صفحه 224 از 555 نخستنخست ... 124174214222223224225226234274324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,231 به 2,240 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

KingMilad آواتار ها
    21,249 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان
    یه یعنی چی برام بوجود اومده با اینکه افکار مثبت خودمو دارم ولی خب میخوام کاملش کنم و شاید برای دوست دیگه ای هم مفید واقع شه

من تمام کلیپ هایی که دیدم (اعم از روانشناسان خارج از کشور و داخل کشور و مقالات و...) تاکید بسیار زیادی به مثبت اندیشی دارند

مثلا توی مقالات توجه اکیدی دارند به مثبت اندیشی و اینکه اصلا فرمت های ضررده چک لیستتون رو نبینید (چک لیستتون ضررده شده باشه ولی اشتباهات معامله گری و ... مهم اند)
    ولی خب مثبت اندیشی کلا یعنی چی؟ آیا همون فقط فرمت خوبی دیدن در همه چیز هست ؟ آیا همون معلم ساختن از همه اتفاقات خوب و بد اطرافمون هست؟

مثلا بهترین زمان برای شروع یه روز خوب اینه که صبح زود که بیدار شدیم نیم ساعتی رو به مدیتیشن بپردازیم و قبل از اون مثبت اندیشی داشته باشیم

خب این مثبت اندیشی یعنی چی؟ مثلا به چیزهایی که خیلی دوست داریم فکر کنیم؟(مثلا غذا )
    یا اینکه باید یه وقتی صرف کنیم یه تصویر ذهنی خوب درست کنیم و زمان هایی که نیاز داریم وارد اون بشیم(این یکی از تمرین های کتاب روانشناسی تصویر ذهنی بود ...خیلی دارم سعی میکنم این تصویر رو بسازم ولی هنوز موفق نشدم چنتایی ساختم ولی حال نداد)
    حالا نمیدونم چه کتابی بود ولی فکر کنم همین تصویر ذهنی بود : یه افسر جنگ ازش پرسیدند که چرا موقع جنگ استرس نداری و راحت میتونی کنار بیای با چیزها ..گفت یه تصویر ذهنی دارم زمان هایی که اوضاع سخت مشه توی ذهنم وارد اون مکان میشم و بعد از اروم شدن بر میگردم ... این خیلی خوبه حقیقتا باید انرژی بزارم بسازمش
    ممنون موفق باشید @KingMilad @Ali97 @amino

و بقیه دوستان
    سلام محمد جان امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    اگه اجازه بدید من فعلا راجبه این پست چیزی نگم چون خودم دارم مطالعه میکنم روی این سوالتون و هر وقت به جمع بندی رسیدم خدمتتون ارائه میکنم
    اینکه اصلا مثبت اندیشی باید چگونه باشه جای خود اون تصویر سازی ذهنی که فرمودید هم میتونه بصورت تصور تجسم یا توهم و ... باشه که اینم دارم مطالعه میکنم که هر کدومشون چه ویژگی ای دارن و چه نتیجه ای میتونن داشته باشن و ...
    الان میتونم تعریف مثبت اندیشی رو از بیان اساتید مختلف روانشناسی خدمتتون بگم اما فکر نکنم زیاد کاربردی باشه
    بیشتر دنبال صحبت استاد راجبه این موضوع هستم که اونو به اشتراک بزارم اما به خاطر ندارم تو کدوم فایل بود(اشتراک این مورد در اولویت بالاتری از مطالبی که در بالا عرض کردم هست چون جمع بندی اون مطالب چند ماهی زمانبره)
    فقط در مورد قسمتی از صحبتتون میتونم نظر خودم رو بگم خدمتتون :
    شما فرمودید اصلا فرمت های ضررده چک لیستتون رو نبینید
    اینکه فرمت های ضررده چک لیستمون رو نبینیم به این معنیه که مثبتهای اون رو هم ببینیم یا اگه چندتا ضرر خوردیم چک لیست رو عوض نکنیم(چک لیستی که ازش بک تست گرفتیم و نتیجه اون رو میدونیم چیه)...نه اینکه بررسیشون نکنیم!؟
    خب اگه شما یا من فرمت های ضرر ده چک لیست رو بررسی نکنیم چطوری میخوایم چک لیست رو ارتقا بدیم؟؟
    اگر اون ضرر رو بررسی نکنیم متوجه اشتباهمون نمیشیم و بازم ممکنه اون اشتباه انجام بشه و ضرر کنیم...
    حالا مدام مثبت اندیشی کنیم و بگیم این ضررها کم کم تعدادشون کم میشه خب معلومه نمیشه وقتی نه بررسیشون کردیم نه رو اون مورد تمرین کردیم و حالت درستش رو ندیدیم نه برطرفشون کردیم(درواقع قبول شرایط و دنبال راهکار گشتن برای بهبود اون شرایط درست تره)
    یکی از علت های تهیه ژورنال همین مورده که ضررهای خودمون و علتش رو متوجه بشیم
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دوستان عزیز سلام
    تارخ هستم.
    این حساب 10 دلاری ریل بنده هست که تقریبا 28 روز تریدری روش ترید زده شده.حساب اول 2 برابر شد و بالانس اولیه برداشته شد و در مرحله دوم برنامه هفتگی 30 درصد سود و برداشت 30 درصد سود و باقی موندن بقیه سود برای رشد حساب بود.تا به حال 19.5 دلار برداشت شده و موجودی حساب هم الان 18 دلار هست. نکته جالب و مفید در این موضوع هست.
    1.وین ریت من در این مدت 80 درصد بوده و با این وین ریت این اتفاق ها افتاده.من خودم قبلا این طرز فکر اشتباه رو داشتم که من باید سیستم بالای 95 درصد داشته باشم تا سود کنم و تریدر خوبی باشم ولی الان فهمیدم که با وین ریت 80 هم میشه حساب رو افزایش داد.
    2.در گراف که به شکل روزانه هست مشاهده میکنید که بالا و پایین زیادی داشته ولی در اخر هفته برایند کل هفته مثبت بوده و در کل برایند حساب با بالا و پایین زیاد و سود و ضرر مثبت بوده.

(درادان بالا(30%) به خاطر موجودی کوچیک حساب هست.نمیدونم اگر همین اتفاقات روی 100 دلار بود مثلا درادانش چند میشد ولی قطعا خیلی کمتر بود)

Screenshot 2022-09-11 170650.png

خوشحال میشم انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان رو بشنوم.
    ممنون از استاد امینو و به امید رادیوتیوب @amino
    in all chaos there is calculation

4. 22 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,165 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    تارخ هستم.
    این حساب 10 دلاری ریل بنده هست که تقریبا 28 روز تریدری روش ترید زده شده.حساب اول 2 برابر شد و بالانس اولیه برداشته شد و در مرحله دوم برنامه هفتگی 30 درصد سود و برداشت 30 درصد سود و باقی موندن بقیه سود برای رشد حساب بود.تا به حال 19.5 دلار برداشت شده و موجودی حساب هم الان 18 دلار هست. نکته جالب و مفید در این موضوع هست.
    1.وین ریت من در این مدت 80 درصد بوده و با این وین ریت این اتفاق ها افتاده.من خودم قبلا این طرز فکر اشتباه رو داشتم که من باید سیستم بالای 95 درصد داشته باشم تا سود کنم و تریدر خوبی باشم ولی الان فهمیدم که با وین ریت 80 هم میشه حساب رو افزایش داد.
    2.در گراف که به شکل روزانه هست مشاهده میکنید که بالا و پایین زیادی داشته ولی در اخر هفته برایند کل هفته مثبت بوده و در کل برایند حساب با بالا و پایین زیاد و سود و ضرر مثبت بوده.

(درادان بالا(30%) به خاطر موجودی کوچیک حساب هست.نمیدونم اگر همین اتفاقات روی 100 دلار بود مثلا درادانش چند میشد ولی قطعا خیلی کمتر بود)

سلام و عرض ادب
    خیلی کار خوبی میکنید موفقیت هاتون رو به اشتراک میگذارید بهتون تبریک میگم این باعث میشه برای منی که هنوز فایل ها رو تموم نکردم اشتیاق بیشتری بوجود بیاد
    بیصبرانه منتظر رادیوتیوب شما و همه دوستانی که اینجا فعالیت میکنن هستم
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,454 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    تارخ هستم.

سلام تارخ جان
    میدونم قطعا و 100% عالی هستی
    تبریک میگم بهت دوست من
    هربار نتایجت رو میبینم انرژی دوباره میگیرم ازت
    انشالله همیشه و در همه حال شاد و موفق و پیروز باشی
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    خیلی کار خوبی میکنید موفقیت هاتون رو به اشتراک میگذارید بهتون تبریک میگم این باعث میشه برای منی که هنوز فایل ها رو تموم نکردم اشتیاق بیشتری بوجود بیاد
    بیصبرانه منتظر رادیوتیوب شما و همه دوستانی که اینجا فعالیت میکنن هستم
    سلام سرکار خانم
    ممنون از لطفتون.من خودمم هنوز در حال اموزش هستم و ابتدای راه هستم ولی در کل ممنونم ازتون.

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها

سلام تارخ جان
    میدونم قطعا و 100% عالی هستی
    تبریک میگم بهت دوست من
    هربار نتایجت رو میبینم انرژی دوباره میگیرم ازت
    انشالله همیشه و در همه حال شاد و موفق و پیروز باشی
    سلام علی اقای عزیز
    مخلصم.من خودم از شما هزاران بار یاد گرفتم و رادیوتیوبت رو هم بالای 4 5 بار دیدم.مرسی برادر

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Yaser.kh آواتار ها
    5,577 بار در 358 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط khoshroomahdi نمایش پست ها
    درود دوست عزیز
    اکثرا همین مسیر طی کردیم .اوایل دوره خیلی خوب سود می کنیم بعد یک ضرر بعد چند بار دوباره رشد میدیم برنمیداریم و بعد افت کلی
    چند سوال:
    پانصد دلار تا چقدر رشد دادید؟ ایا درصدی رشد دادید؟ آیا استاپ در اون معاملات وجود داشته؟ ایا حد سود مشخص روزانه داشتید که اگر بخوره از پای چارت پاشید و دیگه ترید نزنید؟ اکثر مشکلات از اینجا نشات میگیره.این عادتهای بدی که نوشتم متاسفانه در میانمدت اثر خودشون میزارن و کمتر متوجهش میشیم که سود غیر اصولی خیلییییی بیشتر از ضرر اصولی ما رو عقب میندازه
    سوال دومم اینه که واقعا چند بار به ۴۰۰ یا پانصد رسیدید؟ این سوال از روی استیتمنت دقیق جواب بدید به خودتون تا ذهنتون گولتون نزنه
    سوال اخر:
    بالانس از چند میاری به ۱۰۰ و میریزه؟ این اتفاق چندبار رخ داده؟ راه حلش فقط برداشت روی عددهای زیر ۱۰۰ هست هرچند کوچیک باشه و کارمزدش زیاد بشه براتون

راه حل کلی:سعی کنید استاپ ثابت تعریف کنید. حد ضرر مشخص و حد سود روزانه مشخص یا هفتگی تعیین کنید و تو همین عددهای کوچیک حجم یه درصد مشخص درگیر کنید. اینا راههای ساده رسیدن به سود مستمر هست.
    همونطور که دوستانم گفتند یه استراحت حتما داشته باشید. و مدت زمان پای چارت و تمرینتون رو حتما حواستون بهش باشه که زیاد نباشه. کار زیاد بهره وری رو کم می کنه.
    سلام و وقت بخیر یاسر جان
    امیدوارم عالی باشید
    خیلی ممنونم از اینکه مواردتون رو در پست نوشتید و با ما به اشتراک گذاشتید ، چون این کارتون از قدرت این احساسات که در وجد شما بود کم کرد
    هممون روزهای سختی رو پشت سر گذاشتیم ، اما مهم اینه که ما دوباره اون خاطرات رو بالا نمیاریم که زندگیش کنیم ، ما تنها کاری که با گذشته داریم بررسی اون و استفاده از تجربیات اون هست نه دوباره زندگی کردن اون در تصوراتمون
    لطفا قدرت نوشتن رو دست کم نگیرید ، یک برگه کاغذ بردارید و از وسطش خط بکشید و در یک طرف بنویسید : اگر من به حد سود و ضررم پایبن باشم چه اتفاقی میفته و در طرف دیگه بنویسید : اگر استاپ نزارم و حد ضررم رو جا به جا بکنم چه اتفاقی میفته؟
    این مورد رو برای تمام مواردی که براتون پیش میاد بنویسید و برای هر کدوم چند جوابی که پیدا میکنید یاداشت کنید و در انتها هر دو طرف رو بخونید و بعد مچالش کنید بندازید بره اون کاغذ رو ، این تکنیک رو برای تمام موارد پیشروتون انجام بدید و از نتایج شگفت انگیزش بهره مند بشید
    گاهی وقتها کارها انقدر ساده و آسون هستند که انجام دادن و انجام نداندنش هم آسون هست
    پس سعی کنید با توجه به آسون و ساده بودن این کار انجامش بدید
    در مورد حساب ریل بدون مشاوره استاد و برنامه ای که میدن ترید نزنید ، اگر شما طبق خواسته و نظر خودتون عمل کنید همون نتیجه ای که قبلا بدست آوردید رو بدست میارید ، اما اگر اون کاری رو که استاد میگه انجام بدید همون نتیجه ای که استاد بدست آورده رو بدست میارید
    این مورد هم خیلی ساده و آسون هست ، تنها تصمیم شما هست که نتایج متفاوت در آینده برای شما رقم میزنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza0099 نمایش پست ها

سلام دوست من امیدوارم حالت عالی باشه
    در رابطه با مشکلی که شما داری من هم داشتم اما جور دیگه من هم قبل از شرکت در دوره تمام پول خودم و پدرم رو در بورس و بازار ارزهای دیجیتال از دست دادم اما باز هم به مسیر خودم ادامه دادم چون هدف داشتم
    من با صحبت های دوست عزیزم memo کاملا موافقم و با اجازه میخوام یکم فقط اون رو کامل ترش کنم
    همون طور که memo جان بهش اشاره کردن پذیرفتن هست که دوست عزیزمون در باره پذیرفتن ضرر گفتن من این قسمت رو کامل تر میکنم و میگم پذیرفتن همه چیز هر کس که بخواد موفق بشه در هر زمینه ای باید قدرت پذیرفتن اگاهانه را در خود پروش بدهد من خودم مدت کوتاهی هست که این پذیرفتن اگاهانه در وجودم قوی تر شده علت را نمیدانم اما قطعا به خاطر کار روی ابعاد روانشناسیم هست که این امر باعث شده من خیلی سریع تر بپذیرم و مشکلات خودم رو حل کنم
    شما علت های مشکل رو پیدا کردین و این بسیار عالیه حالا باید اونها رو بپذیرید و رفع کنید که میگید بسیاریشون رو هم رفع کردید
    پیشنهاد دیگری هم که دارم که برای خود من هم جواب داده اینه که در لحظه حال باید زندگی کنید استاد هم در رابطه با این موضوع بسیار صحبت کردن و در یکی از وبینار ها گفتن اگر تمام تریدر ها ادم های موفق فیلسوفان و... دنیا جمع بشوند نمیتوانند در گذشته یک 1000 تومانی از شما بگیرند یا به شما بدهند پس لحظه حل را درک کنید و در اون زندگی کنید
    و اینکه مدتی از بازار دور بشید به خودتون استراحت بدهید تا ذهنتون اروم بشه و به یاد داشته باشید شما میخواهید ترید را به عنوان شغل انتخاب کنید پس این یک برنامه بلند مدت هست و نباید عجله ای داشته باشید

امید وارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر یاسرجان

من هم قبلا قبول ضرر برام سخت بود(همه براشون سخت بوده)
    این جمله مخصوص خودمه و همیشه تکرارش میکنم
    مارکت هم میگیره و هم میده همیشه گیرنده یا دهنده نیست (ظالم نیست مارکت )

ضرر کم بهتره یا کال شدن؟ رسیدن اکانت به 480 دلار بهتره یا 60 دلار؟

طبیعتا برگردوندن اکانت 480 دلاری به به 500 دلار بسیار اسون تر از 60 دلار هست

پیشنهاد من اینه یه مدت مکانیکی و سیستماتیک ترید بزنید

من قبلا تریدر تحلیلی بودم ولی قبول ضرر برام سخت بود به همین دلیل کلا تریدر سیستماتیک و مکانیکی شدم
    چندین بار از سیستمم بک تست گرفتم و دیدم با سیستماتیک راحت ترم

بگردید منطقه راحتیتون رو پیدا کنید / مارکت الان شمارو تحت فشار گذاشته و داره بهتون هشدار میده که بیدار شید
    یک قلم و کاغذ بردارید و لطفا با خودتون صادق باشید چون خودتون میدونید چه کاری رو دارید اشتباه انجام میدید

به خودتون هزاربار افتخار کنید که کمک حال پدر هستید و ده هزار بار افتخار کنید چندین بار از 60 رسیدید به 500 اینا کار ساده ای نیست دوست من

من روزانه یک مقاله از سایت های خارجی میزارم لطفا بخونید اونارو
    در همه اونا یک حرف ثابته و اونم اینه که نمیشه جلوی ضرر رو گرفت مگر اینکه قبول کنید ضرر رو چون ضرر جزیی از بازار هست
    همه گفتند چه از تریدرای قدیمی و چه استاد و چه جوجه تریدری مثل من
    اصلا اگرضرر نبود استاپ لاس رو قرار نمیدادند در پلتفرم

لطفا و لطفا و لطفا ضرر رو قبول کنید
    کلیشه ای صحبت نمیکنم چون تحت فشار مارکت قرار گرفتم و ضرر رو قبول کردم

ضرر رو قبول کنید بهتون قول میدم دیگه هیچکدوم از این اتفاقات نمیوفته (بهتون قول شرف میدم)

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Hossein نمایش پست ها
    سلام آقا یاسر روزتون بخیر
    من بهتون پیشنهاد میکنم که چند روزی فاصله بگیرید و به خودتون استراحت بدین و خودتون رو برسی کنید که اون چرایی که شروع کردین چی بوده و چه چیزی میخواستین
    چشم اندازتون رو برای خودتون کاملا واضح کنید و تلاش کنید که از میسر لذت ببرید و آروم باشید سعی کنید طرز فکرتون رو تغییر بدید و از نتیجه گرا به فرآیندگرا تغییر بدین و اینکه
    آهسته حرکت کردن سریع ترین راه رسیدن به هدف هستش
    امیدوارم که تجربه ای که داشتم بهتون کمک کنه
    فقط کمی صبر لازم هستش
    سلام خدمت برادران عزیز آکادمی
    عذزخواهی میکنم که خیلی دیر دارم تشکر میکنم.جوابها خیلی عالی و مفید بودن واقعا ممنونم. طبق راهنمایی های شما حدود 1 ماه کلا از آکادمی و تمام بازارها فاصله گرفتم و مواردی رو که فرمودید بهشون عمل کردم.تو این مدت سعی کردم بصورت ریشه ای روی مشکل کار کنم.باورها و خاطرات گذشته رو بازنگری کردم و تغییرشون دادم.
    یک نکته که خیلی جالب بود و استاد هم در چند جا تاکید روش داشتن این بود که وقتی در یک موقعیتی قرار میگیریم یا شکست میخوریم افراد فکر میکنن که علت اون شکست ناشی از "اقدامات اخیر" اونهاست اما با بررسی عمیق تر مسئله متوجه میشیم "ریشه در گذشته دور" داره.
    و من همین مورد بالا رو در خودم پیداکردم : فروردین امسال وارد ریل شدم ( بدون اجازه استاد عزیز). چند هفته اول طبق برنامه استاد در رادیوتوب ها،هدف روزانه 1 درصد بود( با رعایت تمام قوانین و ست کردن استاپ و تی پی). ولی بعد از برنامه هدف خارج شدم و در یک هفته حساب 200 دلاری رو به 1170 دلار رسوندم و تمام سود رو برداشت کردم. و دقیقا بعد از این رشد ناگهانی حساب بود که افت حساب و کال شدن های متعدد شروع شد. از اون موقع 4 ماه میگذره و سعی در تغییر موارد اشتباه داشتم. برای همین هم نتیجه نمیگرفتم .
    خوشبختانه نتایج در همین هفته قبل مشهود بود و از نظر احساسی و کنترل خودم خیلی بهتر شدم. در پایین نتایج یک هفته ترید با رعایت تمام قوانین چک لیست رو قرار دادم. یک مورد دیگه که خیلی کمک کرد مرور دوباره ژورنال ها بود . عادت دارم که وارد هر کاری که بشم تمام اتفاقات و مسیری که دارم طی میکنم رو یادداشت میکنم وبا بررسی دوباره اون متوجه اشتباهات اولیه خودم شدم.
    Screenshot 2022-09-12 095844.jpg
    بازم تشکر میکنم از دوستانی که راهنمایی کردن .خیلی ممنونم
    شاد و سرزنده باشید
    ویرایش توسط Yaser.kh : 09-12-2022 در ساعت 10:04
    " سرنوشت اون چیزیه که شما با سرتون مینویسید و شما میتونید بهترین نویسنده برای زندگی خودتون باشید " (امینو)

14. 17 کاربر برای این پست سودمند از Yaser.kh عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,000 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    "یک فکر بکارید*، عمل درو می*کنید. یک عمل بکارید*، عادت درو می*کنید؛ یک عادت بکارید، یک شخصیت برداشت می*کنید ؛ یک شخصیت بکارید*، یک سرنوشت درو می*کنید."
    1712327-Stephen-R-Covey-Quote-Sow-a-thought-reap-an-action-sow-an-action.jpg
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

16. 22 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2123 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر محمدجان
    امیدوارم عالی باشید
    مثبت اندیشی این نیست که منفی ها وجود ندارند ، مثبت اندیشی اینه که با وجود اونها بتونی اون دید مثبتت رو نگهداری و توجهت به بعد مثبت موضوع باشه و منفی ها تاثیری نداشته باشه برات
    مثال : صبح شما با من تماس گرفتید و من شمارو رد تماس دادم ، تو ذهنتون چه چیزهایی خطور میکنه ؟ اینجا دو دسته میشیم : یک دسته دید منفی داره به این موضوع و افکارات منفی رو میبینی و میشنوه تو ذهنش (علی دیگه ....و قطع ارتباط میکنم باهاش و ....)
    یکی دیگه در زمان بروز این کار اولین فکری که به ذهنش میرسه میگه : مطمئنا دستش بنده بعدا تماس میگیره باهم و اگر بعدا هم تماس نگرفت وارد مرحله دوم میشه و میگه خوب حتما یادش رفته تماس بگیره فردا خودم دوباره تماس میگیرم باهاش
    در مورد معاملات ضررده هم : معاملات منفی وجود دارن اما اگر ما تمام ذهنمون درگیر این معاملات منفی باشه گیر میکنیم تو چرخه باطل اما اگر با وجود معاملات منفی توجهمون روی معاملات مثبت باشه افکاراتمون مثبت میشه و انرژی داریم و موقعیتهای بهتری میبینیم و معاملات بهتری انجام میدیم ، این دید چه جوری باعث پیشرفت میشه ؟ ما قبلا چک لیستمون رو بررسی کردیم و دیدم با وجود معاملات منفی در کل در انتها سود ده هستیم پس دیگه دید و توجهمون رو میاریم روی معاملات سود ده و منفی ها تاثیری نمیگذاره رومون
    در یک جمله : همیشه نیمه پر لیوان رو ببین
    در مورد صبح بیدار شدن و افکار مثبت یک مثال دیگه میزنم :
    از فردا این موضوع رو دو روز پشت سر هم انجام بدید تا به صورت عملی نتیجش رو ببینید
    یک روز صبح بیدار میشید با این افکارات و جملاتی که در سرتون هست : اه امروزم هوا ابریه ، اه امروز چک دارم ، خدایه من وق اقساطم رسیده ، وای چیزهایی رو که دارم از دست بدم چی میشه ، امروز معاملام ضرر بشه چیکار کنم ؟
    روز بع با بیدار شدن این افکارات و جملات در سرتون هست : عجب روز ابری فوق العاده ای جون میده برا پیاده روی ، امروزم یک معامله توپ سود ده میزنم ، عجب راهکارها و ایده های ثروتسازی رو پیدا میکنم ، امروزم یک روز عالی دیگست با اتفاقهای عالی، و....
    حتی اگر انجامشون هم ندادید همین حالا که داشتین اون افکار دوتا روز رو میخوندید به شکل ظاهری صورتتون دقت کنید و حسی که در وجودتون داشت ایجاد میکرد
    تفاوتها در این چیزهای کوچیک هست که نتایج بزرگی رو بعدا میسازه
    در مورد تصویر سازی : چه چیزی بهتر از این که زندگی که آرزوش رو دارید در تصویر سازیتون زندگی کنید و خودتون رو در حالی ببینید که به تمام این اهداف و آرزوهاتون رسیدید و داریدشون و لذت میبرید
    یک نکته مهم شاید یکی دو سالی طول بکشه تا به این بخش برسید : ما در پیاده سازی اصول و چک لیست و کسب درآمد از مارکت مشکل نداریم همه اینها در عرض 1 سال اوکی میشه ، بخش اصلی ذهنیت و باورهایی هست که مانع قبول موفقیت و کسب پول و رسیدن به اهداف میشه ، ذهنی که خودش رو لایق این زندگی و آرامش و ثروت و دارایی نمیدونه ، این سخت ترین بخش کار هست
    سلام و عرض ادب خدمت اقا علی گل
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    حالا میایم سراغ قسمت واقعا سخت ماجرا
    هممون میدونیم از کودکی باور هایی رو در ما جامعه و خانواده نهادینه کرده که وقتی انسان سراغ موفقیت میره تا اونارو عوض نکنه ناخوداگاه سختش میاد
    اما نکته مهم ماجرا اینجاست که من زیاد میبینم در تاپیک روانشناسی هی به این نکته اشاره میشه اما خیلی زیاد به راه حل انها اشاره نمیشه حالا میتونه به دلیل این باشه که تعداد بچهه ایی که واقعا تونستن موفقیت و به ناخوادگاهشون واقعا بقبولونن در اون حد زیاد نیست
    سوال من اینه که ایا میشه با خوندن کتاب هایی در این رابطه مسیر برامون روشن بشه و کم کم روش کار کنیم یا نیاز به رمز و راز خاصی داره؟!
    من زیاد درگیر این حوضه نشدم تا حالا و کم کم دارم روش کار میکنم و نقطه اولش اینه که صبور بودن و زود از کوره در نرفتن رو تمرین میکنم و خداروشکر خیلی خیلی بهتر شدم
    اما ایا کتاب هایی خود شما و بچه ها سراغ دارن که که فقط اون نوک نخ رو بدن بقیش رو خودمون بکشیم؟!
    ممنونم

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,454 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت اقا علی گل
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    حالا میایم سراغ قسمت واقعا سخت ماجرا
    هممون میدونیم از کودکی باور هایی رو در ما جامعه و خانواده نهادینه کرده که وقتی انسان سراغ موفقیت میره تا اونارو عوض نکنه ناخوداگاه سختش میاد
    اما نکته مهم ماجرا اینجاست که من زیاد میبینم در تاپیک روانشناسی هی به این نکته اشاره میشه اما خیلی زیاد به راه حل انها اشاره نمیشه حالا میتونه به دلیل این باشه که تعداد بچهه ایی که واقعا تونستن موفقیت و به ناخوادگاهشون واقعا بقبولونن در اون حد زیاد نیست
    سوال من اینه که ایا میشه با خوندن کتاب هایی در این رابطه مسیر برامون روشن بشه و کم کم روش کار کنیم یا نیاز به رمز و راز خاصی داره؟!
    من زیاد درگیر این حوضه نشدم تا حالا و کم کم دارم روش کار میکنم و نقطه اولش اینه که صبور بودن و زود از کوره در نرفتن رو تمرین میکنم و خداروشکر خیلی خیلی بهتر شدم
    اما ایا کتاب هایی خود شما و بچه ها سراغ دارن که که فقط اون نوک نخ رو بدن بقیش رو خودمون بکشیم؟!
    ممنونم
    سلام عرفان جان
    امیدوارم عالی باشی
    ابتدا تبریک میگم بهت بابت شروع کنترل خشم و عصبانیت ، چوون تو مارکت خیلی کمک کننده هست
    همونطور که خودتون هم گفتید این موضوع ریشه در باورها و ناخودآگاهمون داره و از بچگی برنامه ریزی شده
    من هم زیاد رو این موضوع تجربه ندارم و با روشهایی دارم کار میکنم
    یکی از این روشها همین مرور زمان هست ، یعنی زمانت رو در کنار افرادی سپری کنه که اون باورهایی رو که تو نیازشون داری داشته باشن و کم کم با روابط با اونها در شما هم اثر کنه ، که بهترین مکان همین آکادمی هست ، همونطور که استاد هم گفتند آموزش 4 تا تکنیک چندان وقتی نمیبره علت اینکه دوره های من انقدر طولانی میشه میخوام باور بچه ها ساخته بشه
    روش بعدی همون گوش دادن به آهنگهای سابلیمینال هست
    روش بعدی انجام ای اف تی هست که خودش یک دوره کامل داره (کتاب انگشتان ثروت سز هم دقیقا با این روش داره روی باورهای مالی کار میکنه )
    روش بعدی اون باورهای جدیدی رو که میخوای روی کاغذ بنویس و کم کم وارد زندیگیت بکنشون
    مثلا الان من در یک جمعی که میشینم و شروع میکنن به صحبت در مورد یک شخص پولدار ، تمام عقاید اشتباه قبلی رو که میگند در جوابشون نکات مثبت انسانهای پولدار رو میگم و کم کم اونام داره باورشون میشه ، مثال واضحتر : یکی از اشخاص پولدار با شاسی بلندش چپ کرده بود و شروع کردند به صحبت که دیدید مال حروم چه بلای سر آدم میاره ؟ من در جوابشون گفتم اگه اونا الان پول نداشتن و با همین پراید تصادف میکردند همشون جونشون رو از دست میدادند ولی در سایه پول شاسی بلند داشتند و حتی از دماغشون هم خون نیومد ، پس میبینید پول چقدر عالی هست
    فیلمها و مجموعه های خوب ببین
    از صحبت و ارتباط با اطرافیانی که اون باورهای محدود کننده رو دارند و پخشش میکنند دوری کن
    متاسفانه آخرین جایی که میرسی بهش تنهایی هست
    اسم من رو گذاشتند یکی از اصحاب کهف چون فقط تنهام و از دنیای بیرون و اطرافیانم هیچ اطلاعی ندارم
    زمان میخواد خیلی چیزها در مرور زمان درست میشه ، بزار ببینیم شاید بچه ها هم یک راهکارهایی ارایه دادند تا بتونیم سرعت تغییر رو بیشتر کنیم
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 53 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 53 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع