صفحه 479 از 555 نخستنخست ... 379429469477478479480481489529 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,781 به 4,790 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    متوجه شده اید که هر واکنشی تشکیل شده از مجموعه از عادت ها که تاثر زیادی روی هم دارند
    آیا شده در طی مسیر به توان ذهنی یا استعداد یا توان جسمی یا پشت کار خود شک کنید و بگید دیگه چکاری باید انجام دهم؟؟
    سخت تر از عملی کردن افکار ،مقاومت افکار هست و سخت تر از افکار ،ایمان آوردن به افکار است وسخت تر از ایمان ،باور قلبی شماست و مرحله آخر اطمینان به ایمان و باورهایتان هست
    قوی ترین عامل بعد از افکار و ایمان و باور و اطمینانتان ،حستان خواهد بود
    حستان بستگی به نوع استفاده شما می تواند در جهت هدف شما کند یا خلاف جهت هدف شما
    با یک مثال شروع میکنم
    کیفیت خواب شما به تنظیم بودن ساعت خواب شما ، تغذیه ی شما که غذای سنگین و چرب نباشد ،ورزش کردن ،مصرف نکردن قهوه ونیکوتین قبل خواب ،مدت زمان چرت زدن عصر ها ،استفاده نکردن از فضای مجازی یک ساعت قبل خواب و...بستگی دارد
    موفقیت در هر چیزی برآیند مجموعه عادات و افکار و احساسات هست پس دقت کنید اگر شما افکار و عادات رادرست کرده اید و الان حس ترس دارید با درست کردن آن شما تریدر نخواهید شد ،حس نگرانی ،حس شکست،حس طمع،حس امید و...آیا روی همه ی این ها مسلط هستید
    موفقیت شامل مجوعه ای از عادات مثل نظم داشتن ، هدفمند بودن ، مصمم و جدی بودن ، صبور بودن ، مدیرت خودتان ، ورزش کردن ، مطالعه و رشد شخصی ، ساعت خواب ، نوع تغذیه وساعت های تغذیه ، افکارتان ، باورهایتان ،احساساتتان، تلاش شما ،دوستانتان ،محیط اطرافتان و.... خواهید بود شما با فقط صبور بودن موفق نخواهید شد
    چرا احساسات قدرت زیادی دارند ؟
    توجه کرده اید موقع تصویر سازی ذهنی و شکرگذاری گفته می شود اگر حس قوی ای پشت آن نباشد نتیجه نمی دهد
    دقت کرده اید یه عکس یا یک شخصیت تاریخی به خودی خود یک عکس هست یا یک محصول خوراکی به خودی خود محصول هست نه بیشتر و نه کمتر
    حس شما با هر چیزی گره بخورد قوی تر از افکارتان و باورتان هست
    این نوشابه های شیشه ای قدیمی یادتان هست با کیک چه حسی درونمان ایجاد میکرد
    یا یک شخصیت که توسط رسانه ها برجسته می شود وحس ترحم و دلسوزی وتکرار مکرر یک شخصیت شکل میگیرد پشت همه ی این ها حس هست
    حستان از چه طریق می تواند مانع انجام کارهایتان شود ؟؟
    وقتی حس یا مجموعه ای از احساسات مثل ترس ،نارضایتی ، نگرانی ،خودخوری ،ناامیدی ،نگرانی ،طمع و....در شما شکل بگیرید واکنش این مجموعه چرخه ای از احساسات هست که اسم این چرخه ،من اسمشو گذاشتم چرخه استرس
    چرخه استرس :
    واکنش شما و نتیجه این چرخه دو حالت هست : 1-جنگ 2-گریز
    1-جنگ :شما با احساسات خودتان می جنگید و شما با این کار فقط آن ها را تقویت میکنید و حس های بدتری را تجربه میکند
    2-واکنش گریز : شما از شرایط ذهنی و روانی فرار میکنید و خودتان را سرگرم تفریح و خوش گذرانی میکنید و در شما حس سرزنش ،خودخوری و.. ایجاد می شود واین حس ها دوباره وارد چرخه احساسات شما می شوند و استرس شما تشدید می شود
    شما کافیست یک روز حس سرزنش یا هر حس دیگری ایجاد کنید همین حس به تنهایی کافیست واکنش شما جنگ و گریز باشد و حس های دیگرتان را تشدید کند و شما با این کار مثل آتشفشان حس های دیگرتان را فعال میکنید و چرخه استرس را تشدید میکنید
    شما با نوع واکنشتان یعنی جنگ یا گریز می توانید تعیین کنید که چقدر در باتلاق چرخه استرس گیر خواهید کرد
    راهکار :
    واکنشی از نوع دیگری وجود دارد در یک کلام مشاهده
    1-با نوشتن می توانید خودتان را مشاهده کنید
    2-با مدتیشن خودتان و حستان را مشاهده کنید
    شما انتخاب میکنید که 1-جنگ 2-گریز 3-مشاهده
    ویرایش توسط hamidrezaa : 10-22-2023 در ساعت 11:31
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_Ryzer نمایش پست ها
    عملا زندگی قبل تریدمم این عادت ها رو داشتم
    سلام رضا جان.شبتون بخیر دوست من.
    رشته پست های شمارو خوندم و کلی یاد گرفتم ازتون.
    صمیمانه ازتون تشکر میکنم که این موارد ارزشمند رو منتقل میکنید.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

1,100 بار در 147 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان. یک سوال دارم راجب تصویرسازی هدف روزانه ترید، که استاد فرمودند شب قبل انجامش بدید
    ممنون میشم تجربه تون رو بگید که دقیقا چجوری و با چه جزئیاتی این کارو انجام بدیم که بیشترین اثر رو بزاره؟
    Ali97@

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از Actrade عزیز تشکر کرده اند:

2,489 بار در 1,068 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 171 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط davood36 نمایش پست ها
    خواهش میکنم , ممنون از سوال خوبی که کردین.

جواب سوال رو میتونم در یک یا دو جمله بیان کنم ولی ترجیح میدم به صورت مفصل توضیح بدم تا اگر سایر دوستان هم چنین سوالی براشون پیش اومده بهتر متوجه این مطلب و منظور بنده بشوند.

این چیزی که مینویسم بر اساس تجربه واقعی خودم هست. چند سال قبل قصد کردم با پولی که جمع کرده بودم پیانو زدن رو یاد بگیرم و یک پیانو خریدم و دنبال استاد پیانو میگشتم در شهرمون. توو اینترنت گشتم و یک جایی رو پیدا کردم که استادی بود که در خونه خودش آموزش میداد و خونه خیلی بزرگی هم بود, یک وقت رزرو کردم و رفتم پیشش, نوبت من که شد ازم پرسید چقدر کار کردی و در چه سطحی هستی گفتم چیزی بلد نیستم. گفت آهنگی مدنظرت هست, بهش اسم یکی دو تا از آهنگ ها رو گفتم و برام اجرا کرد, بسیار زیبا. واقعا لذت بردم با خودم گفتم همینه و کلاس خصوصی باهاش گرفتم. اون فرد شاید اولین استادی بود که توو اینترنت پیدا کرده بودم و اولین جایی بود که رفتم و دیگه بعدش هم دنبال پیدا کردن کلاس و استاد نرفتم و با خودش ادامه دادم. بعد از چندین جلسه و چند هفته متوجه شدم فردی که استادم هست و باهاش کلاس دارم, یکی از اساتید بزرگ شهرمون هست و در مراسم هایی که در شهر برگزار میشد ازش دعوت میکردن. هرچند در ابتدا با خودم میگفتم چرا اینقدر کلاسش گرونه ولی خب جذبش شده بودم و مهم نبود در اون زمان.

اگر از ابتدا واقعا میدونستم که استادم همچنین سطح بالایی داره از خجالت اصلا نمیرفتم پیشش چون هیچ چیزی بلد نبودم. حالا حساب کنید اون استاد خفن و من تازه کار تازه کار و جلسات اول به من فقط آموزش میداد باید چطور بشینم یا دستم در چه زاویه ای باشه و حتی اینکه چطور نوت ها رو درست بخونم و خیلی نکات ابتدایی دیگر....

اینکه من با یکی از بهترین اساتید شهرمون کلاس خصوصی پیانو داشتم دلیل این نمیشد که بعد از شش ماه بتونم حتی یک آهنگ رو درست بنوازم. تازه اونجا بود فهمیدم بعضی چیزها بر اساس مهارت هستند و نه صرفا کسب دانش. مهارت رو نمیشه مثل دانش سریع کسب کرد و باید در گذر زمان اتفاق بیفته همراه با تلاش مداوم و تمرین صحیح انجام دادن و علاقه زیاد داشتن و راهنمایی گرفتن از یک استاد.

حالا برگردیم به کاری که جناب امینو میکنه و در ضرر پوزیشن اضافه میکنه, مثل نواختن یک آهنگ پیانو در حد عالی هست, تازه با یک پیانو با کیفیت معمولی ( سیستم فراکتالی) و نه یک پیانو چند صد هزار دلاری (مثل ایچیموکو). خب آیا چون ایشون میتونه با یک پیانو با کیفیت معمولی یک قطعه ای رو بنوازه دلیل این میشه که منم که شاگرد ایشون هستم بعد از شش ماه یا یک سال بتونم این کار رو انجام بدم؟ سوالی هست که باید افراد خودشون به خودشون جواب بدن. جوابش برای بنده : "قطعا نه" هست.

حتی دیدم بعضی از دوستان به جناب امینو ایراد میگیرن که مثلا اگر در فلان پوزیشن 20 پیپ دیگه قیمت میرفت توو ضرر حساب کال میشد.... چیزی که دوستان بهش توجه نمیکنن این هست که ایشون دقیقا داره نشون میده که میدونه و آگاهی داره که امکان نداره همون 20 پیپ هم بیشتر بره توو ضرر, یعنی در اصل داره تواناییش و مهارتش رو نسبت به اون سیستمی که داره آموزش میده نشون میده.

حالا حساب کنید من میرفتم پیش همون استاد پیانو در شهرمون و بهش اسم یک آهنگ رو میگفتم و اون افتضاح اجرا میکرد یا میخواست سطح اجراش رو بیاره همسطح من یا کمی بالاتر از سطح من, خب نتیجه این میشد که بعد از کلاس میرفتم و پشت سرم رو هم نگاه نمیکردم.

هرچند بازهم بگم جناب امینو توانایی خودش رو با یک پیانو با کیفیت معمولی (سیستم فراکتالی) داره نشون میده اگر بشینه پشت یک پیانو فوق العاده (ایچیموکو و زمان) پوزیشنی توو ضرر نمیره که بعدش بخواد پوزیشن اضافه کنه...

حالا ما به عنوان یک فردی که داره پیانو زدن (ترید کردن) رو یاد میگیره, امکان نداره بتونیم مثل یک فردی که مهارت بسیار زیادی داره و به درجه استادی (مرحله ششم یا فراتر از ششم) رسیده پیانو بزنیم (ترید کنیم). ما باید مرحله به مرحله بریم جلو.

در ابتدا عرض کردم جواب سوال شما رو میشه در یک یا دو جمله نوشت. جواب این بود که اون سه راه حل برای دوستانی هست که به قطعیت و دقت 100 درصد در سیستم خودشون نرسیدن و تسلط کافی ندارند و نوشته بودم اگر سیستمی دارید با دقت 70 تا 80 درصد.
    در اینجا متن پیام قبلی رو اصلاح میکنم و عرض میکنم که اگر فردی سیستمی داره با دقت 70 تا 99 درصد و هنوز به مرحله ششم نرسیده و تسلط کافی رو نداره پس در نتیجه اون سه راه حل میتونه بهترین راه حل ها باشه براش برای کسب درآمد از مارکت. ضمن اینکه اگر برای تریدری هنوز به صورت عملی (نتیجه تریدهاش در درازمدت) اثبات نشده که دقت سیستمش 100 درصد هست نمیتونه مثل کسی ترید کنه که سیستمش 100 درصد هست و به درجه استادی و ششم از اون سیستم رسیده.
    ممکن هست چند سال طول بکشه و اگر از ابتدای امر اصرار کنیم بر انجام کار مشابه ولی بدون کسب مهارت کافی, فقط باعث بوجود آمدن وسواس ذهنی نسبت به دقت سیستم میشه و در نهایت هم زمان رو از دست میدیم و هم سرمایه. پس بهتره در ابتدا طوری ترید نکنیم که انگار توانایی و مهارت لازم رو داریم در صورتیکه خودمون میدونیم نداریم و بهتره طوری ترید نکنیم که یک استاد میتونه ترید کنه و داره ترید میکنه.

به مرور زمان و در حین اینکه داریم کسب درآمد میکنیم تسلط روی سیستم افزایش پیدا میکنه , دقت سیستم میره و مهارت بیشتری پیدا میکنیم و شاید روزی تونستیم ما هم از اون کارها بکنیم. شاید هم هیچوقت نتونستیم که هیچ مشکلی بوجود نمیاره و این قسمت موضوع پست قبلیم بود (وسواس ذهنی در مورد دقت سیستم) و اینکه افراد با درصد دقت پایین هم دارند خیلی خوب از این مارکت پول درمیارن.

نظر شخصی بنده این هست که تا زمان کسب مهارت و رسیدن به مرحله 5 یا 6 نباید تقلیدی ترید زد و باید بر اساس توانایی و مهارت خودمون و با منطق باشه. ما اصول سیستم رو یاد میگیریم و سعی میکنیم درست اجرا کنیم ولی زمان میبره تا مهارت کافی کسب بشه.
    منطق میگه وقتی شما روی سیستمت تسلط کافی نداری نباید وقتی پوزیشن رفت توو ضرر پوزیشن دوم رو اضافه کنی چون استرس رو افزایش میده, ذهن خیلی درگیر میشه و نمیتونه تصمیم درست بگیره, ضمن اینکه چون تسلط کافی وجود نداره فرد نمیدونه چقدر باید صبر کنه یا کجا باید از پوزیشن ها خارج بشه. سه تا راه حلی که در پست قبلی نوشتم بهترین راه کارها برای کسب درآمد با سیستمی هست که قطعیت نداره و یا اینکه خود فرد هنوز نتونسته مهارت لازم رو کسب کنه که به قطعیت برسوندش.

در پست بعدی, در جواب دوستمون بیشتر در مورد راه حل سوم (اضافه کردن پوزیشن زمانی که پوزیشن اول در سود هست) مینویسم.

این نظر شخصی بنده هست و طبق تجربه چندین ساله عرض کردم ولی تاکیدی ندارم که حتما درست هست و درست میگم.

به تازگی سه تا پست زدم که به همدیگر مرتبط هستند. پست اول که شش مرحله برای ترید کردن و تریدر شدن بود و پست دوم در مورد وسواس ذهنی در مورد دقت سیستم بود و سومی هم این پست. این سه تا رو بخونید و چند روز یا چند هفته فکر کنید. اگر درست بود اجرا کنید و درغیراینصورت احتمالا راه حل بهتری پیدا کردین که خیلی هم عالی خواهد بود و باعث خوشحالی هست و اینکه آرزوی موفقیت دارم براتون.

شاد و سلامت باشین
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ممنون جناب داوود عزیز از پست های خوبتون
    جناب اسماعیل امیدوارم حالتون خوب باشه و پیرو سوالی که در تاپیک تمرین پرسیدین این پست رو خوندم شما به یادم اومدین به نظرم دوتا پست قبل از جناب داوود رو در صفحه های قبلش هم بخونین . @e.esmail
    با ذهنی آرام با قلبی نیکخواه با حقیقت مهربانی صبر خوب است با فالون دافا خوب است.یه روش تزکیه ذهن و جسم کاملا رایگان که بالای 100 ملیون نفر در جهان تمرین کننده داره .کتابش جوآن فالون هست و 4 تمرین ایستاده و 1 تمرین مدیتیشن نشسته داره .
    www.fa.falundafa.org

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از *niko* عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    چرا به معامله ورود نمیکنیم؟
    معامله*گر منضبط / مارک داگلاس

Screen Shot 01-08-1402 at 06.01 ب.ظ.png
    Screen Shot 01-08-1402 at 06.01 ب.ظ - 2.png

برای دوست خوبم،ممکنه مفید باشه واستون. @Zhakav
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

389 بار در 92 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها
    چرا به معامله ورود نمیکنیم؟
    معامله*گر منضبط / مارک داگلاس

Screen Shot 01-08-1402 at 06.01 ب.ظ.png
    Screen Shot 01-08-1402 at 06.01 ب.ظ - 2.png

برای دوست خوبم،ممکنه مفید باشه واستون. @Zhakav
    درود بر شما ، بسیار عالی و موثر بود ، خیلی متشکرم .

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از Zhakav عزیز تشکر کرده اند:

Miad آواتار ها
    1,271 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

Meh-D آواتار ها
    1,604 بار در 266 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیزم
    مدتی بود که تو انجمن فعال نبودم، تو این مدت یه چک لیست کاملا مشخص نوشتم کاری که قبلا انجام نداده بودم، نوشتن این چک لیست و تکمیلش دو ماه و پانزده روز طول کشید، بعد از تکمیل چک لیست بک تست از گذشته مارکت گرفتم و 100 مورد رو در طول دو هفته چک کردم و متوجه شدم چک لیست کاملا سودده هست، بعد از اون طی 3 ماه 100تا ترید طبق چک لیستم زدم ولی نتیجه اصلا شبیه بک تست نبود در حقیقت من از طریق ژورنال متوجه شدم که در بیشتر تریدهام چک لیستم رو رعایت نمیکنم حدودا 55درصد تریدا، مشکلاتی رو متوجه شدم که باعث میشن طبق چک لیست ترید نکنم و در حال رفع اونها هستم و همچنین فعلا از ترید لایو دست کشیدم و دارم یه بک تست دوباره از یک ماه چارت در تایم فریم 1 دقیقه میگیرم چون تو این 3ماه چک لیستم رو یکم گسترش دادم و همچنین با به دست اوردن تسلط بیشتر روی چک لیست، نحوه ترید زدنم طبق چک لیست هم تغییر کرده بود مثل مدیریت سرمایه که بنابراین این شیوه جدید ترید زدن رو دارم دوباره بک تست میگیرم
    چیزی که در این مدت متوجه شدم و باور کردم اینه که چقدر رفتار ما بر اساس خواسته ها و احساسات مخرب و هیجانات و کارکرد خام ذهن پرورش نیافته هست، در حقیقت اینجا واقعا بحث روانشناسی رو درک کردم در مارکت و در حال کار کردن روی این بخش همچنان هستم
    فکر میکنم این مسیری که گفتم یه دید خوب به دوستانی که نرسیدن به این مرحله بده و امیدوارم که موفق هستید
    Have everything you want

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از Meh-D عزیز تشکر کرده اند:

Meh-D آواتار ها
    1,604 بار در 266 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    و یک سوال از دوستانی که چک لیست دارن و کاملا به چک لیستشون پایبندن، چقدر برای شما طول کشید بعد از تکمیل چک لیست که کاملا به چک لیستتون پایبند بشین؟
    Have everything you want

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از Meh-D عزیز تشکر کرده اند:

honarmand آواتار ها
    13,067 بار در 678 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 153 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meh-D نمایش پست ها
    و یک سوال از دوستانی که چک لیست دارن و کاملا به چک لیستشون پایبندن، چقدر برای شما طول کشید بعد از تکمیل چک لیست که کاملا به چک لیستتون پایبند بشین؟
    سلام و عرض ادب
    این یه مساله شخصی هستش و برای هر کسی ممکنه یه تایمی بگذره ولی این طور که از متن های شما متوجه شدم شما چند تا کار رو باید با دقت بالا انجام بدید که من خودم تجربه کردم و بهتون میگم
    1.هر شب بلا استثنا از چک لیستتون در لایو مارکت یعنی از صبح تا شب همون روز بک تست بگیرید مثلا در 5 جفت ارز ببینید سیستمتون چند موقعیت بهتون داده و همه رو دقیق ارشیو کنید.
    2.هر شب بلا استاثنا تریدهایی که در روز زدید رو بکشید روی چارت و دقیق بررسی کنید که ایا اصولی بوده یا خیر؟مدیریت سرمایه رعایت شده بوده یا خیر؟ترید انتقامی بوده یا خیر؟
    3.همین دو کار رو اخر هفته مجدد انجام بدید هم بک تست بگیرید هم تک به تک تریدها رو بکشید روی چارت و بررسی کنید.
    4.هر تریدی که میزنید سعی کنید از اول تا اخر با یک برنامه ضبط کنید و در هنگام ضبط برای خودتون از روی چک لیست توضیح بدید..اخر هفته مجدد تمام فایل های ضبط شده رو مرور کنید..مثلا خیلی اوقات پیش میاد ما ترید رو زودتر از رسیدن به تی پی میبندیم..چرا؟ وقتی کندل ها به سمت اس ال ما میرن استرس میگیریم..چرا؟..اینها رو خودتون کم کم بعد از این کارها متوجه میشید..

برای شخص من حدودا 5 ماه زمان برد تا روی چک لیستم کاملا مسلط شدم با انجام اینکارها..
    امیدوارم که این تجارب به کارتون بیاد..به امید موفقیت تک به تک دوستان اکادمی ویو

20. 50 کاربر برای این پست سودمند از honarmand عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 42 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 42 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع