صفحه 440 از 555 نخستنخست ... 340390430438439440441442450490540 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,391 به 4,400 از 5545

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    مادر

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    در اول یه نکته ای بگم که برین همین الان دست پدر و مادرت هاتونو ببوسین لطفا _ قرار نیست به خاطر چیز خاصی باشه _ همین که بفهمن براتون ارزش دارن کافیه (بزارین حس خوب هم برای اونا و هم برای شما جاری شه)(اگه هم ندارین یه سر به مزارشون بزنید)
    پدر و مادرم تا به این لحظه و مخصوصا مادرم همیشه پشت و پناهم بوده اند و اگر تا به این سطح رسیدم اولش خدا و خودم و بعدش مادرم هست
    من چند وقتیه از لحاظ روانشناسی یکم بهم ریختم و باهاش شدیدا درگیرم و در مسیر اصلاح اون هستم و این بین این موارد باعث شده زیاد تو فکر باشم و یکمی از او نشاط من کاسته شده و هرچی باشه خودتون میدونین سخته تغییر

دیروز مادرم اومد پیشم و گفت میبینم زیادی داری سختی میکشی ولی بزار یه ضرب المثل برات بزنم
    یه روز یه دانش اموزش هر روز دیر میمونه به مدرسه و معلم میگه چرا دیر میرسی و دانش اموزش میگه چون من از روستا میام , سر مسیر یه رودخونه هست و مجبورم لباسامو در بیارم و از اونجا با هزار مصیبت رد بشم و سپس دوباره تا بپوشم و بیام طول میکشه , معلم هم میگه پسرم این دعارو میدم بهت و حین عبور از رودخونه بخونش به راحتی رد میشی و لباسات خیس هم نمیشن و به من اعتماد کن , پسر روز بعد زودتر میرسه به مدرسه و معلم میگه زودتر رسیدی امروز و دلیلی داره ؟ پسر میگه معلم خودتون بهم گفتین اون دعارو بخونم به راحتی از رودخونه رد میشم , معلم خندید و گفت داری باهام شوخی میکنی ؟ من اون دعارو همینجوری بهت گفتم و ازروی شوخی بود و پسر میگه روز بعد بیا باهم اونو بخونیم رد بشیم تا ببینی _ روز بعد باهم اون دعارو میخونن تا از رودخونه رد بشن و پسر رد میشه ولی معلم خیس اب میشه و به سختی خودشو اونور اب میرسونه _ معلم میگه چجوری این کارو انجام دادی ؟ پسر میگه به حرفتون باور داشتم که اون دعا جوابگو هست و معلم میگه پسرم شما به حرف من باور داشتی ولی من خودم به خودم نه
    مادرم دیروز بهم گفت من بهت ایمان دارم و باور دارم که موفق میشی ولی خودت چی ؟ و از دیروز به فکر عمیقی فرو رفتم
    افکاری که من تو یه بازار جهانی هستم , بازاری که هزاران نابغه توش هستند و اعداد و ارقام اقتصاد کل دنیارو داریم رقم میزنیم _ ایا میتوانم بزرگترین رقیبم که خودم هستم رو شکست بدم و میتونم بر خودم پیروز بشم ؟ ایا به خودم باور و ایمان دارم ؟ نیازه که هر انسانی حداقل یک بار هم شده بشینه با خودش دو سه تا کنه و ببینه واقعا به خودش ایمان و باور داره _ اگه داره خیلی جدی از تر از قبل شروع کنه
    این بازار سادست ولی اصلا اسون نیست و هرکس میگه اسونه و حتی مبحث تکنیکالش که دیگه اون 15 درصد کار هست خیلی راحته قطعا یا داره به شما دروغ میگه یا خودشو داره قول میزنه
    و در اخر قدر این نعمت خداوندی (مادر) های خودتونو بدونید و تا میتونید تا زمانی که کنارتون هستند قدرشونو بدونید و بهترین زندگی رو براشون رقم بزنید
    از تو می پرسم
    ای اهورا
    چیست سرمایه رستگاری؟
    میرسد پاسخ از آسمان ها
    دین خود رابه مادر ادا کن!
    …ای گرانمایه مادر
    جان فدای صفای شما باد
    با شما از سَر و زَر چه گویم
    هستی من فدای شما باد!
    با شما، صحبت از «من» خطا رفت
    من که باشم؟ بقای شما باد!
    مطمینم موفق هستید
    سختی مارکت :
    https://s29.picofile.com/file/846609...63905.mkv.html
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Hashemi نمایش پست ها
    سلام علی جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    این تفکر برای من در این سطحی که الان هستم یکم سمیه چون باعث میشه تحمل حد ضرر خوردن رو نداشته باشم و از نظر روانی به هم بریزم ولی وقتی بدونم قطعیتی در مارکت نیست وقتی حد ضرر میخورم دیگه بهم نمیریزم و میتونم با ارامش منتظر موقعیت بعدی بمونم.راستی علی جان شما که با استاد در ارتباط هستید اطلاع دارید دوره ایچیموکو کی برگزار میشه؟
    سلام محمد جان
    باور دارم که عالی هستید
    این طرز تفکر الان یکم سمی نیست ، کلا سمیه
    تو این مرحله هنوز ما در حال حرکت چهار دست و پا هستیم عین یک بچه ، پس یک انتظار خیلی بالایی هست که از همون ایتدا بچه با دویدن شروع کنه راه رفتنش رو
    علت اینکه با حد ضرر خوردن به هم میریزید اینه که قبول نمیکنید که سیستمتون نزدیک 80% سود ده هست و باید از 100 تا پوزیشن 20 تا استاپ بخوره این میشه آگاهی و پذیرش که میتونه باعث رشدتون بشه
    در مورد دوره ایچیموکو نه هیچ خبر خاصی نیست ، واقعیتش دوره فرکتالی خودش خیلی مباحث داره و به نظرم کسی بتونه به تسلط کافی در فرکتالی برسه شاید اصلا نیاز به ایچیموکو هم نباشه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    ویرایش توسط Ali97 : 07-19-2023 در ساعت 18:20
    ما
    ما یک

4. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,167 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    از کتاب انسان در جستجوی معنا ..
    من به جرات می گویم که در دنیا چیزی وجود نداردکه به انسان بیشتر از یافتن <معنی> وجودی خود در زندگی یاری کند.در این گفته نیچه حکمتی عظیم نهفته است که:کسیکه چرایی زندگی را یافته است با هر چگونگی خواهد ساخت..
    .
    .
    معنای زندگی از فرد به فرد ،روز به روز ،ساعت به ساعت در تغییر است از اینرو انچه مهم است معنای زندگی بطور اعم نیست ،بلکه هر فرد می بایست معنی و هدف زندگی خود را در لحظات مختلف دریابد.
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

6. 16 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام امیدوارم روزعالی ای داشته باشید
    چقدر زمان می برد تا تریدر شویم ؟؟؟
    1-ایجاد عادت های جدید در مسیر تریدری
    2-تغییر ذهنیت و باورها و فیلتر های ذهنی

فرض کنید شخصی کاملا طبق متود آموزشی دوره را مشاهده کرده وعادت های جدیدی را ایجاد کرده و مهارت های تحلیلی و تریدری هم به صورت عادت شکل گرفته یعنی نیاز به فکر نیست خودکار انجام می دهیم
    نکته ی خیلی مهم این است که عادات بر اساس تکرار، و نه زمان، شکل میگیرند بله درست هست پس چقدر زمان می برد بستگی به تکرار و تمرین شما دارد به نمودار زیر توجه کنید .
    عادت.pngعادت.png

پس ذهنیت و باور نیاز به زمان و تکرار دارد که باید اینقدر در طی زمان تکرار شود تا ذهن باور کند
    شما می توانید 90 روز بازی فروانی را دریک روز یا دو روز انجام دهید اما تاثیر واقعی آن بعد از 90 روز است یعنی تغییر ذهنیت نیاز به زمان و تکراردارد
    شما می توانید صبح تا شب مدیتیشن کنید آیا تاثیر آن با روزی 20 دقیقه در یک سال یکی است نه
    اما می توانید با توپ از صبح تا شب تمرین کنید و به یک حرفه ای تبدیل شده اید
    تریدری ، به مقدار زیاد نشتن پای چارت و ترید کردن زیاد نیست بلکه یک ترید (پرتاب دقیق) که بارها تکرار شده هست
    شما اگر عادت های تریدری ایجاد کرده اید و مهارت های تریدری هم تبدیل به عادت شده است و هنوز نتیجه مطلوب را نگرفته اید از این موضوع آگاه باشید که تغییر باور و ذهنیت نیاز به زمان و تکرار دارد و می دانید که عادت های خوب می تواند باعث ایجاد ذهنیت مثبت هم شود

8. 20 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,155 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 601 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    مردی کنار مزرعه ای روی خاک نشسته و زانوی غم به بغل گرفته و ناامیدانه جاده را نگاه می کرد. شیوانا از آن نزدیکی عبور می کرد. به مرد که رسید متوجه اندوهش شد. کنارش نشست و آهسته سر صحبت را باز کرد و از او علت ناراحتی اش را پرسید.

مرد آهی کشید و گفت: ” تمام دار وندار من همین مزرعه است که می بینید. امسال این مزرعه هیچ باری نداد و من نمی دانم تا کی می توانم ادامه دهم؟”

شیوانا نگاهی به مزرعه انداخت و گفت:” خوب چرا بیکار نشسته ای و دست به کاری نمی زنی! مثلا می توانی محصولات مزارع دیگر را به امانت بخری و کنار جاده بفروشی و یا اصلا سراغ مزرعه ات بروی و محصولی بکاری که زود و سریع تو را به یک حداقل درآمد برساند و یا می توانی هردوی این کار را همزمان انجام دهی!؟”

مرد نگاهی ناامید به خدامراد انداخت و گفت:” فایده ای ندارد استاد! من آرزو داشتم که ذره ذره خاک این مزرعه از سبزیجات و گندم و جو و برنج انباشته می شد. اما الآن هیچ چیزی نداده است. هرکار دیگری هم انجام بدهم بی فایده است!”

شیوانا سری تکان داد و از جا برخاست و گفت:” بلی! بی فایده است! در واقع با این ذهن و باوری که تو الآن داری بی فایده که هیچ ! محال است چنین اتفاقی رخ دهد!!”
    شیوانا این را گفت و راهش را کشید تا برود. مرد مزرعه دار سراسیمه از جا برخاست و به دنبال شیوانا دوید و پرسید:” ولی استاد! چرا مرا برای همیشه ناامید ساختید و با گفتن اینکه محال است مرا برای همیشه از زندگی سیر کردید. من دیگر با چه امیدی به زندگی ادامه دهم!!”

شیوانا نگاهی به مرد انداخت و گفت:” به خودت نگاه کن مرد! ببین اصلا شبیه یک مزرعه دار ثروتمند هستی ! داشتن یک مزرعه خوب و بارور و پرمحصول هرگز در ذهن تو فرصت تجسم پیدا نکرده است. یعنی تو هرگز اجازه ندادی این رویای زیبا بخشی از ذهن تو را به خود اختصاص دهد و فرصت وقوع بیابد. تو با این جمله “فایده ای ندارد” همه چیز را متوقف ساخته ایٍ!! چگونه انتظار داری کاینات چیزی را برای تو محقق سازد که تو خودت باورش نداری و قادر به تجسمش نیستی!

هر آرزوی بزرگی که داری ابتدا باید در ذهن تو یکبار متولد شود و تو احساس شناور بودن در آن آرزو و واقعی بودن آن رویا را تجربه کنی! تو خودت همه امیدها را ناامیدانه پس می زنی! چگونه انتظار داری امید بتواند وارد ظلمات درون تو شود. برو مرد! برو و قبل از آنکه بدبختی و فلاکت زندگی ات فکر کنی به این بیاندیش که چرا ذهن ات دائم اصرار دارد در کوچه سیاهی و بیچارگی چادر بزند و یک لحظه هم از آن دل نمی کند! اگر توانستی ذهن ات را برای دیدن آرزوهای روشن آزاد و رها کنی ، آن وقت می توانی اولین قدم ها برای حرکت به سوی خوشبختی و ثروت را برداری. همه اتفاق ها اول باید در درون تو رخ دهد و بعد تو تکرار آن را در دنیای بیرون ات ببینی!”
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

10. 43 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,167 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام خیر خواهی شما و بقیه دوستان برای من پوشیده نیس البته که این خیر خواهی فقط از نظر خودتون هستش وبرای من واقعیت نداره ،واقعیت نداره چون شما دارین با ذهن خودتون ماجرا رو تفسیر میکنید من یکی فقط تجربه خودم رو قبول دارم و تفسیرهای خودمو دوست دارم اگه دارین فک میکنید وقتتون تلف میشه حتما همینطوریه برای شما ،من حتی اگر به مقصد هم نرسم و مجبور بشم مسیرم رو عوض کنم این روزا رو وقت تلف شده نمیبینم چون دیدگاهم این نیس .این روزها هم یه بخشی از زندگی منه که داره منو جلو میبره ..
    اتفاقا سکوت ایشون تو این ماجرا برای من خیلی درس بزرگیه ،درس عملی ..همه ادمها حرف زیاد میزنن تو عمل کم میارن ...استاد طبق حرف دیروزشون باید نامه شون رو به مقصد برسونن کاری به هیچی هم ندارن ای کاش ما هم نامه هامون رو پیدا کنیم اونوقت هر طور شده به مقصد میرسونیمش.
    توی هر شغلی تا بخاد به شما اجازه داده بشه که یه کار مهم رو انجام بدین باید مراحل زیادی رو بگذرونید و امکان نداره بعد سه سال بتونین به انتهای موفقیت برسید. بدی مارکت اینه که هیچ کسی تو رو کنترل نمیکنه تنها خودت هستی که باید خودتو کنترل کنی سطح خودت رو بفهی و براساس سطحت، توقع درامد داشته باشی.
    دراخر نسبت به این جمله که گفتین استاد غرور داره واقعا اعتراض دارم استاد حتی حوصله تعریف شنیدن از خودش رو هم نداره چطور میگین غرور داره..
    از دوستان بخاطر گرفتن وقتشون و زدن حرفهایی که همه میدونن واقعا عذر میخام وامیدوارم همه مون از قلبمون دیتا بگیریم نه از دیگران.. @Hitman
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

64 بار در 13 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیرخدمت دوستان واستاد آمینو عزیز /من تازه محصول رو خریداری کردم واینکه سه سال با بازار آشنا شدم چنئین بار کال شدم وتاثیر زیادی روی معاملات من گذاشته و اون کارایی لازم رو ندارم بااینکه رو تکنیکال مشکلی ندارم ولی از لحاظ روانی وترس از شکست دوباره معاملاتم باضرر بسته میشه وخیلی اذیت شدم
    آیا راهکاری هست براش

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از amir jaseb عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir jaseb نمایش پست ها
    سلام وقت بخیرخدمت دوستان واستاد آمینو عزیز /من تازه محصول رو خریداری کردم واینکه سه سال با بازار آشنا شدم چنئین بار کال شدم وتاثیر زیادی روی معاملات من گذاشته و اون کارایی لازم رو ندارم بااینکه رو تکنیکال مشکلی ندارم ولی از لحاظ روانی وترس از شکست دوباره معاملاتم باضرر بسته میشه وخیلی اذیت شدم
    آیا راهکاری هست براش
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای امیر
    باور دارم که عالی هستید
    امیرجان تبریک میگم ورودتون رو به خانواده بزرگ و موفق آکادمی ویو :

مورد اول : اگر رو تکنیکال مشکل ندارید پس قیمت چرا در خلاف جهت ورود به پوزیشنتون حرکت کرده که چندین بار کال شدید و چرا اصلا این دوره رو ثبتنام کردید ؟
    مورد دوم : پس مدیریت سرمایش کجا بود که کال شده اکانت ؟
    مورد سوم : حالا در این مرحله میرسید به بررسی مشکلات روانی و ترس که گفتید در متن پستتون

ذهنتون رو خالی کنید
    طبق نقشه راه دوره رو شروع کنید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    ما
    ما یک

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

محمد زندی آواتار ها
    3,077 بار در 286 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir jaseb نمایش پست ها
    آیا راهکاری هست براش
    سلام امیر جان
    خوش آمدی عزیز
    دوست من با فکر باز یا به قول استاد ذهن خالی دوره رو نگاه کن
    رو راست ، من بعد از چند بار دیدن دوره تازه فهمیدم معنی دیدن با ذهن خالی یعنی چه . چه برسه به درک مطالب
    شما چک لیست دارین؟
    بازار رو روانشناسی و احساسات نسبت به پول حرکت میده
    مشکل امید به برگشتن معامله در ضرر به سود رو ، حد ضرر حل میکنه
    مشکل طمع رو بازی فراوانی و برنامه هدف و چشم انداز بلند مدت حل میکنه
    مشکل ترس رو مدیریت سرمایه ، برنامه هدف ، و حد ضرر و چک لیست معاملاتی حل میکنه
    همه این مشکلات رو با نوشتن یک چک لیست ساده میشه شروع به برطرف کردن کرد
    دوست من در ابتدای راه داشتن یک پلن معاملاتی و خلاصه اون که میشه چکلیست رو خیلی خیلی جدی بگیر
    در ابتدا دوره رو چند بار ببین بعد یک چک لیست تهیه کن و باز دوره رو ببین و در کنار اون بازار رو همراهی کن و روی چک لیستت کار کن-در نهایت چکلیستت تحلیلی میشه و برمیگردی سر خونه اول
    ستایش هورمزد.

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از محمد زندی عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,823 بار در 1,159 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب نیروی حال
    عادت کنید از خودتان بپرسید در این لحظه در درون من چه میگذرد؟این پرسش شما را به مسیر درست هدایت می*کند.ولی تجزیه و تحلیل نکنید،فقط مشاهده کنید.تمرکزتان را به درون ببرید.نیروی احساستان را حس کنید.اگر هیچ حسی وجود ندارد،توجهتان را عمیقا به میدان انرژی درونی تان معطوف کنید.این کار کلید ورود به دنیای وجود است.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 50 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 50 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع