صفحه 521 از 555 نخستنخست ... 21421471511519520521522523531 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,201 به 5,210 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Brian آواتار ها
    25,067 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    برایان عزیز متن زیبایی نگارش کردی و ممنون از اینکه چکیده اونچیزی که یاد گرفتی و به اشتراک گذاشتید
    مشکل اینجاست که اون افرادی که انرژی مثبت رو میپراکنند خودشون مثبت نگر نیستند!
    شاید براتون قبولش سخت باشه
    95 درصد کتاب هایی که ماها میخونیم تنها یک جور روایت جذاب و وقت پر کن هستمد
    آدم های موفق اونقدر ها هم که شما فکر میکنید بلد نیستند بیان و فریاد بزنن و فرمول جادویی موفقیت و شادکامیشونو اعلام کنند که این نشات گرفته از دو علت هست
    اول اینکه این قواننین به قدری ساده است و چون ما جلوی پاهامونه نمیبینیمش دوم اینکه واقعا فرصت اینکه بیان و برای یک عده که به چیزی معتقد نیستند همه چیز و فال و شانس و تصادف میدونند توضیح بدهند
    اینجاست که برخی سو استفاده کن ثروتمند نما و موفق نما سر و کله شون پیدا میشه
    برید سمینار 95 درصد مدرسین انگیزشی و موفقیت بشینید همشون یا دارند از ناپلون هیل و معجزه خوندن کتابش میگند یا نسل دومی هستند که پای صحبت اساتید قدیم نشستند
    اگر ازشون بپرسید کسب و کار شما چیه و به نظرتون ما چیکار کنیم که به موفقیت برسیم در نهایت میگند که بیایید و سخنران بشید
    من ترجیح میدم حرف درست و از ادم درست گوش کنم
    قطعا قصه خرما و و نهی پسر بچه ای که مادرش از بودا خواست تا اونو از خوردنش نهی کنه شنیدید البته این داستان به روایات و ادیان و مذاهب مخطلف به شیوه هایی متفاوت نقل شده
    منظورم اینه نمیشه خودت عمل نکنی و دیگرون و به عمل دعوت کنی
    نمیشه یکی شکمش از در تو نیاد و بره روی صحنه و به 1000 نفر توی تالار معلم بگه بیایید ورزش کنید و برای شو و نمایش صبح بیاد تو پارک ملت یک ویدیو بگیره برا اینستاش بگه بیایید و ورزش کنید
    هیکل اون ادم داره میکه اون ادم ورزش کار نیست و داره به چیزی که خودش عمل نمیکنه و یا در گذشته عمل نکرده مارو دعوت میکنه
    کتابخونم شاید 300 تا کتاب توشه که قطعا خوندمشون ولی مدت هاست 5 تا کتاب هست رو میزم که ترجیهم شده عوض خوندنشون به اونها تبدیل بشم
    تو لپ تابم هر دوره ای از هر استادی که تصور کنید بوده ولی ترجیهم اینه فقط و فقط یک چیز و یادبگیرم دیدن 123 استاندارد امینو و واقعا هر چیز دیگه رو فراموش کنم
    ترجیه میدم نادان(به مفهوم فاقد دانش و فراوانی اطلاعات) باشم و تنها اونیو بدونم که من و به هدفم میرسونه
    این به مفهون منفی نگر بودن نیست
    حذف مدرسین قلابی دقیقا مصداق نقل قول دارن هاردی در پاراگراف اخرتونه
    منفی نگری و من گوش دادن به مدرسین دروغین میدونم
    درود forexmh جان
    لطف کنید آن پنج کتابی که اشاره کردید را معرفی دوست من . متشکرم

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,755 بار در 2,335 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1644 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    درود بر شما
    روانشناسی تصویر ذهنی
    اثر مرکب
    دیوانگان ثروتساز
    از طمع تا وحشت
    معامله گر منظم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    درود forexmh جان
    لطف کنید آن پنج کتابی که اشاره کردید را معرفی دوست من . متشکرم
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    درود بر شما
    روانشناسی تصویر ذهنی
    اثر مرکب
    دیوانگان ثروتساز
    از طمع تا وحشت
    معامله گر منظم
    متشکرم بابت معرفی کتاب ها ، کتاب خانم جسیکا شوارزر را مطالعه نکرده بودم که در برنامه ام قرارش میدم ، گر چه اینجا تاپیک معرفی کتاب نیست ولی چونکه دوست خوبمون forexmh زحمت کشیدند کتاب های مد نظرشون را معرفی کردند ، من هم سه کتاب را معرفی میکنم و پیشنهاد میکنم که حتما دوستان مطالعه کنند : کتاب معامله گری با ذهن آگاهی اثر گری دیتون و ترجمه فاطمه باغستانی - کتاب رازهای از معامله گری غیر هیجانی اثر لری لوین و ترجمه سعید نجفی - کتاب معامله گری با ضمیر ناخودآگاه اثر مارک داگلاس و ترجمه حسن رضایی . شاد و موفق باشید

6. 17 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,755 بار در 2,335 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1644 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    اتفاقا اینجا باید این کتابهایی که زحمتش رو کشید معرفی بشه چرا که همشون در خصوص تقویت ماهیچه های روانشناسی(عجب واژه ای) از ما تقویت بشه و این کتابها شدیدا موثرند
    سپاس برایان عزیز
    متشکرم بابت معرفی کتاب ها ، کتاب خانم جسیکا شوارزر را مطالعه نکرده بودم که در برنامه ام قرارش میدم ، گر چه اینجا تاپیک معرفی کتاب نیست ولی چونکه دوست خوبمون forexmh زحمت کشیدند کتاب های مد نظرشون را معرفی کردند ، من هم سه کتاب را معرفی میکنم و پیشنهاد میکنم که حتما دوستان مطالعه کنند : کتاب معامله گری با ذهن آگاهی اثر گری دیتون و ترجمه فاطمه باغستانی - کتاب رازهای از معامله گری غیر هیجانی اثر لری لوین و ترجمه سعید نجفی - کتاب معامله گری با ضمیر ناخودآگاه اثر مارک داگلاس و ترجمه حسن رضایی . شاد و موفق باشید
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan47 نمایش پست ها
    با سلام روز عالی متعالی دوستان
    چقدر جالب گفته:
    هر کس احساس مفید بودن میکنه محاله احساس خوشبختی نکنه.
    هر که را افسرده دیدی عاشق کار خود است
    منگر اندر کار خویش و بنگر اندر کار من
    اگر احساس خوشبختی می خواهیم به همین سادگی است.
    باید احساس کنیم مفید هستیم (برای بشریت، برای زمین، برای آیندگان)احساس کنیم به درد می خوریم

وبینار آمریکا 2024. محمدعلی طاهری. دقیقه 38 یوتیوپ
    سلام بر حسن عزیزم
    میشه بیشتر توضیح بدید

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود دوستان عزیز تر از جان
    من یاد داستان مارک داگلاس افتادم که در کتاب معامله گری با ضمیر ناخودآگاه مطرح کردند ، در آن داستان سگ کودک را گاز می گیره بنابراین در ذهن کودک تمام سگ ها بعنوان حیواناتی تهدید کننده و خطرناک ثبت میشه و در طول زندگی این ترس را همیشه با خودش خواهد داشت و زمانی این احساس منفی می تونه رفع بشه که شخص به یک شناخت و آگاهی صحیحی نسبت آن موضوع برسد .
    سلام برایان عزیزم
    ممنونم بابت پست زیبایی که گذاشتید
    اتفاقا چند روز پیش من داشتم به این موضوع فکر میکردم.
    مثال کوچکش
    خود من دوران کودکی به طرز وحشتناکی از آمپول می ترسیدم ()
    هنوزم که به بحث آمپول زدن میشه طفره میرم با اینکه میدونم دردش انقدری نیست و به نفعم هست ولی توی ناخودآگاهم نشسته و یه ترس کوچکی میاد بالا از ناخودآگاهم
    همین مسئله یقه من رو توی معامله گری میگیره
    در استارت کارم من چند سال گذشته بدون راهنما و صرفا با دیدن چند فیلم آموزشی وارد بازار کریپتو شدم
    با سرمایه ای تقریبا زیاد نسبت به شرایط زندگی اون زمانم معامله می کردم
    بعد از مدتی حتی سرمایه از اطرافیان میگرفتم و کار میکردم چون عملکردم بد نبود
    اما افتادم روی اون دوری که همه میدونیم (ضرر های متوالی)
    برای جبران اون ضررها فول مارجین ترید میزدم بعضی اوقات پوزیشن های در ضررم 3 4 روز باز می موند و من استرسی در حد مرگ رو تجربه میکردم،شب ها نمیخوابیدم یا اگه میخوابیدم کابوس کال مارجین رو میدیدم
    و خلاصه کلام بد ترین بلاهایی که ممکن بود رو سر روان خودم آوردم و کاملا در ناخودآگاه من معامله گری به عنوان یک شغل :استرس زا ترسناک آسیب زننده و ... نشست
    از گفتن این مطالب میخوام به اینجا برسم به نظر شما وبقیه دوستان بهترین راهکار برای اینکه اون ترس محو و محو تر بشه چی هست؟ @amino@
    ویرایش توسط Mehrdad az : 02-11-2024 در ساعت 19:27

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

14. 23 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

1,258 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان گلم.ی پادکستی هست شاید خیلی هاتون گوش کرده باشید امیدوارم دوستانی که تو مدارش هستند مطلب رو بگیریند.توی این پادکست فقط در مورد دیدن افکار و اهمیت مدیتیشن صحبت میشه من خودم از جمله افرادی هستم که ترجیحم اینه یکی حرکت رو باید ده هزار بار تکرار کرد و مسلط شد چون مسیر خیلی سادست بقول امینو سود گرفتن از این بازار خیلی سادست ولی رعایت چک لیست سخته.
    اسم این پادکست «این نقطه» هست از حسین عزیز و دوست داشتنی.
    شاد و پیروز باشید

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام برابان عزیزم
    ممنونم بابت پست زیبایی که گذاشتید
    اتفاقا چند روز پیش من داشتم به این موضوع فکر میکردم.
    مثال کوچکش
    خود من دوران کودکی به طرز وحشتناکی از آمپول می ترسیدم ()
    هنوزم که به بحث آمپول زدن میشه طفره میرم با اینکه میدونم دردش انقدری نیست و به نفعم هست ولی توی ناخودآگاهم نشسته و یه ترس کوچکی میاد بالا از ناخودآگاهم
    همین مسئله یقه من رو توی معامله گری میگیره
    در استارت کارم من چند سال گذشته بدون راهنما و صرفا با دیدن چند فیلم آموزشی وارد بازار کریپتو شدم
    با سرمایه ای تقریبا زیاد نسبت به شرایط زندگی اون زمانم معامله می کردم
    بعد از مدتی حتی سرمایه از اطرافیان میگرفتم و کار میکردم چون عملکردم بد نبود
    اما افتادم روی اون دوری که همه میدونیم (ضرر های متوالی)
    برای جبران اون ضررها فول مارجین ترید میزدم بعضی اوقات پوزیشن های در ضررم 3 4 روز باز می موند و من استرسی در حد مرگ رو تجربه میکردم،شب ها نمیخوابیدم یا اگه میخوابیدم کابوس کال مارجین رو میدیدم
    و خلاصه کلام بد ترین بلاهایی که ممکن بود رو سر روان خودم آوردم و کاملا در ناخودآگاه من معامله گری به عنوان یک شغل :استرس زا ترسناک آسیب زننده و ... نشست
    از گفتن این مطالب میخوام به اینجا برسم به نظر شما وبقیه دوستان بهترین راهکار برای اینکه اون ترس محو و محو تر بشه چی هست؟ @amino@
    درود آقا مهرداد تجربه سختی را داشتید ، اکثر ما اینجور اتفاقات را تجربه کردیم به همین خاطر شرایطی که داخلش بودید را درک می کنیم ، در خصوص موضوع کنترل احساسات بخصوص ترس در زمان ترید نمی توان در چند جمله خلاصه گویی کرد در این پست سه تا کتاب معرفی کردم ، پیشنهاد می کنم که حتما آنها را مطالعه کنید ، بدون شک بعد از مطالعه و درک تاثیرات آنها خودتان مشتاق هستید که مجدد آنها را مطالعه کنید . لطفا بعد از مطالعه کتاب ها دیدگاه جدیدتون را با ما به اشتراک بذارید . متشکرم

18. 13 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,037 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

بینش انسان

نقش بینش در زندگی
    انسان در مقابل هر یک از حوادث و وقایع پیرامون خود، واکنش متفاوتی نشان می دهد و نکته جالب این است که در هر حادثه نیز، پندار و رفتار افراد مختلف، یکسان نیست و هر شخصی نسبت به اشخاص دیگر در مقابله با وقایع یکسان، واکنشی متفاوت و مختص به خود را دارد. برخی از این واکنش ها می توانند در ایجاد بیماری های مختلف سهم به سزایی داشته باشند. همان طور که بررسی خواهد شد، یکی از علل ایجاد بیماری در انسان، نحوه عملکرد اوست که ناشی از » بینش «وی بوده، اشکالات مربوط به آن، منشأ بیماری هایی است که می توان آن ها را» بیماری های بینشی «نامید. بنابراین،» بیماری های بینشی«بیماری هایی هستند که براثر بینش های غلط ذهنی، برای انسان به وجود می آیند.
    برای مثال، همواره عده ای به محض شنیدن خبرهایی مانند کاهش ناگهانی نرخ ارز، طلا و ... در بازار، دچار سکته ی قلبی، رعشه بدن و سایر بیماری ها می شوند و این رخداد در دنیا بسیار شایع است، حال با توجه به قطعیت این تجربه که اکثر افراد با آن برخورد داشته اند، این سؤال پیش می آید که رابطه بین نرخ ارز، طلا و هر چیز دیگری از این قبیل با عملکرد قلب چیست؟ و چرا در بعضی اشخاص باعث ایجاد سکته قلبی و ... شده، در بعضی دیگر اثر بدی به جا نگذاشته است؟ و یا چرا برخی از افراد با شنیدن خبر مرگ نزدیکان، خویشان و دوستان خود به همین ترتیب دچار بیماری می شوند؛ درحالی که در علم پزشکی ظاهراً هیچ رابطه ای بین حوادث و وقایع و عملکرد اعضای مختلف بدن انسان مطرح نشده است. به راستی چرا شنیدن یک خبر می تواند باعث تغییرات مثبت یا منفی در جسم، ذهن و روان انسان شود؟
    برای پاسخ دادن به این سؤال، ابتدا علل بیماری انسان را دسته بندی می کنیم. انسان به دلیل مختلفی دچار بیماری شده، سلامتی خود را از دست می دهد. ازجمله:
    - وجود آلودگی های میکروارگانیسمی
    - کهولت، پیری و خستگی
    - سوانح مختلف
    - سموم و آلودگی محیط
    - تغذیهٔ نامناسب
    - عدم تحرک بدنی
    - بینش غلط (بیمارهای ذهنی تنی- منتوسوماتیک)
    - رفتارهای متضاد و دوگانه( بیمارهای سایکوسوماتیک)
    - بیماری ها و نقایص مادرزادی وارثی
    - ...
    همان طور که در این گروه بندی مشاهده می شود، وجود » بینش غلط «یکی از عوامل ایجاد بیماری در انسان است.» بینش «عبارت است از طرز تلقی انسان از پیرامون خود و کلیه وقایعی که او با آن ها مواجه می شود. به عبارت دیگر، آنچه انسان از رویدادهای زندگی برداشت می کند، از چارچوب نرم افزار بینشی که نتیجه خلاصه شده فرایندهای ذهن و روان است، عبور می کند و به صورت خودکار، واکنش او در برخورد با حوادث تعیین می شود. این چارچوب به صورت یک پیش برنامه و فیلتر است و در سطح نیمه خودآگاه قرار دارد؛ زیرا برنامه ریزی آن خودآگاه است و برحسب نحوه تجزیه وتحلیل، به تفکر شخص بستگی دارد؛ ولی عملکرد آن به صورت ناخودآگاه و خودکار آشکار می گردد. درنتیجه می توان آن را یک برنامه نیمه خودآگاه محسوب کرد. با این توضیح معلوم می شود امتیازی که نرم افزار» بینش«نسبت به سایر برنامه های ناخودآگاهی دارد، این است که می توان برنامه آن را به صورت خودآگاه تغییر داد و به سمت دلخواه، هدایت و برنامه ریزی کرد..
    روان، بخشی است که در آن احساسات و عواطف انسان تعریف و تعیین می شود و ذهن، بخشی که ادراکات، تفکرات، برداشت ها و نوع نگاه او را نسبت به زندگی تعیین می کند. ذهن انسان در سه بخش خودآگاه، نیمه خودآگاه و ناخودآگاه فعال است. فعالیت بخش خودآگاه که وابسته به تفکر و تصمیم گیری است، با صرف زمان انجام می شود؛ زیرا مدت زمانی لازم است تا پردازش و فعالیت آگاهانه ذهن و تصمیم گیری بر مبنای آن، انجام و به نتیجه ای ختم شود. این در حالی است که بخش ناخودآگاه، بدون صرف زمان، انسان را با نتیجه برنامه ای از پیش تعیین شده مواجه می کند و واکنش های مربوط به این بخش، بر اساس تفکر و تصمیم گیری فرد انجام نمی گیرد. زیرا بخش ناخودآگاه به طور عمده در دوران طفولیت و تا سن 5 الی 6 سالگی برنامه ریزی می شود(یکی از عوامل تغییر و اصلاح این نرم افزار، اشراق و رسیدن به ادراکات باطنی است) و تغییر آن در بزرگ سالی، به سختی امکان پذیر است..
    و اما بخش نیمه خودآگاه، درعین حال که بر اساس برنامه ای از پیش تعیین شده (اطلاعات نهادینه شده در خلال زندگی) ایفای نقش می کند و کنش ها و واکنش های وابسته به آن، در لحظه و بدون توجه و تصمیم گیری )به طور خودکار( انجام می شود، برخلاف بخش ناخودآگاه در بزرگ سالی نیز در دسترس و قابل تغییر است و در شرایطی که فرد، آگاهانه تصمیم به تغییر آن داشته باشد و یا نسبت به تغییر آن متقاعد شود، قابل برنامه ریزی مجدد است.
    »بینش انسان« که شکل گرفته از اطلاعات نهادینه شده در دوران کودکی و تأثیرپذیر و تغییرپذیر از اطلاعات موردقبول در دوران بزرگ سالی است، فعالیت نیمه خودآگاه دارد و واکنش روان و بخش خودآگاه ذهن، در تغییر برنامه آن دخالت دارد.
    (شکل پیوست)
    حوادث و وقایع بیرونی توسط گیرنده های خارجی مغز یا حواس پنج گانه دریافت می شوند و پس از عبور از چارچوب بینش مورد ارزیابی قرار می گیرند؛ شدت و ضعف، خوبی و بدی، زشتی و زیبایی آن ها تعیین می شود و بر اساس آن، فرد احساس خوشبختی و بدبختی یا خوش شانسی و بدشانسی خواهد داشت........
    منبع: ماهنامه راه کمال.اردیبهشت 1389.محمد علی طاهری
    بینش.jpg
    ویرایش توسط hassan47 : 02-11-2024 در ساعت 18:02
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 34 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 34 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع