صفحه 343 از 547 نخستنخست ... 243293333341342343344345353393443 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,421 به 3,430 از 5465

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

amirahmdyi آواتار ها
    516 بار در 49 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aminbehfar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من چند تا مشکل جدی از لحاظ روانشناسی دارم که واقعا روی ترید تاثیر بسیار بدی میزاره نمیدونم چیکار کنم واقعا موندم.
    یکی از مشکلاتم اینه اصلا نمیتونم ضرر تحمل کنم

یه مدت کوتاه به استراتژی پایبند هستم ولی بعد دیگه اصول رو رعایت نمیکنم

بنظر خودم کمالگرا هستم

خیلی عجول هستم
    چجوری میتونم فعلا اینارو درمان کنم؟؟
    سلام امین جان ، سال نوت مبارک
    مورد اول ، به قول استاد ، عظمت باید در نگاه شما باشه ، نه در اون چیزی که بهش نگاه میکنی ، این مورد به دلیل نوع نگاه و طرز فکر شما به حد ضرره ، مثل رابطه آمپول و بچگیامون که اکثرا ازش میترسیدیم چون درد داشت ، ولی از این نظر نگاه نمیکردیم که در خیلی موارد نسبت به داروهای خوراکی موثر تر و سریع الاثر تره ، در مورد ضرر هم این قضیه صادقه ، اگه شما بدونی با این ضرر های طبق چک لیستت ، قراره دانش و چک لیستت آپدیت بشه ، اگه بدونی این ضررای الان دارن راه به سود مستمر رسیدن اینده رو بهت نشون میدن ، چرا نتونی تحمل کنی؟ مگر اینکه ضررت طبق چک لیست نباشه و با مدیریت سرمایه نباشه (یعنی نسبت به بالانس اکانتت تو یه معماله قسمت قابل توجهی از سرمایه از دست بره) اون وقت دیگه مشکل از خود ضرر نیست ، باید عامل زمینه ای رو برطرف کنی ، چیزی که منجر به اون ضرر خارج از چک لیست شده ( البته اگه چک لیست واضح و نوشته شده داشته باشید)
    مورد دوم هم بخاطر تمرین و بک تست کم نسبت به استراتژی هستش ، شاید با خودتون بگید « نه ، من که به نظر خودم کلی وقت گذاشتم» ولی من به عنوان برادر کوچک به شما میگم که اینطور نیست ، چون اگه انقدر تمرین و بک تست انجام میدادین که این استراتژی برای خودتون از لحاظ سوددهی ثابت میشد ، دیگه غیر اصولی ترید نمیکردین ، پیشنهاد من اینه که قبل از کلیک روی خرید یا فروش ، پنج ثانیه صبر کنید ، یه مرور کلی از پوزیشن بکنید (از خودتون بپرسید چرا بای/سل ؟ به چه دلیل ؟ طبق چک لیستم هست؟ مدیریت سرمایه و ....) و اگه پاسخ مثبت بود، اقدام کنید
    در مورد کمالگرایی پیشنهاد میکنم فصل ۱۳ کتاب انگشتان ثروت ساز رو مطالعه کنید
    و سوال آخر ، به قول استاد ، عجله و بی صبری به دلیل نبودن و زندگی نکردن در زمان حال هستش یعنی یا در گذشته و یا در آینده سیر میکنید ، یا حسرت گذشته رو میخورید و میگید باید هرطور شده(سریع) بیام جبرانشون کنم ، یا در آینده هستید و حس میکنید که دارید عقب میوفتید و باید با سرعت کار هارو انجام بدید ، اگه شما بتونید تو زمان حال زندگی کنید ، بی صبری و عجله از بین میره و وجود نخواهد داشت ، اوقات به کام
    ویرایش توسط amirahmdyi : 03-27-2023 در ساعت 10:57
    عظمت باید در نگاه تو باشد ، نه در چیزی که به آن مینگری

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از amirahmdyi عزیز تشکر کرده اند:

14 بار در 5 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خیلی ممنونم که راهنماییم کردین

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Aminbehfar عزیز تشکر کرده اند:

14 بار در 5 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

امین جان مشکلات شما بسیار اساسی و پایه ای است و یک جواب داره
    یا تغییر میکنید اگر میخواید توی این بازار کار کنید یا اینکه هرکاری که دوست دارید میتونید انجام بدید
    این بازار بازاری نیست که بگید من هیچوقت نباید ضرر کنم و یک سیستمی میخوام که هیچوقت ضررده نباشه و... این سیستم قابل دسترسی هست اما برای تریدری که زیربنای مناسبی داشته باشه اما من میگم نقل قول از امینو عزیز: تریدری که ضرر نمیکنه از تریدری که ضرر میکنه اما برآیندش در نهایت مثبته آسیب بسیار بیشتری میبینه
    این بازار بازاری نیست که در چند ماه آموزش ببینید و بعددیگه بیوفتید روی غلتک و برید میلیاردر شید اصولا طبق امارها و صحبت استاد که بارها فرمودند 3الی5 سال حال اگر تریدری توان تحمل این مدت زمان آموزش اصولی + شکست و اصلاح مسیر رو داره میتونه به این بازار دل ببنده وگرنه چیزی جز شکست نصیبش نخواهد شد.... من کاملا رک صحبت میکنم ..من حتی خواهر خودم هم که میخواد از چند وقت دیگه آموزشش رو شروع کنه کاملا رک باهاش صحبت کردم و همه این موارد رو در اختیارش قرار دادم که مثلا خیلی بهتره که در یک ترید ضرر کنیم ولی از اونطرف برایندمون رو مثبت کنیم
    بارها و بارها شده که یک ترید رو در ضرر میبندم و بجاش از اونطرف مارکت رو میگیرم و اصلا و اصلا (اینو جدی میگم) ضرر تاثیر خاصی روی روانشناسیم نداره چون من این ضرر رو نمیبینم ...من برآیند سیستم معاملاتیم رو میبینم

اینو بارها گفتم نه به شما بلکه به همه دوستان که لطفا در ابتدا یک سیستم معاملاتی کاملا اثبات شده داشته باشید برای معاملات و سعیدر اوایل کاملا سیستماتیک با سیستمتون بزنید حالا یا دوره پرایس اکشن یا دوره فراکتالی
    چون اینجوری حداقل ریسکتون مشخصه و سعی اوایل سمت ترید تحلیلی نرید ...ترید تحلیلی بدین منظور نیست که تحلیل نکنید ... خیر منظورم اینه که هرجایی رو ورود نکنید ..خیلی واضح معامله کنید و یک ورود ثابت داشته باشید با ریسک مشخص ..حالا ریوارد رو یکی 1بهx میزاره ولی من تحلیلی میزارم اینجا و معمولا از 1به2 بالاتره

این صحبت ها ابتدایی ترین صحبت های برای یک تریدر هست ...اگر میتونید قبول کنید که خوبه اگر نمیتونید قبول کنید که دیگه هیچ
    لطفا فایلهای یوتیوب رو ببینید در بخش روانشناسی ..فکر کنم اولین پستش باشه روانشناسی بازار فارکس ..واقعیت و توهم در مورد فارکس
    همچنین صحبت زیر نقل از امینو عزیز
    https://uupload.ir/view/bandicam_202...5-110_r5p.mp4/
    موفق باشید

ممنونم دوست عزیز من واقعا دلم میخواد. تغییر کنم و از تغییر کردن نمیترسم. چشم حتما بیشتر تلاش میکنم امیدوارم دید که گفتین منم بهش برسم

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از Aminbehfar عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    6,048 بار در 1,287 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 759 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    ﺗﻌﺪﺍﺩﯼ ﺣﺸﺮﻩ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ ﺩﺭ ﯾﮏ ﺑﺮﮐﻪ، ﺯﯾﺮ ﺁﺏ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ . ﺁﻧﻬﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺪﺕ مي ترﺳﯿﺪﻧﺪ ﺍﺯ ﺁﺏ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﺮﻭﻧﺪ ﻭ ﺑﻤﯿﺮﻧﺪ .
    ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﻧﺪﺍﯼ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﺍﺯ ﺳﺎﻗﻪ ﯾﮏ ﻋﻠﻒ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ﺭﻓﺘﻦ ﮐﺮﺩ، ﻫﻤﻪ ﻓﺮﯾﺎﺩ ﻣﯽ ﺯﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﺮﮒ ﺗﻨﻬﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻋﺎﯾﺪ ﺍﻭ ﻣﯿﺸﻮﺩ، ﭼﻮﻥ ﻫﺮ ﺣﺸﺮﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﺑﺮﻧﮕﺸﺘﻪ ﺑﻮﺩ . ﻭﻗﺘﯽ ﺣﺸﺮﻩ ﺑﻪ ﺳﻄﺢ ﺁﺏ ﺭﺳﯿﺪ ﻧﻮﺭ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﺗﻦ ﺧﺴﺘﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻧﻮﺍﺯﺵ ﺩﺍﺩ ﻭ ﺍﻭ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻓﺮﻁ ﺧﺴﺘﮕﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﺭﻣﻘﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﺭﻭﯼ ﺑﺮﮒ ﺁﻥ ﮔﯿﺎﻩ ﺧﻮﺍﺑﯿﺪ .

ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﺧﻮﺍﺏ ﺑﯿﺪﺍﺭ ﺷﺪ ﺑﻪ ﯾﮏ ﺳﻨﺠﺎﻗﮏ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ .
    ﺣﺲ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﺑﺎﻻ ﺁﻣﺪﻧﺶ ﺑﻮﺩ . ﺳﻨﺠﺎﻗﮏ ﺑﺮ ﻓﺮﺍﺯ ﺑﺮﮐﻪ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﮐﺮﺩ ﻭ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﻟﺬﺗﯽ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺩﺍﺩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺤﺼﻮﺭ ﺩﺭ ﺁﺏ ﻗﺎﺑﻞ ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﻧﺒﻮﺩ . ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺩﺍﺷﺖ ﺑﺮﮔﺮﺩﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﺶ ﻫﻢ ﺑﮕﻮﯾﺪ ﮐﻪ ﺑﺎﻻﯼ ﺁﻥ ﺳﺎﻗﻪ ﻫﺎ ﮐﺴﯽ ﻧﻤﯽ ﻣﯿﺮﺩ ﻭﻟﯽ ﻧﻤﯽﺗﻮﺍﻧﺴﺖ ﻭﺍﺭﺩ ﺁﺏ ﺷﻮﺩ ﭼﻮﻥ ﺑﻪ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ .

ﺷﺎﯾﺪ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺭﻓﺘﻦ ﺍﺯ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﻓﻌﻠﯽ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ ﺑﺎﺷﺪ، ﺍﻣﺎ مطمئن ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﭘﯿﻠﻪ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ، ﻏﻢ ﻭ ﺗﺮﺱ، ﺗﻼﺵ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﮐﻤﺎﻝ ﻋﺎﻟﯽ ﺍﺳﺖ !

ﭘﺲ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺭﺍ ﭘﯿﺶ ﺑﮑﺶ ...
    n00034127-b.jpg
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

mansour2166 آواتار ها
    1,900 بار در 169 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان این ویدیو آخر روانشناسی که استاد داخل یوتیوب گذاشتن داخل سایت هم هست؟اگر هست از کجا میتونم ببینم؟عنوان ویدیوتبریک سال نو و تعصبات فکری هست

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از mansour2166 عزیز تشکر کرده اند:

mansour2166 آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    حیف شد میخواستم فایلش رو دانلود کنم و همیشه گوش بدم چون خیلی عالی بود و به نظرم باید مطالبش جزو سیستم عصبی بون بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام منصورجان
    نه فقط در یوتیوب هست

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از mansour2166 عزیز تشکر کرده اند:

Sh.abdi آواتار ها
    1,616 بار در 407 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansour2166 نمایش پست ها
    حیف شد میخواستم فایلش رو دانلود کنم و همیشه گوش بدم چون خیلی عالی بود و به نظرم باید مطالبش جزو سیستم عصبی بون بشه.
    سلام وقتتون بخیر
    برای دانلود فایل های یوتیوب از y2mate استفاده بکنید. یا اسم ویدیو رو سرچ بفرمایید و یا اینکه لینک ویدیو(رو ویدیو کلیک راست بکنید URL ویدیو) رو کپی بکنید اینجا بعدشم با فرمت mp3 یا mp4 و درهر حجمی میتونید دانلودش بکنید.
    Teachers open the door but you must enter by yourself

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Sh.abdi عزیز تشکر کرده اند:

mansour2166 آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عالی بود دوست خوبم. ممنون بابت راهنماییت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sh.abdi نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    برای دانلود فایل های یوتیوب از y2mate استفاده بکنید. یا اسم ویدیو رو سرچ بفرمایید و یا اینکه لینک ویدیو(رو ویدیو کلیک راست بکنید URL ویدیو) رو کپی بکنید اینجا بعدشم با فرمت mp3 یا mp4 و درهر حجمی میتونید دانلودش بکنید.

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از mansour2166 عزیز تشکر کرده اند:

M.T.z آواتار ها
    4,421 بار در 958 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 177 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sh.abdi نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    سلام و وقت بخیر دوست عزیز امید وارم حالتون عالی باشه.من*خودم باورم این هست که بهتره از یوتیوب دانلود نکنیم چون از نظر اخلاقی درست نیست چون اون شخص داره از ویو ها و لایک و کامنت هایی که ما بعد از تماشای محتوای اون میدم پول درمیاره و دانلودش باعث میشه که ما حق زحمت اون شخص رو پرداخت نکنیم و باعث شه که ازش حمایت نشه.
    یادتون نره که ما تریدریم و باید به قوانین و حق همدیگه احترام بزاریم.
    موفق باشید
    E-mail: m.t.z.fx.business@gmail.com
    Instagram: MTz_trader

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از M.T.z عزیز تشکر کرده اند:

658 بار در 109 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به دوستان عزیزم در این تاپیک گرانبها
    می دانم که همگی عالی هستید.
    امروز درحال مطالعه ی جزوه ی روانشناسی ام بودم که احساس کردم بعضی عوامل را می توان بصورت زنجیروار پشت سر هم ردیف کرد و هر موردی مورد بعدی را تشدید می کند و درنهایت مجموع این ها باعث ضرر معامله گر می شود. شاید این مطلب و عکسی که طراحی کرده ام کمک کند که اگر هر کدام از این نشانه ها را دیدیم سریع خودمان را از این زنجیره رفتاری خارج کنیم تا منجر به ضررهای بزرگ نشویم.

در اینجا فرض می کنیم معامله گری یک نظم و روتین معامله گری بصورت نسبی برای خود ایجاد کرده و یک سیستم مشخص با چک لیستِ مکتوب و مشخص را دارد. به گفته ی استاد، معامله گری برای این شخص مانند نهالی است که تازه توانسته روی پای خودش بایستد و به شدت به عوامل تحریک کننده و حوادث حساس است.

مرحله 1: تنبلی ذهنی و شل شدن
    وقتی این معامله گر مدتی طبق سیستم و چک لیستش معامله کرد تنبلی ذهنی به سراغش می آید و وسوسه می شود که دیگر مانند اوایل تلاش نکند و روند معاملاتی خود را زیر نظر نگیرد و به اصطلاح خودش را شل می کند.

مرحله 2: تمایل به تسریع فرآیند
    وقتی معامله گر شل شد تمایل پیدا می کند که فرآیند رشد شخصی و روانشناسی و همچنین فرآیند رشد بالانسش را تسریع کند. این تمایل یا با تزریق ناگهانی یک بالانس زیاد به بالانس قبلی همراه است یا با تغییر درصد سودهایی که برای معاملاتش تعیین می کند.

مرحله 3: عجله و بی صبری
    وقتی این تمایل تقویت شد خیلی زود عجله و بی صبری به سراغ معامله گر می آید که برای او سمی مهلک است.

مرحله 4: برهم زدن نظم و روتین معاملاتی
    مشخصا کسی که می خواهد یک فرایند زمان بر را به مقدار زیادی تسریع کند عجله می کند و این عجله باعث ساده گرفتنِ قوانین معاملاتی او می شود و در این حالت معامله گر براحتی نظم و روتین خود را کنار می گذارد. در این مرحله هنوز ممکن است معامله گر سود کند.

مرحله 5: با حالت نامناسب پشت چارت نشستن و معامله کردن
    خیلی دور از انتظار نیست، کسی که به نظم و روتین معاملاتی خود پشت کرده در حالتی غیر آماده پای چارت می نشیند و معامله می کند. تا قبل از این مرحله شاید معامله گر هنوز متوجه اشتباه مهلکی که در حال مرتکب شدن آن است نشده باشد.

مرحله 6: گره زدن شخصیت به نتایج معاملاتی
    از این مرحله معامله گر کم کم شروع به ضرر می کند و از آنجایی که حالت روانی مناسبی برای معامله کردن نداشته است ضرر را به شخصیت خود گره می زند و بواسطه ی ضرر کردن احساس بی ارزشی و پوچی می کند. (البته این مورد به دلیل ساختار روانی خاص در مردان بیشتر است، زیرا مردان عمدتا نتیجه گرا و زنان فرایند گرا هستند. البته که این حالت کلی است و نباید خیلی آن را جدی گرفت)

مرحله 7: کم شدن اعتماد به نفس
    وقتی معامله گر نتایج منفی معاملاتش را به شخصیتش گره زد اعتماد به نفسش به شدت کاهش می یابد که وجود آن برای معامله کردن ضروری است.

مرحله 8: کم شدن ایمان به سیستم معاملاتی
    در پی کم شدن اعتماد به نفس، اطمینان و ایمان معامله گر به سیستمش به حداقل خود می رسد و ممکن است در این مرحله برای جبران ضرر در هر موقعیتی که به نظر سودده می آید وارد می شود و چک لیستش را بطور کامل زیر پا می گذارد تا ضرر وارده را جبران کند.

مرحله 9: نپذیرفتن ضرر
    در این مرحله احتمالا معامله گر با وارد شدن های پی در پی و یا هج کردن سعی در برگرداندن ضرر دارد و نمی تواند معاملات بازی که در ضرر هستند را ببندد و دوباره با تمرکز بیشتر به چارت برگردد.

مرحله 10: ناراحت شدن از ضرر
    در این مرحله معامله گر در بهترین حالتش توانسته با ضرری بزرگ بالاخره از آن معاملات غیر اصولی خارج شود و در حالت بدتر حسابش را از دست داده است و به شدت از ضرر کردن و یا از دست دادن حسابش ناراحت است. ممکن است گریه کند یا پرخاش کند و یا مدتی افسرده شود.

مرحله 11: وجود یک معامله گر ضررده
    این معامله گر بعد از مدتی اشکالاتش را می فهمد و دوباره بالانسی به اکانتش تزریق کرده و شروع به معامله کردن می کند. در اوایل سود می کند و درصدهای معقول و اصولی ای را که برای خودش تعیین کرده از بازار می گیرد اما بعد از کمی روند مثبت دوباره ذهنش او را تحریک می کند و دوباره مرحله ی 1 را آغاز می کند.

باید مدام مراقب روند ذهنی و روانی خودمان باشیم که اگر خودمان را در هر یک از این مراحل دیدیم بتوانیم سریعا آن را تشخیص داده و خود را از این چرخه ی معیوب خارج کنیم.
    برای اینکه درگیر این چرخه نشویم همان راه حل های تکراری اما اصولی چاره بخش ماست یعنی: پایبندی به چک لیست و تعهد به روتین معامله گری در زندگی شخصی و حرفه ای

موفق هستید.
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 28 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 28 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع