صفحه 165 از 555 نخستنخست ... 65115155163164165166167175215265 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,641 به 1,650 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

4,525 بار در 486 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود
    دن اریلی (Ariely) استاد دانشگاه دوک و از دانشمندان حوزه اقتصاد رفتاری کتاب معروفی داره به نام پشت پرده ریا کاری و در این کتاب از اثر " به جهنم " که میشه تو شناسایی بخشی از رفتارهای به نتیجه نرسیدمون ازش استفاده کنیم
    اثر "به جهنم " به اون لغزشهای جزیی میگن که با ایجاد احساس گناه و شکل دادن به چرخه معیوب به هدف کلی اسیب می زنه این اثر که از دستپخت های مغز پر فریب ماست میگه وقتی هدف کوتاه مدتی میچینیم و تلنگری بهش وارد میشه کل استاندار تعریف شده میره زیر سوال و دومینو وار به این باور میرسیم
    اه این سری هم نشد انشالاه از سری بعد (تاییدیه در همون جمله معروف انشالاه از شنبه دیگه )
    اریلی میگه دیدید موقع اجرای تصمیمات مهم مثل ترک سیگار، فاصله گرفتن از گوشی ،رژیم گرفتن ، و دست برداشتن از چک کردن بی هدف شبکه های اجتماعی و غیره چی پیش میاد ؟
    سعی میکنیم با شدت وحدت به قواعد و قوانین اون کار بچسببیم و به سخت ترین شکل ممکن همه چیز رو منظم ببریم جلو :مثلا تو رژیم گرفتن برای صبحانه یه کف دست نان ! یه دونه تخم مرغ! برای ناهار پنج قاشق برنج با یه برش مرغ با سالاد بدون سس ! براس شام کلم بروکلی بخار پز و غیره
    خیلی ردیف همه چیز رو تنظیم میکنیم و یه هفته ای هم همه چیز رواله . اما درست زمانی که خیلی شرافتمندانه و پیش بینی پذیر داریم کارمون رو انجام میدیم یهو یه تکه کیک میذارن جلومون و دست و دلمون میلرزه و تو یه لحظه زرد ، پامون سست میشه و یه گاز ازش برمیداریم .
    بلافاصله بعد از تسلیم، دیدگاهمون عوض میشه و به خودمون میگیم "به جهنم "که رژیممو شکستم خب چرا همش نخورم !و به دنبال اون دست و دلمون برای اون چیز برگره میلرزه و تو فکرمون میگیم چرا به همه اون چیزای خوشمزه که یه هفتس دلم براشون غش میره دست نزنم !از فردا شروع میکنم یا از شنبه . این دفعه دیگه سفت و سخت میچسبم بهش ! وبه نوعی با ویران کردن تصمیم قبلی سعی میکنیم برای یه تصمیم سفت و سخت جدید برنامه ریزی کنیم و همینطور ماههاست داریم برنامه مریزیم جلو میریم و شکست میخوریم چرا ! چون درگیر اثر "به جهنم " شدیم
    حالا چرا اثر " به جهنم " بوجود میاد ؟ یه دلیل خلی قشنگ داره این مغز لاکردار ما یاد گرفته در موقعیت پرهجان و اضطرابزا با پیدا کردن یه سوژه خوشایند سیستم پاداشش رو فعال کنه وبا دادن یه حس خوب کمی از حس بد قبلی رو کم کنه و از انجایی که ما ادمها موجودات عاداتی هستیم و عادات هم عمدتا با حس خوشایند و کاهش استرس همراهن. (مثل عادت سیگار کشیدن یا چک کردن اینستا و....)
    مغز برای رهایی از احساس گناه و اضطراب به خطر افتادن معیار تعریف شده ،اتومات مارو هل میده به سمت عادتهای قبلی که داشتیم و یه حلقه معیوب عادت، شکست ، عادت، رو شکل میده

خداروشکر من خودم نمیدونستم چرا و علت این رفتار و برخورد ما چرا و به چه دلیل بوده بازم یه قدم جلو افتادیم و دونستنش قطعا میتونه کمک کنه بتونیم خودمونو کنترل کنیم اگه بتونیم

امیدوارم مفید واقع بشه برای دوستان عزیزم
    سپاس
    ممنون استاد عزیز

ویرایش توسط Ensan : 06-23-2022 در ساعت 01:17

2. 26 کاربر برای این پست سودمند از Ensan عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,155 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 601 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    درود دوستان
    این داستان خواندم به نظرم رسید داستان آشنایی هست در بازارهای مالی

معلم بزرگ " بایزید بسطامی " درباره آگاهی با شاگردانش سخن میگفت و آنها پرسیدند: «آگاهی چیست که همیشه درباره اش صحبت میکنید؟»

روزی آنها را به کنار رودی برد، در دو طرف رود تپه ای بود، گفت «گذرگاه چوبی طویلی درست میکنیم، تنها به عرض یک پا از این طرف به طرف دیگر، شما بر روی آن راه میروید، آنگاه میفهمید آگاهی چیست.»

شاگردان گفتند: ولی ما تمام زندگیمان راه رفته ایم و هرگز نفهمیده ایم آگاهی چیست

پل برپا شد، بسیاری از شاگردان ترسیدند و گفتند: ما نمیتوانیم راه برویم، روی چوبی به عرض فقط یک پا؟

بایزید پاسخ داد: «اما برای راه رفتن به چه پهنایی احتیاج دارید؟ وقتی بر روی زمین راه میروید میتوانید روی نواری به عرض یک پا راه بروید. چرا، چرا نمیتوانید روی باریکه ای به همین عرض که بین دو تپه آویخته شده راه بروید؟»

تعداد کمی سعی کردند. تنها دو یا سه قدم برداشتند و بازگشتند و گفتند «خطرناک است.»

سپس بایزید از روی باریکه رد شد و معدود افرادی به دنبالش روان شدند و به طرف دیگر رسیدند،

آنان که از باریکه رد شده بودند به پای بایزید افتادند و گفتند «استاد اکنون میدانیم آگاهی چیست، خطر آنچنان بزرگ بود که نمیتوانستیم بدون توجه رد شویم، لازم بود هشیار باشیم، یک لحظه غفلت میتوانست به قیمت زندگی ما تمام شود، پس باید هشیار می ماندیم.»

در بعضی لحظات کمیاب شما آگاه میشوید، آگاهی یعنی شدت بسیار، چنان شدتی از بیداری که هیچ فکری رخنه نکند، شما آگاهید اما هیچ فکری در سر ندارید، امتحانش کنید، هر جایی می توانید امتحانش کنید، در مسیری راه بروید اما چنان که گویی به صد در صدِ عملِ خود آگاه هستید.

خطر وجود دارد اما اگر درکتان کمی بیشتر شود درخواهید یافت که آگاه بودن غیر ممکن نیست اگر توجه*تان روی خطر باشد و احساس کنید که هر لحظه ممکن است بمیرید در آن صورت دیگر نمیتوانید مانند یک مست زندگی کنید.

4. 39 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

Saeed ida آواتار ها
    1,646 بار در 491 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    وقت دوستان عزیز بخیر
    یه موردی رو که بنظرم خوب جواب میده اینه:
    اگه یک فکری رو مدادم تکرار میکنیم در ذهنمون و نشخوار میشه اونو بیایم بنویسیم و یه تایم خاصم براش در نظر بگیریم
    که سرفرصت بشینیم و بهش فکر کنیم .شاید این تایم واقعیت هم نداره اما ناخوداگامون رو میتونه گول بزنه (قوی هست اما مثل بچه
    ست که میشه گولش داد)
    این مورد رو بنظرم ارزش داره امتحان کنید
    مخلصم
    پ ن:من موسی رو دیروز خریدم امروز به شدت خورد زمین. ذهنم داشت خیلی تکرار میکرد که چرا حواست نبود
    خیلی راحت نوشتم تو دفترچه: زمین خوردن دلخراش موس 15 min و تموم شد داستانش..
    ویرایش توسط Saeed ida : 06-23-2022 در ساعت 14:02
    MAKE YOUR BED

6. 16 کاربر برای این پست سودمند از Saeed ida عزیز تشکر کرده اند:

4,525 بار در 486 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود
    چند روزی بود دندون درد داشتم ولی بی تفاوت بودم نسبت بهش و دردو تحمل میکردم ، پای چارت هم بودم ولی تریدی نزدم .
    از زمانی که تو وبینار، استاد اون داستانه دندون درد و از بین بردنه عصب دندونشو پای چارت و تو اون شرایط تعریف کرده بود مدام اون تصاویر میومد توذهنم و تجسم میکردم ولی هم برام قابل هضم بود و شاید هم میگذشتم از این موضوع که شده و انجام داده دیگه ولی هیچ وقت به دلایل دیگش به غیر از
    هزینه که خودشون عنوان کرده بودن فکر نکردم و نکرده بودم ولی من قول میدم به شما چون با گوشت و استخونم امروز لمس کردم و حس کردم که به ما بگن 100 ملیون بگیر این کارو انجام بده یا حتی بگن شمارو میبریم تو هر دندون پزشکی که خودت بگی بدون بی حسی میگیم دکتر انجام بده فکر کنم کمتر کسی حاضر به انجام این کار باشه
    خلاصه درد زور شد وصبح رفتم دندونپزشکی ویزیت شدم و باید عصب کشی و روکش انجام بشه خلاصه بعد از تزریق بی حسی رفتم رو یونیت و همین اول بسم الاه تا مته رو گذاشت رو دندون و اومد شروع کنه من دست و پام رفت رو هوا از درد
    اینم بگم که اصلا از دندون پزشکی ترس ندارم و خوشمم میاد برم به دندونام برسم و پر کردن عصب کشی در صورت الزام (البته میدونم شاید غیر طبیعی باشه این دوست داشتن اما حقیقته دیگه )
    خلاصه دکتر تعجب کرد و یه دوز دیگه بی حسی تزریق کرد و ما نشستیم تا بیشتر سر بشه نشد که نشد و دوباره تکرار درد و دستو پا زدن
    (حالا در این زمان که منتظر بودم بیحسی دوم اثر کنه اونجا دوباره یاد استاد افتادم و گفتم با خودم چه چیزی به غیر از هزینه باعث شده نترسه و حاضر به انجام این کار شده ؟
    مارک داگلاس هم تو کتاب معامله گر منضبط میگه تا قبل از از دست دادن پولم ترس از دست رفتنه سرمایه رو داشتم زیاد ولی بعد از اینکه سرمایه ام به کلی از دست رفت و نابود شد متوجه شدم دیگه ترسی ندارم و در معامله های بعدی با پول مشتریان این ترس به هیچ وجه به سراغم نیومد
    مورد بعدی میتونه این باشه که وقتی دیگه چیزی برا از دست دادن نداری و نقطه صفر و زیر صفری باید برای رهایی از درد راهی چاره ای پیدا کنی و اینجا میتونه خودش نقطه استارت و اوج ترقی و پیشرفت یه انسان بشه
    اینا برداشتهای شخصی بنده هست و قصد اهانت و یا قضاوت ندارم خداشاهده
    پس درد کشیدن و سختی کشیدن خودش ذاتا میتونه باعث پیدا کردن مسیر بشه به شرط استفاده از تجربه گذشته و رسیدن به این اگاهی (این موضوع رو چندبار تو مرور فایلهای دوره شنیده بودم و خیلی هم میومد تو ذهنم ولی اگاهی و درکی ازش نداشتم تا امروز )
    راه و علاج دندون درد رسیدگی و عادت به رعایت بهداشت دهان و دندان و مخصوصا مسواک زدنه وقتی این رو عادت کنیم پس درد نخواهیم کشید
    راه رهایی نجات بشر از درد کشیدن ساختن عادت و پایبند بودن به ان عادته
    این مرد بزرگ راه رو پیدا کرد و شروع کرد به تفکر صحیح ودرک اشتباهات گذشته و ساختن عادات خوب در زندگی و تریدری و موفق شد به ساختن انچه که لیاقتش را داشت
    به جرات میگم که امروز برای اولین بار با توجه به اموزه های این مرد بزرگ درسی رو تجربه کردم و با همه وجود حس کردم که بهترین راه موفقیت در این مارکت و زندگی تمرین یافتن عادات خوب و ساختن عادات خوب برای رهایی از درد کشیدنه(ضرر کال شدن ) و این موضوعات رو هزاران بار و مدام در فایلها در وبسایت و مقاله ها اکادمی در رادیوتیوبها تکرار میکنن ولی تا به این درک و اگاهی نرسیم راه به جایی نخاهیم برد
    پر حرفی کردم شرمنده ولی امیدوارم به این اگاهی برسیم همگی و درکش کنیم تا به سعادت برسیم
    اینم بگم که اخر نشد کار کنه روی دندونه ما و فعلا باید دارو مصرف کنم تا التهاب و عفونت برطرف بشه و بعد اقدام کنم ولی شاید این علاقه و دوست داشتن دندون و دندونپزشکی برا این بود که امروز شیرین ترین تجربه و درسه زندگیمو از این علاقه بگیرم
    ممنون از استاد و شما دوستان عزیزم[/quote]

8. 18 کاربر برای این پست سودمند از Ensan عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,077 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    https://songsara.net/82605/workday-lounge-playlist.html

وقت بخیر و صبح جمعتون بخیر (خسته نباشید دلاوران)

یه پلی لیست خوب برای زمانی که دارید تاپیک تمرین یا سوالات ر چک میکنید ..من که خودم کیف میکنم باهاش گفتم شما هم کیف کنید موفق باشید

سلام
    صبح جمعه توام بخیر اقا محمد
    عالی بود لذت بردم
    Hard takes time, impossible a little more time

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و ووقت بخیر خدمت دوستان عزیز

امروز یه اتفاقات جالبی روخ داد تویی معاملاتم که صدرصد روانشناسی هستش و قشنگ درکش کردم نمیدونم عملکردی باید انجام بدم یا همین که اگاه شدم بهش خوبه ولی مدتیه که این هستش و نمیدونم از کجا بوجود اومده و چیکار کنم براش که مشکلم حل بشه از همه دوستان که به این مشکل خوردن یا راهکاری دارن ممنون میشم اگر راهنمایی کنند

من خیلی خوب تحلیل میکنم و اس ال تیپی دو ست میکنم ولی گاهی مثل امروز نمیزارم به نتیجه برسه و سریع ریسک فری میکنم دقیقعا جایی که نباید اس ال ریسک فری من باشه (مدت هاست روی حساب ریل کار میکنم و بک تست زیادی گرفتم که مناطقی که وارد میشم درصد بالایی تی پی دو من رو میزنه ) معاملات امروزم رو تویی عکس زیر قرار میدم کات کردم دور ور عکس رو که مشخص باشن امید وارم واضح باشن

معامله اخر که در عکس ریسک فری خورده هم همین الان تی پی دو زده شد و کلا منظورم اینه من در همون معامله اول درصد گامم رو گرفته بودم اگر ریس فری نمیکردم و نیازی به نشستن پشت چارت از نه صبح تا الان نبود ممنون از همگی

Screenshot (307).png

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم که از نظر روانی خیلی بهم ریخته من رو در این چندوقته(اقایون درک میکنن این استرس رو)و اون هم سربازی هست.بنده الان کنکور ارشد دارم و اگر به هر دلیلی قبول نشم مشمول به سربازی میشم در شهریور.میدونم که ربطی به اینجا نداره ولی گفتم شاید دوستان دیگه ای هم باشند که این مشکل رو دارند و در اینجا به یک جمع بندی ای برسیم که مفید باشه.
    سوالی که دارم از شما دوستان عزیز اینه که این مرحله سخت و غیرقابل تغییر رو چطور میتونیم بگذرونیم؟چون من هدف اصلی و برنامه زندگیم ترید و تریدر شدن هست.
    ممنون میشم اگر راهکار یا توصیه و یا تجربه ای دارید ذکر کنید.
    @Erfanalk @Brian @MEMO @Hfada @Milad-Trader @benxa @Snow_Trader @mohammad-zrm @rezaalsz @Amiranak @Mohammadgoodarzi @sayone @Nimaa @kamanche @Nami.Trader @Ali97 @Behnambaziar @khoshroomahdi @oveys @Soroosham @ariya @.Brave_Heart.
    in all chaos there is calculation

14. 21 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم که از نظر روانی خیلی بهم ریخته من رو در این چندوقته(اقایون درک میکنن این استرس رو)و اون هم سربازی هست.بنده الان کنکور ارشد دارم و اگر به هر دلیلی قبول نشم مشمول به سربازی میشم در شهریور.میدونم که ربطی به اینجا نداره ولی گفتم شاید دوستان دیگه ای هم باشند که این مشکل رو دارند و در اینجا به یک جمع بندی ای برسیم که مفید باشه.
    سوالی که دارم از شما دوستان عزیز اینه که این مرحله سخت و غیرقابل تغییر رو چطور میتونیم بگذرونیم؟چون من هدف اصلی و برنامه زندگیم ترید و تریدر شدن هست.
    ممنون میشم اگر راهکار یا توصیه و یا تجربه ای دارید ذکر کنید.
    @Erfanalk @Brian @MEMO @Hfada @Milad-Trader @benxa @Snow_Trader @mohammad-zrm @rezaalsz @Amiranak @Mohammadgoodarzi @sayone @Nimaa @kamanche @Nami.Trader @Ali97 @Behnambaziar @khoshroomahdi @oveys @Soroosham @ariya @.Brave_Heart.
    سلام تارخ جان
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    افا حرف دلم رو گفتی که
    من متاسفانه دیپلم رو هم نگرفتم تارخ جان
    کاش میگرفتم .... (ولی چون سال پیش با اکادمی اشنا شدم وتوش ثبت نام کردم دیگه نرفتم به امتحانات پایان ترم و تو اون حال و هوای یه روزه میلیادر شدن و مهاجرت از ایران درونم غوطه ور بود

3 هفته پیش ببرای بنده یک پیامی فرستادن حاوی اینکه شما مشمول میباشید و زودترخود را به پلیس 10 معرفی کنید وگرنه دستگیر میشین
    با جستجوهایی که از افراد بلند پایه که فامیلمون هستند کردم گفتند اون پیامک رو به همه میفرستند ولی به زورنمیتونن بیان ازخونه ورت دارن ببرن سربازی _ مگراینکه به هردلیلی پات به کلانتری کشیده بشه و شاید اونجاگیر بدن که اگر اشنا داشته باشی حل میشه نداشته باشی هم یهجوری میتونی حل کنی و بگی هنوز کاردارم و نمیتونم برم و ...
    خلاصه سخته و دشوار و راه فراری نیست _ باید زودتر تا 4 سال به ثروت برسیم تا با وثیقه از این مملکت خرابه رها بشیم

ببنیم دوستان چه پیشنهاد هایی دارن

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام تارخ جان
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    افا حرف دلم رو گفتی که
    من متاسفانه دیپلم رو هم نگرفتم تارخ جان
    کاش میگرفتم .... (ولی چون سال پیش با اکادمی اشنا شدم وتوش ثبت نام کردم دیگه نرفتم به امتحانات پایان ترم و تو اون حال و هوای یه روزه میلیادر شدن و مهاجرت از ایران درونم غوطه ور بود

3 هفته پیش ببرای بنده یک پیامی فرستادن حاوی اینکه شما مشمول میباشید و زودترخود را به پلیس 10 معرفی کنید وگرنه دستگیر میشین
    با جستجوهایی که از افراد بلند پایه که فامیلمون هستند کردم گفتند اون پیامک رو به همه میفرستند ولی به زورنمیتونن بیان ازخونه ورت دارن ببرن سربازی _ مگراینکه به هردلیلی پات به کلانتری کشیده بشه و شاید اونجاگیر بدن که اگر اشنا داشته باشی حل میشه نداشته باشی هم یهجوری میتونی حل کنی و بگی هنوز کاردارم و نمیتونم برم و ...
    خلاصه سخته و دشوار و راه فراری نیست _ باید زودتر تا 4 سال به ثروت برسیم تا با وثیقه از این مملکت خرابه رها بشیم

ببنیم دوستان چه پیشنهاد هایی دارن
    سلام ارادت
    والا یه خبرهایی مبنی بر خرید هست ولی جزییاتش رو نمیدونم.
    in all chaos there is calculation

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دیوانه شدیم از دست این مارکت اگر کسی تویی اوتاقم بود میگفت دیوانست چند ساعته دارم با چارت حرف میزنم تمام سود هفتم رو گرفت در صورتی که من هی با قواعد و چک لیست وارد میشدم اون هی استاپ منو میزد و میرفت تی پی جا هایی هم که استاپ نمیزد خودم از ترس رسیک فری میکردم واقعا گیج شدم بعد این همه کار و این همه سود گرفتن رشد دادن اکانت بررسی کردن روش هایی که بهم بخوره گزاشتن قوانین و پیروی کردن ازشون بعد اینجوری بهمت بریزه هوووووف

مطمانم اینم میره تی پی دو روز میزنه....
    Screenshot (309).png

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 70 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 70 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع