صفحه 100 از 544 نخستنخست ... 50909899100101102110150200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 991 به 1,000 از 5436

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

9,866 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیز و پر قدرت امیدوارم در بهترین حالت باشید

سوالی داشتم ممنون میشم اگه دوستان تجربه یا اطلاعاتی دارند بنده رو راهنمایی کنند تشکر

(کتاب سایکو رو بنده کامل نخوندم عذر خواهی میکنم شاید جوابش اونجا باشه)

سوال:ایا از تصویر سازی ذهنی میتوان برای تغییر عادت استفاده کرد ایا کسی تجربش رو داشته؟

به عنوان مثال خودمون رو در شرایطی تصور کنیم که در اون شرایط عادت x فعال میشه اما ما خلاف رو انجام دادیم یا هرچیز دیگه عادت خوبی رو جایگزینش کردیم

من از اول دوره روی یک عادت بد گیر کردم البته تا حدود خیلی زیادی از بین بردمش اما باز سراغ ادم میاد به این نتیجه رسیدم با عمل چیزی حل نمیشه باید برم تو مغز و ذهن خودم اون رو از بین ببرم بارها اخر هفته ها بررسی میکردم ریشه عادت رو پیدا میکردم و سعی میکردم انجامش ندم اما باز همون آش و همون کاسه اخرش به تصویر سازی ذهنی رسیدم اما من از تکنیک تصویر سازی برای تغییر عادت یا از بین بردنش استفاده نکردم بیشتر برای تعیین هدف بوده

عذرخواهی میکنم که وقت شما عزیزان رو میگیرم

سربلند باشید

2. 17 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها

سوالی داشتم ممنون میشم اگه دوستان تجربه یا اطلاعاتی دارند بنده رو راهنمایی کنند تشکر

سوال:ایا از تصویر سازی ذهنی میتوان برای تغییر عادت استفاده کرد ایا کسی تجربش رو داشته؟

به عنوان مثال خودمون رو در شرایطی تصور کنیم که در اون شرایط عادت x فعال میشه اما ما خلاف رو انجام دادیم یا هرچیز دیگه عادت خوبی رو جایگزینش کردیم

من از اول دوره روی یک عادت بد گیر کردم البته تا حدود خیلی زیادی از بین بردمش اما باز سراغ ادم میاد به این نتیجه رسیدم با عمل چیزی حل نمیشه باید برم تو مغز و ذهن خودم اون رو از بین ببرم بارها اخر هفته ها بررسی میکردم ریشه عادت رو پیدا میکردم و سعی میکردم انجامش ندم اما باز همون آش و همون کاسه اخرش به تصویر سازی ذهنی رسیدم اما من از تکنیک تصویر سازی برای تغییر عادت یا از بین بردنش استفاده نکردم بیشتر برای تعیین هدف بوده

سربلند باشید
    سلام
    وقت شما و همه دوستان بخیر باشه
    این مطلب که مد نظر شماست توی کتاب اثر مرکب راهکار براش اومده
    فصل سوم
    هفته آینده خلاصه اش توسط دوستان توی تاپیک خلاصه کتاب ذکر میشه و راهکارها گفته میشه
    اما بخام خلاصه و مفید خدمتتون بگم اینه که
    از 5 استراتژی برای ریشه کن کردن عادات بد میتونید استفاده کنید :
    اول: محرک هاش رو بشناسید : چه کسی؟ چ چیزی؟ چ جایی؟چه وقتی؟ به سراغتون میاد؟ اونها رو حذف کنید و از قراگیری توی اون شرایط بر حذر باشید
    دوم:پاکسازی خانه: مثلا اگر در مورد تغذیه هست بیاید و خونه رو از هرچیزی که باعث بدی تغدیه میشه پاک کنید . این کار به نفع اعضای دیگه خونه هم هست
    سوم: جایگزین کردن: با یه چیزی که مفید هست و میشه جایگزینش کنید. به طور مثال من خودم مصرف بالای چای سیاه داشتم. سعی کردم طی یک هفته با دمنوش جایگزین کنم
    چهارم: آرام آغاز کنید: در مورد بعضی عادتهای دیرینه بهتر اینه که آرام اونها رو تغییر بدید. نخاهید یکدفعه از روشون بپرید ؛ شاید این روش یهویی کنار گذاشتن براتون جواب نده
    پنجم: بپرید: این مورد بر خلاف بالایی هست. گاهی یه عادتهایی رو هم باید یهویی بزارید کنار و تمام

امیدوارم جوابتون رو درست داده باشم
    روزتون خوش
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

4. 26 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام وقت شما هم بخیر
    ممنون به خاطر وقتی که در اختیار بنده گذاشتید لطف کردید
    کتاب اثر مرکب رو چند بار خوندم و تمریناتش رو انجام دادم از ۲ استراتیژی اخر نیز استفاده کردم کم تا بیش در کم کردن عادت تاثیر گزار بوده اما چیزی که بهش رسیدم از نظر ذهنی هم باید اعمالی صورت بگیره صرفا فقط عمل خالی اثر گذار نبوده حداقل برای من شاید بقیه دوستان اینجوری نباشند به همین دلیل استفاده از تصویر سازی ذهنی رو مدنظر قرار دادم
    تشکر از شما سربلند باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت شما و همه دوستان بخیر باشه
    این مطلب که مد نظر شماست توی کتاب اثر مرکب راهکار براش اومده
    فصل سوم
    هفته آینده خلاصه اش توسط دوستان توی تاپیک خلاصه کتاب ذکر میشه و راهکارها گفته میشه
    اما بخام خلاصه و مفید خدمتتون بگم اینه که
    از 5 استراتژی برای ریشه کن کردن عادات بد میتونید استفاده کنید :
    اول: محرک هاش رو بشناسید : چه کسی؟ چ چیزی؟ چ جایی؟چه وقتی؟ به سراغتون میاد؟ اونها رو حذف کنید و از قراگیری توی اون شرایط بر حذر باشید
    دوم:پاکسازی خانه: مثلا اگر در مورد تغذیه هست بیاید و خونه رو از هرچیزی که باعث بدی تغدیه میشه پاک کنید . این کار به نفع اعضای دیگه خونه هم هست
    سوم: جایگزین کردن: با یه چیزی که مفید هست و میشه جایگزینش کنید. به طور مثال من خودم مصرف بالای چای سیاه داشتم. سعی کردم طی یک هفته با دمنوش جایگزین کنم
    چهارم: آرام آغاز کنید: در مورد بعضی عادتهای دیرینه بهتر اینه که آرام اونها رو تغییر بدید. نخاهید یکدفعه از روشون بپرید ؛ شاید این روش یهویی کنار گذاشتن براتون جواب نده
    پنجم: بپرید: این مورد بر خلاف بالایی هست. گاهی یه عادتهایی رو هم باید یهویی بزارید کنار و تمام

امیدوارم جوابتون رو درست داده باشم
    روزتون خوش

6. 17 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Ha Khani آواتار ها
    2,198 بار در 674 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

سربلند باشید

درود بر آقا آرمین عزیز
    جسارتا من کتاب سایکو سایبرنتیک رو خوندم و اتفاقا داخل کتاب چندین بار به تصویرسازی ذهنی برای مواردی مثل از بین بردن عادات بد اشاره شده.
    فراموش نکنید برای تصویر سازی درست و حرفه ای قبلش نیاز دارید که بدنتون تحت هیچ تنشی نباشه. مدیتیشن قبل از تصویر سازی میتونه کمک زیادی بکنه.
    همین که از نتایج بد عادتتون مطلع هستید خیلی خوبه و در ادامه هم که خودتون اشاره کردید چطور باید خودتون رو تصور کنید.
    حتما سعی کنید تصویر ذهنیتون به واقعیت نزدیک باشه. با تکرار درست این کار، ناخودآگاه شما نمیتونه فرق واقعیت و تخیل رو تشخیص بده و برای ذهن مثل این می مونه که این تصویر واقعا اتفاق افتاده و در قالب خاطره ثبت میشه.
    راستی موزیک آرامش بخش هم یادتون نره.

به شخصه به این رسیدم که برای ایجاد یک عادت یا حذف یک عادت هم تلاش ذهنی روانی و هم تلاش عملی ولی به صورت گامهای کوچک و مداوم نیازه.
    امیدوارم که مشکلتون حل بشه
    ...If U never TRY, U will never know

8. 20 کاربر برای این پست سودمند از Ha Khani عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام Ha khani عزیز تشکر بابت راهنماییت و وقتی که گذاشتی بسیار عالی توضیح دادید. حتما کتاب رو مطالعه میکنم کامل با حرفتون هم کاملا موافقم هم تلاش ذهنی میخواد هم عملی(مشکل رو حتما حل میکنم)
    آرزوی بهترین هارو برات دارم برادر گل سربلند باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ha Khani نمایش پست ها
    درود بر آقا نیازه.
    امیدوارم که مشکلتون حل بشه
    ویرایش توسط ARMIN-FX : 02-10-2022 در ساعت 21:43

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

716 بار در 83 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa.rezaei.maram نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز . اگه ممکن دوره کامل و جامع مدیتیشن معرفی کنید ، ممنون میشم
    سلام دوست عزیز
    پادکست دارما قدم به قدم سبک های مختلفی از مدیتیشن رو آموزش میده میتونید استفاده کنید
    کتاب دعوت به تمرین ذن هم بسیار عالی و کاربردی است
    کاربردی ترین و ساده ترین نوع تمرینات رو هم استاد توی سایت گذاشته میتونید استفاده کنید
    https://academywave.com/%d9%85%d8%af...1%d8%a7%d8%b1/

موفق باشی

12. 18 کاربر برای این پست سودمند از SAM.T عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,011 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

سربلند باشید
    سلام
    بله میشه ازش استفاده کرد
    در ژورنال annualreview سالنامه 2016 یک مقاله توسط wendy wood با عنوان psychology of habit منتشر شد
    که در بخشی از این مقاله اومده که انجام تنها یک تمرین ذهنی میتونه افراد رو سوق بده که با احتمال خیلی بالاتری اون عادت رو بصورت منظم انجام بدن که نتیجه درنوع خودش خیلی بی نظیر هست.
    پشت پرده این که چرا اینطوری میشه کلی مکانیزم هست که واقعا نمیگنجه تو یک پست درموردش صحبت کرد.
    اما یکی از بحث های که عموم هم راجبش صحبت میکنن اینه:
    تصویر ذهنی می تواند اثری مشابه تجربه واقعی داشته باشد
    وقتی یک تمرین ذهنی انجام میدید نورون های فوقانی فعال میشوند (تمرکز خیلی روی این ها نقش داره) کار نورون های فوقانی اینه که دستور انجام اون حرکت رو به نورون های زیرین بدن حالا نورون زیرین کارش چیه ساده است حرکت دادن بخش های مختلف بدن.
    اما یک نکته اینجا هست که وقتی تمرین ذهنی انجام میدید حرکتی انجام نمیدید پس نورون های زیرین فعال نمیشوند بخاطر همین یک نکته میگم اثر مشابه دارند نه همسان
    اما میشه با یکسری پروتکل ها خیلی خیلی به واقعیت نزدیکش کرد.
    من در حال کار روی یک مقاله تحت عنوان تغییر عادات هستم تقریبا تمام شده وقت شد حتما قرارش میدم فعلا 8ماهی هست پروتکل هاش رو خودم امتحان میکنم تا به یک چیز عملی واقعا اثرگذار برسم نه فقط یکسری تئوری قشنگ کتابی.
    ویرایش توسط yashar_saheb : 02-11-2022 در ساعت 23:05
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

14. 26 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام یاشار عزیز برادر گل تشکر بابت وقتی که در اختیار بنده گذاشتید
    خب بی صبرانه منتظر این مقاله هستیم
    با ارزوی بهترین ها برای شما سپاس فراوان.

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام
    بله میشه ازش استفاده کرد
    در ژورنال annualreview سالنامه 2016 یک مقاله توسط wendy wood با عنوان psychology of habit منتشر شد
    که در بخشی از این مقاله اومده که انجام تنها یک تمرین ذهنی میتونه افراد رو سوق بده که با احتمال خیلی بالاتری اون عادت رو بصورت منظم انجام بدن که نتیجه درنوع خودش خیلی بی نظیر هست.
    پشت پرده این که چرا اینطوری میشه کلی مکانیزم هست که واقعا نمیگنجه تو یک پست درموردش صحبت کرد.
    اما یکی از بحث های که عموم هم راجبش صحبت میکنن اینه:
    تصویر ذهنی می تواند اثری مشابه تجربه واقعی داشته باشد
    وقتی یک تمرین ذهنی انجام میدید نورون های فوقانی فعال میشوند (تمرکز خیلی روی این ها نقش داره) کار نورون های فوقانی اینه که دستور انجام اون حرکت رو به نورون های زیرین بدن حالا نورون زیرین کارش چیه ساده است حرکت دادن بخش های مختلف بدن.
    اما یک نکته اینجا هست که وقتی تمرین ذهنی انجام میدید حرکتی انجام نمیدید پس نورون های زیرین فعال نمیشوند بخاطر همین یک نکته میگم اثر مشابه دارند نه همسان
    اما میشه با یکسری پروتکل ها خیلی خیلی به واقعیت نزدیکش کرد.
    من در حال کار روی یک مقاله تحت عنوان تغییر عادات هستم تقریبا تمام شده وقت شد حتما قرارش میدم فعلا 8ماهی هست پروتکل هاش رو خودم امتحان میکنم تا به یک چیز عملی واقعا اثرگذار برسم نه فقط یکسری تئوری قشنگ کتابی.

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,509 بار در 2,539 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3625 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

سربلند باشید
    سلام و عرض ادب آرمین جان
    خسته نباشی دوست خوب من
    امیدوارم حالت خوب باشه
    خدارو شکر میکنم که روز به روز در حال پیشرفت و طی پله های ترقی هستین برای رسیدن به قله موفقیت
    در مورد پستتون دوستان عزیز آقا یاشار و سرکار خانم سارا خیلی عالی مطالب پر مفهومی گذاشتند و راهنمایی کردند
    با اجازتون من فقط با یک مثال میخوام متوجه باشین که شما تا الانشم داشتید درست عمل میکردید و نیاز به تغییر در روشتون نیست شاید با ایجاد تغییراتی بتونید سرعت از بین رفتن اون عادت قبلی رو افزایش بدید ولی در کل کارهای قبلیتون درست بوده
    مثال لیوان آب و آب گل آلود داخل آن :
    فرض کنید یک لیوان پر از آب گل آلود در اختیارتون هست که شما باید آب اون رو بدون تکان دادن لیوان و واژگون کردن آن آب داخلش را عوض کنید و آب سالم و تمیز و شفاف پر کنید
    حالا راهکار :
    شما آنقدر در روی آن آب گل آلود آب تمیز و پاکیزه میریزید که با گذشت زمان آب گل آلود داخل اون لبریز میشه و میریزه و آب تمیز جایگزین اون آب گل آلود میشه ، ولی با صبر و حوصله و آرام آرام این اتفاق میفته که متوجهش هم نمیشید تا رنگ آب تغییر میکنه و تازه متوجه میشید که آب داخلش عوض شده .
    در مورد عادتهامون هم همینگونه هست
    این عادتها یک شبه و یک ماهه ویک ساله در ما به وجود نیومده که بخوایم در مدت یک روز و یک ماه و یک سال اونهارو کنار بگذاریم ، وظیفه اول و بسیار مهم ما این هست که ابتدا بتونیم اون عادت اشتباه رو متوجه بشیم و پیداش کنیم (که خیلی ها تو همین مرحله اول بیخیالش میشن و ادامه نمیدن ) در مرحله دوم ما باید اون عادت جدید رو که میخوایم بسازیم رو در برنامه روزانمون آروم آروم و کم کم جایگزین اون عادت قبلی بکنیم و مثل مثال لیوان انقدر این عادت جدید رو در وجودمون جاری کنیم تا بعد از گذشت زمان و به مرور اون عادت قبلی کلا مهو میشه ، پس ما نباید با عادتهای قبلیمون بجنگیم باید آروم و دوستانه دستشونو بگیریم و یواش یواش بکشیمشون کنار که خودشونم نفهمن
    امیدوارم کمکتون بکن این مثال و دید
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 30 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام برادر عزیز امیدوارم حال دلت عالی باشه
    تشکر بابت توضیحات عالی شما در کنار شما عزیزان مگه میشه ادم موفق نشه
    دقیقا با صحبت های شما موافقم اما یه بار توی یکی از فایل های کوین ترودو نمیدونم کدوم سطح بود دقیقا این مثالی که یاشار عزیز فرمودن رو به صورت عملی اورد انقد تاثیر زیاده ادم باور نمیکنه
    مثالش این بود:
    که گفت چشم هارو ببندید و دستتون رو جلو بیار تصور کنید یک لیمو ترش زرد رنگ رو گرفتید پوستشو حس کنید رنگشو دمای میوه رو بعد گفت همین نکات رو برای دست بعدی که یک چاقو در دست دارید اجرا کنید مرحله بعد درحالی چشم ها بسته است با دست به صورت عملی لیمو رو با چاقو نصف کنید (قشنگ چشم بسته با دستات لیمو ترش رو نصف کنی عملی انجام بدی اما چشم بسته فقط تصور کنی) بعد لیمو رو فشار بدید اب لیمو دربیاد بعد جلو بینی تون بگیرید و بو کنید و بعد طعم ش رو بچشید قشنگ تو اون لحظه آب دهن فردی که انجامش میده زیاد میشه من خودم اینجوری بودم وقتی که انجامش دادم.
    حال اگه عمل هم به تصویر سازی ذهنی اضافه بشه فوق العادست . اما من نمیدونم راهکار دقیقش چیه

حال یه سوال دیگر شما فرمودید که یک عادت خوب رو جایگزین عادت بد بکنیم خب ایا نمیشه فقط یک عادت بد رو از بین ببریم یعنی *باید* یک عادت خوب جایگزین بشه؟(حال این سوال رو با توجه به فرموده های استاد عزیز مطرح کردم که توضیح دادن طبیعت خلاء رو پر میکنه)

عذرخواهی میکنم حرف زیاد زدم سپاس فراوان
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب آرمین جان
    خسته نباشی دوست خوب من
    امیدوارم حالت خوب باشه
    خدارو شکر میکنم که روز به روز در حال پیشرفت و طی پله های ترقی هستین برای رسیدن به قله موفقیت
    در مورد پستتون دوستان عزیز آقا یاشار و سرکار خانم سارا خیلی عالی مطالب پر مفهومی گذاشتند و راهنمایی کردند
    با اجازتون من فقط با یک مثال میخوام متوجه باشین که شما تا الانشم داشتید درست عمل میکردید و نیاز به تغییر در روشتون نیست شاید با ایجاد تغییراتی بتونید سرعت از بین رفتن اون عادت قبلی رو افزایش بدید ولی در کل کارهای قبلیتون درست بوده
    مثال لیوان آب و آب گل آلود داخل آن :
    فرض کنید یک لیوان پر از آب گل آلود در اختیارتون هست که شما باید آب اون رو بدون تکان دادن لیوان و واژگون کردن آن آب داخلش را عوض کنید و آب سالم و تمیز و شفاف پر کنید
    حالا راهکار :
    شما آنقدر لبریز میشه و میریزه و آب تمیز جایگزین اون آب گل آلود میشه ، ولی با صبر و شده .
    در خیلی ها تو همین مرحله اول بیخیالش میشن و ادامه نمیدن ) در مرحله دوم ما باید اون عادت جدید رو که میخوایم بسازیم رو در برنامه روزانمون آروم آروم و کم کم جایگزین اون عادت قبلی بکنیم و مثل مثال لیوان انقدر این عادت جدید رو در وجودمون جاری کنیم تا بعد از گذشت زمان و به مرور اون عادت قبلی کلا مهو میشه ، پس ما نباید با عادتهای قبلیمون بجنگیم باید آروم و دوستانه دستشونو بگیریم و یواش یواش بکشیمشون کنار که خودشونم نفهمن
    امیدوارم کمکتون بکن این مثال و دید
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون

20. 19 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 41 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع