صفحه 431 از 556 نخستنخست ... 331381421429430431432433441481531 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,301 به 4,310 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

beirami آواتار ها
    736 بار در 112 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود بر همه دوستان عزیز و تلاش گر

امیدوارم همیشه شاد و تندرست باشید

میخوام موضوعی رو باهاتون در ارتباط بزارم و امیدوارم اگه تجربه ای مشابه دارین کمکم کنید

من عضو کادر درمانم
    متاهل و دارای یک فرزند
    حدود 2.5 سال قبل، پیش از آشنایی با فارکس داشتم آزمون ماک میدادم و مهیا میشدم برای آیلتس که پروسه مهاجرت خودم رو که چند ساله به اون فکر میکنم رو شروع کنم

چند وقت بعد که با آکادمی آشنا شدم و متوجه شدم باید وقت زیادی بزارم برای آموزش، پیش خودم گفتم که من اینجا وقت بیشتری میتونم برای آموزش بزارم و مهاجرت رو به تاخیر انداختم

الان تازه تاپیک ترید رو گذروندم و منتظر منتورینگ هستم. قراره این مدت رو فقط با چک لیستی که روزانه اون رو مینویسم و بنوعی ملکه ذهنم شده رو حساب دمو حداقل دو ماه کارکنم تا پایبندی به چک لیست خودم رو محک بزنم.

اما موضوعی که تازگی با اون درگیر شدم اینه که

کشور انگلستان برنامه جدیدی برای جذب نیروی درمان داره اجرا میکنه و میتونه من رو به هدفم برسونه

کار درمان تو انگلیس میتونه هزینه اولیه زندگی رو تامین کنه و من میتونم تمرکزم رو ترید بزارم چون هدف اصلی من ترید و تریدر حرفه ای شدن هست

اما من هنوز با حساب ریل تو ایران به سوددهی مستمر نرسیدم و مطمعنم دلیل اصلی اون روانشناسی فردی هست و دارم روی اون کار میکنم

نگران این موضوع هستم که با مسایل روانی مهاجرت آیا تو انگلیس میتونم به سوددهی مستمر برسم یا نه

بسیار خرسند میشم اگه تجربه مشابه یا ایده ای دارین به اشتراک بزارین و کمکم کنید
    ویرایش توسط beirami : 07-31-2023 در ساعت 16:28

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از beirami عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها
    درود به دوستان عزیزم،امروز در مورد کتاب _ سایکوسیبرنتیک ، علم کنترل ذهن _ مطلبی رو خدمتتون ارائه میکنم،حدس میزنم مثل خود من به این موضوع آشنایی دارید،چراکه احتمال برخورد شما با این موضوعِ جذاب،بسیار بالاست.
    صرافت زیاد به خرج ندهید
    عیسی مسیح میگفت:
    انسان هر قدر هم که بیندیشد قدش بلند نمیشود و امروز دکتر وینر میگوید انسان به کمک ((اراده)) یا اندیشه آگاه حتی نمیتواند سیگاری را از روی میز بردارد.
    انسان امروزی در اثر وابستگی به مغز دقت بیش از اندازه میکند،بیش از اندازه نگران فردا نباشید یا گفته*ی سنت پل که ((نگران چیزی نباشید)) امروزه کمترین معنا و مفهومی ندارد.

ویلیام جیمز عالی رتبه ترین مقام بین روانشناسان آمریکا میگوید:
    انسان امروزی بیش از اندازه مضطرب،بیش از اندازه به فکر نتیجه و بیش از حد نگران است.وقتی تصمیمتان را گرفتید ، وقتی نوبت اجرای تصمیم رسید ، دیگر مطلقا به نتیجه کار فکر نکنید.قفل دستگاه خرد را باز کنید ، بگذارید آزادانه کارش را بکند.مطمئن باشید که این طوری نتیجه ها بهتر میشوند.

چند مثال برای درک بهتر این این موضوع که در کتاب اومده رو عرض میکنم: (نمیدونم خاطر دوستان باشه یا نه اما قبلا عین همین مثال ها که برای خودم اتفاق افتاده بود رو در همین تاپیک پست کرده بودم و قلبا به این موضوع ایمان دارم)

فهر دانشمند مشهور فرانسوی:
    تمام اندیشه های خوب وقتی به سراغم آمده که مستقیما روی آن کار نمیکردم.من معتدقم که کشفیات هم عصران من نیز به همین گونه ، وقتی حاصل شده که سرگرم کار دیگری بوده*اند.

توماس ادیسون:
    هر وقت در مسئله ای فرو میرفت و جواب را نمی*یافت،روی تخت دراز میشکید و چرتی میزد.

چارلز داروین:

پس تحقیق و بررسی*ای که ماه ها بر روی منشا موجودات داشت و به جایی نرسیده بود ، جواب را در هنگامی که سوار درشکه بود به طور ناگهانی کشف کرد.

لنوریلی لوهر:
    به اعتقاد من اشراف زمانی رخ میدهد که آدم سرگرم انجام کاری است که به مغزش فشار زیادی وارد نمیکند.از جمله این مواقع زمانی است که صورت*تان را اصلاح میکنید،در حال رانندگی،تجارت،ماهیگیری،یا شکار هستید.شاید هم با دوستی درباره موضوع جالبی بحث میکنید.من برخی از بهترین نقطه نظرهایم را کاملا به طور اتفاقی و در شرایطی پیدا کردم که با کارم هیچ ارتباطی نداشت.

برتنارد راسل:
    به این نتیجه رسیده ام که هنگام نوشتن یک مطلب دشوار بهتر است چند ساعت یا چند روز به شدت و تا جایی که مقدوراتم اجازه میدهد رویش فکر کنم.بعد از این مرحله کار به صورت زیرزمینی انجام میشود.بعد از چند ماه به موضوع برمیگردم و میبینم که انجام شده است.قبل از اینکه این روش را کشف کنم تمام مدت نگران بودم ، زیرا پیشرفتی مشاهده نمیکردم.در نتیجه مدت زمان میان تفکر و نتیجه گیری به هدر میرفت ، در حالی که حالا میتوانم این زمان را صرف کارهای دیگر بکنم.

((اما در آخر و خلاصه کلام))
    پس از مشخص شدن مسئله ، پس از آنکه نتایج مطلوب مورد نظرش را در خیال مجسم کرد،پس از آنکه همه*ی اطاعات
    و حقایق لازم را گردآورد،از این به بعد هر تلاشی اضافی و حرص و جوش و نگرانی نه تنها کمکی نمیکند.برعکس یافتن راه حل ها را به عقب می*اندازد.

سلام شهاب جان
    پست بسیار عالی بود
    دقیقا وقتی تمرکز رو از روی مشکل برداریم اون موقع هست که حل میشه اما متاسفانه ما فراموش میکنیم و خودم رو میگم ،شروع میکنیم گلاویز شدن با اون مسئله
    وقتی میپذیری و بعد رها میکنی خیلی ساده تر حل میشه

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,449 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط beirami نمایش پست ها

میخوام موضوعی رو باهاتون در ارتباط بزارم و امیدوارم اگه تجربه ای مشابه دارین کمکم کنید

من عضو کادر درمانم
    متاهل و دارای یک فرزند
    حدود 2.5 سال قبل، پیش از آشنایی با فارکس داشتم آزمون ماک میدادم و مهیا میشدم برای آیلتس که پروسه مهاجرت خودم رو که چند ساله به اون فکر میکنم رو شروع کنم

چند وقت بعد که با آکادمی آشنا شدم و متوجه شدم باید وقت زیادی بزارم برای آموزش، پیش خودم گفتم که من اینجا وقت بیشتری میتونم برای آموزش بزارم و مهاجرت رو به تاخیر انداختم

الان تازه تاپیک ترید رو گذروندم و منتظر منتورینگ هستم. قراره این مدت رو فقط با چک لیستی که روزانه اون رو مینویسم و بنوعی ملکه ذهنم شده رو حساب دمو حداقل دو ماه کارکنم تا پایبندی به چک لیست خودم رو محک بزنم.

کشور انگلستان برنامه جدیدی برای جذب نیروی درمان داره اجرا میکنه و میتونه من رو به هدفم برسونه

کار درمان تو انگلیس میتونه هزینه اولیه زندگی رو تامین کنه و من میتونم تمرکزم رو ترید بزارم چون هدف اصلی من ترید و تریدر حرفه ای شدن هست

اما من هنوز با حساب ریل تو ایران به سوددهی مستمر نرسیدم و مطمعنم دلیل اصلی اون روانشناسی فردی هست و دارم روی اون کار میکنم

نگران این موضوع هستم که با مسایل روانی مهاجرت آیا تو انگلیس میتونم به سوددهی مستمر برسم یا نه

سلام دوست من.
    با توجه به اسمتون،اگر جنوبی هستید خوشوقتم دوست من.
    به نظر من حتما به آرزویی که داشتید جامع عمل بپوشونید،و منتظر این موضوع ترید و تاپیک ترید نمونید،چون با این شرایط امکان پشیمانی و حتی حسرت و خلط شدن اهداف با هم باعث بشه شما حتی نتونید توی تریدتون هم موفق بشید،چراکه هدف گذشته شما و موقعیت مناسب اکنون ممکنه باعث حواس پرتی و عدم تمرکز بشه.
    البته که نظر من این هست،و شما خودتون میتونید بهتر با توجه به شرایطتون تصمیم بگیرید،اما این بازار بازاری زمان بر هست،تا استیبل شدن.پس تا استیبل نشدن در این مارکت،اهداف گذشته*تون رو یکی یکی انجام بدین.و موفقیت هاتون رو جشن بگیرید.
    این جمله رو من خیلی اعتقاد دارم: موفقیت ، موفقیت میاره
    موفق هستی دوست من
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

6. 9 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

1,262 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

من عضو کادر درمانم
    متاهل و دارای یک فرزند

سلام دوست من.
    بنده ۷ ماه پیش مهاجرت کردم انگلستان و الان انگلیس هستم.
    دقیقا memo عزیز و دوست بعدیمون دارن درست میگن.اول هدف مهاجرتتون رو اوکی کنید اگه بتونید بیاید اینجا با ویزای کار روز اول که شروع کردید درآمدتون پوند میشه. روزانه حداقل ۱۰۰ پوند رو تجربه میکنید و ذهنتون راحت میشه الان تو ایران آستانه تحملتون برای ترید چقدره؟اینجا که بیاید وقتی در حساب ریل ۱۰۰ دلار در یک روز ضرر کنید با یک روز کار کردن جبران میشه.تمام تمرکزتون رو بذارید روی مهاجرتتون البته همانطور که میدونید اینجا فرش قرمز پهن نیست و چالش های خودش رو داره که اونم با چند ماه زندگی خم و چم کار دستتون میاد.
    موفقیت برای همه بچه های آکادمی رو آرزومندم🌷

8. 17 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

2,412 بار در 632 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با عرض سلام خدمت دوستام گرامی.
    من مدتی هست که در دمو ترید میکنم.وضعیت پیشرفتم صعودی هست اما هنوز به سود مستمر روزی 3 درصد نرسیدم. هر روز چک لیستم رو مطالعه میکنم و مواردی رو کم و زیاد میکنم.
    منتها موضوعی که هست اینه که من ژورنال تهیه نکردم و هیچ ایده ای هم ندارم که باید چطور جمع بندی کنم.
    در واقع احسااس میکنم به خاطر نداشتن ژورنال، هیچ اطلاعی از نقاط ضعف و قوتم در بازار ندارم.در انتهای روز ، وضعیت پوزیشن هام هرچی باشه، سیستم رو خاموش میکنم و فردا با چارت جدید شروع به معامله میکنم.
    این پراکندگی ، ذهنم رو هم آشفته کرده.
    مورد بعدی اینکه نمیدونم چطور زمانبندی و دد لاین داشته باشم.یعنی من تنها هدفم ، تمرین و کسب سود روزانه است و تمام.
    برنامه بلند مدت مشخصی ندارم و این هم موجب آشفتگی من میشه. برای مثال به صورت ماهانه باید هدف گذاری کنم؟ بر اساس سود باید باشه یا فعلا که در حال اموزش هستم بر اساس تعداد پوزیشن ؟
    یا ژورنال رو کلا چطور تهیه کنم؟ به صورت اکسل تهیه کنم یا دفتر داشته باشم؟ تصاویر پوزیشن هام رو باید چطور توی ژورنالم قرار بدم؟
    در کل ممنون میشم اگر راهکاری دارید با من به اشتراک بگذارید.
    سپاس فراوان از همگی. @MohsenBjp @farshad70 @Erfanalk @ariya
    و سایر عزیزان که پست بنده رو مطالعه کردند.

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

farshad70 آواتار ها
    23,297 بار در 5,607 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4512 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz.s نمایش پست ها
    من مدتی هست که در دمو ترید میکنم.وضعیت پیشرفتم صعودی هست اما هنوز به سود مستمر روزی 3 درصد نرسیدم. هر روز چک لیستم رو مطالعه میکنم و مواردی رو کم و زیاد میکنم.
    منتها موضوعی که هست اینه که من ژورنال تهیه نکردم و هیچ ایده ای هم ندارم که باید چطور جمع بندی کنم.
    در واقع احسااس میکنم به خاطر نداشتن ژورنال، هیچ اطلاعی از نقاط ضعف و قوتم در بازار ندارم.در انتهای روز ، وضعیت پوزیشن هام هرچی باشه، سیستم رو خاموش میکنم و فردا با چارت جدید شروع به معامله میکنم.
    مورد بعدی اینکه نمیدونم چطور زمانبندی و دد لاین داشته باشم.یعنی من تنها هدفم ، تمرین و کسب سود روزانه است و تمام.
    برنامه بلند مدت مشخصی ندارم و این هم موجب آشفتگی من میشه. برای مثال به صورت ماهانه باید هدف گذاری کنم؟ بر اساس سود باید باشه یا فعلا که در حال اموزش هستم بر اساس تعداد پوزیشن ؟
    یا ژورنال رو کلا چطور تهیه کنم؟ به صورت اکسل تهیه کنم یا دفتر داشته باشم؟ تصاویر پوزیشن هام رو باید چطور توی ژورنالم قرار بدم؟
    سعی کنید اگر فول تایم هستین تارگت رو روزانه قرار بدین اگر گرفتن تارگت روزانه براتون سخته تارگت هفتگی بزارین .....پوزیشنها رو بکشین روی چارت و اسکرین شات بگیرین....برای ژورنال هم حتما دستی توی دفتر بنویسید معمولا تاریخ و تایم ورود و خروج/نوع پوزیشن/ریسک به ریوارد/احساس حین انجام معامله/دلیل ورود به معامله/نتیجه پوزیشن/کاهش یا افزایش بالانس رو یادداشت میکنم

هدف برای هر شخصی متفاوته شما باید اهداف خودتون رو دنبال کنید
    برای کسی که صبورانه تلاش میکند.
    همه چیز به موقع اتفاق میافتد.....

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از farshad70 عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    5,010 بار در 1,133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 446 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک

من عضو کادر درمانم
    متاهل و دارای یک فرزند

دوست عزیزم درود
    همه از وضعیت فروپاشی و داغون بودن تمامی شرایط حال حاضر این دولت اگاه یم
    بهترین کار مهاجرت ه و در اولین فرصت مناسب آکادمی و فارکس
    شرایط تون اوکی ه برید و به هیچ عنوان به تاخیر نندازید
    ویرایش توسط wolflord : 08-01-2023 در ساعت 14:20

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    12,718 بار در 4,780 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3622 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    وقتتون بخیر
    حتما یه ساعت خاصی رو واسه پشت چارت بودن تعیین کنید
    نیازی نیست کل روز اینکارو انجام بدین
    برای تمرین تو دمو، میتونید برای مثال روزی 2ساعت تو اورلپ سشن لندن و نیویورک پشت چارت و مشغول ترید باشید، مثال میزنم ساعت 15 تا 17
    تو این مدت فقط حق باز کردن یک پوزیشن رو دارین
    اگه موقعیت گیرتون اومد تریدش میکنید، ساعت 17 تا 17.30 ژورنالش میکنید، اگر نه که هیچی، فقط طبق چک لیست، چارت رو دنبال کردین
    ساعاتِ قبل از 15 و بعد از 17.30 رو به تمرین و کارهای شخصیتون میپردازین
    نیازی نیست تو این مرحله 3درصد روزانه رو بگیرید، این حالت چیزی جز استرس واستون نداره
    نحوه ی صحیح ژورنال کردنم تو نت سرچ کنید
    اینجوری مثلا تا آخر ماه، 15 پوزیشن طبق چک لیست دارین که پایانِ هرماهِ میلادی دوباره بررسیش میکنید
    ترید هایی که تو اون هفته ژورنال کردین هم شنبه و یکشنبه چک میکنید
    مهم مدیریت تایم و نظم هستش که یه تایم خاصی اینکار انجام بشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz.s نمایش پست ها
    هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

16. 8 کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

Fractal FX آواتار ها
    415 بار در 115 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلا و عرض ادب خدمت همه دوستان

دوستان یک سوالی داشتم این ک داشتن سرمایه محدود و ترس از دست دادنش باعث میشه ترید ها کاملا متفاوت نسبت به دمو باشه؟؟

راه حل برون رفت از این مسیله چبه ؟؟
    .BE PATIENT! EMPIRES ARE NOT BUILT IN A DAY

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از Fractal FX عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط lakihossein نمایش پست ها
    من به لحاظ فردی کم آوردم تمام تریدامو بررسی کردم من توی چهل روز حسابی رو ده برابر کردم و بعد کال کردم چرا ؟ تاییدیه ی تایم بالا و دایورجنس هایی که پشت سر هم فیل میشد
    بعد بررسی کردم خب رشد ده برابری چی بود دیدم یه سوپر ترند رو با تکنیکای مختلف در جهتش وارد میشدم و استاپ نمیذاشتم حساب رشد میکرد وقتی ترند بر میگشت حالا هی بیا دایورجنس پیدا کن هیدن بگیر عدم تناسب پیدا کن مولتی تایمش کن و...
    شانس مهارت نیست ... اگر این مطالب کار کرده کجاست ؟
    سلام حسین جان
    Untitled.png
    مشابه این عکس رو سال گذشته سر کار خانم پیری توی همین تاپیک گذاشتند اما من متوجه نشدم
    اون کسی که ابتدای مسیر در باغ سبز نشون بده و تضمین موفقیت 100 درصد به شما بده قطعا خیانت کرده(نه اینجا توی هر مسیر دیگه ای)
    یه جمله ای رو همین آقای غولک توی یکی از وبینار ها گفتند وقتی بچه ها داشتن گلایه میکردن از اساتید تقلبی توی اینستاگرام :
    (چرا یکبار نمیگیم ایراد از خود ماست و دنبال مقصر میگردیم؟)
    دوست داشتم یک روز ببینمش و این جمله رو به خودش برگردونم
    امیدوارم با صحبت هایی که میکنم منطقی برخورد کنی و به محض دیدن پست جواب ندی و روی صحبت هام فکر کنی چون شما رو به عنوان یک هم مسیر دوست دارم و میخوام با هم به نتیجه برسیم
    اینکه ما چشمامون رو ببندیم روی همه چیز و فقط تصور کنیم که موفق میشیم قطعا اشتباهه
    ما باید بدونیم که کجا اومدیم
    بیش از 90 درصد تربدر ها به نتیجه نمیرسند
    مطمِن باش توی آکادمی هم همینه
    نمیشه چشم رو بست روی این آمار
    قصد سرد کردن دوستان رو ندارم اما چرا آمار شکست توی این کار انقدر بالاست؟
    چون ما با خودمون چلنج داریم توی بازار و بیش از 90 درصد مشکلات مربوط به خود من هست
    مطالب تئوری رو هزاران بار هم تکرار کنی اما عمل نکنی نتیجه حاصل نمیشه
    ما به اون چیزی که هستیم میرسیم
    خودم رو میگم) متاسفانه انقدر باور ها و مشکلات روانی پنهان وجود داره که ما متوجه اون نیستیم و به هر دری که میزنیم باز نتیجه نمیگیریم و فکر میکنیم نیاز به تلاش فیزیکی بیشتر داریم.دوباره دوره رو شروع میکنیم دوباره اندیکاتور اضافه میکنیم چک لیست عوض میکنیم و سر منشا رو نمیبینیم
    عذر میخوام ولی باید اول یقه خودمون رو بگیریم و ببینیم گیر کار کجاست
    اگر من بیرون بازار انسانی هستم که نتیجه خاصی نگرفتم کنترل روانی ندارم توی هر شغلی میرم به خاطر اشتباهات خودم ورشکست میشم
    امینو که هیچ خود خدا واسم دوره بزاره باز نتیجه نمیگریم
    معجزه ای نیست توی این آکادمی تا وقتی که خودت عوض نشی
    اینا رو عرض نکردم خدمتت که بگم من انسان فوق العاده خفنی ام ماهی چند میلیون دلار دارم در میارم نه اصلا
    من هنوز که هنوز درگیر مشکلات روانشناسی هستم نه تنها من خیلی از دوستان
    چرا؟چون من 30 سال به همین شکل زندگی کردم و قرار نیست با یک سال یا دو سال کلا آدم دیگه ای بشم
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    اگر واقغا میبینی که اینکار باعث آسیب جسمی روانی و مالی میشه برات بهتره همینجا استاپ کنی
    چون با زهم میگم تضمین 100 درصد برای موفقیت نیست
    ویرایش توسط Mehrdad az : 08-01-2023 در ساعت 19:52

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع