صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 47

موضوع: عادت های تریدر های موفق

DR-ali آواتار ها
    6,061 بار در 1,518 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Parsi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم وقت بخیر
    امیدوارم عالی باشید. سال میلادی رو به اتمامه و من میخوام تجربیاتم رو از یک سال ترید با همه دوستان به اشتراک بذارم. انشالله مفید باشه.

اولین چیزی که رعایت کردم و عملکرد من رو خیلی بهبود داد درگیر کردن مقدار مناسب از بالانس با توجه به مهارتم بود. رفتم و بررسی کردم تمام مواردی که حسابم کال مارجین شده بود. در تمامی موارد اگر زیر پنج درصد از بالانسم رو درگیر کرده بودم به هیچ وجه کال نمیشدم و تبعات بعد از اون رو هم نیاز نبود تحمل کنم مثلا از دست دادن زمان...
    پس بهترین عادتی که تریدرهای تازه کار مثل من میتونن در خودشون ایجاد کنن اینه که زیر پنج درصد از بالانسشون رو درگیر کنن. توجه کنین که برای گرفتن ده درصد از مارکت کافیه یک موقعیت با ریسک به ریوارد یک به سه پیدا کنیم و فقط سه و نیم درصد از بالانسمون رو درگیر کنیم. همین.

دومین عادتی که یه تریدر تازه کار مثل من میتونه در خودش ایجاد کنه اینه که به پزیشنی که اشتباهه حجم اضاف نکنه. این مورد طناب داریه که ما دور گردن بالانسمون میندازیم.
    تاکیدم در این عادت اینه که وقتی فهمیدیم تحلیلمون فیلد شده دیگه حجم اضاف نکنیم.

سومین میتونه عادت به پایبندی به منطقه خروج و حدضرر باشه. ی زمانی حدضرر مثل کرونا کل روح جسممو بهم میریخت اما الان برام به شیرینیه عسله چون فهمیدم چه ابزار مهمیه برای قطع ضرر.

چهارمین قطعا عادت به اصولی ترید زدن هست(حالا هر اصولی که داریم که مکتوبش کردیم) چون ما میخوایم حرفه ای باشیم و تا طبق اصول ثابت ترید نزنیم نقاط ضعفمون رو نمیتونیم پیدا کنیم که بتونیم برطرفش کنیم.

در نهایت پنجمین و مهمترین عادت، عادت به رعایت چکلیست هست. تفاوت عادت پنجم با چهارم به نظر من اینه که در رعایت چکلیست جزئیات بیشتر و خلاصه تر میشن.
    میتونم این مورد رو بسط بدم به کل زندگی، چکلیست هایی که برای زندگی داریم رو مو به مو رعایت کنیم و برای هیچ موردی استثنا قائل نشیم.

امیدوارم از اشتباهات هم درس بگیریم و عادت کنیم که تجربه نگر باشیم نه تجربه گر. من این پست رو از بررسی اشتباهاتم زدم. نیاز نیست اشتباهات من رو تکرار کنید.
    موفق و سربلند باشید.

محمد

درود محمد جان خیلی خیلی ممنونم از شما که این پست رو تو این تاپیک زدید

این تاپیک به نظر من یکی از مهم ترین تاپیک هایی هست که داریم عادت که استاد میگن 90% رفتار های ما بر اساس اونه امیدوارم بقیه دوستان هم تجربه هاشونو باهامون به اشتراک بزارن و این تاپیک هم مثل تاپیک روانشاسی و بازی فراوانی فعال باشه

شاد باشید
    همه عمر بر ندارم / سر از این خمار مستی

2. 18 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    درود بر شما بزرگواران
    اون عادتی که امسال واسه خودتون شروعش کردید و باعث شد تو این زمینه ی انسان واقعا بهتری بشید رو باهامون به اشتراک بزارید

@Ali97 @Brian @Hfada @hoseinrahimi @kamanche @Soroosham @fxhadi @ichi.trader98 @SaeidFx @amino @MEMO @Erfanalk @KingMilad @Mehrdad az @mohammad-zrm @nosrat @za piri @MohsenBjp @salar @ariya @ @nosrat @amino @Ali97 @Brian @ariya @Hfada @hosinrahimi @fxhadi @Erfanalk
    و بقیه دوستان عزیز خوشحال میشم مشارکت کنید
    ویرایش توسط DR-ali : 12-31-2022 در ساعت 09:18

4. 21 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر
    چه نوع عادتی علی جان ؟
    اگر عادت تمرینی باشه که نزدیک به 8الی 9 ماهه (تقریبا از اردیبهشت ماه یا خرداد یادم نیست دقیقا) که هر روز من های و لو و روندهارو تمرین میکنم

عادت دیگه نزدیک به دوماهه که روزانه من شب ها قبل خواب اون مطالبی رو که روانشناسی یا کلا چیزهای مهم رو توی دفتری که دارم قبل خواب مینویسم ...کلی مطلب خوب اونجا هست

عادت دیگه مدیتیشن بود : قریب به 8 ماهه که مداوم هر روز مدیتیشن میکنم

خیلی هست علی جان ...قبلا هم گفتم من شخصی بودم که اگر کسی کتاب میخوند مسخره اش میکردم میگفت بیکاریا ولی الان خود گذشته ام رو یادم میاد یجورایی خجل میشم

ولی خب همه اش رو مدیون امینو هستیم ..کسی که من میگم فقط یک نفر رو اونم من رو تونسته از بی هدفی در بیاره و دوتا شاخ های رو کله اش رو بگیره و توی یک مسیر هدفمند بزاره چه توی این دنیا و چه اگر دنیای دیگری وجود داشته باشه کافیه براش

چون شما اگر توی یک زمینه هدفمند باشی کم کم در بقیه مسیرها هم هدفی میچینید و این همون آگاهی ای هست که امیدوارم همه بهش برسند ..اهداف همه باید فراتر از بازارهای مالی باشه

چون وقتی که امینو شمارو هدفمند کنه چه بسا شما در مسیر قرار بگیرید میتونید این آگاهی رو به شخص دیگه ای هم بدید و این میشه همون اثر موجی یا بهتر بگم wave

موفق باشید
    درود بر ممو پر تلاش و موفق آکادمی
    ممنونم ازت
    منظورم از عادت هر عادتیه که شمارو یک تریدر موفق تر میکنه

​پست موقت

6. 15 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,841 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط DR-ali نمایش پست ها
    درود بر شما بزرگواران
    اون عادتی که امسال واسه خودتون شروعش کردید و باعث شد تو این زمینه ی انسان واقعا بهتری بشید رو باهامون به اشتراک بزارید

@Ali97 @Brian @Hfada @hoseinrahimi @kamanche @Soroosham @fxhadi @ichi.trader98 @SaeidFx @amino @MEMO @Erfanalk @KingMilad @Mehrdad az @mohammad-zrm @nosrat @za piri @MohsenBjp @salar @ariya @ @nosrat @amino @Ali97 @Brian @ariya @Hfada @hosinrahimi @fxhadi @Erfanalk
    سلام به علی عزیزم
    در مورد عادت ها خیلی صحبت شده قبلا توی تاپیک روانشناسی و من دقت کردم به پست ها دیدم که رفتار و عادت ها خیلی شبیه به همدیگه بوده که قطعا در ادامه دوستان راهنمایی های خوبی میکنند که با هم استفاده میکنیم
    اما مهم ترین عادتی که به نظرم برای یک تریدر باید به وجود بیاد مخصوصا برای کسی مثل من که در سطح مبتدی هستم
    قبول و پذیرش اشتباه هست
    خیلی بحث مفصل و طولانی ای داره این پذیرش و ریشه اون هم بر میگرده به فایل افزایش آگاهی که استاد توی یوتیوب گذاشتن و انشالله چند روز آینده یه پست کامل راجع به اون فایل طلایی استاد میزارم
    تا زمانی که پذیرش نداشته باشیم به طور مثال پذیرش ضرر
    باعث میشه در شرایط ترید لایو که فشار روانی بیشتر هستش کنترلمون رو از دست بدیم ضرر کم رو نپذیریم حد ضرر رو هی جابجا کنیم و در نهایت کال بشیم
    من از سال ۹۷ دارم ترید میکنم و هر سال با تعداد زیادی حساب کال شده به اتمام میرسید و همیشه اعتقاد داشتم ایراد از سیستم و من اشتباه نمیکنم
    اما مهم ترین دستاورد سال گذشته این بود که یاد گرفتم کال نشم و این چرخه معیوب چند ساله رو بالاخره شکستم
    کم کم دارم به این فکر میکنم که سود کنم
    و تمام این مدت تنها ایراد من این بود که نمیخواستم بپذیرم که اشتباه میکنم
    البته عرض کنم که این تنها یکی از عادات و رفتار درست میتونه باشه و خیلی عوامل دخیل هست
    چون میدونم ماشین بازی این مثال رو میزنم فرض کن رینگ یه ماشین تاب داره میشه ازش استفاده کرد؟قطعا نه توی همه جهات باید اون رینگ صاف و یک دست باشه تا حرکت کنه
    تریدر همینه توی همه ی جنبه ها باید رشد کرد تا بتونیم حرکت کنیم و اون چرخ بچرخه وگرنه همیشه یه جای کار می لنگه
    با عشق

8. 26 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

salar آواتار ها
    11,518 بار در 3,005 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2798 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    درود بر شما بزرگواران

سلام علی جان
    چه سوال خوبی
    چکیدشو میتونی بزاری تو تاپیک روانشناسی

من عادت اینکه قبل خواب یه مقاله روانشناسی رو بخونم رو شروع کردم
    و نوشتن برنامه روز مره عین برنامه هفتگی زمان مدرسه
    دوستان گلم بنده پاسخ هایی که به ریپلی های من میکنید میبینم و تشکر میکنم
    برای جلو گیری از شلوغی اگر لزومی نداشته باشه پیام شما رو ریپلی نمیکنم.

10. 20 کاربر برای این پست سودمند از salar عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    12,490 بار در 4,737 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3566 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    وقت بخیر
    ممنون بخاطر مطرح کردن این سوال عالی
    یجورایی باعث میشه تو آخرین روزِ 2022، ببینیم تو سالِ تریدری گذشته چیکارا کردیم
    آیا عادت هایی که ایجاد کردیم مارو جای خوبی قرار دادن؟ یا که برای سالِ جدید باید اصلاح بشن
    چندتا عادت بود که سعی داشتم ایجادشون کنم اما بخاطر محدودیت زمانی(شایدم تنبلی) فعلا اجرایی نشدن که نام نمیبرم
    عادت هایی که به مرور اضافه کردم:
    مرتب کردن میزِ کار، لپتاپ، مانیتور و ماوس و کیبورد
    مرتب کردن چک نویس ها، کاغذهایی که چکیده مطالب هستن، کتاب ها
    مرتب کردن دسکتاپ
    شارژ زدن گوشی وقتی به یه درصد خاصی میرسید
    استاد رو اینا خیلی تاکید داشتن
    از چندسال قبل عادت مصرف آبِ فراوان تو طول روز رو ایجاد کرده بودم، تو سه ماه گذشته، منبع آب مصرفیم رو عوض کردم تا یه آبِ سبک تر مصرف کنم
    تمرینِ فایل های خاص زبان انگلیسی تو یه ساعت خاص تو روز که عملا هیچ استفاده ی دیگه ای نمیشد ازش کرد، میدونم که شما کتاب کار عمیق رو مطالعه میکنید، این روش رو پارسال از این کتاب یاد گرفتم، اگر اشتباه نکنم اسمش مدیتیشن سیار باشه
    شکر گذاری(خود استاد هم اینو تو برنامه صبح گاهیشون دارن)
    مدیتیشن(اما با خواست خودم این اواخر بنا به دلایلی خیلی کمترش کردم)
    بازی فراوانی(نزدیک 250 روز انجام دادم و به خواست خودم متوقف کردم و دیگه انجامش ندادم، چون برای من کاملا زوری بود و حس خوبی نمیگرفتم)
    خوندن حداقل یک کتاب در ماه(سه تا از آخرین کتاب هایی که خوندم: معامله گر منضبط که خلاصش رو تو تاپیک قرار دادم و خودتونم در جریانید، معجزه شکرگذاری راندا برن، چگونه بزرگتر بیندیشیم و بیشتر موفق شویم(تونی تالبوت))
    فعالیت تو انجمن پرایس اکشن(درحال حاضر محدودش کردم و فقط یاد شده هارو بررسی میکنم، شایدم برای مدتی تو اوج خداحافظی کنم )
    شرکت تو دوره های آموزشی دیگه موازی با دوره فرکتالی و پرایس (ایچیموکو و گن که علاقه اصلیمه)

شما هم لطفا با حوصله، یه لیست از عادت های امسالتون رو واسم بنویسید، از اونجا که کتاب خونم هستید، 3تا از بهترین کتاب های 2022 رو که مطالعه کردین بنویسید، سه تا از دوستانِ دنیای واقعی که حس خوب بهتون دادن(انجمن نه) فقط اسمشون رو بنویسید یا فقط حرف اول اسمشون
    موفق باشید...

درود بر شما بزرگواران

هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

12. 23 کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

31,613 بار در 9,931 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8488 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    درود بر شما بزرگواران

سلام علی جان
    عادت نوشتن ژورنال نویسی برای ترید هام
    خیلی بهم کمک کرد
    و پیدا کردن بهترین ساعت برای فکر کردن
    بنظرم هرکسی باید این ساعت رو پیدا کنه
    یکی ذهنش صبح ها عال تره ولی برای من ارامش داشتن مهمه و شب ها خیلی بهتر میتونم تحلیل کنم
    معامله گری فرایندی برای کشف خود است

14. 22 کاربر برای این پست سودمند از ariya عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohsenBjp نمایش پست ها
    وقت بخیر
    ممنون بخاطر مطرح کردن این سوال عالی
    یجورایی باعث میشه تو آخرین روزِ 2022، ببینیم تو سالِ تریدری گذشته چیکارا کردیم
    آیا عادت هایی که ایجاد کردیم مارو جای خوبی قرار دادن؟ یا که برای سالِ جدید باید اصلاح بشن
    چندتا عادت بود که سعی داشتم ایجادشون کنم اما بخاطر محدودیت زمانی(شایدم تنبلی) فعلا اجرایی نشدن که نام نمیبرم
    عادت هایی که به مرور اضافه کردم:
    مرتب کردن میزِ کار، لپتاپ، مانیتور و ماوس و کیبورد
    مرتب کردن چک نویس ها، کاغذهایی که چکیده مطالب هستن، کتاب ها
    مرتب کردن دسکتاپ
    شارژ زدن گوشی وقتی به یه درصد خاصی میرسید
    استاد رو اینا خیلی تاکید داشتن
    از چندسال قبل عادت مصرف آبِ فراوان تو طول روز رو ایجاد کرده بودم، تو سه ماه گذشته، منبع آب مصرفیم رو عوض کردم تا یه آبِ سبک تر مصرف کنم
    تمرینِ فایل های خاص زبان انگلیسی تو یه ساعت خاص تو روز که عملا هیچ استفاده ی دیگه ای نمیشد ازش کرد، میدونم که شما کتاب کار عمیق رو مطالعه میکنید، این روش رو پارسال از این کتاب یاد گرفتم، اگر اشتباه نکنم اسمش مدیتیشن سیار باشه
    شکر گذاری(خود استاد هم اینو تو برنامه صبح گاهیشون دارن)
    مدیتیشن(اما با خواست خودم این اواخر بنا به دلایلی خیلی کمترش کردم)
    بازی فراوانی(نزدیک 250 روز انجام دادم و به خواست خودم متوقف کردم و دیگه انجامش ندادم، چون برای من کاملا زوری بود و حس خوبی نمیگرفتم)
    خوندن حداقل یک کتاب در ماه(سه تا از آخرین کتاب هایی که خوندم: معامله گر منضبط که خلاصش رو تو تاپیک قرار دادم و خودتونم در جریانید، معجزه شکرگذاری راندا برن، چگونه بزرگتر بیندیشیم و بیشتر موفق شویم(تونی تالبوت))
    فعالیت تو انجمن پرایس اکشن(درحال حاضر محدودش کردم و فقط یاد شده هارو بررسی میکنم، شایدم برای مدتی تو اوج خداحافظی کنم )
    شرکت تو دوره های آموزشی دیگه موازی با دوره فرکتالی و پرایس (ایچیموکو و گن که علاقه اصلیمه)

شما هم لطفا با حوصله، یه لیست از عادت های امسالتون رو واسم بنویسید، از اونجا که کتاب خونم هستید، 3تا از بهترین کتاب های 2022 رو که مطالعه کردین بنویسید، سه تا از دوستانِ دنیای واقعی که حس خوب بهتون دادن(انجمن نه) فقط اسمشون رو بنویسید یا فقط حرف اول اسمشون
    موفق باشید...
    درود محسن جان
    ممنونم ازتون بابت مشارکت
    لیست عادت هایی که امسال سعی کردم به وجود بیارم
    صبح ها چند سالی بود ساعت 5 یا 4ونیم بیدار میشدم و الان دو یا س ماهه بین 6 تا 7 بیدار میشم ((کتاب چرا میخابیم از متیو واکر __واقعا مفید بود واسم))
    گوشیم رو کاملا رو حالت پرواز میزارم 99% مواقع و اینستا رو هم پاک کردم ((البته اینکه چند ماهه گوشیم خاموش بوده و جواب کسی رو ندادم خیلی هارو ناراحت کرده ولی خودم راضیم ))
    و نمیدونم این عادته یا ی نوع رفتاره یا .. ولی قبلا اگه برنامه ای که واسه روز و هفته ام چیده بودم به خاطر ی کار ی دفعه ای ((اکثرا خانواده)) بهم میخورد ناراحت میشدم و کار خاصی نمیکردم اما چند ماهیه اگه نتونم دقیق طبق برنامه پیش برم سعی میکنم ناراحت نشم و از اون کاری که دارم میکنم لذت ببرم ((اگه منبع یا اموزشی در این مورد دارید ممنون میشم بهم بگید))
    و بقیه عادت هام همون قبلی هاست که ازشون راضیم
    محسن جان نمیتونم 3تا از بهترین هاشونو بگم (( هر کدوم به نوبه خودشون عالی بودن و من 40 بار نخوندم)) اما 3 تا کتاب اخری که خوندم : برتری خفیف _اصل گرایی و هنر در لحظه زندگی کردن بود (( هنر در لحظه زندگی کردن _ملت عشق و دنیای سوفی کتاب هایی بودن که از خوندنشون واقعا لذت بردم و هر بار با اشتیاق پاشون نشستم
    3تا دوستی که بهم امسال حس خوب داده باشه ندارم چون رابطه ام رو خیلی خیلی کم کردم (( تنها کسی که بعضی موقع ها باهاش بیرون میرم پسرداییمه ((یکی از بهترین و مفید ترین دوستام)) ))

شاد باشید

16. 21 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,673 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1276 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    درود بر شما بزرگواران

سلام علي عزيز
    اميدوارم حالتون عالي باشه
    1.عزت نفس
    2. باورهاي مالي و روابط و جهان
    3. نگرش مثبت در همه چي
    4. صبر

اينها براي من زندگيم و تغيير داد و رشد كردم و نتايج عالي گرفتم.
    شاد و پر از انرژي هاي مثبت باشيد.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

18. 32 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

m.rezaei آواتار ها
    1,451 بار در 199 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر.
    استاد ممکن هست فیلم هایی که درمورد بازارهای مالی و درکل فیلم هایی که به درد کار فارکس میخوره یا برای روانشناسی خوبه رو معرفی کنید؟ @amino
    كسی كه دارای عزمی راسخ اسـت، جهان را مطابق میل خویش عوض می كند.

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از m.rezaei عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع