صفحه 197 از 543 نخستنخست ... 97147187195196197198199207247297 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,961 به 1,970 از 5422

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,037 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    خیلی از ماها در دوسه قدمی رسیدن به موفقیت شکست های سنگینی میخوریم بدون اینکه دلیلش رو بدونیم . فکر میکنیم همه چیز رو رعایت کردیم و کارها رو به نحو احسنت انجام دادیم ولی در انتها چیزی که نصیبمون میشه شکست هست.
    در کلیپ 30 ثانیه ای زیر یکی از مهمترین دلایل شکست بیان شده ، اسم فیلم فکر کنم بندباز هست اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند . اگر وقت آزاد داشتید توصیه میکنم فیلم رو ببینید.
    https://s24.picofile.com/file/845192...D8%9F.mp4.html
    شانس هرگز کافی نیست.

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

38 بار در 5 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    من اصلا کاری به جاهای دیگه ندارم برا من که خوب بوده جواب داده و نکته برداریاشم بعد نوشتن واو به واو انجام دادم نتیجشم دیدم حالا شاید شما باید روش دیگه روکه دوس دارین تست کنید عالیه

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از mirmir عزیز تشکر کرده اند:

7,255 بار در 855 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 42 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.norouzifar نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز ممنونم این دقیقا همان چیزی هست مد نظم بود وبا دیدن چندین ویدئو متوجه این شدم بله درسته باید با کمترین زحمت سریع ترین یادآوری داشته باشیم یعنی کاملا یادداشت برداری یا نکته برداری یا خلاصه نویسی تنها یک کمک ابزار مغز و ذهن باشد و بسیار نمونه های خوبی گذاشتی
    نکته برای یادداشت برداری از چه نرم افزاری استفاده کرده اید خودم به شخصه onenote ترجیح میدهم مخصوصا چون رشته کامپیوتر هستم استفاده از نرم افزار ترجیح میدهم اما هنوز یک سوال برایم جامانده ؟ چرا استاد می گویند حتما بنویسید ؟؟ نوشتن با خودکار یا خالی کردن انرژی نمیدونم هر چی!!! در کامپیوتر هم باید تایپ کنی می شود همان خالی کردن انرژی و تصویر سازی و ....
    ممنونم. من از Word استفاده میکنم چون قابلیت دسته بندی و فهرست گذاری و قرار دادن تصویر و غیره رو داره. استاد میگن بنویسید چون عموما فک میکنم نوشتن تاثیر بهتری میذاره. اما من به شخصه نرم افزاری هستم و سالیان سال هست نت برداری های نت به همین شکل دسته بندی شده و فهرست وار و با جزئیات کامله و خوب بهم جواب داده.

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از Matthieu عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,077 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 184 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام ارادت
    داشتم میگشتم به نکته جالبی برخوردم.جت شخصی ایلان ماسک مدل گلف استریم G-650 هست که خیلی جالبه.البته یه مدل جدید تر سفارش داده که سال دیگه به دستش میرسه.ولی به نظرم ما باید اینطور چیزهارو ببینیم تا بتونیم تصویر سازی کنیم و بزرگ فکر کنیم.در انتهای متن 2 کلیپ از مشخصات این جت و لینک سایتی که ازش مطلب رو برداشتم میزارم.

هواپیمای گلف استریم G-650 درمیان هواپیماهای هم تراز خود یکی از بهترین ها به حساب می آید . این جت در میان هم رده های خود دارای کابین و پنجره های بزرگتر است و همچنین ارتفاع و پهنای بیشتری نسبت به آن ها دارد . بهتر است بگوییم یکی از بهترین جت های شرکتی ساخته شده در میان هم رده های خود تا کنون می باشد .
    به جرات می توان گفت این جت لوکس دارای زیبا ترین کابین در کلاس خود است و دارای سرعتی استثنایی می باشد.
    فضای داخلی این جت طوری طراحی شده که در حالتی خاص 18 مسافر می توانند بنشینند و 10 نفر بخوابند.
    G650ER نسخه ارتقاء و بهبود یافته G650 است که می تواند 400 پوند سوخت اضافی حمل کند و سفر خود در آسمان را نزدیک به 600 مایل ارتقاء دهد .
    این جت دارای سرعتی بالای 610 مایل در ساعت می باشد که می توان گفت از هنگ کنگ به تتربورو در نیوجرسی مسافتی بیش از 14 ساعت را می تواند بپیماید.
    که می تواند در ارتفاع 51000 هزار پایی در ترافیک هوایی گشت وگذار کند.
    داخل کابین مسافری این جت لوکس تقریبا 47 فوت طول ، 6 فوت و5اینچ ارتفاع و 8 فوت و 6 اینچ عرض آن می باشد
    دارای یک سرویس بهداشتی در عقب هواپیما می باشد و دارای یک اداره خصوصی و اتاق خواب نیز می باشد.
    امکانات این اتاق یا اداره خصوصی شامل شبکه خصوصی بی سیم و یک سیستم تبادل اطلاعات با سرعت بالا برای اتصال به اینترنت و ارتباطات ایمیل می باشد همچنین دارای سیستم دیجیتال صوتی و تصویری با کلیه تجهیزات با کیفیت بالا و یک تلویزیون عریض می باشد .

قیمت این جت لوکس 68.8 میلیون دلار می باشد.

9409_orig.jpg

9411_orig.jpg

9414_orig.jpg

لینک متن

ویدیوی 1

ویدیوی 2

in all chaos there is calculation

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3548 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara1369 نمایش پست ها
    ممنون جناب داوود خیلی لطف کردید ممثل همیشه.
    سلام و وقتتون بخیر سرکار خانم سارا
    امیدوارم عالی باشید
    پستهای سالهای قبل رو بررسی میکردم و به موردی که شما در یکی از پستهاتون از نظر روانشناسی به مشکل برخورده بودین رسیدو و این دقیقا مشکل من هم هست که نزدیک 3 ماه هست باهاش درگیرم البته برعکس موضوع شما ، من اجازه میدم استاپم کامل میخوره اما اجازه نمیدم تیپیم زده بشه و دستی در سود کم خارج میشم
    توضیحی که آقا داوود داده بودند در این پست رو هم خوندم
    درخواستم این بود از شما : شما تونستین این مورد رو حل کننین ؟ ممنون میشم راهکارش رو بگید تا من هم در معاملاتم پیادش کنم و از این مرحله رد بشم
    توضیح : تمام معاملاتم که دستی خارج شدم همگی بعدا تیپی رو رد کردن و استاپشون زده نشده
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,817 بار در 511 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان
    امیدوارم برقرار و در سلامت کامل باشید
    من مدتی هست که دارم تاپیک روانشناسی رو دنبال میکنم و مخصوصا پست آخری که دوست خوبم علی آقا گذاشتن رو خوندم مقداری من رو به فکر فرو برد
    زمان کوچ از حساب دمو به حساب رییل چه اتفاقی می افته برای تریدر که با یک سری بازی روانی در گیر میشه ؟آیا صرفا فقط چون پول واقعی وارد ماجرا میشه چالش های روانی شروع میشه یا نه؟میخوام بدونم که آیا ما فقط معامله با پول واقعی رو برای خودمون حل کنیم به راحتی دمو معامله می کنیم یا نه؟
    خواهش میکنم فقط دوستانی که در حساب رییل معامله می کنند پاسخگو باشند تا به یک جمع بندی بتونیم برسیم بر اساس تجارب حقیقی نه صرفا ایده ها
    متشکرم @amino @Ali97 @Proadmin @fxramin @SaeidFx @ehsanm65 @ichi.trader98 @Davood36 @hamoon @Mir Tohid @Amir.AZ @ali_ichi
    @kamanche @arashirani @Soroosham @Mr.jason @Moonlight @DjReza @khoshroomahdi @hamedzamani @Hfada @ghoolak @za piri
    من تعدادی از قدیمی تر ها رو تگ کردم بقیه دوستان ببخشید اگر اسمشون نیست چون نمیدونم چه کسانی دارن رییل معامله می کنند
    پیشاپیش متشکرم از وقتی که میزارید
    ویرایش توسط Mehrdad az : 08-04-2022 در ساعت 11:13

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

hamoon آواتار ها
    52,828 بار در 1,830 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 560 پست
    برچسب زده شده
    در 12 تاپیک
    درود مهرداد عزیز

احتمالا اکثرتون اولین ویدیوی رادیوتیوپ رو که مصاحبه امین جان با من هست دیدین، 50 برابر کردن اکانت دمو در یک ماه. از اون زمان بیش از دو سال میگذره و در این دو سال مشکل من تنها روانشناسی ریل بوده و تازه چند ماهی هست که کم کم تونستم بر این مشکلات غلبه نسبی داشته باشم. بعنوان کسی که بخشی از مسیر رو رفته میخوام بهتون بگم که هیچ فرمول واحد و یکسانی وجود نداره که بتونه کمکتون کنه. فقط و فقط مطالعه و غور در خودتون، صداقت با خودتون. روش هایی که گفته میشه ازجمله اینکه احساساتتون رو در زمان ترید بنویسید، تصویر سازی کنید، عاداتتون رو تغییر بدید و .... همشون اگر با خودتون صادق نباشید، ( به زعم بنده ) هیچ فایده ای نداره. اساسا حوزه روانشناسی کاملا شخصیه. باید تا میتونید کتابهای روانشناسی و خود شناسی بخونید. یادمه یک بار داوود36 عزیز جمله ای گفتن حدودا 3 سال پیش که تازه چند ماه هست که دارم درکش می کنم. اینکه برای اینکه تریدر موفقی بشید باید یک آدم دیگری بشید.
    خلاصه اینکه دردناک ترین و سخت ترین جراحی در مسیر تریدر شدن همین بخش ساختار روانشناسی فردی هست.

بطور خلاصه اگر بخوام صرفا تکنیکهای موثری که به من کمک کرده رو لیست کنم اینهاست: ( بازم تاکید می کنم صرفا تکنیکها فایده ای ندارن مگر... )
    1. در ریل تا حداقل 2 ماه روزی حداکثر 1 درصد سود بگیرید ( اون هم اگر سیستمون اجازه ورود داد، اگر نداد به هیچ وجه ورود نکنید لازم نیست حتما 1 درصد رو بگیرید )
    2. یک کار ثابت منظم روزانه ( ترجیحا صبح ها ) رو از الان و برای همیشه انجام بدین ( برای اینکه ذهنتون شروع کنه به عادت کردن انجام کارهای تکراری! اشتباه نکنید این خوبه چون عادت می کنید سیستم های سودده تکراری رو ناخودآگاه ببینید و بزنید )
    3. ورزش و یک فعالیت هنری ( ساز، نقاشی، خطاطی ... ) رو در برنامه منظم هفتگی تون بذارید. نمیگم روزانه چون میدونم هر روز انجامش سخته در ابتدای کار ولی اگر بتونید روزانه هم انجام بدین که دیگه عالی میشه.
    4. مطالعه و شرکت در دوره های خودشناسی رو منظم داشته باشید. لیست کتابهای معرفی شده امین جان در تاپیک کتابها هست.

ارادت مند شما
    امیدوارم یک روز شما بیاین این تاپیک و نتایج موفق خودتون در حیطه روانشناسی رو برامون به اشتراک بگذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    امیدورام برقرار و در سلامت کامل باشید
    من مدتی هست که دارم تاپیک روانشناسی رو دنبال میکنم و مخصوصا پست آخری که دوست خوبم علی آقا گذاشتن رو خوندم مقداری من رو به فکر فرو برد
    زمان کوچ از حساب دمو به حساب رییل چه اتفاقی می افته برای تریدر که با یک سری بازی روانی در گیر میشه ؟آیا صرفا فقط چون پول واقعی وارد ماجرا میشه چالش های روانی شروع میشه یا نه؟میخوام بدونم که آیا ما فقط معامله با پول واقعی رو برای خودمون حل کنیم به راحتی دمو معامله می کنیم یا نه؟
    خواهش میکنم فقط دوستانی که در حساب رییل معامله می کنند پاسخگو باشند تا به یک جمع بندی بتونیم برسیم بر اساس تجارب حقیقی نه صرفا ایده ها
    متشکرم @amino @Ali97 @Proadmin @fxramin @SaeidFx @ehsanm65 @ichi.trader98 @Davood36 @hamoon @Mir Tohid @Amir.AZ @ali_ichi @kamanche @arashirani @Soroosham @Mr.jason @Moonlight @DjReza

من تعدادی از قدیمی تر ها رو تگ کردم بقیه دوستان ببخشید اگر اسمشون نیست چون نمیدونم چه کسانی دارن رییل معامله می کنند
    این جهان کوه است و فعلِ ما ندا ... سوی ما آید نداها را صدا

14. 35 کاربر برای این پست سودمند از hamoon عزیز تشکر کرده اند:

Saeed ida آواتار ها
    1,631 بار در 490 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamoon نمایش پست ها
    درود مهرداد عزیز

احتمالا اکثرتون اولین ویدیوی رادیوتیوپ رو که مصاحبه امین جان با من هست دیدین، 50 برابر کردن اکانت دمو در یک ماه. از اون زمان بیش از دو سال میگذره و در این دو سال مشکل من تنها روانشناسی ریل بوده و تازه چند ماهی هست که کم کم تونستم بر این مشکلات غلبه نسبی داشته باشم. بعنوان کسی که بخشی از مسیر رو رفته میخوام بهتون بگم که هیچ فرمول واحد و یکسانی وجود نداره که بتونه کمکتون کنه. فقط و فقط مطالعه و غور در خودتون، صداقت با خودتون. روش هایی که گفته میشه ازجمله اینکه احساساتتون رو در زمان ترید بنویسید، تصویر سازی کنید، عاداتتون رو تغییر بدید و .... همشون اگر با خودتون صادق نباشید، ( به زعم بنده ) هیچ فایده ای نداره. اساسا حوزه روانشناسی کاملا شخصیه. باید تا میتونید کتابهای روانشناسی و خود شناسی بخونید. یادمه یک بار داوود36 عزیز جمله ای گفتن حدودا 3 سال پیش که تازه چند ماه هست که دارم درکش می کنم. اینکه برای اینکه تریدر موفقی بشید باید یک آدم دیگری بشید.
    خلاصه اینکه دردناک ترین و سخت ترین جراحی در مسیر تریدر شدن همین بخش ساختار روانشناسی فردی هست.

بطور خلاصه اگر بخوام صرفا تکنیکهای موثری که به من کمک کرده رو لیست کنم اینهاست: ( بازم تاکید می کنم صرفا تکنیکها فایده ای ندارن مگر... )
    1. در ریل تا حداقل 2 ماه روزی حداکثر 1 درصد سود بگیرید ( اون هم اگر سیستمون اجازه ورود داد، اگر نداد به هیچ وجه ورود نکنید لازم نیست حتما 1 درصد رو بگیرید )
    2. یک کار ثابت منظم روزانه ( ترجیحا صبح ها ) رو از الان و برای همیشه انجام بدین ( برای اینکه ذهنتون شروع کنه به عادت کردن انجام کارهای تکراری! اشتباه نکنید این خوبه چون عادت می کنید سیستم های سودده تکراری رو ناخودآگاه ببینید و بزنید )
    3. ورزش و یک فعالیت هنری ( ساز، نقاشی، خطاطی ... ) رو در برنامه منظم هفتگی تون بذارید. نمیگم روزانه چون میدونم هر روز انجامش سخته در ابتدای کار ولی اگر بتونید روزانه هم انجام بدین که دیگه عالی میشه.
    4. مطالعه و شرکت در دوره های خودشناسی رو منظم داشته باشید. لیست کتابهای معرفی شده امین جان در تاپیک کتابها هست.

ارادت مند شما
    امیدوارم یک روز شما بیاین این تاپیک و نتایج موفق خودتون در حیطه روانشناسی رو برامون به اشتراک بگذارید.
    سلام هامون جان گفتی جراحی نشد چیزی ننویسم
    امان از این جراحی که کارش با تیغه و بی حسی هم نداره...
    از عمق جان
    MAKE YOUR BED

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از Saeed ida عزیز تشکر کرده اند:

ali_ichi آواتار ها
    7,765 بار در 288 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 39 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    متشکرم @amino @Ali97 @Proadmin @fxramin @SaeidFx @ehsanm65 @ichi.trader98 @Davood36 @hamoon @Mir Tohid @Amir.AZ @ali_ichi
    @kamanche @arashirani @Soroosham @Mr.jason @Moonlight @DjReza @khoshroomahdi @hamedzamani @Hfada @ghoolak @za piri
    سلام وقت بخیر دوست عزیزم امیدوارم هر روزت بهتر از دیروزت باشی
    من نوشته های دوستان رو خوندم کامل و جامع نوشته بودن بخصوص دوست عزیزم هامون که راجع بع عادات جدید نوشتن کاملا درسته من به شخصه تا زمانی که عادات درست رو در خودم نساخته بودم موفقیتی در کار نبود (موفقیت نسبت به دیروز نه این که میلیون ها دلار از مارکت ساختن ) جدای از تمرین و تحلیل و ... من تا وقتی که تحلیلی میخاستم بزنم سود مستمر نداشتم چون 20 تا استراتژی بود که خوب استاپ میخورد چون همشون 100 در صد نبودن و یه سری مواقع انسانیم اشتباه میکنیم و این باعث میشه اذیت کننده بشه ( یاد حرف استاد افتاده بودم که تریدر برای این که حرفه ایی بشه باید یه اکانت کوچیک رو با استاپ گذازی و استراتژی یا چک لیست مشخص به سود دهی مستمر باید برسه ) تا وقتی که یه استراتژی متناسب با شخصیت خودم که دوست دارم چگونه ترید بزنم و در چه تایمی راحتم نوشتم اومدم داخل شبیه ساز تستش کردم در یک روز داخل شبیه ساز (در تایم واقعیی حدود 1 ماه )حدود 650 تا ترید با اون استراتزی و دیدم که استراتزی 80 درصده پس قطعا ترید هایی داشتم که باید ضرر میشد ولی من وقتی زمان رو داخل برنامه حذف کردم عملا هیچ فکر و حسی نبود وقتی اومدم داخل دمو همونو تست کردم دیدم استاپارو دست میزنم تی پی رو دست میزنم و ... بعد چون میدونستم اگر دست نزنم به استاپ و تی پی در نهایت هر ماه به راحتی اکانت 3 برابر میشه و بدون این که اکانتت در هر ترید بیش از 5 درصد بره تو ضرر اگه استاپ بخوره . خوب من این موضوع رو میدونستم ولی با این حال دستکاری میکردم بعد گفتم میام فقط مشاهده میکنم یعنی چی : اومدم استراتژیم موقعیت که داد وارد شدم استاپ مشخص تیپی مشخص جفتشم گذاشتم نشستم هر فکری که به ذهنم می اومد و هر احساسی که داشتم رو نوشتم و هیچ کدوم رو نه قضاوت میکردم نه میگفتم درسته نه غلط فقط مینوشتم و میدیدم که چه حسی دارم بعدش که اخر شب میشد میگفتم خوب این حس و فکرا که اینجا اومد چنتاش درست و کمک کننده بود باور کن 90 درصدش اشتباه بود و به مرور اصلاح شد فقط با مشاهده اون حس یا فکر و دیدن این که درست هستن یا غلط همین . و به این نتیجه رسیده بودم که من نمیتونم بازارو حرکت بدم به سمتی که دوست دارم من فقط میتونم بشینم ترید بزنم اگه بازار به سمت اون سمت رفت که من میخوام سود میکنم اگه به سمتی رفت که من نمیخوام ضرری که میکنم اون اندازه باشه که ذهنم و احساسم اذیت نیست یعنی من اومدم قبل این که مثلا به این مشکل بخورم که نصف اکانت بره تو ضرر و من نتونم کنترل کنم خودمو اومدم استاپی که گذاشتم جوری بود که به راحتی دست نمیخورد بهش و من اذیت نمیشدم این مشکلای من بود راهشم اون طوری حل شد و مثال رو از خودم زدم چون بهترین راه توضیح یه مسئله مثال زدنه و اینم بگم همه موفق میشن ولی هرچی عجله کنیم واسش عقب میمونیم و اگه تو دمو میتونی هر روز یه عدد خاصی رو سود کنی که اون عدد ثابته مثلا هر روز 13 درصد و بیتشر. و این کارو میتونی به مدت 2 ماه با پشت چارت نشستن انجام بدی از استاد یاد گرفتم که پس اومدی ریل حتما یک سوم اون درصد رو بگیر 13 درصد مثال بود امیدوارم کمکی کرده باشم تا به نتایج خوبی برسید

از استاد ممنونم که علمشو در اختیارمون قرار داد
    از شما هم ممنونم که منو تگ کردید
    امیدوارم همه موفق و سلامت و ثروتمند باشید بازم سوالی بود در خدمتم

در پناه الله
    You Only Live Once , But If You Do It Right , Once Is ENOUGH

18. 20 کاربر برای این پست سودمند از ali_ichi عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3548 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقت بخیر مهرداد جان
    امیدوارم عالی باشی دوست من
    مهرداد جان تنها چیزی که در معاملات دمو و ریل فرق میکنه همین احساسات نسبت به پول واقعی هست
    همونطور که میدونید چیزی که این بازار رو تشکیل میده احساسات انسانهاست
    حالا اینجا یک سوال پیش میاد : پس چرا خیلی ها موفق نمیشند و تعداد کمی در این بازار موفق میشند ؟
    جوابش رو هامون جان خیلی عالی توضیح دادند
    چون شما باید یک انسان متفاوت بشید
    یعنی چی ؟
    یعنی هر چند سالی که دارید و هر چیزی که تا با الان یاد گرفتید و هر عادت و باور و ذهنیتی که داشتید باید کلا عوضش کنید و اون چیزهای جدیدی در وجودتون به وجود بیارید که باعث موفقیتتون در این بازار خواهد شد و تمام سعیتون این باشه اجازه ندید ذهنتون و اطرافیانتون شمارو برگردوند سر جای اول و عقاید قبلی ، شاید بشه گفت شخصی میشید که نظر و دیدگاه و باورهاتون مخالف 95% مردم کل دنیا خواهد بود تا بتونید خودتون رو وارد اون 5% موفق دنیا بکنید و همونطور که استاد میگند بعد از چند سال اگر شخصی شمارو ببینه از نظر ظاهری میتونه بشناستتون اما از لحاظ سایر موارد نمیتونه شمارو بشناسه و میگه شما همون شخص نیستید
    یک موضوعی که هست و باید بهش توجه بشه این هست که همون چیزهایی که باعث از دست رفتن اکانتها و کال شدنها و عدم موفقیتها شده و یا رفتارهایی که در مارکت از تریدرها صورت میگیره همشون مشابه هم هستند و تمام تریدرها دارند تکرارش میکنند ( اینجا باید یک جرقه تو ذهن خواننده زده بشه ) پس همون کارها و روشهایی که تریدرهای موفق هم انجام میدن میتونه در صورت تکرار باعث مافقیت تریدر دیگه بشه
    بهتیرین و بزرگترین نعمتی که ما در اینجا داریم استاد امینو هست که کارهایی رو که انجام داده با صداقت داره میگه که چه کاری رو انجام بدیم تا اون نتیجه ای که خودشون بدست آوردند رو بدست بیاریم ، ولی همونطور که میدونید این موضوع خیلی ساده هست پس انجام دادن یا انجام ندادن اون هم کاملا آسون هست
    من خودم رو مثال میزنم
    اولین اکانت ریلی که باز کردم ، قوانین ارایه شده از سمت استاد برای این اکانت روزی یک پوزیشن و روزی 1% افزایش بالانس با درگیری 1% از بالانس بود
    رفتاری که من انجام دادم : من دیگه یاد گرفتم و نمیخواد حجم بالا میزنم و در چند پیپ سودم رو میگیرم
    احساسات در زمان پوزیشن : ترس و هیجان بسیار بالا و عدم دید صحیح به چارت و عدم پیاده سازی اصول و عدم رعایت چک لیست و و عدم ست کردن حد سود و ضرر و عدم ژورنال نویسی و ندیدن ایرادات و ورودهای سریع و هیجانی و خروجهای بسیار سریع و سود کم و بعد از 3 روز و روز ی 3% گرفتن اکانت کال شد
    حالا من شانس آوردم و انقدر با خودم رو راست بودم و یک هفته نشستم پوزیشنهارو بر رسی کردم و ایرادات رو نوشتم و در اکانت بعدی همشون رو رعایت کردم و انجامشون ندادم
    الان در اکانت دوم و حدودا 3 ماه بر اساس گفته استاد عمل میکنم و همه چیز داره اصولی و آروم آروم اوکی میشه و ایرادات رفع میشه و از لحاظ روانشناسی و چک لیست و بالانس همشون دارند یکی میشند و اکانت بعد از 3 ماه از دست نرفته منی که بیشترین رکوردم در بازار برای اکانت ریل 5 روز بوده ، خوب هنوز از نظر بالانسی رشد هم نداشته اما از نظر چک لیست و روانشناسی صبر و ورد و خروجها پیشرفت بسیار چشمگیری اتفاق افتاده
    پس نتیجه ای که میگیریم ما به جای اینکه خودمون بخوایم تجربه کنیم بهتر هست از تجربیات استاد که شاید هزان اکانت کال شده تا این ایرادات رفع شده و تجربیات بدست اومده رو استفاده کنیم و همون نتایج استاد رو بدست بیاریم
    مورد بعدی در مورد روانشناسی پول : مهرداد خیلی از افراد در مورد خود پول ترس دارند یا از بچه گی با بی پولی بزرگ شدن ( مثل خودم ) الان ما این مهارت ترید کردن رو داریم و همه چیز اوکی هست این باورها و ذهنیت مالی ما هست که باعث بروز ترس و تردید و شکست و انجام اشتباهات میشه ، حالا باید با کمترین حجم ممکن ترید کنیم و اجازه بدیم اکانت از بین نره تا بتونیم این مورد از روتنشناسی رو روش کار کنیم و حلش کنیم
    باید شخصیت و ذهنیت و مهارت یک تریدر همه باهم رشد کنه و تعادل داشته باشه
    باید زمان داده بشه
    باید باور ساخته بشه
    باید عقاید عوض بشه
    باید عادتها تغییر کنه
    باید ذهنیت قبول کنه
    باید شخصیت ساخته بشه
    باید با ترسها مقابله بشه
    باید
    .
    .
    .
    و در انتها نتیجه چیزی جز موفقیت و کسب پول و ثروت نخواهد بود
    تمام اینها درد داره و خیلی سخته ، روزهایی میشه که پشت سیستم میشینی و برای عملی کردن اینها تمام تلاشت رو میکنی و بدون انجام کار فیزیکی در انتهای روز چنان خستگی و دردی در بدنت احساس میکنی که نمیشه توصیفش کرد و بعد از اون کم کم همه چیز درست میشه
    این تجربه من بود تا به اینجای کار در حساب ریل و در ادامه مسیر هم سایر تجربیاتم رو که کسب میکنم در اختیار شما دوستان قرار خواهم داد
    بهترینهارو آرزو دارم برای هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 26 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع