صفحه 523 از 555 نخستنخست ... 23423473513521522523524525533 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,221 به 5,230 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    موفقیت خطی نیست
    سلام امیدوارم حال همتون عالی باشد
    برای اینکه شخصیتی شکل بگیرد باید عوامل زیادی دست به دست هم بدهند تا ما بتوانیم به آن شخصیت برسیم حتی کار خیلی خیلی ساده که فکرش را هم نمیکنیم همینطور هست
    پس از اینکه متوجه شدم بار مسئولیت را از دوش محیط بیرونی بردارم و خودم را ببینم متوجه شدم چقدر درون من مهم است پس از آگاهی ازآن همه چیز تغییر کرد و شروع به پذیرش کردم و بعد از آن مدتی در تنهایی فرو رفتم که منجر شد بزرگترین تغییر من ایجاد شود یعنی تنهایی باعث خودشناسی خودم شد که اینقدر کمک کننده بود که توانستم خودم را ببینم
    آلبرت انیشتین : شما نمی توانید مشکلاتتان را با همان خود آگاهی که آن را خلق کرده است حل کنید .باید بیاموزید دنیا را با نگاهی تازه بنگرید

نقطه تعادلی شخصیت :
    همه ی ما می توانیم به نقطه تعادلی شخصیت خودمان برسیم اما خیلی عوامل برای رسیدن به آن تعادل نیاز هست
    تعادل در آونگ
    اگر شما هر آونگ را یک عامل برای شخصیت تعادلی بدانید هر آونگ می تواند معرف یک ویژگی شما باشد مثلا نظم ،صبر ،خواب ،تغذیه ،روابط اجتماعی ،ذهنیت مالی ،باور ها ،ارتباط با خودتان ،احترام ، پایبندی و....
    هیچوقت همه ی این آونگ ها در یک راستا قرار نمی گیرند به عبارتی خطی نمی شوند یعنی موفقیت خطی نیست اما میشه با رشد شخصیتی ،همگی در یک محدوده خاص (نه خطی ) حرکت کنند که این امر نیاز به صبر و تدوام دارد
    شما چه بخواهید و چه نخواهید اگر در ترید کردن مهارت داشته باشید و مدیریت سرمایه وچک لیست عالی هم داشته باشید و اهل مطالعه و تغییر هم باشید این تعادل زمان بر هست و هر آونگ روی آونگ کناری اثر میگذارد و می تواند شما را از حالت تعادل خارج کند پس اگر شخصی در این آکادمی عالی هست فقط به خاطررسیدن به تعادل در همه جنبه زندگی هست
    شما روز اول خیلی به آونگ ها خطی نگاه نکنید محدوده در نظر بگیرید وانعطعاف پذیر باشید شما در طی زمان می توانید این محدوده را خیلی نزدیک به خطی بکنید اما خطی نمی شود
    مثلا برای خواب محدوده ساعت 7 تا 8 ساعت نه بیشتر و نه کمتر و برای داشتن ساعت خواب و بیدار شدن در یک زمان مشخص باید به تعادل برسید (از هر جنبه ای که فکرش را هم نمیکنید) خیلی کم میشه که اتفاقی رخ دهد که این محدوده زیر سوال برود یاد بگیرید اول به انعطاف پذیر باشید و محدوده داشته باشید بعد از رسیدن به تعادل محدوده دقیق خوابیدن و بیدار شدن را در نظر بگیرد و همینطور در مورد مطالعه و ورزش و تغذیه ودرآمد ترید و....
    ph3-s3Resonance-02.jpg

فیلم حرکات آونگ
    https://www.aparat.com/v/QRZmF
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    ویرایش توسط hamidrezaa : 02-15-2024 در ساعت 20:51
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

10 بار در 2 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    باسلام خدمت دوستان آکادمی ویو.
    یک مشکل روانشناسی دربازار دارم که چند وقت است مرا درگیر خودش کرده و نمی*گذارد به اهدافم برسم. از دوستان عزیز راه حلی میخواهم.
    مشکل من این هست که حسابم به100درصد که می*رسد هم در ریل هم دردمو کال میشوم. درحسابهای متعدد.بیش از30حساب. در بازه زمانی مختلف از چند روزه تاچند ماهه فرقی هم نمیکنه. بااستیدمنت خوب با ترید های زیاد که برآیند بالای90درصد داره. ازدوستان تقاضای کمک دارم. باتشکر.

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از Fatemez عزیز تشکر کرده اند:

Yoshita آواتار ها
    9,092 بار در 543 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemez نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان آکادمی ویو.
    یک مشکل روانشناسی دربازار دارم که چند وقت است مرا درگیر خودش کرده و نمی*گذارد به اهدافم برسم. از دوستان عزیز راه حلی میخواهم.
    مشکل من این هست که حسابم به100درصد که می*رسد هم در ریل هم دردمو کال میشوم. درحسابهای متعدد.بیش از30حساب. در بازه زمانی مختلف از چند روزه تاچند ماهه فرقی هم نمیکنه. بااستیدمنت خوب با ترید های زیاد که برآیند بالای90درصد داره. ازدوستان تقاضای کمک دارم. باتشکر.
    سلام و درود
    من نظر خودم رو میگم امیدوارم مفید باشه برای شما
    عدد ذهنی شما روی 100 درصد مثل مقاومت براتون عمل میکنه قبل از این که به 100 درصد برسید برداشت بزنید که برگشت رو با برداشت خودتون انجام داده باشید یا حجم ترید رو در اون سطح مقاومت کم کنید تا بتونید با ذهن آرام مقاومت رو بشکنین و مسیر رو ادامه بدید ، بازی فراوانی هم میتونه بهتون کمک کنه در این زمینه (در مورد کال شدن هم مدیریت سرمایه رو فراموش نکنید) از مسیر لذت ببرید.
    احساسات نقش مهمی در روند تصمیم گیری ایفا می کنند. زیرا قوه احساس،انتخابی است.اگر احساس عصبانیت کنید،عوامل جزئی و کم اهمیت نیز شما را خشمگین میکنند اگر وحشت زده باشید،کوچکترین صدا نیز شما را می ترساند اگراحساس شادمانی کنید حتی رویدادهای معمولی خنده را بر لبان شما ظاهر می سازد .

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از Yoshita عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,364 بار در 1,686 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5879 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یکی از دوستان یک عادت یا میتونم بگم یک چرخه رفتاری داره که خیلی برام جالب بود و خیلی مشتاق بود بتونه حلش کنه گفتم اینجا سوال بپرسم شاید راه حل یا تجربه ای از شما دوستان میتونم بهش پیشنهاد بدم یا خیر

(مشکل این دوستم اینه نمیتونه یک کاری رو تموم کنه)
    مثلا الان دوساله فارغ التحصیل شده اما نمیره کار های کاراموزیشو بکنه تا مدرکش رو بگیره و خیلی مثال های از این نوع...
    وقتی ازش پرسیدم قبول کرد و گف خیلی دوسدارم این موضوع رو حل کنم اما مثل یک شخصیت شده برام و یک مثال زد این بود که مثلا 12 جلسه باشگاه ثبت نام میکنه اگه نفهمه تمام 12 جلسه رو میره اما اگه مثلا بفهمه امروز جلسه دهم یا یازدهم هست جلسه دوازدهم رو نمیره
    این موضوع خیلی برام جالب و عجیب بود خواستم اینجا بپرسم ببینم راه حلی داره(کتاب.مقاله و ....)
    سلام وقت بخیر لذت بردن از مسیر چیزی هست که خیلی می تونه کمک کنه بهشون.
    باید دقت کنید که موفقیت یک نقطه در انتهای مسیر نیست که وقتی بهش برسیم بگیم موفق شدیم.موفقیت یک مسیر هست و تلاش کردن و لذت بردن از رشد در طول مسیر خودش موفقیته.
    مورد دیگه اینکه می تونن اهدافی خیلی بالاتر از هدف اصلی خودشون رو تعیین کنن که براحتی قبل از رسیدن به اون هدف بالاتر به هدف خودشون رسیده باشن.
    مثالی هست که میگه اگر کسی به قصد رفتن به کوه حرکت کنه ممکنه به کوه نره.اما اگر کسی به قصد صعود قله حرکت کنه حتما به کوه میره شاید به قله نرسه
    Perceive thetime , Change thelife

8. 38 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

1,256 بار در 219 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yoshita نمایش پست ها
    سلام و درود
    عدد ذهنی شما روی 100 درصد مثل مقاومت براتون عمل میکنه قبل از این که به 100 درصد برسید برداشت بزنید که برگشت رو با برداشت خودتون انجام داده باشید یا حجم ترید رو در اون سطح مقاومت کم کنید تا بتونید با ذهن آرام مقاومت رو بشکنین و مسیر رو ادامه بدید ، بازی فراوانی هم میتونه بهتون کمک کنه در این زمینه (در مورد کال شدن هم مدیریت سرمایه رو فراموش نکنید) از مسیر لذت ببرید.
    سلام.دقیقا دوست عزیزمون درست فرمودند هر کسی ی عدد ذهنی داره من بازی فراوانی رو تا انتها انجام دادم ۳۶۵ روز خودم فکر میکردم اتفاق خاصی نیفتاد چون آخرای بازی فقط رفع تکلیفی بود برام و خیلی احساسات دخیل نبود ولی خب بعدش متوجه شدم این بازی اول دیسیپلین میاره برات و برام ثابت شد با ۱۰۰ دلار روزی ۳ درصد بعد از ۱۰ ماه ۴۰ هزار دلار پول دارم.یک*سالی هست مهاجرت کردم و الان امروز روز نهم بازی فراوانی هستم و دارم سعی میکنم با حس واقعی انجامش بدم بنده مثل اکثر بچه های دیگه اصلا اهل فضای مجازی نیستم ولی دیروز با اینکه بازی تموم شد من حدود یک ساعت دیگه اصلا نمی*تونستم دست بکشم از مثلاً سایت Gucci که ی کت و شلوار به قیمت ۲۶۰۰ پوند گذاشته بود.لطفت وبینار استاد رو در مورد بازی فراوانی به مدت ۴۰ روز هر روز ببینید سیستم مغز و ضمیر ناخودآگاه فرقی بین واقعیت و تخیل نمی*ذاره پس باید یاد بگیریم که از این ویژگی بزرگ مغز استفاده کنیم بنده تازه اول مسیر هستم و روز به روز در حال پیشرفت کنار شما دوستان خوبم.شاد و پیروز باشید

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

10 بار در 2 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    من کل این کارها روانجام دادم ازبرداشت پول وبازی فراوانی به مدت یک سال وهمچنین کم کردن حجم که بتونم ازاین مقاومت عبور کنم. ولی متأسفانه نشد.
    باتشکر

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از Fatemez عزیز تشکر کرده اند:

Derakhshani آواتار ها
    1,777 بار در 488 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    برایان عزیز متن زیبایی نگارش کردی و ممنون از اینکه چکیده اونچیزی که یاد گرفتی و به اشتراک گذاشتید
    مشکل اینجاست که اون افرادی که انرژی مثبت رو میپراکنند خودشون مثبت نگر نیستند!
    شاید براتون قبولش سخت باشه
    95 درصد کتاب هایی که ماها میخونیم تنها یک جور روایت جذاب و وقت پر کن هستمد
    آدم های موفق اونقدر ها هم که شما فکر میکنید بلد نیستند بیان و فریاد بزنن و فرمول جادویی موفقیت و شادکامیشونو اعلام کنند که این نشات گرفته از دو علت هست
    اول اینکه این قواننین به قدری ساده است و چون ما جلوی پاهامونه نمیبینیمش دوم اینکه واقعا فرصت اینکه بیان و برای یک عده که به چیزی معتقد نیستند همه چیز و فال و شانس و تصادف میدونند توضیح بدهند
    اینجاست که برخی سو استفاده کن ثروتمند نما و موفق نما سر و کله شون پیدا میشه
    برید سمینار 95 درصد مدرسین انگیزشی و موفقیت بشینید همشون یا دارند از ناپلون هیل و معجزه خوندن کتابش میگند یا نسل دومی هستند که پای صحبت اساتید قدیم نشستند
    اگر ازشون بپرسید کسب و کار شما چیه و به نظرتون ما چیکار کنیم که به موفقیت برسیم در نهایت میگند که بیایید و سخنران بشید
    من ترجیح میدم حرف درست و از ادم درست گوش کنم
    قطعا قصه خرما و و نهی پسر بچه ای که مادرش از بودا خواست تا اونو از خوردنش نهی کنه شنیدید البته این داستان به روایات و ادیان و مذاهب مخطلف به شیوه هایی متفاوت نقل شده
    منظورم اینه نمیشه خودت عمل نکنی و دیگرون و به عمل دعوت کنی
    نمیشه یکی شکمش از در تو نیاد و بره روی صحنه و به 1000 نفر توی تالار معلم بگه بیایید ورزش کنید و برای شو و نمایش صبح بیاد تو پارک ملت یک ویدیو بگیره برا اینستاش بگه بیایید و ورزش کنید
    هیکل اون ادم داره میکه اون ادم ورزش کار نیست و داره به چیزی که خودش عمل نمیکنه و یا در گذشته عمل نکرده مارو دعوت میکنه
    کتابخونم شاید 300 تا کتاب توشه که قطعا خوندمشون ولی مدت هاست 5 تا کتاب هست رو میزم که ترجیهم شده عوض خوندنشون به اونها تبدیل بشم
    تو لپ تابم هر دوره ای از هر استادی که تصور کنید بوده ولی ترجیهم اینه فقط و فقط یک چیز و یادبگیرم دیدن 123 استاندارد امینو و واقعا هر چیز دیگه رو فراموش کنم
    ترجیه میدم نادان(به مفهوم فاقد دانش و فراوانی اطلاعات) باشم و تنها اونیو بدونم که من و به هدفم میرسونه
    این به مفهون منفی نگر بودن نیست
    حذف مدرسین قلابی دقیقا مصداق نقل قول دارن هاردی در پاراگراف اخرتونه
    منفی نگری و من گوش دادن به مدرسین دروغین میدونم
    سلام بزرگوار .از شما هم ممنونم بابت اشتراک گداری فهم و نگاه ارزشمند تون . حرف بنده هم همین بوده . البته شعار امید از نا امیدی بهتره . اما فقط با شعار موفقیت و شادی و تغییر و ووو در سرنوشت انسان تغییری ایجاد نمیشه و بیشتر شبیه ادا و اوطوار در آوردنه .
    بنده ییست سال قبل با اندیشه های جنابان آنتونی رابینز و سایکوساییرنتیک و جیم ران و روانشناسی رشد و بالینی که بر اساس تلقین به خود هست آشنا شدم .
    تغییر مجموعه ای از مولفه ها هست نه فقط دنبال تغییر بودن و شعار شادی دادن . که باید فهمیده بشن . مثلا همه از فراوانی می گن اما متوجهش نیستند که در کلام استاد امینو بهتر متوجش شدم و امروز در روز 482 ام هستم
    همه میگن شاد باش و منفی نباش . خود همین منفی نباش بار منفی داره . به درستی جناب @Brian از واژگان درست و فخیمی استفاده کردند و قلم شیوا و روان شون که لذت بردم و با متن شما در نقد این شیوه بعضی مدعیان موافقم .
    در این بین همه از موفقیت حرف می زنند اما وقتی در مورد روش اون سوال می کنی یک سری مطالب کلی با عناوین 15 قدم تا شادکامی و پیروزی می نویسند . اما خودشون شاد نیستند . روانشناسان زیادی رو می شناسم که دیگران رو درمان می کنند اما خودشون هم بیمارند ضمن احترام به این رشته و پزشکان محترم شون و زحماتی ه برای بشریت کشیده شده در طول قرنهای متمادی . اما نباید مثل خیلی از علوم دیگه وحی منزل دونسته بشن و قابل نقد هستند . هم علمش و هم کسانی که ترویجش می کنند که در کلام جناب forexmh توجه شده . بزرگ روان شناسی مثل جناب فروید و سه نفر از صاحب نظران این رشته با سه مرتبه اقدام به خودکشی از دنیا رفتند و خود ایشون مبتلا به افسردگی شدید بود .
    برای افسردگی و انگیزه برای بشر راه کارها در حد پاک کردن صورت مساله یا پریدن از اون و راه حلهای موقتی و یا تخدیر بشر به افیون مواد مخدر و یا مثلا افیون موسیقی شعر و حتی عرفان های نمایشی و یا افیون ماشین بازی و رنگ و وارنگ کازینو ها و ...توصیه شده . یا توصیه به آرامش با توجه و مراقبه و ذن کردن و در کوشه ای نشسته و به تخلیه و وو توصه کرده اند .توضیحا نه اینها بد باشند که در جای خود چه بسا مفید باشند .
    انسان رو توصیه به سکوت و در واقع سکون می کنند . در حالیکه کسی نیست به بشر راه حرکت و تحرک و پویایی و نشاط و حرف زدن و بالا و پایین پریدن و سرزندگی و زندگی رو نشون بده . اینکه لال شو و حرف نزن . نبین . نشنو . نرو . نه نه نه ... پس چی بله ؟ نه ها رو گفتی اما راه پیشنهادی که جواب من بشر با تمام احتیاجاتم رو داشته باشه رو هم بگو

موفقیت یک مسیر و حرکت هست که اولین قدم اون نیاز هست و دومین قدم درک نیاز هست . اگر درک نیاز نشه حرکتی نخواهد بود . سوم اینکه بهمیم ما با موفقیت فاصله داریم و از خودمون مچکر نباشیم . باید بشناسیمش که جناب برایان هم به درستی فرمودند .چهارم مادامی که فاصله و تناسب خودمون رو با هدف متوجه نشدیم که کجا هستیم ، حرکتی درست و در جهت نخواهد بود .
    حرکت به 1 نیاز . 2 درک نیاز . 3 معرفت به هدف . 4 تشخیص هدف . 5 تشخیص جهت ، 6 سنجیدن فاصله از هدف .7 شمردن و برنامه ریزی قدمهای رسیدن به هدف ، احتیاج دارد . اینها فهم بنده ست از سالها مطالعه در روانشناسی و علوم دیگه . از جمله برنامه نویسی که کارمه و فلسفه که آکادمیک خوندمش .
    من این رو از روایت آقا امیرالمومنین علی علیه السلام یاد گرفتم که هیچ حرکتی نیست مگر اینکه تو در آن محتاج به معرفت هستی
    دوم از فرمایشات شون
    عدالت همون تعادله که دنبالش هستیم . عدالت یعنی شناختن چیزها و گذاشتن هر چیزی در جای خودش . جای ما در این مجموعه که پاییینر می گم ، دقیقا کجاست ؟
    دنیا ، دنیای اندازه ها و به تعبیر دیگر دنیای قدر هاست .
    اندازه شناسی . اندازه گیری . اندازه داری .
    خالق هستی در قرآن فرمود ما هر چیزی رو به قدر و اندازه خلق کردیم
    این یعنی ما در جهان اندازه ها هستیم و تصادف و صدفه مفهومی نداره و باید این رو از لحاظ نظری فهمید و الا با تعارف نمیشه این نگاه در انسان عوض بشه .
    شیلنگ و تخته انداختن و مسولیت نپذیرفتن حاصل این هست که من جهان اندازه ها رو نفهمیدم که هر مولکلی و ذرات اون تا پروتون و نوترون و کوارک ها و رشته ها و ریسمان و ابر مولوکلی و پلاسما و وووو همه اندازه دارند . و اینجا جای تدبیر هست .
    یاد مون باشه در کنار تدبیر ما تقدیر هم نفهته هست..ما بین تقدیر و تدبیر در تقلب و دگرگونی و تردد هستیم

برنامه ریزی یعنی1. فهم وضع موجود (من کجا هستم ) . 2 وضع مطلوب و ایده آل 3 . تقدیر و اندازه گیری برای وضع مقدور . 4 بازبینی و بازخورد گیری و 5 تمرین

تناسب اینها و ایجاد عدالت و تعادل در بین اینها آرامش رو به دست خواهد داد که من بفهمم در هر لحظه ای وظیفه من چیست و من دقیقا در کجای روند قرار دارم و الان دقیقا باید چه کنم ؟؟؟
    من جایم کجاست ؟ کجای این هستی مثل چارت ایستادم و فاصله و تناسبم اول در منظومه خود و هستی و دیگران و خالق هستی چیه ؟
    اینها یعنی تمرین و تمرین و تمرین و تجربه عقلی .
    فقط با شعار دادن و تلقین این اتفاقات شروع نمیشه . برای اینکه طولانی تر نشه کلامم و به این ختم می کنم که :

انسان در بین ترس از آینده و ناراحتی از گذشته همواره اسیر بوده .
    آیا از گذشته خود کندن و غفلت از آینده درسته؟ عملکردهای گذشته ما و آینده ی موهوم ما همیشه برای بشر نگرانی و ترس رو داشته .
    آیا باید از اون ها جدا شد ؟ زندگی در لحظه اکنون و در آن زندگی کردن به چه معناست ؟ آیا درسته ؟ و اگر آری ، چطور ؟ و نتایج اون چه خواهد بود ؟
    سوال اینجاست : قرآن می فرماید اولیای الهی نه خوف دارند و نه حزن .
    این یعنی نه از آینده ترس دارند و نه نگرانی و ناراحتی از گذشته .
    اما چرا ؟
    پاسخ این سوال کلید موفقیت نهایی و گل زدن و رشد و روییدن و آرامش واقعی دور از قرص آرامبخش و تلقین و به بی خبری و به بی خیالی زدن وو هست @amino
    ویرایش توسط Derakhshani : 02-15-2024 در ساعت 22:53
    تنها تو می دانی ، اما تنها نمی توانی . یا لطیف

14. 15 کاربر برای این پست سودمند از Derakhshani عزیز تشکر کرده اند:

A.HOSEIN آواتار ها
    3,319 بار در 848 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 377 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    به نام خدا
    جلسه اول انسان شناسی
    سلام دوستان عزیز
    تصمیم دارم در مورد اطلاعاتی که در زمینه ی انسان شناسی و خود شناسی مطالعه میکنم چکیده اون رو اینجا برای دوستان هم قرار بدم .
    دوستانی که علاقه دارند می تونند نقد و نظرات شون رو برام بنویسند و در موضوع سهم بگیرند .
    از خداوند بزرگ توفیق میخواهم
    مقدمات
    انسان شناسی باب ورود به هر نوع (معرفتی) هستش
    معرفت : معرفت نوعی از شناخت هست که با علم یا دانش فرق می کنه
    امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند:
    علم اولین راهنما برای ماست اما معرفت در اوج بدست میاد برای هر چیزی راهی است و راه بهشت علمه انسان باید یا عالم باشد و علم داشته باشد (آن چیزی رو که به عنوان یک انسان باید بدونه منظور انسانی است که حرکت به سمت ابدیت داره )یا در حال یادگیری باشد در غیر اینصورت کوتاهی کرده و اگر کوتاهی کنه خودش و استعداد هاش و دنیاش و ابدیتش رو ضایع کرده
    اگر خودش رو ضایع کنه گناه کرده و این معصیت است که انسان استعداد های بی نهایتی که خداوند به او داده را ضایع کند واگر گناه کند ساکن جهنم خواهد شد
    این سفارشات که به صورت تشویق و تهدید بیان شده به خاطر اینه که ما دنبال علم باشیم چرا که علم قدم اول در بدست آوردن معرفته علم یک آگاهی اولیه به ما میدهد که اگر انسان پاک باشه عقلش کار کنه و عمل کنه یواش یواش علم تبدیل به معرفت میشه
    «معرفت قیمت انسانه قیمت انسان است »
    قیمت انسان به اطلاعاتشون نیست به علمشون نیست ما نمیتونیم بگیم کسی که دکتره مهندسه تریدره آدم تر از بقیه ی انسان هاست علم مقدمه ی آدمیت هست اما معرفت است قیمت و ارزش انسان هاست
    علم با عقل و مغزه ولی اون فهم عمیقی که معرفت گفته می شود با قلب بدست میاد وقتی که قلب به معرفت برسه انسان به شهادت می رسه چیزی که اسلام از ما میخواد همه چیزش شهودیه وقتی شهود نباشه ماندگاری نداره با کوچک ترین تغییرات مانند غذا یا لقمه تغییر مکان انسان باور هاشو از دست میده تنها در صورتی انسان (باور هاشو) کنار نمیزاره که آنچه را که آموخته تبدیل به معرفت کنه
    ((((((علم دانایی است و معرفت دارایی و چون معرفت دارایی است منشا قدرته و انسان میتونه ازش استفاده بکنه)))))

یک مثال در رابطه با شناخت تفاوت علم و معرفت

علم مثل این می مونه که ما میدونیم که وقتی کسی مرده بهمون کاری نداره معرفت اینه که میری دستش میزنی می شوریش مثل مرده شور که قدرت داره و قلبا به این نتیجه رسیده که مرده کاریش نداره و با مرده( برخورد قدرتمندانه) می کنه ولی علم اکثر ما ها به درد مون نمیخوره مثلا میدونیم مرده با چوب فرقی نمی کنه ولی خیلی های ما می ترسیم به مرده دست بزنیم و یک واکنش خیلی ضعیف از خودمون نشون میدیم و سر هیچی به خودمون آسیب می زنیم کابوس می بینیم و افسرده میشیم و ... سر هیچی
    معرفت قدرته ما اگر در مورد خودمون به معرفت نرسیم توانایی نداریم به خواصی که برای ایمان هست برسیم و در عمل هم شکست می خوریم

شاخصه های کسانی که به خودشون معرفت دارن

سه شاخصه اصلی داریم برای کسی که معرفت داره یعنی تونسته شنیده ها و علمش رو تبدیل کنه به دارایی
    1 اصل رحمانیت و رحیمیت (اصل مهربانی)

یعنی کسی که هر چقدر علم داره ولی مهربان نیست آخرش سر از جهنم در میاره این یک اندازه است یعنی اگر میخواین ببینید از پارسال تا الان رشد کردین یا نه ببینید آیا مهربان تر شدین یا نه پیامبر می فرمایند ببینید اگر کسی علاقه اش به همسرش افزایش پیدا کرده نشون میده که ایمانش هم افزایش پیدا کرده ولی اگر کسی قران بخونه روزه بگیره حج بره ولی مهربان نشده باشه این شخص اصلا رشد انسانی نداره مصداق رحمانیت همه انسان هاست اعم از مومن و کافر یعنی باید همه رو دوست داشته باشیم و مومنین و آدم هایی که باهاش سر و کار داره مثل پدر مادر همسر همسایه و ...رو هم باید بیش از کعبه براش حرمت قاءل باشیم

اگر انسان ها به همین نکته معرفت داشته باشن تمام مشکلات جامعه حل میشه
    انسان باید بتونه بدون اونکه گدایی عاطفی کنه به همه عشق بورزد بدون اونکه از طرف مقابل انتظار جبران داشته باشه از دیگران گله نکنه شکایت نکنه و بتونه به ملیون ها نفر عشق بورزد گذشته ها رو فراموش کنه و حتی خودش رو ببخشه

2 اصل آرامش
    کسی که دایم اضطراب داره حساس و زود رنجه و دایما از دیگران آسیب می بینه و دیگران می تونن خیلی راحت برن توی حریمش و راحت به همش بریزن یعی این شخص سبکه و دایما در حال مقایسه و مسابقه با دیگران هست این شخص از نظر انسانیت ساقطه

3 شادی
    اگر کسی شاد نیست مریضه غم بیماری روحه
    این سه شاخصه از معصوم و پیامبر رحمت بود که وقتی صحبت می کنند از متن حقیقت و اندازه های ریاضی اشیا برای ما صحبت می کنند یعنی قضا ها و قدر ها را برای ما می گویند
    پس تا اینجا داریم کسی که به خودش معرفت داره باید 1 مهربان 2 آرام 3 شاد باشه
    در نوشته های آینده بیشتر مبحث رو باز می کنم .
    دوستان عزیز ممکنه بعضی ها با متون دینی مشکل داشته باشند ولی شما بدون فیلتر ذهنی متن بالا رو بخونید
    ویرایش توسط A.HOSEIN : 02-16-2024 در ساعت 10:58
    امیر مومنان امام على عليه‏ السلام فرمودند:
    هرگاه از سختى و دشوارى كارى ترسيدى، در برابر آن سرسختى نشان بده ، كه رامت مى‏ شود و در برابر حوادث روزگار چاره‏ انديشى كن ، كه بر تو آسان مى‏ شوند.

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از A.HOSEIN عزیز تشکر کرده اند:

S2.R. آواتار ها
    333 بار در 44 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.HOSEIN نمایش پست ها
    به نام خدا
    جلسه اول
    تصمیم دارم در مورد اطلاعاتی که در زمینه ی انسان شناسی و خود شناسی مطالعه میکنم چکیده اون رو اینجا برای دوستان هم قرار بدم .
    دوستانی که علاقه دارند می تونند نقد و نظرات شون رو برام بنویسند و در موضوع سهم بگیرند .
    از خدا توفیق میخواهم
    مقدمات
    انسان شناسی باب ورود به هر نوع (معرفتی) هستش
    معرفت نوعی از شناخت هست که با علم یا دانش فرق می کنه
    امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند
    علم اولین راهنما برای ماست اما معرفت در اوج بدست میاد
    برای هر چیزی راهی است و راه بهشت علمه
    انسان باید یا عالم باشد و علم داشته باشد (ان چیزی رو که به عنوان یک انسان باید بدونه منظور انسانی است که حرکت به سمت ابدیت داره )یا در حال یادگیری باشد در غیر اینصورت کوتاهی کرده و اگر کوتاهی کنه خودش و استعداد هاش و دنیاش و ابدیتش رو ضایع کرده
    اگر خودش رو ضایع کنه گناه کرده و این معصیت است که انسان استعداد های بی نهایتی که خداوند به او داده را ضایع کند واگر گناه کند ساکن جهنمم خواهد شد این سفارشات به به صورت تشویق تهدید بیان شده به خاطر اینه که ما دنبال علم باشیم چرا که علم قدم اول در بدست آوردن معرفته علم یک آگاهی اولیه به ما میدهد که اگر انسان پاک باشه عقلش کار کنه و عمل کنه یواش یواش علم تبدیل به معرفت میشه
    معرفت قیمت انسانه قیمت انسان به اطلاعاتشون نیست به علمشون نیست ما نمیتونیم بگیم کسی که دکتره مهندسه تریدره آدم تر از بقیه ی انسان هاست علم مقدمه ی آدمیت هست اما معرفت قیمت و ارزش انسان هاست
    علم با عقل و مغزه ولی اون فهم عمیقی که معرفت گفته می شود با قلب بدست میاد وقتی که قلب به معرفت برسه انسان به شهادت می رسه چیزی که اسلام از ما میخواد همه چیزش شهودیه وقتی شهود نباشه ماندگاری نداره با کوچک ترین تغییرات مانند غذا یا لقمه تغییر مکان انسان باور هاشو از دست میده تنها در صورتی انسان (باور هاشو) کنار نمیزاره که آنچه را که آموختن تبدیل به معرفت کنند
    علم دانایی است و معرفت دارایی و چون معرفت دارایی است منشا قدرته و انسان میتونه ازش استفاده بکنه
    یک مثال در رابطه با علم و معرفت
    علم مثل این می مونه که ما میدونیم که وقتی کسی مرده بهمون کاری نداره معرفت اینه که میری دستش میزنی می شوریش مثل مرده شور که قدرت داره و قلبا به این نتیجه رسیده که مرده کاریش نداره و با مرده( برخورد قدرتمندانه) می کنه ولی علم اکثر ما ها به درد مون نمیخوره مثلا میدونیم مرده با چوب فرقی نمی کنه ولی خیلی های ما می ترسیم به مرده دست بزنیم و یک واکنش خیلی ضعیف از خودمون نشون میدیم و سر هیچی به خودمون آسیب می زنیم کابوس می بینیم و افسرده میشیم و ... سر هیچی
    معرفت قدرته ما اگر در مورد خودمون به معرفت نرسیم توانایی نداریم به خواصی که برای ایمان هست برسیم و در عمل هم شکست می خوریم
    سه شاخصه اصلی داریم برای کسی که معرفت داره یعنی تونسته شنیده ها و علمش رو تبدیل کنه به دارایی
    1 اصل رحمانیت و رحیمیت
    یعنی کسی که هر چقدر علم داره ولی مهربان نیست آخرش سر از جهنم در میاره این یک اندازه است یعنی اگر میخواین ببینید از پارسال تا الان رشد کردین یا نه ببینید آیا مهربان تر شدین یا نه پیامبر می فرمایند ببینید اگر کسی علاقه اش به همسرش افزایش پیدا کرده نشون میده که ایمانش هم افزایش پیدا کرده ولی اگر کسی قران بخونه روزه بگیره حج بره ولی مهربان نشده باشه این شخص اصلا رشد انسانی نداره مصداق رحمانیت همه انسان هاست اعم از مومن و کافر یعنی باید همه رو دوست داشته باشیم و مومنین و آدم هایی که باهاش سر و کار داره مثل پدر مادر همسر همسایه و ...رو هم باید بیش از کعبه براش حرمت قاءل باشیم

اگر انسان ها به همین نکته معرفت داشته باشن تمام مشکلات جامعه حل میشه
    انسان باید بتونه بدون اونکه گدایی عاطفی کنه به همه عشق بورزد بدون اونکه از طرف مقابل انتظار جبران داشته باشه از دیگران گله نکنه شکایت نکنه و بتونه به ملیون ها نفر عشق بورزد گذشته ها رو فراموش کنه و حتی خودش رو ببخشه

2 آرامش
    کسی که دایم اضطراب داره حساس و زود رنجه و دایما از دیگران آسیب می بینه و یگران می تونن خیلی راحت برن توی حریمش و راحت به همش بریزن یعی این شخص سبکه و دایما در حال مقایسه و مسابقه با دیگران هست این شخص از نظر انسانیت ساقطه

3 شادی
    اگر کسی شاد نیست مریضه
    غم بیماری روحه
    این سه شاخصه از معصوم و پیامبر رحمت بود که وقتی صحبت می کنند از متن حقیقت و اندازه های ریاضی اشیا برای ما صحبت می کنند یعنی قضا ها و قدر ها را برای ما می گویند
    پس تا اینجا داریم کسی که به خودش معرفت داره باید 1 مهربان 2 آرام 3 شاد باشه
    در نوشته های آینده بیشتر مبحث رو باز می کنم .
    دوستان عزیز ممکنه بعضی ها با متون دینی مشکل داشته باشند ولی شما بدون فیلتر ذهنی متن بالا رو بخونید
    سلام وقت بخیر ب شما
    ابتدا متشکرم بابت پست ارزشمندی که قرار دادین...
    منبع یا منابع این اطلاعات رو هم ضمیمه بفرمایید.
    سپاس .

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از S2.R. عزیز تشکر کرده اند:

Yoshita آواتار ها
    9,092 بار در 543 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemez نمایش پست ها
    سلام
    من کل این کارها روانجام دادم ازبرداشت پول وبازی فراوانی به مدت یک سال وهمچنین کم کردن حجم که بتونم ازاین مقاومت عبور کنم. ولی متأسفانه نشد.
    باتشکر
    سلام و درود
    یک موردی که میتونید استفاده کنید اینه که این مورد رو بپذیرید مورد خاصی هم ایجاد نمیکنه افزایش 100 درصدی بالانس خیلی عالیه خودم یک مدت این کارو میکردم که بعد از افزایش 100 درصد کلا یک حساب جدید باز میکردم و موجودی رو به حساب جدید انتقال میدادم و برام مثل این بود که حساب تازه هست و باید 100 درصد افزایش بدم حساب رو ، مثل یک ریستارت ذهنی برام بود (چون روی درصد حساب میکردم موجودی بالانس خیلی برام تفاوتی ایجاد نمیکرد عدد ذهنیم روی 100 درصد گیر کرده بود اگر شما هم به این صورت هستید این موردی که گفتم رو انجام بدید ببینید برای شما هم جوابگو هست) از مسیر لذت ببرید.
    احساسات نقش مهمی در روند تصمیم گیری ایفا می کنند. زیرا قوه احساس،انتخابی است.اگر احساس عصبانیت کنید،عوامل جزئی و کم اهمیت نیز شما را خشمگین میکنند اگر وحشت زده باشید،کوچکترین صدا نیز شما را می ترساند اگراحساس شادمانی کنید حتی رویدادهای معمولی خنده را بر لبان شما ظاهر می سازد .

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از Yoshita عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 61 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 61 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع