صفحه 5 از 23 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 227

موضوع: شاخص دلار ... Dxy

1,197 بار در 320 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid.pb نمایش پست ها
    سلام و ارادت
    شاخص دلار من خودمم یه نیم نگاهم همیشه هست . البته دقیقا مثل گفته شما بعضا باعث ضرر میشه . من معمولا شاخص دلار و بعد یورو به دلار و میبینم . اما بیشتر ترید هام در چند هفته اخیر رو طلا بوده. . سود خوبی بوده . خدا روشکر . اما بعضا منفی هم شدم . که اشتباه صد درصد خودم بوده . به جز یک مورد 742 دلار منفی شدم این هفته واقعا هم تقصیر خودم نبود / در هر حال باید ضرر رو قبول میکردم و میبستم . و امید وار به برگشت قیمت نمیموندم . در هر حال . یه اکانت ریل داشتم آماده میکردم بفرستم برای جناب امینو که این هفته خراب شد.
    عرض ادب . احترام .... من 2 سال هست که در اکادمی هستم ...
    کلی استیتمنت دارم ... تو ریل و دمو .... اکانت ها رو 2-3 برابر کردم ....
    اما ارایه ؟ اریه برای چی ؟ مگه قرار هست اتفاقی بیفته ؟ جایزه میدن .... یا مدرک ....
    نهایتش یک مصاحبه هست که ... به درد نمیخوره ... بیشتر دنبال این هستم که اموزش ها بیشتر و کامل تر بشه ....
    فراکتالی بیاد رو پلیر ...و لول های بعدی اموزش اعلان بشه ..... بر فرض مثال من یه استیتمنت دارم ... فقط با شکست مووینگ 240 و 60 ترید کردم .. اولین هیدن 10 پیپ رو طلا ... وین ریتش 100 % بود ....
    مسیر راه رو زیاد نخوندم ... نمیدونم داستانش چی هست ... و چه خبره .... و زیاد هم اهمیت نمیدم ... کار خودم رو انجام میدم ...
    احساس کردم که انجمن تحلیل شاخص دلار ... پوند کم داره ... تلاش میکنم یه کمکی کرده باشم ... همین ...
    ضرر که چه عرض کنم ... واقعا حس خیلی بدی داره .... من بدون استاپ ترید میکنم ... منطقه خروج دارم ... جمعه میخواستم یورو به د لار رو تایم خبری ترید کنم .... هر چی محاسبه کردم ... جلی خوبی برای حد ضرر پیدا نکردم ... اینکه بدون حد ضرر منظورم این هست که حتی اگه معامله هم رفت تو ضرر سعی میکنم تو اصلاح حرکتی بعدی جایی ببندم که با حداقل ضرر بیام بیرون ... بیشتر جنبه روانی داره .... استاپ خوردن بده ... خیلی حس بدی داره و نا امید میکنه ادم رو .... اگه بر اساس پرایس اکشن استاپ بزارید ... یعنی جوری که اگه استاپ شما زده بشه روند مارکت عوض بشه ... کمتر استاپ میخورید ... اونم باید تایم معاملاتی رو ببرید یکم بالاتر و تحلیل از 4 ساعته شروع کنید .. (جسارت کردم در حدی نیستم که توضیه کنم ... فقط دیدگاه خودم رو عرض کردم )
    خلاصه اینکه همشهری هم هستید ... امیدوارم موفق باشید و ولتتون پر از پول باشه ...
    ویرایش توسط malekzadeeh : 08-27-2023 در ساعت 05:31
    There is no such thing as a perfect trader.

We are all lifelong learners.

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ....
    امیدوارم که از اخر هفته به خوبی لذت برده باشید ...
    تقریبا اخرین هفته ماه اگوست هست ....
    جمعه سخنرانی فدرال رزرو رو داشتیم .... بازار نوساناتی داشت ... همونطور که عرض کرده بودم اگر هم میخواست شاخص دلار پایین بیاد باید یه هایی میزد .... که این اتفاق رخ داد ...
    در منطقه بسیار بسیار مهم و حیاتی قرار گرفته ..... تمامی جفت ارز ها رو به اندازه کافی ارزون کرده برای خرید ....
    دوست دارم شما عزیزان رو یک تایم فریم دیگه هم ببرم بالاتر تا دیدگاه بهتری نسبت به وضعیت بازار پیدا کنید ....
    به شاخص دلار در تایم هفتگی نگاه کنید ....
    یه کانال نزولی نسبتا معتبری داشت که اون رو شکسته ... پولبک زده و رفته بالا ....
    اتفاقات جالبی در مارکت در حال رخ دادن هست ...
    DXY Weekly

تقریبا میشه گفت ساختار مارکت از 26 سپتامبر 2022 که کاملا نزولی بود ... و سقف و کف های پایین تر میزد ... در حال عوض شدن هست ... البته این پیش بینی هست و باید قدم به قدم با مارکت جلو بریم ...
    اما این وسط یه نگاهی هم به چارت یورو به دلار بندازیم در تایم هفتگی ...
    Euro Weekly

در تایم هفتگی در موقعیت بسیار خوبی برای خرید قرار گرفته ( منظورم اینه اگر دلار پس انداز دارید میتونید مقداری رو تبدیل به یورو بکنید ) چون واقعا الان در ارزانترین قیمت ممکن هست ... امیدوارم به دید سیگنال نگاه نکنید ... پیشنهاد سرمایه گذاری هست همین
    در پست های بعدی در مورد اخبار این هفته با هم صحبت میکنیم ... امروز بانک های انگلستان تعطیل هستند ...

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام..
    اخبار امروز...
    28/8
    euro 15:30
    سخنرانی رئیس بانک مرکزی آلمان - Nagel
    19:30
    سخنرانی عضو بانک مرکزی آلمان - Balz
    USD
    20:30
    حراج اوراق با سررسید 2 سال-حراج اوراق با سررسید 5 سال
    DXY 1h
    مقاومت 104 رو یک بار تست کرد و برگشت ... تقریبا باکس رنج درست کرده برای خودش

GBP
    همانند دلار برعکسش در حال حرکت در باکس رنج خودش هست ... البته بانک های انگلیس امروز تعطیل هستند ...

XAU
    1917-1913 در حال معامله هست ... بازار ایران هر اونس طلا 9.991.000 و هر گرم طلا معادل 2.300.000

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب ....
    دلار امروز در باکس رنج خودش در حال بالا پایین زدن بود .... پوند هم همینطور .... اما طلا ... یه حرکت فوق العاده انجام داد ... تا 1919-20 قابل تصور بود اما باقیش .... ؟
    خلاصه اینکه طلا امروز در مقداری رفتار عجیب از خودش نشون داد که با توجه به سابقه چارتش هیچی ازش بعید نیست .. قیمت اونس در بازار به 10.000.000 و گرمی به 2.311.000 تومان رسید ...( در نظر داشته باشید که قیمت دلار در تعیین قیمت طلا کشور مهم هست )
    دیدی که داشتم به طلا این بود که سقف 1919 رو تاچ کنه و در محدوده 1915-16 رنج بزنه که .....
    فردا عصر دو تا خبر مهم در حوزه دلار داریم اما فکر نکنم به این شاخص دلار بتونه روند بده ... البته دیدی که از شاخص دلار داریم فعلا بای هست ...
    Dxy

gbp

xau
    ویرایش توسط malekzadeeh : 08-28-2023 در ساعت 21:43

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ...
    دلار ساعات پایانی بازار نیویورک از باکس رنج خودش خارج شد ... با گپ منفی باز شد ...و سریعا گپ رو پر کرد ....
    تا محدوده 103.8 ریزش کرد و دوباره وارد باکس رنج خودش شد ....
    از پیش بینی حرکت سعی میکنم که پرهیز کنم و با مارکت جلو برم ...
    در کل دید روزانه شاخص دلار همچنان بای هست .... و منتظر زدن سقف جدید هستیم ....البته هنوز کف معتبری بهمون نداده .... فاصله سقف ها و کف ها داره کمتر میشه .... و شاید ... چرخشی در مارکت رخ بده ... ( شاید )
    طلا ... بعد از حرکت شارپ و ریزش نشون داد که سقف و کف 1917 منطقه مهمی هست براش ... الات تونست کف 1921 رو بشکنه ... ای به من تاییدیه میده اگه بره بالا با ریسک کمتری به فروش فکر کنم ....
    پ.ند همچنان در حال ریزش هست .... هیچ نشونه ای از صعود به ما نداده .... اما اینم الان در حال زدن سقف و کف های کوتاه .... و رنج هست .... مناطقی که مشخص کردم در صورت اینکه قیمت به اون مناطق برسه میشه برای خرید .. ( اصلاح ) بهشون فکر کرد ...
    Dxy

xau

gbp

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اخبار امروز 29/8
    usd
    16:30
    شاخص بهای مسکن تک خانوار در 20 کلان شهر آمریکا (سالانه) (ژوئن)
    17:30
    شاخص اطمینان مصرف کننده cb (اوت)
    گزارش موقعیت های شغلی اشغال نشده (ژوئیه)

امیدوارم ولتتاتون پر از پول باشه ....

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    رض ادب و احترام ....
    اخص دلار ر سشن ندن و نیویورک ... تونست خودش ره محدوده 104.34 برسونه ... اما نتونست سقف جدیدی بزنه .... و تا محدوده 103.35 خودش رو رسوند ....
    اگر فرض رو بر این بگیریم که مارمت همچنان صعودی هست ... باید حداقل یه سقف بالاتر از سقف قبلی خودش بزنه ..... اون محدوده میتونه 104.5 باشه ..... در اون محدوده میشه به چرخش مارکت فکر کرد ....
    لا قدرتمندانه و با اقتدار ونست دیروز خودش رو به بالای عدد 1935 $ برسونه ....و جالب اینکه حتی سقف 1938 رو هم لمس کرد .... انتظار برگشتی که ازش داشتیم ... تا الان رخ نداده انتظاری که ازش داریم ... اگر بخواد روند صعودی خودش رو ادامه بده ... باید دوباره به محدوده 1930-25 برگرده ...
    و در انتها پوند .... یکم در مورد پوند منتظر میمونم که بالاتر بیاد بعد در موردش تصمیم بگیرم .... یکم چارتش رنج ماند شده ....
    در مورد اخبار امروز ....
    15:30
    Euro
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (اوت)
    USD
    15:45-16:00
    گزارش تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی - ADP (اوت)-تولید ناخالص داخلی - GDP (فصلی) (سه ماهه دوم)
    17:30-18:30
    شاخص خانه های در معرض فروش (ماهانه) (ژوئیه)-گزارش هفتگی ذخایر نفت خام - گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)

نگاهی به چارت های شاخص دلار .... طلا و پوند در تایم های 4 ساعته و 1 ساعته میندازیم ....
    DXY1-4h

XAU

GBP

روز خوب .... سالم و شاداب و سلامت و پر انرژی و پرافیت های عالی رو ارزومندم

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ...
    در پست های قبلی .... چارت هفتگی یورو رو براتون گذاشته بودم ... دلیل اینکه از یورو پست نمیزارم چون تاپیک مخصوص خودش رو داره ...
    اما یورو در تایم 4 ساعته خط روند نزولی خودش رو شکوند .... تایم روزانه هم بای شد .... اخر ماه بود و خیلی مهم هست .... اخبار فاندا زیادی بیرون میاد پس مارکت باید تصمیم میگرفت ....
    میتونید که ارز یورو مربوط به اکونومی 21 کشور میشه و تقریبا اقتصاد این 21 کشور برابری میکنه با اقتصاد امریکا ....
    اتفاقاتی که افتاد ... خبر ها هیچ کدوم به نفع شاخص دلار نبود .... کف شکست اما من ترید دارم که شاخص دلار بخواد همینجوری بریزه ....
    طوری که یورو یه کف شکست و سل شد و دوباره بای شد شاخص دلار هم میتونه این اتفاق براش بیقته ....میشه گفت تقریبا 50-50 هست ... اما اگر شاخص دلار بخواد نزولی بشه .... تارکت 99-98 هست ....( تحلیل یکی از تحلیل گران فارکس بود در یک مقاله خوندم )
    در این بین از همه قشنگ تر طلا حرکت میکنه ... اگه به چارتش نگاه کنید .... ماه قبل .. ریزش ... اصلاح .. هیدن و دوباره ریزش .... اومد ... خط روند رو شکست ... صعودی شد ...و تو این دو روز حدود 30-35 دلار رش کرده ... در نوع خودش جالب هست ....
    پوند .... های زد .. اما دلچسب نبود .... در کل .. تکلیف یورو و طلا مشخص هست .. اما پوند و شاخص دلار مقداری شک برانگیز هستند ....
    DXY

XAU

Euro

GBP

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ....
    واقعا باید حرف های استاد عزیز رو با آب طلا نوشت .... هفته آخر ماه رو معامله نکن ...
    بازار اصلا ساختار مناسبی نداره .... اخبار خیلی زیادی در حال بیرون اومدن هست ... و مارکت هنوز نتونسته روند خودش رو بگیره ... نه با خیال راحت میشه گفت بای ... نه میشه گفت سل ... حتی رنج هم نیست ...
    امروز 5 شنبه ... 31-8
    ساعت 4 عصر سه تا خبر مهم همزمان اعلام میشن ...
    شاخص خالص PCE (ماهانه) (ژوئیه)..شاخص خالص PCE (سالانه) (ژوئیه)..شاخص مدعیان بیکاری آمریکا

بررسی شاخص دلار ....
    در تایم 1 ساعته و 4 ساعته به یک منطقه خیلی مهم قیمت در حال نزدیک شدن هست .... مصادف هست با 3 تا داده اقتصادی مهم ....
    روند مارکت نزولی هست ... قیمت تا محدوه 103 ریزش کرد و از اون محدوده برگشت ....این ناحیه خیلی ناحیه مهمی هست .... باید منتظر واکنش بازار به این ناحیه باشیم ....
    1h

4h

یورو یروز تونست سقف قبلی خودش رو بزنه .... اما دلچسب نبود .... بابت همین دوباره ریزش کرد ... شبیه همین اتفاق در 10 همین ماه هم افتاد ... باید بعد از ظهر ببینیم ایا میتونه سقف جدید زده شده رو پس بگیره و تثبیت کنه یا نه ...

پوند : وضعیتی شبیه به یورو داره .... همه چیز به خبر بعد از ظهر و یا شاید فردا بستگی داره ...

اما طلا ... پر قدرت ... بدون اصلاح دیروز خودش رو تا ناحیه 1948.80 رسوند ... و اندک اصلاحی هم کرد و همچنان در مقابل حرکت شاخص دلار پر قدرت در حال ایستادگی هست .... و اونجوری که باید میریخت و اصلاح میکرد ... کاری انجام نداده ... تو یه فشردگی 7 دلار قرار گرفته ... اگر بریزه ... احساس میکنم که میتونه ریزش خوبی تا حدود 15 $ دلار داشته باشه .... در تایم خبری امروز ..
    شخصا احساس میکنم الان دیگه طلا خیلی گرون هست و نیاز به یک اصلاح قیمتی مناسب داره .... اگر اصلاح بکنه موو بزرگی خواهد بود ...
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده    
    ویرایش توسط malekzadeeh : 08-31-2023 در ساعت 18:26

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اعلان PCE و تاثیر ان بر مارکت

نرخ اصلی PCE ایالات متحده همانطور که پیش بینی میشد به %4.2 افزایش یافت
    ‎دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده روز پنجشنبه گزارش داد که تورم در ایالات متحده که با تغییر در شاخص قیمت هزینههای مصرف شخصی (PCE) اندازه گیری میشود از 3 درصد در ژوئن به 3.3 درصد در ماه جولای به صورت سالانه افزایش یافت این قرائت مطابق با انتظارات بازار بود.
    ‎شاخص قیمت سالانه Core CE، سنج ترجیحی فدرال رزرو برای تورم 4.2 درصد افزایش یافت که اندکی قوی تر از افزایش 4.1 درصدی ثبت شده در ژوئن است به صورت ماهانه شاخص قیمت PCE شاخص قیمت اصلی PCE هر دو طبق پیش بینی 0.2 درصد افزایش یافتند.
    ‎جزئیات بیشتر این گزارش نشان می دهد که درآمد شخصی 0.2 درصد رشد داشته است در حالی که هزینه های شخصی 0.8 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است.
    شاخص دلار .

طلا به شدت پر نوسان ظاهر شده ... هر از چند گاهی از باکس خودش خارج میشه اما سریع برمیگرده .... اصلا معلوم نیست روندش ( نزولی هست ) از پایین به شدت حمایت میشه ....

یورو ... :
    اخر ماه هست .. خبر پشت خبر ... نکته طلایی رو استاد همیشه به ما میگفت ... پنج شنبه و جمعه اخر هر ماه میلادی معامله نکنید ... به خوبی معلوم هست .. اصلا روند نداره دیروز سقف زد .. امروز دوباره کف زد ...

امیدوارم ولتتون پر از پول باشه و این ماه با رشد حساب خیلی خوب تموم کرده باشید ...
    ویرایش توسط malekzadeeh : 08-31-2023 در ساعت 18:28

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)