صفحه 547 از 547 نخستنخست ... 47447497537545546547
نمایش نتایج: از 5,461 به 5,468 از 5468

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

masoud-safari آواتار ها
    9,290 بار در 609 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 16 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.T.A نمایش پست ها
    سلام ودرود خدمت دوستان گرامی

یک چالشی توی ذهنم هست و درگیرش هستم گفتم اینجا به اشتراک بزارم و نظرات ارزشمند شما عزیزان رو بدونم

من 2.5سال هست که از همه زندگیم زدم و فول تایم تمرکزم روی لایف استایل تریدریم هست . اشتیاق بسیار زیادی دارم برای کسب این تخصص و تمامی فعالیت هام رو جوری تنظیم کردم مثل دومینو که به نفع تریدم باشه (حتی آب خوردنم!) و به این لایف استایل معتاد شدم و وسواس زیادی بهش پیدا کردم

در یک ویس از استاد شنیدم که میگفتند اون روزی نرسه که شما پولدار بشید اما ثروت هایی که دارید مثل خونواده و... رو از دست داده باشید و باهاشون غریبه شده باشین!(من همچین چیزی درک کردم)
    وقتی این رو شنیدم جا خوردم . چون دقیقا من غریبه شدم و به غیر از ترید به هیچ چیز اهمیت نمیدم

از طرفی دیگه توی یکی از وبینار های پرایس اکشن از استاد شنیدم که میگفتند شخصی که توی تنگنا باشه اصلا حالیش نیست دندون درده . مریضه . عروسیه . کسی فوت شده . سیل اومده و... اینهارو اصلا نمیفهمه و با چنگ و دندون برای موفقیت تلاش میکنه

اینجا من یک پارادوکس حس میکنم و نمیدونم مسیرم درسته یا نه؟ توانایی تشخیص این رو که ذهن داره گولم میزنه یا نه رو ندارم!
    چون الان توی تنگنای یا مرگ یا رسیدن به هدف هستم اما واقعا میترسم روزی برسه که حسرت داشتن خانواده رو بخورم!

ممنون میشم دیدگاهتون رو بدونم و همه نظرات شما بزرگواران برام ارزشمند هست @amino
    سلام وقتتون بخیر.به نظرم بهترین راه توی زندگی تعادل و کنترل احساسات هست.کنترل احساس به معنیه بی احساس بودن نیست.باید نگاهتون به زندگی و هدف از به دنیا اومدنتون رو عمیق کنین.هر کدوم از ما به این دنیا اومدیم برای یه هدفی برای تکامل.ما کامل نبودیم که دوباره متولد شدیم.تمرکز کنین روی حقایق زندگی.مثلا حقیقت زندگی خیلی خلاصه اینه که شما آگاهی ای هستید که یه بدن بهتون دادن که شما با این دنیا بتونید ارتباط بگیرید و از طریق چالش هاش به تکامل برسید..حالا ترید یه چالش خیلی بزرگ و لذت بخشه که با پایبندی به چک لیست و چالش های درونیش شما نا خوداگاه تبدیل میشید به یه آدم آگاهتر و کامل تر.وطبیعتا به دنبال اون پول هم به همراهش میاد.شما باید با تریدر شدن چیزهایی رو بدست بیارین نه اینکه چیزهایی رو از دست بدین.استاد بارها گفتن باورهای خطی نداشته باشین..... پس متعادل باشید.
    @amino

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از masoud-safari عزیز تشکر کرده اند:

A.T.A آواتار ها
    265 بار در 25 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    توضیحات سایر دوستان مثل لذت بردن از مسیر دقیقا درست بود.
    درک جمله زیر می تونه این پارادوکس رو براتون حل کنه
    برای موفقیت مثل آب، نرم و روان و مثل فولاد سخت باشید

ممنونم از پاسختون خیلی عمیق و مفید بود

و ممنون از پاسخ عالی @masoud-safari عزیز
    ز پس صبر تو را او به سر صدر نشاند...

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از A.T.A عزیز تشکر کرده اند:

97 بار در 39 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    صدهزاران كيميا حق آفرید کیمیایی همچوصبر آدم ندید(دفتر اول مثنوی مولوی،۸۱)
    یکی از اموری که انسان را به زندگی بهتر هدایت می کند، صبراست.
    صبر در لغت به معنای"حبس کردن" است. مثلا هنگام مصیبت انسان با صبر پیشه کردن، سعی می کند که حزن و حسرت را در دلش حبس کند و به زبان نیاورد.
    صبر، نرنجیدن از ناملایمات و شکایت نکردن ازسختی ها و پیشامدهای ناگوار است.
    البته باید دانست که واژه صبر در قرآن که حدود ۷۰ بار تکرار شده است، غالبا همراه با خدا آمده است. یعنی؛ صبری سازنده است که در راه خدا باشد و اگر غیر از این باشد انسان از درون تخریب و به مرور دچار ناراحتی های روحی خواهد شد.
    در مقابل واژه صبر، جزع(بی تابی) قرار دارد.
    صبر و صبوری گرچه بسیارتلخ و مرارت زا ست اما نتیجه آن شیرین و دلخواه است:
    صبرتلخ امد ولیکن عاقبت میوه شیرین دهدپرمنفعت(دفتر اول مثنوی مولوي،81)
    نقطه مقابل صبر، شتابزدگی و تعجیل است و انسان را از رسیدن مطلوب بازمی دارد:
    صبر آرد آرزو را نه شتاب صبرکن الله علم بالصواب(دفتر اول مثنوی مولوی/ ۴۰۰۳)
    ازسویی صبر و شکیبایی در رسیدن انسان به کمالات انسانی جایگاه ویژه ای دارد بطوری که آن را معادل ایمان می دانند:
    گفت پیغمبرخداش ایمان نداد هرکه را صبری نباشد درنهاد(دفتر دوم مثنوی/۶۰۱ )
    هدف کلی ازصبر:
    اگرانسان بیاموزد و تمرین کند که در برابر ناملایمات، شداید و بلاها بی تابی و شکوه و شکایت و ناله نکند و همه رخدادهای نامطلوب را با صبر و شکیبایی بپذیرد و آن را موهبتی از جانب خدا بداند و حتی با جان و دل پذیرای آن باشد، به صفای دل، سعه ی صدر، آرامش درون، رضامندی، خشنودی و ایمان کامل دست می یابد. براستی آیا هدف از زندگی چیزی جز اینهاست؟
    «صبر صافی می کند هرجا دلی ست»(دفتر۶ مثنوی مولوی / ۲۰۴۱)
    مراتب صبر:
    مرتبه ابتدایی، و آن ترک شکایت است.
    مرتبه میانی، و آن راضی بودن به ناملایمات زندگی است.
    مرتبه عالی ، و آن، دوست داشتن بلاها و ناگواری های زندگی ست به گونه ای که فرد صبور آن را از جانب خدا می داند و هرآنچه او بخواهد و مقدر کند را با جان و دل می پذیرد و چه بسا آن را نتیجه توجه و لطف خدا می شمارد:
    هرکه درین بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند(بیدل دهلوی)
    یا به تعبیر «تاگور » شاعر عارف هندی:
    خدا به انسان می گوید: «دوستت دارم ازاین رو مکافاتت می کنم.»
    نتایج صبر:
    اگر انسان در برابر امور شهوانی افسارگسیخته،صبرکند، نتیجه آن «عفت» است.
    اگردرنبردصبورباشد،«شجاعت» است.
    صبر درقبال رفتارنادرست دیگران به «سعه ی صدر» می انجامد.
    صبر در کلام منجر به «رازداری» است. و اگربر مال اندک صبرکند نتیجه آن «قناعت» است.

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از Seyed عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,205 بار در 1,625 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    :سلام دوستان داستان تریدری من اینجوری هستش که میخوام براتون تعریف کنم
    تقریبا 2سال توی دوره پرایس وقت گذاشتم و تمام مراحل نقشه راه رو طی کردم و دید خوب و اصولی روی قیمت و های و لو ها داشتم تقریبا و با اینکه چندبار توی طی کردن تاپیک ترید دوره پرایس به مشکل میخوردم و کل سود هامو در یک ترید از دست میدادم و درباره از اول شروع میکردم تا بالاخره تونستم تاپیک ترید رو با 30 درصد سود به اتمام برسونم و اون زمان فکر میکردم اگه وارد دوره فراکتالی بشم با اضافه شدن اندیکاتور ها مشکلم برطرف میشه و میتونم ماهی100 درصد سود کنم اینجوری بود که وارد دوره فراکتالی شدم و ترید و تعطیل کردم و شروع به تمرین و دیدن فایل های دوره ی فراکتالی کردم تا اتمام فایل های مکدی و این طرز فکر رو داشتم منی که دوسال در دوره پرایس بودم و تمرین کردم دوره فراکتال خیلی نباید وقت بزارم چون همه بچه ها در رادیوتیوپ ها از اهمیت پراس اکشن میگفتن... تقریبا چند ماهی وقت گذاشتم و شروع کردم به ترید کردن و تقریبا یکسالی توی دمو کار مکیردم اما هیچ وقت نتونستم حتی یک ماه کامل سوداوری داشته باشم والان به مرحله ای رسیدم که نمیدونم کجام تقریبا از تمام کارام زدم و فقط میخوام روی ترید متمرکز بشم
    تقریبا میدونم مشکل اصلی من روانشناسیه با این که خیلی خیلی پیشرفت کردم و کلا یک انسان دیگه شدم اما باز نیاز به اصلاحات دارم در مواردی مثل:صبر_تعهد_حس عقب افتادگی_اور ترید_ترس از دست دادن فرصت و….

و این رو هم میدوتم باید به چک لیست شخصی سازی شده خودم برسم و میخوام دوره فراکتال رو دوباره با تمرکز بالا شروع کنم و روی 10 فایل اول که تمام دوستان روی اینها تاکید کردن وقت بزارم و همزمان در دمو ترید بزنم و تمرین در لایو مارکت کنم

سوالم اینه که ابا کارم درسته؟؟پیشنهادی یا تجربه ای که بتون کمکم کنه میتونین در اختیارم بزارین؟؟
    و در مورد اول هم (مسائل روانشناسی) ایا ابده یا تجربه ای دارین؟؟؟
    کلا اومدم مسیرم و مشکلاتم و ایده ای که برای بیرون اومدن از این مشکلات داشتم رو بیان کردم شاید شما دوستان تجربه ای داشته باشین که بتونه کمکم کنه چون الان حس و حال خوبی ندارم و حس میکنم دارم فقط درجا میزنم @amino
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    9,089 بار در 2,423 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1702 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوست من
    امیدوارم نظر شخصی که میدم براتون مفید باشه
    یقینا دوره فراکتال به شما دید وسیع تری میده مخصوصا فایل هایاولیه که منگنه میشه به پرایس اکشنی که سپری کردید
    منتهی همونطور که خودتون فرمودید مساله شما سیستم و استراتژی نیست
    شما با بالاترین سیستم و بالاترین وین ریت در صورت عدم تسلط به روانشناسی و مدیریت سرمایه حتی اگر در طی یک دوره به راحتی 100 درصد افزایش بالانس داشته باشید باز هم به همون سرعت و شاید سریعتر میتونید از دستش بدید شاید حتی با یک ترید چرا که در صحبت هاتون اشاره کردید عدم پایبندی به چک لیست و...
    به نظرم تمرکزتون و بزارید بیشتر روی روانشناسی و تسلط و پایبندی به چک لیست و بخشی از تمرکز رو بزارید روی دوره فراکتال و تسلط به اون
    هر زمان که تونستید به شکل مستمر حداقل 3 ماه یک حساب و حفظ کنید گام بعدی اموزشی و ارتقا دادنشو بردارید
    3 تا 4 ماه حفظ بالانس و رشدش نشونه تسلط شما میتونه باشه تقریبا
    هر جا از این مساله مطمین شدید قدم بعدیتونو بردارید
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    تقریبا 2سال توی دوره پرایس وقت گذاشتم و تمام مراحل نقشه راه رو طی کردم و دید خوب و اصولی روی قیمت و های و لو ها داشتم تقریبا و با اینکه چندبار توی طی کردن تاپیک ترید دوره پرایس به مشکل میخوردم و کل سود هامو در یک ترید از دست میدادم و درباره از اول شروع میکردم تا بالاخره تونستم تاپیک ترید رو با 30 درصد سود به اتمام برسونم و اون زمان فکر میکردم اگه وارد دوره فراکتالی بشم با اضافه شدن اندیکاتور ها مشکلم برطرف میشه و میتونم ماهی100 درصد سود کنم اینجوری بود که وارد دوره فراکتالی شدم و ترید و تعطیل کردم و شروع به تمرین و دیدن فایل های دوره ی فراکتالی کردم تا اتمام فایل های مکدی و این طرز فکر رو داشتم منی که دوسال در دوره پرایس بودم و تمرین کردم دوره فراکتال خیلی نباید وقت بزارم چون همه بچه ها در رادیوتیوپ ها از اهمیت پراس اکشن میگفتن... تقریبا چند ماهی وقت گذاشتم و شروع کردم به ترید کردن و تقریبا یکسالی توی دمو کار مکیردم اما هیچ وقت نتونستم حتی یک ماه کامل سوداوری داشته باشم والان به مرحله ای رسیدم که نمیدونم کجام تقریبا از تمام کارام زدم و فقط میخوام روی ترید متمرکز بشم
    تقریبا میدونم مشکل اصلی من روانشناسیه با این که خیلی خیلی پیشرفت کردم و کلا یک انسان دیگه شدم اما باز نیاز به اصلاحات دارم در مواردی مثل:صبر_تعهد_حس عقب افتادگی_اور ترید_ترس از دست دادن فرصت و….

و این رو هم میدوتم باید به چک لیست شخصی سازی شده خودم برسم و میخوام دوره فراکتال رو دوباره با تمرکز بالا شروع کنم و روی 10 فایل اول که تمام دوستان روی اینها تاکید کردن وقت بزارم و همزمان در دمو ترید بزنم و تمرین در لایو مارکت کنم

سوالم اینه که ابا کارم درسته؟؟پیشنهادی یا تجربه ای که بتون کمکم کنه میتونین در اختیارم بزارین؟؟
    کلا اومدم مسیرم و مشکلاتم و ایده ای که برای بیرون اومدن از این مشکلات داشتم رو بیان کردم شاید شما دوستان تجربه ای داشته باشین که بتونه کمکم کنه چون الان حس و حال خوبی ندارم و حس میکنم دارم فقط درجا میزنم @amino
    ویرایش توسط forexmh : امروز در ساعت 09:02
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

Yoshita آواتار ها
    9,226 بار در 558 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

سلام و درود
    من نظر خودم رو میگم امیدوارم مفید باشه برای شما
    همین که به مواردی که اشاره کردید مثل صبر و تعهد و ترس و ... آگاه هستید و پذیرفتید به تنهایی 50 درصد به هدفتون نزدیک تر شدید مسیر پیشرفت هم دقیقا مثل بازار هست اصلاح و حرکت اصلاح حرکت پیشنهاد میکنم یک استراحت به خودتون بدید و ذهنتون رو آروم کنید و بعد با قدرت ادامه بدید و اینو بدونید "تا حالا شخصی دیده نشده که به هدفش رسیده باشه و بگه ارزشش رو نداشت"
    در مورد روانشناسی مقالات سایت عالی هستن در یوتیوب هم موارد زیادی رو استاد به صورت ویدیو توضیح دادن میتونید استفاده کنید
    در مورد اخرین صحبتی که داشتید هم اینو بدونید در جا زدن برا کسی هست که هیچ کاری انجام نده "اگر الان نمیتونید پرواز کنید هیچ اشکالی نداره شروع کنید به دویدن اگر الان نمیتونید بدوید شروع کنید به راه رفتن اگرالان نمیتونید راه هم برید شروع کنید به سینه خیز رفتن "همین که دارید چالش هایی که داشتید رو بررسی میکنید و به دنبال بهبود هستید یعنی اینکه امروز از دیروز خودتون پیشرفت داشتید و این یعنی شما در مسیر پیشرفت در حرکت هستید همیشه این جمله رو توی ذهنتون داشته باشید اصلا کاری به انگیزشی بودن و...نداشته باشید تمرکز روی پیشرفت هر روزه باشه هر طور که میتونید شده یک قدم بردارید اون یک قدم بعد از یک مدت هزاران قدم میشه
    از مسیر لذت ببرید.
    احساسات نقش مهمی در روند تصمیم گیری ایفا می کنند. زیرا قوه احساس،انتخابی است.اگر احساس عصبانیت کنید،عوامل جزئی و کم اهمیت نیز شما را خشمگین میکنند اگر وحشت زده باشید،کوچکترین صدا نیز شما را می ترساند اگراحساس شادمانی کنید حتی رویدادهای معمولی خنده را بر لبان شما ظاهر می سازد .

12. یک کاربر برای این پست سودمند از Yoshita عزیز تشکر کرده اند:

1,770 بار در 263 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

سلام و وقت بخیر
    دوره فراکتالی وبینار شماره 75 دقیقه 20 به بعدش رو ببینید و اون توضیحات استاد رو اجرا کنید. (برای دوستانی که دوره فراکتالی رو ندارند این وبینار روی یوتیوب آکادمی هم هست.)
    اینکه میگید دارم در جا میزنم به نظرم به خاطر اینه که پارامتر درست رو اندازه نمیگیرید. یه مثال بزنم خدمتتون. فرض کنید اضافه وزن دارید و برای کاهش وزن میرید باشگاه، اوایل خیلی خوب "عدد روی ترازو" شروع میکنه به کم شدن ولی از یه جایی این "عدد" ثابت میشه و حتی میره بالا. حالا چه اتفاقی داره میافته؟ من که طبق برنامه دارم میرم باشگاه و اوایل خوب بود الان چی شده و کلی نگرانی دیگه، نکته اینه که باید عدد درست رو نگاه کنید. در مثال باشگاه از یه جایی به بعد تمرین باعث عضله سازی میشه و خب عضله از چربی سنگین تره، یعنی فرد داره واقعا پیشرفت میکنه ولی چون روی عدد اشتباه (عدد وزن) قفل شده دیگه این که عدد دور شکمش داره کوچیک میشه یا اینکه عدد توده چربی بدنش داره کم میشه رو نمیبینه.

حالا بیاییم سر پستی که شما زدید. ازتون میپرسم آیا عدد درست رو دارید میخونید؟ این که در وضعیت فعلی شما کدوم عدد مهم تره و باید روی اون کار کنید رو خودتون خیلی بهتر میدونید. آیا این عدد در حوزه تکنیکال هست؟ یا مدیریت سرمایه؟ یا روانشناسی؟

حالا اینجا ممکنه بپرسید که من به "تعهد" به عنوان مثال چطوری یک عدد اختصاص بدم. تعهد یک موضوع کیفی هست نه کمی. خب در محدوده ترید این کار خیلی سخت نیست. تعهدی که ما خیلی بهش نیاز داریم تعهد به چک لیست هست. خیلی ساده بعد از هر معامله اون رو بررسی کنید و از خودتون بپرسید آیا این معامله طبق چک لیست بود یا نه و یه جا یادداشت کنید. آخر هر هفته بیایید درصد تعهد خودتون رو حساب کنید مثلا من این هفته 100 ترید زدم که 20 تاش چک لیست رو رعایت نکردم پس نمره تعهد شما میشه 80، حالا نمره قبولی در حوزه تعهد برای تریدر چنده؟ معلومه که باید 100 باشه. حالا روی این کار کنید که این عدد بشه 100.
    وقتی هفته بعد عدد 80 شما شد 90 دیگه میدونید که در حال درجا زدن نیستید. همین روند رو برای ترس، طمع، صبر و...اجرا کنید و پیشرفت خودتون رو با "اعداد" درست اندازه بگیرید تا گام به گام به موفقیت برسید.

در خصوص اینگه آیا کارتون درسته اگر روی جای درست وقت بگذارید بله کارتون درسته. تجربه خودم رو هم گفتم خدمتتون.
    موفق باشید!
    ویرایش توسط Mohammad_Hosein : امروز در ساعت 13:33

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

OmidPouyaan آواتار ها
    949 بار در 195 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

سلام دوست عزیزم
    در مورد مسیر و موارد مربوط به اون دوستان به خوبی گفتند

من به خاطر این قسمت از صحبت*های شما ۳ نکته دارم:
    تقریبا از تمام کارام زدم و فقط میخوام روی ترید متمرکز بشم

1- یک راه درآمدی دیگه داشته باشید تا حتی اگر روزی از این مسیر نتیجه نگرفتید این فکر به ذهنتون نیاد که عمرتون رو حروم کردید. ( چون برای بعضی از دوستان آکادمی این اتفاق افتاد )
    2- بقیه مسائل زندگیتون رو مشروط به موفقیت در این بازار نکنید، مثلا نگید اول از بازار پول دربیارم بعد ازدواج کنم، یا اول از این کار پول دربیارم بعد برم سفر. چون ممکنه اینطور نشه .
    3- از فرصت بودن با عزیزان ( به خصوص پدر و مادر ) استفاده کنید و نگید اولویت من الان بازار هست. یادتون باشه بازار همیشه هست اما اونها همیشه نیستند.

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از OmidPouyaan عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 547 از 547 نخستنخست ... 47447497537545546547

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 17 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع