PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدیریت سرمایه در ترید

amino
04-01-2019, 17:03
سلام
تعریف شما از مدیریت سرمایه چیست؟
این بخش از سیستم چقدر در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟
مدیریت سرمایه معقول چیست؟
آیا تنها با رعایت مدیریت سرمایه میتوان به سوددهی مستمر در بازار رسید؟
مدیریت سرمایه به چه عواملی متکی است؟
مدیریت سرمایه برای یک ترید با توجه به بالانس و موجودی حساب چگونه است؟
دریافتها و پاسخهای خودتون رو میتونید در قالب پست بیان کنید تا باهم به بحث و بررسی در مورد این بخش از ترید بپردازیم

امینو

Avesta
04-03-2019, 00:45
سلام
دریافتها و پاسخهای خودتون رو میتونید در قالب پست بیان کنید تا باهم به بحث و بررسی در مورد این بخش از ترید بپردازیم

امینو

تو 6 ماه اول که بازار اشنا شدم همه جا بحث مدیریت سرمایه می شد و تصمیم گرفتم تحقیق کنم روی این بحث به نظرم اگر روش 100% هم داشته باشی باید مدیریت سرمایه را رعایت کنی چون روانشناسی و مدیریت سرمایه و تکنیک مانند یک مثلث هستند که با هم کامل می شوند.

مدیریت سرمایه یک روش کامل شخصی هست برای هر نفر، و به نظرم نمی توان گفت مثلا برای 1000 دلار 0.1 پوزیشن بزنیم.

مدتی در سایتهای خارجی فعال بودم متوجه شدم بعضی از تریدرها بخصوص بحٍث استاپ لاس را فقط یک خط نمی دانند و اکثرا استاپ لاس را دستی مدیریت می کنند.

Alifx369
04-03-2019, 01:50
سلام

امینو

سلام
به نظر من امین جان مدیریت سرمایه برای هر شخصی کاملا جداگونه هست و با توجه به سیستم معاملاتی شخص تعریف میشه و سیستم معاملاتی شخص هم با توجه به دیدگاه و نوع نگرش تریدر به بازار که دقیقا چی از بازار میخواد طراحی میشه.آیا ما یک تریدری هستیم که در بازه بلند مدت کار میکنیم یا اینکه نه تریدری هستیم که میخواییم روزانه سودمونو بگیریم و خارج بشیم که بیشتر ماها میتونم بگم جز دسته دوم هستیم و خب بعد از مشخص شدن هدف ما استراتژی تعریف میشه و این استراتژی و سیستم شخصی ما هست که مدیریت سرمایه با اون تکمیل میشه و قطعا میزان سرمایه و بالانس تریدر هم مهم هست

amino
04-03-2019, 12:23
سلام
دقیقا به نکته ای اشاره کردین که قصد داریم توی این تاپیک کامل توضیحش بدیم
اینکه مدیریت سرمایه یک بخش از سیستم معاملاتی هست و اصلا در حد سود و ضرر خلاصه نمیشه
حد سود و ضرر بخش کوچیکی ازابزارهای مدیریت سرمایه برای تریدر هست
ممنون

Davood36
04-14-2019, 22:54
سلام

امینو

سلام
مدیریت سرمایه سه بعد دارد : 1- مقدار نسبت ریوارد به ریسک 2- میزان دقت سیستم معاملاتی 3- مقدار ریسک در هر ترید
این سه بعد باهم در ارتباط هستند و جدا ناپذیر میباشند.

نسبت ریوارد به ریسک باید بالای 1 باشد و هر چقدر این میزان بالاتر باشد بهتر هست . به طور معمول نسبت ریوارد به ریسک 2 یا 3 عالی میباشد. دوستانی که به تازگی ترید را شروع کردند بهتر هست از تریدهایی که میزان ریوارد به ریسک کمتر از 1 دارد صرف نظر کنند.

یکی از عواملی که مدیریت سرمایه را تبدیل به موضوعی نسبتا شخصی میکند که فرد باید برای خودش تعریف کند , بعد دوم یعنی میزان دقت سیستم معاملاتی میباشد.
هر فردی با توجه به روحیه و نحوه ی ترید و شخصیت تریدری که دارد برای خود سیستم معاملاتی ای درست میکند . در اکثر مواقع تریدرها در زمان ترید از چند سیستم معاملاتی استفاده میکنند , پس لازم میشود که میزان دقت سیستم معاملاتی را برای هر سیستم به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهند . دقت سیستم معاملاتی بعد از صرف زمان زیاد در لایو و همچنین بک تست بدست میاد . حداقل 100 ترید لایو و 100 ترید در بک تست نیاز داریم تا میانگین این دو به صورت نسبتی سیستم دقت معاملاتی ما رو مشخص کند . نکته ی مهم این هست که در بازار در حال تغییر میباشد پس دقت سیستم معاملاتی نیز میتواند دچار تغییرات اندکی شود.

بعد سوم مقدار ریسک در هر ترید میباشد که برای شروع باید در حد 1% کل سرمایه در هر ترید باشد و یا نهایتا 2%. بیشتر از 2% در هر ترید, مخصوصا برای دوستانی که زیر سه سال تجربه ترید دارند بسیار خطرناک میباشد. این بعد ارتباط بسیار قوی ای با بعد اول دارد و معمولا هر چقدر میزان نسبت ریوارد به ریسک بیشتر باشد میتوان مقدار ریسک در هر ترید را بالاتر برد و مقدار ریوارد به ریسک نیز بستگی به بعد دوم و دقت سیستم معاملاتی دارد. همانطور که پیداست این سه بعد به طور کامل به هم وابسته هست و جداناپذیر هستند و شما نمیتوانید بدون در نظر گرفتن یکی از بعد ها , مدیریت سرمایه را بررسی کنید .
البته موارد دیگری هم وجود دارد که مکمل این سه بعد هستند ولی این سه بعد پایه و اساس اصلی مدیریت سرمایه هستند.

با بررسی اعداد این سه بعد میتوان به عنوان مثال به این نتیجه رسید که اگر مقدار ریسک شما در هر ترید 2% باشد ومیزان ریوارد به ریسک درهر ترید شما 1 هست , حداقل دقت سیستم معاملاتی شما باید 55% باشد , در غیر اینصورت در طول زمان شما کل سرمایه خود را از دست خواهید داد. و اگر مقدار دقت سیستم معاملاتی شما بالای 55 % باشد به مرور زمان کسب سود خواهید کرد .

و اگر به عنوان مثال ؛ شما در هر ترید 5% ریسک کنید و مقدار ریوارد به ریسک شما در هر ترید 1 باشد , حداقل دقت سیستم معاملاتی شما باید 60% باشد وگرنه کل سرمایه خود را از دست خواهید داد. پس اگر بعد از فوروارد تست و بک تست به این نتیجه رسیدید که دقت سیستم معاملاتی شما کمتر از 65% میباشد باید از ریسک کمتر از 5% در هر ترید استفاده کنید تا سرمایه شما حفظ شود و به مرور کسب سود کنید .

منبع :

https://2ndskiesforex.com/trading-strategies/forex-strategies/money-management-performance-secret/

البته بعضی جملات ترجمه مستقیم نیستند و برداشت شخصی میباشند

Gajet
05-19-2019, 18:26
سلام

امینو
سلام. نظرات شخصی من در مورد مدیریت سرمایه در حال حاضر: مدریت سرمای انجام یکسری کار و تکنیک ها برای حفظ سرمایه
مدریت سرمایه با امادگی ذهنی رابطه دارد. من اگر اطمینان داشته باشم تریدی که باز میکنم نهایت تا 17 کندل دیگه به نتیجه میرسه باز هم بهتره حجمی که انتخاب میکنم معقول باشه

Davod h
08-11-2019, 17:44
سلام

امینو
سلام امین عزیز
این همه سوال تو یه پست خودش یه کلاس مخصوص میخواد
1به نظر من مدیریت سرمایه یک نظم درست در ترید هست و پایبند به روش باشیم خالی از بخش هیجانی باشه و یک سیستم ماشینی در ذهن خودمون باشه
2این به مقدار سرمایه و حجم معامله بستگی داره

3اگه روش درست و صحیح داشته باشیم بله میتونیم فقط از رعایت مدیریت سرمایه به سود برسیم
4 نمیدونم
5 نمیدونم

hamoon
05-21-2020, 20:00
سلام
این تاپیک متاسفانه مهجور واقع شده، دوستانی که در حال ترید در حساب ریل هستند خیلی میتونن تو این بخش کمک کنن، از استاد هم خواهش میکنم که این تاپیک رو ادامه بدن، دیگه وقتش رسیده کم کم به این موضوعات بیشتر بها بدیم چون قطعا بدون رعایت مسائلی مثل مدیریت سرمایه صحیح، و فقط با داشتن سیستم معاملاتی درست، قطعا نمیتونیم موفق بشیم،

mehrdad
05-29-2020, 12:23
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان گرامی انجمن :o و همچنین استاد علم و ادب جناب امین دهقان
مدیریت سرمایه ، روانشناسی فردی و بازار و استراتژی ورود و خروج سه ضلع مثلث معامله گری می باشند ، یکی از تفاوت های معامله گر و تحلیل گر به رعایت این سه اصل می باشد
بر خلاف عقیده برخی دوستان ( با احترام به نظر ایشان ) که میگویند مدیریت سرمایه یک اصل کاملاً شخصی و سلیقه ایی می باشد میخواهم بگویم که اینطور نیست
تنها مبحثی که در خصوص مدیریت سرمایه مطرح شده که بسته به فرد می باشد موضوع MDD و یا بیشترین افت سرمایه می باشد یعنی اینکه فرد از لحاظ روانی چه مقدار افت سرمایه خود را می تواند تحمل کند و تا آن مقدار رفتار های منطقی از خود نشان میدهد نه احساسی.
حتی می خواهم عرض کنم که مقدار ریسک در هر معامله، سلیقه ایی نیست و کاملا از طریق MDD محاسبه میشود به طوری که گفته میشود ریسک در هر معامله برای هر فرد برابر است با بیشترین مقدار افت سرمایه تقسیم بر بیشترین تعداد معاملات ضرر ده در طول یک ترم معاملاتی
مثال :
فرض کنید من انسانی هستم که تا 30% افت سرمایه رفتار منطقی دارم و به اصول معامله گری سیستم معاملاتی خود پایبندم و در دوره معاملاتی گذشته 10 معامله پشت سر هم من ضرر ده بوده است در این صورت من فقط حق دارم که 3% در هر معامله ریسک کنم تا در صورت وقوع بدترین حالت من از بیشترین مقدار افت سرمایه خود عدول نکنم
اصل در مدیریت سرمایه وقوع بدترین حالت است ، اگر آن را کنترل کنیم حالت های دیگر در دست ماست
با اجازه دوستان سعی بر این میکنم که مطالبی که در خصوص مدیریت سرمایه از اساتید دیگر آموختم را در اختیار شما بگذارم
با تشکر مهرداد :o

mehrdad
05-29-2020, 20:53
با سلام مجدد خدمت دوستان انجمن و عرض ادب و احترام
در این پست قصد داریم در مورد نحوه محاسبه حجم ورود (Entry Lotage ) و نحوه محاسبه آن صحبت کنیم
در پست قبل گفتیم که اصل در مدیریت سرمایه وقوع بدترین حالت است ، اگر آن را کنترل کنیم حالت های دیگر در دست ماست و این اصل در تمامی محاسبات کاربرد دارد از جمله محاسبه حجم ورود
قبل از این که بخواهیم به طور فرمولی این بحث را بررسی کنیم ابتدا نحوه محاسبه آن و بعضی از مفاهیم را بررسی می کنیم.
حدضرر : حد ضرر یعنی قیمتی که پس از آن معامله گر به این نتیجه میرسد که تحلیل او از اعتبار برخوردار نیست و قیمت در جهت مخالف تحلیل به حرکت در آمده پس باید از معامله خروج کند. بدیهی است که با توجه به استراتژی و سیستم معاملاتی هر شخص میتواند متفاوت باشد
درصد ریسک : درصد ریسک با توجه به مقدار تحمل افت سرمایه محاسبه میشود و بر طبق آن حجم ورود را محاسبه میکنیم
پس نتیجه میگیریم که زمانی که قیمت معامله به قیمت حد ضرر رسید و ضرر شد با یاید به میزان ریسک ثابت ضرر کنیم( پیچیده شد:eek: ). یعنی فرض کنید که من معامله گری هستم که یک درصد ریسک در هر معامله را پذیرفتم پس باید اگر ( خدایی نکرده:rolleyes: ) در معامله ایی ضرر کردم به میزان یک درصد از سرمایه مد نظر خود را از دست بدهم.
مثال: ( در این مثال فرض بر این است که ضریب اهرم 1:1000 و میزان ریسک در هر معامله یک درصد و سرمایه من یک میلیون دلار است و من انسان پولداری هستم:cool: )
اگر در معامله ایی حد ضرر برابر باشد با 1000Point و یا 100Pip من باید با حجم 10 لات وارد معامله شوم ( یا خود خدا 10 لات:p ) بطوری که اگر 1000Point ضرر کردم 10,000 دلار که معادل یک درصد از کل سرمایه هست را از دست بدهم
همنطور که میبینید اگر من با حجم 0.01 لات وارد معامله شوم در حق خودم و بازار و پولم ظلم جبران ناپذیری کرده بودم و دچار هزینه فرصت شده بودم
حالا میرسیم سراغ فرمول محاسبه آن
16611
بازم عرض میکنم که ضریب اهرمی بازار به صورت پیش فرض 1:1000 در نظر گرفته شده است. با یک تغییر کوچیک در فرمول میشه ضریب اهرمی متفاوت هم محاسبه کرد
با تشکر از همه دوستان
مهرداد

mehrdad
05-31-2020, 23:15
سلام

امینو

با عرض سلام و ادب و احترام:)

تعریف شما از مدیریت سرمایه چیست؟تعریف خودم از مدیریت سرمایه در بازارهای مالی را با یک مثال توضیح میدهم، تصور بفرمایید که بازارهای یک میدان جنگ تمام عیار است. معاملات شما همچون سربازان و حجم معامله به مثال ادوات جنگی و شما فرمانده این جنگ هستید آیا در این صورت تمام ادوات و جنگ افزارهای را خود را در اختیار یک سرباز قرار می دهید و دیگری را دست خالی رهسپار نبرد می کنید؟ و یا آیا تسلیحات خود را ذخیره کرده و سربازان خود را با حداقل امکانات رها میکنید؟ بدون شک بدیهی است که در صورت وقوع چنین اتفاقی بازنده جنگ خواهید بود.مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه همچون مثال بالا که عرض شد می باشد ، معاملات با ریسک یکسان و معقول به طوری که در صورت متضرر شدن آسیب جدی به سرمایه ما وارد نشود.

این بخش از سیستم چقدر در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟به نظر من رعایت مدیریت سرمایه 30 تا 40 درصد در موفقیت معامله گر تاثیر گذار است اما اگررعایت نشود شکست معامله گر حتمی است.

مدیریت سرمایه معقول چیست؟ مباحث مدیریت سرمایه در کنار مباحث روانشناسی فردی و روانشناسی بازار می تواند عملکرد معقولی داشته باشد، با یک مثال منظورم را توضیح دهم، فرض بفرمایید که با توجه به حد ضرر حجم را محاسبه و به معامله ورود کردید، اگر حد ضرر خود را جابجا کنید( به سمت مخالف پوزیشن) و مدیریت روانشاسی فردی را در نظر نگیرید با اینکه مدیریت سرمایه را به درستی انجام دادید اما شکست شما حتمی است.

آیا تنها با رعایت مدیریت سرمایه میتوان به سوددهی مستمر در بازار رسید؟ قطعاً خیر زیرا مدیریت سرمایه و مدیریت روانشناسی فردی و بازار و استراتژی سه ضلع مثلث معامله گری میباشد.

مدیریت سرمایه به چه عواملی متکی است؟ عوامل و فاکتور های زیادی در مدیریت سرمایه دخیل هستند که همگی بستگی به مدیریت روانشناسی و استراتژی معامله گری دارند که باید تحت یک سیستم معاملاتی مکتوب باشد

مدیریت سرمایه برای یک ترید با توجه به بالانس و موجودی حساب چگونه است؟ در پست قبلی خدمت دوستان توضیح دادم( البته اگر اشتباه نباشد:rolleyes:)

مباحثی که عرض کردم صرفاً نظر شخصی و یافته های فردی است اگر مطلب و یا مطالبی را اشتباه عرض کردم خوشحال میشم گوش زد بفرمایید:o
با تشکر
مهرداد

mehrdad
06-04-2020, 21:40
سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان انجمن
امروز میخوام برخی از مفاهیم که در مدیریت سرمایه نقش دارند را با یکدیگر بررسی کنیم

تحلیلگر کیست ؟ معامله گر کیست؟ تفاوت این دو بزرگوار

تحلیلگر:این بزرگوار فقط در مورد بازار و حرکت های آن پیش بینی انجام میدهد و سخنوری میکند، برای مثال می گوید فلان چارت تا فلان قیمت باید پیش برود، اما هیچ اقدامی انجام نمیدهد.

معامله گر: شخص زحمت کشی است که با استفاده از تحلیل تحلیلگر و پول سرمایه گذار معامله انجام می دهد. او باید بر روی مباحث روانشناسی بازار و فردی مسلط باشد و همچنین مدیریت سرمایه نیز بداند

تفاوت این دو بزرگوار : تحلیل گر صرفا میگوید که قیمت باید به فلان جا برسد. این که کی برسد، با چه حجمی برسد، چگونه ورود کند، چگونه خروج کند، احساسات بازار چگونه است و ... بر عهده شخص زحمت کش معامله گر است.

( بگذریم که ما هم تحلیلگر هستیم ، هم معامله گر ، هم سرمایه گذار و تازه قهوه هم خودمون درست میکنیم تا موقع ترید بخوریم )

معامله: گرفتن پوزیشن خرید و یا فروش در بازار گفته می شود
حد ضرر: نقطه ایی که در صورت رسیدن قیمت به آن فرض اولیه زیر سئوال میرود
حد سود: نقطه ایی است که فرض میکنیم، با رسیدن قیمت به آن دیگر فرض اولیه ما کامل شده است.
سود مرکب: اگر سود معامله را دوباره سرمایه گذاری کنیم سود مرکب به دست آورده ایم.
ورود پله ای: در برخی از سیستم های معاملاتی برای اینکه ورود ها مطمئن تر شود و یا سود بیشتری عاید ما شود با رعایت ثابت بودن ریسک در هر معامله چند ورود خواهیم داشت.
خروج پله ایی: خروج قسمتی از حجم معامله در قیمت های مختلف

ممنون و متشکر هستم از توجه شما معامله گران ادامه تعریف ها در پست بعدی خدمت شما ارائه خواهم داد
با تشکر
مهرداد

mehrdad
07-10-2020, 20:16
سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان انجمن
دوباره در خدمت شما هستم با ادامه بحث مدیریت سرمایه و برخی مفاهیم

تحلیل بنیادی: تحلیل بازار با استفاده از داده های اقتصادی و یا صورت های مالی شرکتها
تحلیل نموداری و یا تکنیکال: تحلیل فنی با استفاده از بررسی روند ، حرکت و یا تغییرات قیمت که شامل سه اصل اولیه می باشد:

همه چیز در قیمت لحاظ شده است
قیمت ها بر اساس روند ها حرکت می کنند
تاریخ تکرار می شود

روانشناسی بازار: یعنی شناخت و نحوه تفکر و واکنش برآیند معامله گران و سرمایه گذاران یک بازار که امری بومی بوده و مختص ر بازار و فرهنگ اقتصادی است.
روانشناسی معاملات و معامله گری: هیجانات ، ترس ، طمع ، رضایتمندی ، دانش و به طور کلی احساسات انسانی و فردی را شامل می شود که به دلیل تغییرات قیمت رخ میدهد
رفتار هیجانی بازار: حرکتی تند و همراه با حجم بالا است که معمولاً و برای مثال در اخبار و تغییرات بنیادی رخ میدهد.
رفتار روندی: حرکت جهت دار قیمت است که با حجمی متناسب و به صورت متعادل ، با ایجاد سقف و کف اتفاق می افتد
کال مارجین : در بازار های دارای ضریب اهرمی، معامله گر با سرمایه ای بیشتر از سرمایه خود معامله می کند؛ بنابراین زمانی که مجموع ضرر های او از میزان سرمایه او پیشی گیرد، کارگزاری برای اینکه ضرر های معامله گر متوجه او ( کارگزاری) نشود معاملات معامله گر را می ببند و معامله گر کال مارجین می شود

بدیهی است که تعریف های فوق بسیار کلی بوده و در ادامه مطالب با جزئیات بیشتری ارائه خواهد شد

با تشکر
مهرداد

Bahram hasanpoor
08-22-2020, 13:57
سلام دوستان ، ممنونم بابت مطالب مفیدی که ارائه میدید و تشکر ویژه از آمینو جان بابت این تاپیک.

از نظر من مدیریت سرمایه چند لایه و چند بعد داره
که عوامل مختلفی اون رو تشکیل میده، اینکه معامله گر چقدر از لحاظ روانشناسی خودش رو بشناسه و چقدر،مسلط به استراتژی خودش باشه و چقدر هر دوی اینها رو تجربه کرده باشه،میتونه نقش مهمی در مدیریت سرمایه فرد داشته باشه،و این در طول زمان و با کسب تجربه در این بازار دائم در حال تغییر هستش ، که تعریف ساده ی اون میشه به تعادل رسوندن روانشناسیه فردیه هر معامله گر با استراتژیه خودشه که منجر به رسیدن به ثبات در معاملات در همه ی ابعاد ، میشه ،چه بعد روانی و چه بعد مالی و چه بعد فنی
مثلاً دو معامله گر که هر دو از یک سیستم استفاده می کنند و حتی سابقه حضورشان در بازار،یکسان هستش میتونن مدیریت سرمایه متفاوتی داشته باشند،چون دارای روحیات متفاوتی هستن

alexx
10-15-2020, 14:23
با سلام خدمت دوستان .

یک اکسپرت مفید و میخوام باهاتون اشتراک بزارم که بهتون برای ترید در متاتریدر کمک میکنه .

گاهی پیش میاد که حجم ترید و بشکنیم و در چند پله ورود کنیم ، اما موقع بستن (مخصوصا در اسکلپ) بستن همه پوزیشن ها یکم وقت گیره و یک پیپ هم یک پیپه ;) همچنین ممکنه بخواید نیمه از سود و تسویه کنید و ...

و از همه مهم تر اگه بخواید با ریسک مشخص ترید کنید ممکنه یکم در لحطه ترید اذیت بشین حساب کتاب کنید . این اکسپرت به شما کمک زیادی برای این مشکلات خواهد کرد .

اکسپرت رایگان pz trade pad

از لینک زیر میتونید بگیرید .

https://www.pointzero-trading.com/Products/view/PZTradePadEA

یا در متاتریدر 4 به ترمینال برید و از قسمت market سرچش کنید و نصب .

زمانی که بکشیدش روی چارت یک پنجره باز میشه حتما تیک allow modification ... رو بزنید .

برای درصد ریسک که گفتم برای کسانی که ممکنه ندونن بگم که مثلا به صورت پیش فرض استاپ 100 پیپ هست ( همه چیز قابل تغییر و شخصی سازی هست البته) و شما 1000 $ دارید و میخواید 2% ریسک کنید . 2% هزار دلار میشه 20 دلار . خب چند لات بزنیم 100پیپ میشه 20 دلار؟ 0.02 لات استاندارد . که خود اکسپرت براتون این محاسبات و انجام میده.

موفق باشید

Akbar76
10-29-2020, 19:36
با سلام خذمت دوستان عزیز و جناب امینو
نطر به اینکه مدیریت سرمایه بخش مهمی از ترید برای یک تریدر حرفه ای میباشد, به نظرم حتما بایستی در مورد مدیریت سرمایه حتما تخقیقات مفصلی انجام بشود .ولی درک بنده این هست ک وقتی یک سیستم بهینه داشته باشی و در مورد ترید ها از اعتماد به نفس لازم برخوردار باشی قطعا میشه به صورت پله ای از لوریج بالا و نیز ریسک بیشتری در ترید ها برخوردار بود .
ئر مورد مدیریت سرمایه معقول که سوال جناب امینو هست یک فرمول اولیه گفته شده که ریسک به ریوارد یک به 2 یا یک به سه باشه .ولی بعد از کسب تجربه و تنظیم یک سیستم معاملاتی خوب قطعا میشه از ریسک بیشتر با ریوارد بسیار بیشتر بهره برد .منظورم از ریسک بیشتر تنگ تر کردن حد ضرر هست و واید کردن تارگت و بهره بردن از لات سایز بالا .البنه ناگفته نمونه خود من جرات چنین معامله ای رو ندارم ولی تنها و تنها با درست کردن سیستم معاملاتی درست بر مبنای هر مدل تحلیل بازار میشه بهش رسید .

Mohammad.Parsi
12-07-2020, 01:01
سلام

امینو
سلام خدمت استاد عزیز و دوستان محترم
من قبل از اینکه پست های سایر دوستان را مرور کنم تصمیم گرفتم تعریف خودم رو بنویسم و سپس با دید سایرین مقایسه کنم.

1-
مدیریت سرمایه به نظر من یعنی گردش دارایی به بهترین شکل ممکن در سرمایه گذاری های مختلف و اگر یکم ریزتر بشیم، در بحث معامله گری یعنی کوشش برای پوشش ریسک و جلوگیری از ضرر خارج از قاعده، رعایت تناسب میزان سرمایه درگیر با کل سرمایه و مدیریت ریسک به ریوارد در معاملات.

2-
مدیریت سرمایه و سایر پارامترهای مثل آموزش و روانشناسی به نظر من یک زنجیره هستند و بدون هم اصلا نمیتونند نتیجه بدهند ولی وزن 30 درصدی بهش میدم در معامله گری (و وزن دو بخش دیگر 30 دصد آموزش و 40 درصد مبحث روانشناسی هست). مدیریت سرمایه یکی از ارکان اصلی موفقیت تریدر هست.

3-
هدف از مدیریت سرمایه در درجه اول حفظ اصل سرمایه است و در درجه دوم کسب بازدهی مستمر هست؛ مدیریتی که این دو مهم رو حاصل کنه معقول هست.

4-
همونطور که در جواب سوال 2 ذکر کردم مدیریت سرمایه با باقی بخش ها تشکیل یک زنجیره می دهند و بدون هم عملکردی ناقص و ضعیف دارند. پس جواب سوال خیر هست.

5-
خود مدیریت سرمایه ترکیبی از دانش و تجربه هستو نتیجتا به این دو عامل اتکا دارد.

6-
با ترید هایی که از شما دیدم متوجه این شدم مقدار بالانس اهمیت نداره و با یک حساب زیر 50 دلار هم میشه سود مد نظر رو گرفت. ولی خب تا رسیدن به اون مرحله نباید بیش از حد تحمل ضرر وارد معامله کرد و البته باید بگم که درگیر کردن بالانس در ترید با مهارت رابطه مستقیم داره.

تشکر از شما استاد گرامی
محمد

Ali97
12-07-2020, 11:34
سلام

امینو
سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی و دوستان عزیز
پاسخ به سوال 1 : تعریف کلی که میشه از مدیریت سرمایه داشت به نظرم میزان ریسکی هست که میتونیم در زمان ورود به معامله تحمل کنیم یعنی نحوه تریدی که بتونه مارو در این بازار در حال بقا نگهداره
پاسخ به سوال 2 : اگر تعریفی که برا خودم در سوال 1 دارم باشه بسیار مهم هست چون مطمئنا معاملات ناموفق نیز خواهیم داشت پس باید به گونه ای حرکت کنیم که از بازار خارج نشیم و در مسیر بمونیم
پاسخ به سوال 3 : مدیریت سرمایه معقول محاسبه این موضوع هست که وقتی ترید ناموفقی داریم میزان این معامله به اندازه ای نباشد که با معاملات سود ده طی یک هفته یا یک ماه نتوان آن را جبران کرد
پاسخ به سوال 4 : بله به نظر شخص بنده اگر به صورت درصدی معاملات موفق و ناموفق رو حساب بکنیم طوری که کال نشیم و حساب از بین نره میتوان به سودهای مستمر با درصد ثابت رسید
پاسخ به سوال 5 : اولا به موجودی حسابی که ترید میکنیم بستگی داره دوما به میزان قدرت از دست دادن موجودی توسط تریدر که برای هر شخص متفاوت هست با توجه به روحیات اون شخص
پاسخ به سوال 6 : مدیریت سرمایه در یک ترید و با توجه به بالانس باید به گونه ای باشد که بعد از ورود به معامله و حرکت مارکت در خلاف جهت ورود به معامله با ایمان داشتن به تحلیل و استراتژی بتوان در قیمتهای پایینتر یا بالاتر بر اساس اینکه ترید در جهت خرید بوده یا فروش به اندازه دوبرابر حجم معامله قبلی بتوان ورود کرد تا اگر بازار قرار نباشد از معامله اول مه گذر کند حداقل با معامله دوم بتوانیم ضرر معامله اول را پوشش دهیم و هم در ترید دوم سود نیز کسب کرده باشیم

البته اینها نظرات شخصی بود من در این آکادمی هستم تا با تعلیمات و آموزشها و دستورالعملهای شما پیش برم تا موفق شوم

Artaa
01-01-2021, 14:58
سلام

امینو

با سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی
از نظر من مدیریت سرمایه بستگی به بالانس حساب و خود شخص تریدر داره. منظورم از این حرف اینه که بعضا هستن تریدر هایی که برای رسیدن به سود مستمر با توجه به برنامه هدف، با حجم بالا و ریسک بالاتر در مدت زمان کمتر به حد سود خودشون میرسند و از بازار خارج میشن، و از طرفی هستن تریدر هایی که با حجم کمتر و ریسک نسبتا کمتر ولی در مدت زمان بیشتری به حد سود خودشون میرسند.
از طرفی هم با داشتن تجربه شخصی، باید به میزان ضریب لوریج یا اهرم هم توجه کرد و با مدیریت وارد معامله شد که کمترکسی به این موضوع توجه میکنه و فقط با رعایت حجم و لوریج بسیار بالا بدون حرفه ای بودن در بازار و رویای یک*شبه پولدار شدن وارد معامله میشه، که در این صورت میتونه بازار به تریدر ضرر های سنگینی وارد کنه.
از نظر من هم به تنهایی رعایت مدیریت سرمایه نمیتونه به تریدر کمک چندانی بکنه، چون از نظر من ترید کردن یعنی افزایش تمامی ویژگی های تریدینگ و استفاده تمامی انها باهم برای سودگیری از بازار بطور مستمر.
نظر شخصی بنده و تشکر از استاد و تمامی دوستان

Reza929
01-02-2021, 14:47
سلام
مدیریت سرمایه را در تمام امور زندگی باید بلد و اجرا کرد. به نظر من تنها درترید نیست بله در زندگی چه میلیاردر باشی چه یک حقوق بگیر مثال شخصی با 2میلیون تومان پول دارد میخواهد یک جفت کفش کتونی یک شلوارو یک کاپشن بخرد اگردقیقآ قیمت آنها را نداشته باشد و بدونه برنامه خرید کند امکاندارد همان اولین فروشگاه یکجفت کفش ( کتونی ) بخرد 1.200 و دیگر نتواند بقیه مایحتاج خود را خرید کند کاپشن یا شلوارجین برسردو راهی میماند دقیقآ مانند ترید 200$ بالانس بدون مدیریت 0.3 لات پوزیشن گرفتی بدون در نظز گرفتن اسپرد و تایم فریم پوزیشن در ضررهم برود حالا چکار باید کرد این برداشت من از مدیریت میباشد. البته مختصز عرض کردم امیدوارم مورد تائید دوستان و جناب استاد عزیزواقع بشود/با سپاس
از جناب امینو عزیز درخواست نظرشون را دارم

amin_m
01-29-2021, 00:26
باسلام و عرض خسته نباشید
بنده نظر شخصیم رو به صورت موردی جواب میدم.
۱/حفظ و افزایش سرمایه
۲/به صورت مشخص در موفقیت،۱۰۰٪
۳/ تعریف معقول برای هر شخص متفاوت است،به نظرم میتواند یک حجم مشخص برای ورود به معامله باشد،مثلا برای ورود در ۱ دقیقه از نظر حرکت بازار بین سطوح مختلف و گرفتن ۱۵ پیپ بدون اسپرد،۲دهم در۱۰۰۰ دلار
۴/ بله حتما
۵/پایبندی به اصول و قواعد
با تشکر

Alireza s
02-02-2021, 15:00
سلام

امینو
سلام و وقت بخیر
از نظر من مدیریت سرمایه از چندین بخش تشکیل شده
1. قسمتی که به سیستم و شناختی که تریدر از سیستمش داره بر می گرده. که تکنیک هایی با توجه به سیسستم ایجاد میشه که نمونه این تکنیک ها را استاد در ترید های لایو خودشون انجام دادند ( یک نمونه اون ورود وقتی قیمت خلاف پوزیشن رفته با توجه به سیستم و تارگت گذاری آموزش داده شده و بستن این معامله با رسیدن به محل پوزیشن اول)

2.ساخت پلن مدیریت سرمایه با توجه به مدل هایی خاص برای افزایش سود و یا کاهش ضرر ویا پوشاندن ضررها هستش که با هدف گذاری و تقسیم اون به هدف های کوچکتر شروع میشه و بازی با حجم های ورود و خروج و تکنیکهایی مثل هج (این قسمت جاییه که اگر درست برنامه ریزی بشه با شیر یا خط میشه به سود رسید و در کازینو ها استفاده میشه)
3. همون حساب کتابی که همه جا به عنوان مدیریت سرمایه پخش شده که همگانیه مثل محاسبه حجم و ریسک به ریوارد با توجه با بالانس و حد ضرر و حد سود .

در پایان تمام اینها به روحیات شخص تریدر بستگی داره و اینکه بدون چون وچرا باید به سیستم پایبند باشه.

TAHA
02-28-2021, 23:33
با سلام خدمت دوستان .

یک اکسپرت مفید و میخوام باهاتون اشتراک بزارم که بهتون برای ترید در متاتریدر کمک میکنه .

گاهی پیش میاد که حجم ترید و بشکنیم و در چند پله ورود کنیم ، اما موقع بستن (مخصوصا در اسکلپ) بستن همه پوزیشن ها یکم وقت گیره و یک پیپ هم یک پیپه ;) همچنین ممکنه بخواید نیمه از سود و تسویه کنید و ...

و از همه مهم تر اگه بخواید با ریسک مشخص ترید کنید ممکنه یکم در لحطه ترید اذیت بشین حساب کتاب کنید . این اکسپرت به شما کمک زیادی برای این مشکلات خواهد کرد .

زمانی که بکشیدش روی چارت یک پنجره باز میشه حتما تیک allow modification ... رو بزنید .

برای درصد ریسک که گفتم برای کسانی که ممکنه ندونن بگم که مثلا به صورت پیش فرض استاپ 100 پیپ هست ( همه چیز قابل تغییر و شخصی سازی هست البته) و شما 1000 $ دارید و میخواید 2% ریسک کنید . 2% هزار دلار میشه 20 دلار . خب چند لات بزنیم 100پیپ میشه 20 دلار؟ 0.02 لات استاندارد . که خود اکسپرت براتون این محاسبات و انجام میده.

موفق باشید

سلام و وقت بخیر خدمت شما
آیا این اکسپرت همگن با اکسپرتی هست که جناب Mehrdad دذ صفحه قبل فرمودند و طبق این فرمول ؟
75620

yashar_saheb
03-06-2021, 12:22
سلام و وقت بخیر خدمت شما
آیا این اکسپرت همگن با اکسپرتی هست که جناب Mehrdad دذ صفحه قبل فرمودند و طبق این فرمول ؟
75620
سلام
با اجازه اقای الکس
این اکسپرت مدیریت سرمایه ش براساس حد ضرر هست یعنی همین فرمول شما هست البته مدیریت سرمایه فرمول های مختلفی مثل امید ریاضی روش بیل ویلیامز و روش تصاعدی و .....
این فرمول که شما ذکر کردید بله همین هست
فقط مخرجش رو کامل بخوام باز کنم میشه: مقدار پیپ که حد ضرر قرار داده شده *ضربدر*ارزش هر پیپ در 1 لات استاندارد که هست که اون پوینت بدست بیاد

TAHA
03-06-2021, 14:44
سلام
با اجازه اقای الکس
این اکسپرت مدیریت سرمایه ش براساس حد ضرر هست یعنی همین فرمول شما هست البته مدیریت سرمایه فرمول های مختلفی مثل امید ریاضی روش بیل ویلیامز و روش تصاعدی و .....
این فرمول که شما ذکر کردید بله همین هست
فقط مخرجش رو کامل بخوام باز کنم میشه: مقدار پیپ که حد ضرر قرار داده شده *ضربدر*ارزش هر پیپ در 1 لات استاندارد که هست که اون پوینت بدست بیاد

عالی و خیلی ممنونم
من دیتای زیادی راجب انواع مدیریت سرمایه ندارم متاسفانه امیدوارم در این تاپیک بتونم مطالب مد نظرم رو پیدا کنم و مطالبی که شما بزرگوار ذکر کردید
از شما و جناب الکس ممنونم

ehsanm65
03-11-2021, 10:56
سلام

امینو
سلام وقتتون بخیر
مدیریت سرمایه یعنی انجام یک سری از کارها که در جهت حفظ و رشد سرمایه انجام میشه که خودش میتونه شامل حجم معاملات متغییر در مواقع گوناگون و در صورت لزوم قبول ضرر موجود که خودش میتونه جلوگیری کنه از ضررهای بیشتر.
به نظرم من خیلی بیشتر از بحث تکنیکال و کمتر از بحث روانشناسی بازار و فردی.
معقول در نظر هر کسی میتونه متفاوت باشه و به نظر من با داشتن برنامه هدف و 3 درصد روزانه به صورت خودکار این بخش هم انجام میشه.
به نظر من با تسلط به این مبحث بله میشه ولی میتونه بازدهی بالایی نداشته باشه.
.به نظرم به روانشناسی فردی و میزان پایبندی ما به اصولی که برای خودمون تعریف میکنیم اتکا داره
مثلا برای یک حساب با موجودی 1000 دلار اگر به برنامه هدف پایبند باشیم و صبر وحوصله داشته باشیم میتونیم با شکار 15 پیپ(با احتساب اسپرد) و 3 دهم لات خیلی راحت و بدون استرس گام روزانه رو برداریم.
یا اگر خیلی سخت باشه گام رو تقسیم کنیم به گامهای 1 درصدی و در سه معامله 1 دهم لات در روز وارد بشیم.البته اگر فول تایم تریدر باشیم.

ممنون از شما

Javadi1
03-12-2021, 06:11
سلام

امینو

با سلام وقت بخیر

مدیریت سرمایه ی بخش 30 درصدی از کل هسته

کار مدیریت سرمایه= افزایش بالانس درمدت زمان <دید شخصی>

اصلا مدیریت سرمایه مققول نداریم هرکسی دوست داره با توجه به دیدی از هر تایمی داره وارد بشه که حساب شده باشه<غیر معقول>. میتونیم مدیریت سرمایه غیر مقعول داشته باشیم و سود های غیر مقعولی بگیری و همین طور کاملا استاندارد باشه.< دید شخصی>

اره میشه سود کرد غیر ممکن ندارم من یاد ندارم دوست دارم یاد بگیرم.

به دو عامل بستگی داره یک چقد پول داری دوم چقدر سود میخوای.

مدیریت سرمایه با توجه به بالانس باید تقسیم به سه کنی تا در یک منطقه وارد بشی اگر کسی توانایی پیدا کردن نقطه رو هم داشته باشه میتونیم کل سرمایه رو یکجا وارد بشی و صبر کنی تا بره تو سود دلخواه که میخوای و معامله رو ببندی.

استاد من نمیدونم با چه محاسباتی بالانسم طوری تنظیم کنم که در یک منطقه بتونیم 3 نقطه ورود داشته باشم به عبارت دیگر کل حجم بتونم تو 3 تا پوزیش در یک منطقه بزنم ممنون میشم ی اشاره بکنید.

سوال چطوری میتونم لات رو در بیارم و محاسبات کنم بدون حد ضرر
جوادی

amino
03-12-2021, 23:15
با سلام وقت بخیر

مدیریت سرمایه ی بخش 30 درصدی از کل هسته

کار مدیریت سرمایه= افزایش بالانس درمدت زمان <دید شخصی>

اصلا مدیریت سرمایه مققول نداریم هرکسی دوست داره با توجه به دیدی از هر تایمی داره وارد بشه که حساب شده باشه<غیر معقول>. میتونیم مدیریت سرمایه غیر مقعول داشته باشیم و سود های غیر مقعولی بگیری و همین طور کاملا استاندارد باشه.< دید شخصی>

اره میشه سود کرد غیر ممکن ندارم من یاد ندارم دوست دارم یاد بگیرم.

به دو عامل بستگی داره یک چقد پول داری دوم چقدر سود میخوای.

مدیریت سرمایه با توجه به بالانس باید تقسیم به سه کنی تا در یک منطقه وارد بشی اگر کسی توانایی پیدا کردن نقطه رو هم داشته باشه میتونیم کل سرمایه رو یکجا وارد بشی و صبر کنی تا بره تو سود دلخواه که میخوای و معامله رو ببندی.

استاد من نمیدونم با چه محاسباتی بالانسم طوری تنظیم کنم که در یک منطقه بتونیم 3 نقطه ورود داشته باشم به عبارت دیگر کل حجم بتونم تو 3 تا پوزیش در یک منطقه بزنم ممنون میشم ی اشاره بکنید.

سوال چطوری میتونم لات رو در بیارم و محاسبات کنم بدون حد ضرر
جوادی

سلام وقت بخیر.
حجم کلیتون رو که متناسب با مدیریت سرمایه هست تقسیم بر سه کنید.
مثلا حجمی که متناسب با مدیریت سرمایتون هست یک لاته.شما میتونید در منطقه ورود سه تا 0.33 لات وارد بشید.
امینو

SHIRDAL
03-13-2021, 00:21
سلام

امینو

سلام و درود بر استاد دهقان و همه دوستان عزیز
من چیزهایی رو که از مدیریت سرمایه میدونم رو به اشتراک میذارم درست یا نادرست بودن یا اصلاحش رو دیگه استاد بزرگ بیان کنن

قطعا یکی از عوامل موفقیت مدیریت سرمایه هست و با مدیریت سرمایه قطعا ضرر وجود داره ولی کال شدن نه یعنی با مدیریت سرمایه نمیشه جلوی ضرر رو گرفت ولی جلوی کال مارجین شدن رو چرا میشه گرفت(البته در صورت رعایت کردن و پایبند بودن)
در مدیریت سرمایه با توجه به دید تریدر باید از یک تا سه درصد بالانس رو درگیر کرد(البته با توجه به دیدگاه تریدر این درصدها متفاوتند) به طور مثال اگه 1000دلار گذاشتین 1درصدش میشه 10 دلار که با توجه به میزان پیپ برای تعیین حد ضرر مقدار لات وحجم ورودی محاسبه میشه مثلا برای همین 1000 دلار و با حد ضرر 5پیپ اگه بخوایم 1درصد بالانسو درگیر کنیم میشه 10 تقسیم بر 5 که حجم ورودی میشه 2لات
یکی دیگه از عوامل مهم مدیریت سرمایه تعیین حد ضرر و گذاشتن اونه که اگه قیمت به اونجا رسید ما پوزیشنمونو با ضرر میبندیم ولی یک نوع دیگه ای که خیلی خیلی خیلی مهمه(از دید من)تعیین حد ضرر روزانه هفتگی و ماهیانه هست یعنی باید حد ضرر روزانه هفتگی و ماهیانه داشت و برای هرکدوم از اینها باید یه درصدی رو در نظر گرفت.مثلا برای روزانه 10 درصد هفتگی 20 درصد و ماهیانه 30 درصد(به طور مثال با توجه به دید تریدر این درصدها متفاوتند) حد ضرر روزانه 10 درصد یعنی اینکه اگه شما در یک روز 10 درصد از بالانستونو از دست دادید باید بازار رو ترک کنین و به مدت یک روز کار رو تعطیل کنین(یعنی فردای همون روز) وارد نشین و اشکالات و دلیل پوزیشن های ضرر دهتونو بررسی کنید.حد ضرر 20درصد هفتگی یعنی اینکه اگه 20 درصد از بالانستونو از دست دادین به مدت یک هفته کار تعطیل و بررسی اشکالات و ماهیانه هم به همین صورت اگه 30 درصد از بالانستونو از دست دادین یک ماه کار تعطیل و بررسی اشکالات(منظورم از اشکالات هم روانشناسی و هم تکنیکالی)

این ها چیزهایی بودن که من از مدیریت سرمایه میدونستم
امیدوارم مفید واقع بشن.

Javadi1
03-13-2021, 10:21
سلام وقت بخیر.
مثلا حجمی که متناسب با مدیریت سرمایتون هست یک لاته.شما میتونید در منطقه ورود سه تا 0.33 لات وارد بشید.
امینو

سلام وقت بخیر استاد من 106 دلار دارم چطوری اون لات بدست بیارم؟

روی جفت ارز یورو به دلار کار میکنم.
روی طلا هم بگین <خیلی سریع هسته طلاا>
جوادی

amino
03-13-2021, 11:17
سلام وقت بخیر استاد من 106 دلار دارم چطوری اون لات بدست بیارم؟

روی جفت ارز یورو به دلار کار میکنم.
روی طلا هم بگین <خیلی سریع هسته طلاا>
جوادی

سلام اول باید مدیریت سرمایتون رو مشخص کنید .
برای تعیین لات باید ببینید چقدر میخواهید از بالانستون رو ریسک کنید.
بر اساس اون میتونید میزان لات رو بدست بیارید.
استانداردش میشه هر ده هزار دلار یک لات

Javadi1
03-13-2021, 11:36
سلام اول باید مدیریت سرمایتون رو مشخص کنید .
برای تعیین لات باید ببینید چقدر میخواهید از بالانستون رو ریسک کنید.
بر اساس اون میتونید میزان لات رو بدست بیارید.
استانداردش میشه هر ده هزار دلار یک لات

ممنون استاد خوشحالم کردی الان دررک کردم واقعاا مررررررررررسی

Hamed Seyf
03-24-2021, 19:36
سلام

امینو

1.مدیریت سرمایه: چگونگی خرج کردن پول برای برگشت بیشترین بازدهی ممکن با کمترین ریسک ممکن

2. 100درصد تاثیرگذاره بنظرم یک چهارم تا یک سوم از کل معامله گری هست

3. مدیریتی که طبق اصول شماره 1 باشه
کلا مدیریت سرمایه فرزند مدیریت ریسک هست که متاسفانه اکثر تریدرها تفاوت این دو رو نمیدونن (مثلا ریسک به ریوارد مدیریت ریسکه و لاتیج مدیریت سرمایه)

4. خیر.شرط لازم هست اما کافی نیست.با مدیریت سرمایه + ریسک بله.میتوان حتی چشم بسته هم برآیند مثبت اگرچه کوچک داشت

5. اگر منظورتون مرتبط بودنش هست که قطعا به میزان سرمایه (مدیریت تامین سرمایه با حساب شخصی و خانگی خیلی متفاوته) و فیلد سرمایه گذاری (پتانسیل بازدهی) و تایم فریم معاملاتی (مثلا معامله مسکن تایم فریم سالانه و اسکلپ, دقیقه ای هست) و میزان ریسک پذیری و انتظار بازدهی و نوع ابزار مالی (جنس و شخصیت نفت با طلا متفاوت هست) حتی نوع دیپازیت اولیه (شخصی یا بانکی یا سرمایه جذب شده و ...) و جنس ریسک های ممکنه (اخبار ناگهانی و تقویم و بازارهای موازی و رقبا و ...) و غیره بستگی داره

*حتی برداشت و واریز حساب در موعد مقرر مدیریت سرمایه هست

** بحث تعداد ورودها (ورود پلکانی) و نحوه خروج ها و تریلینگ استاپ و سربه سر کردن معامله (برک ایون) و کلا مدیریت معاملاتی زیرمجموعه این بحث هست.

***کلا خیلی پیوند مهمی با مدیریت ریسک داره اون خیلی از فاکتور ها رو تعیین میکنه

6. من به شخصه یک فرمول همیشگی و معتبر دارم : لات = (تعداد پیپ استاپ لاس * 10) / (1تا 5 درصد از بالانس بسته به تجربه و اعتماد و بازدهی سیستم و خودم)
**** 10 حالا pip value در یورو دلار هست.برای ابزارهای مالی دیگه متفاوته که ارزش هر پیپ در 1 لات استاندارد هست

***** علت اون 1 تا 5 درصد اینه که فرد حداقل 20 تا 100 بار باید اشتباه کنه تا کل سرمایه صفر شه پس به سیستم و شخص و اون عوامل بالا برمیگرده

****** 1 تا 5 درصد رو میشه افزایش یا کاهش داد بر اساس drawdown یک ماهه ی حساب و تعداد استاپ خوردن ها (دراوداون تقسیم بر تعداد استاپ های ماهانه میشه اون درصد)

استاد عزیز اگر باز نظری داشتین میخونم حتما.با سپاس

yashar_saheb
04-04-2021, 19:40
سلام

امینو
1-گرفتن بیشترین سود ممکن با حداقل ریسک های موجود
2-اگر فقط با سیستم معالماتی مقایسه کنیم بیش از 70 درصد کار رو دست میگیره در عین سادگی مثال ریزش یک درصد ریسک در ترید میتونه یک سیستم به کلی عوض کنه
3-مدیریت سرمایه مقعول بالانس بین روانشاسی تریدر و دقت سیستم تریدر تعداد موقعیت های معالماتی و ریسک و ریوار موجود البته این موارد تودرتو بنا شده اند پس بنابراین نمیشه تک به تک ارتقاشون داد
4- بله مثلا یک سیستم با دقت 40 درصدی با ریسک به ریوار 1به3 خیلی میتونه برایندش سودده باشه یا مثلا یک سیستم 80 درصد به ریسک به ریوار 1 به 0.5 هم میتونه سودده باشه
5-گفتم
6-به روانشناسی تریدر بستگی داره کسی که کل ریسک هاش با 3 درصد 100 دلار بوده با هیچ سیستم مدیریت سرمایه نمیتونه با 1 میلیون دلار ترید بزنه

majid1992
04-09-2021, 17:13
سلام کسی میدونه حداکثر مبلغی که میتونیم برداشت بزنیم از بروکر چقدر حدودان هست تا یک وقت مثل استاد به مشکل نخوریم؟

mahdiniz
04-09-2021, 19:12
سلام کسی میدونه حداکثر مبلغی که میتونیم برداشت بزنیم از بروکر چقدر حدودان هست تا یک وقت مثل استاد به مشکل نخوریم؟
استاد گفتن هر برداشتتون کمتر از ده هزار دلار باشه بهتره.

mohammad455545
04-11-2021, 12:46
سلام و وقت بخیر خدمت استاد بزرگوار و دستان گرامی
در مورد این سوال :

من یه فایل رو آماده کردم در مورد نسبت ریسک در معاملاتی که پشت سر هم به استاپ بخوره . با توجه به در صد های مختلف از اکانت که در گیر میشه و با توجه به استاپ های متوالی در چند معامله طول میکشه که پول نصف بشه ..

https://uupload.ir/view/3mc8_%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84_%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D 8%AF_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%B1%DB%8C%D8%B3%DA%A9.x lsx/

majid1992
04-12-2021, 06:47
10هزار تا برای جابجایی ارز به نظرم پایین هست فکر کنم باید بیشتر باشه!!!

cho0bin
05-12-2021, 11:03
سلام

امینو
سلام استاد امینو
پست هارو خوندم و اکثرا روی یک مطلب تمرکز دارن که مدیریت سرمایه یعنی بخش کوچکی از سرمایه رو درگیر کنی در معامله
سوال من اینه شما چرا در ترید هاتون اینکار رو نمیکنید و فول مارجین ورود میکنید؟

Soroosham
05-16-2021, 08:55
سلام استاد امینو
پست هارو خوندم و اکثرا روی یک مطلب تمرکز دارن که مدیریت سرمایه یعنی بخش کوچکی از سرمایه رو درگیر کنی در معامله
سوال من اینه شما چرا در ترید هاتون اینکار رو نمیکنید و فول مارجین ورود میکنید؟

سلام جناب چوبین

امیدوارم حالتون عالی باشه :)

آخرین ویدیویی که استاد داخل یوتیوب گذاشتن ( رادیوتیوب با آقا علی) درباره این سوال شما صحبت کردن. شاید جوابتون و اونجا بگیرین.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشین

mrbaxshi
05-19-2021, 10:31
با سلام خدمت دوستان .

موفق باشید

سلام و روز بخیر

اندیکاتور دیگری هم داریم بنام easy order که بر اساس استاپ شما و ریسکی که تعریف می کنید میزان حجم ورود ، استاپ به دلار رو برای شما محاسبه می کنه و حتی با تاییدش اردر شما هم انجام میده.
متاسفانه نتونستم اندیکاتور و اسکریپتش رو اینجا بزارم ولی با سرچ به راحتی بدست میاد.

ehsanm65
06-09-2021, 11:03
با سلام خدمت استاد گرامی amino و دوستان عزیز وقتتون بخیر
بنده احسان هستم.در دور دوم فراکتال شرکت کردم و بعد از اون در دوره ی پرایس اکشن شرکت کردم تا به امروز.
تاپیک ترید دوره را هم به اتمام رساندم اما متاسفانه به دوره اول منتورینگ نرسیدم.
سوالی که داشتم از خدمتتون در مورد سیستم معاملاتی و مدیریت سرمایه ای هست که آیا در بلند مدت برآیند مثبت دارد یا خیر؟
سیستم به این صورت میباشد:
1-هدف روزانه بین 3 تا 5 % موجودی.
2-با توجه به حرکت بازار و تفاوت آنها در جفت ارزهای مختلف و تایم فریمهای متفاوت انتخاب بنده جفت ارز EUR/USD در تایم یه دقیقه میباشد.
3-پیدا کردن موقعیتی مناسب که حد سود به ضرر حداقل 2 به 1 داشته باشد.
4-حجم معامله فول مارجین و بر اساس آخرین بالانس موجود.(1:100)
5-تعداد معاملات روزانه حداثر 2 معامله میباشد.(مبحث رواشناسی)
6-سیستم معاملاتی بنده با بک تستهایی که گرفتم بالای 70% سود ده میباشد.
با تشکر از شما

amino
06-09-2021, 16:47
با سلام خدمت استاد گرامی @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12) و دوستان عزیز وقتتون بخیر
بنده احسان هستم.در دور دوم فراکتال شرکت کردم و بعد از اون در دوره ی پرایس اکشن شرکت کردم تا به امروز.
تاپیک ترید دوره را هم به اتمام رساندم اما متاسفانه به دوره اول منتورینگ نرسیدم.
سوالی که داشتم از خدمتتون در مورد سیستم معاملاتی و مدیریت سرمایه ای هست که آیا در بلند مدت برآیند مثبت دارد یا خیر؟
سیستم به این صورت میباشد:
1-هدف روزانه بین 3 تا 5 % موجودی.
2-با توجه به حرکت بازار و تفاوت آنها در جفت ارزهای مختلف و تایم فریمهای متفاوت انتخاب بنده جفت ارز eur/usd در تایم یه دقیقه میباشد.
3-پیدا کردن موقعیتی مناسب که حد سود به ضرر حداقل 2 به 1 داشته باشد.
4-حجم معامله فول مارجین و بر اساس آخرین بالانس موجود.(1:100)
5-تعداد معاملات روزانه حداثر 2 معامله میباشد.(مبحث رواشناسی)
6-سیستم معاملاتی بنده با بک تستهایی که گرفتم بالای 70% سود ده میباشد.
با تشکر از شما

سلام وقت بخیر
بر اساس بند شماره 6 خودتون جواب رو دادین دیگه:d

ehsanm65
06-09-2021, 16:49
سلام وقت بخیر
بر اساس بند شماره 6 خودتون جواب رو دادین دیگه:d
ممنونم استاد.:o

Mohammad Yousef
06-11-2021, 22:12
سلام

امینو
amino
سلام خدمت شما استاد عزیز و سایر رفقا.
امیدوارم حالتون خوب باشه.
یه سوالی ذهن منو درگیر کرده راجع به مدیریت ریسک و سرمایه.
تو تاپیک تلاش فراکتالی استیتمینت یکی از دوستان ( hamoon)رو دیدم که زده بود یه اکانتی هم دارم طبق برنامه دوره روزانه سه درصد قراره رشدش بدم.
سوالم اینه ک با توجه به این مسئله و هدف مشخص یعنی افزایش بالانس به میزان سه درصد روزانه ،مثلا اول صبح شروع میکنید معامله اولو باز کردن .بنا به دلایلی slمیخوره.برفرض طبق سیستم شخصی ریسک هرمعامله دو درصده کل اکانته.اونجا تکلیف چیه؟الان باید طبق شرایط معاملات بعدی به صورتی باشه ک علاوه بر جبران این دو درصد ضرر ،سه درصد روزانه رو هم افزایش بالانس بدیم تو همون روز؟که بعد ضرر درصورت سود شدن معاملات بعدی و و رسیدن به سه درصد افزایش بالانس مجموعا میشه پنج درصد.یا نه ول کنیم بریم روز بعد؟که اگه ول کنیم بریم هدف روزانه سه درصد افزایش بالانس چی میشه؟
یه راهنمایی راجع به این سه درصد روزانه میدید به من.
پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم.

amino
06-12-2021, 19:43
@amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12)
سلام خدمت شما استاد عزیز و سایر رفقا.
امیدوارم حالتون خوب باشه.
یه سوالی ذهن منو درگیر کرده راجع به مدیریت ریسک و سرمایه.
تو تاپیک تلاش فراکتالی استیتمینت یکی از دوستان ( hamoon)رو دیدم که زده بود یه اکانتی هم دارم طبق برنامه دوره روزانه سه درصد قراره رشدش بدم.
سوالم اینه ک با توجه به این مسئله و هدف مشخص یعنی افزایش بالانس به میزان سه درصد روزانه ،مثلا اول صبح شروع میکنید معامله اولو باز کردن .بنا به دلایلی slمیخوره.برفرض طبق سیستم شخصی ریسک هرمعامله دو درصده کل اکانته.اونجا تکلیف چیه؟الان باید طبق شرایط معاملات بعدی به صورتی باشه ک علاوه بر جبران این دو درصد ضرر ،سه درصد روزانه رو هم افزایش بالانس بدیم تو همون روز؟که بعد ضرر درصورت سود شدن معاملات بعدی و و رسیدن به سه درصد افزایش بالانس مجموعا میشه پنج درصد.یا نه ول کنیم بریم روز بعد؟که اگه ول کنیم بریم هدف روزانه سه درصد افزایش بالانس چی میشه؟
یه راهنمایی راجع به این سه درصد روزانه میدید به من.
پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم.
دو حالت داره یا تمام معاملا شما سودده و ضررده با هم منجر به کسب هدف روزانه میشن
یا اگر در اون روز یا بهتر بگیم اون گام دو درصد مثلا افت سرمایه داشتید فردا با یک بالانس جدید انگار شروع کردید و از دو درصد منفی شروع میکنید
هدف اول کسب دو درصد از دست رفته هست

Mohammad Yousef
06-12-2021, 22:23
دو حالت داره یا تمام معاملا شما سودده و ضررده با هم منجر به کسب هدف روزانه میشن
یا اگر در اون روز یا بهتر بگیم اون گام دو درصد مثلا افت سرمایه داشتید فردا با یک بالانس جدید انگار شروع کردید و از دو درصد منفی شروع میکنید
هدف اول کسب دو درصد از دست رفته هست

ممنون از شما استاد بزرگوار.

agholami
06-13-2021, 23:12
با سلام خدمت همه دوستان آکادمی
ما همگی به اهمیت مدیریت سرمایه در بازارهای مالی واقف هستیم. همونطور که استاد هم بارها اشاره کردند در نظرسنجی ای که بین فعالان حرفه ای بازار انجام شده اهمیت مدیریت سرمایه بیش از دو برابر اهمیت مباحث تکنیکال عنوان شده است. به همین دلیل مدتیه روی سیستمهای مختلف مدیریت سرمایه بررسی میکنم.
اخیرا با سیستمی آشنا شدم به نام مدیریت سرمایه رولت که توسط آقای Don Guy (دون گای) طراحی شده. این سیستم در ابتدا مخصوص بازی رولت که در کازینوها محبوبیت فراوانی داره طراحی شد ولی بعدا به بازارهای مالی سرایت کرد.
اگر سیستم معاملاتی شما دارای توالی معناداری در بردها یا باختهاست میتونید از این سیستم مدیریت سرمایه استفاده نمایید. به این معنا که اگر سیستم معاملاتی شما مثلا یکی در میان برد و باخت داره این سیستم به درد شما نمیخوره ولی اگه میانگین بردهای پیاپی شما حداقل سه برد است میتونید از این روش استفاده کنید.
فرض اولیه این سیستم به این صورته که وقتی شما روی دور برد میافتید حداقل سه تا برد متوالی میتونید کسب کنید بنابراین توصیه میکنه بعد از هر برد حجم معامله بعدی رو افزایش بدید. مثلا اگر در معامله اول با یک لات پوزیشن گرفتید، در صورت برنده شدن، پوزیشن بعدی رو مثلا 30 درصد رشد بدید و 1.3 لات بزنید. در صورت برنده شدن پوزیشن دوم، پوزیشن بعدی رو 1.69 لات بزنید و ...
ولی این روند افزایش حجم در یک نقطه متوقف میشه دوباره از یک لات شروع میکنیم مثلا بعد از پنج برد پیاپی، معامله ششم رو با حجم یک لات میزنیم و در صورت برنده شدن معامله بعدی رو با حجم 1.3 میزنیم و .... همچنین در صورت باخت هم حجم مجددا ریست میشه به همون حجم اولیه
مزیت این روش اینه که بعد از چند برد پیاپی سودهای شما رو سیو میکنه تا اگه باخت دادید کل سودهای قبلی از بین نره.
بنابراین بسیار مهمه که بدونید میانگین تعداد بردهای پیاپی استراتژی شما در بک تست چند تا بوده. مثلا اگه در بک تست مشخص شد که تعداد بردهای پی در پی به صورت متوسط هفت برد بوده بنابراین شما میتونید بعد از پنج برد، حجم رو ریست کنید و به یک لات برگردونید.
من یکی از استراتژیهایی رو که بر اساس مکدی نوشته بودم رو بک تست گرفتم که نتیجه رو در دو تصویر زیر میبینید. هنگامی که از روش مدیریت سرمایه فیکس سایز استفاده کردم در 102 ترید با وین ریت 93 درصد 1663 دلار افزایش بالانس داشته ولی با روش رولت به همون تعداد ترید و همون وین ریت به 8967 دلار رسیده.
116981 116982
در تصویر زیر لیست تریدها رو هم میتونید مقایسه کنید که من در روش رولت بعد از هر برد حجم رو پنجاه درصد افزایش دادم و بعد از پنج برد پیاپی حجم رو ریست کردم.
116986 116988
در تصویر زیر هم equity chart دو روش رو میتونید با هم مقایسه کنید. در روش رولت دراودانها کمتر و چارت ما شکل بهتری داره
116989 116990
برای اطلاعات بیشتر میتونید به سایت https://roulettetrader.com مراجعه کنید.
همچنین سایت فارکس یار این متد رو به فارسی تشریح کرده و میتونید کتابش رو خریداری و دانلود کنید:
https://forexyar.com/lp/15-Forex-Trading-Money-Management

darya
06-14-2021, 00:27
سلام به استاد عزیز و دوستان انجمن سوالم اینه که من نمیتونم به راحتی در هر معامله مدیریت ریسک انجام بدم بنابر این فرمولی که بتونه سرعت محاسبه مدیریت ریسک رو بالا ببره هست که بتونم استفاده کنم؟

06-19-2021, 10:19
با سلام و عرض ادب به دوستان و استاد گرانقدر.
خواهش داشتم اگه فایل آموزشی در این مورد باشه ارایه بفرمایید تا بنده که تازه کار هستم نیز بتونم استفاده کنم . سپاس

Mohammad Yousef
06-21-2021, 01:01
سلام به استاد عزیز و دوستان انجمن سوالم اینه که من نمیتونم به راحتی در هر معامله مدیریت ریسک انجام بدم بنابر این فرمولی که بتونه سرعت محاسبه مدیریت ریسک رو بالا ببره هست که بتونم استفاده کنم؟
سلام دوست عزیز.این فرمول محاسبه حجم بر حسب لات هستش .امیدوارم به کارتون بیاد.
120064

Soroosham
06-21-2021, 10:02

سلام سرکار خانم دریا

کدوم شاخص مدیریت ریسک و میخواین بسنجین؟ شاخص ها و سبک ها زیادی داریم.
ولی اگر منظورتون محاسبه حجم معاملست فرمول زیر میتونه کمکتون کنه.

120121

darya
06-21-2021, 11:10
سلام دوست عزیز.این فرمول محاسبه حجم بر حسب لات هستش .امیدوارم به کارتون بیاد.
120064

سلام وعرض ادب خدمت شما که لطف فرمودین سوال منو پاسخ دادید فقط یک سوال دیگه اینکه من مقدار pv ارزهای دیگر رو چطور میتونم پیدا کنم؟یا اگر خیلی تفاوتی نداره میتونم همین مقدار رو برای اونها هم بزنم؟

darya
06-21-2021, 11:11
سلام سرکار خانم دریا

کدوم شاخص مدیریت ریسک و میخواین بسنجین؟ شاخص ها و سبک ها زیادی داریم.
ولی اگر منظورتون محاسبه حجم معاملست فرمول زیر میتونه کمکتون کنه.

120121

سلام بسیار سپاسگذارم از کمکتون ممنون

Mohammad Yousef
06-21-2021, 18:06
سلام وعرض ادب خدمت شما که لطف فرمودین سوال منو پاسخ دادید فقط یک سوال دیگه اینکه من مقدار pv ارزهای دیگر رو چطور میتونم پیدا کنم؟یا اگر خیلی تفاوتی نداره میتونم همین مقدار رو برای اونها هم بزنم؟

سلام خواهش میکنم.
p.v جفت ارزها باهم تفاوت دارن.
این لینک میتونه کمکتون کنه.
https://poweruptrade.com/convert-pip-to-dollar/
سوالی داشتید درخدمتم.

choobin
06-29-2021, 13:15
سلام

امینو

به نظر من مدیریت سرمایه یه کار کاملا شخصیه که با توجه به شناخت خودمون از شخصیت روحیات و اهدافمون برای هر کسی متفاوته. همچنین سن و میزان سرمایه برای تعیین استراتژی مدیریت سرمایه نقش دارند.کلا مدیریت سرمایه یه علمه که برای بقای سرمایه به ما کمک میکنه و همچنین اگه درست برنامه ریزیش کرده باشیم باعث افزایش سرمایه ما میشه که با توجه به مدلهای سرمایه گذاری برای هر کسی بازدهی متفاوتی میتونه داشته باشه. مدیریت سرمایه دانش و مهارت سرمایه گذاری با کمترین ریسک و با هدف کسب بیشترین بازده است.

در کل همینطور که همه ما میدونیم 3 عامل کلی دانش و تجربه. دیدگاه و نگرش روانشناسی و مدیریت سرمایه بیشترین نقش رو برای موفقیت در ترید وکسب سود مستمر از اون ایفا میکنند که در مورد مدیریت سرمایه اگر اصولش رعایت نشه بعد از مدت کوتاهی تریدر تمام سرمایشو از دست میده. در کل وجه تمایز اصلی تریدرهای موفق با بقیه تریدرها رعایت اصول مدیریت سرمایه است.

مهمترین ارکان مدیریت سرمایه ریسک. بازده. حجم معاملات است که به نسبت بازده به ریسک و نسبت افت سرمایه منجر میشه

به نظر من با یک مدیریت سرمایه عالی و بدون دانش از بقیه موارد تریدری و تسلط کامل بر مدیریت سرمایه میشه به سوددهی مستمر رسید.

David_Nowrouzi
07-07-2021, 23:54
سلام

امینو

سلام و عرض ادب
تعریف من از مدیریت سرمایه : ذهنیت درست نسبت به معامله باعث میشه که تریدر ضرر نکنه - پس من برای مدیریت سرمایه روی ذهنم کار میکنم
مدیریت سرمایه معقول از دیدگاه من یعنی کنترل احساسات و شناخت روانشناسی بازار و خود تریدر
و من برای مواقعی که بالانسم بابت اشتباهی کم میشه در وهله اول اون رو ضرر نمیبینم و به چشم هزینه تجارت میبینم چون به تجارب و دانش من اضاف میشه و دوم اینکه به ضرر کردن روی سیستمی که میدونم 100 درصد سودده هست و دارم زمان و انرژی براش صرف میکنم اعتقادی ندارم و بهش فکر نمیکنم
و برای مواقعی که پوزیشنم خلاف جهت داره حرکت میکنه از آیتمی به نام هج کردن بهره میگیرم که به نظر من بهترین روش مدیریت سرمایه و حرفه ای ترین سبک مدیریت سرمایه هستش
امیدوارم دیدگاهم و نظراتم برای دوستان مفید بوده باشه

mohsenhn
07-09-2021, 16:30
سلام

امینو

ممنون میشم نظرتون را درباره این دیدگاه بگید:

هدف اول رسیدن به سود روزانه
اما گاهی که به نظر میرسد که فراتر از سود روزانه اهداف بسیار بالاتری محقق میشود در این صورت میتوانید برای یک چهارم تا یک دوم آن برنامه ریزی کنید حتما در یک چهارم هدف، بخشی را سیو کنید مگر اینکه اونقدر مطمئن هستید که صددر صد به هدف میرسد در این صورت میتونید مثلا روی یک دوم مسیر برنامه ریزی کنید ولی در هر صورت ولو اینکه یقین دارید ادامه ندهید.
قوانین سختگیرانه برای سود کردن وجلوگیری از ضرر باید گذاشت
مثلا اگر طبق تحلیل فکر میکنید که اهداف مثلا 10 برابر سود روزانه را میرسد 90 درصد پول خود را از معامله با پیموده شدن یک چهارم تا یک دوم مسیر به مرور خارج کنید و با 10 درصد باقیمانده میتوانید ریسک کنید و تا پایان مسیر اگر رفت نگه داید.
مثلا اگر 5 پوزیشن به این صورت باز کرده اید: دو تا یکدهم ، 3 تا یک صدم در این صورت دو تا یک دهم را در امن ترین قسمت مسیر طی شده خارج میکنیم مثلا در محدود یک چهارم و یک سوم مسیر و یک دهم ها را در ادامه مسیر خارج کنید و یکی را بذارید تا آخرین جایی که فکر میکنید.

choobin
07-10-2021, 19:48
سلام خدمت استاد و بقیه دوستان
یک سوال داشتم راجب میزان ریسک
برای یک سیستم 95 درصدی که از هر 10 ترید 9 تاش به سود منجر میشه چه میزان درصد ریسکی مناسب هست؟
من با 3 درصد محاسبه کردم سود قابل توجهی نمیشه
میخواستم بدونم پلن مشخصی برای مدیریت سرمایه سیستم 95 درصدی وجود داره یا باید براساس میزان ریسک پذیری خودم تعیینش کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

درود وقت شما بخیر. من اون چیزی که از حرفهای استاد فهمیدم اینه که مدیریت سرمایه اون چیزی که میگن فقط یه درصد خاصی از پول رو بطور ثابت درگیر هر معامله کنید نیست. و بسته به یک سری پارامترهای دیگه درصد ورود به معامله میتونه تغییر کنه. و حتی توی بعضی از معاملات میشه فول مارجین وارد ترید شد. البنته من اطلاع خاصی ازش ندارم که اون پارامترها چی هستند

Keyano
07-26-2021, 15:31
137622
گام 3 درصدی یا گام 10 درصدی ؟

مدتی است که ذهنم درگیر این مساله شده که چرا هر گام ترید را در پلن معاملاتی خودم 3 درصد تعیین کنم . در صورتی که ذهنم دائم عدد 10 درصد را دنبال میکنه . در تمام آموزش های این دوره ، جناب امینو تأکید شون روی 3 درصد هست و من دچار نوعی تضاد ذهنی شده بودم . امروز خیلی بهش فکر کردم و فکر میکنم یکی از دلایل تأکیدهای این 3 درصد را متوجه شدم .

وقتی هر گام را 10 درصد در نظر بگیرید ، با اولین موقعیت در بازار ذهن شما تلاش میکنه شما را مجبور کنه که 10 درصد روزانه خودتون را از همین یک معامله به دست بیارید . (مخصوصاً وقتی بازار موقعیت های خوبی نداره) اون موقع فکر میکنید که این تنها موقعیت در روز هست و باید هر طور شده کل 10 درصد را از همین معامله به دست بیارید .
در این وضعیت اگه معامله با ضرر بسته بشه (با ریسک به ریوارد 1:1) شما 10 درصد از کل بالانس تون را از دست دادید و این ضرر ضربه نسبتاً سنگینی روی ذهن شما میذاره چون ذهن شما میگه که 10 درصد از کل سرمایه شما از دست رفته و این برای اغلب افراد عدد نسبتا بزرگی از لحاظ زیان ذهنی محصوب میشه . ذهن ، شما را مجبور به جبران خسارت هر چه سریع تر میکنه که ممکنه بسیار خطرناک باشه . اون موقع قدرت تصمیم گیری صحیح از شما گرفته میشه و شما کاملاً احساسی اقدام می کنید و بسیار متحمل هست که قوانین خودتون را زیر پا بگذارید .
وقتی هر گام را 3 درصد در نظر بگیرید ، حتی اگر در روز فقط یک موقعیت پیدا کنید و فقط یک گام موفق بردارید ، حس بسیار خوبی در شما ایجاد شده و ذهن شما حس موفقیت را کاملاً تأیید میکنه . اگه بازار موقعیت های خوب دیگه ای هم ایجاد کنه شما میتونید بسته به پلن شخصی تون دو ، سه و یا حتی گام های بیشتری را در طول روز بردارید .
اگر معامله شما در یک گام با ضرر بسته بشه ، خیلی خیلی بهتره که دیگه گامی در اون روز برداشته نشه . در این حالت (با ریسک به ریوارد 1:1) شما در اون روز تنها 3 درصد از کل سرمایه تون را از دست دادید یعنی 3 از 100 که از لحاظ روحی و ذهنی عدد کوچیکی به نظر میرسه و خیلی راحت می تونید قبول اش کنید و ذهن و فکر تون را باهاش سازگار کنید .

John D. Rockefeller
08-13-2021, 23:35
❇️ نوابغی که حساب را کال میکنند ❇️

زمانی که هنوز فارکس در ایران آزاد بود و بروکرها نماینده_های_رسمی داخل ایران داشتن آقای ایوانوویچ (یکی از طراحان اصلی متاتریدر و سهام دار یکی از بروکرها) اومدن ایران ، من و خیلی دیگه از کسانی که اون زمان فارکس کار میکردیم برای دیدن ایشان وقت گرفته بودیم،
از قبل چندتا سوال آماده کرده بودم تا ازشون بپرسم
خلاصه نوبت به من رسید و به همراه دوستانم وارد اتاق شدیم بعد از کلی سوال و جواب رسیدم به دوتا سوال که مدت زیادی ذهنم را درگیر کرده بود

ازشون پرسیدم چرا زمانی که کسی استاپ_لاس میخوره نرم افزارتون بهش تبریک میگه؟؟؟(الان دیگه این پیغاما نیستن)
گفت که کسی که اینقدر جرات داشته و شجاع بوده و جلوی ضرر_بیشتر رو با استاپ لاس گرفته باید بهش تبریک گفت
قبول کردم بعد ازش پرسیدم خوب چرا وقتی یک نفر کال_مارجین میشه و کل پولش رو از دست میده باز بهش تبریک میگید؟؟؟
گفت کسی که کال_مارجین میشه (پولش رو کامل از دست میده) نابغست و واسه همین بهش تبریک میگیم
متوجه منظورش نشدم و بهش گفتم خوب من میتونم همین الان در کمتر از 5 دقیقه یک حساب رو کال کنم
ایشون گفتن اگر در یک ماه یک حساب دمو 100000دلار رو کال کردی من 100000دلار بهتون جایزه میدم ، من گفتم یک ماه نمیخواد همین الان کالش میکنم
ایشون گفتن نه ، دو_شرط را باید رعایت کنید

✅ 1) حجم_معاملات رو رعایت کنید (زیر 5% از اصل پول درگیر کل معاملات باشه)
✅ 2) استاپ_لاس هم باید گذاشته شود
⭕️ یک ماه هم وقت دارید

باور کنید چندین ماه من و دوستانم مدام از صبح تا شب مینشستیم پای بازار و تحلیل میکردیم و در خلاف_جهت پوزیشن میزدیم ولی کال_نمیشد چون حتی اگر درست هم تحلیل کرده بودیم چون حجم و میزان_استاپ_لاس مناسب بود ضرر بسیار کمی به حساب میزد و یک پوزیشن که به ضرر نمیرفت میتوانست ضرر ها را جبران کند
بعد از چند ماه واقعا فهمیدم اگر کسی کال_مارجین بشه نابغست
اگر از حجم و استاپ لاس درست نسبت به میزان_دیپازیتتون استفاده کنید و جمع همه پوزیشنهای باز رو هم زیر 5% از اصل_سرمایه باشه هیچ وقت کال نخواهید شد.

#مدیریت_سرمایه
نقل قول

ایمان نماینده
08-14-2021, 13:58

زمانی که هنوز فارکس در ایران آزاد بود و بروکرها نماینده_های_رسمی داخل ایران داشتن آقای ایوانوویچ (یکی از طراحان اصلی متاتریدر و سهام دار یکی از بروکرها) اومدن ایران ، من و خیلی دیگه از کسانی که اون زمان فارکس کار میکردیم برای دیدن ایشان وقت گرفته بودیم،
خلاصه نوبت به من رسید و به همراه دوستانم وارد اتاق شدیم بعد از کلی سوال و جواب رسیدم به دوتا سوال که مدت زیادی ذهنم را درگیر کرده بود

ازشون پرسیدم چرا زمانی که کسی استاپ_لاس میخوره نرم افزارتون بهش تبریک میگه؟؟؟(الان دیگه این پیغاما نیستن)
گفت که کسی که اینقدر جرات داشته و شجاع بوده و جلوی ضرر_بیشتر رو با استاپ لاس گرفته باید بهش تبریک گفت
قبول کردم بعد ازش پرسیدم خوب چرا وقتی یک نفر کال_مارجین میشه و کل پولش رو از دست میده باز بهش تبریک میگید؟؟؟
گفت کسی که کال_مارجین میشه (پولش رو کامل از دست میده) نابغست و واسه همین بهش تبریک میگیم
متوجه منظورش نشدم و بهش گفتم خوب من میتونم همین الان در کمتر از 5 دقیقه یک حساب رو کال کنم
ایشون گفتن اگر در یک ماه یک حساب دمو 100000دلار رو کال کردی من 100000دلار بهتون جایزه میدم ، من گفتم یک ماه نمیخواد همین الان کالش میکنم

⭕️ یک ماه هم وقت دارید

باور کنید چندین ماه من و دوستانم مدام از صبح تا شب مینشستیم پای بازار و تحلیل میکردیم و در خلاف_جهت پوزیشن میزدیم ولی کال_نمیشد چون حتی اگر درست هم تحلیل کرده بودیم چون حجم و میزان_استاپ_لاس مناسب بود ضرر بسیار کمی به حساب میزد و یک پوزیشن که به ضرر نمیرفت میتوانست ضرر ها را جبران کند
اگر از حجم و استاپ لاس درست نسبت به میزان_دیپازیتتون استفاده کنید و جمع همه پوزیشنهای باز رو هم زیر 5% از اصل_سرمایه باشه هیچ وقت کال نخواهید شد.

#مدیریت_سرمایه
نقل قول
جالب بود ممنون

ایمان
08-14-2021, 21:46
باسلام
من این متن رو خوندم و از شما تشکر کر میکنم بابت این متن واقعا این کلام را باید با اب طلا نوشت

A-min
09-12-2021, 00:43

⭕️ یک ماه هم وقت دارید

#مدیریت_سرمایه
نقل قول

خیلی جالب بود. اما رعایت کردن همیشگی این موضوع در حساب ریل خودش چالش بر انگیزه

sara.sat
09-16-2021, 21:46
مدیریت سرمایه از دید من یعنی مقداری از بالانسم رو درگیر کنم که اگر از دست دادم دلم نسوزه.
حالا گاهی 20 دلار شارژ میکنم و با 0.1 وارد میشم و کلش رو کال میکنم و میخندم و خوب اشکالی نداره. ولی از طرفی هم امکانش هست که این 20 دلار را تبدیل به 200 دلار کنم و بازهم بخندم و کلش رو برم برای خودم چیز میز بخرم و خوشحال باشم. و فردا هم روز دیگری است

مدیریت سرمایه یکی از بخش های مهم ترید هست که اگر نبود تا الان من خودم به نوبه خودم اینهمه حساب کال نکرده بودم. به همین جهت باید برای آموختن صحیح این بخش زمان زیادی بزارم و به اصولی که پیدا میکنم پایبند باشم.

در این لحظه به نظر من صحبت استاد بزرگوار صحیح است که باید 3 درصد بالانس رو درگیر کنم

تنها با مدیریت سرمایه خیر چون بازار بخش های مهم دیگری هم داره مثل روانشناسی مارکت و یا مباحث آشنایی با های و لو ها و سیستم ها که اونها هم بخش های مهمی هستن و تعیین کننده در سوددهی مستمر

اینکه به چه عواملی تکیه دارد را نمیدانم

با توجه به بالانس همان میزان 3درصد بالانس را باید درگیر کنیم

در پایان ممنون میشم از استاد بزرگوار و دوستان گرامی اگر در این خصوص من را راهنمایی بفرمایند

mamad7575
09-26-2021, 10:14
سلام و وقت بخیر به همه دوستان

بنده قبل از ورودم به اکادمی هم با سیستم معاملاتیم و مدیریت سرمایه رایج بین همه تریدر ها که هر معامله 1 تا 3 درصد حساب رو فقط میتونید ریسک کنید تا حدودی معاملاتم سود ده بودن ولی با این شکل مدیریت سرمایه مشکل داشتم چون برای گرفتن 5 درصد سود روزانه باید خیلی معامله باز میکردم...

و بدنبال یه سیستمی بودم که درصد بالایی داشته باشه تا بتونم بصورت قطعی چند پیپ کم رو بگیرم ولی با حجم زیاد که کل روز رو ترید نکنم خب خدا رو شکر از لطف امینو بزرگ این توانایی رو بدست اوردم و تا حالا چندیدن اکانت با بالانس هایی مخطلف دمو رو همینجوری رشد دادم

با جمله هایی هم که بچه ها مینویسن که اگه حجم رعایت بشه و اینا کال نمیشید هم مشکل دارم با این حرف حس میکنم داریم خودمون رو گول میزنیم خب اگه حجم رعایت بشه برای گرفتن سود روزانه باید ترید هایی زیادی انجام بدیم و مسعله بعدی اینه که حجم رو کم میکنی خب اوکی از اون ور هم سودی که بیرزه به مدتی که تایم گزاشتی برای معامله بذست نمیاری ...برای حساب هایی زیر ده هزارتا منظورمه

سوالم از استاد @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12) و بقیه بچه ها اینکه ایا این کار من درسته؟؟؟ مثلا تویی یورو دلار گرفتن هشت تا ده پیپ کارمو راه میندازه ولی همش فکر میکنم شاید بقیه بچه ها راه کار بهتری داشته باشن براش که هم زیاد ترید نکنیم در طول روز هم درصدمون رو بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر

amino
09-27-2021, 14:05

بنده قبل از ورودم به اکادمی هم با سیستم معاملاتیم و مدیریت سرمایه رایج بین همه تریدر ها که هر معامله 1 تا 3 درصد حساب رو فقط میتونید ریسک کنید تا حدودی معاملاتم سود ده بودن ولی با این شکل مدیریت سرمایه مشکل داشتم چون برای گرفتن 5 درصد سود روزانه باید خیلی معامله باز میکردم...

و بدنبال یه سیستمی بودم که درصد بالایی داشته باشه تا بتونم بصورت قطعی چند پیپ کم رو بگیرم ولی با حجم زیاد که کل روز رو ترید نکنم خب خدا رو شکر از لطف امینو بزرگ این توانایی رو بدست اوردم و تا حالا چندیدن اکانت با بالانس هایی مخطلف دمو رو همینجوری رشد دادم

با جمله هایی هم که بچه ها مینویسن که اگه حجم رعایت بشه و اینا کال نمیشید هم مشکل دارم با این حرف حس میکنم داریم خودمون رو گول میزنیم خب اگه حجم رعایت بشه برای گرفتن سود روزانه باید ترید هایی زیادی انجام بدیم و مسعله بعدی اینه که حجم رو کم میکنی خب اوکی از اون ور هم سودی که بیرزه به مدتی که تایم گزاشتی برای معامله بذست نمیاری ...برای حساب هایی زیر ده هزارتا منظورمه

سوالم از استاد @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12) و بقیه بچه ها اینکه ایا این کار من درسته؟؟؟ مثلا تویی یورو دلار گرفتن هشت تا ده پیپ کارمو راه میندازه ولی همش فکر میکنم شاید بقیه بچه ها راه کار بهتری داشته باشن براش که هم زیاد ترید نکنیم در طول روز هم درصدمون رو بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر
سلام بله در صورت مسلط بودن خیلی خوبه.
مسلط بودین یعنی اگر پوزیشنتون در ضرر هم رفت اگر درجای خوبی وارد شده باشید توانایی روانی برای بستن در سود کم یا ضرر کم یا صفر رو داشته باشید.
برای من سه پیپ هم کفایت میکنه:)

mohammad76
09-27-2021, 14:23

سلام دوست عزیز
من قبل از دوره دنبال تریدهایی بودم مث شما که حداقل 1:3 باشه
اما الان در دوره 1:2 منفی(برای تی 50%) رو هم ترید میکنم بخاطر اعتماد بالا به سیستم و مدیریت سرمایه ای که درهر ترید 3% رو فقط ریسک میکنم و معمولا در همون ترید اول بدستش میارم
دقیقا صبر میکنم مثل یک تک تیرانداز
گاهی شده اصن ترید نزدم و فقط تحلیل کردم و موقعیت هم گیر نیومده یا بوده و من پشت سیستم برای چند لحظه نبودم و از دست رفته
خلاصه اگر اعتماد به سیستم داشته باشید پیپ براتون اهمیت نداه درصد مهمه

mamad7575
09-27-2021, 18:38
سلام بله در صورت مسلط بودن خیلی خوبه.
مسلط بودین یعنی اگر پوزیشنتون در ضرر هم رفت اگر درجای خوبی وارد شده باشید توانایی روانی برای بستن در سود کم یا ضرر کم یا صفر رو داشته باشید.
برای من سه پیپ هم کفایت میکنه:)

سلام و وقت بخیر
دقیقا همه تلاشم اینه که ناخداگاهم تربیت بشه برای گرفت چند پیپ قطعی اگر شده چند روز هم معامله نکنم

استاد من چندیدن اکانت رو هی رشد میدادم از زمانی که وارد تاپیک ترید شدم و هر بار یه درس مهم ازشون یاد گرفتم

اصلا دوست ندارم توهم مسلط بودن رو داشته باشم (چون قبلا داشتم و بازار یه سیلی محکم زد که از توهم در بیام ) ولی ترید هام و هیستوری اکانتم نشون میده که صبر و تسلط خوبی پیدا کردم بعد این همه درس گرفتن از بازار و تجربیات شما و دوستان

(قبلا هم تویی شنا یاد گرفتن همین فرایند رو داشتم و واسم جالب بود... یه مدت خودمو میکشتم تو اب و از هر کسی بلد بود سوال میکردم و هر کسی یه روشی یادم میداد خلاصه بعد چند وقت یه هو بصورت ناخدا گاه دیدم که میتونم بالانگه دارم خودمو و کاملا افتاده بود تویی بندم و اصن فکر نمیکردم که چیکار انجام بدم ک پایین نرم فقط انجامش میدادم )

امید وارم اخر عاقبت معامله گر شدنمون هم همون جوری بشه که نا خداگاه تکنیک هایی ورود رو اجرا کنیم ناخداگاه صبر کنیم و...

mamad7575
09-27-2021, 18:45
سلام دوست عزیز
من قبل از دوره دنبال تریدهایی بودم مث شما که حداقل 1:3 باشه
اما الان در دوره 1:2 منفی(برای تی 50%) رو هم ترید میکنم بخاطر اعتماد بالا به سیستم و مدیریت سرمایه ای که درهر ترید 3% رو فقط ریسک میکنم و معمولا در همون ترید اول بدستش میارم
دقیقا صبر میکنم مثل یک تک تیرانداز
گاهی شده اصن ترید نزدم و فقط تحلیل کردم و موقعیت هم گیر نیومده یا بوده و من پشت سیستم برای چند لحظه نبودم و از دست رفته
خلاصه اگر اعتماد به سیستم داشته باشید پیپ براتون اهمیت نداه درصد مهمه

سلام محمد جان ممنون از توجهت

اره دقیقعا صبر کردن رو باید اموزش ببینیم و الان میفهمم اوناییی که میگن چند درصد محدود رو میشه فقط گرفت در ماه کجا دارن اشتباه میکنن یا کسی که میگه سیستم صدرصدی وجود نداره کجا دارن اشتباه میکنن و ما شاگرد هایی استاد رو میبینیم که سیستم صدرصدی دارن دیگه خود استاد امینو بکنار

همیشه شاکر امینو بزرگ هستم برای ایجاد این خانواده

mohammad76
09-27-2021, 18:53
سلام محمد جان ممنون از توجهت

اره دقیقعا صبر کردن رو باید اموزش ببینیم و الان میفهمم اوناییی که میگن چند درصد محدود رو میشه فقط گرفت در ماه کجا دارن اشتباه میکنن یا کسی که میگه سیستم صدرصدی وجود نداره کجا دارن اشتباه میکنن و ما شاگرد هایی استاد رو میبینیم که سیستم صدرصدی دارن دیگه خود استاد امینو بکنار

همیشه شاکر امینو بزرگ هستم برای ایجاد این خانواده

واقعا شاکریم برای این خانواده
نقطه ی قوت دوره های استاد فیلم های فوق العادشون نیست! بلکه این انجمن هست ، که مثل یه رود به سمت موفقیت حرکت میکنه:o

Erfan 2046
09-29-2021, 00:05
ولی اگر اشتباهی رخ بده و اون معامله ضرر شه شما 6 درصد ضرر میکنید و دو گام به عقب برمیگردید این پس رفت ذیتتون نمیکنه؟

mamad7575
10-02-2021, 11:07
ولی اگر اشتباهی رخ بده و اون معامله ضرر شه شما 6 درصد ضرر میکنید و دو گام به عقب برمیگردید این پس رفت ذیتتون نمیکنه؟

سلام دوست من اگر به تمامی حرف هایی استاد که در طول دوره میزنن خوب گوش کنیم نه این اتفاق نمیوفته حالا چرا؟چون این جمله استاد خیلی معروفه که اگر جایی خوبودرستی وارد شده باشی مارکت بهت اجازه خروج در صفر در ضرر کم ویا در سود کم رو میده پس ما باید همه حرفاشون رو گوش بدیم نه اون بخشی رو که دوست داریم . موفق باشید

kazemfr
10-13-2021, 16:21
سلام دوستان ماشین حساب محاسبه سود و زیان وقتی چند پوزیشن باز داریم سراغ ندارین تو سایت که فک کنم نداشته باشیم یا شاید من ندیدم ممنون میشم راهنمایی کنین. گفتم شاید دوستان برنامه نویسمون چیزی طراحی کرده باشن

mohammad76
10-13-2021, 19:45
سلام دوستان ماشین حساب محاسبه سود و زیان وقتی چند پوزیشن باز داریم سراغ ندارین تو سایت که فک کنم نداشته باشیم یا شاید من ندیدم ممنون میشم راهنمایی کنین. گفتم شاید دوستان برنامه نویسمون چیزی طراحی کرده باشن

سلام دوست عزیز
از این اندیکاتور قدرتمندتر استفاده کنید:
https://forum.academywave.com/showthread.php?t=123&p=133415&viewfull=1#post133415

ALiamiri
11-07-2021, 13:36
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
در ویدئویی که میذارم سیستم مدیریت سرمایه جدیدم را بر اساس سیستم فراکتالی توضیح دادم.از لحاظ تئوری در صورت برسی دو بعدی 95% معاملات ریسک فری میشن و ریسک به ریوارد بر اساس sl اولیه و tp نهایی حدودا بین 1 به 4 و 1 به 5 خواهد بود و درصورت برسی سه بعد حدود 99% ریسک فری و ریسک به ریوارد بر اساس tp نهایی بین 1 به 16 تا 1 به 25 خواهد شد.
195229

مدیریت سرمایه(فراکتالی) (picofile.com) (https://s21.picofile.com/file/8443412768/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D8%B3%D8%B1% D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87_%D9%81%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D 8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C_.mp4.html)

دقت کنید که این یک برسی کلی و شماتیکه و در عمل میتونه سودهای بالاتر و یا پایینتر ایجاد کنه.اما انتظار داریم میانگین نتایج در بلند مدت چنین آماری را ایجاد کنه.
ممنون میشم ببینید و اگر نکته ای که بتونه کار را بهبود بده یا اشکالی که بشه برطرفش کرد مشاهده کردین یادآوری کنید.
امیدوارم مفید باشه براتون

Ensan
11-12-2021, 21:44
سلام

امینو
درود به استاد عزیز و همکاران گرامی
نکته مهمی که من از استاد یاد گرفتم برای یک تریدر تعین منطقه ضرر و یا استاپ قرار دادن و پذیرفتن اشتباه در تحلیل و عدم تعصب و موندن در تحلیل و ترید اشتباه میشه مدیریت سرمایه (البته استاد هچ وقت اینطوری بیان نکردن اما تعریف شخصی من این شده و دارم روش کار میکنم )
حالا تریدری که بتونه پوزیشن اشتباه رو در کمترین ضرر یا صفر ببنده و وارد پوزیشن در جهت مارکت بشه که دیگه شاهکار کرده حالا بسته به روحیات شخصی یکی 20 پیپ میگره با حجم کم یکی دوست داره 5 لات بزنه 3 پیپ بگیره هر دو گامشونو گرفتن
چون من تجربه کال شدن زیاد و متاسفانه مبالغی بالای ده هزار دلار ریل دارم یه سری تجربیات رو با شما در میون میزارم
تو برسی تریدای ضرر دهم نکات بالا پررنگ پر رنگ و بسیار زیاد اتفاق افتاده بودن برام بگذریم که اصلا اموزش و پرایس و دید نداشتم
نکته بعدی اینه که تغیر و ترک عادات سخته برای انسانها و همه دنبال راحتی و اسون پول دراوردنن اگر انسانی بتونی تغیر کنه و مارکتو بشناسه و خودشو بشناسه قطعا مدیریت سرمایه رنگ کمتری پیدا میکنه چون سازندگان و گردانندگان این مارکت میدونن طمع و نداشتن صبر عادات بد. نداشتن دانش و عدم تسلط به اصول و اموزش .سخت بودن تکرار و تمرین تو انسانها هست از جمله خودم پس میان چیزایی رو تاکید میکنن که فقط بنظرم جنبه رفع تکلیف داره براشون چون طبع و سرشت انسانها رو میشناسن . پس با کمک تریدری بزرگ مثل امینو و استفاده از تجربیات گرانبهاش و گوش کردن به وبینارها و اموزشای ایشون متوجه میشیم که نیاز هست به حرفه ای شدن و بازار فارکس ومالی برای اماتورها و غیر حرفه ای ها رحم و بخششی نداره حالا اگه مدیریت سرمایه هم کنی خیلی خوب بریم جلو کال نمیشیم یا دیرتر کال میشیم یا اصلا دستاورد و کارنامه موفقی نداریم نه سود کردیم نه ضرر
البته من با احترام به سخن استاد عزیز طبق برنامه هدف روزی 3 درصد سود در دمو رفتار میکنم اما حجمم زیاده ولی دارم تلاش میکنم که تسلط بیشتری به دست بیارم در ورود و خروجام وتا به این تسلط نرسم با مدیریت سرمایه به تنهایی نمیتونم کاری از پیش ببرم.
از نظر کلاسیک ، تعریف مدیریت سرمایه، این هست که شما در هر پوزیشن میزان سود و ضرر را بر اساس سیستم معاملاتی خودتان مشخص کنید. سپس بر اساس میزان بالانس موجودی، و میزان ریسکی که میخواهیم انجام بدهیم ( معمولا 1 تا 3 درصد)، مقدار لات برای ورود به معامله مشخص می گردد. نکته اصلی در همین جاست. یعنی اگر win rate معامله گری بالا باشد ( مثل استاد امینو) ، میزان ریسک، می تواند به بیش از 3 درصد افزایش یابد ( حتی در پوزیشن هایی که میزان حد ضرر به حد سود آن خیلی بالاست و ما عملا، از آن معامله صرفنظر می کردیم) ، یعنی دقیقا کاری که استاد امینو میکند. بنابراین، آقای امینو هم در واقع طبق تعریف کلاسیک، در معاملاتشان از مدیریت سرمایه درست استفاده می کنند، ولی چون win rate معملاتشان بالاست ( و همین شیوه را به همه آموزش میدهند) ، می توانند از عدد ریسک بیشتری ( حتی تا 40 درصد) استفاده کنند و نهایتا به میزان لات ورودی بسیار بالایی برسند و این خلاف تعریف کلاسیک مدیریت سرمایه نیست، چرا که یکی از آیتم های تاثیر گذار مدیریت سرمایه، win rate معامله گر می باشد)
پی نوشت : win rate به میزان معاملات موفق، در برابر معاملات ناموفق می گویند.
سپاس

mateofx
11-18-2021, 13:15
سلام
https://uupload.ir/view/4_6039519944335427652_1c26.pdf/
جالب بود امیدوارم مفید باشه براتون

baili
11-19-2021, 05:41
سلام دوستان وقتتون بخیر
من تازه میخوام توو دمو تمرین کنم و از ماشین حساب انجمن هم دارم استفاده میکنم. یه مشکلی من دارم الان. یه پوزیشنی میخوام باز کنم که میخوام 3 درصد بالانسم رو درگیر کنم و به ماشین حساب میزان حدضرر رو بدم حجم رو به من میده. الان اگر استاپ بخورم 3 درصد از بالانسم میپره . حالا اگه به تی پی بخوره چند درصد به من میده؟ اینو چجوری حساب کنیم؟ دوست دارم موقع باز کردن پوزیشن بدونم اگه مثلا تی پی من که 10 پیپ بالاتره اگه بزنه ایا 3 درصد روزانه منو با این درصد ریسک میده یا باید برای گرفتن 3 درصد روزانه پوزیشن های دیگه ای باز کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

ghoolak
11-19-2021, 15:42
سلام وقت بخیر
لطفا سوالتون رو با یک نمونه مثال تصویری بیان کنید

سلام دوستان وقتتون بخیر
من تازه میخوام توو دمو تمرین کنم و از ماشین حساب انجمن هم دارم استفاده میکنم. یه مشکلی من دارم الان. یه پوزیشنی میخوام باز کنم که میخوام 3 درصد بالانسم رو درگیر کنم و به ماشین حساب میزان حدضرر رو بدم حجم رو به من میده. الان اگر استاپ بخورم 3 درصد از بالانسم میپره . حالا اگه به تی پی بخوره چند درصد به من میده؟ اینو چجوری حساب کنیم؟ دوست دارم موقع باز کردن پوزیشن بدونم اگه مثلا تی پی من که 10 پیپ بالاتره اگه بزنه ایا 3 درصد روزانه منو با این درصد ریسک میده یا باید برای گرفتن 3 درصد روزانه پوزیشن های دیگه ای باز کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

alims57
11-20-2021, 08:14
سلام دوستان وقتتون بخیر

سلام وقت شما هم بخیر ، 3 راه است یکی اینکه : یک پوزیشن استاپ بزارید با حجم مشخص شده و حد سود مورد نظر و بعد اگه برید روی حد سود تعیین شده مقدار سود و بهتون نشون میده
دومی استفاده از همین ماشین حساب اکادمی هست به این صورت که ابتدا مثل قبل مقدار حجم با توجه به حد ضرر بدست بیارید و بعد دوباره توسط ماشین حساب اما ایندفعه در قسمت stoploss به جای مشخص کردن حد ضرر نقطه حد سود خودتون و مشخص کنید و درصد و بالا پایین کنید تا حجمتون به حجمی که مشخص کردید برسه از اونجا درصد سودتون و بدست میارید

سومین راهم که ساده ترین راه هستش استفاده از ماشین حساب های دیگه هست که در همین تاپیک دوستان معرفی کردن

yassin
11-28-2021, 00:12
سلام
فرض میکنم دارم بازی پوکر انجام میدم. شانس رکن اصلی بازی است.
بر اساس آمار و احتمال و حال هوای بازی اون روزم میگم امروز بیشتر از ۵۰ درصد احتمال برد دارم. پس باید ژتون هام رو مدریت کنم که در صورت باخت های پیاپی بتونم ۱۰۰ بار بازی کنم تا برایند بازی هام به سود منجر بشه.
در ترید قبل از باز کردن پوزیشن من حد ضرر رو مشخص کردم. با درنظر گرفتن مثال بالا و بر اساس مدریت ریسک و روانشناسی شخصی و میزان سرمایه ایی که دارم میگم من اگر مثلا ۰.۱ لات وارد بشم و اگر حد ضررم بخوره مثلا ۱٪ از کل سرمایم رو از دست خواهم داد. یعنی ۱ جونم رو از دست میدم. من در کل ۱۰۰ تا جون دارم تا تو بازی بمونم. میدونم اگه فقط بتونم تو بازی دووم بیارم حتما بازی رو میبرم.
به نظر با این حساب من تنها با مدریت سرمایه و درنظر گرفتن احتمالات میتونم فقط با مدریت سرمایه به سود برسم. ولی برای پیابند بودن به مدیریت سرمایه باید خودشناسی و تعهد کامل به پلن معاملاتی داشت.

Behnambaziar
11-29-2021, 14:27
سلام
فرض میکنم دارم بازی پوکر انجام میدم. شانس رکن اصلی بازی است.
بر اساس آمار و احتمال و حال هوای بازی اون روزم میگم امروز بیشتر از ۵۰ درصد احتمال برد دارم. پس باید ژتون هام رو مدریت کنم که در صورت باخت های پیاپی بتونم ۱۰۰ بار بازی کنم تا برایند بازی هام به سود منجر بشه.
در ترید قبل از باز کردن پوزیشن من حد ضرر رو مشخص کردم. با درنظر گرفتن مثال بالا و بر اساس مدریت ریسک و روانشناسی شخصی و میزان سرمایه ایی که دارم میگم من اگر مثلا ۰.۱ لات وارد بشم و اگر حد ضررم بخوره مثلا ۱٪ از کل سرمایم رو از دست خواهم داد. یعنی ۱ جونم رو از دست میدم. من در کل ۱۰۰ تا جون دارم تا تو بازی بمونم. میدونم اگه فقط بتونم تو بازی دووم بیارم حتما بازی رو میبرم.
به نظر با این حساب من تنها با مدریت سرمایه و درنظر گرفتن احتمالات میتونم فقط با مدریت سرمایه به سود برسم. ولی برای پیابند بودن به مدیریت سرمایه باید خودشناسی و تعهد کامل به پلن معاملاتی داشت.

سلام.شما اصل مرکب رو در نظر نگرفتید.اگر در هر پوزیشن 1درصد سرمایه رو ضرر کنید با 100بار ضرر کردن کل سرمایه رو از دست نمیدید.در واقع عملا امکان پذیر نیست که با 1درصد ریسک رو هر معامله شما کل سرمایتون رو از دست بدید.به عنوان مثال شما اگر 1000دلار دارید و در پوزیشن اول 1درصد ضرر کنید سرمایتون میشه 990دلار اما در معامله بعدی شما 1درصد 990دلار رو ریسک میکنید و به همین شکل میاد پایین.بخاطر همین هست که اگر مدیریت سرمایه اصولی همیشه رعایت شه شما به هیچ عنوان در عمل کال نخواهید شد.

yassin
11-29-2021, 15:18
سلام
من یک موضوع انتزاعی رو به شکل کلی مطرح کردم بدون درنظر گرفتن جزعیات. نتیجه گیری صحبت هام همراستا با پاسخ شماست.
خیلی ممنون از دقت شما

Ali97
01-15-2022, 13:38

⭕️ یک ماه هم وقت دارید

#مدیریت_سرمایه
نقل قول

سلام و عرض ادب خدمت شما دوست خوبم John D. Rockefeller عزیز
امیدوارم حال دلت عالی باشه:)
متشکرم ازتون بابت این مقاله بسیار زیبا که واقعا با خوندنش یک چراغی در ذهن آدم روشن میشه و متوجه یکی دیگه از شیطنتهای ذهنی میشه که نمیگذاره با وجود اینکه تریدر میدونه اگر اینهارو رعایت بکنه میتونه در بازار بقا داشته باشه و سود مستمر کسب کنه ، به نظرم چون ما انسانها خواهان پول زیاد هستیم و توجه نمیکنیم که موجودی حسابمون چقدر هست و میخوایم اون مقداری رو که میخوایم در پوزیشن بدست بیاریم نه اون چیزی که قانون و رفتار و حرکت و اصول بازار میگه که میتونیم بدستش بیاریم.
بازم متشکرم ازین پست زیباتون و تمامی پستهای عالیتون در تاپیک خلاصه برداری کتاب :rolleyes:
آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برای هممون:o

Reza_Ryzer
01-29-2022, 14:45
سلام دوستان بنده یه سیستم مدیریت سرمایه طراحی کردم که میخواستم نظر افراد با تجربه و استاد امینو و ادمین محترم رو جویا بشیم
این روش سه گام داره یک درصد ، دو درصد ، سه درصد
با یک درصد معامله میکنیم اگر مثبت شد میکنیمش دو درصد و باز اگر مثبت شد میکنیمش سه درصد و تا زمانی که تریدامون مثبت بود سه درصد میزنیم ، تا زمانی که اولین سه درصد منفی رو داشته باشیم اینجا ما میایم ترید بعدی رو یک درصد میگیریم و تا زمانی که منفی بود تریدامون یک درصد میگیریم
شما زمانی در این روش سود میکنی که تریدهای متوالی سود ده داری این باعث میشه که بر حسب مثال ۵ تا معامله مثبت شد حاصل سود ها میشه ۱۲ درصد و اگر ما ۵ تا ضرر متوالی بکنیم میشه ۷ درصد و در کل ترید های منفی نمیتونه سود های شما رو از بین ببره
نکته منفیش اینه که شما اگه دو تا ترید اولت سود ده باشه سومی ضرر ده یر به یر میشه و خنثی میشه ولی در بلند مدت که شما در بازه های زمانی که حالت روانشناسی ایده آلی دارید سود های پیاپی میکنید و در زمانی که از نظر روانشناسی بهم ریختید دراودان بالایی متحمل نمیشید و دربلند مدت این روش سود ده بود در بک تست برای ۵۰ معامله سود ۳۵ درصد بدست اومد
دوستان لطف کنید نظرتون رو برام بنویسید Proadmin

irSeyedAli
01-30-2022, 04:35
سلام دوستان بنده یه سیستم مدیریت سرمایه طراحی کردم که میخواستم نظر افراد با تجربه و استاد امینو و ادمین محترم رو جویا بشیم
این روش سه گام داره یک درصد ، دو درصد ، سه درصد
با یک درصد معامله میکنیم اگر مثبت شد میکنیمش دو درصد و باز اگر مثبت شد میکنیمش سه درصد و تا زمانی که تریدامون مثبت بود سه درصد میزنیم ، تا زمانی که اولین سه درصد منفی رو داشته باشیم اینجا ما میایم ترید بعدی رو یک درصد میگیریم و تا زمانی که منفی بود تریدامون یک درصد میگیریم
شما زمانی در این روش سود میکنی که تریدهای متوالی سود ده داری این باعث میشه که بر حسب مثال ۵ تا معامله مثبت شد حاصل سود ها میشه ۱۲ درصد و اگر ما ۵ تا ضرر متوالی بکنیم میشه ۷ درصد و در کل ترید های منفی نمیتونه سود های شما رو از بین ببره
نکته منفیش اینه که شما اگه دو تا ترید اولت سود ده باشه سومی ضرر ده یر به یر میشه و خنثی میشه ولی در بلند مدت که شما در بازه های زمانی که حالت روانشناسی ایده آلی دارید سود های پیاپی میکنید و در زمانی که از نظر روانشناسی بهم ریختید دراودان بالایی متحمل نمیشید و دربلند مدت این روش سود ده بود در بک تست برای ۵۰ معامله سود ۳۵ درصد بدست اومد
دوستان لطف کنید نظرتون رو برام بنویسید @Proadmin (https://forum.academywave.com/member.php?u=5496)

به نظر من که اشتباه هست .
حقیقتا شخص بنده ترید های زیادی داشتم که تمام سعیم این بوده کل های و لو های بازار رو بگیرم . در 80 درصد مواقع موفق بودم ... طبق ریپورت اکانتم ...
اینم نمونه ش مال چهار ماه قبل

240145

اما موضوعی که به نظرم بسیار مهمه اینه که صبور باشی تا یه موقعیت عالی سه درصد رو بگیری بیای بیرون ... چون ترید های متوالی به شدت ذهن رو خسته میکنن و بعد دو سه ترید میبینی نصف چک لیست رو رعایت نمیکنیم ...
شما به این فکر کن سه درصد 100 دلار 3 دلاره سه درصد 10000 دلار میشه 300 دلار ...
یعنی کافیه صبر کنی توی 10 ماه با ماهی 3 درصد به 10000 دلار سرمایه برسی بعد هر گام شما صد تا گام سه درصد میشه ...
این نظر منه به قول استاد 100 مورد بک تست بگیرید .
موفق باشید

irSeyedAli
01-30-2022, 04:56
سلام دوستان وقتتون بخیر

از ابزار فیبوناتچی استفاده کنید و با تغییر اعداد فیبو این اعداد رو روی 3- و 2- و -1 و 0 و 1 و 2 و 3 قرار بدید . از فاصله حدضرر تا نقطه ورود رو در فیبو جدید بکشید تا فیبرو رسم بشه ... به ازای هر واحد حرکت سه درصد رشد بالانس و به ازای نیم واحد حرکت 1.5 درصد ... البته اسپرد و کمیسیون هم میتونید اعمال کنید alims57

240147

irSeyedAli
01-30-2022, 05:40

به دلیل اینکه منم مثل شما فکر میکردم چندین ماه کار خودمو میکردم با با لات بالا مثلا یه لات در 1000 دلار معامله میکردم . با وین ریت 84درصد تحلیل کردم در عرض دو ماه از هزار دلار به 5900 دلار رسیدم اما در یک پوزیشن سی درصدش نابود شد ...
دوتا ایراد اساسی داره . یکی اینکه امثال من و شما عاشق تایم فرید های یک دقیقه و پایین هستیم . و خیلی اوقات قیمت به نقطه حمایتی در تایم فرید های دیگه میرسه که ما متوجه نمیشیم و بک حرکت شارپ انجام میده ... بعد ما منتظریم تا یخورده بیاد پایین ببندیم ... خیلی اوقات بهمون فرصت خروج با ضرر کم میده و نمیبندیم خیلی اوقات هم فرصت خروج نمیده و چشم باز میکنی در 15 حتی 30 درصد ضرر هستی ... و دیگه توانایی روحی مدیریت معامله نداری ..

اما در مورد اصل سوال شما نمیدونم دوره پرایس هستید یا خیر بعد از 9 ماه کار کردن روی دوره فرکتالی من در دوره پرایس با ماشین حساب مدیریت حجم انجمن و نحوه دقیق و مطمئن ورود در معامله اشنا شدم . ببینید حقیقتا در ریسک به ریوارد یک به یک موقعیت معاملاتی در بازار بسیار زیاد هست . اما در ریسک به ریوارد دو موقعیت ها کمتر میشن اما نکته مهم اینه که نقطه ای که استاد میگن وارد شیم در صد درصد مواقع ریسک به ریوارد یک رو میدن و در بالای 90 درصد مواقع ریسک به ریوارد دو رو میده ...
یعنی شما تحلیل کن با سه درصد وارد شو به راحتی با R به R یک خارج شو ... این یعنی شما دقیقا وقتی به تارگت یک میرسی دقیقا به اندازه ریسکت سود کردی یعنی سه درصدت رو در یک معامله گرفتی ... و قضیه تمام شده است حالا اگر شما تارگت دو رو هم بگیری حداقل 6 درصد گرفتی ...
این پست رو هم ببینید 92 (https://forum.academywave.com/showthread.php?t=92&p=190984&viewfull=1#post190984) ...

mamad7575
01-31-2022, 09:59
به دلیل اینکه منم مثل شما فکر میکردم چندین ماه کار خودمو میکردم با با لات بالا مثلا یه لات در 1000 دلار معامله میکردم . با وین ریت 84درصد تحلیل کردم در عرض دو ماه از هزار دلار به 5900 دلار رسیدم اما در یک پوزیشن سی درصدش نابود شد ...
دوتا ایراد اساسی داره . یکی اینکه امثال من و شما عاشق تایم فرید های یک دقیقه و پایین هستیم . و خیلی اوقات قیمت به نقطه حمایتی در تایم فرید های دیگه میرسه که ما متوجه نمیشیم و بک حرکت شارپ انجام میده ... بعد ما منتظریم تا یخورده بیاد پایین ببندیم ... خیلی اوقات بهمون فرصت خروج با ضرر کم میده و نمیبندیم خیلی اوقات هم فرصت خروج نمیده و چشم باز میکنی در 15 حتی 30 درصد ضرر هستی ... و دیگه توانایی روحی مدیریت معامله نداری ..

اما در مورد اصل سوال شما نمیدونم دوره پرایس هستید یا خیر بعد از 9 ماه کار کردن روی دوره فرکتالی من در دوره پرایس با ماشین حساب مدیریت حجم انجمن و نحوه دقیق و مطمئن ورود در معامله اشنا شدم . ببینید حقیقتا در ریسک به ریوارد یک به یک موقعیت معاملاتی در بازار بسیار زیاد هست . اما در ریسک به ریوارد دو موقعیت ها کمتر میشن اما نکته مهم اینه که نقطه ای که استاد میگن وارد شیم در صد درصد مواقع ریسک به ریوارد یک رو میدن و در بالای 90 درصد مواقع ریسک به ریوارد دو رو میده ...
یعنی شما تحلیل کن با سه درصد وارد شو به راحتی با R به R یک خارج شو ... این یعنی شما دقیقا وقتی به تارگت یک میرسی دقیقا به اندازه ریسکت سود کردی یعنی سه درصدت رو در یک معامله گرفتی ... و قضیه تمام شده است حالا اگر شما تارگت دو رو هم بگیری حداقل 6 درصد گرفتی ...
این پست رو هم ببینید 92 (https://forum.academywave.com/showthread.php?t=92&p=190984&viewfull=1#post190984) ...

سلام و وقت بخیر ممنون از توجه شما

این پست مال چند ماه قبله و دقیقعا منم به نتیجه ای که شما رسیدین رسیدم و الان دارم فقط درصد مشخصی از بالانس رو با وجود حد ضرر درگیر میکنم و خیلی هم ارامش بیشتری دارم تویی روش قبلی هم موفق بودم ولی همونجوری که فرمایش کردین ضرر زیاد شد و به یک نکته رسیدم گه ما باید تمام سخن هایی استاد رو گوش بدیم نه اونایی که دوست داریم هزار بار گفتن که خودشون وقتی که با وجود حدضرر و مدیریت سرمایه دقیق به سود دهی رسیدن و بی نیاز شدن دیگه بدون حد ضرر و با مدیریت سرمایه شناور ترید کردن و فک کنم ما میخواستیم پامون رو روی پله اخر بزاریم...

تشکر از شما موفق باشید

irSeyedAli
01-31-2022, 10:25
سلام و وقت بخیر ممنون از توجه شما

این پست مال چند ماه قبله و دقیقعا منم به نتیجه ای که شما رسیدین رسیدم و الان دارم فقط درصد مشخصی از بالانس رو با وجود حد ضرر درگیر میکنم و خیلی هم ارامش بیشتری دارم تویی روش قبلی هم موفق بودم ولی همونجوری که فرمایش کردین ضرر زیاد شد و به یک نکته رسیدم گه ما باید تمام سخن هایی استاد رو گوش بدیم نه اونایی که دوست داریم هزار بار گفتن که خودشون وقتی که با وجود حدضرر و مدیریت سرمایه دقیق به سود دهی رسیدن و بی نیاز شدن دیگه بدون حد ضرر و با مدیریت سرمایه شناور ترید کردن و فک کنم ما میخواستیم پامون رو روی پله اخر بزاریم...

تشکر از شما موفق باشید
دقیقا درسته ممنون از توجه شما

aryana7000
02-03-2022, 14:30
سلام وقت بخیر.
امینو

با سلاو خسته نباشید استاد عزیز
منظور شما منظقه ورود یعنی منظقه رو شناسایی کنیم و اول و وسظ و انتها اوردر بچینیم ؟ یا در یک قیمت 3 تا معمامله جدا گانه باز کنیم؟
چون حالت اول اگر فقط نقطه اول ورود بده ما به جای 3 درصد ممکنه به خاطر حجم کمتر 1 درصد بگیریم با توجه به تی پی که در نظر گرفته بودیم و تحلیل که کرده بودیم قیمت بالا یا پایین می ره .
مشکل من دقیقا همین جاست بین دو راهی گرفتن 3 درصد از یک تحلیل که زمان روش گزاشتم با یک حجم کلی و یا تقسیم اون به سه قسمت و کم کردن ریسکم و در مقابل احتما نگرفتن هدف 3 درصد روزانه ام می مونم چه جوری باید این رو مدیریت کنم ممنونم از شما

alimoosavi4
02-11-2022, 19:59
سلام به استاد و بقیه دوستان...وقتتون بخیر.
سوالی که مدت هاست ذهن منو درگیر کرده اینکه استاد همه جا تاکید بر گرفتن 3درصد دارند...و حالا وقتی اومدیم لایو 1درصد...حالا مثلا من اومدم ریل و میخوام روزی 1 درصد بگیرم.وقتی پوزشین باز میکنم حداقل به خاطر اسپرد دو یا سه درصد توی ضررم و کلا یک درصد میخوام...من الان حد ضررم رو کجا بزارم که ریسک به ریوارد رعایت بشه؟؟؟جدا از حرکت قیمت در خلاف جهت پوزشین...ایا میتونیم راهکاری اعمال کنیم؟؟
اگه استاد یا بقیه دوستان کمکی بکنن ممنون میشم ازتون. @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12)
سلام
اگه رعایت نمیشه نباید وارد معامله بشید.
راهکار های دیگه هم اینه که حجمتونو کم تر کنین یا مقدار پیپ بیشتری برای سود خود در نظر بگیرید.

forexmh
02-18-2022, 11:55
سلام ارادت خدمت استاد بزرگوار امینو عزیز و دوستان کوشا در آکادمی
به نظر من هم مدیریت سرمایه هم بخش روانشناسی در مارکت اومده تا در شرایط سخت و بحرانی به دادمون برسه، چرا که وقتی همه چیز گل و بلبل باشه یک ربات هم میتونه به جای ما ترید کنه و طبیعتا کسب سود کنه. ما توی این شرایط علاوه بر مبحث روانشناسی( که خارج از این مبحثه ) مدیریت سرمایه رو رعایت میکنیم.مدیریت سرمایه چیزی نیست جر اینکه ما چقدر حاضر هستیم سرمایه مون به مخاره بندازیم و در صورت از دست رفتن اون به کلیت و اصل حسابم.ن اسیبی نرسه و قدرت باز افرینی اون حساب برامون به راحتی مهیا باشه و همینطور میزان این خطر یا ریسک به میزانی باشه که از لحاظ روانی بار زیادی به ما وارد نکنه که شرایط معامله گری و ادامه روند رو برامون سخت کنه.
این نوع از مدیرت کردن مبلغ بالانس حساب میتونه با اهرم میزان درگیری حساب در یک معامله و میزانن حد ضرر ما در همون معامله رابطه مستقیم داشته باشه. البته لازم به ذکره دو فاکتور میزان درگیری حساب و همینطور حد ضرر باید ارتباط تنگاتنگی با میزان مهارت و تسلط تریدر داشته باشه.
مثلا من خودم در اوایل یک حساب باز میکردم و شده حتی در 30 دقیقه یک حساب رو به دو برابر رسوندم و همون حساب رو در چند دقیقه کال کردم! در این نوع معاملات نشونه ای از شناخت مدیریت سرمایه وجود نداره یعنی یا تریدر نمیدونه اصلا باید حجم ورودش چقدر باشه یا اینکه از لحاظ روانی به درجه ای از تسلط نرسیده که جلوی طمع خودش نسبت به کسب سود رو بگیره.
فاکتور مهم دیگه در مدیریت سرمایه که توی مثال خودم بیان کردم یکم روانشناسیه و همون کنترل طمع در یک معامله هست.
اگر همه مطالب بالا رو در یک جمله بخوام بگم مدیریت سرمایه مسزان تحمل ریسکی هست که در صورت وقع ضرر به بالانس و روحیه معامله گر آسیبی جبران ناپذیر وارد نشه
سوال دوم:
من دوستانی دارم که توی این مارکت چندین سال فعالیت میکنند و به قولی یک روز دو برابر سود میکنند و توی یک ترید حساب و کال میکنند.
اونها به مباحث تکنیکال مسلط شدن مارکت و میفهمند و سیستم ترید مخصوص به خودشون دارند و نتیجه معاملاتشون نشون نشون میده معامله گر بدون رعایت مدیریت سرمایه هرگز هرگز و با تاکید میگم هخرگز در مارکت سود نمیکنه.
به نظرم اگر از روانشناسی فاکتور بگیریم بدون مدیریت سرمایه احتمالا سود کردن در این مارکت سو تفاهمی بیش نیست.
به نطرم کسانی که سودای یک شبه پولدار شدن در این مارکت و دارن شدیدا در برابر مدیریت سرمایه مقاومت میکنند .
سوال سوم:
فکر کنم توی توضیحات اول این سوال و جواب دادم
من فکر می کنم مدیریت سرمایه معقول ارتباط مستقیم به تسلط تریدر به سیستم، مارکت و مباحث روانشناسی داره و با در نظر گرفتن این فاکتور های مدیریت سرمایه معقول میزان ریسکی هست که با وجود اون و در سورت تضرر در یک ترید سرمایه تریدر به مخاطره نیوفته
برای یک تریدر میزان 1 درصد و تریدری 5 درصد و البته تریدیرکی با تسلط جناب امینو بدون حد ضرر
تسلط جناب امینو رو برای این گفتم که دیدم برخی دوستان با میزان تسلط اندک بدون گذاشتن حد ضرر و فقط به این دلیل که جناب امینو بدون اس ال ترید میکنند حد ضرر نمیگذارند و کال میشوند
من بارها از کلمه ارتباط تسلط و ارتباط اون با مدیریت سرمایه گفتم
سوال جهارم:
با داشتن یک تنها یک سیستم معاملاتی شخصی که میزان نرخ برد ان بیش از پنجاه درصد باشه و رعایت مدیریت سرمایه میشه به سود مستمر رسید
سوال پنجم
مدیریت سرمایه به عواملی چون بازار هدف یعنی چیو قراره معامله کنیم و در کدام بازار
میزان بالانس که قراره وارد مارکت بشیم
توانایی تسلط ما به روانشناسی مارکت
میزان پذیرش ما ا از ضرر احتمالی

در انتها دو گراف و به اشتراک میزارمکه اولی بدون رعایت مدیریت سرمایه هست و دوی با رعایت مدیریت سرمایه است
البته روزهایی بوده که مدیریت سرماایه رو رعایت نکردم و دقیقا همون روزها در گراف دره های عمیقی مشاهده میشه
252202
گراف دوم ادامه همون گرافه
البته لازمه جمله ای زیبا از جناب دارن هاردی که باعث شد کمی پایبند بشم به مدیریت سرمایه رو اینجا بیارم

مهم نیست که خرگوش چقدر با استعداد، بلند پرواز و با مهارت است؛ (https://utype.ir/docs/special-chars/%d8%aa%d8%a7%db%8c%d9%be-%d9%86%d9%82%d8%b7%d9%87-%d9%88%db%8c%d8%b1%da%af%d9%88%d9%84/) در آخر لاکپشت همیشه برنده است
252204
این حساب از عدد 133$ قبل از رعایت مدیریت سرمایه در طی مدت کمتر از 20 روز کاری به عدد 400$ دلار رسید
در انتها از امینو عزیز سپاسگذارم
ارادتمند
محمد حسین

Reza_Ryzer
03-27-2022, 06:46
دوستان پس از یک سال کار کردن در بازار تجربیاتی که بدست آوردم رو مینویسم خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم
در این یک سال حساب های کوچک و بزرگ زیادی رو کال کردم ولی خداروشکر ضرر قابل توجهی نبود و هنوز با قدرت ادامه میدم
در این مسیر اکانتای مختلفی رو هفت برابر تا ده برابر رشد میدادم و در یک روز به فنا میدادم اول فک میکردم سیستمم مشکل داره دوباره بر میگشتم سخت تمرین میکردم تا نکته ی تکنیکالی جدیدی یاد بگیریم که بتوانم این مشکل رو حل کنم ولی نشد که نشد در اواخر به این نتیجه رسیدم که من تنها دلیل کال شدنم نداشتن مدیریت سرمایه درست و اصولیه ، انقدر که به حجم های بالا عادت کرده بودم دیگ برگشتن به حالت عادی برام چن ماه طول کشید خدا رو شکر الان حجم هایی که میزنم به شدت پایینه طوری که با 0.1 % و 0.3% کار میکنم تا بر این طمعم پیروز بشم من تا حالا نشده یه اکانتو بیشتر از سه هفته نگه دارم الان تارگتم رو گذاشتم شیش ماه اکانتمو نگه دارم مدیریت سرمایم هم به این صورته چار تا معامله با حجم یک دهم درصدمیزنم اگه سه تاش درست شد حق دارم یه سه درصد بزنم
من تو این یه سال فهمیدم مهم این نیس تو یه روز یا یه هفته یا سه هفته اکانتتو چند برابر میکنی اصلا ۱۰۰۰ برابر نتونی اکانتتو حفظ کنی بازار همه چی تو میگیره هم پولتو هم زندگیتو و جوری زمینت میزنه که تا مدت ها جاش درد میکنه اینو برای این نوشتم که بماند یادگاری تا چن ماه دیگه بیام و نتایج این سبک بسیار محافظه کارانه اما سیو کننده اکانت رو با شما به اشتراک بذارم فعلا سه روزه که دارم ترید میزنم باهاش جلو طمعمو بشدت گرفته
روش مدیریت سرمایه من
چهار لول دارم 0.1% & 0.3% &1% &3% & 3%
ترید به روش مارتینگل اما بعد 3% دیگه افزایش نمیدم با همون 3% میرم توی ۹۹ % پزیشنا نهایتا به لول دو میرسم ولی محض احتیاط تا چهار لول طراحی کردم اگه سه تا از چهار تا معاملم درست بود من شرایط یک معامله 3 % رو دارم و اگه وین شد که بر میگردم از اول و اگه لوز شد همون سه درصدو میگیرم تا زمانی که به سودم برسم
یه نکته که هس من زمانی که معاملم بیشتر از ۷۰ درصد نزدیک sl میشه اونو رها میکنم و میرم به لول بعدی
هدف از طراحی این مدیریت سرمایه کنترل طمع و حفظ کردن حساب به مدت ۶ ماه است
فوایدی که تا الان داشته برام به شدت از نظر ذهنی آرومم کرده
جلوی تریدای احساسی مو گرفته و اگه یه معامله ۳۰ پیپ هم بره تو ضرر اصلا برام مهم نیس چون سه تا معامله دیگه دارم که میتونه سود منو بهم بده
دوستان نظر یادتون نره
به امید رسیدن به عادات بهتر و نتایج مثبت پایدار

yazdan1
04-20-2022, 00:55
سلام من هم به دلیل رعایت نکردن حجم در ورود وطمع با وجود سیستم سودده دریک پوزیشن که حد ضررم میخورد سودهام از بین میرفت و شروع به جنگیدن با مارکت که مساوی با مرگ حساب هست تا مارجین کال در همان روز پیش میرفتم موقع ترید متوجه نمیشدم اما حالا بااین سیستم استاد خیلی ارتباط روحی برقرار میکنم به دلیل مدیریت سرمایه شناور (زمان خرفه ا یی شدن نه در ابتدا)برای گرفتن 3%هدف وکناررفتن
من در اون سیستم بدون استثنا 2تامعامله اولم مثبت بو داما هدف وپلن کتبی نداشتم وبه همین دلیل توی دمو بسیار موفق وتوی ریل روز اول مثبت وروز دوم معامله سوم مارجین کال
اما اینجا اگر پلن و چک لیست کتبی نداشته باشیم به دلیل سیگنالهای متعدد که این روش میده و میخواهیم همه رو بگیریم در درازمدت با معاملات متعدد گیج میشیم ونمیدونیم با کدام روش ورود کرده ایم پس اصلا نمیشه پلن وچک لیست کتبی نداشته باشیم وبهتر از اون هدف و گام روزانه تکلیفت با خودت روشنه اگه رعابت نکنی متوجه مشکلت خیلی سریع میشی
این راازشاهزاده فرکتالها استادم امینو باید تشکر کرد با سیستمهای بالای 90 تا99% ایشان

تشکر از شما موفق باشید

Mahdii.MSH
04-27-2022, 13:28
سلام همه دوستان امید وارد حالتون خوب باشه
یه سوال داشتم در خصوص هدف روزانه
اگر من تو یک روز بیشتر از هدف روزانه خودم بگیرم تکلیف چی میشه باید فرداش ترید نزنم یا این که فرداش به دنبال زدن هدف دوروزه بعد خودم باشم ؟

Mahbod
05-05-2022, 08:03
با سلام و وقت بخیر
فایلها را طبق نقشه راه مشاهده وتمرین کرده ام.تاپیک ترید هستم.
سواال.در بعضی از بروکرها می توان سرمایه و پول را در حساب دیگران قرار داد و از معامله دیگران با در صد مشخص شده سود برد و همچنین حسابی هست که به عنوان مدیر حساب می توان سرمایه دیگران را جلب کرد و مدیر میتواند از سرمایه گذاری دیگران سود ببرد.مثلا بروکر آلپاری حساب پم یا حساب سرمایه گذاری دارد.آیا این صحیح است که ما بعد از کسب در آمد و گرفتن سود مستمر چنین حساب سرمایه گذاری باز کنیم و به عنوان مدیر حساب از دیگران بخواهیم تا در حساب ما سرمایه گذاری نمایند تا از سرمایه گذاری آنان هم سود نماییم؟
با تشکر

aghakhani110
05-26-2022, 08:25
سلام
وقتتون بخیر

دوستا یک اکسل مدیریت سرمایه دیدم گفتم بفرستم واستون استفاده کنید-برای تعیین حجم برای ورد به معامله خیلی خوبه-خودتون هم میتونید بالانس تون رو ویرایش کنید و با تعیین نسبت ریسکتون حجم مورد نیاز رو واستون محاسبه میکنه-امیدوارم به دردتون بخوره

312375

لینک دانلود (https://uupload.ir/view/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D9%85%D8%A7% D9%84%DB%8C_2f5g.xlsx/)

Behnambaziar
05-26-2022, 10:40
سلام
وقتتون بخیر

دوستا یک اکسل مدیریت سرمایه دیدم گفتم بفرستم واستون استفاده کنید-برای تعیین حجم برای ورد به معامله خیلی خوبه-خودتون هم میتونید بالانس تون رو ویرایش کنید و با تعیین نسبت ریسکتون حجم مورد نیاز رو واستون محاسبه میکنه-امیدوارم به دردتون بخوره

312375

لینک دانلود (https://uupload.ir/view/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D9%85%D8%A7% D9%84%DB%8C_2f5g.xlsx/)
سلام.مبنای محاسبه ی حجمش بر چه اساسی هست؟من دیدم کلا یه عدد ثابت بر اساس مقدار سرمایه میده.به ازای هر 10000 دلار 1 لات حجم زده در صورتی که حجم باید بر اساس میزان پیپ استاپ و درصد درگیری بالانس مشخص بشه.

fxhadi
05-27-2022, 13:14
سلام خدمت استاد عزیز

استاد جان فرق بین مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک در چیه ؟ میدونم شاید سوال ابتدایی باشه ولی دوست دارم تعریفی که شما دارین رو بدونم
amino

pedro
05-28-2022, 14:57
314199

دوستات من چیکار کنم که دچار افت سرمایه نشم ؟؟ این اکانت 500 تایی که به 570 تا رسیده. در 100 ترید

dehnavi
06-12-2022, 13:11
این لینک هم میتونه بهتون کمک کنه
https://majidirad.com/course-forex-free/
مدیریت سرمایه رو به صورت کامل در فارکس توضیح دادن

Adell
06-17-2022, 21:21
سلام
این تاپیک متاسفانه مهجور واقع شده، دوستانی که در حال ترید در حساب ریل هستند خیلی میتونن تو این بخش کمک کنن، از استاد هم خواهش میکنم که این تاپیک رو ادامه بدن، دیگه وقتش رسیده کم کم به این موضوعات بیشتر بها بدیم چون قطعا بدون رعایت مسائلی مثل مدیریت سرمایه صحیح، و فقط با داشتن سیستم معاملاتی درست، قطعا نمیتونیم موفق بشیم،

سلام
خیلیم عالی
در خدمت شما هستیم
اگر دوست داشتین راهنماییمون کنید

hamoon
06-18-2022, 18:34
سلام
خیلیم عالی
در خدمت شما هستیم
اگر دوست داشتین راهنماییمون کنید

با درود
ممنون از یاد آوری این پست.
راستش نمیدونم این موضوع رو از کجا شروع کنم و چطور ادامه بدم.انقدر که مبحث مدیریت سرمایه پیچیده است و انقدر که وابسته به سیستم معاملاتی است.
این نظر شخصی من هست البته.
واقعا بعد از این همه وقت گذاشتن برای فارکس، آموزش دیدن روش های مختلف و ترید فول تایم به این نتیجه رسیدم که مدیریت سرمایه در درجه اول ارتباط مستقیم به سیستم معاملاتی داره و همینطور ارتباط مستقیم و بسیار جدی با روحیه افراد داره. به نوعی میشه گفت روانشناسی، سیستم معاملاتی و مدیریت سرمایه اصلا از هم جدا نیستن و هر کدوم به شدت روی دیگری تاثیرگذاره.

majid_fx
06-18-2022, 20:58
سلام استاد عزیز و دوستان خوبم
من این تاپیک رو کامل خوندم و نظرات دوستان تقریبا مثل نظر خودم در خصوص مدیریت سرمایه بود
فقط یه سوال برام باقی مونده با توجه به اینکه شما فرمودید حد و سود و ضرر بخشی از مدیریت سرمایه هست آیا این تاپیک همچنان باز می مونه یا استاد قصد دارن در یک وبینار یا پست جمع بندی خودشون رو از مدیریت سرمایه بگن
ممنون از شما.

سلام
دقیقا به نکته ای اشاره کردین که قصد داریم توی این تاپیک کامل توضیحش بدیم
اینکه مدیریت سرمایه یک بخش از سیستم معاملاتی هست و اصلا در حد سود و ضرر خلاصه نمیشه
حد سود و ضرر بخش کوچیکی ازابزارهای مدیریت سرمایه برای تریدر هست
ممنون

alireza ghasemi
07-06-2022, 22:31
سلام
وقتتون بخیر

312375

سلام دوست عزیز ممنونم ازت خیلی عالی بود واقعا استفاده کردم

Eynoddin
07-14-2022, 00:12
به نطر من چون این یک مهارت با پتانسیل درآمد بالاست و همه افرادی که در این مسیر هستن یعنی افراد با اهداف بزرگ // پس دنبال درامد زیاد هستیم و مدیریت با امار و احتمالات باید مد نظر قرار بگیره یعنی برای ورود با حجم خوب در جای خوب وارد شده و به محض حرکت در خلاف ترید اگر تاییده واسه برگشت در جهت ترید ندیدیم فلج نشیم و بدون تارف خروووووووووووووووج

arashirani
07-19-2022, 09:52
سلام
وقت بخیر
مقدار مازاد سود روزانه رو میتونید انتقال بدید به wallet و یا اینکه برداشت کنید.
موفق باشید

سلام همه دوستان امید وارد حالتون خوب باشه
یه سوال داشتم در خصوص هدف روزانه
اگر من تو یک روز بیشتر از هدف روزانه خودم بگیرم تکلیف چی میشه باید فرداش ترید نزنم یا این که فرداش به دنبال زدن هدف دوروزه بعد خودم باشم ؟

afaran
08-17-2022, 17:12
سلام خواهش میکنم.
p.v جفت ارزها باهم تفاوت دارن.
این لینک میتونه کمکتون کنه.
https://poweruptrade.com/convert-pip-to-dollar/
سوالی داشتید درخدمتم.
سلام و عرض ادب
محمد جان خیلی خوب توضیح دادید. تشکر فراوان

afaran
08-17-2022, 17:16
سلام من هم به دلیل رعایت نکردن حجم در ورود وطمع با وجود سیستم سودده دریک پوزیشن که حد ضررم میخورد سودهام از بین میرفت و شروع به جنگیدن با مارکت که مساوی با مرگ حساب هست تا مارجین کال در همان روز پیش میرفتم موقع ترید متوجه نمیشدم اما حالا بااین سیستم استاد خیلی ارتباط روحی برقرار میکنم به دلیل مدیریت سرمایه شناور (زمان خرفه ا یی شدن نه در ابتدا)برای گرفتن 3%هدف وکناررفتن
من در اون سیستم بدون استثنا 2تامعامله اولم مثبت بو داما هدف وپلن کتبی نداشتم وبه همین دلیل توی دمو بسیار موفق وتوی ریل روز اول مثبت وروز دوم معامله سوم مارجین کال
اما اینجا اگر پلن و چک لیست کتبی نداشته باشیم به دلیل سیگنالهای متعدد که این روش میده و میخواهیم همه رو بگیریم در درازمدت با معاملات متعدد گیج میشیم ونمیدونیم با کدام روش ورود کرده ایم پس اصلا نمیشه پلن وچک لیست کتبی نداشته باشیم وبهتر از اون هدف و گام روزانه تکلیفت با خودت روشنه اگه رعابت نکنی متوجه مشکلت خیلی سریع میشی

این راازشاهزاده فرکتالها استادم امینو باید تشکر کرد با سیستمهای بالای 90 تا99% ایشان

تشکر از شما موفق باشید

سلام کاملا درسته و ممنون

mehranrashedi2
08-22-2022, 10:48
در ویدئویی که میذارم سیستم مدیریت سرمایه جدیدم را بر اساس سیستم فراکتالی توضیح دادم.از لحاظ تئوری در صورت برسی دو بعدی 95% معاملات ریسک فری میشن و ریسک به ریوارد بر اساس sl اولیه و tp نهایی حدودا بین 1 به 4 و 1 به 5 خواهد بود و درصورت برسی سه بعد حدود 99% ریسک فری و ریسک به ریوارد بر اساس tp نهایی بین 1 به 16 تا 1 به 25 خواهد شد.
195229

مدیریت سرمایه(فراکتالی) (picofile.com) (https://s21.picofile.com/file/8443412768/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D8%B3%D8%B1% D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87_%D9%81%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D 8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C_.mp4.html)

دقت کنید که این یک برسی کلی و شماتیکه و در عمل میتونه سودهای بالاتر و یا پایینتر ایجاد کنه.اما انتظار داریم میانگین نتایج در بلند مدت چنین آماری را ایجاد کنه.
ممنون میشم ببینید و اگر نکته ای که بتونه کار را بهبود بده یا اشکالی که بشه برطرفش کرد مشاهده کردین یادآوری کنید.

سلام وقتتون بخیر
خیلی ممنون بسیار مفید بود

Matthieu
08-27-2022, 23:38
سلام

بچه ها من امروز میخواستم برای اتریوم دید فروش بگیرم، نقطه ورود و حد ضررم رو قراردادم و برام حجم رو براساس 5 درصد زده 28 لات.... درسته این؟

377903
من ترسیدم نزدم.

KingMilad
08-28-2022, 07:23
سلام وقت بخیر فایلتون باز نمیشه
سلام صبحتون بخیر امیدوارم حالتون عالی باشه
چون همین پست در تاپیک تمرینات دوره فراکتالی هم بود گفتم تصویر رو براتون ارسال کنم :)
378050

MeysamA
08-28-2022, 13:35
سلام دوست عزیز
مقدار ارزش هر پیپ بیتکوین و اتریوم با جفت ارزها متفاوته ... مثلا یورودلار به ازای هر 1 لات ارزش هر پیپ 10 دلاره اما واسه اتریوم و بیتکوین ارزش هر پیپ به ازای هر 1 لات 1 دلاره .. مقدار 28 لات شما روی اتریوم ارزشش 28 دلار میشه به ازای هر پیپ جابجایی

موفق باشید

سلام

بچه ها من امروز میخواستم برای اتریوم دید فروش بگیرم، نقطه ورود و حد ضررم رو قراردادم و برام حجم رو براساس 5 درصد زده 28 لات.... درسته این؟

377903
من ترسیدم نزدم.

aminem
09-15-2022, 23:59
سلام

377903
من ترسیدم نزدم.
سلام نه اینطور نیست ،رمز ارزهارو یه بار با حجم یک صدم بزن تا بفهمی چیکار کنی،فقط یه نکته مهم اینه که رمز ارزها معمولا کمیسیون خیلی زیادی دارن حتما قبل از ترید بررسی کن

richman
09-20-2022, 08:58
به نام خدا
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم از نظر روانشناسی و مدیریت سرمایه روش کدام 2 تریدر زیر بهتر هست؟ کدام را پیشنهاد میکنید ؟
فرض کنیم 2 تریدر با 1000 دلار بالانس اولیه شروع به ترید میکنند و هدف هر 2 تریدر رسیدن به بالانس 1 میلیون دلاری هست.
1+ تریدر شماره 1 هر بار که به 100 هزار دلار میرسد 99 هزار تا را از حساب برداشت میزند و این کار را 10 بار انجام میدهد تا در مجموع به 1 میلیون دلار برسد.
2+ تریدر شماره 2 تا رسیدن به بالانس 1 میلیون دلاری هیچ برداشتی از حساب نمیزند .
@amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12)

richman
09-20-2022, 09:24
وقت بخیر

https://virgool.io/@erfan.kordkorudi/%D8%B3%DA%A9%D9%87-%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%B2-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-m2fbaxibz00d

سلام دوست عزیز مطلب ارسالی شما فوق العاده بود ، چند تا مقاله هم پایین همین سایت بود خیلی مفید بود ، مرسی از پاسختون.
یک سوال دیگه هم از همه دوستان دارم .
من چطور میتونم حساب کنم که اگر مثلا 10 دلار روی یک جفت ارز وارد بشم و بازار 10 pip حرکت کند چقدر سود میدهد ؟ (یعنی رابطه بین میزان حجم ورود و میزان سود بر اساس pip رو میخواستم.)

richman
09-20-2022, 10:15
به نام خدا
سلام به همه دوستان
طبق تجربه خوبی که از صخره نوردی داشتم. ( به شخصه این تفریح رو به کسی پیشنهاد نمیدم بدلیل استرس زیاد.)
تفاوت تریدری که طبق چک لیست و با مدیریت سرمایه جلو میره vs تریدر بدون مدیریت سرمایه ( یا فول مارجین) ، مثل صخره نوردی هست که با طناب کار میکنه vs بدون طناب.
نکته اش این جا هست که در صورت موفقیت هر 2 تریدر : هر 2 تریدر به هدفشون میرسند اما تریدر با چک لیست با اعصاب و روان راحت تری رسیده است.
در صورت شکست 2 تریدر : تریدری که طناب دارد میتونه بعدش به راهش ادامه بده چونکه فقط یک لغزش کوچک داشته است ، اما تریدر بدون طناب بدلیل جراحت معلوم نیست که بتواند به راهش ادامه دهد یا نه.

abolfazljafari11
10-01-2022, 11:20
سلام دوستان
من هیچی از مدیرت سرمایه نمیدونم حقیقتا فقط در حد دوره پرایس که 3 درصد در معاملات میتونمیم ریسک کنیم همین ولی فک میکنم قطعا فقط این نیست و مثلا استاد خودشون از این مدیریت سرمایه استفاده نمیکنن
میخواستم بپرسم روش خاص یا کلا هرچی راجب مدیریت سرمایه میدونید رو باهام به اشتراک بزارید

در اصل دنبال یک چیزم میخوام بدونم با یک حساب با بالانس پایین مثلا 10 دلار میشه در هرگام مثلا 50 یا 100 درصد گرفت و مدیریت سرمایه هم رعایت شود؟؟؟
ینی مدیریت سرمایه ینی ریسک پایین کنیم؟؟؟روشی نیست که ریسک زیادی کنیم ولی مدیریت سرمایهمون رو هم رعایت کنیم؟؟؟
البته میدونم که این طرز فکر اشتباهه و نیازی نیست همچین ریسک های بزرگی کنیم ولی برام سوال شده مدیریت سرمایه با ریسک بالا چطوری هستش و یا اینکه کلا مفهوم مدیریت سرمایه ینی زیاد ریسک نکنیم
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم...

abolfazljafari11
10-01-2022, 14:21
195229

سلام
روی ویدیویی که گذاشتید صدا نبود.درست هستش؟؟؟چون حس کردم صدا بوده اما ویدیو مشکل پیدا کرده...

و اینکه این چیزی من فهمیدم این بود که از حد ضرر شناور استفاده کردین و مدام با توجه به سطوج پرایس اکشن اونو جابجا کردین.درسته؟

Mehrad.Keshtgar
10-02-2022, 23:14
مهمترین مبحث در مدیریت سرمایه در مراحل اولیه میزان ریسک در هر معامله هست

محاسبه میزان ریسک در هر معامله
بهترین روش برای محاسبه میزان ریسک در هر معامله برای من روش زیر است:
تعداد پوزیشن های ضررده پشت سر هم / حد تحمل افت بالانس (%) = میزان ریسک در هر معامله (%)

حد تحمل افت بالانس : حد تحمل افت بالانس یک مسئله شخصی و بستگی به روانشناسی فردی هر فرد دارد. مثلا من حداکثر تحمل افت 10 درصدی بالانس خود را دارم.

تعداد پوزیشن های ضررده پشت سر هم: این عدد را باید یا از استیتمنت اکانت هایی که قبلا کاملا بصورت مکانیکال از روی سیستم معاملاتی مشخص ترید کرده ایم بدست آوریم و یا از بررسی و بکتست سیستم معاملاتی خود در گذشته مارکت بدست آوریم. این عدد برای من حدودا 3 تا ترید هست.

لذا میزان ریسک در هر معامله برای من می تواند 3.3 % باشد.

agholami
10-10-2022, 09:58
با سلام خدمت دوستان گرامی
در مورد اهمیت مدیریت سرمایه یه مطلبی رو میخواستم عرض کنم. احتمالا با بازی رولت آشنایی دارید. در این بازی یک صفحه مدور وجود داره که 37 تا خونه داره. 18 تا خونه قرمز و 18 تا خونه سیاه. اگه شما قرمز بیارید برنده اید اگه مشکی بیارید بازنده اید و کازینو میبره و اگه سبز بیارید باز هم کازینو میبره. در واقع احتمال برد کازینو 51.3 درصده و اون 1.3 درصد به اصطلاح لبه معاملاتی یا Edge معاملاتی کازینو هست. وقتی این بازی دهها بار تکرار بشه در نهایت کازینو میلیونر میشه و مشتریها هستن که بازنده میشن
من میخواستم ببینم این موضوع در بازارهای مالی هم صادقه یا نه بنابراین یه رباتی نوشتم که به صورت رندم بای و سل میزد و حد سود و زیان یکسان داشت و یک دهم درصد از بالانس رو در هر ترید ریسک میکرد. بعدش این ربات رو روی 17 تا جفت ارز که همبستگی کمتری نسبت به هم دارند پرتفو کردم و بک تست گرفتم.
بارها بک تست گرفتم و چون تریدها رندوم بود هر بار نتیجه متفاوت بود. هر موقع که وین ریت کمتر از 50 درصد بود، استراتژی ضرر میداد ولی زمانی که وین ریت رفت بالای پنجاه درصد نتیجه زیر بدست اومد:
401407
401408
اکانت از سال 2018 تا امروز یعنی در طی چهار سال و نیم حدود 390 برابر شد با دراودان 30 درصدی و وین ریت 52 درصدی
این نتیجه با حدود 33 هزار تا ترید به دست اومده در 17 تا جفت ارز. یعنی میانگین 35 ترید در ماه برای هر جفت ارز

خلاصه اینکه برای دستیانی به سود بالا در این بازار شما تنها به یک استراتژی تکنیکال نیاز دارید که شرایط زیر را داشته باشه:
1) بالای پنجاه درصد وین ریت با ریسک و ریوارد مساوی یا بالای 33 درصد وین ریت با ریسک به ریوارد یک به دو و ...
2) تعداد موقعیتهای معاملاتی حداقل یک بار در روز در هر جفت ارز

میدونم که یک استراتژی تکنیکال با پنجاه درصد وین ریت برای هنرجویان آکادمی خیلی موضوع پیش پا افتاده و ساده ایه ولی مهم اینه بتونیم به قوانین مدیریت سرمایه مون پایبند باشیم و سالها این فرایند رو تکرار کنیم مثل همون کازینویی که سالها به اصول خودش پایبنده و سود کلان میبره
موفق باشید

Quantum
10-11-2022, 22:40
سلام دوستان
من هیچی از مدیرت سرمایه نمیدونم حقیقتا فقط در حد دوره پرایس که 3 درصد در معاملات میتونمیم ریسک کنیم همین ولی فک میکنم قطعا فقط این نیست و مثلا استاد خودشون از این مدیریت سرمایه استفاده نمیکنن
میخواستم بپرسم روش خاص یا کلا هرچی راجب مدیریت سرمایه میدونید رو باهام به اشتراک بزارید

در اصل دنبال یک چیزم میخوام بدونم با یک حساب با بالانس پایین مثلا 10 دلار میشه در هرگام مثلا 50 یا 100 درصد گرفت و مدیریت سرمایه هم رعایت شود؟؟؟
ینی مدیریت سرمایه ینی ریسک پایین کنیم؟؟؟روشی نیست که ریسک زیادی کنیم ولی مدیریت سرمایهمون رو هم رعایت کنیم؟؟؟
البته میدونم که این طرز فکر اشتباهه و نیازی نیست همچین ریسک های بزرگی کنیم ولی برام سوال شده مدیریت سرمایه با ریسک بالا چطوری هستش و یا اینکه کلا مفهوم مدیریت سرمایه ینی زیاد ریسک نکنیم
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم...

سلام دوست عزیز به نظرم به ازای هر 100 دلار شما 0.01 پوزیشن باز کن یعنی اگر 300 دلار شد 0.03
کم کم متوجه میشین
از اکسپرتای مدیریت سرمایه هم میتونین استفتده کنبن ولی برای حسابای مثلا بالا 1000 تا که سریع براتون حساب کنه

Snow_Trader
10-12-2022, 08:50
در مورد اهمیت مدیریت سرمایه یه مطلبی رو میخواستم عرض کنم. احتمالا با بازی رولت آشنایی دارید. در این بازی یک صفحه مدور وجود داره که 37 تا خونه داره. 18 تا خونه قرمز و 18 تا خونه سیاه. اگه شما قرمز بیارید برنده اید اگه مشکی بیارید بازنده اید و کازینو میبره و اگه سبز بیارید باز هم کازینو میبره. در واقع احتمال برد کازینو 51.3 درصده و اون 1.3 درصد به اصطلاح لبه معاملاتی یا Edge معاملاتی کازینو هست. وقتی این بازی دهها بار تکرار بشه در نهایت کازینو میلیونر میشه و مشتریها هستن که بازنده میشن
من میخواستم ببینم این موضوع در بازارهای مالی هم صادقه یا نه بنابراین یه رباتی نوشتم که به صورت رندم بای و سل میزد و حد سود و زیان یکسان داشت و یک دهم درصد از بالانس رو در هر ترید ریسک میکرد. بعدش این ربات رو روی 17 تا جفت ارز که همبستگی کمتری نسبت به هم دارند پرتفو کردم و بک تست گرفتم.
بارها بک تست گرفتم و چون تریدها رندوم بود هر بار نتیجه متفاوت بود. هر موقع که وین ریت کمتر از 50 درصد بود، استراتژی ضرر میداد ولی زمانی که وین ریت رفت بالای پنجاه درصد نتیجه زیر بدست اومد:
401407
401408
اکانت از سال 2018 تا امروز یعنی در طی چهار سال و نیم حدود 390 برابر شد با دراودان 30 درصدی و وین ریت 52 درصدی
این نتیجه با حدود 33 هزار تا ترید به دست اومده در 17 تا جفت ارز. یعنی میانگین 35 ترید در ماه برای هر جفت ارز

خلاصه اینکه برای دستیانی به سود بالا در این بازار شما تنها به یک استراتژی تکنیکال نیاز دارید که شرایط زیر را داشته باشه:
1) بالای پنجاه درصد وین ریت با ریسک و ریوارد مساوی یا بالای 33 درصد وین ریت با ریسک به ریوارد یک به دو و ...

میدونم که یک استراتژی تکنیکال با پنجاه درصد وین ریت برای هنرجویان آکادمی خیلی موضوع پیش پا افتاده و ساده ایه ولی مهم اینه بتونیم به قوانین مدیریت سرمایه مون پایبند باشیم و سالها این فرایند رو تکرار کنیم مثل همون کازینویی که سالها به اصول خودش پایبنده و سود کلان میبره
موفق باشید

سلام
وقتتون بخیر

همه حرفاتون درسته و تو همه جای دنیا و حرفه تریدینگ اینارو میگن ولی یچیزیو بهش اشاره نمیشه در این بحث ها اونم اینکه موفقیت در این مارکت بر 3 اصول پایدار یکی مدیریت سرمایه ..تکنیکال..روانشناسی که بنظر من مهمترین بخش روانشناسی که دوتا اصل قبلی همه رو کاغذ برا خودشون میپیچن و میبافن ولی برای این اصل روانشناسی هیچ برنامه خاصی ندارن و فک میکنن به همین راحتی طی چند سال پیش رو میتونن این برنامه رو اجرایی کنن ولی بعد از یماه میبینی عمل واجرا کردنمون با برنامه روی کاغذ زمین تا اسمون فرق داره و نتایجمون اصلا همخونی نداره چون هر کاری هر شروعی با پتانسیل خوبی شروع میشه ولی رفته رفته اون پتانسیل استفاده میشه و اگه دوباره شارژ نشه دیگ پتانسیلی برای ادامه اجرایی کردن برنامه باقی نمیمونه و ذهن مانع انجام دادن میشه بقول استاد امینو" سادس ولی آسون نیست."دیدگاه راحتی و اینکه من طی 4 5 سال بخوبی میرسم به این موفقیت چیز پوچی هست و راه پرپیچ و خم هست...یه نکته دیگه ای که هم هست ما اگه میخایم یه تریدر موفقی بشیم کنار همه این صحبت ها باید توانایی ازدست دادن پول رو داشته باشیم ینی استاپ رو جزیی از حرفه مون بدونیم حالا فرقی نداره شما استراتژی و وین ریت چند دارین ولی با استاپ مواجه خواهیم شد و تریدری موفق که بتونه این رو قبول کنه که در این حرفه دادوستد انجام میشه و برای موفق شدن نیازی نیست همه تریدها سودده باشن یا ریسک به ریوارد خیلی خوبی داشت اینها ملاک اصلی سودده بودن نیستن شما با وین ریت پایین و ریسک به ریوارد خوب هم میتونی سود کسب کنی هم با وین ریت بالا ولی با ریسک به ریوارد بد و با سود وضرر شدن ترید ها طی چندسال پیش رو با ریسک به ریوارد و وین ریت چه خیلی خوب چه بد هر چی که هس میشه به جاهای خوبی رسید تنها يه تریدر منظم و مرتب و بااخلاق میطلبه ..
شما با استراتژی های تو دوره پرایس و فراکتالی يا هر استراتزي ديگ هر چند ریسک به ریوارد خوبیم نده در دراز مدت سودده هستی چون وین ریت رو داری ولی خب انقد روانمون اوک نیست که مثلا با 123 امینو وتی پی 50 بعد از 10 معامله سودده یه استاپ خوردن و سود چند معامله رو ازدست دادن رو نمیتونیم قبول کنیم و نمیتونیم ادامه بدیم درحالیکه اگر برین بک تست بگیرین شما در دراز مدت با همین استراتژی سودده هسین و خیلیم سود خوبی میکنین یا اصلاح اول کورال که 70 درصد وین ریت داره شاید 3 تا معامله پشت سرهم ضرر بدیم ولی تریدر نمیتونه هضم کنه و هنوز باور نداره که معاملات پیش رو اون رو به سوددهی خواهد رسوند و برای خودش فقط سود و توقع میسازه و مارکت بدهکارمون نیست که طلبکارانه بهش داریم نگا میکنیم باید دیدگاه لاک پشتی داشت و این ذهنیت یشبه و یماه رو به چندسال بسط بدیم برای موفق شدن..اگه به سيستم و تكنيك كه بكار ميبرين ايمان ندارين و با 100 مورد بهش باور نميتونين داشته باشين و فك ميكنين بايد دنبال يه تكنيك يا سيستم ديگ بگردين ،برين 1000 تا 2000 تا بك تست بگيرين در گزشته و ببينيد در طي ساليان اين تكنيك ها و اصول جواب داده و بعد اين هم خواهد داد و باورش ميكنين
بازار انسان سازی این مارکت غرور کاذب خورد میکنه از کوره در بری نمیاد ارومت کنه آتیشت میزنه ..ناراحت باشی نمیاد دلداریت بده بدتر ناراحت ترت میکنه ...اشک هاتو پاک نمیکنه یه سیلی نثارت میکنه ...وقتی میخندی و میپری بالا وپایین نمیاد باهات شادی کنه میزنه تو ذوقت البته بگم همه این کاراو خودمون با خودمون انجام میدیم چون کنترلمون نمیتونیم حفظ کنیم ....باید آگاهیمون به زمان حال و هر لحظه مون داشته باشیم تا با حسی اروم و ریلکس پشت سیستم بشینیم و کارمونو بکنیم ..مارکت جهانی کار خودشو میکنه و راه خودشو میره و اصلا بما توجهی و کاری نداره .. فیلم مارمولک رو اگه دوستان دیده باشن همون که پرویز پرستویی جای یه آخوند خودشو جا میزنه و تو منبر میگه بابا خدا اصلا به شما کاری نداره تو خودت داری خودتو عذاب میدی فقط برو آدم باش عین یه انسان زندگی کن خدا چیکار به تو داره اخه!!!:)
...این دیالوگ برای مارکت هم صدق میکنه مارکت به تریدر کاری نداره خودمون باعث کال شدن و ضررده بودن برایندمون میشیم مارکت که کاریمون نداره فقط میگه عین یه تریدر عمل کن و نگرشت رو عین یه تاجر و معامله گر کن ...

و در اخر بگم این صحبت هام برای تبادل اطلاعات خودم بود و قصدم این بود در اين موضوع نظر شخصیمو بیان کنم
موفق باشید

wkhddask
10-15-2022, 22:55
401407
401408

موفق باشید

سلام دوست عزیز....
میتونم ازت در مورد یه مسئله کمک بگیرم برا بک تست؟

masuodlotfi
11-01-2022, 17:39
با سلام بع همه دوستان
به من نظر تنها به یه صورت میشه فهمید که ما مدیریت سرمایه رو رعایت کردیم یا نکردیم
زمانی که تریدت رفت تو ضرر و پیشونیت عرق کرد یعنی هیچی رو رعایت نکردی ;);););)

خیلی مهمه که توان ضرر در یک معامله منطقی باشع یعنی بدونی امروز تا چند درصد بالانس مینونی ضرر تحمل کنی
خیلیها میکن من 5درصد بالانس ضرر تحمل میکنم شاید برای یک نفر دیگه 5درصد عدد خییلی زیادی باشه این اعداد یه جیز کاملا شخصیه

mohammadmahdi moradikian
11-12-2022, 13:00
401407
401408

موفق باشید
سلام این لینک حاوی کنتاب مدیریت سرمایه به روش رولت است لینک برای تلگرام است
https://t.me/sholeghalamkar2/7620

nosrat
11-19-2022, 12:03
401407
401408

موفق باشید
سلام دوست عزیز خسته نباشید عجب آماری در آوردی عالیه
و فقط کافیه بهش پایبند باشیم تا به سود مستمر برسیم مشکل اکثر تریدرها اینه که برای قسمتی که 15درصده بیشتر از قسمت35 و55درصد اهمیت قائلند منظورم همون مدیریت سرمایه و روانشناسی نسبت به سیستم هستش

Matthieu
11-30-2022, 12:22
وقت بخیر دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

سایت یا فرومی رو میشناسید که اموزش پوکر داشته باشه؟ مثل فروم خودمون (خارجی زبان هم باشه موردی نداره)
یادمه استاد توی وبیناری فرمودند برای روانشناسی و مدیریت سرمایه پیشنهاد میشه (به تریدرهای خارجی) پوکر بازی کنند
یادمه @Matthieu (https://forum.academywave.com/member.php?u=5193) عزیز یجا فرمودند در مورد پوکر

اگر دوست عزیز دیگه ای میدونند راهنمایی کنند موفق باشید

سلام

روز خوش

اگه بازی رو کلا بلد هستین این سایت معمولا برای شروع خوبه. https://www.pokerstrategy.com/

موفق باشید

Adeli Trader
12-04-2022, 16:34
سلام ماشین حساب مدیریت سرمایه امینو رو از کجا دانلود کنم ؟؟

Soroush bozorgi
12-06-2022, 19:31
مهمترین مبحث در مدیریت سرمایه در مراحل اولیه میزان ریسک در هر معامله هست

محاسبه میزان ریسک در هر معامله
بهترین روش برای محاسبه میزان ریسک در هر معامله برای من روش زیر است:
تعداد پوزیشن های ضررده پشت سر هم / حد تحمل افت بالانس (%) = میزان ریسک در هر معامله (%)

حد تحمل افت بالانس : حد تحمل افت بالانس یک مسئله شخصی و بستگی به روانشناسی فردی هر فرد دارد. مثلا من حداکثر تحمل افت 10 درصدی بالانس خود را دارم.

تعداد پوزیشن های ضررده پشت سر هم: این عدد را باید یا از استیتمنت اکانت هایی که قبلا کاملا بصورت مکانیکال از روی سیستم معاملاتی مشخص ترید کرده ایم بدست آوریم و یا از بررسی و بکتست سیستم معاملاتی خود در گذشته مارکت بدست آوریم. این عدد برای من حدودا 3 تا ترید هست.

لذا میزان ریسک در هر معامله برای من می تواند 3.3 % باشد.

سلام مهران جان ، این نکته فوق العاده بود برای من

mehrsa
12-08-2022, 06:51
وقت بخیر دوستان

آموزشی سراغ دارید که هج یاد بده؟ ممنون موفق باشید

سلام صبحتون بخیر
قبلا تبلیغ اموزش احسان کامیابی رو دیده بودم که کلا سیستمش هج کردن بود و دوره اموزشی اش در تهران بصورت حضوری برگزار میشد.اما اینکه تا چه حد اموزشش اوکی باشه نمیدونم ..
09024359031 شماره تلفن و ایدی تلگرام https://t.me/ehsankamyabii (https://t.me/ehsankamyabii)

Ali.asgari
12-25-2022, 18:10
باسلام...بنظر من مدیریت سرمایه ارتباطمستقیم دارد با تسلت فرد بروی کل مارکت واموزش های ان.وقتی من تسلت داشته باشم وایمان به معامله خودم بنابر این بدونه ترس واسترس با بالانس بالا وارد معامله میشوم.وبه نتیجه میرسم.اما برعکسش اگر شک داشته باشم حد ضرر نقص میگذارم یا از نظر روانی درگیر میشوم یا زود یا دیر از معامله خارج میشوم ومتحمل ضرر میشوم ...بنابر این همانطور که استاد معامله میکنند نیاز به تسلت بالا است...
اما ما هنوز به واردی ایشان نرسیده ایم پس چکنیم بنظر من از بالانس کم شروع کرده وبه قول استاد قبلیم اگر ته بیابان هم میگذاری یک حد ضرر بگذار واحتمالات رو در نظر بگیر...

افتخار شاگردی
01-04-2023, 10:13
درود بر استاد دل و عزیزان آکادمی

یه خواهش از استاد: استاد دوره مدیریت سرمایه برگزار یا معرفی نمیکنید؟ به شخصه بنده و حتما خیلی از دوستان آکادمی توی مبحث مدیریت سرمایه مشکل داریم

amino@

Ahmad206
01-10-2023, 18:31
سلام دوستان
به نظرم اوایل کار بهترین مدریت سرمایه لورج (اهرم) 1:30 هستش
مثال eurusd با هزار دلار 0.2 لات بیشتر نمیتونید وارد بشید و تقریبا میشه 700دلار
ما اکثرا تریدهامون 10 پیپ سود و ضرر هست چون تایم ورودمون یک دقیقه هست سود و ضررها همین اندازه میشه
حالا با 0.2لات وارد بشیم 10 پیپ سود میشه 20 دلار ضررهم 20دلار

درسته سخته باهاش روزی 3٪ رو گرفت اما خوبیهای زیادی داره ، چون بیشتر از یه حدی نمیتونی وارد بشی وقتی رفتی تو ضرر دیگه دستت بسته هست و پوزیشن نمیتونی اضافه کنی همین از کال شدنت جلو گیری میکنه ،
چون میدونی به سختی میتونی ۳درصد رو با این لورج بگیری سعی میکنی با دقت بیشتری وارد بشی که با یک ترید اون روزت رو جمع کنی

Baha
01-29-2023, 11:49
سلام دوستان گرامی
امیدوارم حالتون خوب باشه و سال جدید میلادی ، سال اتفاقات بزرگتر و بهتری باشه براتون.

من در خصوص مدیریت سرمایه چالش و مشکلی دارم که هنوز به نتیجه نرسیدم . ممنون میشم هر کدوم از دوستان تجربه و نظری داره راهنمایی کنند :

قبل از طرح مسئله این سه نکته رو لازم هست بگم که : 1. چک لیستم وین ریت 97 درصدی داره. 2. به اینکه باید روزانه یه درصد مشخص رو بگیرم ( 1 گام تا 2 گام ) و از بازار بیام بیرون پایبند هستم و 3. بعد از کلی ترید به این نتیجه رسیدم که با ترید سریع و اسکلپ خیلی راحت تر هستم و دوست دارم بشینم پای چارت ، تحلیل کنم و بعد تحلیل تو چند دقیقه سود رو بگیرم و بیام بیرون (تی پی 50 درصدی رو که میذارم به نسبت 100 و 150 خیلی خیلی سریعتر میخوره ).

اما مسئله ام در خصوص مدیریت سرمایه این هست که موندم کدوم روش بهتر و اصولی تره و تریدرهایی که به سوددهی مستمر و بالا میرسند از کدوم روش استفاده میکنند :

روش اول (تعیین حجم بر اساس میزان پیپ تا tp قطعی ) : آیا باید میزان حجم رو بر اساس نقطه ورود تا تی پی صددرصدیم بگیرم ( 50 درصد سه تا دو با رعایت کلیه مسائل تکنیکالی ) و حجم رو متناسب با میزان پیپ تا تی پی صددرصدی بگیرم و بعد از خوردن تی پی بیام بیرون ؟
در این حالت دو تا مورد اذیتم میکنه : مورد اول اینکه گاهی قیمت میاد پایین تر از نقطه ورودم و اونجا به لحاظ روانی اذیت میشم ( اضافه کردن یا نکردن حجم در این حالت هرکدومش مسائلی داره که خودتون بهتر میدونید ) مورد دوم هم اینکه اگر به محدوده حد ضررم برسه نمیدونم چند درصد دارم از دست میدم - چرا که حجم رو متناسب با میزان پیپ لازم برای خوردن تی پی و گرفتن درصد لازم تعیین کردم ( و در اکثر مواقع میزان حد ضرر از اون میزان حد سودی که قرار بوده بگیرم خیلی بیشتره )

روش دوم (تعیین حجم بر اساس میزان ضرر ثابت ) : آیا باید میزان حجم رو بر اساس منطقه ضررم تعیین کنم ؟ فرضا من میگم روزانه 5 درصد حق دارم ریسک کنم رو سرمایه ام و بیام ببینم تا منطقه حد ضررم چقدره و بر اون اساس حجم تعیین کنم .
تو این حالت مشکلم چیه ؟ مورد اول اینه که به عنوان مثال نقطه 3 تا تی پی صد درصدم (50 درصد 2 تا 3 ) 5 پیپ هست ولی محدوده خروجم که روی دوتا سقف یا کف قبلی میزارم ( پایین تر از نقطه 1 ) مثلا 10 یا حتی 15 پیپ هست ، خب اینجا اتفاقی که می افته اینه که وقتی حد سودم میخوره میزان کمتری از سود روزانه ای که میخوام نصیبم میشه . که خب خوب نیست / چرا که اولا مجبور میشم باز برای موقعیت خوب بعدی و ترید بعدی تا رسیدن به حد سود روزانه کلی انتظار بکشم و دوما وقتی میبینم قیمت 100 الی 150 درصد رو میزنه اذیت میشم و افسوس میخورم که چرا تی پی رو بالاتر نبردم ( از طرفی هم صبر همراهی باهاش رو ندارم )

میدونم مدیریت سرمایه کاملا شخصی هست ولی از اونجایی که هرجا به توصیه استاد امینو و دوستان صاحب تجربه عمل کردم ضرر نکردم ، ممنون میشم در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید .

ارادتمند و دوست دار یکایک عزیزان در این جمع هستم

Reza_Ryzer
02-01-2023, 10:45
یاد آوری
برگرفته از کتاب های مارک داگلاس که اکثرا خوندید
برای مدیریت سرمایه ما نیاز به یک دوره معاملاتی هستیم
و این اشتباه هست که نتیجه یک معامله را به عنوان نتیجه کلی لحاظ کنیم
برای عملی کردن این روش اول حساب کنید اگر ۲۰ تا معامله شما ضرر شد چقدر میخواید ضرر کنید
روش پیشنهادی : اگر تریدری هستید که از نظر روانی قوی هستید ۴۰ درصد میتونه خوب باشه ینی هر معامله ۲ درصد
اما اگر هیجانی هستید دچار ترس و طمع میشید بهم میریزید در طی فرایند ۲۰ درصد کل سرمایه ینی یک درصد در هر معامله
بعد این محاسبات یک جدول در یک دفتر زیبا برای خودتون میکشید و به خودتون قول میدید نه ترمینال رو نگاه میکنید و نه نتیجه پزیشن رو شما زمانی مجاز هستید ترمینال رو باز کنید که به پایان دوره معاملاتی خود رسیدید در پایان دوره شما قطعا سود کرده اید

emiro
02-16-2023, 12:00
سلام دوستان

Trader Rookie Forex Position Size Calc

emiro
02-28-2023, 19:54
سلام امیدوارم ب روشنایی خورشید حالتون وش باشه
_________
در تعریف مدیریت سرمایه و ترکیب اون با پرایس اکشن و روان فردی نظر شخصی من اینه که
شما بصورت سیستماتیک 100 مورد در دمو طبق چک لیستی که در گذشته مارکت بررسی کردید
در لایو مارکت با دیدگاهتون نسبت به لایو مارکت پوزیشن گیری کنید و بعد بررسی کنید که با توجه به دیدگاه من و ساختاری که در لایو مارکت دیدم در اون زمان لایو خودش
حالا تو چه ساختاری از تناسب های و لوها بیام م مدیریت سرمایه داشته باشم و ریسکمو کم کنم و یا زیاد ترش کنم و یا اصلا فول مارجینش کنم بعد مجدد باید اینو
چک لیست کنید برید 100 مورد تو گذشته پیدا کنید بعد تو لایو مارکت بزنید وبا لایو مارکت مقایسه انجام بدید و اسپرد های لایو مارکت
و این فرایند رو هی تکرار کنید تا دقیقا دستتون بیاد تو چه مناطقی چه ریسکی باید انجام داد یا اصلا انجام نداد
اگر چیز دیگه ایی ب دیدتون رسید منم در جریان قرار بدید :)
موفق هستید

MRazad
03-05-2023, 18:44
با سلام خدمت دوستان. من به یه ماشین حساب برای مدیریت سرمایه نیاز دارم. کسی از دوستان اگر ماشین حساب خوبی سراغ داره لطفا معرفی کنه. ممنون

om!d
03-13-2023, 15:56
سلام خدمت ادمین های محترم و دوستان عزیز در مورد مدیریت سرمایه در برخی از معاملاتم به مشکل خوردم
گاهی نقطه ورودم از استاپم فاصله زیادی داره که این باعث میشه مثلا 0.01 هم که کمترین حجم هست برای معامله لحاظ کنم باز مدیریت سرمایمو زیر سوال میبره
یعنی رو اکانت صد دلاری که مخوام نهایتا 3 درصد ریسکم باشه وقتی 0.01 رو میزنم حدود 7 تا 10 درصد رو مارکت مخواد درگیر کنه چه راه حلی برای این موضوع وجود داره؟
@padminteam (https://forum.academywave.com/member.php?u=7946) @Brian (https://forum.academywave.com/member.php?u=5060) @Ali97 (https://forum.academywave.com/member.php?u=1649) @oveys (https://forum.academywave.com/member.php?u=5955) @ariya (https://forum.academywave.com/member.php?u=2987)
@memo

ariya
03-13-2023, 18:20
سلام خدمت ادمین های محترم و دوستان عزیز در مورد مدیریت سرمایه در برخی از معاملاتم به مشکل خوردم
گاهی نقطه ورودم از استاپم فاصله زیادی داره که این باعث میشه مثلا 0.01 هم که کمترین حجم هست برای معامله لحاظ کنم باز مدیریت سرمایمو زیر سوال میبره
یعنی رو اکانت صد دلاری که مخوام نهایتا 3 درصد ریسکم باشه وقتی 0.01 رو میزنم حدود 7 تا 10 درصد رو مارکت مخواد درگیر کنه چه راه حلی برای این موضوع وجود داره؟
@padminteam (https://forum.academywave.com/member.php?u=7946) @Brian (https://forum.academywave.com/member.php?u=5060) @Ali97 (https://forum.academywave.com/member.php?u=1649) @oveys (https://forum.academywave.com/member.php?u=5955) @ariya (https://forum.academywave.com/member.php?u=2987)
@memo
سلام
از اس ال تایم پایین استفاده کنید اگر بازهم از 3% بیشتر درگیر میشد از ورود به پوزیشن صرف نظر کنید

oveys
03-15-2023, 13:23
@memo
سلام و وقت بخیر دوست عزیز. خیلی راحت از کنار موقعیت هاییکه با مدیریت سرمایه شما همخوانی ندارد عبور کنید و وارد معاوله نشید. موفق و پیروز باشین

Mohammad Reza
04-07-2023, 23:07
با سلام خدمت دوستان. من به یه ماشین حساب برای مدیریت سرمایه نیاز دارم. کسی از دوستان اگر ماشین حساب خوبی سراغ داره لطفا معرفی کنه. ممنون
سلام وقت بخیر
https://forum.academywave.com/showthread.php?t=289&p=299590&viewfull=1#post299590

ebrahimi_hamed
04-23-2023, 12:10
سلام منم نتونستم پیداش کنم هنوز :(

مهدی موذن
05-08-2023, 03:38
سلام وقت بخیر خدمت رفقای عزیز و استاد محترم جناب @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12)

سوالی داشتم از استاد محترم اگر پاسخ بدید ممنون میشوم من باب مدیریت سرمایه

فرض میکنیم حسابی داریم که 1000 دلار موجودی بالانسشه ما این حساب رو از 1000 تا رساندیم به 10 هزار دلار یعنی 1000% درصد رشد استراتژی مدیریت سرمایه در واقع اون پلن مدیریت سرمایه من به شکلیه که هرچقدر سودها بیشتر میشه و حساب رشد میکنه ریسک من هم افزایش پیدا میکنه حالا فرض کنید با 10 هزار دلار من وارد یک معامله ای شدم با 50% کل حساب ریسک کردم یعنی 5000 دلار و حد ضررم خورد اینجا سوال من اینه درادان رو یک سرمایه گزار نسبت به اصل پول یعنی 1000 دلار میسنجه یا کل پول اگر بخواد به کل حساب بسنجه خوب واضحه 50% درادان داشته ولی از اون ور ما 500% بازدهی برای سرمایه گزار کسب کردیم اگر به اصل حساب بخواد بسنجه خوب شاید درادانش زیر 10 باشه یعنی حساب نهایتا تا 900 دلار افت کرده باشه بنظر شما کدوم اهمیت داره درادان روی اصل حساب یا کل حساب ؟

با این فرض که معامله گر پلن و استراتژی مشخصی داره

یک چیزی جور در نمیاد این وسط بین سرمایه گزار و تریدر اونم اینه اگر سرمایه گزار ترید رو موظف میکنه به اینکه چه مقدار باید بازدهی کسب کنه مثلا 100% در سال خوب دیگه درادان به چه کارش میاد مهم نتیجس که مثلا در مثال بالا 500% بازدهی محقق شده دیگه افت 50% که نباید براش مهم باشه هرچند اگر اینطور باشه یعنی تریدر رو متعهد کنه چه مقدار سود باید کسب کنه اصلا آدم وارد کار نشه بهتره چون تو هیچ کاری نمیشه گفت میزان بازدهی چقدره اگرم که مهم اصل حسابشه یعنی پول اولیه پس چرا بازهم درادان رو به کل حساب میسنجن؟

ممنون

ali413
05-19-2023, 20:01
سلام
خسته نباشید
من یک فایل مدیریت سرمایه که توی اگسل نوشته شده میخواهم چگونه میتونید کمکم کنید؟

!!!AT
05-20-2023, 07:55
خیلی ممنون از شما ک نتیجه تحقیقاتتون و با ما ب اشتراک گذاشتید

401407
401408

موفق باشید

taha_hmmt
06-01-2023, 12:29
سلام خدمت همه دوستان
بچه ها ممنون میشم اکرنحوه محاسبه حجم ورود رو بیشتر توضیح بدید واقعیتش گیج شدم

Peace
06-01-2023, 12:38
سلام خدمت همه دوستان
بچه ها ممنون میشم اکرنحوه محاسبه حجم ورود رو بیشتر توضیح بدید واقعیتش گیج شدم
درود به شما دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، در مورد نحوه محاسبه حجم برای ورود به پوزیشن، توصیه میکنم از ماشین حساب استفاده بفرمایید، به این صورت هست که، شما روی هر جفت ارزی بخوایید معامله ای باز کنید، به این ماشین حساب رجوع میکنید و با توجه به میزان ریسکی که قصد دارید تو هر معامله متحمل بشید، حجم درست رو پیدا خواهید کرد، البته به صورت دستی باید مقادیر رو بهش بدید تا برسید به اون میزان از ریسکی که مد نظرتون هست، این ماشین حساب آنلاین هست و باگ های مختلفی که بقیه اکسپرت ها و اندیکاتور ها دارن رو نداره، متاسفانه بعضی مواقع دیده شده که اکسپرت یا اندیکاتور های محاسبه گر، در محاسبه میزان حجم اشتباه کردن و به دلیل تغییر قیمت، نتونستن مقدار درست رو محاسبه کنن، به دلیل اینکه قیمت مدام در حال تغییر هست و به همون میزان، حجم معاملات هم قاعدتا کم و زیاد میشه، به عنوان مثال طلا در قیمت 2050 دلار، یه مقدار مارجین احتیاج داره برای 3 درصد ریسک، در قیمت 1600 هم یه مقدار دیگه، اینکه این حجم رو ما باید چه عددی قرار بدیم که هیچ وقت بیشتر از مثلا 3 درصد ریسک نکنیم رو باید با استفاده از این ماشین حساب ها محاسبه کنیم، لینک ماشین حساب محاسبه میزان حجم خدمت شما (https://www.cashbackforex.com/tools/margin-calculator/XAUUSD)، امیدوارم مثمر ثمر واقع بشه، سلامت و شاد باشید دوست گرامی.

taha_hmmt
06-02-2023, 09:34
درود به شما دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، در مورد نحوه محاسبه حجم برای ورود به پوزیشن، توصیه میکنم از ماشین حساب استفاده بفرمایید، به این صورت هست که، شما روی هر جفت ارزی بخوایید معامله ای باز کنید، به این ماشین حساب رجوع میکنید و با توجه به میزان ریسکی که قصد دارید تو هر معامله متحمل بشید، حجم درست رو پیدا خواهید کرد، البته به صورت دستی باید مقادیر رو بهش بدید تا برسید به اون میزان از ریسکی که مد نظرتون هست، این ماشین حساب آنلاین هست و باگ های مختلفی که بقیه اکسپرت ها و اندیکاتور ها دارن رو نداره، متاسفانه بعضی مواقع دیده شده که اکسپرت یا اندیکاتور های محاسبه گر، در محاسبه میزان حجم اشتباه کردن و به دلیل تغییر قیمت، نتونستن مقدار درست رو محاسبه کنن، به دلیل اینکه قیمت مدام در حال تغییر هست و به همون میزان، حجم معاملات هم قاعدتا کم و زیاد میشه، به عنوان مثال طلا در قیمت 2050 دلار، یه مقدار مارجین احتیاج داره برای 3 درصد ریسک، در قیمت 1600 هم یه مقدار دیگه، اینکه این حجم رو ما باید چه عددی قرار بدیم که هیچ وقت بیشتر از مثلا 3 درصد ریسک نکنیم رو باید با استفاده از این ماشین حساب ها محاسبه کنیم، لینک ماشین حساب محاسبه میزان حجم خدمت شما (https://www.cashbackforex.com/tools/margin-calculator/XAUUSD)، امیدوارم مثمر ثمر واقع بشه، سلامت و شاد باشید دوست گرامی.
خیلی ممنون

sanjari_ch
06-03-2023, 09:50
سلام و درود خدمت دوستان عزیز
حدود دو ماهی هست که بر روی حساب دمو دارم ترید میزنم، اما با توجه به برنامه هدف تا الان نشده در هر روز، سه درصد از بازار بگیرم
برای اینکه میزان سود رو بالا ببرم دو راهکار وجود داره:
1- افزایش تعداد پوزیشن
2- افزایش حجم معاملات

در مورد گزینه اول با توجه به سیستم معاملاتی که دارم، در هر جای بازار نمیتونم ورود کنم پس این گزینه برای من کارایی نداره و میمونه مورد دوم

در مورد گزینه دوم که افزایش حجم معاملات هست و با توجه به فرمول مدیریت سرمایه زیر باید میزان ریسک خودم رو افزایش بدم تا بتونم حجم معاملات رو زیاد کنم، اما از طرفی در چک لیستم قید شده که در هر پوزیشن یک درصد بر روی بالانسم ریسک کنم
506396

از دوستانی که روزی سه درصد رو میگیرن، میخواستم تو این زمینه یه راهنمایی بکنن من رو
با تشکر از تک تک دوستان

elkan
06-20-2023, 18:35
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و شما دوست عزیزم منم دقیقا همین مشکل برام پیش اومده و هرچی تلاش میکنم نمیتونم به ذهنم بقبولونم که تعداد تریدهامو افزایش بدم وحجم کم بزنم دقیقا خیلی وقت داخل این موضوع گیر کردم و وقتی استاپ میخورم هرچی طی پزیشن های قبلی گرفته بودم باز دوباره به بازار برمیگردونم و ضرر میکنم دوستان نظراتی دادن در این مورد انگار جز این که حجم رو بیاریم پایین و ترید بیشتری بزنیم چاره ی دیگه ای نداریم فقط مراقب اوورترید باید به شددت باشیم باز هم اساتید اگه یک کلام قطعی بدن و در حد نظر نباشه به نظرم خیلی بیشتر کمکمون میکنه و یک دیدگاهی میگیریم و به چکلیستمون اضافه میکنیم و درگیر نمیمونیم در این مورد
با تشکر از مجموعه سبزآکادمی ویو

Asma@
07-14-2023, 17:14
سلام خسته نباشید دوستان سوالی داشتم در مورد تایین حجم ورود به معامله نمیدونم درست دارم محاسبه میکنم یا نه ویا اصلا فرمول محاسبه حجم چه جوریه در مورد جفت ارز های که یه سمتشون دلاره فکر مسکنم این فرمول درسته چون بالانس ما بر اساس دلاره اما در جفت ارز های که دلار توش نیست نمیدونم. باید چی کار کنم . کاری که من میکنم اینه میان میگم مثلا ۱۰۰ دلار میخوام درگیر کنم بعد میگم خوب اهرم من ۵۰۰ هست ضرب اون میکنم و بعد ضرب قیمت این جفت ارز میکنم و بعد تقسیم ۱۰۰ هزار واحد که همون یک لات استاندارد میکنم حجم ورود به لات رو بهم میده این تا اینجا درست ولی در جفت ارز های که دلار توش،نیست من باید چی کار کنم ؟ ؟

امیر ایران بان
07-16-2023, 14:40
سلام دوست عزیز
از این اندیکاتور قدرتمندتر استفاده کنید:
https://forum.academywave.com/showthread.php?t=123&p=133415&viewfull=1#post133415

محمد جان سلام وقت شما بخیر....این اندیکاتوری که شما گفتین رو دارم و عالیه ممنون از شما....و اینکه اندیکاتور مدیریت سرمایه که جناب امینو هم داخل فایل های آموزشی گفتن رو میدونین کدوم قسمته انجمنه؟؟

امیر ایران بان
07-16-2023, 14:48

سلام وقت شما بخیر...ماشین حساب مدیریت سرمایه که فرمودید جناب امینو داخل انجمن گذاشتن رو لطف میفرمایید بگید کجاست...من پیداش نکردم متاسفانه
ممنونم

mohammad76
07-16-2023, 15:31
محمد جان سلام وقت شما بخیر....این اندیکاتوری که شما گفتین رو دارم و عالیه ممنون از شما....و اینکه اندیکاتور مدیریت سرمایه که جناب امینو هم داخل فایل های آموزشی گفتن رو میدونین کدوم قسمته انجمنه؟؟

سلام امیر*جان
دقیق نمیدونم! فکر کنم تو صفحات اول همین تاپیک باشه یا اینکه تو بخش اندیکاتورهای متاتریدر

امیر ایران بان
07-16-2023, 16:40
سلام امیر*جان
دقیق نمیدونم! فکر کنم تو صفحات اول همین تاپیک باشه یا اینکه تو بخش اندیکاتورهای متاتریدر
تشکر محمد جان پیدا کردم

Masoud941
07-29-2023, 15:10
با سلام خدمت دوستان عزیز
وقتتون بخیر
نظر بنده در مورد مدیریت سرمایه به این صورته که مدیریت سرمایه ارتباط مستقیمی با وین ریت و ریسک به ریوارد سیستم شما داره .
فرص رو بر این میگیریم شما یه سیستم با نرخ بهره وری ۹۰ درصدی دارین خب با اینکه نرخ سیستم بالاست آیا میشه درصد درگیری بالانس رو به میزان بالایی افزایش دهیم ؟؟
خب جواب خیر هستش چون معقوله ی بعدی به اسم ریسک به ریوارد وارد بحث میشود شما اگه حتی سیستم ۹۰ درصدی هم داشته باشین با ریسک به ریوارد ۱۰ به ۱ شما نمیتونید بیشتر از ۱۰ درصد بالانستون رو درگیر کنید چون با اولین استاپ کال خواهید شد.
به همین ترتیب میتونید این مسئله رو به تمامی وین ریت ها با ریسک به ریوارد های مختلف بسط بدید.
پس به نظر بنده بهتره اول روی وین ریت سیستم و ریسک به ریوارد اون آگاهی کامل رو پیدا کنید
سپس مدیریت سرمایتون رو براون اساس بچینید .

mamad_hasanati
08-10-2023, 19:50
سلام و درود خدمت دوستان عزیز
حدود دو ماهی هست که بر روی حساب دمو دارم ترید میزنم، اما با توجه به برنامه هدف تا الان نشده در هر روز، سه درصد از بازار بگیرم
برای اینکه میزان سود رو بالا ببرم دو راهکار وجود داره:
1- افزایش تعداد پوزیشن
2- افزایش حجم معاملات

در مورد گزینه اول با توجه به سیستم معاملاتی که دارم، در هر جای بازار نمیتونم ورود کنم پس این گزینه برای من کارایی نداره و میمونه مورد دوم

در مورد گزینه دوم که افزایش حجم معاملات هست و با توجه به فرمول مدیریت سرمایه زیر باید میزان ریسک خودم رو افزایش بدم تا بتونم حجم معاملات رو زیاد کنم، اما از طرفی در چک لیستم قید شده که در هر پوزیشن یک درصد بر روی بالانسم ریسک کنم
506396

از دوستانی که روزی سه درصد رو میگیرن، میخواستم تو این زمینه یه راهنمایی بکنن من رو
با تشکر از تک تک دوستان

سلام دوست من
با توجه به توضیحاتون اگه وین ریت سیستم معاملاتیتون بالاس میزان ریسک در معاملات افزایش بدین این میزان افزایش ریسک رو در چک لیستتون اپدیت کنید
یا اینکه تغییر تایم فریم بدین تا تعداد موقعیت های معاملاتی بیشتری ببینید

zarei
08-14-2023, 02:24
با سلام و وقت بخیر
خیلی ساده بگم:
1- اگرکه بیشترین ضرری که تو یک پوزیشن کردی از میانگین سودی که توی پوزیشنای اخیرت بدست میاری بیشتر بوده بدون که مدیریت سرمایه ات مشکل داره و دیر یا زود حسابت کال می شه !!
2- اگرکه میزان سود یا ضرر کل هفته ات رو تقسیم بر ده کنی و عدد حاصل رو تقسیم بر مجموع حجم پوزیشن های سوده یا ضررده اون هفته بر حسب لات کنی متوسط میزان پیپی که در هر پوزیشن گرفتی یا از دست دادی بدست میاد. هر چقدر این میزان بیشتر باشه یعنی بصورت متوسط پوزیشن هات مقدار پیپ بیشتری در جهت ورودت حرکت کرده یا بهش اجازه دادی خلاف پوزیشنت حرکت کنه. هر چقدر کمتر باشه یعنی ریسک بیشتری هم اعمال کردی
3- پاشنه اشیل یک تریدر مطمنا مدیریت سرمایه اس. کم نداریم دوستانی که حد ضرر نذاشتن و حساب رو کال کردن
4- فقط زمانی می تونید از دراوداون ناگهانی و شدید جلوگیری کنید که ریسک به ریوارد ثابت و مشخصی رو توی هربار ورودتون اعمال کنید. اگر توی استیتمنت دراوداون شدید و ناگهانی رو تجربه کردین و مدت زمان زیادی طول بکشه تا بالانستون به قبل دراوداون برگرده هم به وین ریتتون شک کنید هم به مدیریت سرمایه تون...
5- تریدرایی که فقط به گرفتن سه درصد گام روزانه و حجم ورود اهمیت می دن و نمی دونن چند ده درصد برای گرفتن اون سه درصد ریسک میکنن بازار به زودی بهشون سلام می کنه.
6- تریدرایی که فقط به ازای بالانسشون حجم ورود تعیین می کنن مثلا بر فرض به ازای 100 دلار 01. لات وارد می شن و نمی دونن تا کجا و تا کی... بهتره بدونن با یک پوزیشن طلا بطور میانگین سه برابر یورو یو اس دی ضرر می دن ...حتی اگه همیشه و فقط روی یک جفت ارز ترید می زنن مطمنن توی موقعیت های مختلف سود و زیان یکسانی ندارن پس هر موقعیت مدیریت سرمایه خاص خودش رو داره و بهتره بر حسب پیپ و حد ضرر حجم ورودشونو رو اصلاح کنن

بنده فقط چیزایی رو اینجا ذکر کردم که طی این سال ها بصورت شخصی تجربه کردم امیدوارم خداوند تو این مسیر پشت و پناه هممون باشه .
ممنون از استاد عزیزم امین که به ما زندگی کردن رو درس دادن نه صرفا زنده بودن رو.

zarei
08-14-2023, 03:59
اگرکه این دو تا کار خیلی ساده رو انجام بدین هیچ وقت بزرگترین ضررتون از میانگین سودهای اخیرتون بیشتر نمیشه!!
1- سریع اندازه بزنید و ببینید چند پیپ تا حد سود و چند پیپ تا حد ضررتون فاصله هست مطمن بشید که حد سودتون بیشتر از حد ضررتون هستش.
2- ببینید چقدر از بالانستون رو بطور معمول و با توجه به کل بالانس ریسک میکنید مثلا 100 دلار به ازای ده هزار دلار (1درصد)
بر حسب حد ضررتون که چند پیپه حساب کنید چه حجمی باید وارد بشید جمعا برابره صد دلاره
مثلا حد ضررتون 10 پیپه یک لات وارد می شید و اگرکه حد ضررتون 50 پیپه 0.2 لات وارد میشید. دوستانی که ذهنی براشون سخته ماشین حساب اکادمی یا اکسپرت می تونه کمکشون کنه.

فقط کافیه این عادتتون که کف و سقف یا مقاومت بعدی رو همیشه اندازه می زنید تغییر بدید و از این به بعد اول کف و سقف یا حمایت قبلی رو اندازه گیری کنید.

یادمون باشه این خاصیت ذهن انسانه که همه چیزو دو نیمه می کنه و به یه قسمتش می چسپه و قسمت دیگر رو دشمن خودش می دونه در حالی که همه دو روی یک سکه هستن و با هم معنی پیدا می کنن اگ فقط به حد ضرر یا حد سود توجه می کنید پس فریب ذهن خودتونو دارید می خورید اگه می خواهید به وحدت برسید نسبت به این قضیه آگاه باشید و ازش گذر کنید.

به قول حضرت مولانا

شب چنین با روز اندر اعتناق...مختلف در صورت اما اتفاق
روز و شب ظاهر دو ضد و دشمنند...لیک هر دو یک حقیقت می تنند

و شیخ شبستری می فرمایند

تو آن کلی که عین وحدت آمد
تو آن جزیی که عین کثرت آمد
کسی این راه داند کو گذر کرد
ز جزوی سوی کلی یک سفر کرد

موفق و سربلند باشید

gerami_sh
08-17-2023, 00:20
درود دوستان
سوالی درمورد مدیریت سرمایه داشتم
اینکه من بعد از گرفتن 3%روزانه میخوام که برداشت هایی هم داشته باشم برای مخارج خودم ولی نمیدونم چطور این کارو بکنم که از درصد روزانم کم نشه از طرفی استاد گفتن 3% گرفتین بیاین بیرون شما چطور مدیریت می کنید؟
من حساب دیگری باید داشته باشم ؟ oveys

oveys
08-17-2023, 11:31
درود دوستان
اینکه من بعد از گرفتن 3%روزانه میخوام که برداشت هایی هم داشته باشم برای مخارج خودم ولی نمیدونم چطور این کارو بکنم که از درصد روزانم کم نشه از طرفی استاد گفتن 3% گرفتین بیاین بیرون شما چطور مدیریت می کنید؟
من حساب دیگری باید داشته باشم ؟ @oveys (https://forum.academywave.com/member.php?u=5955)
سلام و وقت بخیر سرکار خانم.
سود روزانه 3% بالانس در دوره پرایس اکشن تعریف نشده. بهتره از دوستان دوره فراکتالی پرسیده بشه.
اما به شخصه تا پایان هفته ترید میکنم، مقداری رو برداشت میکنم و مقداری رو میزارم تا بالانسم افزایش پیدا کنه. موفق و پیروز باشین

zarei
08-17-2023, 13:53
درود دوستان
من حساب دیگری باید داشته باشم ؟ @oveys (https://forum.academywave.com/member.php?u=5955)

سلام شما بر فرض سه درصد بالانس امروز رو گرفتین و دو درصد هم برداشت کردین فردا که خواستین مجدد سه درصدتونو بگیرین سه درصد از بالانس بعد از برداشت رو می گیرین..این قضیه برای ضرر هم صادقه یعنی اگ سه درصد ضرر کردین باید در پوزیشن بعدی سه درصد بالانس بعد از ضررتون رو در نظر بگیرید.
موفق باشید

abolfazljafari11
08-21-2023, 15:02
سلام دوستان
من تقریبا هیچی راجب مدیریت سرمایه نمیدونم و الان مشکل اصلیم مدبرت سرمایه هستش چون چندین ماه در دمو ترید کردم با وجود وین ریت خوب اما بالانس افزایش پیدا نکرده
چک لیستم هم به این شکله که من هدف روزانه در نظر نمیگیرم چون ممکنه چندین روز اصلا موقعیت نده و برعکس در یک روز چندین موقعیت بده
وین ریت چک لیستم تقریبا 70_75 درصد هستش
حالا سوالم اینه باید چند درصد از بالانس رو درگیر کنم؟؟من 2 درصد درگیر میکردم تا الان ولی نتیجه خوبی نداده
یا کلا مشکلم ریسک به ریوارده و باید معاملاتی رو بگیرم که ریسک به ریوارد خوبی بهم بدن که در این صورت خیلی از موقعیت هارو از دست میدم چون اکثر موقعیت هایی که سیستم بهم میده 1 به1 یا کمتر هستش

اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بزارین لطفا که کم کم مدیرت سرمایه رو هم رعایت کنم
ممنون

zamani_m
08-27-2023, 14:16
سلام دوستان
من تقریبا هیچی راجب مدیریت سرمایه نمیدونم و الان مشکل اصلیم مدبرت سرمایه هستش چون چندین ماه در دمو ترید کردم با وجود وین ریت خوب اما بالانس افزایش پیدا نکرده
چک لیستم هم به این شکله که من هدف روزانه در نظر نمیگیرم چون ممکنه چندین روز اصلا موقعیت نده و برعکس در یک روز چندین موقعیت بده
وین ریت چک لیستم تقریبا 70_75 درصد هستش
حالا سوالم اینه باید چند درصد از بالانس رو درگیر کنم؟؟من 2 درصد درگیر میکردم تا الان ولی نتیجه خوبی نداده
یا کلا مشکلم ریسک به ریوارده و باید معاملاتی رو بگیرم که ریسک به ریوارد خوبی بهم بدن که در این صورت خیلی از موقعیت هارو از دست میدم چون اکثر موقعیت هایی که سیستم بهم میده 1 به1 یا کمتر هستش

اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بزارین لطفا که کم کم مدیرت سرمایه رو هم رعایت کنم
ممنون

درود. شما استراتژی دارید ولی اگر در بخش مدیریت سرمایه مشکل دارید پس هنوز سیستم معامله گری تون کامل نیست بنابراین دیدن دوره رایگان معامله گر سه بعدی از جناب مهربان به ویژه-بخش مدیریت سرمایه و حتی بخش روان شناسی- را بهتون پیشنهاد میکنم.
https://bource-academic.com/trader-3d/

zamani_m
08-27-2023, 14:30
به تازگی وبیناری با عنوان تریدرهای موفق چگونه از چالش ها عبور می کنند و بررسی عوامل موفقیت تریدرهای سودده از صرافی نوبیتکس توسط جناب همتی بر پایه گزارشی جامع از یکی از شرکتهای بین المللی سرمایه گذاری پراپ و با مطالعه داده های بیش از 17000 تریدر برگزار شد که در مجموع 9 عامل موفقیت تریدرهای موفق بررسی شده است.
دیدن این وبینار چه برای تریدر حرفه ای و چه آنهایی که در مسیر حرفه ای شدن گام بر می دارند بسیار مفید هست.بسیاری از این فاکتورها را استاد امینو بارها و بارها در طول دروه بیان کرده اند .
خلاصه گزارش به پیوست ارسال می شود.

لینک آفلاین وبینار https://nobitex.ir/academy/webinar/trading-profit-factors/

(https://nobitex.ir/academy/webinar/trading-profit-factors/)

Reza_Ryzer
09-06-2023, 13:19
واقعا نمی*دونم چجوری ازتون تشکر کنم این آمار فوق العاده ارزشمنده و فاکتورهایی رو بررسی کرده که اصلا من بهش توجهی نمی*کردم ولی واقعا تاثیر گذار هستند
باهاش یه چک لیست روانشناسی درست کردم که از 5 تا از فاکتورهای این وبینار استفاده شده
ممنون واقعا

به تازگی وبیناری با عنوان تریدرهای موفق چگونه از چالش ها عبور می کنند و بررسی عوامل موفقیت تریدرهای سودده از صرافی نوبیتکس توسط جناب همتی بر پایه گزارشی جامع از یکی از شرکتهای بین المللی سرمایه گذاری پراپ و با مطالعه داده های بیش از 17000 تریدر برگزار شد که در مجموع 9 عامل موفقیت تریدرهای موفق بررسی شده است.
دیدن این وبینار چه برای تریدر حرفه ای و چه آنهایی که در مسیر حرفه ای شدن گام بر می دارند بسیار مفید هست.بسیاری از این فاکتورها را استاد امینو بارها و بارها در طول دروه بیان کرده اند .
خلاصه گزارش به پیوست ارسال می شود.

لینک آفلاین وبینار https://nobitex.ir/academy/webinar/trading-profit-factors/

(https://nobitex.ir/academy/webinar/trading-profit-factors/)

Siavash h
09-19-2023, 15:19
با سلام خدمت دوستان عزیز

سئوال بنده اینه و همیشه برام یه چالش بوده که اگر روزی به سود های بالا رسیدیم میلیاردی با قوانین جدید بانکی چطور اون پول رو به حساب بانکی واریز و برداشت کنیم این شرایط فقط برای بانکهای ایرانیه

ایا میشود با این پولها رمز ارز خرید و با رمز ارز ماشین یا خونه یا... خرید

ممنون میشم راهنمایی کنین تا دلگرمتر به تمریناتم بپردازم من چالشم اینه که فرض رسیدیم به سوددهی اگر نتونیم برداشت دکنیم یا جابجا کنیم چه فایده ای داره ممنون از راهنمایی و توجه شما دوستان و ادمینهای عزیز

Reza.Jn
09-21-2023, 17:07
با سلام خدمت دوستان عزیز

سئوال بنده اینه و همیشه برام یه چالش بوده که اگر روزی به سود های بالا رسیدیم میلیاردی با قوانین جدید بانکی چطور اون پول رو به حساب بانکی واریز و برداشت کنیم این شرایط فقط برای بانکهای ایرانیه

ممنون میشم راهنمایی کنین تا دلگرمتر به تمریناتم بپردازم من چالشم اینه که فرض رسیدیم به سوددهی اگر نتونیم برداشت دکنیم یا جابجا کنیم چه فایده ای داره ممنون از راهنمایی و توجه شما دوستان و ادمینهای عزیز

سلام سیاوش جان
یادمه توی یکی از وبینار ها یکی از عزیزان پرسید اگر ما خواستیم روزی 10000 دلار برداشتم کنیم برامون مشکلی پیش نمیاد ؟
به نظر من بهتره خودمون رو درگیر اینکه چطوری قراره برداشتش کنیم و چجوری استفاده کنیم و اینا نباشیم .
توی ایران پر تریدره که هرروز برداشت دارن . پس مطمئنن راه های زیادی برای برداشت از حساب هست .
یه روز به یکی از دوستان گفتم تو به فکر این هستی که وقتی وضعیت مالیت رشد خوبی کرد چه ماشینی و کجا خونه بخری ؟
گفت : ترجیح میدم اول اون پول رو داشته باشم بعد راجب نحوه خرجش فکر کنم . به نظر من هم اینطوری ادم موفق تره .
پیروز و موفق باشی .

Siavash h
09-21-2023, 22:35
سلام سیاوش جان
یادمه توی یکی از وبینار ها یکی از عزیزان پرسید اگر ما خواستیم روزی 10000 دلار برداشتم کنیم برامون مشکلی پیش نمیاد ؟
به نظر من بهتره خودمون رو درگیر اینکه چطوری قراره برداشتش کنیم و چجوری استفاده کنیم و اینا نباشیم .
توی ایران پر تریدره که هرروز برداشت دارن . پس مطمئنن راه های زیادی برای برداشت از حساب هست .
یه روز به یکی از دوستان گفتم تو به فکر این هستی که وقتی وضعیت مالیت رشد خوبی کرد چه ماشینی و کجا خونه بخری ؟
گفت : ترجیح میدم اول اون پول رو داشته باشم بعد راجب نحوه خرجش فکر کنم . به نظر من هم اینطوری ادم موفق تره .
پیروز و موفق باشی .
باسلام ممنون از توجه شما دوست عزیز

Soroosham
11-28-2023, 15:46
سلام دوستان
امیدوارم حالتون عالی باشه:)
چند وقتی هست دارم روی مدیریت ریسک و مالی تمرین میکنم ودر راستاش مطالعه میکنم.
این بخش کتاب تحلیل تکنیکال آقای جان مورفی ببینید:

569417

البته این به این معنی نیست که بدون برنامه و فقط به علت جبران ضرر اینکار انجام بدید! قطعا اگر بدون برنامه این اتفاق بیافته، تجربه کال کردن و خواهید چشید...

آقای جان مورفی داخل همین کتاب میگن ریسک به ریوارد ۱ به ۳ روی همه معاملاتتون داشته باشید. براساس مفاهیم مدیریت ریسک هم کاملا میتونه این موضوع عالی باشه.

سوال:

دوستانی که به این روش مدیریت سرمایه کردن یا هنوز به این شکل مدیریت سرمایه دارن، از تجربیاتشون و بررسی هاشون ممنون میشم بگن.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.

komari
01-04-2024, 21:26
با سلام خدمت دوستان عزیزسلام .به نظرم این بازی ذهن است ذهن شما شما رو درگیر اینده میکنه و این باعث میشه از نیروی حال که برای تمرین و تلاش نیاز دارین کاسته بشه ...راه حل خیلی اروم و بدون درگیری بهش بگو رها کن

سلام .به نظرم این بازی ذهن است ذهن شما شما رو درگیر اینده میکنه و این باعث میشه از نیروی حال که برای تمرین و تلاش نیاز دارین کاسته بشه ...راه حل خیلی اروم و بدون درگیری بهش بگو رها کن

mohammad1382
01-08-2024, 15:03
سلام دوستان
چند وقتی هست دارم روی مدیریت ریسک و مالی تمرین میکنم ودر راستاش مطالعه میکنم.
این بخش کتاب تحلیل تکنیکال آقای جان مورفی ببینید:

569417

البته این به این معنی نیست که بدون برنامه و فقط به علت جبران ضرر اینکار انجام بدید! قطعا اگر بدون برنامه این اتفاق بیافته، تجربه کال کردن و خواهید چشید...

آقای جان مورفی داخل همین کتاب میگن ریسک به ریوارد ۱ به ۳ روی همه معاملاتتون داشته باشید. براساس مفاهیم مدیریت ریسک هم کاملا میتونه این موضوع عالی باشه.

سوال:

دوستانی که به این روش مدیریت سرمایه کردن یا هنوز به این شکل مدیریت سرمایه دارن، از تجربیاتشون و بررسی هاشون ممنون میشم بگن.

سلام سروش جان امیدوارم حالت خوب باشه

برای ریسک به ریوارد 3 به 1 میخاستم بگم با چیزایی ک من شنیدم خیلی میتونه کمک کننده باشه حتا اگر سیستم معاملاتی وین ریت زیر 70 داشته باشه اما چیزی که منو اذیت میکنه اینه در دوره پرایس اکشن سیستمی که ما داریم دقیقا برعکس این موضوع هستش و تمرکز روی وین ریته که خب با بک تست هایی ک گرفتیم معلوم شد بالای 90 درصده ولی خب در خیلی از پوزیشن ها ریسک به ریوارد اذیت کنندست یگ سری جاها ریسک 4 یا 5 برابر ریوارد میشه با یک اشتباه تقریبا 5 تا از پوزیشن های سود ده کاور میشه حالا موضوع اصلی اینه روی همون وین ریت بالا متمرکز بشیم یا بریم روی یک سیستم که ریسک به ریوارد حداقل 2 به 1 بده ؟؟

هر چند سیستم داخل دوره پرایس کاملا سودده هست در بلند مدت ولی خب اذیت میکنه حقیقت
فعلا سیستم رو عوض نکردم میخام ببینم نظر شما چیه ؟

Soroosham
01-10-2024, 11:40
سلام سروش جان امیدوارم حالت خوب باشه

برای ریسک به ریوارد 3 به 1 میخاستم بگم با چیزایی ک من شنیدم خیلی میتونه کمک کننده باشه حتا اگر سیستم معاملاتی وین ریت زیر 70 داشته باشه اما چیزی که منو اذیت میکنه اینه در دوره پرایس اکشن سیستمی که ما داریم دقیقا برعکس این موضوع هستش و تمرکز روی وین ریته که خب با بک تست هایی ک گرفتیم معلوم شد بالای 90 درصده ولی خب در خیلی از پوزیشن ها ریسک به ریوارد اذیت کنندست یگ سری جاها ریسک 4 یا 5 برابر ریوارد میشه با یک اشتباه تقریبا 5 تا از پوزیشن های سود ده کاور میشه حالا موضوع اصلی اینه روی همون وین ریت بالا متمرکز بشیم یا بریم روی یک سیستم که ریسک به ریوارد حداقل 2 به 1 بده ؟؟

هر چند سیستم داخل دوره پرایس کاملا سودده هست در بلند مدت ولی خب اذیت میکنه حقیقت
فعلا سیستم رو عوض نکردم میخام ببینم نظر شما چیه ؟
سلام محمد عزیز
یک قسمتی از مدیریت سرمایه فقط ریوارد به ریسک هست. وین ریت هم همینطور.
تریدر باید به یک توانایی و شناخت از خودش برسه که بتونه این دو باب سلیقه خودش تنظیم کنه.
هیچ جا دوره پرایس اکشن تمرکز روی فقط وین ریت نیست. استاد مدیریت سرمایه ثابت دادن و گفتن انجام بدید. حالا این انجام دادنش و چجوریش به خود فرد ربط داره.
میتونه از بین هزاران مدل مدیریت سرمایه یک روش انجام بده و خودش ببینه کف ترازوش به کدوم سمت سنگین تر هست.
از طرف دیگه اتفاقا میشه براساس مطالب دوره مدیریت ریسک به ریوارد تا ۱به ۱۰ هم گرفت.(نمونه هاش هم داخل تاپیک های تمرین گذاشتم.) ولی موضوع اصلی اینه تریدر تا چه اندازه توانایی گرفتنش داره و چک لیستش چی میگه.
ولی با برنامه هدفی که برای خودم میچینم اصلا نیازی به همچین کارهایی نیست. مهم اینه من چقدر میحوام و چطوری براساس سلیقم و شخصیتم و میزان تحمل روانیم میتونم ریسک کنم؟
علت ینجوری ضرر کردنتون هم رعایت نکردن مدیریت سرمایه ثابتی هست که استاد گفتن. وگرنه تفاوتی نداره میزان سود و ضرر. ولی عجله نکنید و آروم آروم بیاید جلو.

Quantum
02-04-2024, 19:58
سلام دوستاان وقت بخیر یک سوال داشتم
برای اینکه متوجه بشیم بروکر چقدر حجم مجاز برای ترید میده چطوری باید حساب کرد
مثلا یک حسااب 1000 دلاری اگر لوریج 1به 50 بگیریم چقدر حجم مجاز بهم میده
میدونم میشه همینطور بزنیم تا زمانی که دیگه باز نکنه ولی فرمولشو میخوام بدونم
باسپاس

امیر ایران بان
02-10-2024, 21:48
درود و وقت بخیر خدمت جناب امینو عزیز و دوستان گرامی
خدا رو شکر به لطف آموزش های عالی جناب امینو حدود یک سالی هست سود مستمر دارم و به قول استاد جاهای قطعی وارد میشم و دنبال نهایتا ۱۰ پیپ هستم ....و کلا یک چارت پیدا میکنم موقعیتش طبق چک لیستم باشه و ورود میکنم یک یا دو پله و سود روزانه م رو میگیرم و سیستم رو خاموش میکنم تا روز بعد.....ولی یه مشکلی که دارم اینه با توجه به اندیکاتور position sizer که خیلی کامله ،حجم هایی که وارد میشم خیلی بیشتر از مقدار حجمیه که اندیکاتور بهم میده یعنی مقدار ریسکم رو از ۳ درصد معمولا میبره تا ۹ یا ۱۰ درصد ریسک....که این مورد خیلی از لحاظ روانی اذیتم میکنه......تو دمو با این مدیریت سرمایه ترید کردم خیلی و طبق حجمی که خودش بهم میده ولی باید در روز چند تا پوزیشن بگیرم تا سود روزانه م رو بده که خب بالطبع هم از لحاظ ذهنی خسته م ....*
خواستم ببینم جناب امینو@amino و سایر دوستان نظرتون رو بگید و راهنمایی کنید ممنون میشم...

Behnambaziar
02-11-2024, 17:21
میدونم میشه همینطور بزنیم تا زمانی که دیگه باز نکنه ولی فرمولشو میخوام بدونم
باسپاس

هر 1لات استاندارد در جفت ارزها معادل 100هزار دلار هست.حساب 1000دلاری با لوریج 50 یعنی یه حساب 50هزار دلاری و حداکثر حجم مجاز تریدهای باز روی اون نیم لات هست.البته این حجم بر اساس اکوییتی محاسبه میشه یعنی اگه توی سود یا ضرر باشین این عدد بالا یا پایین تره.
مثلا لوریج 500 با حساب 1000دلاری میشه نهایتا 5لات معامله کرد.

{ iNf } [BehnaM]
02-13-2024, 12:24
فرمول اینکه اگر شما ۱۰۰ دلار داشته باشید و هفته ای سه درصد سود کنید بعد از ۳۰ هفته پول شما با سود چقدر میشود ؟
میدونم ماشین حسابش هست که راحت در اختیارتون بزاره، اما من خواستم فرمولش رو در اختیارتون بزارم چون شاید شما هم کنجکاو باشید مثل من که چطور ماشین حساب این محاسبه رو انجام میده

https://uploadkon.ir/uploads/882313_24IMG-20240213-120215.jpg

شما فقط کافیه عدد دنباله دار سودتونو پیدا کنید مثل اینجا که عدد دنبال دار 100 دلار شده 3.09 حالا این عدد دنباله دار رو کافیه ضرب کنید با تعداد روز یا هفته یا ماه بعد جمع ببندید با 100 دلار
موفق باشید

Mehdi83
03-15-2024, 11:30
سلام
فرمول:
هزار ضربدر 50 تقسیم بر 100هزار = نیم لات
هزار ضربدر 500 تقسیم بر 100 هزار = 5 لات
هزار ضربدر 1000 تقسیم بر 100 هزار = 10 لات

عدد بالانس ضربدر لوریج تقسیم بر صد هزار = حجم ورود