نقل قول نوشته اصلی توسط sajad89m نمایش پست ها
سلام و عرض ادب خدمت همه اعضا و جناب دهقان عزیز
دوستان من با یک سری مشکلات اساسی رووبرو هستم. که تا حالا نتونستم در خودم حلش کنم. و این مشکلات باعث شده نتونم تمریناتم رو به خوبی انجام بدم.
اما قبلش کمی مقدمه بگم :
از اعضا دوره فراکتالی هستم.
تا حالا فیلمهای دوره تا اخر مین چارت رو دیدم.
هر فیلم رو چند بار دیدم. یاداشت برداری میکنم.
مطالب رو در گذشته بازار بررسی و درک میکنم
و اما مشکلات من در هنگام ترید لایو هست :
1- چارت رو باز که میکنم با اویل نشونه ها سریع وارد میشم هرچند میدونم شاید تمام شرایط چک لیستم برقرار نباشه
2-برنامه هدف نوشتم ، ولی نمیتونم با گرفتن درصد روزانه بیرون بیام و میمونم و انقدر ترید میکنم تا همون درصد کسب شده رو یا ضرر کنم یا از اصل سرمایه کم کنم

و کلا دو مشکل اساسیم
1- عدم صبر
2- عدم پایبندی به چک لیست و برنامه هدف

خودم هر کاری کردم تا حالا نتونستم این موارد رو در خودم حل کنم.
ممنون میشم از دوستان صاحب تجربه یا اگر استاد محترم این مطلب رو دیدن و مطالعه کردن راهکار، تمرین، تکنیک، کتاب یا... هر چیزی که به کمکش بتونم این موارد رو در خودم اصلاح کنم بیان کنن. تشکر
با سلام وقت بخیر
درک میکنم چی میگوید
دوتا مشکلی داری من امدم با خودم اینکار کردم
روزا میرم شیر میخرم باید پای گاز وایستم تا شیر سر بیاد و انتظار میکشم شیر کامل سر بیاد برم سر وقت کار بعدی هرچند در حین شیر گرم کردن ذهنم راهکار و کار های دیگر بهم پیشنهاد میده و یاد اوری میکنه من تنها چیزی درون خودم به خودم یعنی نفر اول به نفر دوم میگم اینکه اجازه بده این کارو کامل انجام بدم و ممنونم ازت که داری یاد اوری میکنی.<صبر یعنی انتظار کار کامل انجام شدن و کار یعنی نیرو در قبال جابه جایی>
راهکار اول تا همین حد یاد دارم هنوز بیشتر یاد نگرفتم.
راهکار راه دوم که خودش از سه بخش است
1.پایبندی
2.چک لیست
3.برنامه هدف

برای هدف خودت تصمیم بگیر تا اخر عمرت چقد میخوای در بیاری و هر روز ادامه بدی و توانایی اینو داشته باشی که هر روز تا اخر عمرت حتی 120 سالت شد انجام بدی.<توانایی یعنی کاری در واحد زمان>
پس واحد زمان و توانایی خودت میتونی برین بررسی کنید.
چک لیست خودم از خوردن اب شروع میکنم با مسواک زدن در طول روز<بسیار کوچیک>
تنها چیزی که میتونه مارو تو فصل ها نگه داره و قوی تر کنه چک لیسته <امینو ارجاع به کامنت های وبلاگ بخش چرا باید به حجم معاملات اهمیت بدیم>

چک لیست یعنی چی؟https://motamem.org/%DA%86%DA%A9-%D9...C%D8%B3%D8%AA/

راهکار برای پایبندی رفتی بیرون پشت چراغ قرمز وایسا منتظر باش تا چراغ سبز بشود و به حرکت خودت ادامه بدی.<پایبند به قوانین رانندگی>
اگه ماشین داری تحت هر شرایطی پاییبند به قوانین باشید حتی زمانی که عزیز ترین کست توی بیمارستان است و شما باید خودتون برسونید داخل بیمارستان<پایبند به قوانین رانندگی>
خواستی توی خونتون غذا بخوری به اندازه بخور که نیازت باشه جمله این که مفته بزار بخورم اگه امدبررسی کن< پایبندی به سلامتی>
اگه ورزش نمیکنی یا ورزش میکنی حتما ورزش تو روتین روزانت باشه خودم روزی 207 طناب میزنم 30 تا شنا میزنم.< پایبندی به سلامتی>
عدم پایبندی به سلامتی یعنی سیگار یعنی قلیون یعنی مصرف دخانیات یعنی مصرف الکل یعنی دستتو با تیز خط خطی کردن یعنی صبحانه نخوردن یعنی پفک خوردن یعنی فست فوت خوردن .
جمله اخر طوری باید تصور بکنیم که پایبند نبودن دردناکتراز پایبند بودن است. برای اینکه درک کنیم میتونیم در مورد عدم پایبند نبودن روزی 3 صفحه بنوسید بعداز 3 ماه جواب میگیری.
از روی برنامه هدف 40 بار بنویس قبلشم بررسی کن ایا این توان داری تا اخر عمر این درصد از بازار بگیری.
معنی کلمه هدف نمیدونم اگه کسی میدونهه هدف یعنی چی بهم جواب بده.
جوادی