صفحه 453 از 555 نخستنخست ... 353403443451452453454455463503553 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,521 به 4,530 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر آسیائی نمایش پست ها
    علی اقا و اقای شهاب عزیز. پیام هاتون بسیار عالی و مفید بود.
    مسیرتون پر نور باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام خدمت علی عزیزم،ممنون از حضورت ، اینو قلبا عرض میکنم.

مثل پست های قبلیتون اینم سیو میکنم و باز هم میخونمش
    ممنون علی جان،خیلی ممنون.
    سلام مهدی عزیزم.خداروشکر از حضورت.
    ممنون که وقت ارزشمندت رو گذاشتی و این موارد بسیار مهم رو به من گوشزد کردی.
    این پیام شمارو باید بنویسم و هر بار بهش رجوع کنم چون به قول خود شما امکان انجام هر نوع تجربه تکراری هست و باید بدونم کجا هستم و چرا هستم...

ممنون از حمایت و انرژی*ای که من دادی مهدی جان،امیداوارم روزی هم من،چراغ کسی بشم.
    موفق هستید دوست من.
    یه رویداد . تجربه جالبی که تو این مدت واسم افتاد رو میخوام تعریف کنم و میخوام بسط بدم به مسائلی که در آینده ممکنه اتفاق بیوفته.(یادداشیتی برای آینده شهاب)
    اوایل دوره بود که هر روزم رو مینوشتم،ساعت به ساعت دقیقه به دقیقه، یه دفترچه جدا داشتم که کوچکترین کارهایی که میکردم توی اون بود. دفتر مشق داشتم و مشق مینوشتم هر روز ، ساعت دست مخالفم،کفشم اول پای مخالفم،شلوارم همینطور،غذا دست مخالف، به هر شکلی من بعد از مدتی بدون تفکر تونستم این کارها رو انجام بدم،جوری شد که حتی سازم رو با دست راست میزدم. تا اینجارو داشته باشیم...
    یه مسئله که من از بچگی داشتم این بود که اگر کسی قاشق یا چنگال میزد به دندونش،بدجور ناراحت میشدم،انگار جیگرم میسوخت ، ملچ ملوچ هم همین حکم رو داشت واسم،جوری بود که نه خانواده و نه دوستام ، امنیتی موقع غذا خوردن کنار من نداشتن.خیلی تلاش کرده بودم برای تصحیحش،خیلی زیاد.
    اما این نوع بیماری که اسمش میسوفونیا هست بدجور در من ریشه دوانده بود و من رو اسیر خودش کرده بود.
    بعد از اون کارهایی که انجام دادم و باعث تغییر در من شد،به این فکر کردم که میتونم این بیماری رو هم کنترل کنم، و در اوج انجام اون تمارین رو این موضوع هم کار کردم، و برای خودم باور کردنی نبود اما تونستم بیشتر باهاش کنار بیام، و دیگه از شنیدنش حداقل چندشم نمیشه،یا دعوا نمیکنم و واقعا باهاش کنار میام
    جان کالمم اینه که اگر قرار بر تغییر باشه ، میتونیم.بازار و مارکت جای خود دارد ،ولی تغییر در جهت درست،ما رو در مسیری که باید قرار میده،وگرنه آدم قبلی، یعنی، نتایج قبلی

@Mahdi_Javan @Ali97
    ویرایش توسط shahab0905 : 08-18-2023 در ساعت 18:00
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

2. 17 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,203 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    یه رویداد . تجربه جالبی که تو این مدت واسم افتاد رو میخوام تعریف کنم و میخوام بسط بدم به مسائلی که در آینده ممکنه اتفاق بیوفته.(یادداشیتی برای آینده شهاب)
    اوایل دوره بود که هر روزم رو مینوشتم،ساعت به ساعت دقیقه به دقیقه، یه دفترچه جدا داشتم که کوچکترین کارهایی که میکردم توی اون بود. دفتر مشق داشتم و مشق مینوشتم هر روز ، ساعت دست مخالفم،کفشم اول پای مخالفم،شلوارم همینطور،غذا دست مخالف، به هر شکلی من بعد از مدتی بدون تفکر تونستم این کارها رو انجام بدم،جوری شد که حتی سازم رو با دست راست میزدم. تا اینجارو داشته باشیم...
    یه مسئله که من از بچگی داشتم این بود که اگر کسی قاشق یا چنگال میزد به دندونش،بدجور ناراحت میشدم،انگار جیگرم میسوخت ، ملچ ملوچ هم همین حکم رو داشت واسم،جوری بود که نه خانواده و نه دوستام ، امنیتی موقع غذا خوردن کنار من نداشتن.خیلی تلاش کرده بودم برای تصحیحش،خیلی زیاد.
    اما این نوع بیماری که اسمش میسوفونیا هست بدجور در من ریشه دوانده بود و من رو اسیر خودش کرده بود.
    بعد از اون کارهایی که انجام دادم و باعث تغییر در من شد،به این فکر کردم که میتونم این بیماری رو هم کنترل کنم، و در اوج انجام اون تمارین رو این موضوع هم کار کردم، و برای خودم باور کردنی نبود اما تونستم بیشتر باهاش کنار بیام، و دیگه از شنیدنش حداقل چندشم نمیشه،یا دعوا نمیکنم و واقعا باهاش کنار میام
    جان کالمم اینه که اگر قرار بر تغییر باشه ، میتونیم.بازار و مارکت جای خود دارد ،ولی تغییر در جهت درست،ما رو در مسیری که باید قرار میده،وگرنه آدم قبلی، یعنی، نتایج قبلی

@Mahdi_Javan @Ali97
    سلام شهاب جان. خیلی متشکرم که این تجربه ی عالی و آموزنده رو با من هم سهیم شدی دوست من
    منم یه عادت بدی داشتم یه دوره، که به مدت 15 روز، هر روز توی دفتر مینوشتم که این عادت رو ترک خواهم کرد. روز 15 ام در حال نوشتن بودم که یه لحظه یه حالتی بهم دست داد که انگار از ابتدا تا ابد، هیچ اعتیادی به اون عادت بد نداشتم. و بعد از اون روز دیگه تکرار نشد
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ترید فکر کردن به افکار نیست عمل کردن به افکار است
    کسانی که فکر می کنند و عمل میکنند تفاوت چندانی وجود ندارد کسانی که فکر میکنند فقط به دانسته و افکار خودشان اضافه میکنند با یک مثال شروع میکنم
    شما می دانید ولی عمل نمیکنید
    یک بچه را در نظر بگیرید وقتی برای اولین بار بهش گفته میشه این آب هست نرو خیس میشی یعنی بهش علم دادین نرو دقیقا می پره تو آب ، بهش میگن بخاری داغ هست نرو و میره دست میزه بهش چه اتفاقی میفته فقط علم داره میخواد باور کنه که همینطوره
    که این نشان میدهد بچها به دانسته هایشان سریع عمل میکنند تا باور کنند که رسیدن به این باور خیس شدن و سوختن (لذت و رنج دارد) دارد اما خیلی افراد فقط به دانسته های قبلی خود اضافه میکنند
    این که چند بار کتاب دعوت به تمرین ذن خواندی یا چند بار مقالات خواندی یا چند تا تاپیک خواندی درست هست تلاش کردی اما فقط به دانسته هایت اضافه کردی باید باورشون کنی یعنی باید با تمام وجود حسشون کنی و تجربه کنی
    برای مثال پایبندی به چک لیست و برنامه ریزی مقالات آن را خواندیم و راهکار هم داده آیا رنج نشستن 4 ساعت پای چارت را می کشیم یا بدون پایبندی ورود میکنیم
    پایبندی و برنامه ریزی ما فقط در ترید نیست. وقتی در زندگی روزمره شخصی برنامه ریز و و دقیقی نیستیم که به چنان تسلطی از شناخت رسیده باشیم که برنامه خود را از قبل بنویسیم و دقیق انجام بدیم و پایبند باشیم چجوری در ترید انتظار دارید پایبندو منظم باشید
    وقتی هنوز میگیم از شنبه یعنی پایبند نبودن ، ادم منظمی نبودن و....
    پس شما می دانید ولی عمل نمیکنید
    پس شما در چرخه ی دانستگی گیر میکنید همانطور که سال ها به دانسته های خود اضافه کردید اما هیچوقت به مرحله باور نمی رسید و کارتان می شود فکر کردن به افکار
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

6. 22 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر دوستان
    باور دارم که عالی هستید
    دیروز در وبینار فرکتالی استاد لابه لای حرفهاشون صحبت از یک فیلم کردند به نام بودای کوچک که اینجا براتون میگذارم ، برای دوستانی که در مسیر باشند و به درک و آگاهی رسیده باشند خیلی میتونه لذت بخش باشه ، برا من که فوق العاده بود
    محمد جان شمارو هم منشن میکنم رو این پست که حتما این فیلم رو تماشا کنید چون مربوط میشه به تکمیل صحبتهای چند ماه پیشمون در مورد وجود مرگ یا تولد در جهانی دیگر
    لینک پارت اول : https://www.namasha.com/v/zQOE9QfS/%...AE%D8%B3%D8%AA
    لینک پارت دوم : https://www.namasha.com/v/GMTxMjIi/%...AF%D9%88%D9%85
    استاد خدارو هزاران بار شاکرم که لیاقت شاگردی به من داد تا در زیر سایتون رشد کنم و به تکامل برسم ، بهترینها آرزوی من هست برای شما انسان بزرگ در همه جهان ها @amino
    خدایا شکرت بابت داشتن امینو
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    @mohamad heydari
    ویرایش توسط Ali97 : 08-20-2023 در ساعت 20:04
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 27 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,961 بار در 1,269 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر دوستان
    باور دارم که عالی هستید
    دیروز در وبینار فرکتالی استاد لابه لای حرفهاشون صحبت از یک فیلم کردند به نام بودای کوچک که اینجا براتون میگذارم ، برای دوستانی که در مسیر باشند و به درک و آگاهی رسیده باشند خیلی میتونه لذت بخش باشه ، برا من که فوق العاده بود
    محمد جان شمارو هم منشن میکنم رو این پست که حتما این فیلم رو تماشا کنید چون مربوط میشه به تکمیل صحبتهای چند ماه پیشمون در مورد وجود مرگ یا تولد در جهانی دیگر
    لینک پارت اول : https://www.namasha.com/v/zQOE9QfS/%...AE%D8%B3%D8%AA
    لینک پارت دوم : https://www.namasha.com/v/GMTxMjIi/%...AF%D9%88%D9%85
    استاد خدارو هزاران بار شاکرم که لیاقت شاگردی به من داد تا در زیر سایتون رشد کنم و به تکامل برسم ، بهترینها آرزوی من هست برای شما انسان بزرگ در همه جهان ها @amino
    خدایا شکرت بابت داشتن امینو
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    @mohamad heydari

سلام و درود خدمت علی آقای نازنین و گل امیدوارم عالی باشید دوست عزیزم
    سپاس از شما رفیق .ازت ممنونم که به یاد بودی و لطف کردید و من رو منشن کردید حتماااا حتماا میبینم خیلی لطف کردی علی جان
    استاد امینو جان هم که دیگه گل سر سبدمون هستن و یک انسان آگاه که اطلاعات رو به بچه ها انتقال میده و هرشخص به اندازه میزان آگاهی و ظرف ذهنیش ازش دریافت میکنه ...
    سپاسگذارم

شما بهترینید
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,827 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب شفای زندگی
    فصل پنجم:تصمیم بگیرید که تغییر کنید.
    رویکردهای معنوی،ذهنی و فیزیکی برای تغییر وجود دارند.درمان جامع نیز شامل بدن،ذهن و روح می*شود.شما میتوانید کار خود را در یکی از این زمینه ها آغاز کنید و در نهایت تمام زمینه ها را در بر بگیرید.بعضی ها کار خود را با رویکرد ذهنی شروع می*کنند و در کارگاه ها یا جلسات روان درمانی شرکت می*کنند.بعضی ها کار خود را در زمینه معنوی و مدیتیشن آغاز می*کنند.
    وقتی شروع به تمیز کاری خانه میکنید،مهم نیست کار خود را از کدام اتاق شروع میکنید.از قسمتی شروع کنید که برایتان جذاب تر است.بقیه قسمت ها به خودی خود اتفاق خواهند افتاد.
    مادامیکه برای تغییر و رشد اشتیاق داشته باشید،تغییرات پشت سرهم اتفاق می افتند.
    تمیز کاری خانه ذهنی پس از یک عمر داشتن افکار منفی مانند این است که پس از یک عمر هله هوله خوردن بخواهید تغذیه مناسبی را رعایت کنید.هر دوی آنها می*توانند بحران هایی در فرایند درمان ایجاد کنند.
    انتهای شام شب شکرگذاری را به یاد بیاورید.غذا خورده شده و اکنون وقت تمیز کردن قابلمه ای است که در آن بوقلمون پخته اید.شما آب داغ و مایع ظرفشویی در آن می*ریزید و می*گذارید کمی خیس بخورد.سپس شروع به سابیدن قابلمه میکنید.حالا دیگر با یک کثیف کاری تمام عیار روبرو هستید که از همیشه بدتر به نظر می*رسید.ولی اگر به سابیدن ادامه دهید،به زودی خواهید دید که قابلمه کاملا تمیز شده است. تمیز کاری الگوی ذهنی خشکیده نیز همینطور است.وقتی ایده ای جدیدی را درون آن می*ریزیم تا خیس بخورد،تمام کثافت ها به سطح می آیند.به تکرار جملات تاکیدی خود ادامه دهید تا محدودیت قدیمی خود را کاملا از بین ببرید.
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 08-21-2023 در ساعت 16:26
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

12. 16 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr. & Mrs. hatami نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    کتاب شفای زندگی
    فصل پنجم:تصمیم بگیرید که تغییر کنید.
    رویکردهای معنوی،ذهنی و فیزیکی برای تغییر وجود دارند.درمان جامع نیز شامل بدن،ذهن و روح می*شود.شما میتوانید کار خود را در یکی از این زمینه ها آغاز کنید و در نهایت تمام زمینه ها را در بر بگیرید.بعضی ها کار خود را با رویکرد ذهنی شروع می*کنند و در کارگاه ها یا جلسات روان درمانی شرکت می*کنند.بعضی ها کار خود را در زمینه معنوی و مدیتیشن آغاز می*کنند.
    وقتی شروع به تمیز کاری خانه میکنید،مهم نیست کار خود را از کدام اتاق شروع میکنید.از قسمتی شروع کنید که برایتان جذاب تر است.بقیه قسمت ها به خودی خود اتفاق خواهند افتاد.
    مادامیکه برای تغییر و رشد اشتیاق داشته باشید،تغییرات پشت سرهم اتفاق می افتند.
    تمیز کاری خانه ذهنی پس از یک عمر داشتن افکار منفی مانند این است که پس از یک عمر هله هوله خوردن بخواهید تغذیه مناسبی را رعایت کنید.هر دوی آنها می*توانند بحران هایی در فرایند درمان ایجاد کنند.
    انتهای شام شب شکرگذاری را به یاد بیاورید.غذا خورده شده و اکنون وقت تمیز کردن قابلمه ای است که در آن بوقلمون پخته اید.شما آب داغ و مایع ظرفشویی در آن می*ریزید و می*گذارید کمی خیس بخورد.سپس شروع به سابیدن قابلمه میکنید.حالا دیگر با یک کثیف کاری تمام عیار روبرو هستید که از همیشه بدتر به نظر می*رسید.ولی اگر به سابیدن ادامه دهید،به زودی خواهید دید که قابلمه کاملا تمیز شده است. تمیز کاری الگوی ذهنی خشکیده نیز همینطور است.وقتی ایده ای جدیدی را درون آن می*ریزیم تا خیس بخورد،تمام کثافت ها به سطح می آیند.به تکرار جملات تاکیدی خود ادامه دهید تا محدودیت قدیمی خود را کاملا از بین ببرید.
    چقدر هم عالی جناب حاتمی
    دقیقا مثال استاد:که میگفتن برای تمیز کاری حوض،اول باید لجن ته آب رو خوب بسابیم.... اون کثیف شدن و خلط شدن آب و لجن ته حوض.... اما نتیجه؟؟؟
    سپاس.

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    رنج در زمان
    شاید برایتان اتفاق افتاده باشد صبح گوشی خود را روی زنگ قرار داده اید به فاصله ی 15 دقیقه زنگ می خورد و نگاه می کنید هنوز 1 ساعت در رخته خواب هستید این طول کشیدن زنگ باعث رنج شما می شود
    شما ساز موسیقی میخرید در انجام آموزش بهانه می آورید وبعد از چندین ماه همیشه فکرتان هست آموزش ببنید و تمرین کنید
    وقتی کاری را که باید انجام دهید وبا بهانه هایی کار را به تعویق می اندازید باعث رنج شما می شود پس هرکاری قرار هست انجام دهید بلافاصله انجام دهید
    اگرقرار است تمرین کنید و تریدر شوید بلافاصله انجام دهید وقتی مطالب آموزشی را پیوسته نبینید و بگید حالا هروقت شد میبینم حالا هر وقت شد تمرین میکنم این باعث می شود پروسه آموزش از حد خود بیشتر شود و باعث رنج می شود ، چون آگاهیم که این پروسه فعلا هیچ پاداش لحظه ای برایمان ندارد وپاداش آن پس از طی کردن این مسیر هست و تلاشی بدون پاداش و تلاشی ناپیوسته باعث رنج کشیدن و درگیر بودن ذهنتان می شود و کار را به راحتی رها میکند
    میخواهید صبح زود بیدار شوی تا 5 بشمار بلافاصله بلند شو
    میخواهید کتابی را مطالعه کنی در زمان و مکان خاصی بلافاصله شروع به مطالعه کن
    تمام کار ها : ورزش ،رژیم ، خواب ، تغذیه ،مطالعه ، تحصیل ، آزمون دادن و...
    اگر کاری را بیش از زمان مورد نیاز خودش به عقب بیندازید باعث رنج و دوری از کار می شود پس تا 5 بشمار و انجام بده مطمئن باشید رنج الان بسیار کمتر از رنج به عقب انداختن کارها است که می تواند باعث دوری شما از کارتان شود و دلسرد می شوید وبه خودتان نگاه میکنید که من در هر زمینه ای این چرخه عقب انداختن کار ها را داشته باشم موفق نمی شوم و همیشه حس نارضایتی و به اتمام نرساندن کار ها در ذهنتان ثبت می شود
    حالا با این آگاهی هر موقع خواستید بهانه بیاورید به این چرخه ور نج آن و احتمال رهایی کار فکرکنید
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

16. 21 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیزم.امروز در تاپیک چالش در پاسخ پستی که گذاشتم از رفیق عزیزم @mohammad-zrm پاسخی دریافت کردم که بسیار متفاوت و دید جالبی داشت، و واقعا به فکر فرو رفتم،دوست داشتم با شما عزیزان هم به اشتراک بزارم.ممنون از محمد عزیزم که این دیدگاه متفاوت رو بیان کردند.♥
    https://forum.academywave.com/showth...268#post453268

باور به این که حتما باید سختی کشید در طول مسیر، باعث میشه مسیر حتی اگر هم راحت باشه سختش کنیم، یا اگر با این باور، هدف (به نظر ما) راحت به دست بیاد خیلی راحت هم از دست میره. (اندرو کارنگی تنها در 5 سال و با 5 ساعت کار در طول روز به یکی از ثروتمندان زمان خودش تبدیل شد، آیا سختی کشید؟ آیا زجری کشید؟ باورهای عمومی رو واسه خودش تغییر داد و روی اصول استاد شد)
    موسس شرکت ویرجین امریکا، روی اصول سوار شد و در مصاحبه هاش هم میشه دید که میگه شکستی نداشته.
    این یک باوره و اطلاعاتی مبنی بر درست بودن یا غلط بودنش وجود داره که همه ی آنها منطقی هستن و کار میکنن.
    هزاران هزار سند وجود داره که حتما شکست خوردن و بعد پیروز شدن
    هزاران هزار سند هم بر خلاف این وجود داره
    هر کدام از این این باورها، برای افرادی که بهشون توجه میکنن، کار میکنه. (همه جا پر شده از این که سختی و زجر کشیده تا یه نفر یه موفقیت به دست آورده، آیا این غیر عمد بوده؟)
    این یک باوره، و ما با توجه به آموزه های استاد یاد گرفتیم که میشه باورهامون رو تغییر بدیم، پس این رو هم میشه تغییر داد.

18. 15 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

vitality آواتار ها
    1,950 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 329 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیزم.امروز در تاپیک چالش در پاسخ پستی که گذاشتم از رفیق عزیزم @mohammad-zrm پاسخی دریافت کردم که بسیار متفاوت و دید جالبی داشت، و واقعا به فکر فرو رفتم،دوست داشتم با شما عزیزان هم به اشتراک بزارم.ممنون از محمد عزیزم که این دیدگاه متفاوت رو بیان کردند.♥
    https://forum.academywave.com/showth...268#post453268

باور به این که حتما باید سختی کشید در طول مسیر، باعث میشه مسیر حتی اگر هم راحت باشه سختش کنیم، یا اگر با این باور، هدف (به نظر ما) راحت به دست بیاد خیلی راحت هم از دست میره. (اندرو کارنگی تنها در 5 سال و با 5 ساعت کار در طول روز به یکی از ثروتمندان زمان خودش تبدیل شد، آیا سختی کشید؟ آیا زجری کشید؟ باورهای عمومی رو واسه خودش تغییر داد و روی اصول استاد شد)
    موسس شرکت ویرجین امریکا، روی اصول سوار شد و در مصاحبه هاش هم میشه دید که میگه شکستی نداشته.
    این یک باوره و اطلاعاتی مبنی بر درست بودن یا غلط بودنش وجود داره که همه ی آنها منطقی هستن و کار میکنن.
    هزاران هزار سند وجود داره که حتما شکست خوردن و بعد پیروز شدن
    هزاران هزار سند هم بر خلاف این وجود داره
    هر کدام از این این باورها، برای افرادی که بهشون توجه میکنن، کار میکنه. (همه جا پر شده از این که سختی و زجر کشیده تا یه نفر یه موفقیت به دست آورده، آیا این غیر عمد بوده؟)
    این یک باوره، و ما با توجه به آموزه های استاد یاد گرفتیم که میشه باورهامون رو تغییر بدیم، پس این رو هم میشه تغییر داد.
    سلام آقا شهاب مرسی که این دید رو به اشتراک گذاشتین
    در مبحث روانشناسی دو نوع پاداش کوتاه مدت و بلند مدت داریم
    ذهن انسان برای بقا و رسیدن به پاداش های کوتاه مدت برنامه ریزی شده در حالیکه پاداش های بلند مدت لذت بخش تر و بهترند
    برای رسیدن به پاداش بلند مدت نیاز به تحمل سختی و رنج هست و ذهن انسان که اون پاداش کوتاه مدت رو میخواد خودش رو ملزم به تحمل این رنج نمی کنه
    همه چیز و همه چیز با رنج بدست میاد و تو قرآن هم گفته شده ((ما انسان را در رنج آفریدیم))
    این موضوع تو انواع ادیان هم هست تو دین بودا که اولین آموزه بودا بوده که همه چیز رنج است
    ولی در مقابل این رنج چیکار میتونیم بکنیم ؟
    من وقتی به باشگاه میرم رنج هرروز شستن لباس و اماده کردن تغذیه و ... رو به جون میخرم برای اندامی بهتر
    ولی به طور مثال اماده کردن تغذیه که همه معمولا ازش غر میزنن رو من به دید آشپزی می بینم که یک مهارتم هم رشد میکنه
    آیا ذات و نفس اون رنج تغییر کرد؟ خیر
    دید من نسبت به اون متفاوت شد و الان به جای اینکه حس بد به من بده حس خوب میده
    تو دین مسیح هم اومده که ما باید چگونه رنج کشیدن رو یاد بگیریم
    خلاصه منظورم اینه که این رنج و سختی باعث پیشرفت و زندگی بهتر میشه من باید هدفمو بشناسم و بدونم که برای این هدف باید این همه زحمت و رنج بکشم نه کمتر و نه بیشتر
    چند جا هم زدم جاده خاکی ولی امیدوارم منظورمو رسونده باشم:d
    ویرایش توسط vitality : 08-22-2023 در ساعت 17:17

20. 18 کاربر برای این پست سودمند از vitality عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 52 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 52 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع