صفحه 168 از 555 نخستنخست ... 68118158166167168169170178218268 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,671 به 1,680 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    سلام تارخ جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    میون این همه پستی که بوی نرفتن به خدمت رو میداد خواستم اینو بگم خدمتتون که خدمت برای من مساوی شد با دوستی با یه هم خدمتی و آشنایی با فارکس و مسیر زندگیم عوض شد ...
    قبل خدمت همه بد میگفتن ازش ولی خداروشکر زمان آموزشی شدم مقسم غذا(غذا تقسیم میکردیم) و اینقدر غذا خوردیم که من بعد آموزشی اضافه وزن پیدا کرده بودم(حق کسی رو نمیخوردیما غذا زیاد بود) انتهای آموزشی بازم موج منفی شکل گرفت و همه گفتن یگان میافتیم فلان جا و میریم روی برجک پست میدیدم و اونجا یه کم استرس کشیدم اما تهش افتادم تو یگانی که با لباس شخصی میرفتم و میومدم و صد البته با موهای خودم(از کچل کردن خبری نبود)یه تلفن یک طرفه هم در اختیارمون بود تا با هرکی میخوایم صحبت کنیم !!!؟؟؟
    و از همه جالبتر اینکه روز اولی که به یگان معرفی شدم همه برج بالاهای اونجا رفته بودن پایان دوره و من از روز اول و ساعت اول شدم برج بالا واسه خودم
    به هر بهونه ای هم بهمون کارت هدیه 500 تومنی میدادن(از عید ها بگیر تا روز جوان و روز سرباز و ...)
    افسر نگهبانام هم یکی از یکی بهتر (هرجا هستند خدا حفظشون کنه)
    همه میگفتن با پارتی رفتی اونجا اما خودم و خدای خودم میدونیم که هیییچ پارتی ای نداشتم و مثل یه مرد 21 ماه خدمت کردم و پایان دوره هم یه هفته بردنمون قم و کلی عشق کردیم ...
    و جالبتر اینکه ما جزو آخرین دوره هایی بودیم که اون یگان سرباز میگرفت و الان دیگه سرباز نمیگیرن
    اینا رو گفتم که بگم خدمت مثل بقیه اتفاقاتی که تو زندگی باید باهاشون روبرو شیم به خودیه خود بد نیست و مهم نوع نگاه ما بهشه که تعیین میکنه خوب باشه یا بد
    پ.ن:شما که اینقدر استرس دارید چرا دنبال کسری خدمت نمیافتید ؟؟(با پروژه ای چیزی که دقیق نمیدونم مراحلشو اما میدونم هست/یا کارت بسیج و این چیزا)
    ببخشید که نظرمو گفتم فقط خواستم تجربه خودمو به اشتراک گذاشته باشم باهاتون
    ارادت
    سلام اقا میلاد عزیز
    دقیقا همینه خوبی در بدی و بدی در خوبی(و یا رنج و لذت)در هم تنیده شده هستند.من فقط مشکلی که باهاش دارم وقت خیلی زیادیه که از ادم به ناحق و ناخواسته گرفته میشه وگرنه مشکل دیگه ای ندارم باهاش.
    مرسی از نظرت.در رابطه با پروژه هم در حال بررسی هستم.
    ممنون
    in all chaos there is calculation

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط TeenvokeR نمایش پست ها
    درود آقا تارخ عزیز
    بنده دقیقا اول آذر ماه 1400 خدمت سربازی رو تموم کردم بچه ی شیرازم و افتادم یگان ویژه شهرکرد!
    بخداوندی خدا وقتی بهم گفتن افتادی چ و ب (چهارمحال و بختیاری) غمش با غم کل دنیا برابری میکرد ...!
    منم مثل خیلیا دوس نداشتم برم و تصمیمم بر نرفتن بود تا اینکه با دونفری که نرفته بودن و دوتا بچه ی قد و نیم قد داشتن حرف زدم و هردوتاشون گفتن حتما برو چون پشیمون میشی !
    این مملکت برای سنگ جلو پای آدما انداختن راهکار کم نمیاره ! اگر میتونی از کشور قاچاقی بری برو که نخوای خدمت بری ولی اگر فک میکنی موندگاری خدمتو برو که سنگی جلوی پات نباشه
    اینم بگم منی که فکر میکردم خدمت بدرد نمیخوره فرماندهی داشتم که نظیر نداشت 17 ماه سربازش بودم !این مرد خودش به اندازه 100 تا کتاب برای من آموزنده بود سرباز دوست بود الگو بود حرف و عملش یکی بود و خیلی من تحت تاثیر رفتارو کردارش قرار گرفتم در یک جمله بگم انسان شریفی بود! (امیدوارم هر راهی رو انتخاب میکنی برات خوب باشه ولی برات آرزو میکنم اگر رفتی خدمت یه اینجور فردی کنارت باشه)
    کلی چیز ازش یاد گرفتم اما اینم بگم در کنار چیزهایی که یادمیگیری و سختی هایی که میکشی ی جورایی خدمت اتلاف وقت هست
    البته اینم نادیده نگیریم که الان بین درس خونده و نخونده کلی فرق گذاشته میشه من شخصا یدونه پست هم ندادم درجه داشتم و حقوق 1.5 میلیون میگرفتم (تازه با اینکه میگفتن توی نیروی انتظامی درجه کشکِ)
    خودت بسنج موقعیت رو دو دوتا چهارتا کن ! اینم بگم همین الان شمایی که تو فکر نرفتن و خریدن خدمت هستی ... چند میلیون نفر دیگه هم شبیه شما توی همین فکرن !
    الان حقوقا رو زیاد کردن که ملت کم و بیش برن خدمت و حتی تایم خدمت رو برای بومی ها به 24 ماه افزایش دادن یعنی به هر دری دارن میزنن که سرباز بگیرن ! از نظر من حالا حالاها خریدن سربازی منتفی هست ! اگرم چیزی تصویب بشه واسه آقازاده هاس

بنظر من یا برو کلک رو بکن یا اصلا نرو (نذار بعد از یکسال تاخیر با اضافه خدمت دفترچه ای برو)
    اینم دیدگاه من از یه زاویه ی دیگ !

امیدوارم صحبت هام بدردت بخوره
    موفق باشی :d
    سلام ارادت
    دقیقا منم مشکلم با همون اتلاف وقت هست بالا هم به یکی دیگه از دوستان گفتم.مرسی از نظرت ممنونم
    in all chaos there is calculation

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,063 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

دوستانی که اهل تصویر ذهنی و تخیل هستند درخواست راهنمایی دارم:

فکر میکنم در کتاب بخواهید تا به شما داده شود خوندم در مورد مدیتیشن که بدون فکر باشیم و اگر فکری اومد تو سرمون مثبت باشه.
    من یمدت با موزیک بیکلام مدیتیشن انجام دادم و فقط به این نیت که به اهداف و چیزهای خوبی فکر کنم بدون قضاوت. اکثر لحظات، موهای بدنم سیخ میشد و بعضی مواقع از چشمام اشک میومد. این باعث شده بود خیلی مشتاق مدیتیشن بشم چون حال خوبی ازش دریافت میکردم.
    در روزمره و بعضی وقتها قبل خواب، موزیک های بی کلامی رو که دوست داشتم میذاشتم و میرفتم تو فکر. این مواقع هم موهای بدنم سیخ میشد و گاهی از چشمام اشک میومد. تو بازی فراوانی هم همینطوره خیلی تصور کنم موهام سیخ میشه. (در حالت مدیتیشن خیلی بیشتر از چشمام اشک میومد نسبت به بقیه)
    مورد بعدی، چند وقت پیش هر چیزی که باب میلم نبود تغییر میکرد و اونچیزی میشد که من میخواستم. مثال وبینار اردیبهشت ماه که روز شنبه بود، من اون روز تا ساعت 3 مدرسه داشتم و همش شاکی بودم از اینکه کاش وبینار یه ساعت دیگه و یه روز دیگه بود یا اصلا به مدرسه بگم زودتر برم خونه، که اتفاقی افتاد و وبینار شد یکشنبه.
    مثال بعدی خانواده از من میخواستن جایی برم یا کسی میخواست بیاد منزلمون که من حس خوبی نداشتم یا کار مهمتری داشتم که باید به اون میرسیدم. اون اتفاق کنسل شد.
    مثال بعدی امتحان مدرسم بود که نشستم بزور فول خوندم اما ته دلم شاکی بودم و ناراحت. فردا و پس فرداش به خاطر الودگی هوا تعطیل شد مدارس. و کلی اتفاق دیگه که یادم نمیان بقیشون.
    یک مورد دیگه اینه که به هرچی توجه میکنم تغییر میکنه. همین مدیتیشن و تصویر ذهنی. در امینو تایم از استاد پرسیدم اما قسمت نشد جواب بگیرم. بعد اون دیگه مثل قبل موهام سیخ نمیشد.
    یا داشتن تغذیه سالم، قبل از تصمیم گیری من نوشابه فست فود و ... رو اصلا نمیخوردم و میلی هم نداشتم براشون. امابعد از اینکه قرار شد تغذیه هم سالم باشه الان چند روزه که قسمت شده نوشابه بخورم.
    همه این اتفاقات بعد از اینکه ازشون اگاه شدم خیلی کمتر رخ میدن اما رخ میدن.
    نکته جالب اینجاست هنگام بازی فراوانی یا قبل خواب که تصویر ذهنی کار میکردم، خیلی مشتاق تکرار این کار بودم و بیشتر دوست داشتم فکر کنم تا عمل کردن. اما الان دیگه شوق تخیل رو ندارم و بیشتر مشتاق یک کار فیزیکی هستم تا فکر کردن.
    حالا این رویه و اتفاقات درست بوده که برای من اتفاق افتاده یا دارم اشتباه میرم و این نشانه هاشه؟
    و در اخر ایا مدیتیشن با موزیک درست هست یا خیر؟؟

لطفا اگر تجربه ای یا دانشی در این مورد دارید بفرمایید.
    @Ali97 @tarokh @mohammad-zrm @Mr.jason @ALiamiri @KingMilad @Milad-Trader @sara.sat @Sahar69830 @Soroosham @Brian @armin_a1a
    عزیزانی رو که بنظرم دارای دانشی بودن رو تگ کردم.
    بقیه بزرگواران که تجربه ای دارند با اشتیاق منتظر نظراتتون هستم.

شاد و سلامت و ثروتمند باشیم
    با سلام سامان جان امیدوارم حال دلتون همیشه خوب باشه ، خاطرم هست با مطالعه کتاب ماورای طبیعی شدن اثر دکتر جو دیسپنزا سبب اشتیاقی شد که در دوره های ایشون شرکت کنم و تجربه های بسیار لذت بخش و ارزشمندی را لمس کردم و این دوره سبب تغییری در نگرش و دیدگاه من نسبت به زندگی شد ، تا اینکه بعد از گذشت تقریبا سه سال با کتاب انگشتان ثروت ساز نوشته مارگارت لینچ آشنا شدم ، کتاب ایشون را مطالعه کردم و دوره های که داشت را طی کردم ، میتونم به جرأت بگم روش ایشون یک کار عملی و فوق العاده تاثیر گذار بود و هر بار با اجرای آن بر روی موضوع مشخص بدن مانند کالبدی بود که در آن روح دمیده میشد ، وقتی به مریدین ها تلنگر وارد میشه به واقع بدن از خواب غفلت بیدار میشه و بعد از دو الی سه روز مشاهده میکنی که تمام سلول های بدنت در جهت هدفی که تعیین کردی صف کشیده اند ، موانع ذهنی برداشته میشن ، اشتیاق سوزان جاری میشه و هدفت را با تمام وجود دنبال میکنی ، یک تلاش خستگی ناپذیر و عجیب .
    بقول معروف آن کس که بیندیشد آگاهی یابد و مسئولیت زاده توانایی نیست ، زاده آگاهی است . احساس مسئولیت و آگاهی های که در درون ما وجود دارد تاثیر مستقیمی بر احساسات ما خواهند داشت ، نگران تغییر در رویکرد نباشید و آن را به منزله تکمیل فرآیند پُختگی قلمداد کنید .
    من برای طی کردن دوره آموزشی این آکادمی و انجام تمرینات آن از دستورالعمل های مارگارت لینچ استفاده کردم و نتایج آن برای من کاملا رضایت بخش بود . شاد و موفق باشید دوست من

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

mohammad-zrm آواتار ها
    16,818 بار در 2,001 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم که از نظر روانی خیلی بهم ریخته من رو در این چندوقته(اقایون درک میکنن این استرس رو)و اون هم سربازی هست.بنده الان کنکور ارشد دارم و اگر به هر دلیلی قبول نشم مشمول به سربازی میشم در شهریور.میدونم که ربطی به اینجا نداره ولی گفتم شاید دوستان دیگه ای هم باشند که این مشکل رو دارند و در اینجا به یک جمع بندی ای برسیم که مفید باشه.
    سوالی که دارم از شما دوستان عزیز اینه که این مرحله سخت و غیرقابل تغییر رو چطور میتونیم بگذرونیم؟چون من هدف اصلی و برنامه زندگیم ترید و تریدر شدن هست.
    ممنون میشم اگر راهکار یا توصیه و یا تجربه ای دارید ذکر کنید.
    .
    درود به برادر عزیزم تارخ جان؛
    امیدوارم که مثل همیشه پر انرژی و سرحال باشی برادر عزیزم و دلتنگتونم بودم♥
    در ابتدا که ایشالا ارشد قبول شید و موفقیتتون رو ببینیم.♥
    (عرض کنم که خودتون بهتر از هر کس دیگه ای در شرایط صحبت هاتون قرار دارید و بهترین تصمیم رو خودتون میتونید بگیرید)
    اما؛
    اگر هدف تون تریدر شدن هست پس ارشد خوندن واسه چیه؟ (البته درس خوندن رو نقض نمیکنم، چون فرمودید هدف اصلیتون تریدر شدن هست عرض کردم)
    اگر هدفتون تریدر شدن هست همین فردا کارهای خدمتتون رو انجام بدین تا این بار از دوشتون برداشته شه تا بتونید بهتر و بدون استرس به امورات هدفتون بپردازید
    (البته بنده هم مخالف اجباری بودن خدمت هستم، اما راه و چاره چیه؟ باید تکلیفش رو یه روز مشخص کرد)

از هر چیزی که ترسیدی خود را درونش بافکن
    سپاسگذارم
    ویرایش توسط mohammad-zrm : 06-25-2022 در ساعت 03:00
    دو دسته از افراد هرگز پیشرفت زیادی نمیکنند؛
    1- افرادی که کاری که بهشان گفته میشود رو نمیتوانند انجام دهند ...
    2- افرادی که کاری بیشتر از آنچه که بهشان گفته شده انجام نمیدهد ...
    (ناپلئون هیل)

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از mohammad-zrm عزیز تشکر کرده اند:

mohammad-zrm آواتار ها
    16,818 بار در 2,001 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

درود به آقا سامان عزیز؛

بدن ما یک کامپیوتر فوق فوق فوق فوق پیشرفته هست که ما هنوز به کشف کامل ابعاد اون نرسیدیم.
    فرض کنید یک هواپیمای ایرباس امروزی رو 1000 سال پیش به مردم میدادن، اصلا نمیتونستن حتی درکش کنن؟ و شاید جلوش میوه و غذا میزاشتن تا بخوره! (برگرفته از یک حکایت واقعی نسبت به یک خودرو در یک روستا در سالیان پیش)
    و هر از گاهی این هواپیما رو با کلی تلاش نیم متر به حرکت در میاوردن و تعجب میکردن!
    همین داستان رو ربط بدین به بدن خودمون، هر از گاهی یک کارهایی میکنیم که شاخ درماریم اما هنوز به درک واقعی و کامل توانایی هامون نرسیدیم.

تکرار مکرر هر کاری منجر به عادت میشه و اگر در لحظه نباشید و اون کار رو انجام بدین حواس به جاهای دیگه و ابعاد دیگه منعظف میشه و اون حس و حال بار اول رو بهمون نمیده و به شکل عادت انجام میشه. همچون غذا خوردن، همچون راه رفتن، رانندگی و ...
    برای پاسخ به این نوع سوالاتتون و راه حل هاشون به دنبالشون در بیرون از خودتون نباشین، یعنی رژیم غذایی و تنظیم خواب و ...
    پاسخ در خودتون هست و جهان هدایتگر شما
    برای فهم بهتر که چطور در خودم پاسخ رو جست و جو کنم این دوره ی چله نشینی رو روزانه گوش کنید تا به توانایی های بیشتری از خودتون پی ببرید
    بله کاملا درست هست، موزیک بیکلام و شمع سفید و عود ترکیب عالی هستند
    سپاسگذارم
    دو دسته از افراد هرگز پیشرفت زیادی نمیکنند؛
    1- افرادی که کاری که بهشان گفته میشود رو نمیتوانند انجام دهند ...
    2- افرادی که کاری بیشتر از آنچه که بهشان گفته شده انجام نمیدهد ...
    (ناپلئون هیل)

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از mohammad-zrm عزیز تشکر کرده اند:

9,864 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام سامان جان وقتت بخیر

من فکر میگردم فقط من بدنم اینجوری میشه پس همه اینجورین (فکر میکردم واکنش های احساسات خوب در هر انسانی به شکل فیزیکی به نحوی متفاوت خودش رو نشون میده)
    من تصویر سازی ذهنی رو خیلی وقته انجام میدم دقیقا الان نزدیک 10 ساله دارم انجام میدم حتی قبل اینکه ازش خبری داشتم هم انجامش میدادم کاملا صد در میلیون بهش ایمان دارم چون اتفاقاتی رو برای خودم تصور کردم حتی نحوه انجام و تمام شدنش دقیقا همون اتفاق افتاد .
    خب بریم سراغ مبحث شما تا دلت بخواد این اتفاق برا منم افتاده بی انگیزه میشی دیگه اون تصویر سازی بهت احساسات خوب نمیده چون انقدر مدت زمانی طولانی بهش فکر کردی تصور کردی بهش رسیدی ذهنت باور کرده *چون ذهن فرق بین واقعیت و تخیل رو نمیدونه* پس الان ذهن شما فکر میکنه بهش رسیده از این به بعد میخواد چیکار کنه چون بی هدف مونده اون به هدف خودش رسیده الان بازم اگه بهش هدف ندی ناراحت میشه دوباره بازم میری سراغ تصاویر ذهنی دیگر که نه بزار آیندمو یه جور دیگه تصور کنم اون خوبه بازم هی همین چرخه دوباره تکرار میشه. حالا راهکارش چیه اینکه زمانی شغل تریدری رو انتخاب کردی جهان بینیت باید بر همین اساس باشه اهدافت رو فرکتالی کن یه هدف کلی داشته باش بعد ریزش کن به اهداف کوچک تر و طبق همون جمله مایکل جردن هرگز به فکر مرحله بعدی نباش مرحله اول رو تصور کن تموم کردی دیگه انتها رو تصور نکن چون بازم بی انگیزه میشی اما زمانی که مرحله یک رو تصور کردی بهش رسیدی و در واقعیت هم بهش برسی و تموم کنی اون وقت دیگه از تصویر سازی ذهنی اهداف بی انگیزه نمیشی چون بازم همون جمله قبلی ذهنت اینبار واقعا واقعا باور کرده به هرچی که فکرشو بکنه میرسه

نکته دیگه اینکه زمانی توصیر سازی انجام میدی یه اهنگ خوب عالی که هیجان و احساساتت رو ببره بالا گوش کن تصویر سازی ذهنیت هم به شکل فیلم باشه حرکت بهش بده نه عکس خشک خالی . اهنگ آروم بیشتر برای زمانی بدرد میخوره ذهنتو خالی کنی

مدیتیشن باز موزیک هم بستگی به خود شخص داره هرجوری راحتی و ذهنتو خالی از افکار میکنی اون بهتره

اینا تجربیات عملی من بود که خودمم اینجوری شدم من تجربیات علمی زیادی ندارم در این زمینه فقط اون چیزایی که خودم بهش رسیدم رو برات بیان کردم

آرزوی بهترین هارو برات دارم
    با سلام و عرض ادب دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

دوستانی که اهل تصویر ذهنی و تخیل هستند درخواست راهنمایی دارم:

فکر میکنم در کتاب بخواهید تا به شما داده شود خوندم در مورد مدیتیشن که بدون فکر باشیم و اگر فکری اومد تو سرمون مثبت باشه.
    من یمدت با موزیک بیکلام مدیتیشن انجام دادم و فقط به این نیت که به اهداف و چیزهای خوبی فکر کنم بدون قضاوت. اکثر لحظات، موهای بدنم سیخ میشد و بعضی مواقع از چشمام اشک میومد. این باعث شده بود خیلی مشتاق مدیتیشن بشم چون حال خوبی ازش دریافت میکردم.
    در روزمره و بعضی وقتها قبل خواب، موزیک های بی کلامی رو که دوست داشتم میذاشتم و میرفتم تو فکر. این مواقع هم موهای بدنم سیخ میشد و گاهی از چشمام اشک میومد. تو بازی فراوانی هم همینطوره خیلی تصور کنم موهام سیخ میشه. (در حالت مدیتیشن خیلی بیشتر از چشمام اشک میومد نسبت به بقیه)
    مورد بعدی، چند وقت پیش هر چیزی که باب میلم نبود تغییر میکرد و اونچیزی میشد که من میخواستم. مثال وبینار اردیبهشت ماه که روز شنبه بود، من اون روز تا ساعت 3 مدرسه داشتم و همش شاکی بودم از اینکه کاش وبینار یه ساعت دیگه و یه روز دیگه بود یا اصلا به مدرسه بگم زودتر برم خونه، که اتفاقی افتاد و وبینار شد یکشنبه.
    مثال بعدی خانواده از من میخواستن جایی برم یا کسی میخواست بیاد منزلمون که من حس خوبی نداشتم یا کار مهمتری داشتم که باید به اون میرسیدم. اون اتفاق کنسل شد.
    مثال بعدی امتحان مدرسم بود که نشستم بزور فول خوندم اما ته دلم شاکی بودم و ناراحت. فردا و پس فرداش به خاطر الودگی هوا تعطیل شد مدارس. و کلی اتفاق دیگه که یادم نمیان بقیشون.
    یک مورد دیگه اینه که به هرچی توجه میکنم تغییر میکنه. همین مدیتیشن و تصویر ذهنی. در امینو تایم از استاد پرسیدم اما قسمت نشد جواب بگیرم. بعد اون دیگه مثل قبل موهام سیخ نمیشد.
    یا داشتن تغذیه سالم، قبل از تصمیم گیری من نوشابه فست فود و ... رو اصلا نمیخوردم و میلی هم نداشتم براشون. امابعد از اینکه قرار شد تغذیه هم سالم باشه الان چند روزه که قسمت شده نوشابه بخورم.
    همه این اتفاقات بعد از اینکه ازشون اگاه شدم خیلی کمتر رخ میدن اما رخ میدن.
    نکته جالب اینجاست هنگام بازی فراوانی یا قبل خواب که تصویر ذهنی کار میکردم، خیلی مشتاق تکرار این کار بودم و بیشتر دوست داشتم فکر کنم تا عمل کردن. اما الان دیگه شوق تخیل رو ندارم و بیشتر مشتاق یک کار فیزیکی هستم تا فکر کردن.
    حالا این رویه و اتفاقات درست بوده که برای من اتفاق افتاده یا دارم اشتباه میرم و این نشانه هاشه؟
    و در اخر ایا مدیتیشن با موزیک درست هست یا خیر؟؟

لطفا اگر تجربه ای یا دانشی در این مورد دارید بفرمایید.
    @Ali97 @tarokh @mohammad-zrm @Mr.jason @ALiamiri @KingMilad @Milad-Trader @sara.sat @Sahar69830 @Soroosham @Brian @armin_a1a
    عزیزانی رو که بنظرم دارای دانشی بودن رو تگ کردم.
    بقیه بزرگواران که تجربه ای دارند با اشتیاق منتظر نظراتتون هستم.

ویرایش توسط ARMIN-FX : 06-25-2022 در ساعت 09:29

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

oveys آواتار ها
    28,681 بار در 9,825 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8378 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم که از نظر روانی خیلی بهم ریخته من رو در این چندوقته(اقایون درک میکنن این استرس رو)و اون هم سربازی هست.بنده الان کنکور ارشد دارم و اگر به هر دلیلی قبول نشم مشمول به سربازی میشم در شهریور.میدونم که ربطی به اینجا نداره ولی گفتم شاید دوستان دیگه ای هم باشند که این مشکل رو دارند و در اینجا به یک جمع بندی ای برسیم که مفید باشه.
    سوالی که دارم از شما دوستان عزیز اینه که این مرحله سخت و غیرقابل تغییر رو چطور میتونیم بگذرونیم؟چون من هدف اصلی و برنامه زندگیم ترید و تریدر شدن هست.
    @Erfanalk @Brian @MEMO @Hfada @Milad-Trader @benxa @Snow_Trader @mohammad-zrm @rezaalsz @Amiranak @Mohammadgoodarzi @sayone @Nimaa @kamanche @Nami.Trader @Ali97 @Behnambaziar @khoshroomahdi @oveys @Soroosham @ariya @.Brave_Heart.
    سلام تارخ عزیز. وقتت بخیر. ابتدا بگم کاملا درکت میکنم که چقدر دوران سختی رو داری پشت سر میزاری اما بشخصه برخلاف خیلی از دوستان توصیه میکنم که حتما این مرحله از زندگی رو هم پشت سربزاری و از تجربیاتش درس بگیری مگر اینکه بصورت قانونی یا معاف بشی و یا کسری خدمت داشته باشی.
    برای اینکه این موضوع رو بررسی کنی تنها این جنبه که برم خدمت یا نه کافی نیست. باید شرایط کامل رو ببینی برای مثال یکی ازدواج کرده و بچه هم داره، یکی کسب و کار داره و نموتونه شغلش رو رها کنه و خیلی مسایل دیگه اما در کل خدمت اونقدرها هم که میگن سخت نیست.
    زندگی بسته به چهارچوب دهنی ات می تواند بر روی زمین، باغ گل سرخی یا جهنمی باشد. اغلب به باغ گل سرخ بیندیش. (کتاب حکایت دولت و فرزانگی)
    بستگی داره شما با چه ذهنیتی وارد خدمت سربازی میشی و با چه ذهنیتی اون رو سپری میکنی. نداشتن کارت پایان خدمت برای کسایی که قصد زندگی تو ایران رو دارن خوب خیلی سخته و مسایل متفاوتی رو باهاش درگیر میشن. برای خروج از کشور هم که باید کلی پول وثیقه بدی که خوب بازم پوله زوره و آسون نیست. در یکی از رادیوتیوب ها یک دوستی اومده بود که در دوران خدمت داشته فارکس آموزش میدیده (تازه ایشون بنظرم دیپلم داشت چون پست سر برجک میرفته)، شما که کارشناسی ارشد داری تو خدمت پادشاهی میکنی. من خودم با لیسانس مثل کادر اداری خدمت کردم. صبح 7 میرفتم محل خدمت و ظهر ساعت 2 میومدم بیرون. کلا مسیر خدمت تا خونه هم بیست دقیقه بود البته 4 ماه اول سر مرزهای بلوچستان کلی کیف کردیم. این به زرنگی خودت و استفاده از دانشت هم بستگی داره مثل کار با سیستم کامپیوتر و ...
    اگر خواستی دفترچه پرکنی حتما با افرادی که به بالا وصل هستن مشورت کن. چون پرکردن دفترچه در ماه های مختلف سال باعث میشه تو ارگان های مختلفی بیفتیی. از اونجایی که اکثر تریدرها قصد خروج از کشور رو دارن سعی کن س پ ا ه نیفتی. ابتدا سرباز معلم بعد امریه شرکت های دولتی و بعد ارتش بهترین گزینه ها هستند. اگر افتادی نیرو انتظامی سعی کن راهور و مرزبانی نیفتی. لباس سبز بپوش و تو ستاد فرماندهی استان خودت کیفش رو ببر.موفق و پیروز باشی
    بنام خداوند رنگین کمان
    استمرار، رمز موفقیت
    بدلیل کمبود وقت، سعی میکنم تنها سوالات را پاسخ بدهم. تمرین تمامی دوستانی که بنده را تگ میکنن، بررسی میکنم.

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از oveys عزیز تشکر کرده اند:

mehdi_hasanzade آواتار ها
    3,840 بار در 306 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    یکی از بزرگترین تفاوت های تمرین کردن روی نمودار، با ترید واقعی کردن، اینه که نمودار واقعی،زمان نیاز داره تا تشکیل بشه
    شما وقتی تمرین میکنین، تحلیلتون که انجام شد کافیه چندبار یه دکمه رو بزنین تا بازار جلو بره و کندل ها تشکیل شن و خیلی سریع شما متوجه میشین نتیجه اون ترید چی بوده اما بازار واقعی فرق داره
    زمان میخواد
    صبر میخواد
    ثبات قدم میخواد
    وقتی بازار واقعا داره پیش روتون تشکیل میشه، شما تحلیل رو میکنی ترید رو میزنی حد سود و ضررو مشخص میکنی
    و بعد... «««سکوت ایجاد میشه»»»
    سکوت میتونه عمیق ترین افکارتونو بیرون بکشه
    ذهن ناخودآگاهتون فرصت پیدا میکنه تا خودشو نشون بده
    و دقیقا همینجاست که بیشتر تریدرا به مشکل میخورن
    چون ذهن ناخودآگاهشون، باور نکرده درست تعلیم ندیده و هر فرصتی که پیش بیاد، ازش استفاده میکنه تا چیزی که واقعا قبول داره رو پیاده کنه
    همینه که باعث میشه رفتارایی عین :
    جا به جایی حد ضرر
    ترید کردن خارج از زمان مشخص شده
    رعایت نکردن مدیریت سرمایه
    ترید کردن بدون استراتژی
    و ...
    از فرد سر بزنه
    شما باید تمام این مسائل رو درک کرده باشی و در عمیق ترین سطوح ذهنت جا انداخته باشی
    جوری که بدونی و ایمان داشته باشی اگه در این یه ترید طبق استراتژیم و چک لیستم پیش نرم ، شاید الان سود شه، اما در بلند مدت قطعا به ضررمه پس طبق قوانین چکلیست ام پیش میرم.
    امیدوارم براتون مفید بوده باشه
    منبع: تریدینگ ورلد
    ویرایش توسط mehdi_hasanzade : 06-25-2022 در ساعت 10:34

مسیر سخت است و دشوار ولی راهی جز رفتن نیست

" من بر فراز قله میگویم موفقیت نتیجه گام های کوچک و مستمر است "
    و این نه یک شعار بلکه دقیقا واقعیتی کشف شده است.
    امینو

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از mehdi_hasanzade عزیز تشکر کرده اند:

Amiranak آواتار ها
    1,914 بار در 599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دوستان سلام
    @Erfanalk @Brian @MEMO @Hfada @Milad-Trader @benxa @Snow_Trader @mohammad-zrm @rezaalsz @Amiranak @Mohammadgoodarzi @sayone @Nimaa @kamanche @Nami.Trader @Ali97 @Behnambaziar @khoshroomahdi @oveys @Soroosham @ariya @.Brave_Heart.
    سلام دوست عزیز
    بعضی از کارها مسئولیت با خود شخص هست نه کس دیگری. به قول برایان تریسی در کتاب قورباغه ات را قورت بده برای موفق شدن باید قورباغه را قورت بدی و سعی کن اولین قورباغه بزرگترین باشه.
    سربازی سخته ولی یا راه حلی براش داری یا نداری . به امید اینکه شاید یک وقتی بفروشن نباش. اگر راه حلی براش نداری بهترین کار رفتن در دل ترس هاست . بعد میفهمی که چقدر خوب شد زود کلکش را کندی و یک بار بزرگ را از دوش خود برداشتی . و اگر حلش نکنی نه به ترید میرسی نه به زندگی و نه .....
    موفق باشی
    آرام حرکت کردن سریع ترین راه رسیدن به هدف است.

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از Amiranak عزیز تشکر کرده اند:

Amiranak آواتار ها
    1,914 بار در 599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر محمدجان
    ممنون از مشارکتت
    یک نکته خیلی جالب دیدم تو داستانت که اینجا هم نقل قولش میکنم
    "یک روز که انگار خودم نیستم یه محمد دیگه هست میاد میشینه پشت میز و گند میزنه به همه چیز"
    این قضیه خراب کردن موفقیت هم همیشه اینطوری اتفاق میفته یروز انگاری ینفر دیگه است بجای ما زندگی میکنه هیچ علاقه ای به اهداف و قول ها و ارزش های ما نداره انگار هیچجوره هم نمیشه جلوش رو گرفتم تا بخودمون میایم میبینم چندروز گذشته
    کلید طلایی در کار نیست علمی پشت تصمیمات و اعمال ما نهفته که باید اون درک کنیم و کنترلش بدست بگیریم
    پایبندی به چک لیست نظر شخصیم باید دلایل خیلی محکمی پشتش باشه تا ازش پیروی کنیم.چک لیست رو میتونیم به یک رژیم غذایی تشبیه کنیم همه ما میدونیم باید ازش پیروی کنیم چون مفید هست اما چنددرصد مردم فقط صرفا اینکه رژیم غذایی مفید هست دست رد به پیتزا زدند و نشستن شام یک لیوان اب و دوکیلو کرفس چارتا هویج خوردن (مثاله)
    اما اگر ما بتونیم یک درد عمیق مثلا اون حس هکیل بد تنگی نفس حرف های رشت مردم رو جلوی چشم یک نفر بیاریم که پیتزا میخوره ایا سریع پیتزا رو از پنجره پرت نمیکنه بیرون؟
    یا اگر اون حس دید ن هکیل عضلانیش و مات مهبوت موندن مردم و .. رو جلوی جشماش بیاریم ایا مثل اب میوه گیری تمام کرفس هارو نمیخوره؟
    برعکسش هم هست اگر ینفر رنج عمیقی نسبت به رژیم غذایی داشته باشه اصلا هیچ وقت رژیم گرفتن رو شروع نمیکنه
    حالا اگر اونباری که از چک لیست پیروی نکردید ضرر بزرگی کردید یادتون بیاد ایا واقعا همینطوری میشینید بدون چک لیست ترید میکنید؟ اگر اون حس موفقیت نتایج مستمر که با چک لیست بدست اوردید یادتون بیاد چی؟
    این رو در جمع بندی پست های میگم چطوری تغییر بدیم احساساتمون رو به چیز ها مختلف اتفاقا اقای امینو همین رو کانال یوتیوب توضیح دادن.
    بعد اینجا هم داریم به دنبال این جواب میگردیم چطوری پایدار کنیم این تغییرات رو چطوری دیگه تا اخر عمر از چک لیست پیروی کنیم نه فقط دوسه روز یک ماه .. چطوری تا اخر عمر مثل ادم از رژیم غذایی مون پیروی کنیم.....
    سلام دوست عزیز
    همین مشکل را من هم دارم دیروز یک کف پیدا کردم دیگر 123 امینو را یادم رفت حجم را یادم رفت tp sl را یادم رفت و یک خرید زدم و مجددا اومد توی کف پایین و دوباره یک بای زدم حساب 1000 دلاری که 1200 دلار رسیونده بودم تا نزدیک کال رفت
    1-1-1.png
    ولی مجددا برگشت
    باید به خودمون سخت بگیریم باید تمرین کنیم ولی خودمون را سرزنش کنیم ما مثل بچه ای هستیم که تازه راه رفتن را یاد گرفتیم باید زمین بخوریم و بعد بلند بشیم و دوباره راه بریم .
    من اخر هفته میام خرید و فروش هایم را چک میکنم میبینم که خوب این هفته از 20 تا ترید 4 تا حد ضرر نگاشتم دو تا زود وارد معامله شدم 3 تا تارگت را رعایت نکردم و بعد میبینم از هفته گذشته بهتر بودم و این یعنی امید واری برای بهتر شدن
    این مطلب را نوشتم که بدونید این مشکل خیلی از تریدها هست فقط شما نیستی ولی با تمرین کم رنگ تر میشه
    آرام حرکت کردن سریع ترین راه رسیدن به هدف است.

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از Amiranak عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 70 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 70 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع