگیری ندارم فقط گیج شدم و نمیتونم تصویری کلی پازل رو ببینم الان که باید چیکار کنم

ای کاش میشد با استاد یا با یکی از دوستان حرفه ای رفت اسکایپ یا گوگل میت صحبت کرد اینجوری درک صحبت های من سخته

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

S2.R. آواتار ها
    333 بار در 44 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mir Tohid نمایش پست ها

قبلا از اشنا شدن با بحث ترید مطالعه و مطالبی که در حوزه خودشناسی هستن رو سروکار نداشتم باهاشون.

بعد اقای محمد جعفر مصفا بعدا اقای باب پراکتور بعدش اقای جو دیسپنزا بعد دوره داندا پانی
    و بعد مشاهده وبینارهای از یوتیوب از اشو ، کریشنا مورتی ، سادگورو ، اکهارت و لائوتسه.

قبلی که چیز زیادی نداشت! ( در اشتباه بودم ) درحالی که بنسبت ذهن خودم اونارو طی نمیکردم

با این عرایض بالایی ، میخوام شمارو متوجه این نقطه بکنم که ، ممکنه شما همین الانشم با متد تمرینی
    و توضیحات اکهارت و لائوتسه و اشو و این قبیل افراد بتونید ارتباط بگیرید برعکس منکه این توان رو
    نداشتم. مسیری که طی شده به این شکل بوده. و البته به یک جایی هم نمیرسیم که بگیم دیگه بسه و حاکم مطلق ذهن و

راجب مدیتیشن از مدیتشن تصویری و اهنگ و موزیک و اینها که طی طریق کردم ، رسیدم به تمرین های مدیتیشنی که
    اقای اکهارت دارن میگن.
    (از اثرات پیاده کردن تمرینات اکهارت مثلا قبلا باید 8 ساعت میخوابیدم حداقل ، الان این شده 4 الی 5 ساعت ولی با کیفیت بسیار متفاوتی از قبل!
    مشاهده افکار و احساس و برخوردها با چالش ها و مشکلات و تسلط رو خودمم بشکل کاملا واضحی دارم میبینم تفاوت بنسبت قبل رو)

مدیتیشن خودش بتنهای تمام کننده نیست. باید در طول زندگی 24 ساعته امون هم متد مدیتیشن رو پیاده کنیم توی کارهای

شما دوست عزیزمون هم بنظرم با یکی از این افراد و مطالبشون شروع کنید ، بعدا خود بخود مسیری که باید طی کنید رو
    خواهید دید.
    سلام و احترام
    «تمرین های مدیتیشنی که
    اقای اکهارت دارن میگن.
    (از اثرات پیاده کردن تمرینات اکهارت مثلا قبلا باید...»»»
    منحصرا از کتاب یا دوره ی خاصی از ایشون رو شرکت کردین .
    براتون مقدور باشه این مورد رو دقیق عنوان بفرمایید ممنونم میشم .
    با سپاس

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از S2.R. عزیز تشکر کرده اند:

ali.nou آواتار ها
    2,437 بار در 490 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 47 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام روز بخیر
    تی هارو اکر در کتاب اسرار ذهن ثروتمند میگه که :
    اگر به پول زیاد برسید ولی از نظر درونی آمادگی آن را نداشته باشید . فرصت های ثروتمند شدن شما کوتاه مدت است و آن را از دست خواهید داد چون عده
    کثیری از مردم ظرفیت درونی برای ایجاد یا حفظ مقدار زیادی پول را ندارند مانند کسانی که در قرعه کشی برنده پول زیادی میشوند تحقیقات نشان داده سرانجام
    به همان وضعیت مالی که قبلا داشته اند بر میگردند !
    این حالت برعکس هم برای ثروتمندان وجود دارد بطوری که آنها ممکن است پول خود را از دست بدهند ولی هیچوقت مهم ترین جزء موفقیت خود را از دست نمیدهند
    و آن ذهنیت ثروتمند بودنشان است به عنوان مثال دونالد ترامپ میلیاردری بود که همه ثروت خود را از دست داد و چند سال بعد به همان پول یا حتی بیشتر از آن
    دوباره دست یافت .
    پس باید حواستان باشد ترموستات مالی ذهن خود را چگونه تنظیم کرده اید.
    بازار هیچ رویکرد یا حالت ذهنی را ایجاد نمیکند بازار تنها مانند یک آینه آنچه درون شماست را منعکس میکند (مارک داگلاس)

10. 15 کاربر برای این پست سودمند از ali.nou عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,751 بار در 2,333 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1643 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    بازی فراوانی به شکل هوشمندانه این کار و انجام میده
    البته اگر مثل خیلی از کار ها به شکل رفع تکلیف انجام نشه و نیم ساعت تا یک ساعت در روز براش صرف وقت و انرژی بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.nou نمایش پست ها
    سلام روز بخیر
    تی هارو اکر در کتاب اسرار ذهن ثروتمند میگه که :
    اگر به پول زیاد برسید ولی از نظر درونی آمادگی آن را نداشته باشید . فرصت های ثروتمند شدن شما کوتاه مدت است و آن را از دست خواهید داد چون عده
    کثیری از مردم ظرفیت درونی برای ایجاد یا حفظ مقدار زیادی پول را ندارند مانند کسانی که در قرعه کشی برنده پول زیادی میشوند تحقیقات نشان داده سرانجام
    به همان وضعیت مالی که قبلا داشته اند بر میگردند !
    این حالت برعکس هم برای ثروتمندان وجود دارد بطوری که آنها ممکن است پول خود را از دست بدهند ولی هیچوقت مهم ترین جزء موفقیت خود را از دست نمیدهند
    و آن ذهنیت ثروتمند بودنشان است به عنوان مثال دونالد ترامپ میلیاردری بود که همه ثروت خود را از دست داد و چند سال بعد به همان پول یا حتی بیشتر از آن
    دوباره دست یافت .
    پس باید حواستان باشد ترموستات مالی ذهن خود را چگونه تنظیم کرده اید.
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,751 بار در 2,333 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1643 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام محمد عزیز
    خدا رو شکر درامد مکفی شده میخوای مادر خرج تاپیک بشید انشالله
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان

معنا و مفهوم کلمه فضیلت یعنی چه؟
    معنی دایره المعارف نه ..فلسفه ی پشت فضیلت یعنی چه؟
    به چه شخصی میگویند که این شخص دارای فضیلت هست؟ @amino @Mir Tohid @Ali97

پررو بازیه ولی ای کاش تاپیک روانشناسی هم یک ادمین داشت که سوالاتمون رو پاسخ میداد (من میگم بریم یه روانشناس ما دانشجوها بیاریم خودمون هم حقوقشو بدیم )

ممنون موفق باشید
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

4,872 بار در 695 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 38 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان وقتتون بخیر و خوشی باشه .
    یک سوال داشتم از دوستانی که دوره رو تموم کردند و الان به سود مستمر رسیدن . ممنون میشم راهنمایی کنید .
    همونطور که استاد گفتن ، برای اینکه یک تریدر موفق بشیم ، قبلش باید ، شخصیت یک تریدر موفق رو در خودمون بسازیم .
    میخواستم دوستان ، از مسیری که برای تبدیل شدن به شخصیت تریدر موفق ، طی کردن ، برامون تعریف کنن . شکست ها و پیروزی هاشون . تصمیم هایی که باعث شد ، راحت تر ، این مسیر رو برن . برنامه ریزی هاشون که بهشون کمک کرد . و توصیه هاشون . شخصیت تریدر موفق ، یعنی چی ؟ و اینکه چه حالات روانی رو تجربه کردن در این مسیر .
    پیشاپیش تشکر میکنم .
    ------------------------------------
    @ashkan @honarmand @hootan.hagh @Mir Tohid @mahnaz @Ali97 @kamanche @oveys @ariya @Brian @Hfada
    و بقیه ی دوستان عزیز... .
    ویرایش توسط Ali.m : 02-23-2023 در ساعت 21:10

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ali.m عزیز تشکر کرده اند:

1,100 بار در 147 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mir Tohid نمایش پست ها

اقای اکهارت دارن میگن.

خواهید دید.
    سلام وقت بخیر. ببخشید آقای اکهارت دوره یا کتاب خاصی راجب مدیتیشن دارند؟

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از Actrade عزیز تشکر کرده اند:

hootan.hagh آواتار ها
    11,104 بار در 953 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 132 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.m نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر و خوشی باشه .
    یک سوال داشتم از دوستانی که دوره رو تموم کردند و الان به سود مستمر رسیدن . ممنون میشم راهنمایی کنید .
    همونطور که استاد گفتن ، برای اینکه یک تریدر موفق بشیم ، قبلش باید ، شخصیت یک تریدر موفق رو در خودمون بسازیم .
    میخواستم دوستان ، از مسیری که برای تبدیل شدن به شخصیت تریدر موفق ، طی کردن ، برامون تعریف کنن . شکست ها و پیروزی هاشون . تصمیم هایی که باعث شد ، راحت تر ، این مسیر رو برن . برنامه ریزی هاشون که بهشون کمک کرد . و توصیه هاشون . شخصیت تریدر موفق ، یعنی چی ؟ و اینکه چه حالات روانی رو تجربه کردن در این مسیر .
    پیشاپیش تشکر میکنم .
    ------------------------------------
    @ashkan @honarmand @hootan.hagh @Mir Tohid @mahnaz @Ali97 @kamanche @oveys @ariya @Brian @Hfada
    و بقیه ی دوستان عزیز... .
    سلام ارادت
    من هنوز در مسیرم رفیق و در تلاش از گذر از پله ی پیش روم .
    ولی چند موضوع :
    نقل به مضمون استاد ( مسیر موفقیت از دل شکست میگذرد و موفقیت مثل خوردن* خرده شیشه است زمانی که به آینده خیره شدیم )
    و (((((((((((((( نظم ))))))))))))) در تمام ابعاد وجودیت و زندگیت ، هر جا دیدی داری تو زندگی شخصیت قانونت رعایت نمیکنی و عادت بدی داری که میدونی باید درستش کنی و رعایتش نمیکنی نگران تریدت و حسابت باش که کال میشی . شاید تو یک ترید نشی ولی تو چندتا پوزیشن بعدیت حتما میشی .
    و اینکه ضررهارو کوچیک کن و سودهارو بزرگ .
    و درصد ثابت بگیر ( برنامه هدف داشته باش روی کاغذ و تیک بزن ) .
    و شاید بارها کال شی ولی کم نیار .
    یادت باشه فرصت همیشه هست سرمایه همیشه نیست .
    هر روز زمانی رو به آموزشت اختصاص بده فکر نکن دیگه بلدی .
    بیشتر از دوساعت اگر تو پوزیشن بازت گیر کردی حواست باشه شاید ذهنت بشینه جات و دیگه مغزت خاموش شه و نتونی مدیریت کنی پوزیشنت . ( که البته این مقدار ساعت در ادمهای مختلف متفاوته ولی دستت میاد تایمش )
    علاوه بر درصد سود ثابت درصد ضرر ثابت داشته باش و اگر استاپ نمیذاری وقتی اکوییتیت رسید به درصد صررت فارق از این که کجای بازاری ببند پوزیشنت .
    قویترین سیستم اگر مدیریت سرمایه رعایت نشه و روانشناسیت درست نباشه کالت میکنه .
    نقل به مضمون استاد ( پرایس اکشن و روانشناسی بینیاز مالیت میکنه )
    حواست به (ترس) (طمع) (اعتماد بنفس) (امید) باشه .
    برای ایجاد نظم در زندگیت در تمام ابعاد نگاه کن مثلا باشگاه میری سر یک ساعت خاص برو ، مدیتیشن میکنی سر ساعت خاص ، خوابت و ....
    حواشی زندگیت سعی کن روز به روز کمتر کنی .
    اخبار نبین .
    از ادمهای سمی دوری کن .
    هدفون همراهت باشه همیشه یا کلیپهای دوره ببین یا فایلهای اشتیاق سوزان .
    و اینکه این کار خیلی کار سختیه چون بحث اصلیش بعد از گذر از تکنیکال میشه در دست گرفتن مچ ذهنت و درست تصمیم گرفتن .
    در روز با توجه به درصد روزت بیشتر از یک گام ضرر نکن .
    اصلا مهم نیست چقدر بلدی حواست نباشه فرقی نداره حسابت ۵ دلار باشه یا ۵۰۰ میلیون دلار میتونه زحمات چند ماهت در چند دقیقه از بین بره .
    تفکر درست / عمل درست / تزریق حس مثبت و درست به عملکرد درست /
    خود منی که دارم این حرفهارو میزنم اینجا یک حساب ۴۳ دلاری تو ۵ ترید یا ۵ روز کاری کردم ۱۰۰۰ دلار بعدش یک حساب کال کردم . پوزیشنهای اون حساب و استیتمنتش هم تو انجمن گذاشتم تیکه تیکه .
    و اینکه رفیق من درس پس میدم و هنوز در مسیر و تلاشم ... دوستان دیگر شاید بهتر بتونن راهنمایی کنن .
    ارادت .

من زاده ی ایرانم .

20. 24 کاربر برای این پست سودمند از hootan.hagh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 26 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 25 مهمان ها)

1. Ma2ta

کلمات کلیدی این موضوع