صفحه 105 از 555 نخستنخست ... 55595103104105106107115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,041 به 1,050 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام میلاد جان در این تاپیک موزیک هایی گزاشته بودی (بی کلام)
    و گفته بودین در صورت اینکه خوشتون اومد همشو بفرستم
    اگه بشه در شخصی یا همینجا همه ی موزیک هارو بفرستین @KingMilad

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,251 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfanalk نمایش پست ها
    سلام میلاد جان در این تاپیک موزیک هایی گزاشته بودی (بی کلام)
    و گفته بودین در صورت اینکه خوشتون اومد همشو بفرستم
    اگه بشه در شخصی یا همینجا همه ی موزیک هارو بفرستین @kingmilad
    سلام عرفان جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    راستش من تا چند وقت پیش یه کانالی زده بودم داخل تلگرام و خیلی از موزیکهای بیکلام خودم رو اونجا آپلود کرده بودم به این منظور که کسی خواست در اختیارش قرار بدم ولی دیدم زیاد کاراییه خاصی نداره و پاکش کردم
    الان واقعا نمیدونم کدومش رو براتون آپلود کنم (بالای 20 گیگ موسیقی بیکلام از آثار داخلی و خارجی رو دارم)
    یه کانال تلگرام خیلی خوب هست برای موسیقی بیکلام (صدای بارون یا آب یا گیتار و پیانو و ...) که هییییچ چیزی جز آهنگ داخلش نیست و خودم از اونجا خیلی دانلود میکردم نمیدونم بگم تبلیغ حساب میشه یا نه(ولی چون داخل کانالش نه فروش محصول داره نه تبلیغات نه هیچ چیز دیگه و فقط موسیقی بیکلام گذاشته میشه میگم تا کارتون راه بیافته)
    aert_102 رو تو تلگرام سرچ کنید کانالش میاد بالا(اسم کانالش "موزیک" هست/عکس کانال هم یه برگ بارون خورده سبز رنگه که روش شبنم نشسته)
    برید به ابتدای همون کانال موسیقی های بیکلام طولانی(مثلا3 ساعته/9ساعته/12 ساعته و ...) داره که اون پستی که فرستاده بودم کوتاه شده ی همونا بود
    امیدوارم خوشتون بیاد و امیدوارم خلاف قوانین تاپیک عمل نکرده باشم و اگر اشتباهی ناخواسته انجام دادم ادمین عزیز لطف کنند پاک کنند این پست رو
    ارادت
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

4. 22 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

9,864 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    1_اروم اروم خواب رو تنظیم کنید چون خیلی رو سیستم عصبی رفتار ادم تاثیر داره و از طرف دیگه چون فصل زمستونه یکم سخته بیدار شدن به علت دمای هوا سرد در صورتی که دمای خانه سرد باشه یکم سخت بیدار شدن. میانگین خواب کافی که بدن شما لازم داره رو تشخیص بدید اصلا لازم نیست این طرز فکر رو داشته باشید که چون افراد دیگه ۶ ساعت می خوابن بقیه روز کار میکنن موفق تر هستند شاید بدن و مغز شما ۹ ساعت به خواب احتیاج داشته باشه و همون کار بقیه رو که در تمام روز انجام میدن رو در چند ساعت انجام بده

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    دوستان دوتا سوال دارم
    1)بنده کمی خوابالو هستم و درگیر این عادت بد هستم (البته اسمشو برای خودم عادت بد گزاشتم) و وقتی مثلا زنگ گوشی رو میزارم رو 7 صبح واسه بیدار شدن ولی وقتی صدای زنگ رو میشونم قطع میکنم اما دوباره ساعت 8 خودم به طور عادتی بلند میشم
    زنگ گوشیم به صورتیه که وقتی زنگش میخوره به صورت خیلی عجیبی از جام پرت میشم حالا زنگ های دیگه ای هم انتخاب کردم اما نمیدونم چه چیزی باعث این بیداری با ترس من میشه)
    هدفم اینه که ساعت 6 بیدار شم اما خب کم کم دارم 5 دیقه روزانه به عقب میندازم مثلا امروز 7 باشه فردا 6.55 اما خب انگار خوابم قدرتش از من بیشتره و فعلا منو ناکام گذاشته
    درخواب ظهر هم کمی کسالت دارم و اگه بخوام ساعت 3 بخوابم و تایم خوابم 30 دقیقه باشه 25 دقیقه اول خوابم نمیبره و چون زنگ گوشی رو گزاشتم رو 30 دقیقه بعد 5 دقیقه زنگ میخوره و ا عصابم خورد میشه)
    2)مراقبه دقیقا چی میشه؟(همون مدیتیشن؟) استاد خوبی برای مراقبه یا همون مدیتیشن سراغ دارین؟
    حالا من دیروز دشتم این تاپیک رو مطالعه میکردم غرق مطالب جناب ابی شدم که گزاشته بودن @ebi.for.fx و خب حالم عجیب بود و صبح از ساعت 12 تا 9 شب داشتم اونارو مطالعه میکردم
    3)بعضی عاداتی هست که ترکشون بسیار سخته از دوستان برای ترک این عادات راهنمایی های مربوطه رو میطلبم وتجربیاتشون در رابطه با ترک عادت چندین ساله

بسیار ممنونم از توجه هم اکادمی های عزیزم

6. 20 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    [QUOTE=boika;201626]
    ممنونم بویکا جان همین الان ازتمرین تموم شدم برم یه سر بزنم ببینم چی هست

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها
    سلام اغا ارمین گل
    خونه که چی بگم سرد نیست و خیلی هم گرمه
    راستش ارمین جان یه مواقعی هست که باید فقط تلاش کنی و تلاش کنی و نمیتونی بگی 9 ساعت میخوابم و ....
    ممنون بابت توضیحات تفاوت مراقبه و مدیتیشن در ضمن واسه مدیتیشن استاد خوبی در نظر داری؟
    در رابطه با تغییر عادات هم دقیقا همین شیوه رو پیش گرفتم ولی بعضیا هست واقعا عصاب خورد کنه ولی خب نسبت به قبل بهترم
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    سلام عرفان جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    سلام میلاد جان
    بسیییییاررر ممنونم اینایی که پشتشون صدای اب و بارون هست ارامش عجیبی دارن و هنگام تمرین اصلا خسته نمیشی
    نه چرا خلاف قوانین باشه اینم نوعی از روانشناسیه دیگه
    ویرایش توسط Erfanalk : 02-19-2022 در ساعت 23:52

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Behzad Golnargesi آواتار ها
    5,191 بار در 494 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamanche نمایش پست ها
    متن زير يك متن خلاصه و ساده سازي شده از پله هاي طي شده توسط جان پايپر تا رسیدن به جائي كه اكنون در آن قرار دارد مي باشد كه تمامي تريدرها تقريبا همه اين پله ها و يا اكثريت آنها را بايد طي كنند تا به مرحله اي برسند كه بتوانند خود را تريدربنامند.
    1. كنجكاوي ما باعث مي شود تا راجع به بازار مطالعات و تحقیقات اولیه اي را انجام دهيم.
    2. يك يا دو كتاب و چند گزارش و مجله مي خريم.
    3. چیزهائي از بازار كه به نظر هم دوست داشتني مي رسند شما را ترغیب به تحقیق مي كنند.
    4. علاقه اي سطحي به بازار و تريدهاي هر از گاهي و عموما از دست دادن پول و گاهي هم موفقیت هاي تصادفي را در اين مرحله تجربه مي كنیم.
    5. عموما شكستهاي خود را فراموش كرده و به موفقیتهاي خود مي بالیم و خودمان را تشويق و متقاعد مي كنیم كه اگر اين تكنیك ها را ياد بگیريم به پايان راه رسیده و موفقیتهاي زيادي بدست خواهيم آورد.
    6. چارتهاي مخصوص به خودمان را را كه احیانا بزرگتر از حد معمول هم هستند و چند انديكاتور هم روي آنها رسم شده براي خود تهيه مي كنیم.
    7. روشي را براي ورود به بازار تهيه كرده و فكر میكنیم كه اين روش جز موفقیت چاره ديگري ندارد!
    8. به صورت فعالي معاملات خود را آغاز میكنیم.
    9. نتايج بما گوشزد میكنند كه به همان سادگي كه فكر میكنیم نیست و چند نكته را بايستي مراعات كرد.
    10. به تريدهايمان ادامه مي دهيم و نتايج نسبتا (بد) متفاوتي ايجاد مي شوند ولي نه آنچنانكه علاقه مارا از بین ببرند.
    11. همچنان نتايج خوب را انتظار می كشیم.
    12. حجم معاملات و مبالغ درگیر در آنها افزايش مي يابند.
    13. مطالعه و خواندن گزارشات ادامه مي يابند اما اينها جز به تنیدگي بیشتر اوضاع نمي انجامند. هنوز نمیدانیم كه چه بايد بخواهيم.
    14. نمره موفقیت ما بالنسبه خوب است اما كمبود مهارت هاي معاملاتي ما منجر به عدم بهره گیري و كسب سود شايسته از بازار مي شود.
    15. بتدريج ترس از بازار در ذهن ما جاي مي گیرد ولي هنوز اندر خم يك كوچه ايم.
    16. به همان روال قبل معامله مي كنیم و به تعداد زياد معامله كرده و از قانون معدل گیري گريزانیم. فقط موضوع مهم زمان است.
    17. يك سود بزرگ براي خود ثبت كرده و احساس اينكه همه چیز خوب پیش مي رود در ما به اعتماد به نفس زياد از حد منجر مي شود.
    18. يك ضرر بزرگ مي كنیم. از نظر رواني مساله شروع به بزرگ شدن مي كند.
    19. يك كامپیوتر مي خريم و شروع به بررسي انديكاتورهاي ديگر مي كنیم.
    20. به ديگر بازارها و روشها نیز سرك مي كشیم.
    21. بالاخره همه پول خود را از دست مي دهيم.
    22. بوضوح مي فهمیم كه به همان سادگي كه مي بینیم نیست.
    23. به نظر مي رسد كه به اين شیوه نمي توانیم ادامه دهيم.
    24. در مي يابیم كه اطلاعات كافي براي كسانیكه مي خواهند از اين بازار كسب در امد كنند كافي نیست.
    25. براي پر كردن اين خلا سعي مي كنیم كه يك سیستم گزارش نويسي ايجاد كرده تا چگونگي اوضاع را به ما بگويد.
    26. يك آنالیست را به همكاري دعوت مي كنیم. توجه داشته باشید كه اين بدترين كاري است كه شما مي كنید و بهترين كار آن است كه يك نفر تريدر را به كمك بطلبید.
    27. به تريد كردن ادامه مي دهيم اما در سطوح پائین تر.
    28. گزارش نويسی روزانه را آغاز مي كنیم كه يك موفقیت فوري محسوب مي شود.
    29. تمام اينها نیازمند تحقیقات و مطالعات و آنالیزهاي شخصي زيادي است اما باز هم هنوز بر ما روشن نیست كه تريد كردن يك امر ذهني است و ساير مقولات بیروني ( شامل روشها كامپیوترها و كارگزاران و...) تقريبا همه نامربوط هستند البته تا وقتیكه شما از نظر ذهني آماده نباشید.
    30. ترس بر ما مستولي شده و هنوز هم شیوه خاصي نداريم.
    31. مي فهمیم كه تريد منطقي بدون داشتن يك شیوه مناسب نتیجه اي جز ناكامي ندارد.
    32. بدنبال يك روش مي گرديد.
    33. روشهاي موجود در بازار به نظرتان مناسب نیشتند و شروع به طراحي يك روش مخصوص به خود مي كنید.
    34. با روش خود شروع به تريد مي كنیم كه البته كاري بس سخت است.
    35. ما به دلايل قانع كننده اي براي تريدهاي خود نمي رسیم (چیزي كه قبل از داشتن روش نیز به آن دچار بوديم)اما در مي يابیم كه قبلا راجع به آن بررسي كرده ايم. جريانات دروني شما بكار مي افتند.
    36. مي فهمیم كه نكته اصلي در تريد كردن همانا ذهن ماست.حال مي توانیم پیشرفت واقعي را شروع كنیم
    37. شروع به تكمیل استراتژي خود كرده و با يك سايز مناسب تريد مي كنیم.
    38. اما هنوز هم دچار ترس هستیم و اين به مساله بزرگي تبديل مي شود. قبلا ياد گرفتیم كه كاهش ضررها ضروري است و اما بخش دوم (حفظ جريان سود ده)را با وجود ترس نمي توانیم به آن دست پیدا كنیم.
    39. به تريد كردن خود ادامه مي دهيم و به خود امیدواريم كه خوب شود. بتدريج ترس رخت بر مي بندد.
    40. ضربه بزرگ ديگري مي خوريم.
    41. احساس بدي پیدا كرده و فكر مي كنیم كه بهتر است تسلیم شويم و يا شايد بهتر بود همان مرتبه اول و چند سال پیش كه براي اولین بار كال شديم تسلیم مي شديم.
    42. به تريد خود ادامه داده و سعي مي كنیم كه از اعتماد به نفس زيادي پرهيز كنیم. خودمان را به سیستم مديريت استرس مسلح كرده به زودي ياد مي گیريم كه مراقبه كنیم( چیزي كه براي هر تريدري ضروري است) و در مي يابیم كه همیشه متواضع بوده و مانند ظرف خالي باشیم. اگر شما از خودتان پر باشید جائي براي يادگیري باقي نمي گذاريد.
    43. يك تريدر ديگر را به عنوان راهنما انتخاب كرده و او نیز يك روش را به شما معرفي مي كند كه بلافاصله مورد پسند شما واقع شده و علت آن هم وضعیت مناسب(ذهني)شماست.
    44. سیستم خودمان را مي سازيم و آنرا توسعه داده كه منجر به بهتر شدن نتايج و وضعیت ذهني ما مي شود. ديگر ترس مساله مهمي نیست.
    45. تصمیم به ملاقات با يك مربي روانشناس معاملات مي گیريم.
    46. سود بزرگي را به دلیل اجازه دادن به جريان سود ده در يك معامله به ثبت مي رسانیم. ما همان كاري را مي كنیم كه هر تريدر موفقي انجام مي دهد. آيا دوباره هم اين ترفند را مي توانیم بكار ببنديم؟
    47. شروع به دور شدن از ترس و رسیدن به مرحله ريسك محوري مي كنیم.
    48. مي فهمیم كه وضعیت ذهني همه چیز است و آرامش داشتن امري حیاتي است و باز هم سايز پوزيشنهاي خود را كم مي كنیم.
    49. چند روزي را با گروه معاملاتي مربي روانشناس خود بسر مي بريم.
    50. شروع به سود كردن با روش پايدار مي كنیم.
    51. باز كمي به خودمان غره مي شويم! اما اين بار مي فهمیم كه اشتباه كرده و با ضرر كمي آنرا محدود مي كنیم و باز به خودمان يادآوري مي كنیم كه متواضع بمانیم.
    52. بعضا به صورت ناخودآگاه تريد مي كنیم. در اين كار داريم حرفه اي مي شويم.
    53. مي دانیم كه چالشهاي زيادي پیشرو داريم اما با اعتماد به نفس آنها را رفع مي كنیم.
    54. متوقف كردن پول يك مساله مي شود. حقیقتا ما در يك دنیاي پر از فراواني زندگي مي كنیم.
    55. در مي بابیم كه زندگي ما بواسطه تريد كردن بهتر شده و در بسیاري از زمینه هاي زندگي به خواسته هايمان مي رسیم.
    با عرض درود فراوان
    ممنون بابت مطلب خوبی که قرار دادید جناب کمانچه
    بسیار مفید بود
    JUST DO

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از Behzad Golnargesi عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    دوستان دوتا سوال دارم
    1)بنده کمی خوابالو هستم و درگیر این عادت بد هستم (البته اسمشو برای خودم عادت بد گزاشتم) و وقتی مثلا زنگ گوشی رو میزارم رو 7 صبح واسه بیدار شدن ولی وقتی صدای زنگ رو میشونم قطع میکنم اما دوباره ساعت 8 خودم به طور عادتی بلند میشم
    زنگ گوشیم به صورتیه که وقتی زنگش میخوره به صورت خیلی عجیبی از جام پرت میشم حالا زنگ های دیگه ای هم انتخاب کردم اما نمیدونم چه چیزی باعث این بیداری با ترس من میشه)
    هدفم اینه که ساعت 6 بیدار شم اما خب کم کم دارم 5 دیقه روزانه به عقب میندازم مثلا امروز 7 باشه فردا 6.55 اما خب انگار خوابم قدرتش از من بیشتره و فعلا منو ناکام گذاشته
    درخواب ظهر هم کمی کسالت دارم و اگه بخوام ساعت 3 بخوابم و تایم خوابم 30 دقیقه باشه 25 دقیقه اول خوابم نمیبره و چون زنگ گوشی رو گزاشتم رو 30 دقیقه بعد 5 دقیقه زنگ میخوره و ا عصابم خورد میشه)
    2)مراقبه دقیقا چی میشه؟(همون مدیتیشن؟) استاد خوبی برای مراقبه یا همون مدیتیشن سراغ دارین؟
    حالا من دیروز دشتم این تاپیک رو مطالعه میکردم غرق مطالب جناب ابی شدم که گزاشته بودن @ebi.for.fx و خب حالم عجیب بود و صبح از ساعت 12 تا 9 شب داشتم اونارو مطالعه میکردم
    3)بعضی عاداتی هست که ترکشون بسیار سخته از دوستان برای ترک این عادات راهنمایی های مربوطه رو میطلبم وتجربیاتشون در رابطه با ترک عادت چندین ساله

سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    دوستان راهنمایی های عالی و فوق العاده ای انجام دادن و من هم در تکمیل پست دوستان این مطلب رو میگذارم
    در مورد سوال 1) که مشکل بیدار شدن در ساعت خاص و صبح اول وقت هست :
    توجه داشته باشین شما به زور هیچ وقت نمیتونید هیچ کاری رو انجام بدید حتی اگر از نظرتون بهترین کار باشه و برا موفقیتتون نیاز باشه
    ابتدا باید انگیزه ، اشتیاق ، چرایی ، و اراده رو در مورد کاری که میخواید شروع کنید ، بدست بیارید بعد شروع به انجام اون کار کنید
    ما در این آکادمی در مرور زمان در حال رشد و تکامل هستیم و با بروز هر کدام از ایرادات و عادتهای نامناسب شروع به بازسازی و رفع اون مورد میکنیم ، ایجاد تغییر در چندین جبهه امکان پذیر نخواهد بود اما یک به یک چرا
    حالا شما میتونید برای این مورد بیدار شدن مطالع کتاب باشگاه 5 صبحی ها رو در برنامتون بگنجونید تا تمام موارد بالارو که براتون نوشتم درونتون به وجود بیاره
    راهکار برای بیدار شدن ساعت 7 : ساعتی رو که میخوایید زنگش رو کوک کنید 1 ساعت چلو بکشید و و روی ساعت 8 زنگ کوک کنید ، حالا شما در واقعیت ساعت 7 صبح هست که بیدار شدید ، ذهن تفاوت این رو متوجه نمیشه پس میتونید از این راهکار استفاده کنید
    بعضی وقتها راههای بسیار ساده ای وجود داره اما ذهن انسان دنبال مسیرهای پر پیچ و خم و سخت هست تا کار رو دشوار کنه
    در مورد سوال دومتون اطلاعات و تسلط کافی ندارم که بتونم کمکتون کنم
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هموون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    یه سوال داشتم نمی دونستم توی کدوم تاپیک بپرسم.
    برای همین چندجا میپرسم و بعد از تاپیک غیر مربوط حذف میکنم.
    دوستان کسی مربی یا استاد برای (کوچینگ) موفقیت توی زندگ ی و کسب و کار و... داشته یا میشناسه؟؟ میشه تجربه یا اطلاعاتتون رو بگین؟؟
    ممنون
    سلام وقت بخیر
    دکتر شهاب اناری معروفترین شخصی هستن که در این زمینه میشناسم و ظاهرا فعالیتای بین المللی زیادی دارن.البته تجربه کوچینگ با ایشون را ندارم و فقط به عنوان یه گزینه میتونم معرفی کنم و خودتون تحقیق و برسی بیشتر را انجام بدین
    موفق باشید

14. 14 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دوستان دوتا سوال دارم

سلام وقت بخیر عرفان جان امیدوارم حالت عالی باشه
    دوتا نکته کاربردی درمورد سوال اول و سومتون علاوه بر جواب های عالی دوستان ذکر میکنم
    اول اینکه یک سیکل کامل خواب بین 90 تا 110 دقیقس و برای افراد مختلف متفاوته.بعد از اتمام یک سیکل کامل فرد به طور خودکار از خواب بیدار میشه و اگر مثلا نصف شب باشه دوباره وارد سیکل بعدی میشه.بهترین زمان برای بیدار شدن انتهای سیکل هاست چون مغز از لحاظ فرکانسی به حالت بیداری نزدیکتر شده و راحت وارد حالت بیداری میشه.اگر وسطای سیکل از خواب بیدار بشید مغز هنوز در حالت فرکانسی پایین قرار داره و عملا خوابه و ترجیح میده دوباره شما را به خواب ببره و اگر هم مقاومت کنید چون سیکل تکمیل نشده شما تا چند ساعت سرحال نیستید و حس خوب و راندمان بالایی ندارید. پس اول زمان سیکل خواب خودتون را پیدا کنید و بعدش ساعت خوابیدن و بیدار شدن خودتون را بین 4 تا 6 سیکل تنظیم کنید تا بهترین عملکرد را داشتته باشید.پیشنهاد میکنم کتاب قانون 5 ثانیه (اول)و صبح جادویی(دوم) را مطالعه اکنید ،میتونه براتون مفید باشه.

درمورد عادات بد کاری که میتونه خیلی موثر باشه اینه که الگویی که عادت بر اساسش شکل میگیره را شناسایی کنید .الگوها معمولا به این شکلن که اول یه محیطی(شرایط بیرونی) برای انجام عادت ایجاد میشه ،بعد یک محرک(درونی یا بیرونی)یکی یا چندتا از حواس پنج گانه شما را تحریک میکنه ،بعد احساسات و افکاری در شما ایجاد میشه که نهایتا منجر به عمل میشه. شما باید به هر طریقی که میتونید این الگو را بشکنید.مثلا حواستون باشه در اون محیط قرار نگیرید یا در زمان مواجهه با محرک ذهن آگاهی داشته باشید و بلافاصله به سمت یه عادت خوب (یا کمتر بد)حرکت کنید .توجهه کنید که در زمان تحریک سیستم دوپامین مغز به شدت فعال شده و باید با عمل جایگزین تا یه حدی این سیستم را ارضا کنید وگرنه مغزتون شما را شکست میده.مثلا تحریک به سمت سیگار کشیدن را نمیشه با کتاب خوندن منحرف کرد ولی شاید بشه با خوردن یه شیرینی (که خودش بده ولی ضررش کمتره) جایگزین کرد. در این مورد هم برنامه دنیای عادتها را پیشنهاد میکنم
    موفق باشید

16. 19 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,155 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 601 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hatami2 نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    جناب کمانچه باید یک تشکر کتبی از شما انجام میدادم، به نظرم بنده هم باید این مسیر طی بشه و با داشتن استادی چون امینو و با وجود این اکادمی و دوستان خوبی مثل شما،قطعا موفق هستیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajaryan نمایش پست ها
    خیلی ممنونم ازتون ک وقت گذاشتین و این 55 مورد رو نوشتین برامون
    خیلی عالی بود ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_510 نمایش پست ها
    هادی خان عالی بود سپاس واقعا. برای من خیلی انگزه بخش بود. چون شخصا در مرحله 43 هستم و بعد از گذروندن مراحل قبلی، چند وقتیه مثل یه بچه خوب برگشتم و طبق نقشه راه حرکت میکنم خیلی خوشحال شدم وقتی مراحل بعدش رو خوندم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amalphia نمایش پست ها
    خیلی عالی بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad Golnargesi نمایش پست ها
    با عرض درود فراوان
    ممنون بابت مطلب خوبی که قرار دادید جناب کمانچه
    بسیار مفید بود
    سلام و درود دوستان عزیز
    سپاسگزار از لطف محبت شما دوستان گرامی
    شاد باشید و حساباتون لبریز از پول
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,155 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 601 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    اژدهای کوچک گفت :«با همه مهربون بودن سخته.»
    پاندای بزرگ گفت: «درسته و از همه سخت تر مهربون بودن با خودمونه،ولی باید تلاش کنیم.»
    05.png
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

20. 34 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 48 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 48 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع