صفحه 545 از 545 نخستنخست ... 45445495535543544545
نمایش نتایج: از 5,441 به 5,450 از 5450

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

1,687 بار در 252 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط om!d نمایش پست ها
    حقیقتا من هنوز منابع جناب مارک داگلاس رو مطالعه نکردم
    و اول خواستم ببینم دوستان که استفاده کردن واقعا توی ترید کمک شون کرده یا نه؟
    حالا برخی از دوستان خودم مطالعه کردن و میگن عالیه بعد میپرسم ازشون خب چه تاثییری داشت توی معاملات شما و جواب هاشون طوریه که مشخصه اصلا استفاده نکردن و متاسفانه فقط نظر میدن ...
    من حالا اون داستان پورشه رو ندیدم توی این چند سایت...

ولی در کل من برام مهم بوده همیشه که این کتابی که مخوام شروع کنم خود نویسندش چه دستاورد هایی داشته ...یعنی واضح تر بخوام بگم دنبال فرضیات نیستم بلکه دنبال تجارب اثبات شده هستم و همیشه قبلش در مورد نویسنده میخونم و بعد استارت کتاب یا منبع میخوره...

به قول استاد یک دور با فنجان خالی بخونید دو تا کتاب رو بعد ببینید که مواردی که مطرح میکنه به دردتون میخوره یا نه.
    شخصا از آموزه های مارک داگلاس استفاده کردم و برای من تغییر تفکر از "یک ترید موفق" به "یک سری ترید موفق" توسط آموزه های مارک داگلاس اتفاق افتاد و حتی همین الان هم در حال مطالعه کتاب The Disciplined Trader ایشون هستم.

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

om!d آواتار ها
    2,051 بار در 648 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Hosein نمایش پست ها
    به قول استاد یک دور با فنجان خالی بخونید دو تا کتاب رو بعد ببینید که مواردی که مطرح میکنه به دردتون میخوره یا نه.
    شخصا از آموزه های مارک داگلاس استفاده کردم و برای من تغییر تفکر از "یک ترید موفق" به "یک سری ترید موفق" توسط آموزه های مارک داگلاس اتفاق افتاد و حتی همین الان هم در حال مطالعه کتاب The Disciplined Trader ایشون هستم.
    خیلی ممنونم از راهنماییت محمد حسین جان پیشنهادت کدوم منبع مارک داگلاس هست؟ منبعی که بتونه منو قانع کنه که بقیه منابع این نویسنده رو مطالعه کنم؟
    حالا با این صحبت ها یک سوال جدید هم برای من مطرح شد
    که ایا اعتقادات من درسته که نویسنده خیلی مهمه چه شخصی بوده یا نه حرف های اون شخص مهمه؟
    شخصا فکر میکنم چون زمان برای ما مهمه بهتره بدونیم چه شخصی پشت این مقالس
    اگر زمان بینهایت داشتیم میشد همه چیز رو مطالعه کرد...
    بدون پیش داوری و با فنجان خالی پذیرای نظرات همه عزیزان درباره این سوالم هم هستم
    نویسنده مهمه یا حرفاش ؟ @amino
    ویرایش توسط om!d : 05-12-2024 در ساعت 17:38
    "بسیاری از مشکلات بشر از نوع سوال پرسیدن او شروع میشود"
    (Edmund Husserl)

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از om!d عزیز تشکر کرده اند:

1,687 بار در 252 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خیلی ممنونم از راهنماییت محمد حسین جان پیشنهادت کدوم منبع مارک داگلاس هست؟ منبعی که بتونه منو قانع کنه که بقیه منابع این نویسنده رو مطالعه کنم؟
    که ایا اعتقادات من درسته که نویسنده خیلی مهمه چه شخصی بوده یا نه حرف های اون شخص مهمه؟
    خواهش میکنم.
    به نظرم با کتاب Trading in the Zone شروع کنید که ترجمه شده به "تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی؟" برای شروع اولیه هم خلاصه دوستان توی این تاپیک رو بخونید: https://forum.academywave.com/showthread.php?t=113
    بعد کتاب The disciplined trader که ترجمه شده به عنوان "معامله گر منضبط" رو بخونید.
    یه کتاب هم سال 2020 با یه نویسنده دیگه معرفی کردند با این عنوان The complete trader: the definitive guide to mastering the psychology of market behavior این کتاب رو هنوز خودم نخوندم لذا نظری نمیتونم بدم.
    اینم یادم اومد، یه دوره ویدئویی هم داره آقای داگلاس که توی فراچارت دیدم رایگان گذاشته اش، اگر کیفیت ترجمه اش خوب باشه ارزش دیدن داره، این رو چون من زبان اصلی رو دیدم در خصوص ترجمه ی موجود نمیتونم نظر بده ولی این سری ویدئویی هم خیلی مفید هستند و یه نمایی کلی از دو کتاب هم قبل از مطالعه میتونه بهتون بده. https://farachart.com/5346

در خصوص سوال بعدی هم نظر شخصی ام رو میگم، به نظرم حرف مهم تره تا کسی که حرف رو میزنه چون خیلی اوقات حکمت هایی از دهان افراد خارج میشه که حتی خودشون هم متوجه اش نمیشن ولی کسی که اون حرف رو درک بکنه میتونه ازش بهره خیلی بیشتری حتی از خود اون فردی که داره این حرف رو میزنه خواهد برد.
    ویرایش توسط Mohammad_Hosein : 05-12-2024 در ساعت 18:30

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

Yoshita آواتار ها
    9,188 بار در 554 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و درود
    منم نظرم رو در این مورد عنوان میکنم
    به نظر من 99% مهمه که داریم صحبت چه کسی رو گوش میدیم کسی که اون مسیری و هدفی که ما داریم رو خودش رفته یا نه همون طور که خودتون هم اشاره کردید زمان خیلی مهمه تازه شما شخص مناسب رو هم پیدا کنید چالشی که وجود داره این که درک و فهم ما چقدر هست شما صحبت های اون شخص رو نسبت به درکی که دارید برداشت و تفسیر میکنید برای خودتون ، که اینجا بحث 40 بار که استاد عنوان کردن هم مربوط میشه به همین مورد که هر بار با بالا تر رفتن درکمون نسبت به اون موضوع به درک و برداشت بهتری از صحبت های اون شخص میرسیم
    اما مورد دیگه ای هم هست بعضی مواردی پیش میاد که من جز همون یک درصد در نظر میگیرم مثلا بارها برای من پیش امده چیزی رو از یک بچه دو ساله شنیدم که شاید توی ده تا کتاب هم متوجه اون موضوع نبودم
    احساسات نقش مهمی در روند تصمیم گیری ایفا می کنند. زیرا قوه احساس،انتخابی است.اگر احساس عصبانیت کنید،عوامل جزئی و کم اهمیت نیز شما را خشمگین میکنند اگر وحشت زده باشید،کوچکترین صدا نیز شما را می ترساند اگراحساس شادمانی کنید حتی رویدادهای معمولی خنده را بر لبان شما ظاهر می سازد .

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از Yoshita عزیز تشکر کرده اند:

A.T.A آواتار ها
    231 بار در 21 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام ودرود خدمت دوستان گرامی

یک چالشی توی ذهنم هست و درگیرش هستم گفتم اینجا به اشتراک بزارم و نظرات ارزشمند شما عزیزان رو بدونم

من 2.5سال هست که از همه زندگیم زدم و فول تایم تمرکزم روی لایف استایل تریدریم هست . اشتیاق بسیار زیادی دارم برای کسب این تخصص و تمامی فعالیت هام رو جوری تنظیم کردم مثل دومینو که به نفع تریدم باشه (حتی آب خوردنم!) و به این لایف استایل معتاد شدم و وسواس زیادی بهش پیدا کردم

در یک ویس از استاد شنیدم که میگفتند اون روزی نرسه که شما پولدار بشید اما ثروت هایی که دارید مثل خونواده و... رو از دست داده باشید و باهاشون غریبه شده باشین!(من همچین چیزی درک کردم)
    وقتی این رو شنیدم جا خوردم . چون دقیقا من غریبه شدم و به غیر از ترید به هیچ چیز اهمیت نمیدم

از طرفی دیگه توی یکی از وبینار های پرایس اکشن از استاد شنیدم که میگفتند شخصی که توی تنگنا باشه اصلا حالیش نیست دندون درده . مریضه . عروسیه . کسی فوت شده . سیل اومده و... اینهارو اصلا نمیفهمه و با چنگ و دندون برای موفقیت تلاش میکنه

اینجا من یک پارادوکس حس میکنم و نمیدونم مسیرم درسته یا نه؟ توانایی تشخیص این رو که ذهن داره گولم میزنه یا نه رو ندارم!
    چون الان توی تنگنای یا مرگ یا رسیدن به هدف هستم اما واقعا میترسم روزی برسه که حسرت داشتن خانواده رو بخورم!

ممنون میشم دیدگاهتون رو بدونم و همه نظرات شما بزرگواران برام ارزشمند هست @amino
    ز پس صبر تو را او به سر صدر نشاند...

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از A.T.A عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    15,075 بار در 1,180 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.T.A نمایش پست ها

یک چالشی توی ذهنم هست و درگیرش هستم گفتم اینجا به اشتراک بزارم و نظرات ارزشمند شما عزیزان رو بدونم

من 2.5سال هست که از همه زندگیم زدم و فول تایم تمرکزم روی لایف استایل تریدریم هست . اشتیاق بسیار زیادی دارم برای کسب این تخصص و تمامی فعالیت هام رو جوری تنظیم کردم مثل دومینو که به نفع تریدم باشه (حتی آب خوردنم!) و به این لایف استایل معتاد شدم و وسواس زیادی بهش پیدا کردم

در یک ویس از استاد شنیدم که میگفتند اون روزی نرسه که شما پولدار بشید اما ثروت هایی که دارید مثل خونواده و... رو از دست داده باشید و باهاشون غریبه شده باشین!(من همچین چیزی درک کردم)
    وقتی این رو شنیدم جا خوردم . چون دقیقا من غریبه شدم و به غیر از ترید به هیچ چیز اهمیت نمیدم

از طرفی دیگه توی یکی از وبینار های پرایس اکشن از استاد شنیدم که میگفتند شخصی که توی تنگنا باشه اصلا حالیش نیست دندون درده . مریضه . عروسیه . کسی فوت شده . سیل اومده و... اینهارو اصلا نمیفهمه و با چنگ و دندون برای موفقیت تلاش میکنه

اینجا من یک پارادوکس حس میکنم و نمیدونم مسیرم درسته یا نه؟ توانایی تشخیص این رو که ذهن داره گولم میزنه یا نه رو ندارم!
    چون الان توی تنگنای یا مرگ یا رسیدن به هدف هستم اما واقعا میترسم روزی برسه که حسرت داشتن خانواده رو بخورم!

عرض ادب و احترام
    امیدوارم حالتون خوب باش
    تجربه ای شخصی خودم رو عرض میکنم...
    شما میتونید به همین شکل سخت تلاش کنید و به مسیر ادامه بدید،ولی سعی کنید از مسیر لذت ببرید.افراد خانواده بسیار با ارزش هستند.شما میتونید در برنامه روزانه خودتون روزی یک ساعت رو برای در کنار خانواده بودن قرار بدید.ولی توجه کنید با افرادی رفت و امد کنید که جزو ادم های سمی نباشن و شما رو دل سرد نکن.مسیر تریدر شدن طولانی هستش و همین که بتونید در کنار افرادی باشید که کمی حال شما رو خوب کنن،میتونه در روحیه شما هم تاثییر خوبی بزاره.از مسیر لذت ببرید...
    موفق هستیم
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Yoshita آواتار ها
    9,188 بار در 554 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.T.A نمایش پست ها

سلام و درود
    دکتر هلاکویی در این مورد یک صحبتی داشتن شاید برای شما جالب باشه : ما یک ادم برنده داریم و یک ادم موفق ، اگر در راه رسیدن به هر هدفی ، سلامتی جسمی ، خانواده و سلامتی روانی رو فدای رسیدن به اون هدف کنیم در واقع برنده شدیم نه موفق ، در واقع ما اتاق خواب میخواییم که بخوابیم نه 500 تا اتاق خواب که در هیچ کدمشون خوابمون نبره، این 500 تا اتاق خواب وقتی شما نمیتونی بخوابی دیگه به چه دردتون میخوره
    سعی کنید کارهاتون رو اولویت بندی کنید و به چند بخش تقسیم کنید و برای هر بخش وقت مناسب رو بزارید و از همه جنبه های زندگیتون استفاده کنید
    از مسیر لذت ببرید
    احساسات نقش مهمی در روند تصمیم گیری ایفا می کنند. زیرا قوه احساس،انتخابی است.اگر احساس عصبانیت کنید،عوامل جزئی و کم اهمیت نیز شما را خشمگین میکنند اگر وحشت زده باشید،کوچکترین صدا نیز شما را می ترساند اگراحساس شادمانی کنید حتی رویدادهای معمولی خنده را بر لبان شما ظاهر می سازد .

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Yoshita عزیز تشکر کرده اند:

650 بار در 109 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دوستان عزیز سلام وقتتون بخیر

امروز به یک ضرب المثلی برخوردم و خواستم هرکدوم از دوستان نظرشون رو درباره معنا و مفهوم این ضرب المثل بگن:

"حدسود ها لمس می شوند اما عمل نمی کنند"

پیشاپیش از همه دوستان بابت مشارکتشون تشکر میکنم.
    با آرزوی موفقیت

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

73 بار در 30 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان مقاله ای که اخیرا در اکادمی قرار داده شده رو حتما بخونید. حس میکنم همه افراد دچار پاندول احساسی اند چه در زندگی چه در کار
    https://academywave.com/what-is-the-...m-of-emotions/

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از Seyed عزیز تشکر کرده اند:

650 بار در 109 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر

قسمتی از یک مقاله را که خواندم می گذارم،

شما بعنوان معامله گر دوست دارید ریسک بیشتري را بعد از چهار معامله يِ برنده يِ پشت سرهم انجام دهید. علتش اینست که ممکن است ، فکر کنید این که چهار معامله را پشت سر هم با برد بیرون آمدید به این خاطر است که شما قدرت و توان مضاعفی در بردن در معامله و یافتن موقعیت هاي برنده بدست آورده اید.و این اشتباه کُشنده است. آنچه حقیقت دارد اینست که شما هنوز همان معامله گري هستیدکه قبل از 4برد قبل بودید. این سوال را از خود بپرسید که، چند بار تا حالا به نتیجه يِ خوبِ یک ماهه تان بخاطر ریسک بالایی که فقط در یک معامله چون حس می کردید می دانید که بازار به کدام سمت حرکت می کند ، گند زده اید؟

شما ناگهان تبدیل به یک معامله گر بهتر نمی شوید.بنابراین هرگز رویکرد خود را به مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک تغییر ندهید. اگر زمانی که عملکردتان در گذشته مثبت بود، تمایل پیدا کردید که بیشتر معامله کنید.خیلی راحت از پشت میز معامله گري بلند شوید ، کمی قدم بزنید و این فکر پلید را از ذهن تان دور کنید
    ویرایش توسط Farhan : امروز در ساعت 12:14

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 545 از 545 نخستنخست ... 45445495535543544545

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 57 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 57 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع