صفحه 21 از 104 نخستنخست ... 1119202122233171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 1036

موضوع: معرفی کتاب و کتابخوانی

Morteza_Trader آواتار ها
    5,482 بار در 408 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام
    وقت همگی به خیر و خوشی و شادی
    تو پست 63 (وبینار آقای پوریا) اول جلسه استاد در مورد یک کتابی نوشته آقای مالفورد در مورد تاثیر ذهن و فکر و خیال بر سلامت بدن صحبت کردند. ممنون میشم اگه اسم کتابش رو می دونید رو بفرمایید. @amino
    آمین می شود هر آنچه می پندارید

2. 22 کاربر برای این پست سودمند از Morteza_Trader عزیز تشکر کرده اند:

26 بار در 4 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    بسیار عالی و با تشگر از دوستان
    کتاب قانون شفا پیشنهاد بنده هست.تاثیر زیادی برزندگیتون میزاره.موفق باشید

4. 15 کاربر برای این پست سودمند از [email protected] عزیز تشکر کرده اند:

7,089 بار در 443 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    وقت همگیمون بخیر و سلامتی باشه

به شخصه گرایش زیادی به سمت تفکر در مورد ماهیت ( چیزها ) دارم

---------------------------------------------------------------------

به طور مثال این که اساسا انسان حق انتخاب کاملا آزادانه داره یا نه ؟؟؟ اصلا آزادی به معنای واقعی کلمه در زندگانی اجتماعی میتونه وجود داشته باشه ؟؟؟ ؟؟؟ شانس چطور ؟؟؟ از سرنوشت که نگم براتون

چقدر در این مورد که ذهن ما سازنده دنیای اطرافمون هست روی زندگی شخصی خودتون مطالعه کردید و باورش دارید ؟؟؟ اصلا بهش شک کردید ؟؟؟ !!!

( منظورم از مطالعه صرفا خوندن کتاب ها و چشم و گوش بسته قبول کردن اون ها نیست , بلکه ریز شدن در تجربیات خودتون و دنیای

اطراف خودتون هست که البته خود این موضوع هم جای بحث طولانی داره )

بعد از مشاهدات زیاد متوجه شدم که نقش " تضاد " رو در زندگیمون به هیج وجه نمیشه انکار کرد و در لحظه به لحظه زندگی میشه رد پاش رو دید

ما برای بدست آوردن "چیزی" داریم " چیز" دیگه ایی رو در همین لحظه فدا میکنیم در واقع همواره در حال پرداخت کردن بهای" چیزی" هستیم ( حتی اگر به اون واقف نباشیم )

اگراز شما بپرسن الویت اولتون توی زندگیتون چیه ؟ اکثرا به احتمال زیاد می گید خانواده امون و ما هر کاری برای اون ها انجام میدیم

حالا بیایمم توی زندگی خارج از کلمات : ما ساعت ها درگیر بدست آوردن بهترین ها و بیشترین ها برای خانواده امون هستیم در صورتی که در همین لحظه کم ترین زمان رو داریم "با " اون ها صرف میکنیم چون درصدد ساخت زندگی بهتر مالی " برای" اون ها

هستیم .

اگرالان زمان زیادی رو صرف کار نکنیم ممکنه از هزینه زندگی اون ها برنیایم و طرف دیگه ماجرا ممکنه از فردا همدیگه رو نداشته باشیم .

پ.ن : مهم سرزنش نکردن خودمون در پی تصمیمات هست چرا که اساسا ما در حال تغییر هستیم و تصمیم امروز ما میتونه 10 سال دیگه برامون مزحک به نظربیاد پس باید قبول کنیم که اون لحظه رو به میزان درک و دانش همون لحظه امون زندگی کردیم

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مدت ها بود که در بین اساتید حوزه موفقیت / سرمایه گداری / روانشناسی دهن , اغراق و بزرگ نمایی زیادی میدیدم بدون در نظرگرفتن سایر ابعاد یک انسان از طرف اون ها در نوشته هاشون . تا این که به تازگی کتاب " روانشناسی پول " نوشته مورگان هاوزل

از نشردوران رو خوندم و برام فوق العاده جالب بود البته شاید این میزان از جذابیت برای این باشه که ذهنیتم به بخشی از زندگی تایید شده نه تکذیب ...

توجه : دو کتاب دیگه در سال های گذشته با همین نام از نویسنده های دیگه ایی چاپ شده , این کتاب معرفی شده برای 2020 هست

به نظر میاد حدااقل یک بار خوندنش برای تمام فعالین بازارهای مالی واااجب میاد .

در انتها جالب میشه اگر امکانش باشه در موردش بحث و گفت و گویی بشه @amino
    ویرایش توسط Navit : 07-07-2021 در ساعت 19:30

6. 21 کاربر برای این پست سودمند از Navit عزیز تشکر کرده اند:

Yoshita آواتار ها
    9,093 بار در 543 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و درود
    دوستان یک راهنمایی نیاز دارم اگه کمک کنید ممنون میشم میخواستم ببینم کتاب تند خوانی پیشرفته تونی بوزان رو مطالعه کردین اگر بله لطفا توضیحی راجع بهش بدید و این که تکنیک هایی که گفته شده در کتاب درعمل قابل اجرا هست و میتونه کمک کنه یا نه ممنون
    احساسات نقش مهمی در روند تصمیم گیری ایفا می کنند. زیرا قوه احساس،انتخابی است.اگر احساس عصبانیت کنید،عوامل جزئی و کم اهمیت نیز شما را خشمگین میکنند اگر وحشت زده باشید،کوچکترین صدا نیز شما را می ترساند اگراحساس شادمانی کنید حتی رویدادهای معمولی خنده را بر لبان شما ظاهر می سازد .

8. 19 کاربر برای این پست سودمند از Yoshita عزیز تشکر کرده اند:

Armando آواتار ها
    7,078 بار در 502 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 30 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    بسیار عالی
    ما عظیم ترین منابع کتب فلسفی و علمی و روانشناسی رو به زبان شعر و فارسی در اختیار داریم ..............

كشتي كه به درياي روان مي گذرد---------------مي پندارد كه نيستان مي گذرد
    ما مي گذريم زين جهان در رحلت-----------------مي پنداريم كه نيستان مي گذرد

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر خدمت دوستان کتاب .....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام مهرداد عزیز.....
    نقل قول نوشته اصلی توسط m@hdi نمایش پست ها
    سلام استاد عزیز. من در مورد.....
    نقل قول نوشته اصلی توسط SK008 نمایش پست ها
    با سلام .....
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen-73 نمایش پست ها
    سلام به .....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Usef-khezri نمایش پست ها
    سلام رفقا عزیز ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط ichimoku نمایش پست ها
    سلام و درود .....
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid7 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yoshita نمایش پست ها
    سلام و درود ممنون ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام چقدر .....
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman 01 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر مرسی بابت معرفی این....
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosi00 نمایش پست ها
    من به پیشنهاد استاد....

عرض ادب ادب خدمت همه دوستان
    پست های این بخش را بررسی کردم و دیدم خیلی از دوستان در مورد کتاب دعوت به تمرین ذن مشکل داشتن
    البته دوستانی که بنده اینجا ریپلای کردم توضیحات مفیدی اراِئه دادن که بنده در تکمیل اون توضیحات چند نکته را خلاصه وار عرض میکنم

اول اینکه هدف از این کتاب نه یکسری تمرین برای رسیدن به حال خوب و مدیتشن بلکه تمرینی برای یکی شدن با هستی بی کران و بدون هویت های ذهنی است که هرآنچه نیاز آدمی است با آن برطرف میشود و به آرامش حقیقی میرسد

دوم اینکه کتاب یک بخش تئوری داره به اسم جهت گیری و یک بخش عملی
    برای درک بخش تئوری نیاز به درک مباحث فلسفی هست مثل بحث اصالت وجود و اعتباریت ماهیت در اسفار ملا صدرا که بسیار دقیق بیان شده ولی میتونید با توجه به پیشنهاد جناب امینو کتاب نیروی حال از آقای اکهارت توله را مطالعه و تمرین کنید که بسیار به درک موضوع کمک میکنه چون زبانی ساده و بیانی دقیق داره و از انسانی که خودش این راه را رفته و این کشف و اتحاد با وجود را داشته یاد میگیرید .
    ولی برای درک مطلب حتما به تمرین و تکرار و رشد در مراتب وجود نیاز داریم .

با تشکر از همه دوستان
    و تشکر ویژه از استاد عزیز که علاوه بر آموزش ترید ، آموزش دیگری برای قدم در وادی زندگان به ما دادند .
    ویرایش توسط Armando : 07-08-2021 در ساعت 13:48

10. 28 کاربر برای این پست سودمند از Armando عزیز تشکر کرده اند:

1,681 بار در 159 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armando نمایش پست ها
    عرض ادب ادب خدمت همه دوستان
    پست های این بخش را بررسی کردم و دیدم خیلی از دوستان در مورد کتاب دعوت به تمرین ذن مشکل داشتن
    البته دوستانی که بنده اینجا ریپلای کردم توضیحات مفیدی اراِئه دادن که بنده در تکمیل اون توضیحات چند نکته را خلاصه وار عرض میکنم

اول اینکه هدف از این کتاب نه یکسری تمرین برای رسیدن به حال خوب و مدیتشن بلکه تمرینی برای یکی شدن با هستی بی کران و بدون هویت های ذهنی است که هرآنچه نیاز آدمی است با آن برطرف میشود و به آرامش حقیقی میرسد

دوم اینکه کتاب یک بخش تئوری داره به اسم جهت گیری و یک بخش عملی
    برای درک بخش تئوری نیاز به درک مباحث فلسفی هست مثل بحث اصالت وجود و اعتباریت ماهیت در اسفار ملا صدرا که بسیار دقیق بیان شده ولی میتونید با توجه به پیشنهاد جناب امینو کتاب نیروی حال از آقای اکهارت توله را مطالعه و تمرین کنید که بسیار به درک موضوع کمک میکنه چون زبانی ساده و بیانی دقیق داره و از انسانی که خودش این راه را رفته و این کشف و اتحاد با وجود را داشته یاد میگیرید .
    ولی برای درک مطلب حتما به تمرین و تکرار و رشد در مراتب وجود نیاز داریم .

با تشکر از همه دوستان
    و تشکر ویژه از استاد عزیز که علاوه بر آموزش ترید ، آموزش دیگری برای قدم در وادی زندگان به ما دادند .
    خیلی هم عالی دوست عزیز این مشکل شاید برای همه دوستان که ابتدا وارد میشن پیش بیاد ولی من نظرم اینه که خیلی رو مسایل تعوری کتاب نمونیم و سریع وارد بخش عملی بشیم این کار باعث میشه که ماه ها بعد که بخواین این کتاب رو بخونین شاید با اگاهی بهتر اون رو بخونید

12. 18 کاربر برای این پست سودمند از majid7 عزیز تشکر کرده اند:

7,089 بار در 443 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط RichManShokr نمایش پست ها
    سلام

جالب شد

منظورتون از سایر ابعاد در جمله زیر چیه ؟

مدت ها بود که در بین اساتید حوزه موفقیت / سرمایه گداری / روانشناسی دهن , اغراق و بزرگ نمایی زیادی میدیدم بدون در نظرگرفتن سایر ابعاد یک انسان از طرف اون ها در نوشته هاشون . تا این که به تازگی کتاب " روانشناسی پول " نوشته مورگان هاوزل

ممنون #خدایاشکرت

سلامت باشید ...

منظورم مفاهیم پیچیده و نظریه پردازی نیست و دیدگاه کاربردی دارم .

ابعاد : جسمی - روحی - معنوی - احساسی و روانی که نگاه دقیق تر داشته باشیم همگی میتونن شاخه هایی از گزینه آخر ( روانی ) باشند.

من و شما به عنوان انسان های متفاوت رفتاری در یک قالب کلی هستیم ( یعنی رفتارهای تکراری با کمیت و کیفیت های متفاوت ) هرکدوم از ما در فرهنگ و اجتماع متفاوتی بزرگ شدیم در سالی که من به دنیا اومدم اتفاق های متفاوتی رقم خورده حاکمان اون سال

در جهان طرز تفکر و دیدگاه متفاوتی نسبت به سال های گذشته یا امروز داشتند . در نتیجه میزان های ما از اون رفتارهای تکراری میتونه خیلی متفاوت باشه , به طور مثال میزان تحمل درد و رنج در ما دونفر با هم فرق میکنه پس نمیشه یک نسخه واحد برای موفقیت

مالی در افراد با میزان های متفاوت پیچید.

برای رسوندن شفاف منظورم یک مثال از بخشی از کتاب جادوی انظباط شخصی برایان تریسی که به عنوان یکی از بهنرین کتاب هاش معرفی میشه میزنم

توی کتاب میگه برای این که زمان کاریتون رو از دست ندید " حتی وقت ناهار رو هم کارکنید , ناهارتون رو بیارید داخل اتاق کارتون و سر میزکاربخورید "

شاید جمله برایان تریسی برای یه نفردر مورد خاصی که به ضرب العجل نیاز داشته باشه 2 الی 3 ماه کاربردی باشه ولی آیا برای تمام افراد در دراز مدت میتونه کاربردی باشه ؟

مثلا یکی از ارزش های زندگی من اینه که از طعم غذام در آرامش لذت ببرم پس این لزوما به این معنی نیست که من در راه رسیدن به خلق دستاورد ها , آدم کم اراده ایی هستم و نمیتونم از خواسته هام بزنم و برای کارم وقت بیشتری بزارم بلکه فقط ارزش های

زندگی که غالب رفتارم رو شکل میدن متفاوت با دیگری هستن

حالا شخصی رو در نظر بگیریم که با وجود شبکه های مجازی زندگی خودش که هیج تمامیت خودش رو میخواد الگوبرداری و یا کپی برداری کنه از فرد دیگه ایی ... اگر شخص اول پس از چندبار تلاش کردن به در بسته بخوره و یا خسته بشه

ممکنه به خودش برجسب کم اراده بودن و یا ناتوانمند بودن بزنه و ناامید بشه , بدون این که درکی از این ماجرا داشته باشه که در زمینه های مختلف "میزان های " متفاوتی با شخص دوم داره
    ویرایش توسط Navit : 07-08-2021 در ساعت 19:13

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از Navit عزیز تشکر کرده اند:

Armando آواتار ها
    7,078 بار در 502 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 30 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid7 نمایش پست ها
    خیلی هم عالی دوست عزیز این مشکل شاید برای همه دوستان که ابتدا وارد میشن پیش بیاد ولی من نظرم اینه که خیلی رو مسایل تعوری کتاب نمونیم و سریع وارد بخش عملی بشیم این کار باعث میشه که ماه ها بعد که بخواین این کتاب رو بخونین شاید با اگاهی بهتر اون رو بخونید
    با توجه به بخش عملی کتاب دعوت به تمرین ذن
    متوجه میشویم که ذن از سه عمل مشاهده ، مراقبه و تفکر تشکیل میشه
    که در ادامه خودشون توضیح میدن تفکر یعنی مطالعه و دریافت معانی از اهل
    پس تفکر و مطالعه جزو دستورات عملی خود کتاب است
    البته نه هر کتاب و نه هر تفکری

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Armando عزیز تشکر کرده اند:

1,681 بار در 159 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armando نمایش پست ها
    با توجه به بخش عملی کتاب دعوت به تمرین ذن
    متوجه میشویم که ذن از سه عمل مشاهده ، مراقبه و تفکر تشکیل میشه
    که در ادامه خودشون توضیح میدن تفکر یعنی مطالعه و دریافت معانی از اهل
    پس تفکر و مطالعه جزو دستورات عملی خود کتاب است
    البته نه هر کتاب و نه هر تفکری
    بله درست میرفمایید ولی شاید خیلی از مفهومات رو تا قبل از عمل درک نکنید اگه توجه کنی تاکیدی هم کردم برای بعد ها خوندن کتاب چون خیلی عمیق تر شاید مفاهیم رو درک کنی
    به هرحال تجربه شخصی بنده بوده

18. 14 کاربر برای این پست سودمند از majid7 عزیز تشکر کرده اند:

M_HOSEINI آواتار ها
    3,645 بار در 199 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    یکی از بهترین کتابهایی که تا حالا خوندم و توصیه میکنم بخونید دوستان

داشتن یک استاد خوب در زندگی انسان بسیار سودمند است؛ استادی که بتواند شناخت درون را به ما بیاموزد

درست مثل امینو

20. 23 کاربر برای این پست سودمند از M_HOSEINI عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع