صفحه 501 از 555 نخستنخست ... 401451491499500501502503511551 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,001 به 5,010 از 5547

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

yashar_saheb آواتار ها
    11,000 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alibaran نمایش پست ها
    سلام آقای صاحب گرامی با تشکر از پست خوبتون
    من فکر می کنم که مشکلم مورد 6 باشه(ترس از موفقیت). چون هر زمان که بازار برام قابل فهم تر میشه و حس می کنم که دیگه کار تمومه و من می تونم درامد بالا داشته باشم. ذهنم میره سراغ آرزوهای بزرگ زندگیم و به اونا فکر می کنه و باعث میشه هیجان زیاد بشه و بعد چند روز کلا اظطرابمو زیاد می کنه و خوابمو بهم میزیره یه طوری که محبورم بازار رو بزارم کنار و دور شم ازش(چندین بار این مورد برام رخ داده).
    مورد 17( ترس از حرفه ای شدن و انتظار دیگران) رو چطور حلش کردید چون مانند مورد 6 هست؟
    خلاصه کتاب کلید رو فشار بده رو هم گوش دادم و می خام کامل بخونمش .
    آناتومی تغییر از زبان رفتار شناسان این کتابه ؟ توی اینترنت زدم چیزی پیدا نشد.
    بازی فراوانی رو یک بار تا 100 روز انجام دادم و الان دوباره دارم انجامش میدم هنوز به این مشکل کمکی نکرده و همچنین ذهن آگاهی (مدیتیشن) رو، شاید باید زمان بیشتری براش بزارم.
    از دوستان دیگه هم اگه کسی راهکاری داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه. @yashar_saheb
    سلام وقت بخیر
    عذرخواهی میکنم به علت یکسری کارها دیر دیر به انجمن سر میزنم
    ترس عموما در ذهن به این ترجمه میشه هشدار وقوع اتفاقی که موجب رنجش ما میشه حالا این رنجش در گذشته ازین بود گرگی پلنگی ماروبخوره یا ماموتی چیزی مارو له کنه. الان شده مثلا کسی مارو مسخره کنه موجودی حسابمون از دست بره دوستمون بذاره بره احساس تنهایی کنیم احساس بدی بهمون دست لده
    حالا خود ترس چیزی بدی نیست وقتی به عنوان آلارم یا یک هشدار ازش استفاده کنیم اتفاقا برای ما کاربردی هست اما وقتی دردسرساز میشه که ما کنترل رو کاملا بهش بدیم
    مثال میزنم شما صدمورد بررسی داشتی دیدی یک موقعیت هی جواب نمیده میاد حدضرر رو میزنه مثلا میخوای یک بای بگیری تو روند صعودیکه الان اصلاح سوم هست خط روند هم شکسته شده(مثلا این موقعیت تو بررسی هات هی حد ضرر خورده).اینجا یک احساس ترس بصورت آلارم وار میاد میگه نکنه این موقعیت خراب بشه شما هم این هشدار در نظر میگیری موقعیت دوباره بررسی میکنی وارد نمیشی اینجا ترس برات مفید واقع میشه چون ازش بعنوان آلارم استفاده کردی
    وقتی هم هست که شما کلا کنترلت دادی دست احساساتت مثال میزنم شما نشستی تو لایو مارکت یک موقعیت دقیقا طبق چک لیست شما هست(شما قبلا چک لیست بررسی کردی دیدی مثلا90 درصد وین ریت داره)اما اینجا شمارو ترس میگیره ضربان تپش قلب میگیری وارد نمیشی
    اینجا ترس باعث ضرر شما میشه.
    شما برای اینکه بر ترست غلبه کنی باید بفهمی اون موقعیت که باعث رنج تو میشه چی هست بذار ساده تر بگم از چی میترسی؟ اگر مثلا موفق بشه چه اتفاقی میفته که باعث رنج تو میشه؟ یا شایدم
    بعد از اینکه شما فهمیدی علت ترست چی هست باید با ترست کم کم روبه رو بشی
    هیج راه میانبری وجود نداره اگر از از دست دادن ضرر میترسی باید انقدر ترید بزنی که دیگه این ازبین بره
    آناتومی تغییر از زبان رفتارشناسان کتاب یا جزوه ای خاصی نیست یکسری مراحل تغییر هست که رفتار شناسان این هارو دسته بندی کردن وقت شد یک پست درموردش میذارم
    درمورد ترس از موفقیت: افرادی که اذعان میکنن که این ترس رو دارن در واقع یک باور منفی دارن که نمیتونن موفق بشن بخاطر همین وقتی ذره ای موفقیت براشون اتفاق میفته یا نشانه هاش پیدا میشه سریع خرابش میکنن مثلا دیگه سراغش نمیرن کارشون ول میکنن تمرین هارو ول میکنن و این مباحث اگر شما این ها براتون اتفاق میفته به این دلیل هست که باور دارید نمیتونید موفق بشید
    ویرایش توسط yashar_saheb : 12-20-2023 در ساعت 18:14
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

oveys آواتار ها
    28,681 بار در 9,825 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8378 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zhakav نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب ، امیدوارم حالتون خوب باشه
    یه مشکلی که جدیدا متوجهش شدم این هست که من وقتی پشت چارتم اکثر موقعیت هارو نمیبینم ، به فرض مثال از روز دوشنبه یعنی طی این سه روز کاری من 3 موقعیت خوب بر اساس چک لیستم روی ارز مورد نظرم داشتم ولی متاسفانه اونهارو ندیدم یعنی تشخیص ندادم تا امروز ک اومدم مجددا چارت رو بررسی کردم .
    اگر توضیحات ، پیشنهاد و راهنمایی در این زمینه هست ممنون میشم ارایه بفرمایید .
    @oveys @farshad70 @Ali97 @forexmh @Soroosham @Erfanalk @Brian
    سلام و وقت بخیر دوست عزیز. با تمرین و بررسی چک لیست در گذشته مارکت، این مساله حل میشه. موفق و پیروز باشین
    بنام خداوند رنگین کمان
    استمرار، رمز موفقیت
    بدلیل کمبود وقت، سعی میکنم تنها سوالات را پاسخ بدهم. تمرین تمامی دوستانی که بنده را تگ میکنن، بررسی میکنم.

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از oveys عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,066 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zhakav نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب ، امیدوارم حالتون خوب باشه
    یه مشکلی که جدیدا متوجهش شدم این هست که من وقتی پشت چارتم اکثر موقعیت هارو نمیبینم ، به فرض مثال از روز دوشنبه یعنی طی این سه روز کاری من 3 موقعیت خوب بر اساس چک لیستم روی ارز مورد نظرم داشتم ولی متاسفانه اونهارو ندیدم یعنی تشخیص ندادم تا امروز ک اومدم مجددا چارت رو بررسی کردم .
    اگر توضیحات ، پیشنهاد و راهنمایی در این زمینه هست ممنون میشم ارایه بفرمایید .
    @oveys @farshad70 @Ali97 @forexmh @Soroosham @Erfanalk @Brian
    با سلام Zhakav عزیز متشکرم دوست خوبم
    چند علت میتونه داشته باشه که باید بررسی کنید
    1- زمان وقوع این سه موقعیت را چک کنید ، آیا در آن لحظه پای چارت بودید یا خیر ، اگه پای چارت نبودید که توقعی از خودتان نداشته باشید
    2- اگر پای چارت بودید ، بررسی کنید که در آن لحظات آیا ذهن شما مشغول یک فعالیت دیگه ای بوده یا خیر ، مثلا در حال مطالعه موضوعی بودید یا عامل محیطی حواس شما را بخودش جلب کرده بوده و متمرکز مارکت نبودید ، اگه حواستان به مارکت نبوده که این حالت تفاوتی با پای چارت نبودن نداره
    3- اگر در آن لحظات شکل گیری موقعیت ها پای چارت بودید و حواستان کاملا متمرکز مارکت بوده و داشتید مارکت را کندل به کندل رصد می کردید ولی با این حال متوجه شکل گیری موقعیت های ورود نشدید ، دو علت میتونه داشته باشه الف - عدم تسلط به سیستم معاملاتی ب- روانشناسی
    الف - عدم تسلط به سیستم معاملاتی : چنانچه تمرینات کم باشه تسلط ایجاد نمیشه ، تمام افرادی که در زمینه های مختلف به موفقیت های بزرگ رسیدند بخاطر تکرار و تمرین بیش از حد بوده ، بنابراین اگه احساس میکنید که تجربه و تسلط کامل بر روی سیستم ندارید به تمرینات در دمو ادامه بدید ، حتی زمانی که به تسلط هم رسیدم باید به تمرینات ادامه بدیم ، امین جان داخل یکی از فایل ها عنوان کردند که همیشه در حال تمرین هستند
    ب - روانشناسی : احساس اضطراب و ترس سبب میشه که ذهن مشورتی از کار بیوفته و ذهن شهودی زمام امور را بدست میگیره و روش تصمیم گیری ذهن شهودی هم بر اساس احساسات هستش ، ذهن شهودی مانند سدی جلوی فکر کردن شخص را میگیره به همین دلیله که وقتی شخص پای چارته ، از اصولی که یاد گرفته چیزی بیاد نمیاره و نمیتونه مارکت را آنالیز کنه ، علتش اینه که مغزش بسته شده .
    بررسی کنید آیا در زمان شکل گیری سیگنال ورود به معامله اصلا موقعیت ها را تشخیص ندادید یا اینکه دچار ترس و اضطراب و عدم قطعیت و اطمینان بودید و این عوامل باعث شدند به پوزیشن ورود نکنید - اگر گزینه اول بود که میبایست به تمریناتتون ادامه بدید تا تسلط و اطمینان به سیستم معاملاتی در شما شکل بگیره و چنانچه گزینه دوم بوده که میبایست بر روی مبحث روانشناسی کار کنید که در این زمینه پیشنهاد من مطالعه کتاب های : معامله گری با ذهن آگاهی - رازهای ترید غیر احساسی - معامله گر منظم هستش و تمریناتی که در این کتاب ها داده شده را بسیار جدی بگیرید
    موفق باشید
    ویرایش توسط Brian : 12-20-2023 در ساعت 18:22

6. 19 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

389 بار در 92 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    با سلام Zhakav عزیز متشکرم دوست خوبم
    چند علت میتونه داشته باشه که باید بررسی کنید
    1- زمان وقوع این سه موقعیت را چک کنید ، آیا در آن لحظه پای چارت بودید یا خیر ، اگه پای چارت نبودید که توقعی از خودتان نداشته باشید
    2- اگر پای چارت بودید ، بررسی کنید که در آن لحظات آیا ذهن شما مشغول یک فعالیت دیگه ای بوده یا خیر ، مثلا در حال مطالعه موضوعی بودید یا عامل محیطی حواس شما را بخودش جلب کرده بوده و متمرکز مارکت نبودید ، اگه حواستان به مارکت نبوده که این حالت تفاوتی با پای چارت نبودن نداره
    3- اگر در آن لحظات شکل گیری موقعیت ها پای چارت بودید و حواستان کاملا متمرکز مارکت بوده و داشتید مارکت را کندل به کندل رصد می کردید ولی با این حال متوجه شکل گیری موقعیت های ورود نشدید ، دو علت میتونه داشته باشه الف - عدم تسلط به سیستم معاملاتی ب- روانشناسی
    الف - عدم تسلط به سیستم معاملاتی : چنانچه تمرینات کم باشه تسلط ایجاد نمیشه ، تمام افرادی که در زمینه های مختلف به موفقیت های بزرگ رسیدند بخاطر تکرار و تمرین بیش از حد بوده ، بنابراین اگه احساس میکنید که تجربه و تسلط کامل بر روی سیستم ندارید به تمرینات در دمو ادامه بدید ، حتی زمانی که به تسلط هم رسیدم باید به تمرینات ادامه بدیم ، امین جان داخل یکی از فایل ها عنوان کردند که همیشه در حال تمرین هستند
    ب - روانشناسی : احساس اضطراب و ترس سبب میشه که ذهن مشورتی از کار بیوفته و ذهن شهودی زمام امور را بدست میگیره و روش تصمیم گیری ذهن شهودی هم بر اساس احساسات هستش ، ذهن شهودی مانند سدی جلوی فکر کردن شخص را میگیره به همین دلیله که وقتی شخص پای چارته ، از اصولی که یاد گرفته چیزی بیاد نمیاره و نمیتونه مارکت را آنالیز کنه ، علتش اینه که مغزش بسته شده .
    بررسی کنید آیا در زمان شکل گیری سیگنال ورود به معامله اصلا موقعیت ها را تشخیص ندادید یا اینکه دچار ترس و اضطراب و عدم قطعیت و اطمینان بودید و این عوامل باعث شدند به پوزیشن ورود نکنید - اگر گزینه اول بود که میبایست به تمریناتتون ادامه بدید تا تسلط و اطمینان به سیستم معاملاتی در شما شکل بگیره و چنانچه گزینه دوم بوده که میبایست بر روی مبحث روانشناسی کار کنید که در این زمینه پیشنهاد من مطالعه کتاب های : معامله گری با ذهن آگاهی - رازهای ترید غیر احساسی - معامله گر منظم هستش و تمریناتی که در این کتاب ها داده شده را بسیار جدی بگیرید
    موفق باشید
    سلام و درود مجدد خدمت شما ،
    توضیحاتتون واقعا بسیار عالی و موثر بود ، از راهنماییتون بسیار متشکرم .

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از Zhakav عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,037 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام روز عالی متعالی
    یلداتون پیشاپیش مبارک

من هر آدم موفقی را دیدم، پندار،رفتار و گفتارش مثل تریدرهای حرفه ای بوده
    حافظ هم تریدربوده ؟

گويند سنگ لعل شود در مقام صبر
    آري شود وليک به خون جگر شود
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

186 بار در 60 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم عالی باشید
    روزی از انتونی رابینز که استوره انگیزشو موفقیته و سمینار هاش سر شار از شور و هیجانه پرسیدند شما به اینهمه آدم دارید و درس موفق تر شدن و میدید و خیلی ها هم از طریق کتاب و سی هاتون شما رو دنبال میکنند چرا عده محدودی موفق میشند
    گفت فرض کن 1000 نفر یک اموزش صوتی تصویری یا کتابی ازم دریافت میکنند، 100 نفر اونها موفق میشند یک بار این کتاب ها و .. رو ببیند و مطالعه کنند و تنها 10 نفر هستند که چندین بار میبینند و موفق میشند. یعنی تنها 1 درصد موفق میشند اون هم نه به خاطر صحیح و روان نبودن اموزشها و یا نا کارآمد بودنش
    اون 90 نفر نا امید هم میرن سراغ یکی دیگه و وباز هم بدون عمل کردن..
    به نظرم توی همه دوره های آموزشی این موضوع صدق میکنه
    مگه چند نفر طبق نقشه راه این دوره و میگذرونند
    اکثر دانشجو ها بلا نسبت دوستان فاز نابغه بودن میگیرند و توقعشون اینه همون دور اول که میبینند جزوه هم بنویسند و ترید هم کنند و قطعا اینطوری نمیشه موفق شد
    تحقیق کنید دوستتون طبق نقشه راه رفته همه کارهایی که استاد گفته روبه کار بسته و عملی کرده و ایراد و از نحوه تدریس دیده یا از نحوه اجرای یادگیری و مراحلش
    ابتدایی که من شروع کردم به اصرار دوتا از دوستام اومدم و پرت شدم در یک دنیای تقریبا گنگ مبهم و جالب اینجاست که اون دوتا که حتی به اصرارشون اومدم تو بازار نیستند
    من نمیتونم بگم اونها بازار و بوسیدند و گذاشتند کنار من هم همون کار و بکنم
    اولی طبق نقشه راه نرفت و دومی از مسیر اموزش گمراه و به دنبال رمز رازهای دیگه ای بود
    خیلی ها این روزها با بازی با الفاظ دوره های مخطلف و بوجود میارند و سعی در اموزشش دارند
    بعد ها متوجه میشید همه بازار همین های و لویی بوده که توی چند تا فایل اولیه پرایس یا فراکتال درس داده شده و بقیههمشون ......
    توقعتون و از خودتون کمی محدود تر کنید
    خدا رو شکر کارتون و دارید و البته در کنارش دارید روزی 2 ساعت وقت با ارزشتون و برای یه کار ارزشمند میزارید
    قطعا سخته تو کوتاه مدت طبق نقشه راه در مدت کوتاهی فرایند اموزشتون تکمیل بشه ولی شک نکنید اگر به اثر مرکب اعتقاد داشته باشید موفق خواهید شد و ممارست و تمرینتون از شما در نهایت یک تریدر میسازه. به شرطی که بپذیرید که این مهم در اثر دادن بهاش بدست میاد و این بها چیزی جز زمانتون نیست
    و با ورژنی به شدت بهتر از گذشته تون ملاقات خواهید کرد.
    سلام دوست گرامی
    ممنونم از وقتی که برام گذاشتید و خوشحالم در کنار همراهانی چون شما هستم که در طول مسیر و به هنگام خستگیها دستم رو میگیرید بهترینها رو برای شما و همه دوستان آکادمی آرزو میکنم و امیدوارم همه کسانی که تلاششون رو میکنند شاهد نتایج بی نظیری باشند. بازم ممنون.

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mojganalipoor عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام جناب ویتالیتی گل
    حالتون عالی باشه
    مرسی از سوال خوبتون
    اگر اشتباه نکنم این جمله مربوط به فرمول اعتماد بنفس کتاب هست. بصورت کامل از کتاب خودم قرارش میدم(در هر نسخه شاید یکم متفاوت باشه ترجمه ها):
    (من کاملا درک میکنم که هیچ ثروت و جایگاهی مدت زیادی دوام نخواهد اورد مگر بر حقیقت و عدالت استوار باشد، بنابراین کاری که سودی عاید همه ی افراد دخیل نکند انجام نمیدهم. من با جذب نیروهایی که مایلم بکاربگیرم و همکاری دیگران به موفقیت خواهم رسید. دیگران را ترغیب میکنم که به من کمک کنند چون کمک به دیگران خواسته ی من نیز هست)
    حالا دیدگاهی که میتونیم بدست بیاریم اینه که ما جزو سیستم هستیم همون صحبت استاد. باید کاری رو انجام بدیم که بر روی سیستم و هدفش تاثیر خوبی بزاره. نمیتونیم فقط خودمون رو ببینیم و خودخواه باشیم چون ناراحتی و شکست ما و همینطور خوشبختی و موفقیت ما روی سایر اجزای سیستم (خانواده و اطرافیان) تاثیر میذاره.
    و در مورد سوالتون هم اگر اونطور در نظر بگیریم خب در اکثر شغلها یه عده هستند که سودی نمیبرند. مثال دو نفر برای مصاحبه در یک شرکت حضور داشته باشند، با حقوق و مزایا کاری نداریم اما هردو به یک اندازه تحصیل کردند و تایم گذاشتن. اونی که پذیرفته بشه برای شرکت سود داره و خودش هم حقوق بالایی دریافت میکنه. اما اونی که رد بشه چی؟؟ اون هم عمرش رو گذاشته و تلاش کرده اما سودی نمیبره. اما در شغل ترید، خود شخص تریدر در ابتدای مسیر تا وقتی به موفقیت برسه کلی اصلاح مسیر ها ناراحتی ها و ناامیدی هارو باید تنهایی بگذرونه، اما وقتی به سود مستمر میرسه تمام اطرافیان سود میبرند و حتی انگیزه هم براشون ایجاد میشه.
    استاد لطفا شما راهنمایی کنین که طرز فکر درست در این مورد چی هست؟؟ @amino
    این نظر من بود، چنتا از دوستانی که کتاب رو خوندن هم منشن میکنم@Ali97 @Mr. & Mrs. hatami @Mehrdad az @Soroosham
    سلام سامان جان
    در مورد سوال دوستمون این ماهیت شغل تریدینگ نیست که باعث ضرر تریدر ها میشه کمبود دانش یا مشکلات روانی خود اون هاست که منجر به ضرر در بلند مدت میشه
    اصل بازار اگر ایراد داشته باشه مثل سایت های بت و شرط بندی و قمار اون وقت میشه بهشون ایراد گرفت
    اون هم بسته به اعتقادات خود شخص متفاوته

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,324 بار در 4,520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 588 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیز

مدتی هست به مشکل خوردم در مارکت

لطفا اگه عزیزان تجربه این حالت رو داشتن

راهنمایی کنن.

حساب ریل رو خوب رشد میدم سیستم

خوبی دارم اما بعد یه سری سودهای

متوالی وارد یه چرخه اصلاحی ضرر میشم

مثلا تا ۵ الی ۶ تا استاپ یک در میون

میخورم یا مثلا همین هفته پیش ۵ تا

استاپ پشت سرهم خوردم.

میشه گفت بعد یه سری سود های متوالی

دیگه تک تک نکات سیستم رو رعایت

نمیکنم که جنبه روانشناسی داره.

البته ضرر ها طبق مدیریت سرمایه هست

و دراداون حساب ۳ هست با استاپ ثابت

اما خیلی دارم تلاش می*کنم از این چرخه

خارج بشم.دوستانی که تجربه ریل و تجربه

این اتفاق رو داشتن راهنمایی کنن.

نا گفته نمونه رشد اکانت به ۱۴ درصد که

میرسه این چرخه شروع میشه.

این ۵ الی ۶ تاضرر باید ایجاد بشه

تا مجدد با تلاش زیاد بر گردونم رو

چرخه سود خودم رو.

ممنون میشم استاد عزیز هم راهنمایی کنن.
    @amino
    ویرایش توسط hoseinrahimi : 12-22-2023 در ساعت 08:31
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

4,915 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinrahimi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

مدتی هست به مشکل خوردم در مارکت

لطفا اگه عزیزان تجربه این حالت رو داشتن

راهنمایی کنن.

حساب ریل رو خوب رشد میدم سیستم

خوبی دارم اما بعد یه سری سودهای

متوالی وارد یه چرخه اصلاحی ضرر میشم

مثلا تا ۵ الی ۶ تا استاپ یک در میون

میخورم یا مثلا همین هفته پیش ۵ تا

استاپ پشت سرهم خوردم.

میشه گفت بعد یه سری سود های متوالی

دیگه تک تک نکات سیستم رو رعایت

نمیکنم که جنبه روانشناسی داره.

البته ضرر ها طبق مدیریت سرمایه هست

و دراداون حساب ۳ هست با استاپ ثابت

اما خیلی دارم تلاش می*کنم از این چرخه

خارج بشم.دوستانی که تجربه ریل و تجربه

این اتفاق رو داشتن راهنمایی کنن.

نا گفته نمونه رشد اکانت به ۱۴ درصد که

میرسه این چرخه شروع میشه.

این ۵ الی ۶ تاضرر باید ایجاد بشه

تا مجدد با تلاش زیاد بر گردونم رو

چرخه سود خودم رو.

ممنون میشم استاد عزیز هم راهنمایی کنن.
    @amino
    سلام حسین جان انشالاه که حالتون خوبه.شما که خودتون یکی از موفق های بازار هستید
    ترید های سوده قرار میدید وهمیشه باعث ایجاد امید وروحیه میشه لطف کنید تریدهای ضرر ده را هم تو انجمن قرار بدید کلی برا ما درس توش هست
    چیری که من تو این بازار یاد گرفتم وین ریت 100% مثل زهر میمونه تو این بارار.وهمیشه باید ضرر را پذیرفت چون جزو اصول ترید کردنه پذیرش و قبول کردن این نکته نوع نگاه ما را به ترید کردن عوض میکنه
    من از اخرین حسابی که از دست دادم حدود2 ماه میگزره .وهمیشه با نگاه کردن به ترید های شما وبقیه دوستان مثل اقا افشین(که با حجم بالا ترید میکنه)فکر وین ریت 100% بودم .ولی با کمک یکی از دوستان به اشتباه خودم پی بردم که ضرر را بپذیرم و باهاش کنار بیام .مهم رشد بالانس تویه دوره مثلا یک ماهه است.
    زمانی به خواسته ای میرسم که سزاواری ان را داشته باشم.واین سزاواری با عبور از چالشها بدست میاد.پس چالشهارا با اغوش باز میپزیرم

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از ali&sohaile9.10 عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,324 بار در 4,520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 588 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali&sohaile9.10 نمایش پست ها
    سلام حسین جان انشالاه که حالتون خوبه.شما که خودتون یکی از موفق های بازار هستید
    ترید های سوده قرار میدید وهمیشه باعث ایجاد امید وروحیه میشه لطف کنید تریدهای ضرر ده را هم تو انجمن قرار بدید کلی برا ما درس توش هست
    چیری که من تو این بازار یاد گرفتم وین ریت 100% مثل زهر میمونه تو این بارار.وهمیشه باید ضرر را پذیرفت چون جزو اصول ترید کردنه پذیرش و قبول کردن این نکته نوع نگاه ما را به ترید کردن عوض میکنه
    من از اخرین حسابی که از دست دادم حدود2 ماه میگزره .وهمیشه با نگاه کردن به ترید های شما وبقیه دوستان مثل اقا افشین(که با حجم بالا ترید میکنه)فکر وین ریت 100% بودم .ولی با کمک یکی از دوستان به اشتباه خودم پی بردم که ضرر را بپذیرم و باهاش کنار بیام .مهم رشد بالانس تویه دوره مثلا یک ماهه است.
    سلام و درود خدمت شما علی جان.

بله کاملا و ۱۰۰درصد درست میفرمایید.

نکته اینجاست که گاهی اوقات ضرر

میکنیم علت ضرر رو هم میدونیم

اما نمیتونیم جلوی تکرار اشتباه رو

بگیرم و اصلا دنبال وین ۱۰۰ درصد

نیستم چون این چرخه استاپ ها

به صورت متوالی روی یه عدد خاص

تکرار میشه دنبال رفع مشکل روانشناسی

این قضیه بودم بیشتر.

بله قرار دادن استاپ ها با اینکه

علتش رو خودم میدونم اما شاید

با گفتن دوستان دیگه یه تلنگری

بهم وارد بشه برای تکرار نکردنشون.

ضرر رو پذیرفتم علی جان این چرخه

فقط برام نامفهومه مقداری که ایشالله

با کمک استاد و شما دوستان گل این

هم بر طرف میشه.

سپاسگذارم که وقتت رو در اختیار

بنده قرار دادی و پست بنده رو مطالعه

کردید علی آقا.
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 52 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (2 کاربران و 50 مهمان ها)

1. Ma2ta،
  2. Mr. & Mrs. hatami

کلمات کلیدی این موضوع