صفحه 198 از 556 نخستنخست ... 98148188196197198199200208248298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,971 به 1,980 از 5553

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

khoshroomahdi آواتار ها
    29,161 بار در 2,286 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yaser.kh نمایش پست ها
    سلام و درود دوستان عزیزم
    امیدوارم که حال همگی عالی باشه
    در رابطه با یک باور و یک سری خاطرات میخواستم ازتون کمک بگیرم خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنید تا بتونم از شرایط رهایی پیداکنم.
    در مورد حس انتقام جویانه و عدم پذیرش ضرر
    یه سری خاطرات از گذشته دارم که بشدت روی معاملات من اثر گذاشته و در یک دور باطل افتادم. بصورت ریشه ای موضوع رو بررسی کردم و فهمیدم از خاطرات گذشته دور میاد که پایین خدمتتون نوشتم :
    تو دوران مدرسه همیشه پول داشتم اما دلم نمیومد که مثل بقیه اون چیزی رو که واقع دوست داشتم رو تو بوفه مدرسه بخرم مثل ، ساندویچ ، کیک ، پفک ، نوشابه و(خیلی چیزای دیگه ) ... . چرا؟ چون همیشه از نظر مالی در شرایط بدی قرار میگرفتیم(یه مدت خیلی خوب بودیم و بعد به صفر میرسیدیم. این موارد برای گذشته دور هست).پدرم ضررهای سنگینی همیشه میکرد ، میرفت زندان و تو مضیقه می افتادیم( سخته گفتنش ولی برای توضیح مشکل باید میگفتم).فقط خودمون بودیم که باید اوضاع رو درست میکردیم و از جایی بهمون کمکی نمیشد.دلمون نمیومد هیچی برای خودمون بخریم چون همیشه مجبور بودیم بعدا بدهی های جدید رو بازپرداخت کنیم.من خودم هر سال، 3 ماه تابستون و بعضا پاییز هم میرفتم کارگری فصلی و آخرش که پول میگرفتم ، همه پول رو میدام به پدرم تا خرج کنه یا بتونه یکم بیشترش کنه ولی اونم ضرر میکرد.یا یه مدت از نظر مالی شرایط مالی خوب بودیم ولی یه دفعه یه معامله میکرد و دوباره به زیر صفر میرسیدیم و از نو بدهی .
    این تا چند وقت پیش هم بود و ضرر خیلی زیادی تو بازار ارزهای دیجیتال کردم. (قبل از شرکت در دوره پرایس اکشن)
    حدود چند ماه پیش وارد حساب ریل شدم .حساب 500دلاری رو اوایل خیلی خوب رشد میدادم بدون استاپ خوردن.برداشت های خوبی هم داشتم(این برای ماه اول و دوم ریل بود) اما یه تو اواخر اردیبهشت بعد از 60 گام 3% بدون استاپ خوردن 3 تا ترید پشت سر هم ضرر داشتم. و ترید بعدی حساب به زیر 60 دلار رسید. از اون موقع حساب رو بالای 10 بار به 400-500 $ رسوندم ولی دوباره برمیگرده پایین و الان حدود 2 ماه هست که حساب رو نتونستم از 100 تا بیشتر رشد بدم و در یک دور باطلی گیر کردم.
    طی بررسی هایی که کردم قبلا هم میترسیدم از ضرر و بعد از ضرر کردن دوباره حس انتقام جویانه داشتم. که خب ریشه اش برمیگرده به باور و خاطراتی که در بالا خدمتتون نوشتم. 2 ماه ترید با گذاشتن حد سود و ضرر هم در ریل و هم در دمو داشتم. ولی الان که ضرر میکنم بشدت احساساتم درگیر میشه و از نظر روانشاسی بهم میریزم.
    تکنیکهای زیادی رو امتحان کردم. کل مقالات آکادمی رو بالای 10 بار خودنم. کتاب های مختلفی رو در رابطه با تغییر باور و خاطرات خودنم اما واقعا در رابطه با این موضوع نتیجه ای نگرفتم. چندین باور مخرب دیگه رو هم تغییر دادم ولی الان در رابطه با تغییر این مشکلات و خاطرات بالا به مشکل خوردم.
    (حدود 2 سال هست که اول صبح به مدت نیم ساعت مدیتیشن میکنم و فوق العاده تاثیر داشته. ذهن آرومی دارم ولی این مورد رو نتونستم کنترل کنم)
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایید
    @amino
    @kamanche@ fxramin@ hamoon@ Mohammad.Parsi@ MohammadReza_19@ za piri@ DjReza@ hamedzamani@ ali97@ ali_ichi@

(از بقیه دوستان عزیز هم عذرخواهی میکنم اگر منشن نشدن و ممنون میشم نظر و راهکار خودشون رو بیان کنند)
    تشكر و سپاس
    درود دوست عزیز
    اکثرا همین مسیر طی کردیم .اوایل دوره خیلی خوب سود می کنیم بعد یک ضرر بعد چند بار دوباره رشد میدیم برنمیداریم و بعد افت کلی
    چند سوال:
    پانصد دلار تا چقدر رشد دادید؟ ایا درصدی رشد دادید؟ آیا استاپ در اون معاملات وجود داشته؟ ایا حد سود مشخص روزانه داشتید که اگر بخوره از پای چارت پاشید و دیگه ترید نزنید؟ اکثر مشکلات از اینجا نشات میگیره.این عادتهای بدی که نوشتم متاسفانه در میانمدت اثر خودشون میزارن و کمتر متوجهش میشیم که سود غیر اصولی خیلییییی بیشتر از ضرر اصولی ما رو عقب میندازه
    سوال دومم اینه که واقعا چند بار به ۴۰۰ یا پانصد رسیدید؟ این سوال از روی استیتمنت دقیق جواب بدید به خودتون تا ذهنتون گولتون نزنه
    سوال اخر:
    بالانس از چند میاری به ۱۰۰ و میریزه؟ این اتفاق چندبار رخ داده؟ راه حلش فقط برداشت روی عددهای زیر ۱۰۰ هست هرچند کوچیک باشه و کارمزدش زیاد بشه براتون

راه حل کلی:سعی کنید استاپ ثابت تعریف کنید. حد ضرر مشخص و حد سود روزانه مشخص یا هفتگی تعیین کنید و تو همین عددهای کوچیک حجم یه درصد مشخص درگیر کنید. اینا راههای ساده رسیدن به سود مستمر هست.
    همونطور که دوستانم گفتند یه استراحت حتما داشته باشید. و مدت زمان پای چارت و تمرینتون رو حتما حواستون بهش باشه که زیاد نباشه. کار زیاد بهره وری رو کم می کنه.

2. 14 کاربر برای این پست سودمند از khoshroomahdi عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,257 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    این صحبتی که انجام میدم دقیقا صحبت خوده استاد نیست اما میخوام تا حد امکان همون موضوع رو بیان کنم و برای پیدا کردن این صحبت استاد دو هفته بلکه بیشتره که فایل های پرایس و فراکتالی و یوتیوب رو مجدد در حد توانم دیدم اما نتونستم پیداش کنم
    استاد در یک فایلی گفتند که در دنیای واقعی نیروی مثبت و منفی همدیگه رو جذب میکنند اما از جهتی تو فایلهای روان شناسی میگن که نیروی مثبت مثبت رو جذب میکنه و نیروی منفی منفی رو !!!
    و این وسط یه نکته خیلی مهم و ریزی هست که گفتند باید اونو درک کنید و من درکش کردم و در اون صورت میشه متوجه قدرت این قانون بشید
    نمیدونم این نکته رو گفتند و من نتونستم درکش کنم و آگاهی لازم رو نداشتم /یا میخواستند بگن و هنوز نگفتند
    اگه گفتند ممنون میشم فایل مورد نظر رو بگید برم ببینم
    استاد رو هم منشن میکنم تا اگه مطلبی در این مورد هست که بخوان بگن با کمال میل گوش کنیم @amino
    پ.ن:بعد از یک سال شنیدن دوره آرزوی تو دستور توست حس کردم باید برم یه سطح بالاتر رو هم ببینم برای همین فایل های سطح 1 جناب کوین ترودو رو میدیدم این چند وقت و برای همین نبودم کلا ... تااازه متوجه شدم که این آموزش های روانشناسی استاد هم پشتش یه دنیاااااا حرفه و واقعا ممنونم از این بابت
    پ.ن: این کلیپ از جناب وین دایر هم خدمت شما دیدنش خالی از لطف نیست(مخصوصا برای دوستانی که بازی فراوانی رو انجام میدن): لطفا کلیک کنید
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

4. 22 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,460 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    این صحبتی که انجام میدم دقیقا صحبت خوده استاد نیست اما میخوام تا حد امکان همون موضوع رو بیان کنم و برای پیدا کردن این صحبت استاد دو هفته بلکه بیشتره که فایل های پرایس و فراکتالی و یوتیوب رو مجدد در حد توانم دیدم اما نتونستم پیداش کنم
    استاد در یک فایلی گفتند که در دنیای واقعی نیروی مثبت و منفی همدیگه رو جذب میکنند اما از جهتی تو فایلهای روان شناسی میگن که نیروی مثبت مثبت رو جذب میکنه و نیروی منفی منفی رو !!!
    و این وسط یه نکته خیلی مهم و ریزی هست که گفتند باید اونو درک کنید و من درکش کردم و در اون صورت میشه متوجه قدرت این قانون بشید
    نمیدونم این نکته رو گفتند و من نتونستم درکش کنم و آگاهی لازم رو نداشتم /یا میخواستند بگن و هنوز نگفتند
    اگه گفتند ممنون میشم فایل مورد نظر رو بگید برم ببینم
    استاد رو هم منشن میکنم تا اگه مطلبی در این مورد هست که بخوان بگن با کمال میل گوش کنیم @amino
    پ.ن:بعد از یک سال شنیدن دوره آرزوی تو دستور توست حس کردم باید برم یه سطح بالاتر رو هم ببینم برای همین فایل های سطح 1 جناب کوین ترودو رو میدیدم این چند وقت و برای همین نبودم کلا ... تااازه متوجه شدم که این آموزش های روانشناسی استاد هم پشتش یه دنیاااااا حرفه و واقعا ممنونم از این بابت
    پ.ن: این کلیپ از جناب وین دایر هم خدمت شما دیدنش خالی از لطف نیست(مخصوصا برای دوستانی که بازی فراوانی رو انجام میدن): لطفا کلیک کنید
    سلام و شب خوش
    امیدوارم عالی باشی
    حاج میلاد تنها لایک خیلی کم بود برا کلیپت
    دو کلمه هست ولی خیلی چیزها پشتشه
    تجسم خلاق
    ویرایش توسط Ali97 : 08-12-2022 در ساعت 02:37
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    فایل پیوست 367662
    یا بلند شو برنامه کارتو بچین /یا بخواب خوابشو ببین

تا یکی دوسال دیگه مثل بمب صدا میکنید ببینید کی گفتم اینو من نمیگم استیتمنت ها میگن و سیستم هامون میگن همه مون جز 5% افرادی هستیم که هیشکی حتی جرعت نمیکنن به این حرفه نگاه کنن چه برسه بخوان پول دربیارن
    به همین دلیله که میگم نصف یا 80% افرادی که اوایل بودند الان دیگه نیستند و سال دیگه هم این امار به 95% میرسه (افرادی که توهم یک شبه داشتند )
    دور همیمون اتفاقی نیست
    امیدوارم هفته معاملاتی خوبی رو پشت سر گذاشته باشید چه دوستانی که در ریل هستند و چه دوستانی که در حال گرفتن استیتمنت یا بررسی چک لیستشون هستند
    امدوارم که موفق باشید
    قطعا بلند شو و برنامه کارتو بچین
    ما
    ما یک

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    فایل پیوست 367662
    یا بلند شو برنامه کارتو بچین /یا بخواب خوابشو ببین

تا یکی دوسال دیگه مثل بمب صدا میکنید ببینید کی گفتم اینو من نمیگم استیتمنت ها میگن و سیستم هامون میگن همه مون جز 5% افرادی هستیم که هیشکی حتی جرعت نمیکنن به این حرفه نگاه کنن چه برسه بخوان پول دربیارن
    به همین دلیله که میگم نصف یا 80% افرادی که اوایل بودند الان دیگه نیستند و سال دیگه هم این امار به 95% میرسه (افرادی که توهم یک شبه داشتند )
    دور همیمون اتفاقی نیست
    امیدوارم هفته معاملاتی خوبی رو پشت سر گذاشته باشید چه دوستانی که در ریل هستند و چه دوستانی که در حال گرفتن استیتمنت یا بررسی چک لیستشون هستند
    امدوارم که موفق باشید
    سلام memoعزیز من همیشه حرف ها و نشونه هایی اوس کریم رو از کلام اطرافیام میشنوم چه از برادرزاده 8 سالم چه یه فرد پیر 80 ساله بعض وقتا که با خودم درگیرم و به اصلاح مسیر خوردم تویی یک موضعی یه هو طرف مقابلم در میاد یه چیز میگه انگار کلید طلایی گیرکار من بوده و اینا رو کد میبینم این پست شما هم یکی از اونا بود خدا رو صدهزار مرتبه شکر بابت جمع شدن این خانواده کنار هم به لطف امینو عزیز

10. 15 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

mehdi_hasanzade آواتار ها
    3,840 بار در 306 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام به همه دوستان عزیز
    یه سوالی داشتم و فکر کردم تو این تاپیک میشه پرسید، سوالم این بود که آیا افزایش حجم در جهت معامله ایی که عین پیش بینی ما میره می تونه درست باشه ؟
    آیا منطقی هست ریسک بیشتری از بالانس به خاطر اینکه رفتار جفت ارز عینه پیش بینی ما ست و معامله ای که سود هست رو افزایش حجم بدیم ؟؟
    ممنونم از همه بچه ای با حالی که اینجا جمع شدن و نظراتشون رو میدن

مسیر سخت است و دشوار ولی راهی جز رفتن نیست

" من بر فراز قله میگویم موفقیت نتیجه گام های کوچک و مستمر است "
    و این نه یک شعار بلکه دقیقا واقعیتی کشف شده است.
    امینو

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از mehdi_hasanzade عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,168 بار در 467 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام دوستان یه روزی من اومدم اینجا پرسیدم که چطور بفهمیم که یه عادت در وجودمون نهادینه شده من توی این چند ماه سعی کردم 4 تا عادت که بیشتر از همه مسیر زندگیم رو تغییر میداد رو تغییر بدم امروز متوجه شدم که جواب سوالم رو پیدا کردم خیلی هاتون بهم جواب دادین خودت باید متوجه بشی که این عادت رو بهش رسیدی یا نه ،این کاملا درسته و حتما متوجه بودین که چی داشتین به من میگفتین اما برای من کامل اپلود نمیشد،اما جوابی که من بهش رسیدم اینه:
    وقتی بدون صرف انرژی داری کاری رو انجام میدی یعنی بدنت زودتر از ذهن تو تصمیم میگیره که این کارو انجام بده و حالا دیگه اگه قراره باشه تو اون کارو انجام ندی باید انرژی صرف کنی برای انجام ندانش اون روز،روزی هست که میشه گفت تغییر نسبت به اون عادت اتفاق افتاده
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

14. 19 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

Amirrezaa آواتار ها
    3,438 بار در 791 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 109 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    سلام دوستان یه روزی من اومدم اینجا پرسیدم که چطور بفهمیم که یه عادت در وجودمون نهادینه شده من توی این چند ماه سعی کردم 4 تا عادت که بیشتر از همه مسیر زندگیم رو تغییر میداد رو تغییر بدم امروز متوجه شدم که جواب سوالم رو پیدا کردم خیلی هاتون بهم جواب دادین خودت باید متوجه بشی که این عادت رو بهش رسیدی یا نه ،این کاملا درسته و حتما متوجه بودین که چی داشتین به من میگفتین اما برای من کامل اپلود نمیشد،اما جوابی که من بهش رسیدم اینه:
    وقتی بدون صرف انرژی داری کاری رو انجام میدی یعنی بدنت زودتر از ذهن تو تصمیم میگیره که این کارو انجام بده و حالا دیگه اگه قراره باشه تو اون کارو انجام ندی باید انرژی صرف کنی برای انجام ندانش اون روز،روزی هست که میشه گفت تغییر نسبت به اون عادت اتفاق افتاده
    سلام دوست عزیز وقت بخیر

ممنون بابت به اشتراک گذاشتن تجربتون ، خیلی کیف کردم که به این نتیجه رسیدین .
    قطعا این برای شناسایی عادتایی که داریم کمک کننده خواهد بود .

موفق و سلامت باشین.
    Unlimited World (ARA)

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از Amirrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_hasanzade نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان عزیز
    یه سوالی داشتم و فکر کردم تو این تاپیک میشه پرسید، سوالم این بود که آیا افزایش حجم در جهت معامله ایی که عین پیش بینی ما میره می تونه درست باشه ؟
    آیا منطقی هست ریسک بیشتری از بالانس به خاطر اینکه رفتار جفت ارز عینه پیش بینی ما ست و معامله ای که سود هست رو افزایش حجم بدیم ؟؟
    ممنونم از همه بچه ای با حالی که اینجا جمع شدن و نظراتشون رو میدن
    سلام مهدی جان
    امیدوارم عالی باشی
    در ابتدا سعی کن
    نظم داشته باش
    دیسیپلین داشته باش
    به قوانینت و چک لیستت احترام بگذار
    میدونم که همشو رعایت میکنی
    ما هنوز در اول راهیم اگر یکم اجازه بدیم تجربیاتمون در مارکت بیشتر بشه به مرور زمان تمام این موارد قابل پیاده سازی هست ، اما ما هنوز در مرحله یادگیری کلاج و ترمز و گاز ماشین هستم ، بعدا دور پلیسیم میتونیم بزنیم باهاش
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما
    ما یک

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

9,866 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام درود بر دوستان پر تلاش

سوال:چرا در بعضی مواقع آدم اگاهی دریافت بعضی سخنان یا تجربیات رو نداره علتش چیه؟! چجوری میتونیم در اون لحظه اون حرف یا تجربه رو درک کنیم ؟!

به عنوان مثال من الان 25 سالمه زمانی که بچه بودم پدرم یکسری تجربیات در رابطه با ثروت به من میگفت اما من ساده از کنارش رد میشدم تا به امروز یعنی شاید نزدیک 17 سال گذشته الان میدونم فرموده هاش چی بودن بعد من خودمو میکشتم میرفتم کتاب میخوندم در رابطه با ثروت در حالی که اکثریتش توسط والدینم به من گفته شده اما من گوش دادم اما یادم رفته نمیدونم چرا بعضی وقتا یه سری چیزا به ادم گفته میشه اما گوش نمیده نه اینکه گوش نده اهمیت بهش نمیده

ایا به خاطر احتیاجات من تا سن 20 سالگی اصلا به فکر پول نبودم اما بعدش احتیاجات مادی کم کم خودشو نشون داد بعدا که دنبال یه سری چیزا میرفتم نصیحت هایی که قبلا به من گفته میشد رنگ پیدا میکردن
    یا به خاطر عدم شکر گذاری(صحبت استاد ذات اذم جوریه که قدر داشته هاشو نمیدونه زمانی که از دستش میده تازه میفهمه چه چیز هایی رو داشته)

(من منظورم از درک کردن اینکه مثلا چیزی رو درک میکنی یک احساس هیجان یک احساس سبکی ذهن انگار مغزم ادم دیگه فشاری بهش وارد نمیشه به اون چیزی که واقعا دنبالش بوده رسیده. بعد واقعا میدونی اون تجربه یا سخن چیه جوری که انگار دیگه خودت تجربشو داشتی تو اون لحظه)

سپاس از همه عزیزان که وقت میزارن

@amino

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 26 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 26 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع