PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عادت های تریدر های موفق

amino
04-02-2022, 21:12
سلام وقت بخیر
این تاپیک به درخواست شما عزیزان باز شده.
در این تاپیک می تونید عادت های تریدرهای موفق رو در یک پست قرار بدین
یا راجع به عادت های تریدرهای موفق بحث کنید.
اول از همه عادت هایی رو که باعث شده شما نسبت به قبل تریدر بهتری بشین بنویسید و بعد برین سراغ عادت های تریدرهای موفق دیگه که خب در کتاب ها یا جاهای دیگه گفته شده.
دقت کنید در پست هاتون لینک فیلم یا لینک کتاب یا لینک های دیگه قرار ندین.
با تشکر
امینو

mohammad-zrm
04-02-2022, 21:34
سلام وقت بخیر
اول از همه عادت هایی رو که باعث شده شما نسبت به قبل تریدر بهتری بشین بنویسید و بعد برین سراغ عادت های تریدرهای موفق دیگه که خب در کتاب ها یا جاهای دیگه گفته شده.
با تشکر
امینو

درود فراوان به استاد عزیزتر از جان و دوستان پر مهر و محبت؛
بسیار بسیار تاپیک فوق العاده ای، تشکر فراوان

1- عادت کتبی کردن همه ی افکارم، ایده ها و ... تمرکز منحصر به فردی در حین انجام کاری بهم میده مخصوصا موقع کار (ترید) و همچنین باعث میشه بتونم همه ی کارهام رو انجام بدم و چیزی از قلم نیوفته.
2- عادت پشتکار و تمرین صبر با بازی فراوانی؛ انجام دادن هر روز بازی فراوانی چشم اندازی به من نسبت به درصد روزانه میده که باعث میشه صبر و پشتکارم هم بیشتر شه.
3- به قول استاد یک سامورایی از جایی ضربه میخوره که دیگه شمشیرش رو تمیز نمیکنه، بنا به این سخن سعی میکنم هر روز تمرین تعیین های و لوها رو انجام بدم و در تاپیک چالش فعالیت کنم. (این عادت باعث شده که بتونم های ولو ها رو هر روز بهتر از دیروز ببینم)
4- عادت خواندن کتاب (این عادت موجب پیشرفت فردی و مخصوصا انگیزه داشتن در طول این مسیر برام شده)
5- عادت منظم بودن، مخصوصا اتاق و میز کارم؛ این عادت باعث شده که ذهنم از آشفتگی خارج شه و اگر به دنبال چیزی هستم به راحتی بتونم پیداش کنم.
6- عادت ژورنال نویسی؛ این عادت باعث شده که بتونم تشخیص بدم کجای کارم اشتباه بوده و اصلاحش کنم، آیا مشکل از ورودم بوده؟ یا خروج؟ یا تکنیک؟ و یا مدیریت سرمایه؟
7- اینستاگرام؛ هر روزه هزاران اطلاعات ناکارآمد رو وارد ذهنم با دیدن تصاویر و فیلم ها (چه خوب چه بد) میکردم که جز شلوغ کردن ذهنم فایده ی دیگه ای نداشت، سپس با ارزیابی مجدد دیدم ترک این عادت بسیار بهتر از اصلاحش هست و سریعا پاکش کردم؛ قدرت خلاقیت بیشتر، قدرت تفکر بیشتر، قدرت لذت بردن بیشتری رو دارم تجربه میکنم و باعث شده در حین ترید ذهنم خالی باشه و حتی حس عقب موندن از کسی بهم دست نده
8- عادت مطالعه روزانه یک مقاله و تاپیک ها مخصوصا تاپیک ترید ها؛ ایجاد این عادت بسیار بسیار برای بنده کاربردی بوده و باعث انگیزه ی بسیار بسیار زیادی برام شده

در پی بازساخت عادت های کاربردی دیگه ای هستم که بعد از بازخورد حتما در این پست ویرایش میکنم. (سحرخیزی، ورزش منظم، ترید های منظم، از جمله عادت های مفیدی هستند که در سدد ایجادشون هستم)

سپاس فراوان از استاد امینو بزرگ و تیم آکادمی ویو که تریدر های ایرانی رو به درجه ی بهتری در سطح جهانی رسوندن ♥اقدامات جدیدی که به عادت تبدیل شدن: (که پس از تبدیل شدن به عادت در این پست ویرایش میشن)
1- روزانه 1 ساعت پیاده روی؛ همانطور که استراحت کار فیزیکی، کار ذهنی هست / استراحت کار ذهنی هم، کار فیزیکی هست. بسیار بسیار در روند فکری و تریدهام موثر بوده، باعث شد که بتونم بهتر فکر کنم، تریدهای کم هیجان تری داشته باشم.
2- دوش روزانه با آب سرد؛ ضربان قلب رو متعادل میکنه، صبوری و آرامش بیشتر از جمله تاثیرات مهم این عادت بینظیر برای بنده بود. حتما یک مدت امتحانش کنید، نتایج جالبی رو به همراه داره♥
3- شکرگزاری؛ روزانه 5 دلیل از میلیاردها دلیل برای سپاسگزاری رو به روی کاغذ میارم، باعث میشه که بعد از اون احساس شادی درونی برام ایجاد بشه (ترشح سروتونین)
4- عادت استاد شدن روی مفاهیم پایه و اصلی؛ این طرز دیدگاه باعث شده که بتونم به عمق موضوعات، بهتر پی ببرم و ازشون بهتر استفاده کنم. (مثال پِی ساختمان استاد که باید محکم باشه)
5- عادت عدم پرش از درسی به درسی دیگر؛ به قول بروسلی: من از کسی نمیترسم که 1000 تا فن بلده، از کسی میترسم که 1 فن رو هزار بار تمرین کرده (ذکر شده از بخشی از مقالات آکادمی)

Updated: 1401/11/11

سپاسگزارم

Ali97
04-02-2022, 22:33
سلام وقت بخیر
با تشکر
امینو
سلام و وقتتون بخیر
امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت:o
تشکر میکنم ازتون استاد بخاطر این تاپیک بسیار فوق العاده
اگر بخوام در ابتدا عادتهایی که در طی این ۱ سال در من به وجود اومده و باعث تغییر زندگی و تریدهام شده بگم شامل موارد زیر میشه :
اولین و مهمترین کار فقط و فقط گوش دادن و انجام دادن تمام تمرینها وکارهای گفته شده از سمت شما در فایلها
خواندن روزانه کتاب
ورزش روزانه
ترک سیگار
بیدار شدن 5 صبح قبل از طلوع آفتاب و پیاده روی ( فوق العادست ) و داشتن ساعت خواب مشخص
داشتن پلنر روزانه
حذف کلیه پیام رسانها
محدود کردن ارتباطات و حذف کردن بیشتر انسانهای پیرامونم
تعطیل کردن تماشای تلوزیون کلا
کارکردن روی روانشناسی فردی و باورها
داشتن نظم و تعهد
کنترل ورودی ها و دیتاهای دریافتی
نوشتن افکار مزاحم بر روی کاغذ
شکرگذاری روزانه
مدیتیشن
نوشتن برنامه هدف برای ۱۰ سال آینده
داشتن چک لیست مکتوب
فعالیت در آکادمی و کمک به دوستان
ضبط فیلم از تریدها و بررسی پوزیشنهای ضررده و نوشتن ایرادات پوزیشن گیری و اصلاح
خداوند رو هزاران مرتبه سپاسگزارم که در کنار شما استاد عزیز و دوستان گل تونستیم این عادتهای جدید رو به وجود بیارم و این آموزش و یادگیری همچنان ادامه داره و منتظر پستها و ایده های عالی دوستان برای ادامه مسیر موفقیت هستم
ما همگی باهم و درکنار هم موفق هستیم
آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون :o

hesam.seydi
04-03-2022, 11:46
سلام وقت بخیر
میخوام یک مساله ای که خیلی به سود من شد با شما به اشتراک بزارم
همیشه و همه جا دیدم و خوندم که ژورنالی از معاملات خودتون داشته باشین و من هم انجام میدادم اما از اونا هیچ استفاده ای نمیکردم :(
روز تعطیل بعد از nfp نشستم و به معاملات هفته گذشته نگاه کردم و متوجه نقات قوت و ضعف شدم و بلافاصله نوشتمشون و اماده ترید برای هفته کاری جدید شدم و نتیجه فوق العاده بود بهتون پیشنهاد میکنم ۲۱ هفته اینکار رو انجام بدین :)
نکته دوم که در یک ویدیو دیدم وخیلی کمک کننده بود این هست که داشتن هدف های بلند مدت و میان مدت خیلی خوبه اما این قدم های کوچک هستند که مسیر را میسازند( یعنی هدف های کوچک )
در ویدیو گفته شد که :
توصیه شما برای کسانی که زیادی فکر و خیال میکنند چیه ؟
مصاحبه شونده گفت : یک نقل قول از کتاب به نام اسب , پسر , روباه و موش کور
پسر و اسب توی جنگل هستند و پسر به اسب میگه من نمیتونم راهی به بیرون جنگل ببینم
و اسب میگه : آیا قدم بعدیتو میبینی ؟
پسر : آره
اسب : پس همون قدمو بردار
این جمله و ویدیو منو به فکر فرو برد و دیدم خیلی وقت ها من در اهدافم بزرگ خودم غرق میشدم غافل از اینکه اهداف کوچک تر هستند که اهداف بزرگتر را میسازند

Behnambaziar
04-03-2022, 12:31
سلام خدمت همه ی دوستان و استاد عزیز.
در پست های بالاتر دوستان مطالب بسیار ارزشمندی رو راجع به مکتوب کردن افکار،ورزش،مدیتیشن و ژورنال نوشتن که واقعا جامع و مفید بود و من دیگه اشاره ای نمیکنم بهش.میخوام راجع به تغییر کاربردی یکی از عادت های خودم صحبت کنم.من خب حدود 7سال بود که سیگار میکشیدم،با این که حرفه ای هم ورزش میکردم اما نمیتونستم بزارمش کنار،بار ها سعی کردم و دو بار تا حدود 10 11 ماه هم گذاشتم کنار اما باز شروع میکردم.الان حدودا 4 ماه هست که دارم دمو طبق مطالب دوره ترید میزنم.قبلا هم 2تا حساب ریل رو کال کردم.تو این 4 ماه من رو هر پوزیشنی که مقدار کمی توی ضرر میرفت استرس زیادی میگرفتم،استاپم رو جا به جا میکردم و کلا انگار خودم نبودم.خیلی تلاش کردم حلش کنم،شروع کردم سیستماتیک ترید زدن و خاموش کردن سیستم بعد از اینکه معامله رو باز کردم اما باز هم نمیشد.فقط و فقط سیگار میتونست زمان پوزیشن استرسمو کم کنه. کلا انگار شرطی شده بودم که یه پوزیشن اشتباه باز کنم،بره تو ضرر،استاپو بردارم و فورا برم سیگار بکشم(اگر معامله ای نداشتم ذهنم اصلا سمت سیگار نمیرفت).این چرخه هر روز تکرار میشد و من از یه جایی کاملا ناامید شدم،تصمیم گرفتم سیگارو دوباره! بزارم کنار و اگر باز هم نتونستم به استرس و احساسم غلبه کنم معامله گری رو بزارم کنار.40 روز قبل اینکارو کردم و به طرز معجزه آسایی الان 30 روزه که استرسم موقعی که پوزیشن میره تو ضرر به شدت اومده پایین،کلا 2بار تو این مدت استاپو جا به جا کردم و نتایجم هم فوق العاده پیشرفت داشته.

tarokh
04-06-2022, 16:45
سلام وقت بخیر
با تشکر
امینو
با سلام خدمت شما استاد امینو عزیز
تارخ هستم و امیدوارم که خوب باشید
به نظر من عادت هایی که باعث میشه ما تریدر بهتری بشیم همون عادت هایی هست که باعث میشه ما ادم بهتری بشیم.
بنده چندین عادت رو چند سالی هست که دارم و باهاتون در میون میزارم.
1.زمان هایی که فکرم خیلی مشغوله بدون گوشی میرم پیاده روی میکنم.هم ذهن رو از فکر های بیهوده خالی میکنه و هم باعث میشه ایده های جالب به ذهنتون برسه.
2.استفاده از شبکه های مجازی رو خیلی کم کردم.در طول روز موبایل من در یک گوشه ای از خونه افتاده و فقط چندین بار بهش سر میزنم چون شبکه های اجتماهی طوری ساخته شدن که مارو غرق خودشون بکنن و وقتی نزدیکم باشه زیاد وسوسه میشم که ازش استفاده کنم.
3.مطالعه کتاب در طول روز برای من تبدیل به عادت شده و لذت میبرم ازش.با خوندن یک کتاب چکیده علم نویسنده رو که سال ها زمان برده رو در مدت زمان کوتاهی بدست میاریم.من مطالعه کتاب رو به چندین قسمت 20 دقیقه ای در روز تقسیم میکنم.یعنی مثلا 5 بار هر بار 20 دقیقه در طول روز مطالعه میکنم.
4.حذف تلویزیون.واقعا مطالبی که در تلویزیون هست به من چیزی رو اضافه نمیکنه و فقط وقتم رو میگیره و ذهنم رو مشعول میکنه.
5.حذف هرگونه اخبار غیر مربتط به من.ماهیت اخبار بد و تلخ و غیر قابل واکنش هست.به طور مثال اتفاق بدی در زیمباوه افتاده.من تاثیری نمیتونم داشته باشم و فقط اعصابم خورد میشه.پس کلا حذفش میکنم.
6.دوش اب سرد در اول روز.باعث میشه بدنم از فرمت خواب در بیاد و زودتر اماده به شروع روز بشم.
7.عدم معاشرت با افراد منفی.افراد منفی میتونن هرکسی باشن که به من و رسیدن به اهدافم کمکی نمیکنن.
8.یادداشت دخل و خرج های روزانه زندگی.باعث میشه همیشه حواسم به میزان پول ورودی و خروجی زندگیم باشه.
9.برنامه ریزی از کلی به جزئی.من چشم اندازی که میخوام در زمان مرگم بهش برسم رو تصور کردم.اون میشه یک هدف بزرگ برای من.بعد اومدم هدف های کوچیکی برای رسیدن به اون مشخص کردم.بعد برای رسیدن به این هدف های دوم برنامه ریزی سالیانه کردم و سالیانه شد فصلی/ماهیانه/هفتگی و روزانه.البته یادتون باشه که برنامه ریزی به هر شکلی باید منعطف باشه چون در زندگی اتفاقاتی میوفته که خارج از کنترل ماست و اگر برنامه ریزی ما منعطف نباشه با برهم خوردن یک برنامه روزانه تمرکز مون رو از دست میدیم.
10.نوشتن نامه برای کسای که از انها در من رنجی هست.همه ما در زندگی افرادی داریم که در قلبمان رنجی از ان فرد به ما رسیده است.من برای هرکدام از این افراد با لحن خودمانی و بدون تعارف نامه ای مینویسم و تمام چیزی که در قلبم هست رو از زبان خودم به اون فرد میگم و در اخر اتیش میزنم.باعث میشه حیلی به صلح درونی بیشتری برسم.
11.تمرین ذن.استاد در اینباره خیلی مفصل صحبت کردند و کتاب دعوت به تمرین ذن رو معرفی کردند و من هم از همون استفاده میکنم.
12.سفر.من برای خودم برنامه ریزی کردم که هر فصل یک سفر به جایی که تابحال نرفتم برم و همه ما میدونیم که سفر چقدر تجربه خوبیه و به جهان بینی ما کمک میکنه.هر 2 هفته هم سعی میکنم یک گشت و گذار یک روزه در شهر خودم یا شهر های اطراف داشته باشم و حاهای دیدنی ای که ندیدم رو ببینم.
13.رفتن به طبیعت.جایی میخوندم که انسان در عصر مدرن برای رهایی از فکر های مضر و برای داشتن حس خوب خیلی خوبه که به طبیعت بره.مثل کوه/جنگل/دشت/صحرا و ... . به این دلیل که مثلا ما غرق مشکلی هستیم و در ناخوداگاه فکر میکنیم این مشکلی که الان من دارم خیلی بزرگه.ولی وقتی به طبیعت میریم هم خودمون و هم مشکل رو در مقابل طبیعت کوچیک میبینیم و این ذهن مارو اروم میکنه.البته که در ناخوداگاه انسان وقتی به طبیعت میره حس و حالی که زمانی پدران و پدربزرگ های ما در طبیعت زندگی میکردند به وجود میاد و این در ناخوداگاه ما هست.
14.بررسی اشتباهات تریدری در اخر هفته.ژورنال و چک لیست و معاملات سود ده و ظرر ده رو بررسی میکنم.
15.دور بودن از چارت در اخر هفته.تریدری موفقی میگفت برای دی تریدر ها زمان هایی که کلا دور از چارت باشن لازمه.
16.کار فیزیکی قبل از خواب.استادی میگفت استراحت کار ذهنی کار فیزیکیه و استراحت کار فیزیکی خواب.بسیار مهمه این نکته.
17.خوش گذرانی معقول و انجام کارهایی که دوست دارم در اخر هفته.چون دی تریدر هستم و در طول هفته استرس و کار ذهنی سنگینی دارم در اخر هفته سعی میکنم کارهایی کنم که بهم خوش بگذره و باعث میشه برای هفته بعد اماده باشم.
18.انجام تاپیک چالش ها اول روز.سعی میکنم هرروز تاپیک چالش هارو انجام بدم چون با زوم و قسمتی از چارت مواجه میشم که دید یک نفر دیگه است و این بهم کمک میکنه.
19.انجام بازی فراوانی اولین کار روز.من هرروز بازی فراوانی رو بعد از بلند شدن از خواب انجام میدم.چون اگر اینقدر پول داشتم مطمئنم همون اول روز خرج میکردم.

در اخر ممنونم از شما دوستان و استاد امینو بزرگ
من هنوز تریدر موفق و اون تریدری که دلم میخواد نشدم ولی این عادت هارو در خودم پرورش دادم که به چیزی که میخوام برسم.
هنوز نرسیدم ولی تو اینکه یک روزی به همین زودی ها میرسم شکی ندارم.
ارادتمند شما
تارخ

Mr. & Mrs. hatami
04-17-2022, 14:48
سلام وقت بخیر
با تشکر
امینو
عرض ادب واحترام
1.اشنا شدن با اکادمی قدم اول در بهتر شدن من بود.
2.اموزش کامل و اصولی پرایس اکشن که در تمام بازارهای مالی کارایی دارد.
3.عوض شدن دیدگاه از کازینو بودن بازار به قانونمند بود بازار(مهم )
4.نزدیک به 15 سال بود که ورزش نمیکردم،ولی بعد از اینکه وارد این شغل شدم هر روز به صورت مستمر ورزش میکنم.
5.استعمال دخانیات رو بعداز 15 سال کنار گذاشتم.
6.هر روز کتاب میخونم مخصوصا قبل خواب.
7.مدیتیشن انجام میدم و حالم خیلی خوبه.
8.دیدگاه هم رو به دنیا عوض کردم.دنیا دیگه دنیای بدی نیست و نیروی منبع ،فقط نیروی سعادت و شاد بودن هستش.
9.تلویزیون،دنیای مجازی ،رسانه ها ،اخبار و ... به مرور زمان حذف شد.
10.من قبلا ادم صبروی نبودم ولی الان اطرافیانم و خودم این تغییر رو حس کردم.
11.بسیار دارم تمرین میکنم در زمان حال زندگی کنم و شاد باشم با وجود تمام بالا و پایین ها.
12.مرکب کردن هر کاری که میخوام انجام بدم.البته هنوز کاملا موفق نشدم،در حال تمرین
13. تمام افرادی که در جهت هدفم نیستن رو خط زدم و فقط با همسرم در حال عوض کردن زنگیمون هستم.

یکی از عادت های خوبی که همه ای تریدرهای موفق دارند و لازمه ای اصلی هست( نظم)
مورد بعدی هم اینکه به سلامتی جسم و روح خود خیلی اهمیت میدهند.

می دونم بعضی از این موارد که نوشتم عادت نیستن،من فقط خواستم تغییراتی که رو در خودم و زندگیم رخ داده رو عرض کنم.

در اخر هم از دوستانی که در مورد پایبند بودن به برنامه های که برای رسیدن به هدف در نظر گرفتند و راهکاری دارند درخواست راهنمایی دارم.

mateofx
04-17-2022, 19:33
سلام وقت بخیر
تشکر از استاد بابت تاپیک عالی
عادت هایی که در تریدر های موفق دیدم و بعضی عادت هاشونو برداشتم و بقیه شونم برمیدارم
1) سلامتی اولویتشونه ( تغزییه ورزش و....)
2) یه عادتی دارن که خیلی عالیه _ اون تریدر هایی که من دیدم همیشه حال خوب دارن فعالیت هاشون در جهت حال خوب انجام میدن
3)روتین های قبل شروع روز کاری دارن و روتین پایان روز دارن
4)جالبه من تو بررسی هام دیدم تریدری که کتاب نمیخوند (من فکر میکردم همشون عارفن) ولی اکثرا کتاب خان هستن
5)سحر خیزن روزشون را با هوای تاریک شروع میکنن با هوای تاریک تموم میکنن ( بودن تریدر هایی که سحر خیز نبودن)
6)یه عادت یا نظمی که داشتن این بود وقتی غرق کارشون میشدن تمام حواس پرتی هارو از محیط دایره تریدریشون برمیداشتن
7)به ورودی ها فوقالعاده اهمیت میدهند
8)نظم یه عامل جدا نشدنی موفقیت که داشتن همشون
9)عملگرا بودن یه کلید میدیدنش
10)کاری رو تموم نکرده دست نمیکشن از تلاش __ مسولیت پذیر بودن __
اینا مواردی بودن که در بررسی ام با 12 تریدر ایرانی (خانوم و اقا) بدست اوردم (عادت های مشترکشون)
خودمم برخی مواردشونو از قبل داشتم و الان روشون کار میکنم که عادتهای سازنده بدست بیارم
_کتاب خوندنش 10 پاداشه عمل کردنش 100 پاداش قبلا به صورت روزنامه میخوندم اما وقتی شروع به عمل کردم دونه دونه پاداششو میبینم
_نظم من اوایل زیاد جدی نمیگرفتم ولی اتغییرش دادم و میدم
_مرور اهداف که یادم نره کجا میخوام برم یه روتین جذابه برام و انرژی برا مفید فعالیت کردن میده برام
در موارد جدید پست را اپدیدت میکنم
درمورد مدیریت سرمایه جستم
اشاره کردن به برنامه ریختن یعنی قبل شروع کار برنامه میریزن برا اکانت به مقدار سرمایه که دارم و هدفی که دارن تقسیم بندی میکنن برا ترید هاشون برنامه دارن که چه موقع تک پوزیشن بزنن سود را بگیرن در چه موقع تقسیم کنن وارد شن
همشون بر اکانتشون برنامه میریزن

در موارد جدید اپدیت خواهد شد
Mm_Shams
04-18-2022, 00:24
سلام بنظرم عالی ترین عادتی که تریدر و به تعالی میرسونه این هست که
در هر موردی تعادل رو رعایت کنیم
عادت کنیم متعادل رفتار کنیم !
و متعادل احساس کنیم!

MrSm2022
04-24-2022, 19:21
سلام امیدوارم حالتون عالی باشه
من اتفاقی این تاپیک رو اخیرا دیدم برای همین دوست داشتم تجربه خودم هم به اشتراک بزارم...روشی که من امسال یادگرفتم و به طورکلی تر عادت های هم راستا با اهدافم رو شامل میشه (سیستم سازی)هست که به ترتیب معرفیش میکنم:
1-پیدا کردن رسالت و ارزش ها:
- گام اول این سیستم اینه که ارزش های خودم رو بشناسم و توانمندی های خودم رو پیدا کنم درکنارش، رسالتی برای خودم مشخص کنم...
2-یادگیری ساخت عادت هم جهت با گام اول:
- گام دوم یادمیگیرم که چطور عادت ها ایجاد میشند و چطور عادت های جدیدی ایجاد کنم و بتونم بهش پایبند باشم...
3-چطور از علاقمندی که دارم درآمد کسب کنم:- گام سوم طرزفکر درستی از پول و ثروت رو یادمیگیرم روی این مباحث کار میکنم...(روانشناسی بازارهم شاملش میشه)
4-کشف اهمال کاری و جلوگیری با اون:
- گام چهارم زمانی که اهمال کاری هایی که در راستای اهدافم انجام میدم رو پیدا میکنم و اصلاح میکنم...
5-پیدا کردن عادت های بد و مزاحم:
-گام پنجم عادت های مزاحمی که من رو از مسیرم دور میکنه شناسایی میکنم و باعادت های خوب جایگزین میکنم...
6-ساخت سیستم:
-گام ششم جایی که تمامی این 5 گام رو باهم ترکیب میکنم و شروع میکنم اجرا کردنشون و اصلی ترین بخش این سیستم گام ششم هست که در اون بازنگری کردن تمامی عادت ها و کارهایی که درحال ساختشون هستم، توی این گام به طورمرتب شروع به اصلاح مسیر در جهت رسالت و ارزش هام میکنم...
(نکته مهم این سیستم طرزفکر پادشکننده داشتن هستش یعنی اینکه باهر چالش و شکست به جای ناامیدی کنار کشیدن قدرتمندتر و بهتر به مسیرمون ادامه بدیم)

God Have Plan For You

Reza Akbari
04-29-2022, 10:08
سلام و عرض ادب
من به واسطه شغلی که دارم حدود 12 ساعت از روز می بایست سر کارم که شغل پر مشغله ای هم هست حضور داشته باشم برای همین واقعا چندین مدت مستاصل بودم و نمی دونستم چطور بتونم تمرین های دوره رو انجام بدم و بتونم به مرز رهایی از شغل کارمندی نزدیک بشم. شبها تا 12 معمولا بیدار می موندم و تمرین های جزئی انجام می دادم یا ویدئوهای استاد رو نگاه می کردم. اما از یه زمان به بعد اراده کردم که این وضع رو تغییر بدم. من قبلا در زمان دانشجویی مطالعه ای در مورد زندگی نامه شهید دکتر چمران انجام داده بودم که یکی از موارد خاص زندگی ایشون اینه که ساواک در گزارشاتش نوشته که " ساعت خواب شبانه روزی او 1 ساعت است" . این همیشه توی ذهنم به عنوان یک نکته مثبت و شگرف زندگی شهید دکتر جمران باقی بود. از این موضوع برای حل مشکل خودم استفاده کردم و ساعت خواب شبانه روزی خودمو از 7 ساعت رسوندم به 2 ساعت و نیم.
شب های اول سخت و طاقت فرسا بود و معمولا هر دو ساعت 1 اسپرسو دبل می خوردم و شبی نزدیک 1 کیلیو سیب می خوردم ;)
دو ماه به این روال گذروندم ولی الان به مرحله ای رسیده ام که فقط شبی یه فنجان قهوه و یه دونه میوه حالا از هر میوه در دسترس میل می کنم و خواب 2 ساعت و نیمه دارم.
موضوع شگرف تر اینه که توی جلسات محل کار که میرم و آن دسته از جلساتی که بیش از 1 ساعت طول می کشه می بینم چشمای اکثر حاضرین سرخ شده و تقریبا دارن می خوابن ولی من کامل توی جلسه حضور دارم و اصلا آثار خستگی و خواب توی چشمام نیست.
سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید و متن تقریبا طولانی بنده رو مطالعه کردید.

Z.Pasandide
05-12-2022, 11:10
سلام وقت بخیر
با تشکر
امینو

سلام و درود خدمت دوستان و استاد گرامی
من تا تریدر موفق شدن خیلی راه دارم و هنوز قدم های اول رو برداشتم ولی مطمئنم با راهی که استاد پیش پامون گذاشتن و کمک و همراهی دوستان بزودی خواهم رسید
حقیقتا وقتی اولین بار طبق نقشه راه فایل ها رو دیدم با توجه به اطلاعات قبلی و مطالبی که میدونستم با خودم گفتم خوب این روش و سیستم خیلی تغییری در من ایجاد نخواهد کرد و همه رو بلدم .
ولی چون به استاد اعتماد کامل داشتم سعی کردم دقیقا همه موارد گفته شده توسط ایشون رو مو به مو انجام بدم حالا هرچقدر هم میخواد زمان ببره .
بار دوم و سوم رو هم دیدم و تمرین کردم و هر بار که میبینم و بیشتر تمرین میکنم متوجه میشم که چقدر در اشتباه بودم . واقعا در هر بار دیدن فایل ها نکاتی رو متوجه میشم که بار اول درک نکرده بودم . برام خیلی عجیب ولی بسیار جذاب شده مطالب. دقیقا فکر میکنم دارم به همون سطح آگاهی که ایشون تاکیید داشتن میرسم و مطالب داره برام جا میفته .البته تاپیک چالش و لطف و کمک دوستان هم بسیار کمک کننده بود و حس میکنم هر روز نسبت به روز قبل رشد میکنم و این خیلی حس خوبی داره. این مطالب رو نوشتم تا هم دوستان بدونن که چقدر تمرین و تکرار کمک کننده اس و هم اینکه تشکر ویژه از استاد عزیز و دوستان خوبم داشته باشم.
خلاصه مطلب اینکه فقط با تمرین تمرین تمرین و تکرار حتما حتما و حتما نتیجه میگیریم به امید خدا:o

EMTerminator
05-17-2022, 01:16
سلام وقت بخیر
با تشکر
امینو

سلام دوستان... نظرات دوستان رو دیدم و خیلی برای من جالب بود از عادت هایی مثل کنار گذاشتن شبکه های اجتماعی تا خواب شبانه ۲ ساعت...
بله طبق حرف دوستمون تغییرات بزرگ با قدم های کوچک انجام میشن.
من هنوز حتی به تاپیک ترید هم نرسیدم و فقط دارم پله ها رو محکم میکنم برم پله بعدی البته خیلی کند ولی از مسیری که توی اون هستم راضی و مطمئنم
خوب یا بد بودن هر چیزی رو ما انسان ها میتونیم تشخیص بدیم و بهتره تحقیق و تفکر کنیم تا درست تشخیص بدیم اما تشخیص عادات درست یه بحثه اما دست کشیدن یا جایگزین کردن اون عادات بحث دیگه ای هست
من وبینار های استاد مداوم میبینم... متاسفانه کسی که مسیر زندگیش به بی نظمی خورده، اصلاح سخت تری درپیش داره تا کسی که به تازگی برای خودش میخواد عادت درستی ایجاد کنه.
من سخنران خوبی نیستم و برای من که هنوز وارد تاپیک ترید هم نشدم، درست نیست از چیزی که تجربه نکردم بگم و این تاپیک فعلا برای مطالعه من هست اما اگه کسی بعد از این پست
خواست پست جدیدی بزاره، بهش توصیه میکنم حتما حتما تمامی پست های این تاپیک رو از ابتدا مطالعه کنه...

"عادت شما به مقاومت، تنها مانعی است که شما را از جذب و پذیرش چیزهایی که می خواهید باز می دارد. افکاری که اگر ناآگاهانه و ذره ذره توسط شما در فکرتان جمع شود، این مانع را می سازد."

درک مطلب فوق مثل درک دست اندازهای دوره آموزشی (خطوط روند) بسیار مهم است
تشکر از استاد امینو عزیز

Yoshita
07-06-2022, 22:07
سلام و درود
یک عادت خوب و لذت بخش رو عنوان میکنم امیدوارم مفید واقع بشه
خواب راحت و کامل
متاسفانه چیزی که از خواب در ذهن ما هست این بوده که افرادی که خواب کمتری دارند انسان های موفق تر و باهوش تری هستند و این یک عادت خوب و عالی هست اما در واقع طرز فکر اشتباهی بوده تمام افراد موفق خواب کامل و خوبی دارند البته استثنا هایی هم ممکنه وجود داشته باشه که ما در مورد این استثنا ها صحبت نمیکنیم
استاد در مقالعه بیولوژی و روانشناسی فیزیولوژیک در این مورد کامل توضیح دادند (امکان گذاشتن لینک نیست در بخش مقالات سایت قرار داره) که چه تاثیری بر عملکرد مغز ما داره و مغز ما میتونه سم زدایی کنه و چطور کم خوابی باعث میشه مغز تمایل زیادی به افکار منفی داشته باشه که در مقاله کامل میتونید مطالعه کنید پس کلام رو کوتاه میکنم ، همچنین ویدیو از دکتر واکر در تد هست که پیشنهاد میکنم حتما ببینید دیدتون نسبت به خواب کاملا تغییر میکنه

yeganeh
07-13-2022, 12:48
با سلام خدمت شما استاد امینو عزیز
تارخ هستم و امیدوارم که خوب باشید
به نظر من عادت هایی که باعث میشه ما تریدر بهتری بشیم همون عادت هایی هست که باعث میشه ما ادم بهتری بشیم.
بنده چندین عادت رو چند سالی هست که دارم و باهاتون در میون میزارم.
1.زمان هایی که فکرم خیلی مشغوله بدون گوشی میرم پیاده روی میکنم.هم ذهن رو از فکر های بیهوده خالی میکنه و هم باعث میشه ایده های جالب به ذهنتون برسه.
2.استفاده از شبکه های مجازی رو خیلی کم کردم.در طول روز موبایل من در یک گوشه ای از خونه افتاده و فقط چندین بار بهش سر میزنم چون شبکه های اجتماهی طوری ساخته شدن که مارو غرق خودشون بکنن و وقتی نزدیکم باشه زیاد وسوسه میشم که ازش استفاده کنم.
3.مطالعه کتاب در طول روز برای من تبدیل به عادت شده و لذت میبرم ازش.با خوندن یک کتاب چکیده علم نویسنده رو که سال ها زمان برده رو در مدت زمان کوتاهی بدست میاریم.من مطالعه کتاب رو به چندین قسمت 20 دقیقه ای در روز تقسیم میکنم.یعنی مثلا 5 بار هر بار 20 دقیقه در طول روز مطالعه میکنم.
4.حذف تلویزیون.واقعا مطالبی که در تلویزیون هست به من چیزی رو اضافه نمیکنه و فقط وقتم رو میگیره و ذهنم رو مشعول میکنه.
5.حذف هرگونه اخبار غیر مربتط به من.ماهیت اخبار بد و تلخ و غیر قابل واکنش هست.به طور مثال اتفاق بدی در زیمباوه افتاده.من تاثیری نمیتونم داشته باشم و فقط اعصابم خورد میشه.پس کلا حذفش میکنم.
6.دوش اب سرد در اول روز.باعث میشه بدنم از فرمت خواب در بیاد و زودتر اماده به شروع روز بشم.
7.عدم معاشرت با افراد منفی.افراد منفی میتونن هرکسی باشن که به من و رسیدن به اهدافم کمکی نمیکنن.
8.یادداشت دخل و خرج های روزانه زندگی.باعث میشه همیشه حواسم به میزان پول ورودی و خروجی زندگیم باشه.
9.برنامه ریزی از کلی به جزئی.من چشم اندازی که میخوام در زمان مرگم بهش برسم رو تصور کردم.اون میشه یک هدف بزرگ برای من.بعد اومدم هدف های کوچیکی برای رسیدن به اون مشخص کردم.بعد برای رسیدن به این هدف های دوم برنامه ریزی سالیانه کردم و سالیانه شد فصلی/ماهیانه/هفتگی و روزانه.البته یادتون باشه که برنامه ریزی به هر شکلی باید منعطف باشه چون در زندگی اتفاقاتی میوفته که خارج از کنترل ماست و اگر برنامه ریزی ما منعطف نباشه با برهم خوردن یک برنامه روزانه تمرکز مون رو از دست میدیم.
10.نوشتن نامه برای کسای که از انها در من رنجی هست.همه ما در زندگی افرادی داریم که در قلبمان رنجی از ان فرد به ما رسیده است.من برای هرکدام از این افراد با لحن خودمانی و بدون تعارف نامه ای مینویسم و تمام چیزی که در قلبم هست رو از زبان خودم به اون فرد میگم و در اخر اتیش میزنم.باعث میشه حیلی به صلح درونی بیشتری برسم.
11.تمرین ذن.استاد در اینباره خیلی مفصل صحبت کردند و کتاب دعوت به تمرین ذن رو معرفی کردند و من هم از همون استفاده میکنم.
12.سفر.من برای خودم برنامه ریزی کردم که هر فصل یک سفر به جایی که تابحال نرفتم برم و همه ما میدونیم که سفر چقدر تجربه خوبیه و به جهان بینی ما کمک میکنه.هر 2 هفته هم سعی میکنم یک گشت و گذار یک روزه در شهر خودم یا شهر های اطراف داشته باشم و حاهای دیدنی ای که ندیدم رو ببینم.
13.رفتن به طبیعت.جایی میخوندم که انسان در عصر مدرن برای رهایی از فکر های مضر و برای داشتن حس خوب خیلی خوبه که به طبیعت بره.مثل کوه/جنگل/دشت/صحرا و ... . به این دلیل که مثلا ما غرق مشکلی هستیم و در ناخوداگاه فکر میکنیم این مشکلی که الان من دارم خیلی بزرگه.ولی وقتی به طبیعت میریم هم خودمون و هم مشکل رو در مقابل طبیعت کوچیک میبینیم و این ذهن مارو اروم میکنه.البته که در ناخوداگاه انسان وقتی به طبیعت میره حس و حالی که زمانی پدران و پدربزرگ های ما در طبیعت زندگی میکردند به وجود میاد و این در ناخوداگاه ما هست.
14.بررسی اشتباهات تریدری در اخر هفته.ژورنال و چک لیست و معاملات سود ده و ظرر ده رو بررسی میکنم.
15.دور بودن از چارت در اخر هفته.تریدری موفقی میگفت برای دی تریدر ها زمان هایی که کلا دور از چارت باشن لازمه.
16.کار فیزیکی قبل از خواب.استادی میگفت استراحت کار ذهنی کار فیزیکیه و استراحت کار فیزیکی خواب.بسیار مهمه این نکته.
17.خوش گذرانی معقول و انجام کارهایی که دوست دارم در اخر هفته.چون دی تریدر هستم و در طول هفته استرس و کار ذهنی سنگینی دارم در اخر هفته سعی میکنم کارهایی کنم که بهم خوش بگذره و باعث میشه برای هفته بعد اماده باشم.
18.انجام تاپیک چالش ها اول روز.سعی میکنم هرروز تاپیک چالش هارو انجام بدم چون با زوم و قسمتی از چارت مواجه میشم که دید یک نفر دیگه است و این بهم کمک میکنه.
19.انجام بازی فراوانی اولین کار روز.من هرروز بازی فراوانی رو بعد از بلند شدن از خواب انجام میدم.چون اگر اینقدر پول داشتم مطمئنم همون اول روز خرج میکردم.

در اخر ممنونم از شما دوستان و استاد امینو بزرگ
من هنوز تریدر موفق و اون تریدری که دلم میخواد نشدم ولی این عادت هارو در خودم پرورش دادم که به چیزی که میخوام برسم.
هنوز نرسیدم ولی تو اینکه یک روزی به همین زودی ها میرسم شکی ندارم.
ارادتمند شما
تارخ

سلام و عرض ادب
ممنون بابت مطالب عالی که باهمون به اشتراک گزاشتین
انشاالله همیشه موفق باشین
میشه لطفا بفرمایین تاپیک چالش کجاست؟

EMTerminator
07-13-2022, 22:10
سلام و عرض ادب
ممنون بابت مطالب عالی که باهمون به اشتراک گزاشتین
انشاالله همیشه موفق باشین
میشه لطفا بفرمایین تاپیک چالش کجاست؟

آخر کوچه سمت چپ!
عزیزم توی آخرین ارسال ها همیشه هست چون هر روز بازی میشه
از ادمین درخواست حذف پست خودم رو دارم. ممنون Proadmin

Eynoddin
07-14-2022, 00:05
عادت خوب باید با توجه به نیازهای واجب زندگی الویت بندی شه یعنی من فقط زوم کردم به درامد برسم بعد سلامتی بعد پرداخت بدهی بعد ارتباطات بعد سرمایه گذاری // مادامی که لنگ نیازهای روزمرم باشم تمرکزی برای هیچ عادتی نخواهم داشت.

Saeed ida
07-17-2022, 20:00
سلام وقت بخیر
با تشکر
امینو

سلام خدمت استاد عزیزتر از جان و همراه های نازنین.
عادت های بنده برای ساختن پی ساختمان:
1-ساعت 5/30 صبح بیداری
2-مرتب کردن تخت خواب
3-خوردن1 لیوان آب
4-نماز و دعا و شکرگزاری
5-خوندن3 صفحه کتاب
6-شروع به تمرین و یادگیری مباحث دوره پرایس اکشن بر اساس نقشه راه
7-مرور یا نوشتن مقالات روانشناسی جدید سایت
8-بازی فراوانی
9-سه مرتبه تمرین تنفس 5دقیقه ای (قبل ظهر،عصر و شب)
10-روزانه بررسی3صفحه از تاپیک تمرین در تایم های مشخص و مختلف
11- 30دقیقه خواب بعدظهر
12- 10دقیقه ورزش هوازی نسبتا سخت
13-مدیتیشن
14-تیک زدن عادات انجام شده در دفترچه( و نوشتن1جمله راجع به روز و اینکه چه احساسی دارم الان. و بخودم نمره میدم.)
15-یه قصه از شاهنامه گوش میدم و
16-ساعت23 میخوابم.
*در روز قرار بود 10دقیقه اینستا و واتس اپ رو چک کنم. قبلا ساعت ها وقتم رو صرف چت کردن میکردم آخر رسید به روزی1دقیه.

351040

موارد رو کلی عرض کردم خدمت دوستان.
و در آخر اینکه تو این 4ماه زندگی من به قبل و بعدش تقسیم شد که اکثرا مدیون استادم

hamedshakiba
07-18-2022, 00:52
سلامدوست عزیزم من یه مشکلی دارم گفتم از شما بپرسم شاید بتونید کمکم کنید من چون تا بحال یک تریدر ثروتمند ندیدم هنوز بعد از 15 ماه باور کامل ندارم که میشه از فارکس ثروتمند شد فقط بخاطر شخصیت جناب امینو ودرسای روانشناسیشون هنوز دووم اوردم ودارم یادگیری رو ادامه میدم ولی هنوزباور قطعی ندارم ممنون میشم اگه کمکم کنید
سلام وقت بخیر
تشکر از استاد بابت تاپیک عالی
عادت هایی که در تریدر های موفق دیدم و بعضی عادت هاشونو برداشتم و بقیه شونم برمیدارم
1) سلامتی اولویتشونه ( تغزییه ورزش و....)
2) یه عادتی دارن که خیلی عالیه _ اون تریدر هایی که من دیدم همیشه حال خوب دارن فعالیت هاشون در جهت حال خوب انجام میدن
3)روتین های قبل شروع روز کاری دارن و روتین پایان روز دارن
4)جالبه من تو بررسی هام دیدم تریدری که کتاب نمیخوند (من فکر میکردم همشون عارفن) ولی اکثرا کتاب خان هستن
5)سحر خیزن روزشون را با هوای تاریک شروع میکنن با هوای تاریک تموم میکنن ( بودن تریدر هایی که سحر خیز نبودن)
6)یه عادت یا نظمی که داشتن این بود وقتی غرق کارشون میشدن تمام حواس پرتی هارو از محیط دایره تریدریشون برمیداشتن
7)به ورودی ها فوقالعاده اهمیت میدهند
8)نظم یه عامل جدا نشدنی موفقیت که داشتن همشون
9)عملگرا بودن یه کلید میدیدنش
10)کاری رو تموم نکرده دست نمیکشن از تلاش __ مسولیت پذیر بودن __
اینا مواردی بودن که در بررسی ام با 12 تریدر ایرانی (خانوم و اقا) بدست اوردم (عادت های مشترکشون)
خودمم برخی مواردشونو از قبل داشتم و الان روشون کار میکنم که عادتهای سازنده بدست بیارم
_کتاب خوندنش 10 پاداشه عمل کردنش 100 پاداش قبلا به صورت روزنامه میخوندم اما وقتی شروع به عمل کردم دونه دونه پاداششو میبینم
_نظم من اوایل زیاد جدی نمیگرفتم ولی اتغییرش دادم و میدم
_مرور اهداف که یادم نره کجا میخوام برم یه روتین جذابه برام و انرژی برا مفید فعالیت کردن میده برام
در موارد جدید پست را اپدیدت میکنم
mohammad fx
08-13-2022, 12:00
سلام به همه دوستان...وقت همگی بخیر
خیلی کوتاه نظر خودم رو راجب عادت ها میگم...
به نظر من در وهله اول باید ببینیم ایا توی این بیزنس ادم موفقی هستیم یا نه؟؟؟و موفقیت توی حرفه ما یعنی مستمر سودده اونم نه برای دوهفته...حداقل 3 ماه تا 6 ماه...
بعد وقتی به این درجه رسیدیم ببینیم چه عاداتی در ما ایجاد شده که قبلا نبوده و دلیل این موفقیته...
مورد بعدی اینکه بعضی از عادت ها فقط میتونه برای همون شخص خوب باشه و برای یکی دیگ بد...مثلا ساعت 6صبح بیدار شدن وغیره...ما انسانیم و باید انعطاف پذیر باشیم.
به عقیده من عادت ها و روتینی که یک تریدر رو موفق کنه ربط پیدا میکنه به نحوه زندگی اون شخص و البته <زمان> که مشخص کنه اون عادات چی باشه.
ولی در نهایت یک سری عادات توی این حرفه وجود داره که اگر تریدر نتونه در خودش ایجاد کنه بدون شک موفقیت بلند مدتی در کار نخواهد بود...
صبر مهم ترین عادته...داشتن چک لیست و تهیه ژورنال...ترید اسنایپری...پذیرفتن ضرر...

کدوم تریدر موفقی رو میشناسین که بشینه پشت چارت و روزی بیست تا پوزشین باز کنه؟؟کدوم تریدر موفقی رو میشناسین که توی سبک خودش تخصص نداشته باشه؟؟کدوم تریدر موفقی رو میشناسین که بعد از ضرر حس انتقام جویی غالب منطقش بشه و باهاش کاری کنه که اکانت رو نابود کنه؟؟
تریدر موفق چک لیست داره_صبر میکنه طبق چک لیست میزنه حتی اگ دو هفته موقعیت نداشته باشه_بخاطر اینکه روی یک سبک کار کرده متخصص شده_تریدر موفق اگر ضرر کنه با خیال راحت میپذیره و بازهم صبر میکنه برای موقعیت بعدی طبق چک لیست...

شرمنده اگر طولانی شد.امیدوارم همگی موفق باشین...

Shellman
08-19-2022, 10:49
سلام وقت بخیر
به نظر من برای هرکس عادت های متفاوت وجود دارد مثل پرایس اکشن که برای هرکس های ولوو متفاوت وجود دارد.
چند سال درگیر بودم ولی اول باید ارامش روح روان ام رو درست میکردم بعد اینکار رو انجام میدادم (زمین رو خاک شو اماده میکردم )
و داخل همه برای موفقیت ی چیز وجود داره ارامش درون همراه با اموزش اصولی

arsalan.b
08-24-2022, 13:33
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه .
عادتهای زیادی هستش که یک تریدر موفق باید داشته باشه. یکی از این عادتها که روی کار و تمرکز من بسیار بسیار تاثیر مثبت گذاشته و باعث شده چه از لحاظ روانی چه ترید خیلی من رو ارتقا بده مرتب کردن اتاق و محل کار مخصوصا میز کار هستش.
بهتون نوصیه میکنم حداقل 1 ماه به طور پیوسته این کار رو انجام بدین تا تاثیرات فوق العاده شو ببینین. امیدوارم موفق باشین.

arsalan.b
08-28-2022, 12:00
سلام دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه .
در یکی از وبینترها استاد 5 راهکار برای بالا بردن اعتماد به نفس معرفی کردند که در کتاب جادوی فکر بزرگ از دکتر شوارتز هم مفصل در فصل 3 به اونها پرداخته شده
پیشنهاد میکنم این کارهارو انجام بدین تا شاهد تاثیر فوق العاده اون باشید.
1: همیشه در ردیف جلو بنشینید
2:نگاه کردن به چشمان دیگران را تمرین کنید
3:سرعت راه رفتنتان را 25 درصد افزایش دهید
4:بلند و جدی حرف زدن را تمرین کنید
5:خندان باشید

arsalan.b
08-31-2022, 22:40
سلام دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه. یک تجربه و عادت شخصی خودم رو قبل ترید میخوام براتون بگم که برای خودم فوق العاده بوده و ازش نتیجه گرفتم.
من معمولا صبح ها ساعت 11 تا 11:30 بعد باشگاه پای سیستم میشینم که شروع بازار لندن هستش. تا یک مدتی وقتی سیستمو باز میکردم و چارت رو بالا میاوردم معمولا ترید اولم منفی و خیلی پر استرس میشد. تا اینکه تصمیم گرفتم قبل ترید کردن یک کار دیگه انجام بدم تا یکم حواسم جمع تر بشه. من دانشجوی دوره پرایس هستم و در این دوره تاپیکی به نام تاپیک چالش وجود داره که هر روز یکی از بچه ها یک یا دو چارت رو برامون میزاره و ما باید های و لو و خطوط روند و حمایت مقاومت براش بکشیم و یک موقعیت ترید با چک لیستمون داخلش پیدا کنیم. خلاصه تصمیم گرفتم هرروز قبل ترید این چالشو انجام بدم و نتیجه فوق العاده بود . دیگه بعد از انجام چالش بهترین تریدمو میزدم و اون مشکل استرس و با عجله وارد شدن برام حل شد. ممنون از استاد دهقان و اکادمی بزرگ ویو.

arsalan.b
09-11-2022, 15:07
سلام دوستان عزیزم امیدوارم حال تک تکتون خوب باشه.
میخوام اینجا راجع به یکی از عادتهایی که باعث شد خیلی خیلی تغییرات مثبت در زمینه معامله گری داشته باشم و به کل هر روز با انجام این عادت یک قدم به موفقیت نزدیکتر بشم صحبت کنم
ژورنال نویسی
این کارو اوایل من با توصیه های مکرر استاد شروع کردم . البته اولش مثل همه ی کارای دیگه خیلی سخت و حوصله سر بر بود. معمولا فردا یا پس فردای روزی که ترید زده بدم معامله خودم رو روی چارت میاوردم و چند خط راجع به معاملم مینوشتم. اما این طور ژورنال نویسی نمیتونست به کل نوع فکر و احساسات منو رو در اون لحظه ترید بیان کنه و وقتی که چارتی رو که روش معامله کردم و دیگه زمان از روی معامله من گذشته رو بررسی میکردم نمیتونستم حس اون لحظه لایو مارکت رو دوباره درک کنم و تجزیه وتحلیل کنم. برای همین فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که همیشه قبل از اینکه تریدمو باز کنم از تمام تایم هایی که در اونها تحلیل و بررسی داشتم اسکرین شات بگیرم و در لحظه باز کردن معامله هم اسکرین شات بگیرم.و و از وقتی این کارو شروع کردم بعد از معامله هام با چک کردن عکسها که لحظه ی لایو مارکت در موقع معامله ی من بودند با یک نگاه ناظر و بدون ترس و احساسات . تونستم به یک درک عمیق تر از خودم در معامله گری برسم و اشکالات چه در زمینه ی تکنیکال و چه روانشناسی رو پیدا کنم و شروع به رفع اونها بکنم. پیشنهاد میکنم که حتما ژورنال نویسی رو شروع کنید و پیشرفته اش کنید تا بعد یک مدت تاثیرات فوق العادش رو روی معاملاتتون ببینید.

مهربانو
11-11-2022, 09:38
سلام خدمت استاد عزیز و دستان گرامی خوشحالم که به جمع شما پیوستم موضوعی که میتواند به عادت تبدیل شود و باعث موفقیت شود پیدا کردن دزد لحظه هاست و برنامه ریزی برای این وقتهایی که قبلا به هدر میدادیم

Baha
12-06-2022, 06:15
سلام دوستان عزیزم امیدوارم حال تک تکتون خوب باشه.
میخوام اینجا راجع به یکی از عادتهایی که باعث شد خیلی خیلی تغییرات مثبت در زمینه معامله گری داشته باشم و به کل هر روز با انجام این عادت یک قدم به موفقیت نزدیکتر بشم صحبت کنم
ژورنال نویسی
این کارو اوایل من با توصیه های مکرر استاد شروع کردم . البته اولش مثل همه ی کارای دیگه خیلی سخت و حوصله سر بر بود. معمولا فردا یا پس فردای روزی که ترید زده بدم معامله خودم رو روی چارت میاوردم و چند خط راجع به معاملم مینوشتم. اما این طور ژورنال نویسی نمیتونست به کل نوع فکر و احساسات منو رو در اون لحظه ترید بیان کنه و وقتی که چارتی رو که روش معامله کردم و دیگه زمان از روی معامله من گذشته رو بررسی میکردم نمیتونستم حس اون لحظه لایو مارکت رو دوباره درک کنم و تجزیه وتحلیل کنم. برای همین فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که همیشه قبل از اینکه تریدمو باز کنم از تمام تایم هایی که در اونها تحلیل و بررسی داشتم اسکرین شات بگیرم و در لحظه باز کردن معامله هم اسکرین شات بگیرم.و و از وقتی این کارو شروع کردم بعد از معامله هام با چک کردن عکسها که لحظه ی لایو مارکت در موقع معامله ی من بودند با یک نگاه ناظر و بدون ترس و احساسات . تونستم به یک درک عمیق تر از خودم در معامله گری برسم و اشکالات چه در زمینه ی تکنیکال و چه روانشناسی رو پیدا کنم و شروع به رفع اونها بکنم. پیشنهاد میکنم که حتما ژورنال نویسی رو شروع کنید و پیشرفته اش کنید تا بعد یک مدت تاثیرات فوق العادش رو روی معاملاتتون ببینید.

سلام
برای من یه مقدار نوشتن سخت بود . بنابراین کاری که میکنم اینه که در زمان ترید ، سعی میکنم با نرم افزاری که دارم از تریدم فیلم بگیرم ، و خب روی فیلم هم از تحلیلم میگم و هم احساسم رو بیان میکنم. یه مشکلاتی داره این کار ولی مزیت هایی هم نسبت به نوشتن رو کاغذ و یا اسکرین شات داره.

خوشحال میشم نظر دوستان رو هم درباره این نوع ژورنال نویسی بدونم.

arsalan.b
12-06-2022, 11:30
سلام
برای من یه مقدار نوشتن سخت بود . بنابراین کاری که میکنم اینه که در زمان ترید ، سعی میکنم با نرم افزاری که دارم از تریدم فیلم بگیرم ، و خب روی فیلم هم از تحلیلم میگم و هم احساسم رو بیان میکنم. یه مشکلاتی داره این کار ولی مزیت هایی هم نسبت به نوشتن رو کاغذ و یا اسکرین شات داره.

خوشحال میشم نظر دوستان رو هم درباره این نوع ژورنال نویسی بدونم.
سلام دوست عزیز
به نظر بنده هر نوع ژورنالی خوب و عالی هستش و هدف از ژورنال بدست اوردن مشکلات و عادتهای بد هستش که بعدش هم باید تلاش کنیم برای رفع اونها

Mohammad.Parsi
12-24-2022, 00:42
سلام دوستان عزیزم وقت بخیر
امیدوارم عالی باشید. سال میلادی رو به اتمامه و من میخوام تجربیاتم رو از یک سال ترید با همه دوستان به اشتراک بذارم. انشالله مفید باشه.

اولین چیزی که رعایت کردم و عملکرد من رو خیلی بهبود داد درگیر کردن مقدار مناسب از بالانس با توجه به مهارتم بود. رفتم و بررسی کردم تمام مواردی که حسابم کال مارجین شده بود. در تمامی موارد اگر زیر پنج درصد از بالانسم رو درگیر کرده بودم به هیچ وجه کال نمیشدم و تبعات بعد از اون رو هم نیاز نبود تحمل کنم مثلا از دست دادن زمان...
پس بهترین عادتی که تریدرهای تازه کار مثل من میتونن در خودشون ایجاد کنن اینه که زیر پنج درصد از بالانسشون رو درگیر کنن. توجه کنین که برای گرفتن ده درصد از مارکت کافیه یک موقعیت با ریسک به ریوارد یک به سه پیدا کنیم و فقط سه و نیم درصد از بالانسمون رو درگیر کنیم. همین.

دومین عادتی که یه تریدر تازه کار مثل من میتونه در خودش ایجاد کنه اینه که به پزیشنی که اشتباهه حجم اضاف نکنه. این مورد طناب داریه که ما دور گردن بالانسمون میندازیم.
تاکیدم در این عادت اینه که وقتی فهمیدیم تحلیلمون فیلد شده دیگه حجم اضاف نکنیم.

سومین میتونه عادت به پایبندی به منطقه خروج و حدضرر باشه. ی زمانی حدضرر مثل کرونا کل روح جسممو بهم میریخت اما الان برام به شیرینیه عسله چون فهمیدم چه ابزار مهمیه برای قطع ضرر.

چهارمین قطعا عادت به اصولی ترید زدن هست(حالا هر اصولی که داریم که مکتوبش کردیم) چون ما میخوایم حرفه ای باشیم و تا طبق اصول ثابت ترید نزنیم نقاط ضعفمون رو نمیتونیم پیدا کنیم که بتونیم برطرفش کنیم.

در نهایت پنجمین و مهمترین عادت، عادت به رعایت چکلیست هست. تفاوت عادت پنجم با چهارم به نظر من اینه که در رعایت چکلیست جزئیات بیشتر و خلاصه تر میشن.
میتونم این مورد رو بسط بدم به کل زندگی، چکلیست هایی که برای زندگی داریم رو مو به مو رعایت کنیم و برای هیچ موردی استثنا قائل نشیم.

امیدوارم از اشتباهات هم درس بگیریم و عادت کنیم که تجربه نگر باشیم نه تجربه گر. من این پست رو از بررسی اشتباهاتم زدم. نیاز نیست اشتباهات من رو تکرار کنید.
موفق و سربلند باشید.

محمد

mahnaz
12-24-2022, 02:06
امیدوارم عالی باشید. سال میلادی رو به اتمامه و من میخوام تجربیاتم رو از یک سال ترید با همه دوستان به اشتراک بذارم. انشالله مفید باشه.

اولین چیزی که رعایت کردم و عملکرد من رو خیلی بهبود داد درگیر کردن مقدار مناسب از بالانس با توجه به مهارتم بود. رفتم و بررسی کردم تمام مواردی که حسابم کال مارجین شده بود. در تمامی موارد اگر زیر پنج درصد از بالانسم رو درگیر کرده بودم به هیچ وجه کال نمیشدم و تبعات بعد از اون رو هم نیاز نبود تحمل کنم مثلا از دست دادن زمان...
پس بهترین عادتی که تریدرهای تازه کار مثل من میتونن در خودشون ایجاد کنن اینه که زیر پنج درصد از بالانسشون رو درگیر کنن. توجه کنین که برای گرفتن ده درصد از مارکت کافیه یک موقعیت با ریسک به ریوارد یک به سه پیدا کنیم و فقط سه و نیم درصد از بالانسمون رو درگیر کنیم. همین.

دومین عادتی که یه تریدر تازه کار مثل من میتونه در خودش ایجاد کنه اینه که به پزیشنی که اشتباهه حجم اضاف نکنه. این مورد طناب داریه که ما دور گردن بالانسمون میندازیم.

سومین میتونه عادت به پایبندی به منطقه خروج و حدضرر باشه. ی زمانی حدضرر مثل کرونا کل روح جسممو بهم میریخت اما الان برام به شیرینیه عسله چون فهمیدم چه ابزار مهمیه برای قطع ضرر.

چهارمین قطعا عادت به اصولی ترید زدن هست(حالا هر اصولی که داریم که مکتوبش کردیم) چون ما میخوایم حرفه ای باشیم و تا طبق اصول ثابت ترید نزنیم نقاط ضعفمون رو نمیتونیم پیدا کنیم که بتونیم برطرفش کنیم.

در نهایت پنجمین و مهمترین عادت، عادت به رعایت چکلیست هست. تفاوت عادت پنجم با چهارم به نظر من اینه که در رعایت چکلیست جزئیات بیشتر و خلاصه تر میشن.
میتونم این مورد رو بسط بدم به کل زندگی، چکلیست هایی که برای زندگی داریم رو مو به مو رعایت کنیم و برای هیچ موردی استثنا قائل نشیم.

امیدوارم از اشتباهات هم درس بگیریم و عادت کنیم که تجربه نگر باشیم نه تجربه گر. من این پست رو از بررسی اشتباهاتم زدم. نیاز نیست اشتباهات من رو تکرار کنید.
موفق و سربلند باشید.

محمد
ممنون اقای پارسی
عالی بود

DR-ali
12-24-2022, 07:22

موفق و سربلند باشید.

محمد

درود محمد جان خیلی خیلی ممنونم از شما که این پست رو تو این تاپیک زدید

این تاپیک به نظر من یکی از مهم ترین تاپیک هایی هست که داریم عادت که استاد میگن 90% رفتار های ما بر اساس اونه امیدوارم بقیه دوستان هم تجربه هاشونو باهامون به اشتراک بزارن و این تاپیک هم مثل تاپیک روانشاسی و بازی فراوانی فعال باشه

شاد باشید :o

DR-ali
12-31-2022, 09:15
درود بر شما بزرگواران
اون عادتی که امسال واسه خودتون شروعش کردید و باعث شد تو این زمینه ی انسان واقعا بهتری بشید رو باهامون به اشتراک بزارید

@Ali97 Brian Hfada hoseinrahimi @kamanche (https://forum.academywave.com/member.php?u=621) @Soroosham (https://forum.academywave.com/member.php?u=1126) fxhadi ichi.trader98 @SaeidFx (https://forum.academywave.com/member.php?u=223) amino @MEMO (https://forum.academywave.com/member.php?u=4738) Erfanalk @KingMilad (https://forum.academywave.com/member.php?u=1304) @Mehrdad az (https://forum.academywave.com/member.php?u=6218) @mohammad-zrm (https://forum.academywave.com/member.php?u=1787) nosrat @za piri (https://forum.academywave.com/member.php?u=487) @MohsenBjp (https://forum.academywave.com/member.php?u=7133) @salar (https://forum.academywave.com/member.php?u=1964) ariya @ nosrat amino @Ali97 Brian ariya Hfada hosinrahimi fxhadi Erfanalk
و بقیه دوستان عزیز خوشحال میشم مشارکت کنید :cool:

DR-ali
12-31-2022, 10:05
وقت بخیر
چه نوع عادتی علی جان ؟
اگر عادت تمرینی باشه که نزدیک به 8الی 9 ماهه (تقریبا از اردیبهشت ماه یا خرداد یادم نیست دقیقا) که هر روز من های و لو و روندهارو تمرین میکنم

عادت دیگه نزدیک به دوماهه که روزانه من شب ها قبل خواب اون مطالبی رو که روانشناسی یا کلا چیزهای مهم رو توی دفتری که دارم قبل خواب مینویسم ...کلی مطلب خوب اونجا هست

عادت دیگه مدیتیشن بود : قریب به 8 ماهه که مداوم هر روز مدیتیشن میکنم

خیلی هست علی جان ...قبلا هم گفتم من شخصی بودم که اگر کسی کتاب میخوند مسخره اش میکردم میگفت بیکاریا ولی الان خود گذشته ام رو یادم میاد یجورایی خجل میشم

ولی خب همه اش رو مدیون امینو هستیم ..کسی که من میگم فقط یک نفر رو اونم من رو تونسته از بی هدفی در بیاره و دوتا شاخ های رو کله اش رو بگیره و توی یک مسیر هدفمند بزاره چه توی این دنیا و چه اگر دنیای دیگری وجود داشته باشه کافیه براش

چون شما اگر توی یک زمینه هدفمند باشی کم کم در بقیه مسیرها هم هدفی میچینید و این همون آگاهی ای هست که امیدوارم همه بهش برسند ..اهداف همه باید فراتر از بازارهای مالی باشه

چون وقتی که امینو شمارو هدفمند کنه چه بسا شما در مسیر قرار بگیرید میتونید این آگاهی رو به شخص دیگه ای هم بدید و این میشه همون اثر موجی یا بهتر بگم wave

موفق باشید

درود بر ممو پر تلاش و موفق آکادمی
ممنونم ازت
منظورم از عادت هر عادتیه که شمارو یک تریدر موفق تر میکنه

​پست موقت

Mehrdad az
12-31-2022, 10:32
درود بر شما بزرگواران
اون عادتی که امسال واسه خودتون شروعش کردید و باعث شد تو این زمینه ی انسان واقعا بهتری بشید رو باهامون به اشتراک بزارید

@Ali97 Brian Hfada hoseinrahimi @kamanche (https://forum.academywave.com/member.php?u=621) @Soroosham (https://forum.academywave.com/member.php?u=1126) fxhadi ichi.trader98 @SaeidFx (https://forum.academywave.com/member.php?u=223) amino @MEMO (https://forum.academywave.com/member.php?u=4738) Erfanalk @KingMilad (https://forum.academywave.com/member.php?u=1304) @Mehrdad az (https://forum.academywave.com/member.php?u=6218) @mohammad-zrm (https://forum.academywave.com/member.php?u=1787) nosrat @za piri (https://forum.academywave.com/member.php?u=487) @MohsenBjp (https://forum.academywave.com/member.php?u=7133) @salar (https://forum.academywave.com/member.php?u=1964) ariya @ nosrat amino @Ali97 Brian ariya Hfada hosinrahimi fxhadi Erfanalk

سلام به علی عزیزم
در مورد عادت ها خیلی صحبت شده قبلا توی تاپیک روانشناسی و من دقت کردم به پست ها دیدم که رفتار و عادت ها خیلی شبیه به همدیگه بوده که قطعا در ادامه دوستان راهنمایی های خوبی میکنند که با هم استفاده میکنیم
اما مهم ترین عادتی که به نظرم برای یک تریدر باید به وجود بیاد مخصوصا برای کسی مثل من که در سطح مبتدی هستم
قبول و پذیرش اشتباه هست
خیلی بحث مفصل و طولانی ای داره این پذیرش و ریشه اون هم بر میگرده به فایل افزایش آگاهی که استاد توی یوتیوب گذاشتن و انشالله چند روز آینده یه پست کامل راجع به اون فایل طلایی استاد میزارم
تا زمانی که پذیرش نداشته باشیم به طور مثال پذیرش ضرر
باعث میشه در شرایط ترید لایو که فشار روانی بیشتر هستش کنترلمون رو از دست بدیم ضرر کم رو نپذیریم حد ضرر رو هی جابجا کنیم و در نهایت کال بشیم
من از سال ۹۷ دارم ترید میکنم و هر سال با تعداد زیادی حساب کال شده به اتمام میرسید و همیشه اعتقاد داشتم ایراد از سیستم و من اشتباه نمیکنم
اما مهم ترین دستاورد سال گذشته این بود که یاد گرفتم کال نشم و این چرخه معیوب چند ساله رو بالاخره شکستم
کم کم دارم به این فکر میکنم که سود کنم
و تمام این مدت تنها ایراد من این بود که نمیخواستم بپذیرم که اشتباه میکنم
البته عرض کنم که این تنها یکی از عادات و رفتار درست میتونه باشه و خیلی عوامل دخیل هست
چون میدونم ماشین بازی این مثال رو میزنم فرض کن رینگ یه ماشین تاب داره میشه ازش استفاده کرد؟قطعا نه توی همه جهات باید اون رینگ صاف و یک دست باشه تا حرکت کنه
تریدر همینه توی همه ی جنبه ها باید رشد کرد تا بتونیم حرکت کنیم و اون چرخ بچرخه وگرنه همیشه یه جای کار می لنگه
با عشق

salar
12-31-2022, 17:14
درود بر شما بزرگواران

@Ali97 @Brian (https://forum.academywave.com/member.php?u=5060) @Hfada (https://forum.academywave.com/member.php?u=1884) @hoseinrahimi (https://forum.academywave.com/member.php?u=2904) @kamanche (https://forum.academywave.com/member.php?u=621) @Soroosham (https://forum.academywave.com/member.php?u=1126) @fxhadi (https://forum.academywave.com/member.php?u=3443) @ichi.trader98 (https://forum.academywave.com/member.php?u=114) @SaeidFx (https://forum.academywave.com/member.php?u=223) @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12) @MEMO (https://forum.academywave.com/member.php?u=4738) @Erfanalk (https://forum.academywave.com/member.php?u=4900) @KingMilad (https://forum.academywave.com/member.php?u=1304) @Mehrdad az (https://forum.academywave.com/member.php?u=6218) @mohammad-zrm (https://forum.academywave.com/member.php?u=1787) @nosrat (https://forum.academywave.com/member.php?u=3504) @za piri (https://forum.academywave.com/member.php?u=487) @MohsenBjp (https://forum.academywave.com/member.php?u=7133) @salar (https://forum.academywave.com/member.php?u=1964) @ariya (https://forum.academywave.com/member.php?u=2987) @ @nosrat (https://forum.academywave.com/member.php?u=3504) @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12) @Ali97 @Brian (https://forum.academywave.com/member.php?u=5060) @ariya (https://forum.academywave.com/member.php?u=2987) @Hfada (https://forum.academywave.com/member.php?u=1884) @hosin (https://forum.academywave.com/member.php?u=5530)rahimi @fxhadi (https://forum.academywave.com/member.php?u=3443) @Erfanalk (https://forum.academywave.com/member.php?u=4900)

سلام علی جان
چه سوال خوبی
چکیدشو میتونی بزاری تو تاپیک روانشناسی

من عادت اینکه قبل خواب یه مقاله روانشناسی رو بخونم رو شروع کردم
و نوشتن برنامه روز مره عین برنامه هفتگی زمان مدرسه

MohsenBjp
12-31-2022, 17:54
وقت بخیر
ممنون بخاطر مطرح کردن این سوال عالی
یجورایی باعث میشه تو آخرین روزِ 2022، ببینیم تو سالِ تریدری گذشته چیکارا کردیم
آیا عادت هایی که ایجاد کردیم مارو جای خوبی قرار دادن؟ یا که برای سالِ جدید باید اصلاح بشن
چندتا عادت بود که سعی داشتم ایجادشون کنم اما بخاطر محدودیت زمانی(شایدم تنبلی:confused:) فعلا اجرایی نشدن که نام نمیبرم
عادت هایی که به مرور اضافه کردم:
مرتب کردن میزِ کار، لپتاپ، مانیتور و ماوس و کیبورد
مرتب کردن چک نویس ها، کاغذهایی که چکیده مطالب هستن، کتاب ها
مرتب کردن دسکتاپ
شارژ زدن گوشی وقتی به یه درصد خاصی میرسید
استاد رو اینا خیلی تاکید داشتن
از چندسال قبل عادت مصرف آبِ فراوان تو طول روز رو ایجاد کرده بودم، تو سه ماه گذشته، منبع آب مصرفیم رو عوض کردم تا یه آبِ سبک تر مصرف کنم
تمرینِ فایل های خاص زبان انگلیسی تو یه ساعت خاص تو روز که عملا هیچ استفاده ی دیگه ای نمیشد ازش کرد، میدونم که شما کتاب کار عمیق رو مطالعه میکنید، این روش رو پارسال از این کتاب یاد گرفتم، اگر اشتباه نکنم اسمش مدیتیشن سیار باشه
شکر گذاری(خود استاد هم اینو تو برنامه صبح گاهیشون دارن)
مدیتیشن(اما با خواست خودم این اواخر بنا به دلایلی خیلی کمترش کردم)
بازی فراوانی(نزدیک 250 روز انجام دادم و به خواست خودم متوقف کردم و دیگه انجامش ندادم، چون برای من کاملا زوری بود و حس خوبی نمیگرفتم)
خوندن حداقل یک کتاب در ماه(سه تا از آخرین کتاب هایی که خوندم: معامله گر منضبط که خلاصش رو تو تاپیک قرار دادم و خودتونم در جریانید، معجزه شکرگذاری راندا برن، چگونه بزرگتر بیندیشیم و بیشتر موفق شویم(تونی تالبوت))
فعالیت تو انجمن پرایس اکشن(درحال حاضر محدودش کردم و فقط یاد شده هارو بررسی میکنم، شایدم برای مدتی تو اوج خداحافظی کنم :D)
شرکت تو دوره های آموزشی دیگه موازی با دوره فرکتالی و پرایس (ایچیموکو و گن که علاقه اصلیمه)

شما هم لطفا با حوصله، یه لیست از عادت های امسالتون رو واسم بنویسید، از اونجا که کتاب خونم هستید، 3تا از بهترین کتاب های 2022 رو که مطالعه کردین بنویسید، سه تا از دوستانِ دنیای واقعی که حس خوب بهتون دادن(انجمن نه) فقط اسمشون رو بنویسید یا فقط حرف اول اسمشون
موفق باشید...

درود بر شما بزرگواران

@Ali97 @Brian (https://forum.academywave.com/member.php?u=5060) @Hfada (https://forum.academywave.com/member.php?u=1884) @hoseinrahimi (https://forum.academywave.com/member.php?u=2904) @kamanche (https://forum.academywave.com/member.php?u=621) @Soroosham (https://forum.academywave.com/member.php?u=1126) @fxhadi (https://forum.academywave.com/member.php?u=3443) @ichi.trader98 (https://forum.academywave.com/member.php?u=114) @SaeidFx (https://forum.academywave.com/member.php?u=223) @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12) @MEMO (https://forum.academywave.com/member.php?u=4738) @Erfanalk (https://forum.academywave.com/member.php?u=4900) @KingMilad (https://forum.academywave.com/member.php?u=1304) @Mehrdad az (https://forum.academywave.com/member.php?u=6218) @mohammad-zrm (https://forum.academywave.com/member.php?u=1787) @nosrat (https://forum.academywave.com/member.php?u=3504) @za piri (https://forum.academywave.com/member.php?u=487) @MohsenBjp (https://forum.academywave.com/member.php?u=7133) @salar (https://forum.academywave.com/member.php?u=1964) @ariya (https://forum.academywave.com/member.php?u=2987) @ @nosrat (https://forum.academywave.com/member.php?u=3504) @amino (https://forum.academywave.com/member.php?u=12) @Ali97 @Brian (https://forum.academywave.com/member.php?u=5060) @ariya (https://forum.academywave.com/member.php?u=2987) @Hfada (https://forum.academywave.com/member.php?u=1884) @hosin (https://forum.academywave.com/member.php?u=5530)rahimi @fxhadi (https://forum.academywave.com/member.php?u=3443) @Erfanalk (https://forum.academywave.com/member.php?u=4900)

ariya
01-01-2023, 00:59
درود بر شما بزرگواران

سلام علی جان
عادت نوشتن ژورنال نویسی برای ترید هام
خیلی بهم کمک کرد
و پیدا کردن بهترین ساعت برای فکر کردن
بنظرم هرکسی باید این ساعت رو پیدا کنه
یکی ذهنش صبح ها عال تره ولی برای من ارامش داشتن مهمه و شب ها خیلی بهتر میتونم تحلیل کنم

DR-ali
01-01-2023, 09:22
وقت بخیر
ممنون بخاطر مطرح کردن این سوال عالی
یجورایی باعث میشه تو آخرین روزِ 2022، ببینیم تو سالِ تریدری گذشته چیکارا کردیم
آیا عادت هایی که ایجاد کردیم مارو جای خوبی قرار دادن؟ یا که برای سالِ جدید باید اصلاح بشن
چندتا عادت بود که سعی داشتم ایجادشون کنم اما بخاطر محدودیت زمانی(شایدم تنبلی:confused:) فعلا اجرایی نشدن که نام نمیبرم
عادت هایی که به مرور اضافه کردم:
مرتب کردن میزِ کار، لپتاپ، مانیتور و ماوس و کیبورد
مرتب کردن چک نویس ها، کاغذهایی که چکیده مطالب هستن، کتاب ها
مرتب کردن دسکتاپ
شارژ زدن گوشی وقتی به یه درصد خاصی میرسید
استاد رو اینا خیلی تاکید داشتن
از چندسال قبل عادت مصرف آبِ فراوان تو طول روز رو ایجاد کرده بودم، تو سه ماه گذشته، منبع آب مصرفیم رو عوض کردم تا یه آبِ سبک تر مصرف کنم
تمرینِ فایل های خاص زبان انگلیسی تو یه ساعت خاص تو روز که عملا هیچ استفاده ی دیگه ای نمیشد ازش کرد، میدونم که شما کتاب کار عمیق رو مطالعه میکنید، این روش رو پارسال از این کتاب یاد گرفتم، اگر اشتباه نکنم اسمش مدیتیشن سیار باشه
شکر گذاری(خود استاد هم اینو تو برنامه صبح گاهیشون دارن)
مدیتیشن(اما با خواست خودم این اواخر بنا به دلایلی خیلی کمترش کردم)
بازی فراوانی(نزدیک 250 روز انجام دادم و به خواست خودم متوقف کردم و دیگه انجامش ندادم، چون برای من کاملا زوری بود و حس خوبی نمیگرفتم)
خوندن حداقل یک کتاب در ماه(سه تا از آخرین کتاب هایی که خوندم: معامله گر منضبط که خلاصش رو تو تاپیک قرار دادم و خودتونم در جریانید، معجزه شکرگذاری راندا برن، چگونه بزرگتر بیندیشیم و بیشتر موفق شویم(تونی تالبوت))
فعالیت تو انجمن پرایس اکشن(درحال حاضر محدودش کردم و فقط یاد شده هارو بررسی میکنم، شایدم برای مدتی تو اوج خداحافظی کنم :D)
شرکت تو دوره های آموزشی دیگه موازی با دوره فرکتالی و پرایس (ایچیموکو و گن که علاقه اصلیمه)

شما هم لطفا با حوصله، یه لیست از عادت های امسالتون رو واسم بنویسید، از اونجا که کتاب خونم هستید، 3تا از بهترین کتاب های 2022 رو که مطالعه کردین بنویسید، سه تا از دوستانِ دنیای واقعی که حس خوب بهتون دادن(انجمن نه) فقط اسمشون رو بنویسید یا فقط حرف اول اسمشون
موفق باشید...

درود محسن جان
ممنونم ازتون بابت مشارکت
لیست عادت هایی که امسال سعی کردم به وجود بیارم
صبح ها چند سالی بود ساعت 5 یا 4ونیم بیدار میشدم و الان دو یا س ماهه بین 6 تا 7 بیدار میشم ((کتاب چرا میخابیم از متیو واکر __واقعا مفید بود واسم))
گوشیم رو کاملا رو حالت پرواز میزارم 99% مواقع و اینستا رو هم پاک کردم ((البته اینکه چند ماهه گوشیم خاموش بوده و جواب کسی رو ندادم خیلی هارو ناراحت کرده ولی خودم راضیم ))
و نمیدونم این عادته یا ی نوع رفتاره یا .. ولی قبلا اگه برنامه ای که واسه روز و هفته ام چیده بودم به خاطر ی کار ی دفعه ای ((اکثرا خانواده)) بهم میخورد ناراحت میشدم و کار خاصی نمیکردم اما چند ماهیه اگه نتونم دقیق طبق برنامه پیش برم سعی میکنم ناراحت نشم و از اون کاری که دارم میکنم لذت ببرم ((اگه منبع یا اموزشی در این مورد دارید ممنون میشم بهم بگید))
و بقیه عادت هام همون قبلی هاست که ازشون راضیم
محسن جان نمیتونم 3تا از بهترین هاشونو بگم (( هر کدوم به نوبه خودشون عالی بودن و من 40 بار نخوندم)) اما 3 تا کتاب اخری که خوندم : برتری خفیف _اصل گرایی و هنر در لحظه زندگی کردن بود (( هنر در لحظه زندگی کردن _ملت عشق و دنیای سوفی کتاب هایی بودن که از خوندنشون واقعا لذت بردم و هر بار با اشتیاق پاشون نشستم
3تا دوستی که بهم امسال حس خوب داده باشه ندارم چون رابطه ام رو خیلی خیلی کم کردم (( تنها کسی که بعضی موقع ها باهاش بیرون میرم پسرداییمه ((یکی از بهترین و مفید ترین دوستام)) ))

شاد باشید

Soroosham
01-07-2023, 12:58
درود بر شما بزرگواران

سلام علي عزيز
اميدوارم حالتون عالي باشه:)
1.عزت نفس
2. باورهاي مالي و روابط و جهان
3. نگرش مثبت در همه چي
4. صبر

اينها براي من زندگيم و تغيير داد و رشد كردم و نتايج عالي گرفتم.
شاد و پر از انرژي هاي مثبت باشيد.

m.rezaei
01-09-2023, 12:04
سلام وقت بخیر.
استاد ممکن هست فیلم هایی که درمورد بازارهای مالی و درکل فیلم هایی که به درد کار فارکس میخوره یا برای روانشناسی خوبه رو معرفی کنید؟ amino

nosrat
01-11-2023, 10:13
درود بر شما بزرگواران

سلام بر شما وقتتون بخیر
راستش یکی از عادتهای بسیار بدم سیگار کشیدن بود اونم در حد خیلی زیاد وهم خودم اذیت بودم و هم خانوادم که به لطف خداوند سعی در ترک این عمل زشت کردم وتا حدودی موفق شدم الان گاهی یه نخ میکشم که امیدوارم بتونم اونم کنار بگذارم یه عادت دیگه من این شده که تا روزی یک قسمتی از یه کتاب رو نخونم خوابم نمیبره انگار جزو واجبات زندگیم شده در مورد ترید هم بدلیل وین ریت خوبیکه سیستمم داشت مدیریت سرمایه رو رعایت نمیکردم وهمیشه با حجم بالا ورود به پوزیشنها میکردم و هرچند خیلی کم استاپ میخوردم همون یه دونه استاپ کلی تاثیر منفی روی من میگذاشت و عقب می افتادم اما الان دیگه عادت کردم جاییکه حد اقل یک به یک بهم نده سعی میکنم ورود نکنم امیدوارم همگی در جهت بهتر شدن هرروز قدم تازه و محکمی برداریم

mehdidass
03-27-2023, 22:16
سلام. راستش اخیرا یه کار جالبی برام عادت شده، گفتم بیام بگم شاید به درد شما هم بخوره. چک لیستم اصولی بود و پوزیشنام به دلایل روانشناسی با ضرر بسته میشد. رفتم دونه دونه پوزیشنامو بررسی کردم فهمیدم روانشناسی مشکل دارم. ازون روز هر روز میام انجمن و تالار های مختلف انجمن میگردم و پستای همه رو میخونم و دنبال نکات روانشناسی میگردم. تجربیات روانشناسی بچه ها. و هرکدوم رو که به دردم بخوره و حس کنم روش ضعف دارم به اول چک لیستم اضافه میکنم و یا راهکارهایی که بچه ها گفتن و مفید بوده رو انجام میدم که هر روز بهتر از روز قبل شدم خداروشکر و این روند همینجور ادامه داره. توصیه میکنم از تجربیات هم استفاده کنیم چون تجربه را تجربه کردن خطاست. بنظرم یه تالار بزنیم به نام انجمن خطا کاران و از خطا هایی که اگر انجامشون نمیدادیم و یا کار هایی که اگر انجامشون میدادیم خیلی بهتر میشد حرف بزنیم و اونارو به هم توصیه کنیم که اون خطا ها رو انجام ندیم. این خیلی میتونه مفید باشه برای کل انجمن و یا حداقل برای من ;)
در آخر ممنونم از همه عزیزانی که از تجربیات ارزشمندشون توی انجمن حرف میزنن. خیلی دوستتون دارم (استیکر قلب)

Elham shafeie
03-30-2023, 14:35
عالی بود

mohammada1041
04-03-2023, 17:00
سلام دوست عزیز سپاسگزارم بابت پست خوبتون و میخواستم نکته ای رو هم که از یک انسان فوق العاده موفق یاد گرفتم اضافه کنم
اون نکته در مورد اهمیت مطالعه ی کتاب هست عادتی که مدت های زیادیه از مردم گرفته شده چون قدرت فوق العاده ای داره مطالعه ی کتاب بیشترین تاثیر رو در یادگیری مطالب داره البته یک نکته ی مهم دیگه اینه که شما هربار که یک کتاب رو میخونید یادگیری جدیدی براتون داره چون شما نسبت به دفعه ی قبل آگاهی بالاتری دارید و چون سطح آگاهی بالا میره دریافت ما هم بیشتر میشه
پس به صورت منظم هر روز کتاب بخونیم تا هر روز موفق تر باشیم
هیچ لذتی برای من بالاتر از اینکه روی خودم کار کنم نبوده
با تشکر از همه ی دوستان و استاد گرامی که آشنایی با ایشون برای من آشنایی با زندگی بود

emiro
04-09-2023, 18:46
شناخت حال حاضرمون
نزدیک به یکسالی میشه که روی کار ها و اومدن یکسری افکار پراکنده کار کردم
و باز هم دارم کار میکنم
تا این چند وفت اخیر یک عادت ده ساله رو ناگهان کنار گذاشتم و براحتی بهش فکر نمیکنم دیگه ( خودم تازه متوجه شده بودم که فقط درام سعی میکنم واقعا انجامش نمیدم)
ولی چیزی که تازه متوجه شدم ده روزه من بیمار شدم بخاطر حال بد از کار کردن
که نتونم بشینم پای چارت و کارم (خیلی فجیح بود مسموم شدم و عوارض بعد از مسمومیت)
تنها چیزی که من متوجه شدم میخوام این emiro
رو بیشتر بشناسم بفهممش بدونم کجا یاری میکنه کجا کم میاره کجا میخواد بیخیال باشه ...کجا تمایل داره چ عکس العمل و یا واکنشی رو نشون بده با توجه به شرایط ...بیام دستشو بگیرم و نگاش کنم حالشو خوب کنم:)

mohamad heydari
07-09-2023, 09:07
عرفان جان یاد اون دیالوگ معروف فیلم "شرک" افتادم که میگه:" میدونی؟ دارم آبروداری میکنم عزیزم" :o

سلام و درود امین جان
الان هرناندز در جواب متن انگلیسیتون ریپلی میکنه و و به فارسی میگه :مرسی داداش لطف کردید ممنون برای راهنماییت;)

zarei
08-05-2023, 14:36
Successful traders often possess certain habits that contribute to their effectiveness. These can include maintaining discipline, conducting thorough research and analysis, managing risk effectively, having a well-defined trading plan, being adaptable to market conditions, continuously learning and adapting strategies, and maintaining emotional control and resilience in the face of market fluctuations. (https://oovagames.com/)

.Hello, dear friend, here we mean daily life habits and personal lifestyle