صفحه 427 از 543 نخستنخست ... 327377417425426427428429437477527 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,261 به 4,270 از 5425

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

amirahmdyi آواتار ها
    509 بار در 49 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    قدرت یک تریدر در 2000 برابر کردن اکانت تو 1 روز نیست ...
    سلام عرض میکنم خدمت همه شما تریدرای خفن آکادمی ، داشتم یکی از فایل های دوره فراکتال رو میدیدم و تصمیم گرفتم قسمتی از این گنجینه رو با شما به اشتراک بگذارم.امیدوارم که آگاهی لازم برای درک و دریافتش رو داشته باشید ، اوقات به کام
    https://s28.picofile.com/d/846598929...8%AF%D8%B1.m4a
    رمز فایل : amino
    عظمت باید در نگاه تو باشد ، نه در چیزی که به آن مینگری

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از amirahmdyi عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Hashemi آواتار ها
    2,757 بار در 664 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 87 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام مهرداد جان ممنونم برای انگیزه و پیشنهاد عالی راستش همشون رو در قالب اصلاح چکلیست دارم پیاده میکتم البته بعضیاشون رو کاملا برطرف کردم ولی نوشتمشون که یادم نره
    سپاسگزارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام محمد جان خیلی عالی بود
    همین که جسارت گفتن اشتباهاتت رو داری واقعا جای تبریک داره
    من هم چون توی همین مرحله ای که شما قرار دارید هستم به عنوان پیشنهاد میگم
    سعی کن اولویت بندی کنی و بعد تک به تک برو سراغشون و دخلشون بیار
    از قورباغه بزرگه هم شروع کن اینجوری خیلی راحت تر و متمرکز تر میتونی فرآیند اصلاح مسیرت رو طی کنی

هوش و استعداد خاصی لازم نیست تا به یک معامله گر سوداور در بلندمدت تبدیل شوید.هیچ ابزار خاصی به جز ذهنی رام و متعادل نیاز نیست.

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Hashemi عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,455 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 916 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Hashemi نمایش پست ها
    سلام و درود به همه دوستان امیدوارم حال دلتون خوب باشه
    بعد از بررسی ژورنال یک ماه ترید خودم اشتباهاتی که مرتکب شده بودم و دلایل اونها و راهکارهایی برای عدم تکرار اونها برای خودم بدست اوردم که با شما هم به اشتراک میزارم.یه جورایی میشه گفت این پست خلاصه ای از تمام چیزهاییه که تا به اینجا یاد گرفتم.

1.ورود قبل از مشاهده نشانه های اتمام روند یا قبل از تشکیل نقطه 3 و پولبک به b
    دلایل:در موارد ورود قبل از مشاهده نشانه های اتمام روند اغلب به دلیل نداشتن صبر و تمایل برای ورود در قله یا کف و گرفتن بیشترین سود ممکن بود.در موارد ورود قبل از پولبک و تشکیل نقطه 3 اغلب به دلیل ترس از دست دادن موقعیت یا همون فومو بود و اینکه ممکنه پولبک نداشته باشیم و موقعیت ورود بهم نده که در اغلب موارد ما پولبک داشتیم.
    راهکار:در تایم ورود فقط بعد از مشاهده نشانه های اتمام روند و تشکیل نقطه 3 اجازه ورود به پوزیشن رو دارم در غیر اینصورت فقط نظاره گر خواهم بود ومنتظر تشکیل موقعیت بعدی میمونم.

2.عدم توجه کافی به اصالت تایم مبدا و ورود
    دلایل:نداشتن صبر و تحمیل کردن دید خودم به مارکت برای ورود به پوزیشن و گرفتن سریع تر سود روزانه که در اغلب موارد باعث استاپ خوردن میشد.مارکت براساس اصول و قواعد خودش حرکت میکنه و نه براساس انتظار من از مارکت و من باید تابع مارکت باشم و حرکات اون رو زیر نظر بگیرم و در موقعیت مناسب ورود کنم.
    راهکار:بررسی دقیق و بدون قضاوت تایم مبدا و در صورت فراهم شدن یکی از موارد چک لیست مجاز به فرکتالی کردن و رفتن به تایم ورود هستم.(حاضری حوصله ات سر بره یا ضرر کنی؟)مورد دیگه که میتونه خیلی کمک کنه که مارکت رو بدون قضاوت و پیش داوری بررسی کنم و دقیقا همون اتفاقی که داره میوفته رو ببینم تمرین ذهن آگاهی و بودن در لحظه حال هست

3.جابه جایی حد ضرر و تی پی
    دلایل:نداشتن تی پی مشخص در چکلیست و چیره شدن احساسات بر من از قبیل احساس ترس و طمع.مورد مهم دیگه اینکه نمیدونستم یا نپذیرفته بودم که هیچ قطعیتی در مارکت وجود نداره و در هر لحظه هر اتفاقی ممکنه رخ بده پس من باید امادگی لازم برای هر اتفاقی رو داشته باشم
    راهکار:مشخص کردن حد ضرر و تی پی ثابت در چکلیست و پایبندی به اون.تنها استثنایی که میتونه وجود داشته باشه ریسک فری کردن اصولی پوزیشن هست.

4.اضافه کردن به پوزیشن و حجم معاملات
    دلایل:پافشاری روی تحلیل اولیه و عدم پذیرش حقیقت ویا ورود زودهنگام به پوزیشن.به هر حال وقتی به حجم معاملاتم اضافه میکنم بدون اینکه متوجه باشم دارم ریسک معاملاتم رو افزایش میدم و ممکنه در مواردی مارکت روی خوش بهم نشون بده و سود هم بکنم ولی در واقع دارم یک عادت بد رو در خودم ایجاد میکنم و بالاخره یک بار مارکت خلاف تحلیل من حرکت میکنه و ممکنه که حسابم رو از دست بدم.باید هرچه زودتر از شر این عادت بد خلاص بشم
    راهکار:در صورت نیاز تغییر دیدگاه و بررسی پوزیشن در جهت مخالف.در هر پوزیشن فقط میتونم یک ورود داشته باشم پس باید این ورود در بهترین مکان و زمان مناسب باشه و با ریسک به ریوارد معقول.اگر قیمت به نقطه ورود ایده آل من نرسید اشکالی نداره صبر میکنم و در موقعیت بعدی وارد میشم و حتی اگر در اون روز موقعیت دیگه ای تشکیل نشد باز هم اشکالی نداره چون سود نکردن بهتر از ضرر کردنه (مارکت همیشه هست ولی اون چیزی که همیشه نیست حساب تریدره).البته من به دنبال فرار از ضرر نیستم و اونها رو با آغوش باز میپذیرم چون باعث اصلاح و بهینه تر شدن چکلیستم میشن و میتونن یک سکوی پرش برای من باشن.(اگر تمامی اشتباهاتی که یک معامله گر انجام میدهد را بشمارید بیشتر از 10 مورد نیست.عامل اصلی ضرر تکرار این اشتباهات است)

5.عدم توجه به تناسب حرکت امواج و ترید در ریزموج ها
    دلیل:عدم بررسی دقیق مارکت یا سعی در گرفتن تمام موقعیتها.من برای گرفتن سود روزانه ام تنها به یک یا دو موقعیت که بر اساس چکلیستم اتفاق افتاده باشه نیاز دارم.
    راهکار:در هر روز فقط مجاز به گرفتن دو پوزیشن هستم پس باید مارکت رو خیلی دقیق بررسی کنم و تنها موقعیت هایی رو وارد بشم که بر اساس چکلیستم باشه و احتمال موفقیت بیشتری داشته باشه.درصورتیکه یک معامله به ضرر ختم بشه نهایتا میتونم 3پوزیشن در اون روز داشته باشم و اگر مجموع ضررهای من از 5% بیشتر بشه به هیچ وجه در اون روز دیگه ترید نمیزنم.(تک تیرانداز باش نه مسلسل چی)

6.عدم توجه به شیب حرکت امواج
    وقتی شیب موج اصلاحی زیاد باشه ممکنه به دلیل ورود خریداران(در روند نزولی) یا فروشندگان(در روند صعودی) به مارکت باشه و این احتمال وجود داره که اون موج اصلاحی تبدیل به یک موج اصلی بشه و روند بخواد عوض بشه یامارکت سایدوی بشه
    راهکار:سعی میکنم در این موارد فقط نظاره گر باشم و منتظر تصمیم و حرکت بعدی میمونم ولی اگر بنا به شرایطی خواستم ورود کنم با کمترین حجم و ریسک 1% وارد میشم و در اولین مقاومت پیش روی قیمت خارج میشم.

7.ترید احساسی و در حالت عدم تعادل روحی و روانی
    8.ترید با وجود خستگی و نداشتن تمرکز
    9.ترید نزدیک تایم خبر
    10.ترید بعد از گرفتن سود روزانه
    11.ترید در اخرین ساعات روز و یا اخرین ساعات از اخرین روز هفته یعنی جمعه

نکته ای که برام جالبه اینه که زمانی که مقالات روانشناسی رو میخوندم و یادداشت برداری میکردم با خودم میگفتم که خب من استثنا هستم و این مواردی که گفته میشه برای من نیست و من میتونم خودم رو کنترل کنم مثلا من ادم صبوری هستم و طمع ندارم و غیره ولی با بررسی هایی که الان انجام دادم متوجه شدم که بله منم مثل بقیه هستم و باید این راهی که بقیه رفتن رو من هم برم و بیشتر اشتباهات من به خاطر عدم صبر و طمع بوده خلاصه اگر شما هم الان دارید با این دید مقالات روانشناسی رو میخونید زیاد خوشحال نباشید
    انسان هایی که بلدن چجوری رنج بکشن،رنج نمیکشن.شما یا رنج اموزش اصولی رو میپذیرید یا رنج شکست خوردن در مارکت.در هر دوحالت باید این سختی رو تحمل کنید.
    ببخشید اگر طولانی شد امیدوارم براتون مفید باشه و اگر نظر یا پیشنهادی دارید خوشحال میشم که با من درمون بذارید.سپاسگزارم
    سلام محمد جان
    بسیار هم عالی
    ممنون بابت جسارت و شر کردن تجربه*هات.
    قسمت آخر دقیقا همینه،من هم که دارم مقاله هارو میخونم به خودم میگم اینا که چیزی نیست و همش رو از بر هستم،ولی به قول شما بیرون از میدون نمیشه بگی لنگش کن.
    نمیدونم شما ریل دارید میزنید یا... ولی من نزدیک به ورود به ترید در دمو جهت رفع ایراد هستم و نه افزایش بالانس.امیداورم باموندن در مسیر و به آغوش کشید رنج آموزش اصولی ، به اهدافی که داریم برسیم،همه دوستانمون.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Hashemi آواتار ها
    2,757 بار در 664 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 87 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام شهاب جان وقت بخیر
    منم دارم توی حساب دمو و برای اصلاح چکلیست ترید میزنم شهاب جان تجربه شخصی خودم رو میگم شاید برات مفید باشه در انتخاب چکلیست وسواس به خرج نده فقط چکلیستی انتخاب کن که باهاش راحت باشی بعد کم کم چکلیستت رو بهینه میکنی و میشه اون چیزه که میخوای (چکلیست نهایتا 10 بار اصلاح میشه.پوزیشنهای ضرر به ما میگن چه اصلاحی باید بکنیم)
    یه مورد دیگه هم اینکه ژورنال داشته باش برای خودت و حتما بعد از یکماه بررسی کن و اشتباهاتت رو بکش بیرون و روشون کار کن نزار اشباهات هی تکرار بشن و بشن عادات تریدریت اون موقع کارت خیلی سخت میشه.
    امیدوارم برات مفید باشه سپاسگزارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها
    سلام محمد جان
    بسیار هم عالی
    ممنون بابت جسارت و شر کردن تجربه*هات.
    قسمت آخر دقیقا همینه،من هم که دارم مقاله هارو میخونم به خودم میگم اینا که چیزی نیست و همش رو از بر هستم،ولی به قول شما بیرون از میدون نمیشه بگی لنگش کن.
    نمیدونم شما ریل دارید میزنید یا... ولی من نزدیک به ورود به ترید در دمو جهت رفع ایراد هستم و نه افزایش بالانس.امیداورم باموندن در مسیر و به آغوش کشید رنج آموزش اصولی ، به اهدافی که داریم برسیم،همه دوستانمون.

هوش و استعداد خاصی لازم نیست تا به یک معامله گر سوداور در بلندمدت تبدیل شوید.هیچ ابزار خاصی به جز ذهنی رام و متعادل نیاز نیست.

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Hashemi عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,455 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 916 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام شهاب جان وقت بخیر
    منم دارم توی حساب دمو و برای اصلاح چکلیست ترید میزنم شهاب جان تجربه شخصی خودم رو میگم شاید برات مفید باشه در انتخاب چکلیست وسواس به خرج نده فقط چکلیستی انتخاب کن که باهاش راحت باشی بعد کم کم چکلیستت رو بهینه میکنی و میشه اون چیزه که میخوای (چکلیست نهایتا 10 بار اصلاح میشه.پوزیشنهای ضرر به ما میگن چه اصلاحی باید بکنیم)
    یه مورد دیگه هم اینکه ژورنال داشته باش برای خودت و حتما بعد از یکماه بررسی کن و اشتباهاتت رو بکش بیرون و روشون کار کن نزار اشباهات هی تکرار بشن و بشن عادات تریدریت اون موقع کارت خیلی سخت میشه.
    امیدوارم برات مفید باشه سپاسگزارم
    درود مجدد محمد جان
    یاد گرفتم ازت.پیامت رو سیو کردم داداش
    خیلی ممنونم♥
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,596 بار در 166 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام امیدوارم روزعالی ای داشته باشید
    چرخه و فرآیند تکراری
    وقتی در مورد تریدری صحبت می کنیم شاید از 100 درصد 10 درصد تریدر بشوند
    تریدری آسان هست اما مسیر سختی دارد
    و علت آن این هست که تغییر رنج دارد و رنج تغییر خیلی بیشتر از رنجی هست که دروضعیت فعلی قرار گرفتیم برا همین ترجیح می دهیم رنج الان را بپذیریم تا رنج تغییر
    اکثر ادم ها شاید دوره را تهیه کنند و دقیقا مثل متود آموزشی فایل ها را ببینند اما فقط در مرحله تمرین و یاد گرفتن مهارت هستند اما سخت ترین مرحله روانشناسی یعنی تغییر است
    نکته ی خیلی مهم این است که اگر فقط با مهارت بخواهیم ترید کنیم وارد چرخه ای از احساسات و هیجانات ناشی از ترید می شویم و تا زمانی که نپذیریم باید تغییر کنیم این چرخه تکرار تا ما از چرخه و عملکردمان آگاه شویم
    ما در زندگی ممکنه چرخه های رفتاری زیادی داشته باشیم که خیلی هاشون کارآمد هستند و ما را به سمت هدف حرکت می دهند و مثل احداث کارخانه هستند که خودشان برای ما کار میکنند
    اما بعضی چرخه های نا کارآمد اینقدر تکرار میشوند تا ما متوجه عملکردمان بشویم
    چرخه ضرر : رفتار ها / عادت ها / ذهنیت / عملکرد / مهارت تا زمانی که ثابت باشند چرخه تکرار می شود
    چرخه های طمع : عدم صبر / توهم / بی برنامگی / بی هدفی(چند درصد ) /باعث میشه تعادل ایجاد نشود و در طمع گیر کنیم
    چرخه .....

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

398 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوست عزیز.بسیار جالب بود که این مقاله ای که نوشتی 90 درصدش مشکلات منم بود که به همین راهکارهایی که شما گفتی رسیده بودم.واقعا این که میگن بازار تماما احساسات افراد حاضر در اون هست، راست گفتن

سلام و درود به همه دوستان امیدوارم حال دلتون خوب باشه
    بعد از بررسی ژورنال یک ماه ترید خودم اشتباهاتی که مرتکب شده بودم و دلایل اونها و راهکارهایی برای عدم تکرار اونها برای خودم بدست اوردم که با شما هم به اشتراک میزارم.یه جورایی میشه گفت این پست خلاصه ای از تمام چیزهاییه که تا به اینجا یاد گرفتم.

1.ورود قبل از مشاهده نشانه های اتمام روند یا قبل از تشکیل نقطه 3 و پولبک به b
    دلایل:در موارد ورود قبل از مشاهده نشانه های اتمام روند اغلب به دلیل نداشتن صبر و تمایل برای ورود در قله یا کف و گرفتن بیشترین سود ممکن بود.در موارد ورود قبل از پولبک و تشکیل نقطه 3 اغلب به دلیل ترس از دست دادن موقعیت یا همون فومو بود و اینکه ممکنه پولبک نداشته باشیم و موقعیت ورود بهم نده که در اغلب موارد ما پولبک داشتیم.
    راهکار:در تایم ورود فقط بعد از مشاهده نشانه های اتمام روند و تشکیل نقطه 3 اجازه ورود به پوزیشن رو دارم در غیر اینصورت فقط نظاره گر خواهم بود ومنتظر تشکیل موقعیت بعدی میمونم.

2.عدم توجه کافی به اصالت تایم مبدا و ورود
    دلایل:نداشتن صبر و تحمیل کردن دید خودم به مارکت برای ورود به پوزیشن و گرفتن سریع تر سود روزانه که در اغلب موارد باعث استاپ خوردن میشد.مارکت براساس اصول و قواعد خودش حرکت میکنه و نه براساس انتظار من از مارکت و من باید تابع مارکت باشم و حرکات اون رو زیر نظر بگیرم و در موقعیت مناسب ورود کنم.
    راهکار:بررسی دقیق و بدون قضاوت تایم مبدا و در صورت فراهم شدن یکی از موارد چک لیست مجاز به فرکتالی کردن و رفتن به تایم ورود هستم.(حاضری حوصله ات سر بره یا ضرر کنی؟)مورد دیگه که میتونه خیلی کمک کنه که مارکت رو بدون قضاوت و پیش داوری بررسی کنم و دقیقا همون اتفاقی که داره میوفته رو ببینم تمرین ذهن آگاهی و بودن در لحظه حال هست

3.جابه جایی حد ضرر و تی پی
    دلایل:نداشتن تی پی مشخص در چکلیست و چیره شدن احساسات بر من از قبیل احساس ترس و طمع.مورد مهم دیگه اینکه نمیدونستم یا نپذیرفته بودم که هیچ قطعیتی در مارکت وجود نداره و در هر لحظه هر اتفاقی ممکنه رخ بده پس من باید امادگی لازم برای هر اتفاقی رو داشته باشم
    راهکار:مشخص کردن حد ضرر و تی پی ثابت در چکلیست و پایبندی به اون.تنها استثنایی که میتونه وجود داشته باشه ریسک فری کردن اصولی پوزیشن هست.

4.اضافه کردن به پوزیشن و حجم معاملات
    دلایل:پافشاری روی تحلیل اولیه و عدم پذیرش حقیقت ویا ورود زودهنگام به پوزیشن.به هر حال وقتی به حجم معاملاتم اضافه میکنم بدون اینکه متوجه باشم دارم ریسک معاملاتم رو افزایش میدم و ممکنه در مواردی مارکت روی خوش بهم نشون بده و سود هم بکنم ولی در واقع دارم یک عادت بد رو در خودم ایجاد میکنم و بالاخره یک بار مارکت خلاف تحلیل من حرکت میکنه و ممکنه که حسابم رو از دست بدم.باید هرچه زودتر از شر این عادت بد خلاص بشم
    راهکار:در صورت نیاز تغییر دیدگاه و بررسی پوزیشن در جهت مخالف.در هر پوزیشن فقط میتونم یک ورود داشته باشم پس باید این ورود در بهترین مکان و زمان مناسب باشه و با ریسک به ریوارد معقول.اگر قیمت به نقطه ورود ایده آل من نرسید اشکالی نداره صبر میکنم و در موقعیت بعدی وارد میشم و حتی اگر در اون روز موقعیت دیگه ای تشکیل نشد باز هم اشکالی نداره چون سود نکردن بهتر از ضرر کردنه (مارکت همیشه هست ولی اون چیزی که همیشه نیست حساب تریدره).البته من به دنبال فرار از ضرر نیستم و اونها رو با آغوش باز میپذیرم چون باعث اصلاح و بهینه تر شدن چکلیستم میشن و میتونن یک سکوی پرش برای من باشن.(اگر تمامی اشتباهاتی که یک معامله گر انجام میدهد را بشمارید بیشتر از 10 مورد نیست.عامل اصلی ضرر تکرار این اشتباهات است)

5.عدم توجه به تناسب حرکت امواج و ترید در ریزموج ها
    دلیل:عدم بررسی دقیق مارکت یا سعی در گرفتن تمام موقعیتها.من برای گرفتن سود روزانه ام تنها به یک یا دو موقعیت که بر اساس چکلیستم اتفاق افتاده باشه نیاز دارم.
    راهکار:در هر روز فقط مجاز به گرفتن دو پوزیشن هستم پس باید مارکت رو خیلی دقیق بررسی کنم و تنها موقعیت هایی رو وارد بشم که بر اساس چکلیستم باشه و احتمال موفقیت بیشتری داشته باشه.درصورتیکه یک معامله به ضرر ختم بشه نهایتا میتونم 3پوزیشن در اون روز داشته باشم و اگر مجموع ضررهای من از 5% بیشتر بشه به هیچ وجه در اون روز دیگه ترید نمیزنم.(تک تیرانداز باش نه مسلسل چی)

6.عدم توجه به شیب حرکت امواج
    وقتی شیب موج اصلاحی زیاد باشه ممکنه به دلیل ورود خریداران(در روند نزولی) یا فروشندگان(در روند صعودی) به مارکت باشه و این احتمال وجود داره که اون موج اصلاحی تبدیل به یک موج اصلی بشه و روند بخواد عوض بشه یامارکت سایدوی بشه
    راهکار:سعی میکنم در این موارد فقط نظاره گر باشم و منتظر تصمیم و حرکت بعدی میمونم ولی اگر بنا به شرایطی خواستم ورود کنم با کمترین حجم و ریسک 1% وارد میشم و در اولین مقاومت پیش روی قیمت خارج میشم.

7.ترید احساسی و در حالت عدم تعادل روحی و روانی
    8.ترید با وجود خستگی و نداشتن تمرکز
    9.ترید نزدیک تایم خبر
    10.ترید بعد از گرفتن سود روزانه
    11.ترید در اخرین ساعات روز و یا اخرین ساعات از اخرین روز هفته یعنی جمعه

نکته ای که برام جالبه اینه که زمانی که مقالات روانشناسی رو میخوندم و یادداشت برداری میکردم با خودم میگفتم که خب من استثنا هستم و این مواردی که گفته میشه برای من نیست و من میتونم خودم رو کنترل کنم مثلا من ادم صبوری هستم و طمع ندارم و غیره ولی با بررسی هایی که الان انجام دادم متوجه شدم که بله منم مثل بقیه هستم و باید این راهی که بقیه رفتن رو من هم برم و بیشتر اشتباهات من به خاطر عدم صبر و طمع بوده خلاصه اگر شما هم الان دارید با این دید مقالات روانشناسی رو میخونید زیاد خوشحال نباشید
    انسان هایی که بلدن چجوری رنج بکشن،رنج نمیکشن.شما یا رنج اموزش اصولی رو میپذیرید یا رنج شکست خوردن در مارکت.در هر دوحالت باید این سختی رو تحمل کنید.
    ببخشید اگر طولانی شد امیدوارم براتون مفید باشه و اگر نظر یا پیشنهادی دارید خوشحال میشم که با من درمون بذارید.سپاسگزارم

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از mohsen3368 عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    5,114 بار در 1,145 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 454 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    تلاش کن تا طلاش کنی
    ------------------------------

این یه نگرش یه که همه ما شنیدیم اما سوال خوب اینه
    کجا تلاش کنم؟
    خیلی ها در تلاش ن ولی توی مداری که دیگران برای اونها ساختن یا توی یه مدار قدیمی و کهنه و خاک خورده که سالها پیش خودشون خلق کردن. اما خوب دیگه این مدار خسته کنندست،دستاورد جدیدی نداره و همه چیز تکراریه و نتیجه تلاش بیشتر اینه که توی همون مدار قدیمی، سرعت بیشتری میگیرن و فقط وقایع تکراری رو تندتر میبینن، انگار یه فیلم تکراری روی دور تند،

تلاش درست اینجاست:
    -------------------------------------------
    تلاش برای بیرون زدن از مدار قدیمی
    زمین خوردن، دووم آوردن، سختی کشیدن، ایجاد عادت های جدید برای یک هدف: تغییر مدار و پریدن به یک مدار بالاتر
    مدار جدید خودش دستاوردهای جدید رو خلق میکنه.تلاش کن توی مدار جدید باشی
    یه فیلم نو از زندگی ت پلی کن، چیزهای تازه تجربه کن، چیزهای تازه خلق کن

---------------------------------------------
    آرزو میکنم توی یه مدار بالاتر همدیگرو ببینیم

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,478 بار در 2,526 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و درود wolflord عزیز
    چیزی که خیلی بهم کمک کرده که بتونم اشتباهاتم رو بپذیرم پذیرش اصل عدم قطعیت در بازارهای مالی و تلاش برای بهبود چکلیسته (چکلیست نهایتا 10 بار اصلاح میشه.پوزیشنهای ضرر به ما میگن چه اصلاحی باید بکنیم) توجه به اصالت منطقه هم که گفتید خیلی خیلی مهمه
    سپاسگزارم
    محمدجان در بازار قطعیت داریم ها ، ما هنوز دراون مرحله نیستیم ( اونم در زمانش انشالله با ایچیموکو )
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,478 بار در 2,526 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    مادر

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    در اول یه نکته ای بگم که برین همین الان دست پدر و مادرت هاتونو ببوسین لطفا _ قرار نیست به خاطر چیز خاصی باشه _ همین که بفهمن براتون ارزش دارن کافیه (بزارین حس خوب هم برای اونا و هم برای شما جاری شه)(اگه هم ندارین یه سر به مزارشون بزنید)
    پدر و مادرم تا به این لحظه و مخصوصا مادرم همیشه پشت و پناهم بوده اند و اگر تا به این سطح رسیدم اولش خدا و خودم و بعدش مادرم هست
    من چند وقتیه از لحاظ روانشناسی یکم بهم ریختم و باهاش شدیدا درگیرم و در مسیر اصلاح اون هستم و این بین این موارد باعث شده زیاد تو فکر باشم و یکمی از او نشاط من کاسته شده و هرچی باشه خودتون میدونین سخته تغییر

دیروز مادرم اومد پیشم و گفت میبینم زیادی داری سختی میکشی ولی بزار یه ضرب المثل برات بزنم
    یه روز یه دانش اموزش هر روز دیر میمونه به مدرسه و معلم میگه چرا دیر میرسی و دانش اموزش میگه چون من از روستا میام , سر مسیر یه رودخونه هست و مجبورم لباسامو در بیارم و از اونجا با هزار مصیبت رد بشم و سپس دوباره تا بپوشم و بیام طول میکشه , معلم هم میگه پسرم این دعارو میدم بهت و حین عبور از رودخونه بخونش به راحتی رد میشی و لباسات خیس هم نمیشن و به من اعتماد کن , پسر روز بعد زودتر میرسه به مدرسه و معلم میگه زودتر رسیدی امروز و دلیلی داره ؟ پسر میگه معلم خودتون بهم گفتین اون دعارو بخونم به راحتی از رودخونه رد میشم , معلم خندید و گفت داری باهام شوخی میکنی ؟ من اون دعارو همینجوری بهت گفتم و ازروی شوخی بود و پسر میگه روز بعد بیا باهم اونو بخونیم رد بشیم تا ببینی _ روز بعد باهم اون دعارو میخونن تا از رودخونه رد بشن و پسر رد میشه ولی معلم خیس اب میشه و به سختی خودشو اونور اب میرسونه _ معلم میگه چجوری این کارو انجام دادی ؟ پسر میگه به حرفتون باور داشتم که اون دعا جوابگو هست و معلم میگه پسرم شما به حرف من باور داشتی ولی من خودم به خودم نه
    مادرم دیروز بهم گفت من بهت ایمان دارم و باور دارم که موفق میشی ولی خودت چی ؟ و از دیروز به فکر عمیقی فرو رفتم
    افکاری که من تو یه بازار جهانی هستم , بازاری که هزاران نابغه توش هستند و اعداد و ارقام اقتصاد کل دنیارو داریم رقم میزنیم _ ایا میتوانم بزرگترین رقیبم که خودم هستم رو شکست بدم و میتونم بر خودم پیروز بشم ؟ ایا به خودم باور و ایمان دارم ؟ نیازه که هر انسانی حداقل یک بار هم شده بشینه با خودش دو سه تا کنه و ببینه واقعا به خودش ایمان و باور داره _ اگه داره خیلی جدی از تر از قبل شروع کنه
    این بازار سادست ولی اصلا اسون نیست و هرکس میگه اسونه و حتی مبحث تکنیکالش که دیگه اون 15 درصد کار هست خیلی راحته قطعا یا داره به شما دروغ میگه یا خودشو داره قول میزنه
    و در اخر قدر این نعمت خداوندی (مادر) های خودتونو بدونید و تا میتونید تا زمانی که کنارتون هستند قدرشونو بدونید و بهترین زندگی رو براشون رقم بزنید
    از تو می پرسم
    ای اهورا
    چیست سرمایه رستگاری؟
    میرسد پاسخ از آسمان ها
    دین خود رابه مادر ادا کن!
    …ای گرانمایه مادر
    جان فدای صفای شما باد
    با شما از سَر و زَر چه گویم
    هستی من فدای شما باد!
    با شما، صحبت از «من» خطا رفت
    من که باشم؟ بقای شما باد!
    مطمینم موفق هستید
    باور دارم که عالی هستید

انسان اغلب به همان چیزی تبدیل میشود که خودش باور دارد ... اگر من اعتقاد داشته باشم که می توانم کاری را انجام دهم ، مطمینا توانایی انجام آن را پیدا خواهم کرد ، حتی اگر در آغاز توانایی آن را نداشته باشم

عرفان جان لطفا مرحله به مرحله طبق گفته های استاد و مسیری که ارایه میدن حرکت کنید تا باورهاتون ساخته بشن ، زمان میخواد عجله نکنید و دووم بیارید و اصولی پیش برید.
    ویرایش توسط Ali97 : 07-19-2023 در ساعت 17:10
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 44 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 44 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع