صفحه 512 از 555 نخستنخست ... 12412462502510511512513514522 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,111 به 5,120 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

عادی بودن و شدنی بودن همه چیز = راهی برای رسیدن به همه چیز و همه چیز به شما

سلام دوستان
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    داشتم تمرین میکردم به دلم افتاد که بیام افکار همون لحظه ام و اینجا باهاتون به اشتراک بزارم.

چیزها، خواسته ها، اهداف، رویاها، نتایج، روابط، بیزنس ها و هرچیز دیگه ای برای ما داشتنش به شکلی تعریف شده.
    مثلا داشتن یک رولز رویس، خرید یک رولکس، رستوران رفتن، با جف بزوس دوست بودن، سفر به مریخ، انتخاب فیلم، با کسی دوست شدن، در تریدهام موفق شدن، ورزش کردن، توی فضای مجازی چرخیدن و.... اینها همه برای ما میتونه تعریف داشته باشه. این تعاریف از کجا میان و قبلا حرف زدیم.
    ولی تا حالا فکر کردین تعریف های خوبی برای یک چیز میایم آگاهانه میزاریم و میپذیریم شدنی هست. حالا چرا نسبت به اون چیز هنوز درون من مقاومتی هست؟ چرا سفر به مریخ یا ماه برای من با یکسری موانع ذهنی همراه هست؟ مثلا پول زیادی میخواد، باید جای دیگه باشم، باید کلی کار بکنم، اگر بمیرم چی و...!
    بهش فکر بکنید بعد ادامه متن بخونید.

اون چیز و برای خودمون بزرگ دیدیمش و به نظرمون خیلی نشدنی یا دور از انتظار و دسترسمون هست.
    حالا باید چیکار کنیم؟
    اون چیز و کوچک کنیمش و خودمون بزرگ. یعنی بریم تعاریف بیشتری و تصاویر بیشتری برای خودمون بیاریم و مثال هایی بیاریم که میشه و بگیم خب پس شدنی هست. پس سادست و ما میتونیم داشته باشیمش. و جوری به موضوع نگاه کنین که براتون عادی باشه.

برید مصاحبه دیوید گاگینز بعد ۴۰ساعت ماراتن و ببینید بهش میگن گرما اذیتت کرد میگه اصلا نفهمیدمش. بقیه میخندن ولی اون خیلی جدیه. اینقدر براش عادیه و متمرکزه روی هدفش که متوجه موانع نشده.
    جف بزوس تو پادکستش با لکس فریدمن، ازش میپرسه نگاه و آرزوت برای آینده بشر چیه میگه تریلیون انسان در سراسر کهکشان باشن تا در بینشون هزاران انیشتین و... بوجود بیاد. براش عادیه و شدنیه.
    ایلان ماسک تو پادکستش با جف روگن چیزهایی که میگه براش خیلی بدیهی و سادست ولی روگن همش داره تعجب میکنه.
    کلی مثال این شکلی هست. برید بگردید.
    این آدم ها اینقدر تمرین کردن به مرحله اوج دانش رسیدن و بعد اینقدر عمل کردن و دیدن که میشه وقتی هرکاری میکنن به این رسیدن هرچیزی شدنی هست و من بزرگم. خواسته هام بیان به من برسن(جمله دقت کنید) که چیزی نیست.
    من بزرگ ام و توانا و لایق.

پس دفعه بعدی که به چالشی خوردین به خودتون بگید من بزرگترم یا این موضوع؟ من بزرگترم یا شکست هام؟ من بزرگترم یا کال شدن؟ من بزرگترم یا ضررهام؟ من بزرگترم یا یک درآمدزایی ساده از تریدهام؟ من بزرگترم یا یک میلیون دلار؟
    وقتی اینو فهمیدید برید تهش در بیارید. دنبال کمک کسی نباشید. خودتون برید راه کمک و هرجور شده پیدا کنید. مثل حرفه ای ها رفتار و زندگی کنید.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.

موضوعات قبلی:
    پذیرش ضرر
    باورها و راه حل نتیجه گرفتن و باورسازی
    ویرایش توسط Soroosham : 01-17-2024 در ساعت 13:06
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

2. 49 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

ali-dehnamaki آواتار ها
    1,428 بار در 289 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام دوستان
    داشتم تمرین میکردم به دلم افتاد که بیام افکار همون لحظه ام و اینجا باهاتون به اشتراک بزارم.

چیزها، خواسته ها، اهداف، رویاها، نتایج، روابط، بیزنس ها و هرچیز دیگه ای برای ما داشتنش به شکلی تعریف شده.
    مثلا داشتن یک رولز رویس، خرید یک رولکس، رستوران رفتن، با جف بزوس دوست بودن، سفر به مریخ، انتخاب فیلم، با کسی دوست شدن، در تریدهام موفق شدن، وررش کردن، توی فضای مجازی چرخیدن و.... اینها همه برای ما میتونه تعریف داشته باشه. این تعاریف از کجا میان و قبلا حرف زدیم.
    ولی تا حالا فکر کردین تعریف های خوبی برای یک چیز میایم آگاهانه میزاریم و میپذیریم شدنی هست. حالا چرا نسبت به اون چیز هنوز درون من مقاومتی هست؟ چرا سفر به مریخ یا کره ماه برای من با یکسری موانع ذهنی همراه هست؟ مثلا پول زیادی میخواد، باید جای دیگه باشم، باید کلی کار بکنم، اگر بمیرم چی و...!
    بهش فکر بکنید بعد ادامه متن بخونید.

اون چیز و برای خودمون بزرگ دیدیمش و به نظرمون خیلی نشدنی یا دور از انتظار و دسترسمون هست.
    حالا باید چیکار کنیم؟
    اون چیز و کوچک کنیمش و خودمون بزرگ. یعنی بریم تعاریف بیشتری و تصاویر بیشتری برای خودمون بیاریم و مثال هایی بیاریم که میشه و بگیم خب پس شدنی هست. پس سادست و ما میتونیم داشته باشیمش. و جوری به موضوع نگاه کنین که براتون عادی باشه.

برید مصاحبه دیوید گاگینز بعد ۴۰ساعت ماراتن و ببینید بهش میگن گرما اذیتت کرد میگم اصلا نفهمیدمش. بقیه میخندن ولی اون خیلی جدیه. اینقدر براش عادیه و متمرکزه روی هدفش که متوجه موانع نشده.
    جف بزوس تو پادکستش با لکس فریدمن از میپرسه نگاه و آرزوت برای آینده بشر چیه میگه تریلیون انسان در سراسر کهکشان باشن تا در بینشون هزاران انیشتین و... بوجود بیاد. براش عادیه و شدنیه.
    ایلان ماسک تو پادکستش با جف روگن چیزهایی که میگه براش خیلی بدیهی و سادست ولی روگن همش داره تعجب میکنه.
    کلی مثال این شکلی هست. برید بگردید.
    این آدم ها اینقدر تمرین کردن به مرحله اوج دانش رسیدن و بعد اینقدر عمل کردن و دیدن که میشه هرکاری میکنن به این رسیدن هرچیزی شدنی هست و من بزرگم. خواسته هام بیان به من برسن(جمله دقت کنید) که چیزی نیست.
    من بزرگ ام و توانا و لایق.

پس دفعه بعدی که به چالشی خوردین به خودتون بگید من بزرگترم یا این موضوع؟ من بزرگترم یا شکست هام؟ من بزرگترم یا کال شدن؟ من بزرگترم یا ضررهام؟ من بزرگترم یا یک درآمدزایی ساده از تریدهام؟ من بزرگترم یا یک میلیون دلار؟
    وقتی اینو فهمیدید برید تهش در بیارید. دنبال کمک کسی نباشید. خودتون برید راه کمک و هرجور شده پیدا کنید. مثل حرفه ای ها رفتار و زندگی کنید.

درود سروش جان . متن بسیار زیبا و دلنشینی بود. احساس من رو هم برانگیخت. واقعا چیه که باعث میشه ما پشت سرهم شکست میخوریم واسه اهدافمون ؟ به نظرم صحبت هایی که کردید برمیگرده به همون احساس لیاقتی که داریم . اگه پول میخوایم اگه ماشین خواصی رو میخوایم اگه کسی رو دوست داریم و میخوایم بهش برسیم و خیلی از چیزای دیگه. ما وقتی به خودمون بقبولونیم که بزرگیم و لیاقت خواسته ها مونمو داریم قطعا خواسته ها مونن که دنبال ما میان . ترید یا هرکاری یک وسیله هست برای رسیدن .برای مثال میگم :خیلیا فکر میکنن چون ترید یه شغل پردرآمده پس بریم شغل مونو عوض کنیم و ترید کنیم پول دار بشیم .در صورتی که داریم میبینیم که افراد دیگه ای هستن با همون شغلی که ما داریم ترکش میکنیم حتی از ترید هم بیشتر درآمد دارن. این فرد تریدر هم بشه بازهم میبینه تفاوت چندانی نکرده. همه ما انسانیم و از پوست و استخوان چرا باید فرق کنه شرایطمون؟ جوابش برمیگرده به داشتن عزت نفش و بزرگتر داشتن خودمون نسبت به خواسته ها مون.
    خیلیا الان میگن چه ربطی داره؟ فلانی رفته شغل عوض کرده و از این رو به اون رو شده. خوب ما از کجا میدونیم اون طرف طرز فکرش عوض نشده که باعث شده کشیده بشه به جاهای قشنگتر؟ اون خودشو بزرگتر دیده و خواسته هاشو باور کرده و درونش جایی بردش که لمس کنه هرآنچه طلب کرده.
    به امید خدا اینقدر قدرت داشته باشیم که بتونیم ماهیت خودمونو درک کنیم تا بتونیم ببینیم که رویاها و آرزوهامونن که باید لیاقت ما رو داشته باشن.
    ویرایش توسط ali-dehnamaki : 01-16-2024 در ساعت 11:52
    معجزه ای که دنبالش میگردی تو کاریه که از انجامش اجتناب میکنی .

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از ali-dehnamaki عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali-dehnamaki نمایش پست ها
    درود سروش جان . متن بسیار زیبا و دلنشینی بود. احساس من رو هم برانگیخت. واقعا چیه که باعث میشه ما پشت سرهم شکست میخوریم واسه اهدافمون ؟ به نظرم صحبت هایی که کردید برمیگرده به همون احساس لیاقتی که داریم . اگه پول میخوایم اگه ماشین خواصی رو میخوایم اگه کسی رو دوست داریم و میخوایم بهش برسیم و خیلی از چیزای دیگه. ما وقتی به خودمون بقبولونیم که بزرگیم و لیاقت خواسته ها مونمو داریم قطعا خواسته ها مونن که دنبال ما میان . ترید یا هرکاری یک وسیله هست برای رسیدن .برای مثال میگم :خیلیا فکر میکنن چون ترید یه شغل پردرآمده پس بریم شغل مونو عوض کنیم و ترید کنیم پول دار بشیم .در صورتی که داریم میبینیم که افراد دیگه ای هستن با همون شغلی که ما داریم ترکش میکنیم حتی از ترید هم بیشتر درآمد دارن. این فرد تریدر هم بشه بازهم میبینه تفاوت چندانی نکرده. همه ما انسانیم و از پوست و استخوان چرا باید فرق کنه شرایطمون؟ جوابش برمیگرده به داشتن عزت نفش و بزرگتر داشتن خودمون نسبت به خواسته ها مون.
    خیلیا الان میگن چه ربطی داره؟ فلانی رفته شغل عوض کرده و از این رو به اون رو شده. خوب ما از کجا میدونیم اون طرف طرز فکرش عوض نشده که باعث شده کشیده بشه به جاهای قشنگتر؟ اون خودشو بزرگتر دیده و خواسته هاشو باور کرده و درونش جایی بردش که لمس کنه هرآنچه طلب کرده.
    به امید خدا اینقدر قدرت داشته باشیم که بتونیم ماهیت خودمونو درک کنیم تا بتونیم ببینیم که رویاها و آرزوهامونن که باید لیاقت ما رو داشته باشن.
    ممنونم علی جان دقیقا درست میگید.
    پایه اصلی برای یک انسان آگاه و کامل شدن و بودن عزت نفس هست.
    حالا تو یک لول بعدش باید بزرگی خودمون همه چیزها معنا بده و نور بشه روی تاریکی های باورهای غیرمفید سر راه خواسته هامون.
    من وقتی میدونم میتونم از پس هرکاری بربیام پس میرم هرکاری و میکنم و هرجوری شده میبینمش.
    این میشه انگیزه و قدرت من برای عمل حتی تو اوج مشکلات.

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,830 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب بخواهید تا به شما داده شود
    فصل سیزده
    اجازه دهید احساسات تان راهنمایی شما باشند
    وقتی چیزی را واقعا از اعماق وجدتان می خواهید و به ارزوی خود فکر میکنید و از ان فکر احساس لذت میکنید،ارتعاش فکری تان با خواسته تان هماهنگ میشود وجریانی که از منبع سر چشمه می گیرد،بدون هیچ محدودیت یا مقاومتی در درون شما به سمت ارزوی مورد نظرتان جاری می شود.ما این را اجازه دادن می نامیم.اما زمانی که واقعا چیزی را می خواهید و عصبانیت،ترس یا ناامیدی را احساس میکنید،یعنی بر نقطه ای مقابل خواسته تان متمرکز شده و با این کار ارتعاش ناهماهنگی دیگری را به ترکیب دعوت می کنید.میزان احساس منفی که در حال حاضر تجربه می کنید میزان مقاومت شما در برابر دریافت انچه را که دوست دارید نشان میدهد.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به دوستان عزیز و گرامی
    داشتم مطلبی رو میخوندم توجهم جلب شد به این جمله :
    هر گاه جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند، جسم دوم نیز نیرویی به همان اندازه ولی در جهت مخالف به جسم اول وارد می*کند
    این مطلب رو وقتی تازه استارت تغییرات رو میزنیم خییییلی قشنگ درک می کنیم
    وقتی که شروع به تغییر می کنیم عادت ها و الگو های قدیمی با شدت زیادی میخوان ثبات خودشون رو حفظ کنن و اون برنامه ای که سال ها به خودمون دادیم مقاومت ایجاد میکنه
    حالا این قانون در مورد اجسام هست من میگم در مورد انسان و تغییرات درونی چندین برابر نیرویی که شما وارد میکنی به شما وارد میشه و میخواد کاری کنه یه جایی دیگه بیخیال بشی
    اما هر چی که پیش بریم و پا فشاری داشته باشیم روی هدف و تغییرات جدید، کم کم زورش کم میشه و یه جایی میرسه دیگه ما سوارش میشیم و زورمون بهش میچربه
    و قسمت قشنگش که من خیلی دوستش دارم اینه که ما وقتی تغییر کردیم این میشه برنامه جدید و دیگه به این راحتی ها کسی چیزی یا اتفاقی نمیتونه تغییرش بده

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    هله نومید نباشی که تو را یار براند

گرت امروز براند نه که فردات بخواند؟

در اگر بر تو ببندد مرو و صبر کن آن جا
    ز پس صبر، تو را او به سر صدر نشاند

و اگر بر تو ببندد همه ره*ها و گذرها

ره پنهان بنماید که کس آن راه نداند

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز و گرامی
    داشتم مطلبی رو میخوندم توجهم جلب شد به این جمله :
    هر گاه جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند، جسم دوم نیز نیرویی به همان اندازه ولی در جهت مخالف به جسم اول وارد می*کند
    این مطلب رو وقتی تازه استارت تغییرات رو میزنیم خییییلی قشنگ درک می کنیم
    وقتی که شروع به تغییر می کنیم عادت ها و الگو های قدیمی با شدت زیادی میخوان ثبات خودشون رو حفظ کنن و اون برنامه ای که سال ها به خودمون دادیم مقاومت ایجاد میکنه
    حالا این قانون در مورد اجسام هست من میگم در مورد انسان و تغییرات درونی چندین برابر نیرویی که شما وارد میکنی به شما وارد میشه و میخواد کاری کنه یه جایی دیگه بیخیال بشی
    اما هر چی که پیش بریم و پا فشاری داشته باشیم روی هدف و تغییرات جدید، کم کم زورش کم میشه و یه جایی میرسه دیگه ما سوارش میشیم و زورمون بهش میچربه
    و قسمت قشنگش که من خیلی دوستش دارم اینه که ما وقتی تغییر کردیم این میشه برنامه جدید و دیگه به این راحتی ها کسی چیزی یا اتفاقی نمیتونه تغییرش بده

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    هله نومید نباشی که تو را یار براند

گرت امروز براند نه که فردات بخواند؟

در اگر بر تو ببندد مرو و صبر کن آن جا
    ز پس صبر، تو را او به سر صدر نشاند

و اگر بر تو ببندد همه ره*ها و گذرها

ره پنهان بنماید که کس آن راه نداند
    سلام مهرداد جان
    عالی بود صحبتتون.
    مرحله بعدش اینه.
    وقتی که به هر دلیلی شل میکنی و از مسیر فاصله میگیری چون داشتی خلاف جهت آب شنا میکردی(ناخودآگاه) آب میبرتت به عقب یا حتی قبل تر از نقطه ای که شروع کرده بودی. ازینجا باید دوباره توان بیشتر بزاری و تمرین بیشتر بکنی.
    ولی خوبیش اینه ایمانت قوی تر شده و تو راحت تر موانع رد میکنی و رشدت محکم تر میشه.

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

تصمیم گیری و حل مسٔله + روش های اونها = مسٔولیت پذیری؟

سلام دوستان

درباره حل مسٔله و روش های حل اون چی میدونید؟
    وقتی براتون سوالی پیش میاد یا مشکلی میخورید یاد گرفتید چجوری باهاش برخورد بکنید؟
    وقتی تو فشار قرار میگیرید دنبال چی میگردید؟ راه حل یا راه حل از کسی بدون بررسی راه حل توسط خودتون یا بررسی رفرنس مرتبط؟

ویرایش توسط Soroosham : 01-17-2024 در ساعت 13:04

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام مهرداد جان
    عالی بود صحبتتون.
    مرحله بعدش اینه.
    وقتی که به هر دلیلی شل میکنی و از مسیر فاصله میگیری چون داشتی خلاف جهت آب شنا میکردی(ناخودآگاه) آب میبرتت به عقب یا حتی قبل تر از نقطه ای که شروع کرده بودی. ازینجا باید دوباره توان بیشتر بزاری و تمرین بیشتر بکنی.
    ولی خوبیش اینه ایمانت قوی تر شده و تو راحت تر موانع رد میکنی و رشدت محکم تر میشه.

ممنون از توجهت سروش عزیزم
    واقعا زیبا گفتی
    من همیشه این عکس میاد توی ذهنم
    Untitled.jpg
    یه چیزی هم توی پست قبل یادم رفت بگم که موشک وقتی میخواد از زمین کنده بشه 80 درصد سوختش رو همونجا مصرف میکنه
    پس استارت ما خیلی مهم و باید تمام توان رو به کار بگیریم
    وقتی با جریان هماهنگ بشیم دیگه انرژی زیادی لازم نیست

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان

وقتی براتون سوالی پیش میاد یا مشکلی میخورید یاد گرفتید چجوری باهاش برخورد بکنید؟
    وقتی تو فشار قرار میگیرید دنبال چی میگردید؟ راه حل یا راه حل از کسی بدون بررسی راه حل توسط خودتون یا بررسی رفرنس مرتبط؟

من به صورت علمی و آکادمک چیزی نمیدونم حقیقتش
    اما وقتی چالشی سر راهم قرار میگیره به این فکر میکنم که قطعا بعد از اون چالش قراره یک هدیه دریافت کنم و به گفته استاد موفقیت در سختی پیچیده شده (ان مع العسر یسرا)
    حالا هر چی چالش بزرگ تر قطعا دستاورد اون هم بیشتر میشه
    وقتی فشار زیادی بهم وارد میشه سعی میکنم از بیرون فاصله بگیریم و برم سراغ درون خودم
    مقداری آرامش و فاصله گرفتن از مسئله کمک میکنه راه حل ها بهمون الهام بشه
    مثل درختی که صورتمون رو بهش چسبوندیم
    خوب هر چی نگاه میکنی و جلو میری متوجه نمیشی که این مانع چی میتونه باشه یا به چشم خیلی بزرگ میاد
    اما وقتی فاصله میگیریم متوجه میشیم که چیه و چطور باید ردش کرد

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

OmidPouyaan آواتار ها
    894 بار در 180 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان

سلام دوست من.
    اول از خدای خودم میخوام که کمکم کنه و آدمی که اون مشکل رو داشته و از اون عبور کرده سر راهم قرار بده.
    دوم میگردم دنبال کسی که اون مشکل رو داشته و ازش عبور کرده و باهاش مشورت میکنم. اون هم نه یک نفر بلکه حداقل ۳ یا ۴ نفر.
    سوم وقتی به این نتیجه میرسم که چه راهی درسته با خدای خودم صحبت میکنم و میگم « خدایا من به دنبال راه حل رفتم و مشورت کردم و به این راه حل رسیدم. حالا میخوام این راه حل رو اجرا کنم. خودت به این راه حل برکت بده. نتیجه رو هم به خودت میسپارم. »

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از OmidPouyaan عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 42 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 42 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع