صفحه 198 از 552 نخستنخست ... 98148188196197198199200208248298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,971 به 1,980 از 5513

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

24,781 بار در 700 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 166 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان
    امیدورام برقرار و در سلامت کامل باشید
    من مدتی هست که دارم تاپیک روانشناسی رو دنبال میکنم و مخصوصا پست آخری که دوست خوبم علی آقا گذاشتن رو خوندم مقداری من رو به فکر فرو برد
    زمان کوچ از حساب دمو به حساب رییل چه اتفاقی می افته برای تریدر که با یک سری بازی روانی در گیر میشه ؟آیا صرفا فقط چون پول واقعی وارد ماجرا میشه چالش های روانی شروع میشه یا نه؟میخوام بدونم که آیا ما فقط معامله با پول واقعی رو برای خودمون حل کنیم به راحتی دمو معامله می کنیم یا نه؟
    خواهش میکنم فقط دوستانی که در حساب رییل معامله می کنند پاسخگو باشند تا به یک جمع بندی بتونیم برسیم بر اساس تجارب حقیقی نه صرفا ایده ها
    متشکرم @amino @Ali97 @Proadmin @fxramin @SaeidFx @ehsanm65 @ichi.trader98 @Davood36 @hamoon @Mir Tohid @Amir.AZ @ali_ichi
    @kamanche @arashirani @Soroosham @Mr.jason @Moonlight @DjReza @khoshroomahdi @hamedzamani @Hfada @ghoolak @za piri
    من تعدادی از قدیمی تر ها رو تگ کردم بقیه دوستان ببخشید اگر اسمشون نیست چون نمیدونم چه کسانی دارن رییل معامله می کنند
    پیشاپیش متشکرم از وقتی که میزارید
    سلام وقت بخیر
    در اکثر مقالات و سایت ها با نظرات متفاوت بین ۵ تا ۲۰ درصد افراد رو در فارکس موفق اعلام می کنن که به نظر من تحصیلات، هوش فوق العاده و ... نمی خواد و فقط باید یه سری اصول رو رعایت کنیم و من با رعایت موارد زیر تونستم یه قدم به جلوتر برم و به سود برسم:
    1- قبل از پوزیشن جای اس ال رو مشخص می کنم (10 تا 30 دلار از سرمایه ام از دست بره بهتر از اینه که 1000 دلارم از دست بره در واقع پذیرفتم ضرر بخشی از این مارکت هست و باید مدیریت سرمایه ام رو داشته باشم).
    2- بعد از اینکه آخرین ضررم 30 درصد سرمایه ام بود به مورد 1 بسیار پای بند تر شدم و احساس رو در مارکت کنار گذاشتم. فعلا با توجه به چک لیستم کاملا رباط در قبال اس ال و تی پی هستم و حتی بعضی موارد ضرر کمتر رو مدیریت می کنم.
    3- فقط یک چک لیست دارم، تنها با مکدی ها ترید می زنم و از این شاخه به اون شاخه نرفتم.
    4- فکر یه شبه پولدار شدن رو ندارم و پذیرفتم که تا این لحظه مثل استاد با حجم بالا و مدیریت سرمایه ایشون نمیتونم ترید بزنم و موفق باشم به نظر من مشکل اصلی خیلی از دوستان هست.
    5- منظم و کم کم سود جمع کردم با حجم 0.01 و 0.02 روی طلا و نقره تا بتونم اطمینان کامل از محل پوزیش هام و درک مارکت داشته باشم.
    6- قبول کردم اگه بخوام موفق باشم پروسه زمانبر هست و با داشتن استاد و مربی برای خودم زمان بین ۳ تا ۵ سال رو در نظر گرفتم.
    موفق باشید
    داشتم مطالعه می کردم یه آمار دیدم به پستم اضافه می کنم
    ۱۱۱۱.jpg
    ویرایش توسط za piri : 08-04-2022 در ساعت 23:25

2. 48 کاربر برای این پست سودمند از za piri عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,017 بار در 710 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام روز عالی متعالی
    ساده ولی عمیق
    جدید ترین تعریف«یونسکو»

علم با عمل معنا می شودبا این حال و به تازگی «یونسکو» یک بار دیگر در تعریف سواد تغییر ایجاد کرد. در این تعریف جدید، توانایی ایجاد تغییر، ملاک با سوادی قرار گرفته است یعنی شخصی با سواد تلقی می شود که بتواند با استفاده از خوانده ها و آموخته های خود، تغییری در زندگی خود ایجاد کند. در واقع این تعریف مکمل تعریف قبلی است زیرا صرفا دانستن یک موضوع به معنای عمل به آن نیست. در صورتی که مهارت ها و دانش آموخته شده باعث ایجاد تغییر معنادار در زندگی شود، آن گاه می توان گفت این فرد انسانی با سواد است.چرا سوادمان باعث تغییر در زندگی مان نمی شود؟جالب است بدانید که یادگیری در متون روان شناسی، به صورت ایجاد تغییر پایدار در رفتار تعریف می شود. پس ایجاد تغییر در رفتار، مهم ترین مولفه با سواد بودن است. اما بسیاری از ما، اطلاعات مورد نیاز را داریم اما تاثیری در زندگی عملی ما ندارند. چرا؟ به طور مثال، چرا بیشتر افراد با علم به این که رانندگی خطرناک می تواند موجب مرگ شود، اما باز هم به قوانین راهنمایی و رانندگی عمل نمی کنند؟

پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

4. 21 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    36,984 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 319 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    امیدوارم برقرار و در سلامت کامل باشید
    من مدتی هست که دارم تاپیک روانشناسی رو دنبال میکنم و مخصوصا پست آخری که دوست خوبم علی آقا گذاشتن رو خوندم مقداری من رو به فکر فرو برد
    زمان کوچ از حساب دمو به حساب رییل چه اتفاقی می افته برای تریدر که با یک سری بازی روانی در گیر میشه ؟آیا صرفا فقط چون پول واقعی وارد ماجرا میشه چالش های روانی شروع میشه یا نه؟میخوام بدونم که آیا ما فقط معامله با پول واقعی رو برای خودمون حل کنیم به راحتی دمو معامله می کنیم یا نه؟
    خواهش میکنم فقط دوستانی که در حساب رییل معامله می کنند پاسخگو باشند تا به یک جمع بندی بتونیم برسیم بر اساس تجارب حقیقی نه صرفا ایده ها
    متشکرم @amino @Ali97 @Proadmin @fxramin @SaeidFx @ehsanm65 @ichi.trader98 @Davood36 @hamoon @Mir Tohid @Amir.AZ @ali_ichi
    @kamanche @arashirani @Soroosham @Mr.jason @Moonlight @DjReza @khoshroomahdi @hamedzamani @Hfada @ghoolak @za piri
    من تعدادی از قدیمی تر ها رو تگ کردم بقیه دوستان ببخشید اگر اسمشون نیست چون نمیدونم چه کسانی دارن رییل معامله می کنند
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر.

پول واقعی فقط یک دستاویز هستش برای ساختارهایی که ذهنمون شکل گرفته. مثل اینکه پول میاد و قلقلکش میده و احساساتی رو تجربه میکنیم.
    این چالش بهمون نشون میده که درمواجه با پول چه میزان از ترس و طمع و . . . داریم. ایا در حد ایجاد اسیب هستش یا نه محدود هستن و تاثیر کمی دارن.

اینو میدونیم که در ذهنمون ساختارهایی هستند که چه درست و چه غلط بوجود اومدن ساخته شدن و داریم همه چیز رو طبق همون ساختارها میبینیم
    نه دقیقا طبق ماهیت واقعی چیزی که هست. پس ذهن ما انگار فیلتر میکنه و خودش وقایع رو تعبیر میکنه مطابق ساختار خودش نه واقعیت چیزی که هستش.
    در حقیقت بیشتر ارتباط ادما با اطرافیان و هرچیزی براساس تعابیر ذهنی هستش نه واقعیت.
    این جمله که ما با مغزمون میبینیم و میشنویم و حرف میزنیم درسته. چشم و گوش و زبان فقط ابزار هستن و بس.

یونگ میگه: آنچه به هوشیاری نیاید ، به شکل سرنوشت سراغ ما می آید.
    هوشیاری و آگاهی به این معنی نیست که من از احوالاتم آگاه و هوشیار بشم. بلکه به این معنی هستش که ببینم نسبت به احساساتی که بروز میدن بهر دلیلی ،
    واکنش و رفتاره من چی هستش. یعنی همزمان هم احساسات و هم واکنش و عملکرد مشاهده بشه. مشاهده ایگوها و رفتار و عکسالعمل و برخودم با ایگوها.

اگر نتونم اینکارو انجام بدم رهایی اتفاق نمیوفته و این ایگوها کنترل کننده زندگی میشن و میبینید که میگیم این سرنوشت زندگی منه مثلا! منظور از رهایی این نیست
    که دیگه هیچ ترسی و یا هیچ ایگویی رو دیگه تجربه نمیکنم ، نه. این احساسات تجربه میشن اما نه بشکلی که کنترل کننده باشن! این نکته خیلی مهمیه. اگر این رهایی رخ نده
    این احوالات من انعکاسش رو در بیرون میبینم و تجربه میکنم. جهان ، آینه درون ماست.

علت اینکه پول واقعی چالش برانگیزه بخاطره همین تحت تاثیر قرار گرفتنهامون هستش نسبت به این احساسات. تحت تاثیر قرار گرفتن به معنی در کنترل اون حس بودن. وگرنه این حس ها هیچوقت
    ازبین نمیرن. بلکه تا حدی کنترل میشن و محدود میشن که تاثیری توی مسیرمون نداشته باشن. و هدف ماهم همینه که اینها تحت کنترل ما باشن نه ما تحت کنترل اونها.

در آخر میرسیم به این سوال مهم شما که :
    چه کارایی بهم کمک میکنه که تو مسیر تریدر شدن کمترین تاثیر رو از احساسات و افکارم بگیرم و ذهنم رو تربیتش کنم و تحت کنترلم دربیارم؟

1- داشتن چک لیست و پلن مکتوب ( توصیه های استاد )

2- نوشتن احساساتی که در هین ترید تجربه میشه و شمارو تحت فشار میذاره و مرور دوباره اون نوشته ها

3- ذهنتون رو در معرض مطالب خودشناسی قرار بدین. یعنی اغلب مطالبتون درطول روز به این اختصاص بدین و تمرینش

4- علاوه بر ترید برای بقیه ساعات و اوقات روزتون یک چک لیست داشته باشین.

5- سعی کنید تاحد امکان هیچ کاری رو در طول بیداریتون از روی عادت انجام ندین. یعنی متوجه نحوه انجام کار باشین.

6- تا حد امکان از مصرف مواد غذایی دارای مواد نگهدارنده و تراریخته دوری کنین. اگر میتونید مواد غذایی سالمتر که کمترین دستکاری رو دارن استفاده کنید. ( مصرف گوشت رو تا حد امکان کمتر کنید )

7- اگر امکانش رو دارین هفته ای یکبار در طبیعت باشین و به صداهای اون محیط گوش بدین و لمسش کنید. نه کتاب بخونید تو طبیعت ، نه گوشی چک کنید. اگر تونستین مدیتیشن کنید.

8- مدیتیشن کنید و سعی کنید بشکل روتین باشه براتون و در طول تایم بیداریتون در هر حالتی به احوالات درونیتون نسبت به هر موضوعی آگاه باشین. ( کم کم حاصل میشه )
    هر فعالیتی مثل رانندگی کارای شخصی مثل مسواک زدن و حموم و ورزش و غذا خوردن یا درست کردن غذا و و و همگی رو به چشم یک تمرین مدیتیشن ببینید.

مجموع این موارد برای من جواب دادن و براساس چیزایی که تجربه کردم این موارد رو عرض کردم. امیدوارم مفید باشن.

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

6. 28 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    36,984 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 319 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام و ارادت دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

در خصوص روانشناسی و قانون جذب سوالاتی داشتم (روانشناسی یکی از موارد اشتیاق سوزان)

1) ما در بازی فراوانی، قانونمون اینه که یک مبلغی هرروز به ما اضافه میشه و ما فقط باید خرجش کنیم. به عبارت دیگه نگران داشتن پولش نباشیم. در بازی فراوانی هم اجناس رو با همون قیمت واقعی خودشون خرید کردیم بدون چونه زدن با فروشنده. حالا ما در واقعیت که میخواییم خرید بکنیم، باز هم نباید سر تخفیف با فروشنده بحث کنیم یا چونه بزنیم؟؟؟
    آیا شما خودتون مثل بازی فراوانی عمل میکنید یا اینکه انتظار گرفتن تخفیف رو دارید از فروشنده؟؟؟
    چون اینجوری قانون جذبمون هم به مشکل میخوره. تمرین کردیم که پول همیشه هست و باید خرج کنیم هر روز هم بیشتر میشه، اما در واقعیت سر خرید یک تی شرت نیم ساعت چونه میزنیم
    ما که هنوز به اون بی نیازی مالی نرسیدیم بخواهیم بدون دیدن تابلو قیمت ها خواسته هامون رو بخریم

2) چگونه خودتون رو در وضعیت (Fight mode) تنگنا، مبارزه و در فشار قرار میدین؟؟ طرز تفکرتون به چه صورت میشه در اونجور مواقع؟ چه موسیقی گوش میکنید؟ چه فیلم یا عکس های رو میبینید که انگیزه میگیرید؟؟ طرز رفتارتون به چه صورت میشه؟؟؟

اگر تجربه ی موفقیت آمیزی هم در این مورد دوم دارید، درصورت امکان به اشتراک بگذارید.

@Ali97 @Erfanalk @mohammad-zrm @armin_a1a @hoseinrahimi @mohammad76 @Snow_Trader @sara.sat @Sahar69830 @ichimoku @tarokh @hatami2 @KingMilad @Armingpr @ALiamiri @Hosseinbagheri @MEMO @ali.nou @miRHesam @sina.hp @Brian @yashar_saheb @Mohammad.Parsi @Ariyan @omiiiid @rezajaryan @hamoon
    @Mir Tohid

باتشکر از شما
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر.

سوال اولتون ظاهرا بحث تخفیف گرفتن و چونه زدن انگار خیلی اهمیت داره براتون. باورتون نسبت به این موضوع چیه؟
    مثلا خرید کنید بدونه چونه زدن و تخفیف گرفتن حس میکنید که ازتون بیشتر پول گرفته شده ( حس بد ) یا نه چنین حسی بهتون دس نمیده. اینو تست کنید ببینید چه حسی بهتون دست میده

برا بخش دوم سوالتون این میتونه با هدف گذاری باشه که راجب خریدن کالایی یا هرچیزی که ملموس هستش صورت بگیره. و اینو با یک نفر که خیلی نزدیک هست بهتون
    یا خانواده درمیون بذارین که مثلا من تا فلان محدوده زمانی میخوام فلان کالارو بگیرم یا وسیله ای بگیرم و و و به این شکل.
    اینو بنویسید و بزنید دیوار جلو چشمتون باشه.
    مهمترین بخش کار اینکه یک روتینی رو در جهته رسیدن به این هدفتونم بچینید و اینو در پس ذهنتون داشته باشین که محدوده زمانی دارین و یک هدفی. بیشتر از اینکه به هدفتون فکر کنید به بالاتر بردن کیفیت انجام
    روتینتون متمرکز بشید. دیدن عکس و فیلم های انگیزشی بنظرم زیاد کمک کننده نیستن.

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

arashirani آواتار ها
    8,478 بار در 324 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام
    در حساب ریل ترس،( از دست دادن پول، قضاوت شدن و ....) اضطراب ، هیجان ، عجله و مواردی از این دست مخصوصا در ابتدای فعالیت روی اون حساب در بین تریدرها خیلی شایع هست مخصوصا دوستانی که تجربه یه مقدار کمتری داشته باشن در مارکت
    راه حل : چک لیست ، حجم پایین در ابتدای کار برای عبور از این تایم حساس و شروع کار با مبلغی که بتونید از لحاظ ذهنی کاملا بی خیالش باشین . بی خیال بودن خیلی مهمه . خیلی راحت میگم. بی خیال باش و فقط یه چرخه سود آور رو تکرار کن. فقط همین. تحت این شرایط عملکرد مغزتون روی بهترین حالت خودش قرار میگیره
    تکرار یک چرخه سود آور و تحت تاثیر قرار نگرفتن از سود و زیان های این مسیر. شما کار درست رو انجام بده مارکت خودش به وقتش ادای دین خواهد کرد در قبال نظم و دیسیپلین شما در این بازار

موفق هستید

امیدوارم برقرار و در سلامت کامل باشید

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از arashirani عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,148 بار در 463 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

یه سوال داشتم در مورد تایم استراحت و جمعه ها

من از دوران نوجوانی (تقریبا 12/13 سالگی) عادت به کار کردن داشتم و کمک حال پدرم بودم که مغازه دار بودن و تقریبا میشه بگیم به جز مسافرت ها تعطیلی ای نداشتیم (تایم کاریم هم 8 الی 10 ساعت بود در روز )

این یه عادت تقریبا 8 الی 10 سالست که صبح زود بیدار میشم و از زیاد خوابیدن (زیاد تر از 6 ساعت نهایت 7 ساعت) خوشم نمیاد احساس میکنم وقتم تلف میشه

این عادت از زمانی که وارد اکادمی شدم هم باهام هست و هرروز تقریبا چندین ساعت (نمیدونم چندساعت شاید 8 الی 10 ساعت) رو به اکادمی و خوندن مقالات و چارت اختصاص میدم و خسته هم نمیشم که بگم ای بابا باز چارت و تمرین و ... اما احساس میکنم زیاده روی میکنم

حال سوال چطور روزهای تعطیل رو میگذرونید ؟(به غیر از چارت)
    یه چالش جالب هم گاهی اوقات یه مقدار قلقلک میده (در طول دوره چندین بار دچارش شدم و نهایت چند روزی مهمونمون بوده و بعد تشریف بردن)

من بهش میگم بازی ذهن (موضوع سوال تاپیک چالش هم هست )
    من واسه اینکه دچار این چالش نشم هر روز های و لو رو تمرین میکنم (شاید 90% افراد دچار این چالش بشن خواستم بگم تنها نیستید و راهش هم تمرین اون مسیله اس)
    از یکی از دوستان پرسیدم و در چند مقاله خوندم و گفتند در بعد روانشناسی فردی و بخش اعتماد به نفس هست

به همین دلیل من چند ماه پیش کلا از شبکه های اجتماعی و افرادی که عزت نفس واعتماد به نفس ندارند و مقداری منفی گرا هستند دوری میکنم

همچنین با صحبت ها متوجه شدیم مشکلاتی مثل تیک عصبی و رفتارهایی که به طور معمول بقیه انسان ها انجام نمیدن باعث کاهش اعتماد به نفس میشه
    مخصوصا تیک عصبی که یک رفتار جدی در نوجوان ها و گاها بزرگسالان هست
    ایشون گفتند سیگار کشیدن هم ممکنه اعتماد به نفس رو کاهش بده (البته انکارش نمیکنیم شما نفس کشیدن ..بوی خوب دادن ... من تجربه سیگار کشیدن رو نداشتم تابحال ولی میگن باعث تلخی دهان هم میشه و... کدوم رو ترجیح میدید )

به قول کتاب عادت های اتمی شما لذت های آنی رو بیشتر دوست دارید مثل خوردن یک شیرینی درحالی کر رژیمید یا کشیدن یک نخ سیگار درحالی که استرس دارید یا اینکه میگید به به چه هوایی چی میچسبه؟ آفرین دوچرخه سواری یا شایدم چای یا قهوه ! (بخاطر اینکه این رفتار از زمان قدیم الایام با انسان بوده) و از کار کردن با لذتی که بعدا نصیبتون میشه لذت نمیبرید ..مثل طبق برنامه کار کردن ...رژیم گرفتن یا همین نقشه راه دوره های استاد...یا شما بگید!

شما چه راهکارهایی رو پیشنهاد میکنید ؟ @sara.sat @KingMilad @Ali97 @mehrsa @Brian
    امیدوارم موفق باشید @amino

سلام روزبخیر
    درباره روز تعطیل ،فکر میکنم بهتره درباره قبلتر زندگی ام بگم چون بهر حال دوران مجردی خیلی متفاوته و زمان زیادی اصلا بعدا معنایی نداره،من بشدت عاشق پیاده روی تنهایی بودم هر وقت اضاقه رو در طبیعت پیاده روی میکردم اینکه توی شبکه های اجتماعی نیستین خیلی خوبه ،اما ارتباط واقعی با کسانیکه چند گام از شما جلوترن بنظرم خیلی میتونه الهام بخش باشه و اینکه در خودتون جستجو کنید ببینید که به کدوم علاقه تون نرسیدین ،براش برنامه ریزی کنید.
    درباره دومین مسئله که فرمودین بنظرم دقیقا فرق افراد از همین جا مشخص میشه ..
    از کارهای کوچیک که براتون اسونتره شروع کنید مثل اینکه دارین با یه دمبل کوچیک عضله اراده تون رو قوی میکنید و بهش پایبند باشین ،وقتی هر کاری با عقل انجام میشه یعنی من مطمئنم به کاری که انجام دادم وقتی به تمام کارهای که در طول روز انجام دادین مطمئن باشین ارامش پیدا میکنید و وقتی به تمام کارهای که در طول یکسال انجام دادین مطمئن باشین در کنار اعتماد به نفس و ارامش شخصیت محکم پیدا میکنید که البته مشخصه که دارید
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

12. 12 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,002 بار در 6,325 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4916 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

یه سوال داشتم در مورد تایم استراحت و جمعه ها

من از دوران نوجوانی (تقریبا 12/13 سالگی) عادت به کار کردن داشتم و کمک حال پدرم بودم که مغازه دار بودن و تقریبا میشه بگیم به جز مسافرت ها تعطیلی ای نداشتیم (تایم کاریم هم 8 الی 10 ساعت بود در روز )

این یه عادت تقریبا 8 الی 10 سالست که صبح زود بیدار میشم و از زیاد خوابیدن (زیاد تر از 6 ساعت نهایت 7 ساعت) خوشم نمیاد احساس میکنم وقتم تلف میشه

این عادت از زمانی که وارد اکادمی شدم هم باهام هست و هرروز تقریبا چندین ساعت (نمیدونم چندساعت شاید 8 الی 10 ساعت) رو به اکادمی و خوندن مقالات و چارت اختصاص میدم و خسته هم نمیشم که بگم ای بابا باز چارت و تمرین و ... اما احساس میکنم زیاده روی میکنم

حال سوال چطور روزهای تعطیل رو میگذرونید ؟(به غیر از چارت)
    یه چالش جالب هم گاهی اوقات یه مقدار قلقلک میده (در طول دوره چندین بار دچارش شدم و نهایت چند روزی مهمونمون بوده و بعد تشریف بردن)

من بهش میگم بازی ذهن (موضوع سوال تاپیک چالش هم هست )
    من واسه اینکه دچار این چالش نشم هر روز های و لو رو تمرین میکنم (شاید 90% افراد دچار این چالش بشن خواستم بگم تنها نیستید و راهش هم تمرین اون مسیله اس)
    از یکی از دوستان پرسیدم و در چند مقاله خوندم و گفتند در بعد روانشناسی فردی و بخش اعتماد به نفس هست

به همین دلیل من چند ماه پیش کلا از شبکه های اجتماعی و افرادی که عزت نفس واعتماد به نفس ندارند و مقداری منفی گرا هستند دوری میکنم

همچنین با صحبت ها متوجه شدیم مشکلاتی مثل تیک عصبی و رفتارهایی که به طور معمول بقیه انسان ها انجام نمیدن باعث کاهش اعتماد به نفس میشه
    مخصوصا تیک عصبی که یک رفتار جدی در نوجوان ها و گاها بزرگسالان هست
    ایشون گفتند سیگار کشیدن هم ممکنه اعتماد به نفس رو کاهش بده (البته انکارش نمیکنیم شما نفس کشیدن ..بوی خوب دادن ... من تجربه سیگار کشیدن رو نداشتم تابحال ولی میگن باعث تلخی دهان هم میشه و... کدوم رو ترجیح میدید )

به قول کتاب عادت های اتمی شما لذت های آنی رو بیشتر دوست دارید مثل خوردن یک شیرینی درحالی کر رژیمید یا کشیدن یک نخ سیگار درحالی که استرس دارید یا اینکه میگید به به چه هوایی چی میچسبه؟ آفرین دوچرخه سواری یا شایدم چای یا قهوه ! (بخاطر اینکه این رفتار از زمان قدیم الایام با انسان بوده) و از کار کردن با لذتی که بعدا نصیبتون میشه لذت نمیبرید ..مثل طبق برنامه کار کردن ...رژیم گرفتن یا همین نقشه راه دوره های استاد...یا شما بگید!

شما چه راهکارهایی رو پیشنهاد میکنید ؟ @sara.sat @KingMilad @Ali97 @mehrsa @Brian
    امیدوارم موفق باشید @amino
    سلام محمد جان امیدوارم مثل همیشه عالی باشید
    باید قدر عادت به انجام فعالیت و تلاشی که در شما نهادینه شده است را بدانید و بابت داشتن آن قدردان پدر بزرگوارتان باشید ، داستان شما بسیار شبیه دارن هاردی است که از دوران کودکی در کنار پدرشان کار سخت انجام دادند ، رُشد یافتند و مانند شما همت بلندی پیدا کردند .
    برنامه های اشخاص میتواند کاملا با هم متفاوت باشد ، من هم با توجه به حساسیت و مسئولیت شغلی که داشتم طی چندین سال تجربه فعالیت های سنگین و مستمر را دارم ، با همین رویکرد و عادتی که در طی چندین سال در درون من نهادینه شده روزانه 10 الی 12 ساعت تایم مفید برای بازار های مالی اختصاص میدم و تصور نمیکنم که این زیاده روی باشه بلکه برای دو الی سه سال اول فراگیری و تسلط در این حرفه ضروری است . البته فکر نمیکنم همه بتونند این برنامه را داشته باشند زیرا دوستانی که متاهل هستند و مسئولیت دارند باید به امورات دیگر زندگی هم بپردازند . تفریحات من شامل شرکت در شب شعر ، برگذاری اجرا گروه موسیقی کلاسیک همراه با جمعی از دوستان ، استخر ، پاراگلایدر هستش .
    از یکسال و نیم پیش بطور کامل از تلوزیون و شبکه های ماهواره ای فاصله گرفتم ،و تنها شبکه اجتماعی من وآتس آپ هستش و معتقدم که برای تمرکز ذهن فعلا این عملکرد لازم باشد .
    در خصوص تیک های عصبی مطالعه نداشتم و اطلاعاتی در اختیار ندارم ، تجربه مصرف دخانیات را نداشتم که اظهار نظر و ارائه طریق داشته باشم خدمتتون ولی مطمئنا از هر آنچه که سلامتی انسان را به خطر میندازه باید دوری کرد . در آخر پیشنهاد من اینه که هر روز صبح نیم ساعت ورزش دویدن همراه با موزیک را در برنامه داشته باشید . شاد و موفق باشید دوست من

14. 14 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

Ha Khani آواتار ها
    2,198 بار در 674 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام و وقت بخیر به همگی
    دوستان شما راهی سراغ دارید که بشه کمتر خوابید و انرژی بیشتری داشت؟
    من طبق برنامه شخصیم به طور میانگین ۶ ساعت خواب شبانه دارم و به خاطر تایم زیادی که شغلم ازم میگیره همش سعی دارم بیشتر روی تمرین و ترید وقت بذارم (الان روزانه به طور میانگین یک ساعت و نیم پای سیستم هستم) البته میدونم که خواب یک عمل حیاتی برای بدنه ولی خب همونطور که خود استاد هم گفتن کسانی که شاغل هستند باید یکم از خوابشون بزنن. این هم بگم که راه های مختلفی رو برای کم کردن خوابم امتحان کردم؛ از ورزش و مصرف قهوه بگیر تا دوش آب سرد (این یکی چالش مورد علاقه هر روزه من شده که شاید بعدا توی یه پست مجزا درباره تجربیاتم بنویسم) که طبیعتا هیچکدوم برام جواب نداده!

پ.ن ۱: فقط چند صفحه مونده تا مطالعه و بررسی این تایپک رو تموم کنم و الان یه آرشیو عالی از پست های فوق العاده شما دارم. نکته جالبی که به نظرم اومد این بود که در صد صفحه دوم تاپیک بیشتر به تجربیات و راهکارهای شخصی دوستان پرداخته شده بود تا ارائه مطالب دست اول و جالبی که خیلی های ما اصلا ازشون خبر نداشتیم. امیدوارم همچنان از اون دسته پست ها بیشتر ببینیم.

پ.ن ۲: امروز دقیقا یک ساله که وارد انجمن شدم. جا داره از تمام دوستان به خصوص استاد عزیز که توی این مسیر بهم بسیار زیاد کمک کردن تشکر کنم چرا که فکر میکنم توی این بازه واقعا آدم دیگه ای شدم. @amino
    ویرایش توسط Ha Khani : 08-07-2022 در ساعت 18:53
    ...If U never TRY, U will never know

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ha Khani عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    6,072 بار در 1,520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان پر انرژژژژی و گل آکادمی
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    دوستان امروز یک فایل تصویری با زیرنویس فارسی آوردم براتون از آقای ناپلئون هیل قوانین طلایی موفقیت
    برداشت بسیار جالبی که داشتم این هست که : خداییش استاد امینو کلا این فایل رو روی سیستم ذهنی و شخصیتی ما با تمرینات پیاده سازی کردن
    ممنونم استاد امینو
    از دوستان دعوت میکنم برا دیدن این فایل بسیار کاربردی
    https://s21.picofile.com/file/844155...D9%84.mp4.html
    امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه

آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم براتون
    دوست عزیز ممنونم بابت اشتراک گذاریتون

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

Yaser.kh آواتار ها
    5,576 بار در 358 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و درود دوستان عزیزم
    امیدوارم که حال همگی عالی باشه
    در رابطه با یک باور و یک سری خاطرات میخواستم ازتون کمک بگیرم خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنید تا بتونم از شرایط رهایی پیداکنم.
    در مورد حس انتقام جویانه و عدم پذیرش ضرر
    یه سری خاطرات از گذشته دارم که بشدت روی معاملات من اثر گذاشته و در یک دور باطل افتادم. بصورت ریشه ای موضوع رو بررسی کردم و فهمیدم از خاطرات گذشته دور میاد که پایین خدمتتون نوشتم :
    تو دوران مدرسه همیشه پول داشتم اما دلم نمیومد که مثل بقیه اون چیزی رو که واقع دوست داشتم رو تو بوفه مدرسه بخرم مثل ، ساندویچ ، کیک ، پفک ، نوشابه و(خیلی چیزای دیگه ) ... . چرا؟ چون همیشه از نظر مالی در شرایط بدی قرار میگرفتیم(یه مدت خیلی خوب بودیم و بعد به صفر میرسیدیم. این موارد برای گذشته دور هست).پدرم ضررهای سنگینی همیشه میکرد ، میرفت زندان و تو مضیقه می افتادیم( سخته گفتنش ولی برای توضیح مشکل باید میگفتم).فقط خودمون بودیم که باید اوضاع رو درست میکردیم و از جایی بهمون کمکی نمیشد.دلمون نمیومد هیچی برای خودمون بخریم چون همیشه مجبور بودیم بعدا بدهی های جدید رو بازپرداخت کنیم.من خودم هر سال، 3 ماه تابستون و بعضا پاییز هم میرفتم کارگری فصلی و آخرش که پول میگرفتم ، همه پول رو میدام به پدرم تا خرج کنه یا بتونه یکم بیشترش کنه ولی اونم ضرر میکرد.یا یه مدت از نظر مالی شرایط مالی خوب بودیم ولی یه دفعه یه معامله میکرد و دوباره به زیر صفر میرسیدیم و از نو بدهی .
    این تا چند وقت پیش هم بود و ضرر خیلی زیادی تو بازار ارزهای دیجیتال کردم. (قبل از شرکت در دوره پرایس اکشن)
    حدود چند ماه پیش وارد حساب ریل شدم .حساب 500دلاری رو اوایل خیلی خوب رشد میدادم بدون استاپ خوردن.برداشت های خوبی هم داشتم(این برای ماه اول و دوم ریل بود) اما یه تو اواخر اردیبهشت بعد از 60 گام 3% بدون استاپ خوردن 3 تا ترید پشت سر هم ضرر داشتم. و ترید بعدی حساب به زیر 60 دلار رسید. از اون موقع حساب رو بالای 10 بار به 400-500 $ رسوندم ولی دوباره برمیگرده پایین و الان حدود 2 ماه هست که حساب رو نتونستم از 100 تا بیشتر رشد بدم و در یک دور باطلی گیر کردم.
    طی بررسی هایی که کردم قبلا هم میترسیدم از ضرر و بعد از ضرر کردن دوباره حس انتقام جویانه داشتم. که خب ریشه اش برمیگرده به باور و خاطراتی که در بالا خدمتتون نوشتم. 2 ماه ترید با گذاشتن حد سود و ضرر هم در ریل و هم در دمو داشتم. ولی الان که ضرر میکنم بشدت احساساتم درگیر میشه و از نظر روانشاسی بهم میریزم.
    تکنیکهای زیادی رو امتحان کردم. کل مقالات آکادمی رو بالای 10 بار خودنم. کتاب های مختلفی رو در رابطه با تغییر باور و خاطرات خودنم اما واقعا در رابطه با این موضوع نتیجه ای نگرفتم. چندین باور مخرب دیگه رو هم تغییر دادم ولی الان در رابطه با تغییر این مشکلات و خاطرات بالا به مشکل خوردم.
    (حدود 2 سال هست که اول صبح به مدت نیم ساعت مدیتیشن میکنم و فوق العاده تاثیر داشته. ذهن آرومی دارم ولی این مورد رو نتونستم کنترل کنم)
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایید
    @amino
    @kamanche@ fxramin@ hamoon@ Mohammad.Parsi@ MohammadReza_19@ za piri@ DjReza@ hamedzamani@ ali97@ ali_ichi@

(از بقیه دوستان عزیز هم عذرخواهی میکنم اگر منشن نشدن و ممنون میشم نظر و راهکار خودشون رو بیان کنند)
    تشكر و سپاس
    ویرایش توسط Yaser.kh : 08-08-2022 در ساعت 21:19
    " سرنوشت اون چیزیه که شما با سرتون مینویسید و شما میتونید بهترین نویسنده برای زندگی خودتون باشید " (امینو)

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از Yaser.kh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع